Keresés

Részletes keresés

Nickorsi Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7792
Ez nem volna rossz :-)). Sajnos én még nem kaptam semmilyen választ. Na de majd szólnak, ez már jó hír, amit Te írtál. Köszi!
Előzmény: evk (7791)
evk Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7791
Van új infó.
Indulás 13-án 02. 30.
Érkezés 21-én 12.45.-kor
Érdekesség, hogy a Call Centeres szerint visszafelé Sharmról még megyünk Tabára-értetek. Bírnád, ha tényleg így lenne, mi????
Előzmény: Nickorsi (7782)
evk Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7790
Még nem merem elkiabálni..., de remélem igen. Mármint hogy korábban megyünk, meg a + nap.
Az engem is megdöbbentett, hogy ennyire kevés az utas...
Kíváncsi vagyok, hogy fog ez az idei balatoni nyári szezonra hatni.Ugyanis mi meg abból élünk.
Előzmény: SzZsuzsi (7789)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7789

Akkor mégsem együtt utazunk....:(

De jó lesz nektek, ha kaptok plusz egy napot! :)

Bár azon gondolkodom, hogy lesz az megoldva, hogy a 21-i keddi visszaúton +1 turnus felfér a gépre... merthogy gondolom, az eredetileg 14-én utazók is akkor jönnek vissza... ennyire kevés lenne az utas?

Előzmény: evk (7783)
evk Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7788
Tehát az átmeneti kabátot ne hagyjam a reptéri parkolóban.
Ti úgy értettétek, hogy ez az időjárás most extrémnek számít, és ezután mi már jobbra számíthatunk? Nem azért, mintha elviselhetetlennek tartanám, csak jobbnak jobban örülnék..
Örülök, hogy a Kartagós idvezzel elégedett voltál. Ki tudja, még találkozhatunk vele.
Bár, ha az időjárás megengedi, egész héten csak strandolni akartam.
(túra kizárva:a férjem 10%-os ínszalag-szakadással kűzd..., marad a thalasso-terápia.)

Köszi a választ.

Előzmény: GYURMÓKA (7787)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7787

Szia !

 

Alapvetően kellemes volt az idő , de változatos. A nap végig sütött.Volt négy nagyon meleg napunk,ekkor szinte szénné lehetett égni  a parton, és a szél sem fújt. A többi

napon viszont nagyon erős és hideg szél fújt, szinte fáztunk a parton és a medencénél. A napágyak közé "barrikádokat" állítottunk , hogy ne érjen a viharos szél. Az esték is hasonlóak voltak. Előfordult, hogy vacsora után rövidujjúban ücsörögtünk a teraszon, de volt olyan is, hogy nem lehetett kint megmaradni a hidegtől. A nap délután 5 óra körül ment le ,ekkor már senki nem tartózkodott a tengerparton. Az ellátás nagyon jó volt , sokféle finom ételekkel, a személyzet is kedves és segítőkész. A többi szállodához hasonlóan itt is élveztük az "orosz-folklórt Az időjárásról még annyit, hogy a reptéren beszéltem egy nővel, aki januárban járt erre (valami idegenvezető -féle lehetett) és akkor  szerinte sokkal jobb volt az idő, mint most. Mi két kiránduláson vettünk részt, az egyik Kartagós volt

(Színes- Kanyon és Dahab), a helyi idegenvezetővel, Szadai Kingával, aki nagyon felkészült, segítőkész volt, és sokmindent  mesélt  erről a különös világról. A másik kirándulás  a Szent Katalin kolostor volt, egy helyi irodával, jó volt az is.  Végül is

meg voltunk elégedve mindennel, és jó szívvel gondolunk vissza a nyaralásra.  

Azoknak, akik  most indulnak , jó utat és kellemes pihenést kívánok !

 

 

Üdv

 

Gy

Előzmény: evk (7786)
evk Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7786
Mesélj, milyen volt az idő?
Mikor megy le a nap?
Milyen meleg van esténként?
Meg amiről akarsz....
Előzmény: GYURMÓKA (7784)
molly.ka Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7785
szia.köszi a sok infót. "DE a part vizi élővilága a 2+ volt a legcsodálatosabb!Orientáltól balra!" bocsi de ezt a mondatot bárhogy nézem nem értem.elmagyaráznád?köszike :)
Előzmény: sufimafi (7779)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7784

Sziasztok !

