Keresés

Részletes keresés

Rzola Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9560

Sehogyan ,kicsinyítsd le(még a számítógépen) , jobb klikk átméretezés 50% mind a két méret és ha összejön akkor kisebb lesz mint 512 ha nem akkor megint ja és mentés majd feltöltés.

Előzmény: Rhéman (9559)
Rhéman Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9559

Hogy tudok 512kb-nál nagyobb lépet feltölteni?

Iszka Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9558

Vegyél levéltrágyát ami makró és mikró elemeket tartalmaz, valószínű nálad sok a Ca és kevés más elem, ez az egyensúly van felborulva, a növény pedig arányosan veszi fel a tápanyagokat.

Hetente lefújod és a következőek már jobbak lesznek. a növényed is erősebb lesz.

1 liter kb. 1200 ft, ez éves szinten több gyümölcsfára is elég.

Előzmény: m-s-m (9552)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9557

Mintha az enyémeket fotóztad volna tavaly. Az idén komposzt és alginit keverékébe ültettem őket,és eddig csupán 2X fújtam plussz Calciumot.  Eddig szép termések vannak,csak érni kellene már nekik :)

Előzmény: m-s-m (9552)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9556

Én használok trifendert, és eddig csak 2 rezes permetezést nyomtam a paradicsomra. A Trifender gombái igen szívósak, szóval ha nem lemosás-szerűen permetezünk, hanem módjával, rendes fedettséggel, elvileg nem lehet baj. Mondjuk most fogom ismételni a Trifendert, és most csak 2 Amistar jön, ami felszívódó, a Trifenderre nem veszélyes. Utána Ridomil (mankoceb a kontakt) majd, de szerintem csak szeptemberben. Szerintem így érdemes összehangolni, akkor mindenképp van ideje a Trifendernek dolgoznia.

Előzmény: Jani71 (9529)
m-s-m Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9555

Ültettem ezt a két bokor San Marzanót, hogy majd aszalok belőle szépen ügyesen, de asszem, ez se idén, se jövőre, se belátható időn belül nem fog megvalósulni. :D

Előzmény: lordhimself (9554)
lordhimself Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9554

nálam a teraszon kizárólag csak a "lucullus" típusokon fordul elő cA hiány...

Előzmény: m-s-m (9552)
m-s-m Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9553

A többi, las ketchup.

 

m-s-m Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9552

Nézd ezeket. Én egy mészkőhegyen lakom, gyakorlatilag murvabányát nyithatnék a kertben. És akkor ez. Igaz, csak ez a fajta. (Többéves tapasztalatom nincs ezzel.)

 

Előzmény: gergerg (9545)
Rhéman Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9551

A kálciumkarbonát nem oldódik vízben. A mésziszapban apró, szilárd részek vannak. nem jut le a gyökérzőnába, vagy csak lassan. Ezért idén nem sok hasznát fogod látni. Be kell forgatni.

 

Az oltott mész, az kálciumhidroxid, és vízben oldódik, lejut a gyökérzónába, és felszívódhat.Persze a levegő szédioxidja átalakítja kálciumkarbonáttá, de addigra a gyökereknél lehet. Nincs tapasztalatom, csak nagyobb mennyiség esetén tartok a lugosságától.

 

Biztos, hogy a talajból nem olyan gyors a felszívódás, mint a leveleken keresztül. Neked meg a gyors hatásra van szükséged.

 

Az eredeti elképzelésed nem fog ártani, de talán nem lesz elegendő a hatása.

Előzmény: gergerg (9549)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9550

Én egyszerűen oltott meszet használok erre. Tavaly a paprikáim tüneteit megszüntette - persze csak az újonnan kifejlődött terméseken. 

Különben ezt találtam a neten - eszerint úgy látszik mindenféle mész jó:

"A hozzáférhető meszező anyagok felhasználását mindig gazdasági szempontok döntötték el. A gazdálkodók mindig a közelükben legolcsóbban hozzáférhető meszezőanyagot használták. Hosszú ideig a legáltalánosabban használt meszező anyag a cukorgyári mésziszap volt. Bár Ca tartalma viszonylag alacsony, de egyéb összetevői miatt igen értékes anyagnak számított. A hozzáférhetősége is elfogadható volt, különösen azoknak a gazdaságoknak a számára, amelyek cukorrépát termesztettek.
A honi cukoripar beszűkülésével jelentősen korlátozódott a mésziszap mennyisége és hozzáférhetősége is. Ezzel párhuzamosan felértékelődtek a mésziszap kiváltását, helyettesítését biztosító lehetőségek.
Az égetett mész használatát már korábban is több kutató javasolta. Ez hatékonyabb és finom porrá szétesve jól keveredik a szántott réteggel. Istállótrágyával, vagy egyéb szerves anyaggal keverve különösen hatékony"

Előzmény: gergerg (9549)
gergerg Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9549

És ha a mésziszapból keverek löttyöt? Semmi kedvem venni megint valamit.

Előzmény: Rhéman (9548)
Rhéman Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9548

Cukorgyári mésziszap: 30-40 % CaCO3-ot valamint 20 % szervesanyagot, ezen kívül csekély N, P, K-ot tartalmaz.

A talajba bedolgozva, ha a felszívódásnak nincs akadálya, használ.(Jövőre.) Gyors eredményre nem számítanék.

Előzmény: gergerg (9547)
gergerg Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9547

Cukorgyári mésziszap, ezt hordják errefelé a földekre. Lombtrágyát folyamatosan adom, wuxal kalciumot, de mégis tele van a paprikám hiánytünettel. A mésziszap meg ingyen van.

