Keresés

Részletes keresés

pockorocki Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26925

Sztem. adhatsz nyugodtan kukoricát a nyulaidnak. 7-8 hetes kortól hízóknak adhatsz akár 25%-os arányban is, tenyésznyulaknak azonban legfeljebb 10% arányban. ( A tengeri, a kukorica népiesch neve.)

Előzmény: teknosbaka (26917)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26924

Köszönöm! Ez egy 5 kilós nyúl... Egy hólyag már kifakadt. Lekezeltem Betadin-nal. Nem tudom mi lesz ennek a vége... az sem tetszik, hogy már alig tud rendesen levegőt venni. Ez az első év, hogy beoltattam az állatokat... eddig soha semmi bajom nem volt velük, erre tessék! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az oltás miatt van a dolog... mindenesetre elég szerencsétlenek vagyunk. :(

Előzmény: pockorocki (26923)
pockorocki Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26923

Törpenyulaknál lehet hevesebb reakció, de általánosan náluk is csak a szúrás környékén. Amennyiben nem vérzik a seb vagy sebszerű képződmény, akkor nem tehetsz semmit legfeljebb erősebb, energiadúsabb kaját adsz a nyuladnak, hogy kevésbé gyengüljön és reménykedsz.

(Amennyiben vérzik, akkor bizony kezelned kell.)

Előzmény: sanyinyúl (26915)
gyombike Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26922

:-D akkor neked is vannak ilyen gyöngyszemeid!

Előzmény: szabotibor77 (26920)
gyombike Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26921

Köszönöm, vannak még néhányan de azok tiszta fehérek!

Előzmény: hodanyo (26919)
szabotibor77 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26920

Szakasztott másai az enyémeknek!És még korban is majdnem stimm.-))

Előzmény: gyombike (26918)
hodanyo Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26919

Jaj de szépek!

Előzmény: gyombike (26918)
gyombike Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26918

A ma 20 napos kicsikről néhány kép!

 

teknosbaka Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26917

Mi az a "tengertiől"? A kruplihéjat(nasinak) nagyon szereti mindegyik,még soha nem volt vele baj. Répát csak néha kapnak, de csak nasinak,mint a többit pl saláta. Leginkább szénát és tápot kapnak. De akkor nem állok le teljesen a táppal,csak kevesebbet adok nekik és árpával növelem az adagot. 

Kukoricám van most elég sok,a tyúkok és csibék azt kapnak a táp mellé, és gondoltam megkérdezem lehet e a nyusziknak is adni. De akkor nem adok nekik. Ha learatták a zabot úgyis kell venni a lovak miatt,akkor már azt kapnak majd árpa helyett,csak most elfogyott a zab,meg a lovaknak sem kell ennyi zöld mellett, ők is kukoricát kapnak bár nem sokat. Szóval kukorica van dögivel :D de ha nem kell nem etetem. :D

Előzmény: juhosttt (26905)
hodanyo Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26916

Sziasztok!

Hoztam egy képet a reggeli  12-es almomról is

 

:)

 

sanyinyúl Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26915

Kivettem a nyulat a ketrecből és alaposabban megnéztem. A szemén, a fülén (2 vízhólyagszerű valami), a nemi szervén és az egyik lábán a körömágyban is találtam csomókat. A lábán kb. 1,5 cm nagyságú, olyan mint egy vérhólyag... Létezik, hogy egy oltási reakció ilyen erőteljes legyen???? 10 db 3 napos kisnyúl van alatta... mit csináljak???? 

gyombike Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26914

Szia gratla a picikhez, a 4 napos alom nagyon tetszik szeretnék ilyen nyuszikát majd magamnak! 

Előzmény: hodanyo (26912)
Gugyerás Tímea Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26913

Sziasztok!

Megjöttek a kisnyuszik az újzélandi anyánknál! Tehát jól éreztem tegnap a pocakban a mocorgást.... Bár nagyon megijedtem mikor észre vettem, elég ronda látvány volt, azt hittem hogy épp kannibálkodik, rohantam be és keltettem fel páromat, aki 24 órás szolgálatban volt előtte! Kiszaladt ő is, hogy vajon mit láthattam, és mondta hogy semmi baj, épp tisztogatja őket! Ő bevonult, én meg őrködtem tovább, nem messze a ketrectől. De aztán hallottam hogy vinnyognak a picik, így megnyugodtam és bejöttem, majd este tartunk létszám ellenőrzést! :-D :-D :-D

hodanyo Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26912

   a ma éjjeliek 

 

 

 

  4 naposak:)

hodanyo Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26911

Ez a 2 almom,a nemrég született 12-t még nem fotóztam...

pockorocki Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26910

Ne állj le teljesen a "táppal". A "táp" tartalmaz olyan vitaminokat, nyomelemeket, ásványi anyagokat és egyébb természetes étrendi kiegészítőket miket Te soha, vagy sok pénzért tudsz csak pótolni akkor, mikor megjelennek a hiánytünetek. A táphoz keverd a kiegészítő takarmányt.

