Keresés

Részletes keresés

kobab Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248253

Sajnálom.

Előzmény: hóbaesett (248151)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 -1 0 248252

Valami kell legyen valami fék, ha a zsidók lennének annyian mint az arabok, ha a világ el nem pusztult volna járhatnál szamárháton mert villanyautó akkor se lenne.

Nagy hibát követtetek el amikor ezzel a dumával felpiszkáltatok sok milliárd embert, hogy lehet minden nekik is, pedig nem, nem lehet.

Előzmény: advocatusdiaboli (248249)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248251

Én nem szervilitásról, hanem jó ízlésről és udvariasságról beszéltem...

Előzmény: lakol3 (248244)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248250

(((((-: türelem, jönnek már az események. (((-:

Előzmény: advocatusdiaboli (248248)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248249

Én azért dolgoztam együtt arabokkal - és igazándiból csak félig adok igazat - annyiban, hogy vannak, akik nem lusták - de azok sem hatékonyak.. ;-)))

Lehet egyébként látszólag rettenetesen sokat is dolgozni - úgy, hogy sok eredménye ne legyen.. Lassúak, hanyagok, ötpercenként tartanak tíz perc szünetet - az eredmény az, hogy tíz arab tíz nap alatt építi fel azt a falat, amit öt német kőműves egy délután...

És ez teljesen, totálisan általános. Ha a szorgalom alatt azt érted, hogy mind a tíz arab kőműves ott van a munkahelyén, és első ránézésre tesz-vesz is valamit - akkor igazad is van, akkor szorgalmasak... Az eredmény azonban az, ami...

Azt is aláírom, hogy 45 fokban nem lehet szorgoskodni - ez van...

Előzmény: lakol3 (248245)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248248

Hogy örülnél neki, igaz? Végre más is olyan csóró lenne, mint te, ejj, de szép is lenne...

 

No jó, nem változtál semmit, nem is fogsz már, jó az az X...

Előzmény: zöldkomcsi. (248243)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248247

((((-: advo barátunk...vagyis izééé...mindegy....  )-: azt gondolja, hogy a világ így van rendjén ahogyan van (-: elképzelhető, hogy szó szerint a fején egy koppanás lesz a megvilágosodása, de ha nem én aztán nem bánom. (-:

Előzmény: lakol3 (248245)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 -1 1 248246

..sok...nagyon sok a személyautó és mind nagyon gyúlékony...)-: ezeknek és a plázáknak a lángja adja a hangulatvlágítást a kapitalizmus ravatalához....)-: (majd vigyázzatok! nem az üzemanyag tank a veszélyes, hanem a gumi amikor szétrobban a hőtől és a nyomástól! )-: ) sajnos ez van, másként sose lennének napelemmel töltött villlanyautók ami van el kell pusztítani. )-: ...és ha megérkezik Káli a pusztító, azt írja fel az égre, hogy

Peak Oil --- Egy Korszak Vége ---

 

http://vilagbiztonsag.hu/keptar/displayimage.php?album=1015&pid=20573#top_display_media

lakol3 Creative Commons License 2015.11.26 0 1 248245

"eleve, az arab és afrikai országok rettenetes szegénysége mögött elképesztő szintű lustaság és belexarás is van ám, a többségük nem is igazán tesz-tenne érdemben azért, hogy jobb legyen "

 

Egyiptom kapcsán ez nem igaz. Rossz szerkezetben dolgoznak, sokat. Nyáron meg nem. De akkor nem is lehet, mert nincsen légkondi. Illetve de, a parasztok éjszaka. A hentesek éjfélkor kezdenek.

Szóval, nem igaz. Nagy a képzetlenség, a szegénység, a korrupció etc. De nem lusták. Legfeljebb nem hatékony, amit csinálnak.

Akik nem dolgoznak, azok állami tisztviselők és csókosok.

Előzmény: advocatusdiaboli (248228)
lakol3 Creative Commons License 2015.11.26 0 2 248244

Nem segélyen vagyok és adót fizetek. És nem tudom, hogy miért kellene azt a szervilis magatartást követnem, ami otthon sokfele szokás. ( Familiáris társadalom, na. )

Amit itt leírok, azt itt is elmondom.

