Keresés

Részletes keresés

Jack71 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 23290

Folytontermő ( sarjontermő ) málna. Polka a neve.

Előzmény: Piet1952 (23288)
C20NE Creative Commons License 2016.07.07 0 0 23289

Karate viszonylag rövid ÉVI-vel rendelkezik 7 nap. Ha belefér, ezt ajánlották poloskára.

Előzmény: Jack71 (23286)
Piet1952 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 23288

Milyen málna az? az enyém már leérett D

Előzmény: Jack71 (23286)
gáz2007 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 23287

Köszi Ali-bá, olvastam már többféle lehetőséget, folyami homok+cement keverékkel beönteni, 

gomba elleni kezelés után zománcfesték, stb, de lehetséges hogy a Tiédet választom. Köszi !

Előzmény: Ali-bá (23281)
Jack71 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 23286

Egy kis segítséget szeretnék kérni málnával kapcsolatban. Megjelent rajta a vándorpoloska. Kb 8-10 nap és elkezd beérni, mivel szabad permetezni? Van olyan szer ami málnára engedélyezett és 3-7nap az ÉVI-je?  Van olyan bio módszer ami elriasztja a poloskát? Ha elkezd érni akkor a fagyokig folyamatosan terem és akkor már nem használhatok vegyszert. 

Antisystem Creative Commons License 2016.07.07 0 1 23285

Mire kiszárad a kezelt növény, akkora a szer is lebomlik a talajban.

Ez a glifozátra igaz, a talajra juttatandó, a magok kicsírázását akadályozó szerekre meg nem. Persze legegyszerűbb, ha az ember megkérdi, hogy mit használt, és annak utána lehet nézni, hogy mit, mennyi idő után lehet vetni/ültetni. Ha ez nem jön össze, akkor marad a mustármag-teszt... az ember elszór a kérdéses területen némi mustármagot, bedolgozza, és ha az rendesen kel, és normális kinézetű növénykék lesznek, akkor a terület jó eséllyel használható.

 

ÜdV

 

Előzmény: Törölt nick (23282)
Didergő Király Creative Commons License 2016.07.07 0 0 23284

a lefele 150 m-t úgy értettem, hogy 150 m-en keresztül lejt. a lejtő aljáig kb. 10 métert, de lehet, hogy annyit nem.

Előzmény: Didergő Király (23283)
Didergő Király Creative Commons License 2016.07.07 0 0 23283

az öregnek szerintem ez a gyomirtózás lehet a mániája, mert ahogy néztem, a háza előtti gyümölcsfák között is gyanúsan "kiszáradt" a fű. feltételezem, hogy ha nekiállok a kertnek, akkor már nem fog átjönni permetezni. most, hogy mondod ezt a kerítésre futtatást...én is úgy gondoltam, hogy oda málnát vagy szedret ültetnék, de ezt lehet, hogy elfelejthetem. hát majd meglátjuk. pedig szuper a telek, van rajta pár szép nagy, egészséges gyümölcsfa (meg jó pár, ami annyira elhanyagolt, hogy valszeg nem menthető), hely bőséggel, dél-nyugati fekvés, zsákutcában utolsó előtti ház, az öreg után már csak erdő, jobbat nem igen találok a környéken. mondjuk gyanítom fagyzugos, kérdeztem is az öregtől, hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatban, amire azt válaszolta, hogy az övé még hidegebb (még mélyebben van). elnézést az off-ért, de milyen lehet a mikroklímája egy olyan elhelyezkedésű teleknek, amelyik egy nagyobb domb felső harmadán van, de a dombon belül egy kisebb gödörben. tehát fel a dombon jó hosszan (a város legmagasabban fekvő része), aztán lefelé 150 m, de még így is bőven a domb legmagasabb 1/3-án vagyunk, ráadásul nem a mélyedés legalacsonyabban fekvő részéről van szó (mert ott a permetezős öreg lakik), na és utána jön még egy szép nagy emelkedő (erdős rész). tehát a telektől délre van még nagyobb domb, a telek maga dél-nyugatra lejt, tőle észak - észak-nyugatra másik, enyhébb emelkedő, de amúgy meg a tágabb környezethez képest magasan van. ismerős szerint megszorul a levegő. itt a környéken (úgy értem a városban) elég jól elfagytak a diófák, hol teljesen, hol részben, nagyon kevés helyen egyáltalán nem. eszemben volt, hogy felnézek a kiszemelt házhoz, hogy ott mi a helyzet, de aztán kiment a fejemből (azóta meg ugye kizöldellt minden). ha az öreget kérdezném, tuti azt mondaná, hogy minden tökéletes volt, mert amúgy nagyon "el akarja adni" a házat, hogy rend legyen a szomszédjában. :)) bocs az off-ért!