A kukorica, s.répa gyökere nem igazán jó. amennyiben olcsón és egészségesen szeretnéd táplálni/hízlalni nyulaid, olvasd el: http://www.medirabbit.com/HU/Digestive/Food/feeding_hu.pdf

 

Vannak benne részek, megállapítások, melyekkel nem tudok azonosulni,  azonban alapvetően jó és érdemes megfogadni a benne leírtakat.

Előzmény: teknosbaka (26904)
hodanyo Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26909

SziaZretyi!

Köszi kicsit megnyugodtam:)

Mert a szomszédom azt javasolta az előbb hogy likvidáljak a fészekből 3 nyuszkót...

Mert szerinte csak 8-at max 9-et tud felnevelni az anya...

 A pénz nem motíváló legalábbis a nyulakban nem,saját célra tartjuk őket,van 4 gyerkőcöm:)

Látom én is hogy van az alomban 2 pici akkor megpróbálom én is betenni az anya alá majd! 

Köszönöm a jótanácsod!

Előzmény: Zretyi (26908)
Zretyi Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26908

Szia! Nekem 13-at ellet a nyulam és mind él és virul 5 hetesek! Nem kell semmit tenni, hacsak nem a pénz a legfőbb motiváció! Ezek között ugyanis lesz egy kettő aki kisebb. Én figyeltem őket az első 5-6 napben és a nagyon kicsiket alátettem az anyának délután így biztos tudtak enni. Nekem most 13 korom fekete kisördög szinesíti napjaimat. Éppen ma reggel talált az egyik egy nagyon agyas megoldást hogyan kerüljön a rács túoldalára. 20percbe telt mire elkaptuk és 2 perc múlva ismét szabadon volt,de már tudom hol a gyenge pont! Sok szerencsét!

Előzmény: hodanyo (26907)
hodanyo Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26907

Sziasztok! Nekem ma ellett a 3.  nyulam, 12 kisnyula lett. Mit szoktatok tenni ilyen nagyszámú alomnál?  A 2. nyuszim tegnap este ellett 9-et.  Van egy 4 napos almom is 8 kicsivel...Ezek az almok tenyészetem 3 db. első egyedei:)

szabozoo Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26906

Kézzel kaszált nagyon jó minőségű lucerna széna eladó lesz szombat körül (máj.18) Faddon, betonút mellett,kis tételbe is,kézi kévébe kötve csak 800 ft/db áron!Nyulaknak,lovaknak,kecskéknek,stb..

Keressen gyorsan amíg a készket tart!

 

Ugyanitt Pannon fehér kisnyulak eladók Myxomatózis ellen már oltva!

 

t:36703207497 

juhosttt Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26905

A tengertiől csak zsírosodik... Én nem adnám egyáltalán. Az árpa mehet. A krumplihéjjal is leállnék, főleg nyersen. A zöld és táp párosítással óvatosan, nehogy a gyomrát hazavágja. A saláta csak nasi, tápértéke szinte 0.

De zöld és széna és répa mellett tápra nem is nagyon van szükség. Egy jó adottságú nyúl ezen is szépen megnő.

Ha csak nem akarsz nyúlkolbászt akkor meg ne hízlald őket zsírra. (a kolbászba a zsír nem árt ha van, mert túl száraz lesz.)

Előzmény: teknosbaka (26904)
teknosbaka Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26904

Most 6-7 hetesek,de szép kis gombócok. Mindig van előttük táp és széna, és zöldet is adok nekik naponta egyszer egy jó nagy adaggal,meg ha van kruplihéj,saláta vagy répa azt is adok nekik. Én magunk miatt hízlalom leginkább őket :D Igaz a táppal hamarosan szeretnék leállni, mert anélkül szeretném hízlalni őket,csak a leválasztás miatt etetem őket így,hogy nehogy megcsökjenek. Tényleg azt akartam kérdezni,hogy a kukoricát és árpát etethetem egyszerre velük, és hogy az elég nekik? Zabom most jelenleg nincs,majd ősszesl.

