Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48803
A modemesek járnak a legjobban a hosszú hozzászólásokkal! Nézd csak meg a honlapomon a futás rovatban a mellékszámításokat!
Előzmény: Spenót (48783)
-balazs- Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48802
8. ljubljanski maraton
Ljubljana (SLO), 26.10.2003

39 11 KARSAY KORNÉLIA Z FUTÓBOLONDOK SE 1979 HUN 4:30:33 42ZA

aagica Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48800
Sok jó szurkoló kis helyen is elfér.
Visszafelé meg lesz egy szabad hely, mert Spenót akkor már a csomagtartóban lesz...:)))
Előzmény: Spenót (48795)
gyuro Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48799
végre gépközelben, és végre végigolvasva a beszámolókat.
minden résztevőnek, akár futott, akár szurkolt, elismerésem. a futóknak mert futottak, és van egy fasza közösségük, akik buzdítják őket, a fasza közösségnek meg azért, mert KÖZÖSSÉG.
ezért irigyellek benneteket.
Más1: Kérdeznék egyet:kissé el vagyok kámpicsorodva, mert úgy néz ki kiesett a mi kis futócsoportunkból egy lány, porckorong porblémák, műtötték a térgye kalácsát, ma volt ellenőrzésen, és azt mondta neki az orvos,-állítólag Kelet-Mo. legjobb térdspec.a, hogy ha jót akar, mondjon le a futásról./síelésről pláne/ Nektek, mint a futást aktívan művelőknek, :-) volt hasonló problémátok, vagy ismertek olyat, aki hasonlóval küszködött, de kilábalt belőle?
Bíztató eseteket, vagy személyes élményeket keresnék, amivel meg tudnám vígasztalni a csajt.
Más2: BBp - katonák bakiban. Mért abban futották?
A sereg nem támogatta őket futócipővel?vagy így katonásabb volt? azért bika dolog volt így letudni a távot.
Más3: Merrel futócipővel kapcsolatban valakinek tapasztalata esetleg?
kaktusz7 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48797
Ja, erre nem is gondoltam, még jó, hogy szóltál! :-))
Előzmény: Spenót (48795)
krisz_ Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48796
A költségvetési szerveket hivatalból kell szeretnem. Dehogy egy Kancellária csapatra ééén féltékeny legyek?? Ááá... Különben is! Simán levertük őket! :))
Előzmény: kaktusz7 (48792)
Spenót Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48795
"Sajnos" nalam mar szo szerint tele a kocsi. Igy jar az, akinek vinnie kell magaval a szurkoloit :) /arrol meg nem beszelgettunk, hogy mibe fog nekem kerulni a lelkes szurkolas :)/
Alljatok ossze egy ujabb kocsival!
Kaktusz!
Csak kemenyen, otthon! :)
Előzmény: tasi- (48793)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48794
Én mennék, de ebbe még beleszólhatnak otthon.
Előzmény: Spenót (48783)
tasi- Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48793
HATALMAS GRATULA MINDEN BBP-es RESZTVEVONEK!!! Nagyok voltatok :)

A befutorol par szoban: szerettem volna jo idot futni es ez nagyjabol sikerult: 1:43:09, ahhoz kepest, hogy elotte egy hetig nem edzettem, ill. elozo ejszaka nem aludtam, egesz jo.

Lesz esetleg telekocsi vasarnap a gyori versenyre? Ha igen, akkor iden utoljara megprobalkozom azzal, hogy 1:40-en belul fussak felmarathont (jovo hettol gyorsitas) . Utana persze szurkolas a maratonistaknak :)

kaktusz7 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48792
Krisz
Ez egyszerű féltékenységi roham, vagy csak utálod a költségvetési szerveket? :-)))))
Előzmény: krisz_ (48790)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48791
Ricsi
Kösz, megkaptam. :-)

Amúgy gratulálok a csapatnak! Ráadásul a költségvetési vita kellős közepén...

krisz_ Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48790
Méghogy fuzionáljunk a Kancelláriával?! Akkor én megyek a Tigrisékhez (nem a vas, hanem a Dr.)!!! :)))))