 

Nem azt írtam, hogy rossz, hanem hogy ambivalens. Felmerült, hogy hazamennénk, mert lett egy munkaajánlat, ahol annyit fizettek volna, mint amit itt kapok, és amit itt kapok, itt sem rossz. Más miatt maradunk egyenlőre, többek között azért, mert a gyerekeim kétnyelvűek - a lányom lassan három -, és az ezzel járó előnyt meg akarom tartani. Itt nagyobb cégek vannak, mint otthon, egyszerűbb válogatni és többet lehet még tanulnom.. Van más szempont is. De vannak rossz oldalai.

 

A németek nem olyan precízek és nem olyan pontosak, mint egykoron. De ez azért van, mert ma az, aki amúgy a földeken ellenne, és remekül érezné magát, bekényszerül az irodába és olyan dolgokat kell csinálnia, amik nem neki valók. Pl. itt az ITben 0% körüli a munkanélküliség. Ez jó...? Nem. Nagyon rossz.

Az oktatás, hát... a magyart szidjuk, ez itt annyival gyengébb, hogy még magolni sem kell, pedig a miént színnémet Brandenburgban, ami a németeknél oktatásban a legjobb tartomány. Van egy sor iskola Berlinben, ahol az osztály harmada migráncsgyerek - elkezdték integrálni őket -, az oktatásnak meg vége. Van még sok nyíg, az egyik, hogy a németek legalább olyan birkák, mint a magyarok. Sok a hasonló motívum, inkább más kolompra ugranak.

 

 

Előzmény: advocatusdiaboli (248229)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248243

((((-: Nem is elvenni szokták, hanem felgyújtják, lerombolják. )-: Pedig nem, attól, hogy nem lopnak a politikusok, nincs korrupció és a tőke se magántulajdon tárgya, bezár a ferrarry, nincs bentley se, cigányok szocpolért veszik a panorámás villákat a sashegyen a rózsadombot meg felverte a gaz, békák brekegnek az úszómedencékben denevérek laknak a szaunában.... ok. győzött az igazság, csak éppen a krumpli a földben ezt nem tudja és nem terem egy gumóval se többet..... de ez van.

 

Peak Oil --- Egy Korszak Vége ---

 

Előzmény: advocatusdiaboli (248242)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248242

"érzed is ahogy egyre közelebb jönnek."

 

Majd elkergetjük őket, ha szükséges lesz. És pont. Világos???

 

Nem, nem fogsz beülni a máséba - erőszakkal elvéve - csak azért, mert saját erődből nem voltál képes megteremteni...

Előzmény: zöldkomcsi. (248241)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248241

Na várjál...... te mire is válaszoltál azzal amikor théta személyiségének fejlődését elemezted?

Na jó, reagálok arra valamit. Olyanok természetesen vannak, akiket irigyeknek minősítettél és lehetne is igazad, csak az a baj, hogy egyre többen és többen vannak, érzed is ahogy egyre közelebb jönnek.

Előzmény: advocatusdiaboli (248238)
k.andras.1970 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248240

"Akkor sem elegáns dolog folyamatosan kritizálni azt, akinek úgymond a "kenyerét eszed"... Ne vedd magadra, ha nem akarod - de ha olyan rossz, miért nem jössz vissza? Mert azért mégis jobb? Akkor mégsem olyan rossz..."

 

Bagoly mondja...

Előzmény: advocatusdiaboli (248229)
_Berci Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248239

 

Mintha mar enyelegtünk volna a lifi-röl. Itt egy magyar cikk.

 

Elképesztően gyors a fényalapú wifi

 

Azóta élő környezetben is letesztelték a fénnyel működő eszközöket Észtország fővárosában, Tallinban, és így is egy gigabit per másodperces átvitelt mértek.

 

http://index.hu/tech/2015/11/24/elkepesztoen_gyors_a_feny_alapu_wifi/

 

 

advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.26 -2 1 248238

Fel sem fogtad, amit leírtam, és egy párhuzamos világban élsz, ez egyértelmű...

 

Semmi köze az általam leírtaknak ahhoz, amit most itt megint összehordtál - ez mos a kannásbor hatása???

Előzmény: zöldkomcsi. (248237)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 -1 1 248237

 Hagyd már ezt a hülyeséget, ha Afrikában úgy dolgoznának mint  te akkor se lenne villanyautód. ...így se lesz, de olaj se fog jönni ide már annyi, szerintem hónapok...hetek....? de biztos nem évek kérdése.

A kapitalizmus az a társadalmi formátum ami a gyarmatbirodalmi központokban alakul ki, ezzel alkalmazkodik a korlátlan természeti erőforrásokhoz és árúpiacokhoz. Ennyi az egész.