 

Hétfőn délben  megérkeztünk Sharmról, a Tropicana Sea Beach (Gate) szállodában voltunk, nagyon jól éreztük magunkat. A hotelt mindenkinek ajánlom , nagyon kellemes hely. Ha van valakinek kérdése, szívesen válaszolok-ha tudok. Új információ: Áprilistól május végéig a Kartagós gép (TVL) hétfő helyett kedden indul és először Hurghadán száll le ,aztán  repül tovább Sharmra . A Tabára utazókkal viszont jól kiszúrtak, mert Sharmról busszal viszik tovább őket.  Bár nagyon szép az út és jó minőségű is, de gondolom a 3 és fél órás repülés után a 3 és fél órás buszozás (kb. 300 km) nem hiányzik senkinek .

 

Üdv

 

Gy 

evk Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7783
Te már biztosan tudod, hogy ez a hét lesz megtoldva 1 nappal? Mennyire tuti?
Én még csak holnap fogok erre biztos választ kapni.De jó lenne, ha Te jól tudnád!!!

Nekünk is nagyon rosszul jött volna ki a csúszás,az átszervezés kellemetlenségei ellenére így sokkal jobban jövünk ki mindennel .
Előzmény: Nickorsi (7782)
Nickorsi Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7782
Szia!

Mi is ezt játszottuk el. Átkértük az utat 13-ára. Egyrészt 28-ára már itthon kell lennünk, másrészt mi Tabára megyünk tovább. Semmi kedvem annyit buszozni. Így is visszafele lehet benne részem. 21-én már csak Sharmon száll fel a gép. Na de az a plussz napon lesz, és már hazafele, remélhetően teljesen kipihentek leszünk. Bízok benne, hogy nem hagynak kint bennünket :-)). Ennyit még nem variáltunk egy nyaralással sem. Persze nem a mi hibánkból tettük most se.
Egyébként ha visszaértek kíváncsi leszek a véleményedre az El Faaranáról. Az lett volna a második választásunk. Talán egyszer még oda is eljutunk. Ha bármilyen változásról tudsz, kérlek tedd közzé!
Szép napot, és jó készülődést!
Előzmény: evk (7781)
evk Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7781
Én még hétfőn futok pár kört, valszeg átrakatjuk az utat egy héttel előbbre..
Már befoglaltuk pénteken, csak a cserét nem adminisztrálták le.De elvileg nincs akadálya,csak a referens már nem akart dolgozni vele.
De az is lehet, hogy még pénteken nem tudták megmondani, ez a turnus hétfővel v. keddel indul (ahány emberrel beszélt a helyi irodás, az mind mást mondott). Hétfőre ez már tuti meglesz, mert mindenképpen akkor kell kiértesíteni a 13.-aikat. Akkor lesz meg a végleges menetrend is...

Nem tudom, ez még érdekelhet-e mást, de ha megtudom, megírom.
Előzmény: seci17 (7780)
seci17 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7780

Kezdek megnyugodni, hogy nem egyedül megyünk 04.21-én Sharmba. :)) Látom kedves "ismerősök"is lesznek, evk, El Camino.... :)

Mi Budapesten fizettük be a Kartagónál az utat és csak telefonon szóltak csütörtökön a dátum változásról. Emailben nem kaptunk semmi infót eddig, de jó lenne nekünk is előre tudni, mert valahogy a reptérre való kijutatást és hazajövetelt meg kéne szervezni.Köszi evk, hogy ezt írtad, mert legalább előre tudjuk. :)

 

Jön valaki közületek majd fakultatív kirándulásra? Vagy "csak" búvárkodni mentek?

Előzmény: evk (7768)
sufimafi Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7779

A 2219-es szoba az első emeleten van,az erkélyről balra a tenger.Mi Kartágóval voltunk, 2,30- kor indult,5,45-kor Sharmban leszállt.Vissza felé, 8,20 indulás helyett 7,45- kor már levegőben voltunk, Taba írányába.Bp-re érkezés kb 12,45 2B helyett, a 2A-ra.A Szállodai körülményekre vonatkozóan azt tudom mondani, hogy eddig négy alkalommal voltam,egyszer jobba ,kétszer rosszabba, az utazási iroda jóvoltából,DE a part vizi élővilága a 2+ volt a legcsodálatosabb!Orientáltól balra!

Két Étterem van,az ételek szinte ugyanazok mindkét helyen. A Teraszon sok veréb van, ezért inkább bent étkeztünk.Minden étkezéshez, személyenként adnak egy üveg 0,75l ásványvizet.Sok a pincérek munkája ezért Kérjed! Az asztalon damaszt szalvétával terítenek,minden étkezéshez.Nagyon jól készítik a halakat,minden esetben szálka mentesek.Ezenkívűl csirke minden módon.Isteni finom földieper TÁLAK,süti és torta hegyek várnak!!

Azon a részen ahol mi laktunk,fürdőköpennyel,és frotír papuccsal /origi/ kedveskedtek,de volt olyan része a szállodának,ahol gyümi kosarat, vízforralót, tea filtert és nescaffét kaptak.Tehát aki kávézik vigyen kávét.

