Keresés

Részletes keresés

zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248332

Azt hiszem ott téved advo, hogy azt hiszi, hogy amit produkál az az Ő produktuma, pedig nem az. Azt a föld, a víz, a nap, az eső, ....az olaj, a Föld adja neki. Nyertesei közt van versenynek akik jogosítványt kaptak ezek használatára.

Mint ha lenne egy krumpliföld amit ketten kapálunk, de te szorgalmas vagy én lusta vagyok, te kapálod meg a 3/4 részét. Ok..... jó...... tied a 3/4 része a termésnek. De akkor mi legyen velem aki lusta ember vagyok? Lopjam el a kapádat? (-:

A középkor se és a megvalósult szocializmus se szerette a "túlórázást", mert attól úgy se fog több krumpli teremni, így előzték meg a társadalmi krízist, hogy aztán végül a nyertes se jár jól, mert csak rágyújtanak végén valamit.

...na ja.... az innováció..... igen, de jobb technológiát amitől majd több lesz a krumpli nagyon lassú bevezetni, gyorsabban kapálni sokkal egyszerűbb, ez a bajok forrása.

Előzmény: lakol3 (248282)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248331

Nem tu"om...(-: ..de pl elektromos autó addig biztosan nem lesz amíg ezeket el nem pusztítják.

(kommunizmus se amíg a sokkal versenyképesebb kapitalizmust se)

A forradalmak pazarolják az energiát, de a kiemelkedő képességeknek is csak az tud teret nyitni, akik egy jól olajozottan működő társadalomban nem érvényesülhetnek.

Előzmény: lakol3 (248284)
lakol3 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248330

Asszem, sb monta, hogy de Mutti nem is hítta be a migráncsokat.

Nos... Bíró Passauban egy ítélet indoklásakor aszonta, hogy de.

 

 

http://www.welt.de/politik/deutschland/article148562388/Richter-straft-Schleuser-wegen-Regierungspolitik-milde.html?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_jog_201511

 

zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248329

....szoktuk keresni a római birodalommal a párhuzamokat. Igen, azoknál is a hagyományos katonai hatékonyság a nagy létszámú gyalogság összehangol műveleteire volt alapozva, amikor már nem volt alkalmas ilyet fenntartani kezdtek leválni a perifériák róla.

Előzmény: Salvor2 (248297)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248328

Ez pedig nem igaz. Vegyétek már észre, hogy az usa milyen immel ámmal tevékenykedik ott, egyszerűen nem érdekli a közel-kelet.

Oka lehet a birodalom általános hanyatlása, mint a szovjetről most lehullanak róla a perifériák. (bele értve pl a németeket is)

Lehet olyan is, hogy tulajdonképpen okosan inkább a csendesóceánra koncentrál mert a katonai ereje a flotta a légierő ott tud érvényt szerezni az érdekeinek, de emitt nem.

Előzmény: Salvor2 (248297)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248327

Elkésettek, a nemzetállam kifutóban van, nem is túl régi találmány az, a középkori uralkodókat alig érdekelte milyen nyelveken beszélnek a birodalmukban, a hazafiság az más volt, uralkodóház iránti hűség, most meg alakul (na?) valami a vállalat iránti lojalitás. Majd meglátjuk (-: 1-2 generáció múlva ...hm....hm... )-:

 

Ha tetszik kárörömmel is szemlélhetjük ahogyan a szomszédaink mire etnikai határokká alakították a politikai határokat már el is veszítette a jelentőségét. (-:

Előzmény: advocatusdiaboli (248319)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248326

Nem arra mondják, hogy profi? (-:

Előzmény: raymond aron (248325)
raymond aron Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248325

Mi abban a profi? Egy nulla forintos magyar hipszter zenekarnak külön klipje van...

Előzmény: Salvor2 (248322)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248324

"Ha a németekről le KELL válni (gazdasági terhek a vándorok miatt, vagy gazdasági háborús, esetleg katonai verség), az fájni fog. Az KGST2, oroszokkal."

 

Nem, nem, ilyen már nincs, új helyzet van, a német és az orosz egy és oszthatatlan, úgy illenek egymásba mint a kulcs a zárba és most mindjárt el is lesz fordítva.

