Keresés

Részletes keresés

sufimafi Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7799

Ha rám hallgattok, ne váltsátok át a pénzeteket ! Bármivel tudtok fizetni, mindenhol.

Arra viszont vigyázzatok, hogy ha fakultatívra mentek, és dollárotok van, a dollár és az Euro közötti átszámításnál a Bankban érdeklődjetek, mert könnyen átvág az idegenvezető hölgy, aki terménszetesen honfitársunk, és miránk "vigyáz. "

Előzmény: bean0 (7798)
bean0 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7798
Szia!

Mi is 21-én megyünk Sharm-ba!Ismerőseimtől kaptam én is az infót hogy mindkettőt érdemes vinni!Eurót viszel akkor azt ott úgy is át kell váltani de azért több fontot(ginit) kapsz! A dollárt is át tudod váltani igaz kevesebbért de azzal fizetni is tudsz!
A taxi pedig alku tárgya mert azt jó ha előre le alkudnod hogy hova mennyiért vigyen el !Mert alkudni szinte mindenhol kötelező főleg boltokban meg taxinál.Ha boltban akarsz vásárolni akkor amit kinéztél magadnak,de azt úgy csináljátok hogy ne legyen feltűnő,mert akkor bizti hogy nem fog belőle engedni ha igen akkor is keveset!A kinézett dolgot ha megkérdezed mennyi ő már neked az eredeti árnak a 3x-t fogja mondani tehát jöhet az alkudozás!Röviden ennyi amit én is tudok!
Jó utat nektek !

Előzmény: dandrea2 (7795)
evk Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7797

Közben én is megnéztem az archív időjárást (v. hogy mondjam), és a múlt héten egyik nap volt az utóbbi x év negatív rekordja.
Azóta, hogy ezt tudom, már nem aggaszt annyira a dolog.Nem valószínű, hogy a jövő héten megint rekordot döntünk!
Előzmény: SzZsuzsi (7796)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7796

Evk!

 

Szerintem az idő már csak jobb lesz a jövő héten :)

Legalábbis az időjárásjelentő oldalak szerint...

Mi tavaly április 16-23 között voltunk, és akkor szuper idő volt (este is)!

Előtte való 2 évben márciusban voltunk, ezért tavaly bedobtunk a bőröndbe egy-két melegebb holmit, de nem volt rá szükség... (illetve a Mózes-hegyen igen...)

 

Előzmény: evk (7788)
dandrea2 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7795

Sziasztok!

21-én az Anubis-al indulunk Sharmba ahol a Sunrise View Island-ban foglaltunk szállást. Ha valaki esetleg járt ott mostanában, szívesen venném az infót, hogy taxin kivül hogyan lehet a hotelből a központba bejutni. Ha van busz, milyen időközönként jár és mennyiért, ja és a taxi tarifa az most a hoteltől mennyi. Még egy kérdés, dollárt vagy eurót vigyünk, kb. hogyan váltanak lóerőre.

Előre is köszi az infót.

Andrea

z.ombre Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7794

Sziasztok!

Én sharmban dolgozom búvároktatóként ha bármibe segíthetek üzenjetek.

üdv

bean0 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7793
Hát igen! Ma kaptam én is a telefont az utazási irodától hogy az Április 20.-s indulást átették 21.-re.Igaz gépindulást nem közölték!De gondolom valamikor hajnalban fog indulni a gép!Így 21-től 28-ig lesz a Beach!!!!!!! :):):)
Nickorsi Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7792
Ez nem volna rossz :-)). Sajnos én még nem kaptam semmilyen választ. Na de majd szólnak, ez már jó hír, amit Te írtál. Köszi!
Előzmény: evk (7791)
evk Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7791
Van új infó.
Indulás 13-án 02. 30.
Érkezés 21-én 12.45.-kor
Érdekesség, hogy a Call Centeres szerint visszafelé Sharmról még megyünk Tabára-értetek. Bírnád, ha tényleg így lenne, mi????
Előzmény: Nickorsi (7782)
evk Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7790
Még nem merem elkiabálni..., de remélem igen. Mármint hogy korábban megyünk, meg a + nap.
Az engem is megdöbbentett, hogy ennyire kevés az utas...
Kíváncsi vagyok, hogy fog ez az idei balatoni nyári szezonra hatni.Ugyanis mi meg abból élünk.
Előzmény: SzZsuzsi (7789)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7789