Tök jó a beszámoló!
Folytassd..... van rá időd! :))

Előzmény: Robogo (48762)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48789
sajnos nem nyertünk ülőgarnitúrát, csak a nyereményből tudom azt megvenni. De a többiek már tudták verseny közben, hogy én ezért hajtok, így mindig ez volt a téma.
Előzmény: aagica (48785)
Spenót Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48788
Ird le reszletesen, hogy mi van a kepeken :)))
Előzmény: Robogo (48786)
NVik Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48787
Egyre inkább azon gondolkodom, hogy lemegyek Győrbe a maratonra és futok egy hosszú edzést, mégiscsak jobban megy ez igy kellemes társaságban :)). Olyan 30-32 km-t gondoltam csak aztán nehogy ne birjam abbahagyni :))). Pont ideális időben lenne Firenze előtt.
Robogo Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48786
Jó, hogy mondod, a képeket elfelejtettem :-))))
Előzmény: Spenót (48783)
aagica Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48785
Tényleg ülőgarnitúrát nyertetek? És legalább 5 darabos? :))
(Elég hihetetlen, hogy egy ilyen kevéssé praktikus és nehezen darabolható tárgy a nyeremény. Tudom, a szponzor...:)))
Előzmény: FUTURE (48782)
amat Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48784
Még egy fontos dolog: a Kaisers előtt, azon a héten én rendkívül keveset aludtam. Van egy kicsi lányom is, a kicsit nagyobb fiu mellett és ez a kicsi lány azon a héten beteg volt. E mellett én még az utolsó héten is sokat futottam, talán a Balázs írta, hogy rendkívül fáradtan érkezett a Kaisers-ra, hát én is. Most a héten, ma pihenek, holnap és szerdán futok 10-10 km-t, utána 2 nap olaszország autóval, de nem én vezetek. Szállodában fogok aludni egyedül. És Győrben is ott fogok aludni szombat este. Tehát elméletileg pihenten fogok érkezni. Mindezeket, csak azért írtam le, hogy a ti nyilvánosságotokat is kihasználva ne legyen mód a mellébeszélésre, se előtte se utánna. Elnézést azoktól akiket kevésbé érdekel a tma !
Spenót Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48783
Szerintem akkor fussunk egyutt, ha eppen az aktualis temponk megegyezik. En nem tudom, hogy mi lesz a terdemmel addig. Ha semmi baj nem lesz, akkor elmeletileg 5:30-as km-eket fogok futni.
Egyenletesre tervezem a tempot.
En sajnos nem sok hosszut futottam a mult vasarnapi 35 km ota csak 5 + 10 km-t futottam. Most inkabb a terdemet pihentetem, de szerdatol kocogok.
A szombati hendire is megyek. Ki jon meg? Oda olyan kb. 30 perces kocogast tervezek.

Robogo!
Gondolj a modemesekre is :))))

Előzmény: amat (48781)
FUTURE Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48782
Én ennyit még egy francos ülőgarnitúráért az életben nem küzdöttem. :-)))))))
Egyébként baromi nagy mázli, hogy viszonylag jól ismerjük egymást. Sejtettem, hogy amikor a Roli lemarad, egy kicsit el fogsz bizonytalanodni. Azért tekertem annyira a lejtőn, hogy a látómeződbe kerüljek, és megnyugodjál. Aztán amikor utólértelek egészen felfrissültél, és nekem már csak annyi dolgom volt, hogy tartsam az ellenfeleket.
Előzmény: Philipcsiga_ (48721)
amat Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48781
Akkor, ha találkozunk a rajt előtt és miért is ne, megpróbálhatjuk együtt. Bár én titkon azt remélem, hogy nem csak pár percel tudom 4- en belül futni. Igaz a Kaiser's eredménye nem jogosít fel erre ( 4:17 ), de ott, én nagyon nem jól osztottam be az erőmet. Ebben a hónapban 4X futottam 26 kilit dimbes-dombos erdőben és az idők mindig egyre jobbak lettek, ha jól emlékszem az utolsó 2:11:01. Szeretném jócskán megjavítani az első maratonon futott időmet. Nem akarok belenyugodni, hogy csak ennyire "gyenge" teljesítménnyel tudom lefutni ezt a távot. Október hónapban közel leszek a 300 kilihez és a fórumban javasolta valaki, már nem emlékszem, hogy hosszabbakat kell futni. Én jócskán megnöveltem az edzéseim távját és nagyon reménykedek és bízok az elvégzett munka erejében.
Előzmény: Spenót (48770)
Robogo Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48780
Nyugodtan hozzászólhattok anélkül is, hogy az írásaimat elolvasnátok :-))))))
Elm Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48779
Anita,
irtam egy mailt az itteni cimedre.
Robogo Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48778
3.nap