Előzmény: rev251 (248293)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248323

1. Hova, miképp lesz az egyéni menekülőút?"

 

Nem feltétlenül földrajzi, lehet pl egy család is.

Előzmény: rev251 (248292)
Salvor2 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248322

Az IS sikerenek egyik oka eppen az, hogy az 1.vh. utan nem etnikai alapon jottek letre az uj orszagok az oszman birodalom romjain, hanem a Nyugat gazdasagi erdekei alapjan. Az IS legujabb propagandavideojaban (ami olyan szinten hollywoodi profi, hogy szerintem ott is keszult), emlitik is, hogy ok helyeztek hatalyon kivul a Sykes-Picot egyezmenyt.

Előzmény: Salvor2 (248321)
Salvor2 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248321

A de facto letezo iraki Kurdisztan (Iraki Kurd Autonom Terulet) egyaltalan nem csoringer. Van olajuk, es ugyesen hasznaljak.

Előzmény: advocatusdiaboli (248319)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248320

Ez már tényleg nagyon a ló túlfele...

Előzmény: Salvor2 (248318)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248319

Megérdemelnék - ez nem vitás. Viszont az országukat csakis és kizárólag most létező országok megcsonkításával lehetne létrehozni.

Ez előre sejthető, mivel járna. Különösen, hogy a kurdok jó fele két erősnek és konszolidáltnak nevezhető országban - Iránban és Törökországban él. A jelenleg jóformán csak papíron létező Irak és a szintén a területe jó része felett az ellenőrzést teljesen elveszítő Szíria esetében még csak-csak menne a kvázi már valamelyest kialakultnak is tekinthető status-quo véglegesítése (túl sokat mindenesetre nem tudnának tenni) - de Irán és Törökország ennek az új Kurdisztánnak azonnal ádáz ellensége lenne. Nem egyszerű történet ez - saját területeiről szuverén ország önként még sosem mondott le (legfeljebb jelképes és jelentéktelen, és jellemzően kölcsönös-kiegyenlített területcserék formájában). Márpedig egy önálló Kurdisztán - a határai túloldalán Iránban/Törökországban várhatóan a mostaninál is jobban elnyomott, tízmilliós nagyságrendű kurd kisebbséggel - akkora új háborús tűzfészek lenne, hogy az elriasztó...

 

Pedig a megoldás tényleg az lenne, ha Törökország és Irán a józan ész és emberi tisztesség jegyében hagyná azokat a területeit önállósodni - amelyek erre érdemesek. De ezt nem fogják megtenni, az iraki-szíriai sivatagban létrejövő, amúgy is csóringer esetleges Kurdisztánnal meg ellenségesek lesznek, jó eséllyel eleve el sem fogják ismerni. Törökország szerintem még inkább a NATO-ból is kilép, de nem lesz együttműködő.

Bár azért ez sem lenne teljesen értelmetlen - legalább tiszta vizet öntenénk a pohárba, és legalább egyértelmű és nyilvánvaló lenne - ami amúgy is az... Megjegyzem, Törökországban amúgy sem kizárt még akár az országon belüli szakadás sem - olyan iszonyatos a kontraszt a keleti és a nyugati országrészek között...

Előzmény: Salvor2 (248307)
Salvor2 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248318

A zerohedge nem resze a globalis propagandagepezetnek.

 

Paul Craig Roberts-szel ertek egyet: a foldi eletre a legnagyobb veszelyt az USA jelenti. Nem erdekel, hogy ki van ellenunk vagy melletunk, en annak szurkolok, aki fellep ez ellen, a foldi eletet veszelyezteto hatalom ellen.

Előzmény: kobab (248317)
kobab Creative Commons License 2015.11.27 -1 0 248317

Sajnos, nagyon sajnos akár még igaz is lehet egy-két (vagy kii tudja mennyi) részletkérdés azokból amit írsz. De egy dolgot ne felejts el soha sem. Fordított helyzetben nem lenne orosz zerohedge. Ez egy szabad rendszer de időnként valóban hazudik. Az igaznak (pravda) mondaná magát de ugyanúgy hazudik, szabadnak viszont biztos nem szabad.