Akkor mégsem együtt utazunk....:(

De jó lesz nektek, ha kaptok plusz egy napot! :)

Bár azon gondolkodom, hogy lesz az megoldva, hogy a 21-i keddi visszaúton +1 turnus felfér a gépre... merthogy gondolom, az eredetileg 14-én utazók is akkor jönnek vissza... ennyire kevés lenne az utas?

Előzmény: evk (7783)
evk Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7788
Tehát az átmeneti kabátot ne hagyjam a reptéri parkolóban.
Ti úgy értettétek, hogy ez az időjárás most extrémnek számít, és ezután mi már jobbra számíthatunk? Nem azért, mintha elviselhetetlennek tartanám, csak jobbnak jobban örülnék..
Örülök, hogy a Kartagós idvezzel elégedett voltál. Ki tudja, még találkozhatunk vele.
Bár, ha az időjárás megengedi, egész héten csak strandolni akartam.
(túra kizárva:a férjem 10%-os ínszalag-szakadással kűzd..., marad a thalasso-terápia.)

Köszi a választ.

Előzmény: GYURMÓKA (7787)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7787

Szia !

 

Alapvetően kellemes volt az idő , de változatos. A nap végig sütött.Volt négy nagyon meleg napunk,ekkor szinte szénné lehetett égni  a parton, és a szél sem fújt. A többi

napon viszont nagyon erős és hideg szél fújt, szinte fáztunk a parton és a medencénél. A napágyak közé "barrikádokat" állítottunk , hogy ne érjen a viharos szél. Az esték is hasonlóak voltak. Előfordult, hogy vacsora után rövidujjúban ücsörögtünk a teraszon, de volt olyan is, hogy nem lehetett kint megmaradni a hidegtől. A nap délután 5 óra körül ment le ,ekkor már senki nem tartózkodott a tengerparton. Az ellátás nagyon jó volt , sokféle finom ételekkel, a személyzet is kedves és segítőkész. A többi szállodához hasonlóan itt is élveztük az "orosz-folklórt Az időjárásról még annyit, hogy a reptéren beszéltem egy nővel, aki januárban járt erre (valami idegenvezető -féle lehetett) és akkor  szerinte sokkal jobb volt az idő, mint most. Mi két kiránduláson vettünk részt, az egyik Kartagós volt

(Színes- Kanyon és Dahab), a helyi idegenvezetővel, Szadai Kingával, aki nagyon felkészült, segítőkész volt, és sokmindent  mesélt  erről a különös világról. A másik kirándulás  a Szent Katalin kolostor volt, egy helyi irodával, jó volt az is.  Végül is

meg voltunk elégedve mindennel, és jó szívvel gondolunk vissza a nyaralásra.  

Azoknak, akik  most indulnak , jó utat és kellemes pihenést kívánok !

 

 

Üdv

 

Gy

Előzmény: evk (7786)
evk Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7786
Mesélj, milyen volt az idő?
Mikor megy le a nap?
Milyen meleg van esténként?
Meg amiről akarsz....
Előzmény: GYURMÓKA (7784)
molly.ka Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7785
szia.köszi a sok infót. "DE a part vizi élővilága a 2+ volt a legcsodálatosabb!Orientáltól balra!" bocsi de ezt a mondatot bárhogy nézem nem értem.elmagyaráznád?köszike :)
Előzmény: sufimafi (7779)
GYURMÓKA Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7784

Sziasztok !