Előzmény: CBNora (23276)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23282

Semeddig nem lesz mérgezett...

Nem kell túl aggódni a dolgot, az aggódás a sötétzöldek dolga.

Mire kiszárad a kezelt növény, akkora a szer is lebomlik a talajban.

Előzmény: Didergő Király (23268)
Ali-bá Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23281

Van ott még bőven faragni való. (Felül az a szakazdozott rész pl.) Éles bicskával, vésővel  faragj ki minden elhalt részt és kend le fagéllel a sebet és 1-2 cm-es környékét. a többit bízd a fára. Ha körbe mindenütt élő részig jutottál és jól lekented, akkor nem megy bele a víz.

Előzmény: gáz2007 (23280)
gáz2007 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23280

 

 

Bocsi, a fotó lemaradt.

gáz2007 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23279

 

 

Sziasztok !

A mellékelt képen lévő dísz meggyfa törzsön  gombásodás miatt keletkezett  alul egy üreg. A rajta lévő gombás részt eltávolítottam, de belül még lehetne kapirgálni, puha, rothadt a fa.

Mi lenne a legjobb megoldás hogy ne legyen nagyobb kár ? Vegyszeres gomba elleni bekenés, 

és hogy a víz ne hatolna be esetleg viasz ? Köszi előre is !

CBNora Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23278

Mindenképpen egyeztetni kell.

Mondjuk ha a szomszédnak fű van a kerítésénél, akkor talán tényleg felhagy ezzel a szokással, ha rendesebb lesz a telek.

Előzmény: beetee (23277)
beetee Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23277

Nálunk is van ilyen szomszédság.

Az utcán fentebb van egy telek, ahová kétévente egyszer esik le valaki, de lehet ezzel is túlzok...

Hónaljig érő gaztenger és most már mindenféle sarjak is (meggy-szilva-ecetfa-stb)

Mellette a szomszéd meg helyi kertbarát kör tag.

Ő is kénytelen egy sávot permetezni, hogy nyugta legyen.

Bár a csigák - gondolom - így sem lehetnek kis számban...

 

Ha lenne a gazos teleknek gazdája, aki egy évben mondjuk ötször kaszál, akkor nem fújkálna át a szomszéd.

Én megértem.

 

És lehet itt is ez a probléma. Ha megvétel után karban van tartva a porta, akkor nincs ilyen átfújkálok, mert muszáj szituáció...

 

Persze egy kört megér egyeztetni a leendő szomszéd bácsival.

Előzmény: CBNora (23276)
CBNora Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23276

Azért itt szó van némi gyommag fóbiáról is. Persze kérdés, hogy az ember saját maga mennyire pedáns, én nem akarnám megígérni, hogy nem fognak magot érlelni a kerítésem mellett a növények. Bizony szoktak. Viszont szeretem befuttatni a kerítést, amit így nem tudnék megcsinálni.

Szóval én ezt jelnek tekinteném, hogy keresgéljek még. Igaz, hogy aztán olyasmibe is bele lehet futni, ami ilyenkor nem látszik. De hátha mégse.

Előzmény: anegytech1 (23275)
anegytech1 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23275

Kérdés, hogy ezen kívül hogy áll egyéb kérdésekhez. Ha rákérdez az ember, és normálisan elmondja, mivel permetez, akkor azzal alapvetően nincs gond, ha tavasszal gyomirtózik. Bár azt azért megmondanám neki, hogy maradjon a saját telke határán a gyomirtóval is, cserébe rendben kell tartani a telket, hogy a gyomok ne magozzanak fel. Ezt egyszerű nyírással meg lehet tenni. Ha év közben is permetez, az már nagyobb gond, illetve ha abszolút nem segítőkész, akkor ott több gond is adódhat a gyomirtón kívül.