A harmadik nap végre én futhattam az első szakaszt. Ennek korábban örültem, mert itt még együtt van a mezőny és van kivel futni. Reggel viszont már nem annyira, mert a jobb lábam nem igazán akarja a futást. Bekenem jó vastagon Ben-Gay-jel, de azt is csak finoman tudtom bemasszírozni, mert a vádlim érintése is fáj. Melegíteni nem igen melegítek, örülhetek, ha a 20 kilit végigbírom, nemhogy még plussz kiliket menjek.
A rajtnál nem is merek előre állni, beállok Tompusz és obor közé. Szépen nyugisan kezdek, a mezőny jó részét előre engedem. Aztán persze elkap a versenyláz. Mit szarozzak gondolom, ígyis-úgyis fáj, akkor legalább hajrá. Szerencsére jönnek a felüljárok és nekem az „emelkedők” az átlagnál jobban mennek, ami további tempófokozásra ösztökél. Az egyik felüljárón utolértem Csaszit, akinek odavettem, hogy „Nem lesz ez Neked kicsit lassú?”, amit Ő nem egészen ért. Arra gondoltam, hogy amelyik tempó nekem jó, az neki lassú kell hogy legyen.
Az 5 kilis táblát nem látom, de a mellettem futó holland katona bringása kilinként mondja, hogy mikor hol vagyunk, és a lassú kezdés ellenére 19:30. Egy kicsit megijedek, de nem tudtok lassítani, visznek magukkal a többiek főleg Tompusz, egyébként is égés, ha gyors kezdés után máris lassítok. 7 kili körül végre sikerül leszakítanom magam róluk. Sikerül egy kicsit lassítanom és Csaszi is újra megelőz. Biztos mosolyog magában, hogy mégse volt lassú a kezdés :-))). Lemaradni nem nagyon maradok le róla, mert nem sokkal később jött Kruglikov és Vozi, és beállok rájuk, amit tudnak 60 kilin az előző nap után, azt nekem is bírnom kell 20-on. Egy kicsivel 10kili után Vozi lassít, mint kiderül, folyó ügyei vannak. Egy pillanatra lassítok, arra gondolok, hogy segítek neki visszajönni Kruglira, aztán meggondolom magam (előző nap a szurkolásért is szólt a kísérője, akkor ennek biztos nem örülne), de addigra leszakadok a bolyról. Épp jókor jön 066 bíztatása (akkor inkább lecseszésnek tűnt), hogy ne szakadjak le, tapadjak a többiekre. Szerencsére emelkedő jön, pár lépésből fölérek. Köszi, 066!!!
Nem sokkal később Krugli úgy dönt, hogy kihasználja Vozi gyengeségét, és látványosan beleerősít. Nincs nálam Media Marktos zacsi, de hülye azért nem vagyok, fájós lábbal 3:40, menjen aki akar! Az akcióval sikeresen szétveri a bolyt, innen mindenki a saját tempójában megy. A döntésemet megerősíti, hogy pár száz méterrel előttem Csaszi is hagyja Kruglit elmenni.
Legnagyobb csodálkozásomra 12 körül bemelegszik a lábam, és nem fáj tovább a vádlim. Innentől örömfutás a maradék. Az utolsó emelkedőn megpróbálok felfutni Csaszira, közeledek is. Amikor lassan utolérném, beáll elém két túrabringás, és nem látok át felettük. Ahhoz nem vagyok már elég erős, hogy „szemkontaktus” nélkül jobban meg tudjam közelíteni, a végre egy kicsit megint lemaradok. Számomra így is fantasztikus, hogy az előzmények ellenére 4-es ezren belül tudtam futni.
A falu ahova beérek (Bőny) fantasztikus. A falu apraja, nagyja kinn van a pálya mellett és szurkol. A frissítőállomás roskadozik minden földi jótól. A nagymamák isteni házi zserbót kínálnak. Méltón választották a legjobb falunak.
Szegény Krisz-szel (ő volt a következő futó) jól kiszúrok, mert elég elől sikerül váltanunk, úgyhogy nemigen van kivel futnia. Féltávnál már meglehetősen demoralizált is, amin nem csodálkozok. Szerencsére utoléri Péter Attila, a szauna-man, aki egy kicsit felvidítja. Harmadikként Sepi teheti próbára magát. Ákibácsi szókásosan jól fut, bár a rövid távok nem igazán fekszenek neki.
A tatai edzőtáborba érve kivételesen én is legyúratom magam, hátha segít. Amikor a gyúró a vádlimhoz ér, igen érdekesen nézhetek ki, mert k…ra fáj. Megint tök jót beszélgetünk, aztán irány az uszoda. Este pedig, simán visszaérünk győri szálláshelyünkre.