Előzmény: juhosttt (26903)
juhosttt Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26903

Én 800ft adtam az ilyen időseket és sokallták. No meg sajnos kereslet sem volt rá igazán. Az 1000 ft korrekt, főleg ha nem apró csont és bőrök. Ha nem kilóra adod akkor főként. Nekem ennyi idősen "fajtától" függően 1.3-2 kg élősúlyuak. Ha valaki adja 650-t akkor sok hasznod nincs is rajta.. Ha táppal nyomattad, akkkor meg nagyobb a súly (elméletileg) így az ára is magasabb lehet valamivel.

Előzmény: teknosbaka (26900)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26902

Nem tudom, tanácstalan vagyok... most már az egyik fülén is van két csomó.

Előzmény: ha3fis (26895)
B.Zoli79 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26901

Szia.

 

650 ft/kg ért szoktam adni. De még így is akad egy-két TARACK aki sokalja. Pedig így sem sok a haszon. 

A szedő 420 at kínál érte de alig van egy pár ember aki neki adja ennyiért.

 

Előzmény: teknosbaka (26900)
teknosbaka Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26900

Sziasztok!

 

Még új vagyok a tenyésztésben, most született nemrég két almom,összesen 20 nyúlfi, az egyik csapatot már leválasztottam, a másikat majd 2 hét múlva ha ügyesen esznek már egyedül. Az lenne a kérdésem,hogy mennyiért tudok eladni növendék nyulat? Én magam nem árulnám,mert ami van azokat levágnánk,de szóltak,hogy vennének,de ingyen nem szeretném odaadni,mert nekem is pénzbe került a nevelésük. Én 1000 forintra gondoltam darabjáért. Pofátlan sem szeretnék lenni,kilóra meg nem akarom adni,mert még picik. Ti mennyit kértek egy 2 és fél hónapos nyúlért? Vagy ti mi alapján állapítjátok meg az árat?

Dzsin84 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26899

Szia!

 

Bábolnai vagyok. 1500/db 2 kg körüliek.

 

Az OSB lapnak teljesen mindegy mert ha akarja akkor úgyis kirágja. Az egyik ketrectömb nekem is abból van és az egyik bakomnak nagyon ízlik a másik rá sem hederít.

Előzmény: Mathias23 (26898)
Mathias23 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26898

Nyúlak merre találhatóak, db/Ft?

Előzmény: Dzsin84 (26896)
Mathias23 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26897

Sziasztok. Mi a véleményetek, hogy az OSB lap simább fele legyen a nyúl felől v. az érdesebb?

Dzsin84 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 26896

Sziasztok!

 

Mi is megszaporodtunk az elmúlt 10 napban! Lefialt mind a 6 anyám naggyából 9es átlag , egy sem pusztult el születés után. Tiszta Pannonfehérek és tiszta Újzélandi vörös kisnyulak is lesznek eladóak ha esetleg valakit érdekel. Valamint van még 4 db 2.5 hónapos anyának való pannonfehér eladó!

 

Olvastam hogy itt valaki panaszkodott hogy álvemhes nyuszija volt. Közelmúltban volt egy előhasi anyám akit bepároztattam és mikor itt volt az ideje szőrt tépett ... majd semmi, 4 napig lestem semmi.. beszéltem a dokival, ő említette, hogy meglehetősen ritka jelenség az álvehem, de persze előfordulhat. Mikor kitakarítottam az alomban találtam egy pici kis nyullábat. Nem álvemhes volt a galád hanem megette a gyerekeket. Adtam neki most még egy esélyt és élt vele , tegnap reggelre szépen a ládába fialt.

 

Még egy észrevétel , nekem a 6 anya közül 5 csak közvetlen az ellés elött tép szőrt. Van egy 4x fialt Pannon anyám aki most már a vemhesség 14.napján már tépte magát , gyüjtötte a szénát, készült... a 32. nap reggelére 9et fialt. Külső ládáim vannak de azt úgy teletömte hogy abba gyakorlatilag semmi nem fér már bele, elképzelésem sincs hogy jár be szoptatni :) gondolom kicsomagolja őket azt vissza. Kisnyulai nőnek szépen. Ő volt az akinek a kisnyulai csak a 3 hét után bujtak ki legutobb is.

 

Néhány kép tőlem:

 

 

Pannon baksi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!