Előzmény: CBNora (23272)
anegytech1 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23274

Én is az időjárásra gondolok, mint kiváltó ok. Nekem is van olyan kajszim, amin nem reped, de ez egy kis fa, összesen 2 gyümölccsel, amin pedig reped, az egy nagy fa, de a fagyás és monília miatt ezen sincs sokkal több gyümölcs.

Előzmény: szicsu1007 (23273)
szicsu1007 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23273

Ez kis mértékben vigasztaló, hogy több helyen is reped a kajszi. Talán szokatlanul szélsőséges volt az időjárás. Korai nagy meleg, csapadék nélkül, ráfonnyadt a kajszira a héj. Aztán megjött a sok eső, a gyümölcs belülről nyomást kapott, amit a héj nem tudott követni. Az mondjuk érdekes, hogy mindegyik az "orrán" reped ki. A másik furcsaság, hogy a Ceglédi óriáson egymás után repednek ki, a Gönci magyar kajszin nem látok repedést.

Előzmény: anegytech1 (23271)
CBNora Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23272

Meggondolandó, kell-e ilyen szomszéd.

Előzmény: Didergő Király (23268)
anegytech1 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23271

Igazából nem tudom, mitől reped, de nálam is ilyenek a kajszik. Az még nem rohad, de a repedéseket már látom. De mivel amúgy is kb 5 db gyümölcs van a fán, nem igazán foglalkoztam vele. :(

Előzmény: szicsu1007 (23264)
anegytech1 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23270

Igen, nem ártana tudni, mit használ az öreg.

 

Feltételezem, hogy glifozátot (Glialka, Kapazin, Glyfos, stb) használ, mert talán ez a legjobb totális gyomirtó. Ez a levélen keresztül szívódik fel, gyökéren keresztül nincs hatása. Leírás alapján két hét után, ha a gyomnövények elszáradtak, már lehet vetni/palántázni a területre.

 

Az egyéb gyomirtók, amit kertészeti kultúrákban használnak, azok után is lehet vetni, ültetni. Többnyire vetés előtt szórják ki ezeket, vagy kelés után is lehet, ha szelektív gyomirtóról van szó.

 

A legjobb lenne, ha pontosan megtudnád, hogy mit használ.

Előzmény: Didergő Király (23268)
nyebojsza Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23269

Hát az a szomszéd is sokat tudhat a gazmagokról (vajon a pitypang magja mennyit tud vitorlázni ha fúj a szél?)

Eleinte csak rotáld fel rendszeresen, aztán ha eső után szépen zöldül a kikelt gazmag, akkor már veteményt is lehet bele tenni :)

Persze nem ártana tudni, hogy mivel gyomirtózott, mit írnak róla...

Előzmény: Didergő Király (23268)
Didergő Király Creative Commons License 2016.07.06 0 0 23268

sziasztok! meg szeretnék venni egy házat, aminek a hozzá tartozó 1400 m2-es kert a legvonzóbb része számomra. a kert egyelőre nagyon elhanyagolt, méteres gaz van a gyümölcsfák között mindenfelé, kivéve az egyik szomszéd felőli oldalt, amit a kedves ott lakó saját bevallása szerint minden évben legyomirtóz végig a kerítés mellett kb, 4 méter "mélységig", hogy ne hulljon át a gaz magja az ő kertjébe. mondjuk kurvára nem lenne semmi gondja, ha át is hullana, mert nyírja füvet, na mindegy. ebben legyomirtózott a sávban nincs semmi, csak a puszta föld...az lenne a kérdésem, hogy a több éven keresztül rendszeresen gyomirtózott talaj mennyi idő alatt regenerálódik? nem arra gondolok, hogy mikor nő fű legközelebb, hanem hogy a talaj, az ott növő fű vagy zöldség, az oda ültetett fa gyümölcse meddig lesz mérgezett? kéne tudni, hogy mivel permetez az öreg, mi?