Miért nem a mienket választod és teszed belülről jobbá a bírálatoddal? A hazád ide tartozik, te is ide tartozol, csak vesztes lehetsz ha a másik csapatnak szurkolsz.

Előzmény: Salvor2 (248316)
Salvor2 Creative Commons License 2015.11.27 0 2 248316

Az orosz legiero feje ismertette a gep lelovesel kapcsolatos vizsgalatuk eredmenyet. A fo konkluzio az, hogy egy elore eltervezet szandekos tamadas volt, megpedig nem is Torokorszag, hanem a nato reszerol (az oroszok megadtak az amerikaiaknak, hogy mikor es hol lesznek a gepeik, amit azok tovabbadtak a torokoknek, akik az USA jovahagyasaval hajtottak vegre az orvtamadast). Az adatok alapjan a torok gep 40 masodpercig a szir legterben volt, az orosz gep viszont nem sertette meg a torok legteret. Azt is valoszinusitik, hogy a "mersekelt dzsihadistak", akik lelottek a pilotat, elore tudtak az orvtamadastol.

 

Forditott esetben az egesz globalis propagandagepezet csucsra jaratva horogne, es megtorlat, haduzenetet kovetelne.

 

http://www.zerohedge.com/news/2015-11-27/chief-russian-air-force-accuses-turkey-coordinated-ambush-downed-warplane

kobab Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248315

Berci, ez a harmadik felülről a cikkben:

Marine BioEnergy, Inc., San Diego, CA ($2,146,988) – Disruptive Supplies of Affordable Biomass Feedstock Grown in the Open Ocean

Marine BioEnergy, Inc. will develop an open ocean cultivation system for macro algal biomass, which can be converted to a liquid fuel precursor. The system cycles between nutrient-rich deep water and sunlight at the ocean’s surface to produce the biomass, and can also submerge to avoid storms and ships. The team’s technology could enable energy crop production in significant regions of the open ocean, with an initial focus on the U.S. Economic Exclusion Zone off California.

 

 

Ez meg az utóbbi hónapok számomra legérdekesebb cikke:

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.nyteknik.se%2Fnyheter%2Fenergi_miljo%2Fmiljo%2Farticle3939247.ece

 

Előzmény: kobab (248312)
kobab Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248314

Csatlakozom. Gondolom te azt is értékeled, hogy sokan közülük ateisták.

Előzmény: Salvor2 (248307)
kobab Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248313

Egy pár percet azért én is rááldoztam anno, de nekem ez az információ nem akadt a szemem elé. A cikkei alapján nem gondoltam eddig... persze nem olvastam el mind.

Előzmény: szilvatövis (248258)
kobab Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248312

Kösz szépen, ez el fog tartani egy ideig, ezerszer jobb mint a napi hírek mostanában.

Előzmény: _Berci (248302)
lakol3 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248311

Röviden - igen. :D

Előzmény: _Veritas_ (248309)
lakol3 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248310

Értem.

Meghívsz magadhoz, hogy főzzek neked. Majd kifogásolom, hogy életlenek a késeid. Sértő? Mi köze a jóízlésnek ehhez? És kivel vagyok udvariatlan? Nagyon német lenne, ha kussolnék... :D

Arról nem tehetek, hogy bennem nincsen egy sor gátlás, ami a németekben van, meg arról sem, hogy többet tudok a világról, mint 80%-uk, egyszerűen azon okból kifojásilag, hogy többfele éltem és sikerült igen eltérő kultúrákat megismernem.

Érdekes módon a hasonló hátterű kollégákkal eléggé egyetértünk.

 

Egyébként mi akkor a szervilis viselkedés, ha ez nem az ismertetőjegye? És otthon is cenzúráznom kellett volna magam akkor, amikor az aktuális kurmányról - OV vagy előtte - volt meg a véleményem, mert a 'hazámat gyalázom'? Vagy az nem számít?

 

Bocs, advo, de szerintem ez gyávaság.