Előzmény: Rhéman (9546)
Rhéman Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9546

Vigyáznék vele. Nem tudom, hogy mit nevezel mésziszapnak. Ha kálciumkarbonát, azaz mészkőliszt, akkor nem oldható vízben, és nem fog beszívódni. Viszont, ha kálciumhidroxid, oltott mész, akkor az lugos kémhatású.Én inkább használnék kálcium tartalmú permetező szert.

Előzmény: gergerg (9545)
gergerg Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9545

A paprikát és a paradicsomot is úgy locsolom, hogy a tövek mellé lyukak vanak csinálva kapával, mint a krumpliültető fészek. Ebbe a lyukba tennék mésziszapot, majd jól belocsolgatnám. Szerintetek elégséges lehet ez kálcium pótlésra? És mennyit tegyek egy tőhöz?

hoffmann eta Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9544

Ilyenkor van az, hogy örülök annak, ha nem sikerült valami: nekem a Marmade ki se kelt- szemben minden más fajtával. 

Előzmény: Törölt nick (9527)
janijani Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9543

Nekem az idén a törpeparadicsom érik először,már szedtünk róla rendesen. Érdekes hogy tavaly a koktélparadicsom volt az első, az idén erősen le van maradva.

Előzmény: lordhimself (9542)
lordhimself Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9542

nálam kicsit nagyobb a dzsungel, majd hétvégén lefotózom.

Előzmény: homerx (9541)
homerx Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9541

ejha! nekem eddig sikerult egy darab kb 2cm atmeroju piros parit szuretelnem ;)

 

Előzmény: lordhimself (9533)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9540

Nos valahogy így sejtem én is,de gyakorlatban ki tudja.  A paradicsomvész lehet elvitte volna egyébkéni is ,leht esetleg később,ha nem olyan sűrű?!De ez már csak spekuláció lehet. Na majd látom jövőre hogy ér a tavasz :D Mindenesetre most kissé haragszom a pátyolgatottakra,mivel egy két tőnél alig van pár darab paradicsom rajta. Igaz szerencsésen össze is kevertem ,így most csak kezdem sejteni melyik milyen fajta.

Többek közt ha igaz nekem is az idén először van Panderosa Pinkem,én is kíváncsian várom.Sőt van valami Principe Borghese nevezető aszalni való is,ezt koktélnak mondták...

Előzmény: tanyasibanya (9536)
paradisso Creative Commons License 2013.07.26 0 0 9539

Gyönyörűek. Én kiváncsi leszek az Amana Orange és a Ponderosa Pink pari fajták mit fognak alkotni, idén először vannak ezek, majd ha pirosodik, akarom mondani narancsosodik és rózsaszínesedik hozok róluk képet. Van valakinek tapasztalata ezekkel a fajtákkal?

Előzmény: baby-lon (9517)
TTNora Creative Commons License 2013.07.25 0 0 9538

Én is imádom, naponta többször megnézegetem. :-)

Előzmény: lordhimself (9532)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.25 0 0 9537

minden meg van bolondulva. múltkor a szomszéd falut elverte a jég, minde harmadik házon tetőt cserélnek (örül a biztosító...),

nálunk május óta nem volt eső. ma sem.

a paradicsom most kezd érni, egyik napról a másikra. meg a szilva is. a szilva. 

nem normális ez, én mondom.

Előzmény: gergerg (9535)
tanyasibanya Creative Commons License 2013.07.25 0 0 9536

Tavaly egy cirka 4 m-es kerítésszakasz mellé ültettem kb. 40 centinként Lugas F1 és Goldkrone (indeterminált sárga koktél) paradicsomot, és hagytam a maga törvényei szerint nőni, csak időnként a kerítéshez kötöztem a hajtásokat. Majdnem bio volt a rendszer, nem permeteztem, de időnként fejtrágyáztam. Sok vizet kapott. Hatalmas dzsungel nőtt belőle. Sok volt rajta, be is érett (egyszálas kontrollom nem volt, így csak sejtem, hogy kicsit később kezdett érni). Ami érdekes volt, hogy a sárga koktélt elvitte a paradicsomvész, a Lugas F1 meg szépen megmaradt, pedig a hajtásaik már szó szerint egymásba voltak gabalyodva.

Előzmény: Andrea555 (9516)
gergerg Creative Commons License 2013.07.25 0 0 9535

Az biztos hogy nálam valami nagyon nincs rendben a tápanyagok terén, tavaly sem volt, de azért mégsem voltam lemaradva. Ma találtam egy fürt érett szőlőt, paradicsom meg minden nap érik 2 szem a gyerekeknek kb 200 tőről. Szép mi? Szerintem az időjárás a felelős ezért a nagy szórásért, nem egységes az országon belül sem az időjárás. Az egész környéken ugyan azt látom mint nálam. Debreceenben tavasszal lefagyott minden, itt semmi, viszont egy rövidke nyár után visszajött a koratavaszi időjárás nyár elején. Ez azért gondolom nem kedvezett. Volt hogy a falu egyik felét teljesen elverte a jég, az időképen is volt kép róla, mi meg itthon sem voltunk. A neten láttam milyen jég volt, gyorsan felhívtam anyámat hogy nézzen szét mekkora a kár. Azt mondja milyen kár? Mondom hát jég kár! azt mondja, itt még eső sem esett nem hogy jég! Pedig nem nagy falu.

Előzmény: Lunni (9520)
MAMI P20 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 9534

Na. Erre én is kíváncsi lennék...

Előzmény: Andrea555 (9516)
lordhimself Creative Commons License 2013.07.25 0 0 9533

round 2 @ balkonkertész

 

lordhimself Creative Commons License 2013.07.25 0 0 9532

nagyon szépek, a voyage muris :)

Előzmény: TTNora (9531)
TTNora Creative Commons License 2013.07.25 0 0 9531

Orosz utazó:

Tigriscsíkos:

Sárga koktél:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!