 

(théta köszöni jól van (-: )

Előzmény: advocatusdiaboli (248235)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248236

A cellánkénti aktív menedzsment azért biztosan nagyon jót tenne minden szempontból az akkuknak - de ami potenciál eleve bennük sincs, az ettől sem jönne ki belőlük..

Előzmény: PermanentDestructor (248234)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248235

Azt sem tudod, hogy mit jelent az, hogy "kapitalista társadalom" (eleve, összekevered a gazdasági és társadalmi berendezkedéseket) - amúgy meg egy büdös szó értelme nincs annak, amit leírsz... Teljesen kapitalista társadalmak vannak azokban a kódis afrikai-arab szamárfészkekben is... A kapitalizmus nem jelent automatikusan gazdagságot (ellenben a kommunizmus automatikusan a többség szegénységéhez vezet végül...) - és demokratikus berendezkedéssel sem kell párosulnia.

 

Ellenben a valóban demokratikus berendezkedések elég egyértelműen piacgazdasággal (és létező szociális rendszerrel) járnak együtt - mert egyszerűen ez a többség számára a legmegfelelőbb.

 

Ezt te nem ismered fel/el, mert te nem a "többséghez" tartozol. Frusztrált és irigy vagy, mert nincs, sosem volt piac- és versenyképes tudásod, habitusod - nem is vitted semmire, és most kezdesz rájönni, hogy már nem is fogod. Ezért gyűlölöd az egészet, és a lelked mélyén folyamatosan azt kívánod, hogy ha már "neked nem lehet, ne legyen másnak se"...

Ha bejött volna a rendszerváltás után a használtautó-seftes próbálkozásod (nem véletlenül próbálkozott ilyesmikkel annyi ember akkor, nem igényelt különösebb befektetést, nem igényelt szakértelmet, tudást, túl nagy szorgalmat sem, könnyű pénznek tűnt - csak aztán, ahogy a piac konszolidálódott, rögtön elfogyott a levegő az üres zsebű kókler-kontárok elől..) - most tojnál az egészre... Így meg marad neked a vigasz, hogy a rohadt kapitalizmus úgyis összedől, és biztos megszívják azok is - akik veled ellentétben tanultak, odatették magukat, kemény munkával felépítettek valami értelmeset - és az bejött nekik...

Nem, nem fog összedőlni, pont azért nem, mert az nem rajtatok, partvonalon túlról kibicelőkön - hanem mirajtunk múlik, mi meg vinni fogjuk a hátunkon... És inkább örülj ennek, mert lehet, hogy most úgy érzed, hogy kevesebb jut neked, mint szeretnéd - de ha mi úgymond bukunk - akkor neked már semmi sem fog jutni... Nem kevés - hanem semmi...

Előzmény: zöldkomcsi. (248232)
PermanentDestructor Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248234

Tíz perc lesz feltölteni az akkukat

 

Szokásos bullshit? Nagy ígéret, aztán csönd? A faszi egyébként nem noname, de nehezen tudom elképzelni, hogy egy chip majd csodát tesz az akkukkal.

zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248233

....meg olyan hír is van, hogy ott is kezd téma lenni a srácok hajviselete. (-: ottan körül járhatnak mint mi amikortájt......:

"azt mondta az apukám, nem tetszik a frizurám..." ... (-:

Előzmény: advocatusdiaboli (248229)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248232

"eleve, az arab és afrikai országok rettenetes szegénysége mögött elképesztő szintű lustaság és belexarás is van ám, a többségük nem is igazán tesz-tenne érdemben azért, hogy jobb legyen - ha keményen bele kellene állni érte az igába, inkább a vidám és nemtörődöm szegénységet választaná"

 

..... na de ellenkező esetben neked elektromos autóval kellene járni már évek óta mert az összes olaj oda menne ahol beálltak az igába...(-: ...vagy rég kilyukadt volna az ózon réteg és a föld sivataggá lenne perzselődve.

A te "ordas hibád" az, hogy azt gondolod, hogy lehet kapitalista társadalom a világnak nagyobb részén mint egy tizede. Jelenleg pedig van, de szerintem nem sokáig, semmiképpen nem generációnyi időkig....miben végződik azt nem tudjuk, szerintem nagy zuhanásban, ami itt lesz drámai mert van honnan leesni.