 

Volt belőle konfliktusom? Igen, itt is, otthon is. De ez nem az én problémám, engem ezek végül előre vittek. Általában azok, akik a másik oldalon voltak, vagy ott maradtak, vagy buktak. Annyi változott, hogy nőtt azok köre, akiket leszarok.

Előzmény: advocatusdiaboli (248251)
_Veritas_ Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248309

 És nem tudom, hogy miért kellene azt a szervilis magatartást követnem, ami otthon sokfele szokás. ( Familiáris társadalom, na. )

 

A szuverén csupán engedelmességet követelt, nem ideológiai konformizmust, mint ahogy azt a mai szabadgondolkodók” teszik. Az ő konformizmus-elvárásukhoz képest Hobbes Leviatánja szabadelvű.

 

Előzmény: lakol3 (248244)
lakol3 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248308

Az Espionage Act esetében a gyanú is elég lenne. És ott az usáról van szó...

Spec. valóban 'kémkedtek'. Az más, hogy a terrorizmus támogatása bűncselekmény.

 

Előzmény: Salvor2 (248305)
Salvor2 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248307

A kurdok megerdemelnenek vegre egy sajat orszagot. Sokkal jobban megerdemelnek, mint a koszovoi szervkereskedo banda.

 

Ők fogják megnyerni az Iszlám Állam elleni háborút

Harmincmillióan vannak, ötszáz éve nincs hazájuk. Kitörölték őket a történelemkönyvekből, gázzal irtották, sivatagba űzték őket. Ma mégis tőlük várja a világ, hogy megdöntsék a rettegett terrorállamot. Nagykép a kurdok múltjáról és jelenéről. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: szilvatövis (248304)
szilvatövis Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248306

Csak még annyit, hogy tényleg a lényegre tapintottál, az esélyegyenlőséget keverik általában a szabad veresennyel, pedig komplementerek. A feladat a két véglet között az optimum megtalálása.

 

A végét akár én is írhattam volna, ez mind valamilyen formában, de kontrollt jelent a szabad verseny fölött (Pl.: az adó, az újraelosztás önmagában).

Előzmény: advocatusdiaboli (248289)
Salvor2 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248305

Letartoztattak es birosag ele allitanak ket torok ujsagirot, mert azok megirtak, es fenykepet kozoltek arrol, hogy a torok kemszervezet fegyvereket szallit Sziriaba. Tegnap es tegnapelott az oroszok lebombaztak ket "segelyszallitmanyt". Az ujsagiro szerint igy szallitjak a torokok a fegyvereket.

 

http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-11-27/editor-is-latest-casualty-of-taboo-over-turkey-s-syrian-border

szilvatövis Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248304

A torokok mar nem mennek szir terulet fole. A kurdok koszonhetik az oroszoknak.

Ez viszont már jó hír, talán a kurdoknak lehet egyedül nyugodt lelkiismerettel drukkolni.

 

Tehát lényegében véve az amerikaiak, mivel nem tudták megfékezni a szövetségesük (törököket), hogy a másik szövetségesük (kurdok) ellen ne lépjenek föl, felhasználják az oroszokat, hogy tartsa féken a törököket, mindezt úgy, hogy a törökökkel lelövettek egy orosz bombázót.

Alakul.... mégiscsak jófiúk ezek a jenkik. :-)

Előzmény: Salvor2 (248298)
Salvor2 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 248303

Megy az utesvaltas az oroszok es a torokok kozott. Tegnap az oroszok egyertelmuve tettek, hogy Torokorszag az IS egyik fo szponzora. Ma Erdogan vadolja ugyanezzel az oroszokat. Lavrov egyenesen azt mondta, hogy Erdogan fia koordinalja az IS-nek juttatott penzeket (olvassa a zerohedge-t). Putyin nem hajlando sem talalkozni, sem telefonon beszelni Erdogannal, amig az bocsanatot nem ker. Zsirinovszki azt javasolta, hogy dobjanak atombombat Isztambulra.

 

Katonai elemzok szerint az oroszok szandekosan provokaljak a torokoket azzal, hogy a szir-torok hatart bombazzak, azert, hogy egy torok valaszreakcio eseten lelohessenek nehany torok gepet. Csak nehogy megint az o gepuket lojek le a vegen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!