Robogo Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48777
Haha, egyre jobb vagyok! (Vagy csak hosszabb?)

A második nap végre én is leporolhattam a futócuccomat. Mivel előző nap pihentem, én kaptam a leghosszabb (33km-es) szakaszt. Az első rész Ákibácsinak jutott, aki a Tőle megszokott jó tempót futotta. A többi csapathoz hasonlóan mi is 4-5km-enként megállva szurkoltunk saját futónknak és a többieknek. Reménykedtem, hogy Ákibácsi be tud jönni azzal a 4-5 fő bollyal, amelyikben a táv jó részét futotta, ami nekem jó kis motivácót nyújtott (volna). Itt még elégé egyben volt a mezőny, úgyhogy szurkolhattunk iSTVánnak és a többi élfutónak. Itt még éltek a remények, hogy ismét magyar győzelem születhet, úgyhogy Vozinak is szurkoltunk. Nekem Bogár Jani a kedvencem, úgyhogy őt is nagy óvációban részesítettem. Lassan elértünk a váltóponthoz úgyhogy készülődni kezdtem. Mivel a Kaiser’s óta csak lazákat és nem túl hosszúakat futottam kicsit tanácstalan voltam, hogy mit is húzzak föl. Ugyan, hogy Future meg a többi menő rövid alsó, felsőben fut, de gondoltam inkább izzadjak mint megfagyjak. A motivációról végül nem Ákibácsi (egy frissítőállomásnál otthagyták a többiek), hanem Balázs (HVB Bank) gondoskodott, azzal hogy Ákibácsitól alig pár perccel lemaradva ért be.
A váltás után egész jól esett a futás. Ügyeltem rá, hogy lazán fussak ne túl gyorsan, mert hosszú még a verseny (meg a 33 kili). Sikerült olyan melegen öltöznöm, hogy 500m után már alig vártam, hogy a csapattársaim utolérjenek és a szélmellényemet odaadhassam. A szakaszom nagyon hosszú egyenesekből állt, és bár csökkent az előző naphoz képest a szél ereje, azért továbbra is zavaróan fújt. Szerencsére még nem volt annyira szétrázódva a mezőny, hogy rendszeresen fel ne tűnjön valaki előttem, akit utol lehet érni. Sajnos ezek a futók lassabb tempót mentek, így csak addig segítettek, amíg felfutottam rájuk. Mivel a kilométertáblák (5-önként voltak) a teljes napi távhoz igazodtak (az útmentiek pedig eléggé szórnak), így többé-kevésbé hiteles információm csak 9km lett az eltelt 5 kiliről. Mivel az órám 20:10-et mutatott úgy döntöttem, hogy rosszul van kitéve a tábla. Azért a tempóm mégsem lehetett rossz, mert a csapatom a frissítésre készülve még nyugodtan üldögélt a meleg autóban, amikor elhúztam mellettük. Csodálkozásukból felocsúdva mellém jöttek és adtak pár korty frissítőt.
Mire a HVB Bank (és Bori) közelségéből adódó motivációm csökkent volna csapattársaim újat találtak. Vastigris úgy döntött, hogy ő igenis Vozárral, de legalábbis Bogárral együtt akar futni. Egész jól ment a futás (a köv. 5-ös 20:30 lett), de ez azért túlzásnak tűnt. Aztán egyre gyakrabban tűnt fel körülöttem a zöld Merdzsó (Bogár Jani kísérőautója), ami arra utalt, hogy kedvencem se lehet sokkal előttem. A következő (3km-es) egyenes végén meg is pillantottam. Mivel a következő ötös se lett sokkal lassabb (21:00, nekem ez még mindig nagyon gyors), hamarosan utol is értem. Sajnos azon túl, hogy pár száz métert együtt futottam vele, és biztosítottam róla, hogy nekem ő a legnagyobb, nem nagyon tudtam érte tenni és folytattam „száguldásomat”.
A félmaratoni időm még egész jó volt (4:10-es ezrek), de éreztem, hogy közeleg a vég. Reméltem, hogy sikerül azt 33 fölé kitolni. Mint később kiderült az itthon maradottak (kymika) Ákibácsi révén ezt már korábban tudták :-))). (Hogy nekem miért nem szólt erről, az örök rejtély marad.) Ákibácsi bíztatása egyébként is „sajátságos”. Előbb kikiabál az autóból, hogy kymika szurkol, majd ír neki egy sms-t hogy jól „behazudta” nekem a szurkolását. Ezek után kymika felhívja Ákibácsit, hogy szurkol, azaz semmi gond csak időben nem stimmeltek a dolgok :-)). Végül 29km-ig tudom a kb. 4:10-es átlagot tartani és ott meghalok.