Előzmény: advocatusdiaboli (248228)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248231

Nem, újabban már nem, mondják aki járnak oda is, de már lassan a nyugati média is kezd hátrálni, olyan híreket olvasni, hogy "...legalább a hadsereg élelmiszer ellátását sikerült stabilizálni..." ....vagy "éhezés vár É-Koreára mert rossz a káposzta termés" ..... ilyesmik. egyáltalán nem azért foglal el annyira előkelő helyet a nyugati médiában mert a világon ott a legrosszabb a helyzet, más oka van, nem veszik fel a kölcsönöket. Pl egy fotós ezt látta, valahol pont Indiával hasonlítja össze, hogy nem látja azt a fajta szegénységet:

 

http://www.origo.hu/kultura/kunszt/20151014-kultura-eszak-korea-tancic-matjaz-fenykepeszet-diktatura.html

Előzmény: advocatusdiaboli (248228)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248230

Ők hívtak. Nem ide akartam jönni. Ez a döntés meg gazdasági-szakmai alapú, nem ideológiai.

Annyira nem tudom, mit gondoljak róla. Merengek, máshol hogy lehet. A német IT nem nyűgözött le.

 

gyere Nürnbergbe, itt jo :-)

 

bar persze az is lehet, hogy nem jobb, csak en vagyok igenytelen, nemtom :-) elvileg ez is benne van a pakliban

 

a lenti kerdesre a migrikkel, nem tudom, feltunoen sok biztos nincs, neha van rajzas, de ezek nekem ilyen hullamoknak tunnek, szoval inkabb atutazoban lehetnek

 

persze hogy innen meg hova a faszba akarnanak tovabbutazni, az is jo kerdes... nemtom... lehet, hogy Berlinbe igyekszik mind, biztos nem ismerik Napoleon hires mondasat Berlinrol (6 honapig tel van, 6 honapig meg rossz ido)

Előzmény: lakol3 (248225)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248229

Akkor sem elegáns dolog folyamatosan kritizálni azt, akinek úgymond a "kenyerét eszed"... Ne vedd magadra, ha nem akarod - de ha olyan rossz, miért nem jössz vissza? Mert azért mégis jobb? Akkor mégsem olyan rossz...

Hogy lehetne jobb is? Biztosan lehetne. Itt is lehetne, még a meglévő "alapanyagból" is legalább kétszer ennyit ki lehetne, lehetett volna hozni, még megszakadni sem kellett volna. De hiába, tőlünk ennyire futotta... A németektől meg annyira, Nigériában meg... Azt nem is taglalom...

Előzmény: lakol3 (248225)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248228

No látod, itt követed el az ordas hibát...

Ugyanis nem, nagyon-nagyon nem. Qrvára nem. É-Korea a világ leges-legrosszabbjai közé tartozik, és a világ népességének legalább 95%-a számára nem lenne vonzó. A kimondott szegénység ugyanis még ráadásul totális és terrorisztikus elnyomással is párosul - amihez képest még Fekete-Afrika is népessége elsöprő többsége számára legalábbis vonzóbb. Nagy szegénységben is lehet viszonylag vidáman és kötetlenül élni (eleve, az arab és afrikai országok rettenetes szegénysége mögött elképesztő szintű lustaság és belexarás is van ám, a többségük nem is igazán tesz-tenne érdemben azért, hogy jobb legyen - ha keményen bele kellene állni érte az igába, inkább a vidám és nemtörődöm szegénységet választaná) - ám É-Korea lakosságának többsége szó szerint idegbeteg a permanens rettegéstől.

 

Persze ezt neked fölöslegesen írom le, mert úgysem hiszed el, te meg vagy róla győződve, hogy az egy jó hely - bár érdekes módon azért nem jutott eszedbe mégsem kivándorolni oda, inkább itt öntöd ránk a frusztrációidat...

Előzmény: zöldkomcsi. (248227)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248227

Észak-korea az álomország a Föld népességének a 3/4 része szempontjából, de Magyarország az 1/4-be tartozik.

Előzmény: Törölt nick (248226)
lakol3 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248225

Ők hívtak. Nem ide akartam jönni. Ez a döntés meg gazdasági-szakmai alapú, nem ideológiai.

Annyira nem tudom, mit gondoljak róla. Merengek, máshol hogy lehet. A német IT nem nyűgözött le.

Előzmény: Törölt nick (248223)
lakol3 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248222

Jaj... Ez most fájt. Bírom az abszurd humort, de akkor is...

Előzmény: _Berci (248221)
_Berci Creative Commons License 2015.11.26 0 0 248221

 

És? Mit bizonyít? 

 

A törtenteket.

 

Előzmény: lakol3 (248214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!