Naponta takarítanak,törölközőcserenaponta, ágyneműcsere nem mindég.

 

A személyzet a magyarokat szereti,mivel kevés magyar van ,nem is tudják, hogy milyen nyelven beszélünk. Ha megtudták , hogy magyarok vagyunk, nagyon- nagyon igyekeztek kedvünkbe járni. 

Internetezni,a recepció folyosójának végén kialakított heyiségben, vagy a szobábából a fésülködőasztalon van a csatlakozó kábel.A szobai működést nem tudom, de a netes helyiségben való használathoz kártyát kellett , ami időre szólt.

Ha betegek lennétek,ezen a folyosón van az orvos is /Mi sem voltunk/ a parton átsétálva a szomszéd szállodába a Baron Resortba  ott van patika az üzlet soron a FOTO mögötti "beugróban.

Vízumra vonatkozóan: 15 dolcsi az Útlevébe bekészítve, oda sétálsz a BANK felíratú kapuhoz, és már teszi is a vízumot.

Olyan tollat vigyetek magatokkal amit nem sajnáltok, mert előbb-utóbb lenyúlják! Ímádják!!

Előzmény: molly.ka (7760)
zepj Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7778
Mindjárt indulunk,már csak pár órát kell kibírni.A nejem már pakolgat.A gyerekek tűkön űlnek.Vár a meleg afrika és a tenger meg a csodaszép halak.

Juhééééééééééjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!
El_Camino Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7777
Értem
Előzmény: molly.ka (7774)
evk Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7776
Nem, elírtam. De jó, hogy észrevetted.
Szóval: érkezés 14.45.-kor
Előzmény: molly.ka (7773)
evk Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7775
Hát akkor nektek külön gratulálok(meg irigykedem is egy kicsit)!
De legalább már tudom....
Előzmény: zepj (7771)
molly.ka Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7774

tudom,csak az a helyzet h én + anyukám megyünk ketten,a férjem meg itthon marad Magyaron.és hát gondoltam vele azért többet tudnánk beszélni neten :)

 

Előzmény: El_Camino (7770)
molly.ka Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7773

már értem ha jól gondolom a 04.45 az 16.45öt jelent :)

 

molly.ka Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7772
.SSH 10.55.-04.45.BUD bocsi de én ezt az utolsó részt nem értem,most 10.55kor indul haza a gép SSH és 04.45kor érunk BUD.MERT EZ IGY EGY KICSIT HOSSZÚ.elmagyaráznád?köszi.
Előzmény: evk (7768)
zepj Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7771
Mi lennénk azok.Mi 6-án indulunk és 2 hét.És szóltak hogy az indulás is módosúlt + 1 órával ill.kaptunk + 1 napot ajándékba mert törőlték a 20-ai vissza indulást
Előzmény: evk (7768)
El_Camino Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7770
internetezni itthon kell!!

Ott már ne a gép előtt ülj!!
Előzmény: molly.ka (7762)
El_Camino Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7769
megerősítem!

Nekünk is ez a tény
Előzmény: evk (7768)
evk Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7768
Nem tudom, mennyire tájékoztattak Titeket a tervezett menetrendről (végleges majd hétfőn).
Ez volt a helyi irodának szóló Kartago által küldött mailben:
BUD 04.40.-08.30.HRG 09.30.-10.05.SSH 10.55.-04.45.BUD

Ja, és akinek ez nem tetszik,az átfoglalhat Hurghadára v. visszakapja a lét.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy melyik turnus lesz az, amelyik hétfői indulással, és keddi érkezéssel számolhat.
Mert azt már tudom, hogy az a + nap a cég ajándéka! Ők mondták.
Előzmény: El_Camino (7767)
El_Camino Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7767
"mi"= SzZsuzsi és El_Camino +a család :-) (9 fő)

Sebay Tropicanaék kaptak egy nap haladékot, hogy megtanuljanak gulyáslevest főzni:-)
Előzmény: El_Camino (7766)
El_Camino Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7766
megjött a hír mi is 21-én megyünk! :-(
bean0 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7765
Mi a Debreceni-Start Utazás által megyünk de ez is de kartagos!
Előzmény: SzZsuzsi (7764)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7764

Még nekünk sincs a változásról hírünk.

Igaz, mi nem közvetlen a Karthagónál foglaltunk, hanem egy debreceni irodában (de karthagós az út...).

Gondolom, 1-2 napon belül kiderül úgyis.

 

bean0 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 7763
Szia!

Mi 8 napra azaz egy hétre megyünk Április 20.-n elvileg!Mert még semmilyen infót nem kaptunk az indulásról meg semmiről sem.Remélem mihamarabb közlik velünk hogy mire számíthatunk!
Előzmény: molly.ka (7756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!