Keresés

Részletes keresés

gchristina Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7626

Köszönöm a választ Üdv. Christina

Előzmény: Törölt nick (7606)
gchristina Creative Commons License 2010.12.16 0 0 7625

Kedves Réka! Nagyon köszönöm a térképet, megörvendeztetett. :)

Üdv. Christina

Előzmény: SZLreka (7610)
kz.zo Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7624

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7623

Én meg esküdni mernék az ellenkezőjére, de jövő hétre utánanézek.

 

Más:

 

Ha polgári anyakönyv (jobb híján) másodpéldányában a házasultak aláírásainál egy-egy kereszt szerepel a név mellett, az jelentheti azt hogy írástudatlanok voltak? Erősen gyanítom hogy ez a helyzet, abból is ítélve, hogy nem szerepel a másodpéldányban az aláírás másolata mellett hogy s.k.

 

Előzmény: milyennincs (7613)
kz.zo Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7622

Köszönöm, igen ez az! Édesanyám Fail lány!

 

Kiss Zoltán

 

Nekünk itthon meg is van a címer festve,és a Széchenyi Könyvtárban szerepel is Adami könyvében a színes kép. Nagy Iván csak címerleírást ad, kép nélkül.

Előzmény: sonomilanista (7618)
rkyra Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7621

Köszönöm szépen. Akkor nagy valószínűséggel anyakönyvileg mégis csak Váchoz tartozott.

Előzmény: husvétikarácsony (7619)
husvétikarácsony Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7620

http://www.vasutallomasok.hu/allomas.php?az=ksvc

 

ez az előbb lemaradt.Talán segít

Előzmény: husvétikarácsony (7619)
husvétikarácsony Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7619

Kisvác  Váctól 2 km-re található.Vasutállomása is van

Előzmény: rkyra (7616)
sonomilanista Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7618

Ez az?

 

 

A Kempelenben, a Turulban , a Siebmacherben és a Borovszkyban is szerepelne atyádfiai!!!



Fail. Czímeres nemeslevelet 1797. máj. 26. F. Benedek körmöczbányai praefectus, első felesége Grundberger Teréztől szül. Benedek, Katalin, Teréz s második felesége Held Katától szül. Ignácz és Amália nyertek (LR. LIX/452.) – Vö. NI. IV/110.; Siebm. 163.



FAIL. 1797. Beszterczebányai kápt. lt, eredetiben őriztetik.



Wappen: Geviertet von B. und G.; 1 u. 4 ein spitzer w. Fels v. links unten durchbohrt v. einem geflitschten Pfeile; 2 u. 3 ein einwärtsgekehrter, gekrönter brauner Löwe, in d. erhobenen Linken (Rechten) zwei gekreuzte Bergwerkshämmer haltend. – Kleinod: Zwischen offenem # Fluge, der Löwe wachsend. – Decken: bs.-rg.
Adels- u. Wappenbrief v. König Franz I. für Benedict Fail.
(L. R.)

Fail Attila.
Fail Attila, bölcseleti doktor, gimnáziumi igazgató-tanár, született Selmeczbányán, 1838-ban. Értekezést írt: »A nap és annak mozgása, összefüggésben azon befolyással, melyet a nap futása az árnyék mozgására gyakorol« czímmel.








Ezt Beszternyebányán a káptalan levéltárában keresd jobb minőségben.
A Németnyelvű leírás a szinekről is informál.

Előzmény: kz.zo (7617)
kz.zo Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7617

Kedves Kutatótársak!

Több mint egy évvel ezelőtt valaki (azt hiszem tiborpapa) megkereste nekem Kempelen Béla könyvéből A Fail család címerét. Letöltöttem, de nem találom,elkeveredett. Nagyon köszönném, ha újra megkaphatnám.

 

Kiss Zoltán

rkyra Creative Commons License 2010.12.15 0 0 7616

Egy kis segítséget kérnék. