Keresés

Részletes keresés

SaGa Creative Commons License 2004.07.07 0 0 101
A felesleges gomba hideg vízben, hűtőben, zárt műanyag edényben hetekig elél...
Tejben hagyni 48 óránál toább nem szabad, mert nagyon besavanyodik. A 36 óra ebben a meleg időben bőven elegendő...

SaGa
Előzmény: Veritka (99)
zsigrai76 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 100

Veritka, előre is nagyon köszönöm. De jó, akkor jövő héten már kefirezek! Igen, amikor nekem volt, én is észrevettem, hogy a zsíros zacskós tejet szereti a gomba.

 

Írsz egy mélt, ha mehetek érte?

Előzmény: Veritka (99)
Veritka Creative Commons License 2004.07.06 0 0 99

Zsigrai76:Anita ,ha tudsz várni 1 hetet,akkor Neked is tudok adni gombát, mert kb. ennyi idő alatt szaporodik fel annyira, hogy szét lehessen választani.

A mamám úgy is csak kidobja a felesleget, mert ha sok gomba van a tejben,

a kerfír nagyon savanyú lesz.Ő mondjuk  rendeske,minden este leszűri.Na ez nekem már nem megy,aztán persze bedöglik 1 hét alatt,főleg ebben a melegben.

Már vagy 20 éve szűrögeti estéről estére, de esküszik rá, a hatásaira, lásd.mint lent.

Tejkérdés.Mint városi puhányok, leginkább csak zacskós tejhez jutunk.Mamám szerint a legjobb a gombához az OKÉ 2,8%-os zsírtartalmú.

Sziasztok

Előzmény: zsigrai76 (96)
Veritka Creative Commons License 2004.07.06 0 0 98

Marcipa!!!

Az nagyon jó lenne igazodom hozzád, én a Blaha Lujza térnél lakom,Metro most nincs, mert felújítják, de ha nem valamelyik "rákosrettenetesre"))))) jössz,

akkor bárhol tudunk találkozni amit megjelölsz.Szombaton csak késő du.

leszek itthon, különben Pécs mellett leszek Bólyon.Most néztem meg a térképen, Kecskemét nem az az útvonal.E-mail címemet átjavítottam publikusra.Még pont

időben szóltam a Mamámnak, hogy ne dobja ki a feles gombákat.

Üdv:Vera

Kombuchád is van??? Igaz azt már megrendeltem a napokban meg kell érkeznie,

csak amilyen idétlen vagyok biztos nálam semmire sem fog menni.Azért megpróbálom, mert a kereskedelemben a kész Kombucha italok elég húzós áron

vannak forgalomban.Ebben a melegben úgy rákaptam a savanykás ízére, hogy 1 koncentrátum 2 nap alatt elfogy.

Na sziasztok

Előzmény: marcipa (97)
marcipa Creative Commons License 2004.07.06 0 0 97
Hétvégén megyünk BP.-re. Viszek japán kristályt, csak valahol találkoznunk kell.Akkor cserélünk.
Kis tormásüvegben.
Előzmény: Veritka (95)
zsigrai76 Creative Commons License 2004.07.06 0 0 96

szeretnék én is kérni kefir gombát. ha valakinek van felesleges akkor szóljon. Pesten bárhová elmegyek érte, messzebbre macerás, de biztosan megoldható.

Köszönöm

Anita

zsigrai@foltinfo.hu

Veritka Creative Commons License 2004.07.06 0 0 95

Marcipa: Én tudok Neked kaukázusi kefírgombát küldeni,ha van ötleted a csomagolására, viszont cserébe szeretnék vízigombát (a cukor&mazsola&víz

erjesztésűt)kérni ha van még .Én pesti vagyok tényleg, hogyan szokták ezeket a gombákat Postán küldeni???Nagyon fontos lenne a japánkristály!!!!

Na sziasztok

Előzmény: marcipa (93)
Kaukázusi Kefír Creative Commons License 2004.07.05 0 0 94

És IGEN!!! Végre egy topic külön nekem:)))))))))))))))))

KK

marcipa Creative Commons License 2004.06.20 0 0 93
Szia Csokis!

Kellene nekem kaukázusi kefírgomba-tenyészet. Egy kis mogyorónyi darabka elég lenne. Tudnál nekem küldeni, vagy, ha ralihoz mész esetleg elhozni?
Volt nekem is, egy netes társamtól kaptam, de sajna a párom véletlenül kidobta.
Pussz marcipa.
Ha, netán csomagban küldöd, címem:
Korcsog Anikó
Kecskemét
Szilágyi Erzsébet u. 22.
Ui.: Én viszont kombucha-tenyészetet tudok neked küldeni, ha gondolod...

Előzmény: Csokis (28)
andreja Creative Commons License 2004.05.27 0 0 92
Talan bakterium. Ott tanyazik a kulturan, nem tudom hogyan lehetne visszaszoritani.
Előzmény: SaGa (90)
marcipa Creative Commons License 2004.05.26 0 0 91
Sziótok!
Nekem is volt már olyan, amikor szinte víz lett az egész, nagyon rossz ízű összementtej-szerű kevéske anyaggal.
Kiöntöttem én is.
Aztán egy időben házitejből készítettem, az isteni volt. Sajna bedugult az a forrásom.
A rózsaszín elváltozást még nem tapasztaltam.
Előzmény: SaGa (90)
SaGa Creative Commons License 2004.05.26 0 0 90
Üdv kefírtermelők!

Pár napja érdekesen viselkednek a gombáim, s nem tudom miért. Eddig tartós tejből csináltam a kefírt, mikor milyet sikerült venni. Nagy különbséget nem találtam köztük. Pár napja az Almsana tipusú tejből raktam el érlelni (eddig is használtam már ezt a fajtát sokszor, nem volt vele bajom). A megfelelő idő lejártával elhülve tapasztaltam, hogy a kefírben a "savó" (a tetején illetve zárványszerűen benne is) erősen rózsaszin. A szaga sem a jellegzetes kefírszag. Gyorsan kiöntöttem (a gombákat megmentettem, lemostam láthatóan nem történt bajuk), elraktam a következő adagot, de előtte gondosan felfőztem a tejet. Eredmény: megint rózsaszín savó, ráadásul csak a gombák közvetlen közelében lett "kefírállagú" az anyag, a 90%-a folyott, mint a víz. A gombák viszont láthatóan megszaporodtak. Ezt is kiöntöttem, gombák leszürve, megfürdetve...

Az utcában hord egy tehenész heti két alkalommal frissen fejt tejet, gondoltam megpróbálom azt (most költöztünk ide). Vettem tőle, felforraltam, lehűtöttem, fölét leszedtem, elraktam. Eredmény: az edény tetején sötétsárga "föl" egy vékony rétegben, benne barnás pöttyökkel. Alatta egy vékony réteg rózsaszines savó. Maga a kefír gyönyörű fehér, a dobozos Mátratej féle kaukázusinak megfelelő sűrűségű.

Kérdés: mi a bánat ez a pirosas elszineződés?

SaGa

philedonos Creative Commons License 2004.04.04 0 0 89
Szívesen kűldők kefírgombát,COMBUCHA gombát postai utánvéttel,leírással.1000Ft/adag+postaköltség Debrecenben házitejből erjesztett kefír folyamatosan kapható(12,24 órás erjesztéssel)250Ft/l áron. A kefír befolyásolja a következő betegségek gyógyulását:idegbetegségek,álmatlanság,kelések,fekélyek(gyomorfekély),asztma,vérszegénység,kiűtés,ekcéma,vérnyomás,hólyaghurut,vese,sárgaság,emésztőszervek hurutja,epepanaszokra,hasmenésre,székrekedésre.Kedvezően befolyásolja a betegségekből lábadozó állapotát. Kellemes gombászást mindenkinek! Gomba rendelhető:tel:52-450376,SMS:304529378
zsigrai76 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 88
Ha van valakinek kefírgombája amit át tudna adni nekem, kérem írjon egy mailt.
Köszönöm.
marcipa Creative Commons License 2004.02.21 0 0 87
Ííígen.
Egy időben volt nekem mind a kettő. Azt sem tudtam melyiket igyam!
A vizes úgy néz ki, mintha üvegkristályok lennének
dunsztosü.-ben.(De azthiszem ezt már írtam. -bocsi-)

Még annyit, hogy, ha sikerül optimális időben leszűrni, akkor enyhén pezseg, és savanykás.
TÖKJÓ!

A tejesnél sokszor jártam úgy, hogy néhány nappal tovább hagytam rajta a tejet, és naon savanyú lett.
Akkor öntöttem hozzá egy kevés tejet, és úgy elviselhető volt.