A végső döfést az adja meg, amikor az egyik faluban 2 ovisnak, akik beszállnak kísérni, szólnom, kell hogy én nem bírom ám ilyen gyorsan! Fizikailag nem vagyok nagyon fáradt, de a gyomrom görcsöl a frissítőtől. Kénytelen vagyok többször is belesétálni, mert bár már sokszor történt velem versenyen, még mindig nem szoktam meg a gyomor fejen át való ürítését, úgyhogy inkább kerülni próbálom. Csak az a gondolat hajt, hogy szegény Sepi a váltózónában vár rám és nem tudja elképzelni, hol lehetek (amikor utoljára találkoztunk, még 4:20-ban futottam). Nem tudom mi lehet a gond, úgy tűnik a lábamnak semmi baja. Néhányan visszaelőznek, míg végre meglátom a váltózónát és Sepi elkezdheti a szakaszát.
A bulicsapat előnye, hogy csapattársaim nem leszúró, hanem aggódó tekintettel kérdezik, hogy mi történt. Mielőtt továbbmennénk szusszanásnyi időm van, mert Vastigris épp Fatima lábát masszírozza a buszban (, persze ki így, ki úgy hívja :-)))). Átöltözni már nincs időm, rohannunk kell Sepit frissíteni. Az autóban 33km futás aromája terjeng, ami az elkövetkezendő napokban számtalan poén forrása lesz :-))), éppúgy mint elgyötört kereplésem, szurkolásom, amikor Sepit utolérjük. Sepi után Vastigris fut, addigra már sikerül átöltöznöm és a biztatásom is újra a régi. A váltózónában szőnyeget árulnak. Ákibácsi nézegeti is őket, mégse repülő szőnyegen teljesítjük a következő szakaszokat. Ma Krisznek van pihenőnapja, ő nem fér a bőrébe, rajta a sor, hogy bringázzon. Szerencsére Kanga mamáék nem terhelik túl a bringájukat, úgyhogy megint a miénk lehet.
Tigris az edzéshiány ellenére jól szedi tappancsait így továbbra is Bogár Jani előtt és Vozár után futunk. Attilát viszont sikerül annyira megközelítenünk, hogy tanúi lehetünk a „nagy hármas” versenyének. Errefelé már nem nagyon van szurkoló (inkább a célban várnak), úgyhogy Attila kísérőautójából minket szólítanak föl bíztatásra (nem mintha nem kerepelnénk mindenkinek). Kruglikov lassan kezd leszakadni róla, amikor Chawawko támadást indít. Attila nem hagyja, majd megkontrázza. Biztos, hogy okos döntés kérdezzük aggodva egymástól? Vajon a lengyelre mért lelki csapás (mert a pár másodperc előny úgyse dönt el semmit) megéri a befektetést? Mégiscsak 115 kili volt a szakasz!
A célból visszakocogok Tigrisért. Ekkor már érzem, hogy a jobb vádlimban valami nincs rendben, egy csomó görcsben áll, és alig bírok lépni. Nem baj, most már visszafutok Tigrissel a szemerkélő esőben (a javát megússzuk). Mire beérünk szerencsére újra van melegvíz a tusolóban, úgyhogy míg a többiek a gyúrónál „előreengedik” obort én megtisztulok. Mivel én nem hiszek a gyúrásban a sportcsarnokban beszélgetve várom, hogy a többiek végezzenek. Lassan beérkeznek Gabi/Csigáék, Kanga mamáék, Zakkaék. Hirtelen nagy ováció fogadja Bytchkova-t, az elsőnek beérkező egyéni nőt. Annál nagyobb a kontraszt, amikor a német Drescher Kanga mama karján tök egyedül biceg be a csarnokba és senki le se … (Mégis ő az aki megköszöni, hogy itt lehetett és kifejezi elégedettségét!)
A nap végén még meg kell találni az új szállásunk helyén. Kiegészítő csapattagként Hiver is a mi autónkban utazik a szálláshelyre. Ez különösen jó, mert így nemcsak Tigris tudja pontosan, hogy hova megyünk, hanem ő is, sőt én még biztos, ami biztos megnézem a térképen hova megyünk. Ehhez képest majd’ 45 perc mire megtaláljuk kolit, és a busszal jóval később induló Ákibácsi és Sepi csak két perccel utánunk ér oda. Olyan városról se hallottam még, ahol két kollégiumot hívnak Kossuthnak (az egyik Zsuzsa, a másik Lajos). Mentségünkre legyen mondva, a szálláshelyünktől kb. 3 sarokra se hallottak se az utcáról, se a koliról. Éljen Győr! :-)))