 

Hétfőn délben  megérkeztünk Sharmról, a Tropicana Sea Beach (Gate) szállodában voltunk, nagyon jól éreztük magunkat. A hotelt mindenkinek ajánlom , nagyon kellemes hely. Ha van valakinek kérdése, szívesen válaszolok-ha tudok. Új információ: Áprilistól május végéig a Kartagós gép (TVL) hétfő helyett kedden indul és először Hurghadán száll le ,aztán  repül tovább Sharmra . A Tabára utazókkal viszont jól kiszúrtak, mert Sharmról busszal viszik tovább őket.  Bár nagyon szép az út és jó minőségű is, de gondolom a 3 és fél órás repülés után a 3 és fél órás buszozás (kb. 300 km) nem hiányzik senkinek .

 

Üdv

 

Gy 

evk Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7783
Te már biztosan tudod, hogy ez a hét lesz megtoldva 1 nappal? Mennyire tuti?
Én még csak holnap fogok erre biztos választ kapni.De jó lenne, ha Te jól tudnád!!!

Nekünk is nagyon rosszul jött volna ki a csúszás,az átszervezés kellemetlenségei ellenére így sokkal jobban jövünk ki mindennel .
Előzmény: Nickorsi (7782)
Nickorsi Creative Commons License 2009.04.05 0 0 7782
Szia!

Mi is ezt játszottuk el. Átkértük az utat 13-ára. Egyrészt 28-ára már itthon kell lennünk, másrészt mi Tabára megyünk tovább. Semmi kedvem annyit buszozni. Így is visszafele lehet benne részem. 21-én már csak Sharmon száll fel a gép. Na de az a plussz napon lesz, és már hazafele, remélhetően teljesen kipihentek leszünk. Bízok benne, hogy nem hagynak kint bennünket :-)). Ennyit még nem variáltunk egy nyaralással sem. Persze nem a mi hibánkból tettük most se.
Egyébként ha visszaértek kíváncsi leszek a véleményedre az El Faaranáról. Az lett volna a második választásunk. Talán egyszer még oda is eljutunk. Ha bármilyen változásról tudsz, kérlek tedd közzé!
Szép napot, és jó készülődést!
Előzmény: evk (7781)
evk Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7781
Én még hétfőn futok pár kört, valszeg átrakatjuk az utat egy héttel előbbre..
Már befoglaltuk pénteken, csak a cserét nem adminisztrálták le.De elvileg nincs akadálya,csak a referens már nem akart dolgozni vele.
De az is lehet, hogy még pénteken nem tudták megmondani, ez a turnus hétfővel v. keddel indul (ahány emberrel beszélt a helyi irodás, az mind mást mondott). Hétfőre ez már tuti meglesz, mert mindenképpen akkor kell kiértesíteni a 13.-aikat. Akkor lesz meg a végleges menetrend is...

Nem tudom, ez még érdekelhet-e mást, de ha megtudom, megírom.
Előzmény: seci17 (7780)
seci17 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7780

Kezdek megnyugodni, hogy nem egyedül megyünk 04.21-én Sharmba. :)) Látom kedves "ismerősök"is lesznek, evk, El Camino.... :)

Mi Budapesten fizettük be a Kartagónál az utat és csak telefonon szóltak csütörtökön a dátum változásról. Emailben nem kaptunk semmi infót eddig, de jó lenne nekünk is előre tudni, mert valahogy a reptérre való kijutatást és hazajövetelt meg kéne szervezni.Köszi evk, hogy ezt írtad, mert legalább előre tudjuk. :)

 

Jön valaki közületek majd fakultatív kirándulásra? Vagy "csak" búvárkodni mentek?

Előzmény: evk (7768)
sufimafi Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7779

A 2219-es szoba az első emeleten van,az erkélyről balra a tenger.Mi Kartágóval voltunk, 2,30- kor indult,5,45-kor Sharmban leszállt.Vissza felé, 8,20 indulás helyett 7,45- kor már levegőben voltunk, Taba írányába.Bp-re érkezés kb 12,45 2B helyett, a 2A-ra.A Szállodai körülményekre vonatkozóan azt tudom mondani, hogy eddig négy alkalommal voltam,egyszer jobba ,kétszer rosszabba, az utazási iroda jóvoltából,DE a part vizi élővilága a 2+ volt a legcsodálatosabb!Orientáltól balra!