Előzmény: nettomazsola (84)
THM Creative Commons License 2004.02.20 0 0 86
Kérem, ha valaki tudna adni nekem egy kis gomba kezdeményt, dobjon egy emilt!....
Köszönöm
THM
Patkó Creative Commons License 2004.01.15 0 0 85
Segítséget kérnék, szeretnék kefirgombához jutni, Miskolcon vagy környékén. A telefon számom 30/425-48-59, ha valaki tud segíteni, küldjöm sms-t, és visszahívom. Köszi előre is.
nettomazsola Creative Commons License 2004.01.02 0 0 84
hat nekem vizesnek adtak!! es karfiolos.
9 honap alatt nem nott semmit, de "dolgozott".
most kb 2 hete tejjel etetem es no de nem rohamosan.

ne mondd, h ket kulonbozo gomba! ezt nem tudtam.

Előzmény: marcipa (80)
SaGa Creative Commons License 2004.01.02 0 0 83
Százhalombatta.

A címem az adatoknál valódi (ha a modi közben aktualizálta). Ha még nem, akkor a matavnet-et cseréld axelero-ra!

SaGa

Előzmény: pynky (82)
pynky Creative Commons License 2004.01.01 0 0 82
SaGa: attól függ merre vagy. Bp-en bárhová elmegyek érte, ha messzebb, akkor nem tudom:(

marcipa: köszi, én a tejesre gondoltam most. De amit irtatok róla, annak alapján jó lehet, majd egyszer késöbb biztos kunyerélok töled is:))

p.

Előzmény: SaGa (81)
SaGa Creative Commons License 2004.01.01 0 0 81
Folyamatosan van (1-2 hetenként), tejhez való, de hogy jut el hozzád?

SaGa

Előzmény: pynky (79)
marcipa Creative Commons License 2004.01.01 0 0 80
Sziaszok!
BUÉK!
"Vizes" kefírem van egy kevés. Vagy ez nem is kefír?...
Úgy néz ki, mintha üvegkristályok lennének, és mazsolával él.
A tejes másképp néz ki, olyan, mint a karfiol rózsái. Azt csak tejjel lehet életben tartani. Volt olyanom is, de egyszer "meghalasztottam".
Ez a vizas tényleg jó, főleg, ha a kész italhoz citromlét, és citromkarikát adsz.
Előzmény: pynky (79)
pynky Creative Commons License 2003.12.31 0 0 79
Még mindig nincs senkinek felesleges kefirgombája?

p.

Előzmény: nettomazsola (78)
nettomazsola Creative Commons License 2003.12.19 0 0 78
oke.
csak akitol kaptam az is vizeskefirt csinal belole evek ota - egyebkent nagyon finom, olyan ize van, mint a bodzaszorpnek! - es neki nonek a gombakok.
Előzmény: andreja (77)
andreja Creative Commons License 2003.12.19 0 0 77
a kultura komplex, nem csak gomba van benne, ugyhogy a cukor tenyleg keves neki. ahogy a tejben sem csak cukor van.
Előzmény: nettomazsola (76)
nettomazsola Creative Commons License 2003.12.18 0 0 76
es akkor mivel etessem oket?
eddig csak cukrot adtam nekik, most kapnak egy kis mazsolat is ...
Előzmény: pynky (75)
pynky Creative Commons License 2003.12.10 0 0 75
Lehet, hogy nem elég nekik a kaja a vizeskefirben...

p.

Előzmény: nettomazsola (74)
nettomazsola Creative Commons License 2003.12.09 0 0 74
en majd 1 eve kaptam 2 kis darabot es vizeskefirt csinalok belole, nem tejest.
de alig nonek a gombak!
nem tudom mennyire kene noniuk, de jo 9 honap alatt a duplaja se lett!
ez ugye nem normalis?
a gombak elnek, "puhak", mukodnek, csak cseneveszek... miert?
Előzmény: pynky (73)
pynky Creative Commons License 2003.12.08 0 0 73
Sziasztok:)

Nincs valakinek túlnépesedés a kefirgombái között? A költözés miatt elpusztultak a gombák, de nagyon szeretnék újra házi kefirt.

p.

marcipa Creative Commons License 2003.08.12 0 0 72
Sziasztok!
Nincs semmiféle titok.A tenyészet átlátszó kristályokra, vagy jégtörmelékre hasonlít. Vizet kell rá önteni, hat-nyolc szem mazsolát, egy citrom karikát az ízéért, és egy kis levét is bele...
Néhány napig érlelni, majd műanyag szűrőn leszűrni. Finom ital lehűtve.
Állítólag egyik kolléganőmnek ez tartja rendben a vérnyomását.Ja, amikor leszűröm jól kimosom./Állítólag fém nem érhet hozzá/
Előzmény: Vastika (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!