kaktusz7 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48776
Értem.
Legalább szépek és okosak legyünk, ha már gyorsak nem. :-)))
Előzmény: -balazs- (48773)
Robogo Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48775
Azaz, jó felé kapisgálsz!
Előzmény: -balazs- (48773)
Spenót Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48774
Obor!
Drukkolok, hogy ne szedjek szet a szadat es gyere maratont futni! A vegen meg eleg nagy futobolond kuldottseg lesz a helyszinen.
A TVben lattam, hogy Gyorben nyilt egy olyan uszoda, ahol van mindenfele vicces jatek. Orveny, csuszda, stb. En valszeg nem leszek tul virgonc kedvemben a futas utan, de azert ez egy jo kiegeszito program lehet...
Előzmény: obor (48772)
-balazs- Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48773
Vastigris mintha többször említette volna, hogy a Kancellária csapatában egész szemrevaló futólányok gyűrik a kilómétereket. Talán erre utal a lenti célzás is. ;)
Előzmény: kaktusz7 (48767)
obor Creative Commons License 2003.10.27 0 0 48772
Holnap derül ki mikor szabdalja szét a fogorvos az arcomat. Most nem biztos, h a megfázás miatt hozzányúl, akkor viszont lehet, h a Te visszatartásod miatt:-))), km hiányból kifolyólag maratont futok.
Előzmény: Spenót (48770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!