Két Étterem van,az ételek szinte ugyanazok mindkét helyen. A Teraszon sok veréb van, ezért inkább bent étkeztünk.Minden étkezéshez, személyenként adnak egy üveg 0,75l ásványvizet.Sok a pincérek munkája ezért Kérjed! Az asztalon damaszt szalvétával terítenek,minden étkezéshez.Nagyon jól készítik a halakat,minden esetben szálka mentesek.Ezenkívűl csirke minden módon.Isteni finom földieper TÁLAK,süti és torta hegyek várnak!!

Azon a részen ahol mi laktunk,fürdőköpennyel,és frotír papuccsal /origi/ kedveskedtek,de volt olyan része a szállodának,ahol gyümi kosarat, vízforralót, tea filtert és nescaffét kaptak.Tehát aki kávézik vigyen kávét.

Naponta takarítanak,törölközőcserenaponta, ágyneműcsere nem mindég.

 

A személyzet a magyarokat szereti,mivel kevés magyar van ,nem is tudják, hogy milyen nyelven beszélünk. Ha megtudták , hogy magyarok vagyunk, nagyon- nagyon igyekeztek kedvünkbe járni. 

Internetezni,a recepció folyosójának végén kialakított heyiségben, vagy a szobábából a fésülködőasztalon van a csatlakozó kábel.A szobai működést nem tudom, de a netes helyiségben való használathoz kártyát kellett , ami időre szólt.

Ha betegek lennétek,ezen a folyosón van az orvos is /Mi sem voltunk/ a parton átsétálva a szomszéd szállodába a Baron Resortba  ott van patika az üzlet soron a FOTO mögötti "beugróban.

Vízumra vonatkozóan: 15 dolcsi az Útlevébe bekészítve, oda sétálsz a BANK felíratú kapuhoz, és már teszi is a vízumot.

Olyan tollat vigyetek magatokkal amit nem sajnáltok, mert előbb-utóbb lenyúlják! Ímádják!!

Előzmény: molly.ka (7760)
zepj Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7778
Mindjárt indulunk,már csak pár órát kell kibírni.A nejem már pakolgat.A gyerekek tűkön űlnek.Vár a meleg afrika és a tenger meg a csodaszép halak.

Juhééééééééééjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!
El_Camino Creative Commons License 2009.04.04 0 0 7777
Értem
Előzmény: molly.ka (7774)
evk Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7776
Nem, elírtam. De jó, hogy észrevetted.
Szóval: érkezés 14.45.-kor
Előzmény: molly.ka (7773)
evk Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7775
Hát akkor nektek külön gratulálok(meg irigykedem is egy kicsit)!
De legalább már tudom....
Előzmény: zepj (7771)
molly.ka Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7774

tudom,csak az a helyzet h én + anyukám megyünk ketten,a férjem meg itthon marad Magyaron.és hát gondoltam vele azért többet tudnánk beszélni neten :)

 

Előzmény: El_Camino (7770)
molly.ka Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7773

már értem ha jól gondolom a 04.45 az 16.45öt jelent :)

 

molly.ka Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7772
.SSH 10.55.-04.45.BUD bocsi de én ezt az utolsó részt nem értem,most 10.55kor indul haza a gép SSH és 04.45kor érunk BUD.MERT EZ IGY EGY KICSIT HOSSZÚ.elmagyaráznád?köszi.
Előzmény: evk (7768)
zepj Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7771
Mi lennénk azok.Mi 6-án indulunk és 2 hét.És szóltak hogy az indulás is módosúlt + 1 órával ill.kaptunk + 1 napot ajándékba mert törőlték a 20-ai vissza indulást
Előzmény: evk (7768)
El_Camino Creative Commons License 2009.04.03 0 0 7770
internetezni itthon kell!!

Ott már ne a gép előtt ülj!!
Előzmény: molly.ka (7762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!