Jani71 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 23267

Nálam is reped a kajszi és a fórumokban is olvastam már panaszt ezzel kapcsolatban.

Épp az 'imént' szedtem le féléretten az egyik fajtát, hogy meg tudjam kóstolni egyáltalán

(mert első termés). Ez ugyan nem repedt, de kikezdték a hangyák. Más fajtával is jártam így.

Pl. a Korai piroson is első termés volt (ráadásul egyetlen darab): hangya, gomba, kuka...

A Rakovszky már vagy harmadik éve próbálkozik, idén talán lesz rajta ehető is, de van olyan is,

aminél az imént felvázolt folyamat zajlott le. Az is totál tönkre ment. :-(

Ez már csak egy ilyen repedős, hangyás, potyogós, tetves év. :-((

Az biztos, hogy pl. a hangyákra jövőre sokkal jobban oda kell figyelni!

De ha már növényvédelem és panaszkodás: a tendencia sajnos az (most már kimondva is),

hogy a szilvamolynak és almamolynak nem is igazán vannak rajzáscsúcsai,

nincsenek elkülönült nemzedékei, folyamatosan rajzik.

Én nem bírok egyikkel sem, ennek aztán meg is van a következménye. :-(

Pl. a Hanitát gyakorlatilag szinte 100 %-ban viszi (most lenne rajta az első normálisabb termés).

A Jonagold és dió is megsínyli ezt. Nem tudom, hogy mi lesz a vége, de ez így nem jó! :-(

Nem tudok és nem is akarok folyamatosan mérget szórni.

Előzmény: szicsu1007 (23264)
Totya0024 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 23266

Ugyanez nálunk is, sőt a környéken mindenkinél...gondolom valami gomás a korábbi sok esőtől, de google alapján se nem peronosz, se nem lisztharmat. Mást nem láttam.
Mintha kiszáradna, érdekes.... :(
Ha valaki rájön, ossza meg az infót! :)

Előzmény: kaposznyak (23263)
beetee Creative Commons License 2016.07.05 0 0 23265

Itt a kajszis topik:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9213987

 

Ott a profik megmondják, mikor mit kellett volna tenni...

 

 

Előzmény: szicsu1007 (23264)
szicsu1007 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 23264

Három-négy nap lenne hátra, hogy elkezdjük szüretelni a Ceglédi óriás kajszit. Már azt is bánom, hogy ritkítottam a gyümölcsöt, mert a maradékot a fa dobálta le zölden. Ami még maradt rajta, az most érdekesen elkezdett rohadni. A gyümölcs orra hosszában felreped, aztán belebújnak a hangyák (néha még előbb, mint a repedés - pedig minden nap felújítom a ragacsot a törzsön). És a repedés körül rohadni kezd a gyümölcs, nem is esik le rögtön, én billentem le.

Mitől reped ez így meg?

 

 

Ja és kapott kétszer Teldort. Egyiket ma reggel (20160705), előtte pedig 20160701.

Megjegyzem, hogy május 16-án kapott utoljára gombaölőt (Cuproxat és Dithan). Elhanyagoltam???

Ez már elveszett?

kaposznyak Creative Commons License 2016.07.05 0 0 23263

Üdv.

 

Petrezselyem levelei elsárgulnak, lakonyulnak, megálltak a fejlődésben.

 

Mellette a sárgarépa tökéletes állapotban van.

 

Rovarokat nem látok.

 

Valami gomba? Mivel permetezzem?

Lactarius Curtis Creative Commons License 2016.07.04 0 0 23262

Atka?

Előzmény: Sztívn (23261)
Sztívn Creative Commons License 2016.07.04 0 0 23261

Sziasztok,

 

Mi lehet a bajuk a szilváimnak? A hajtások végén a kis levelek feketednek, elszáradnak. Kaptak Wuxal + Topas-t de a helyzet nem változott. Azon is van ilyen tünet amit permeteztem és azok között is van ilyen amit nem fújtam semmivel. Leginkább a Toptaste-en látható de van Ranán, Lepoticán, Top End-en is.

 

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!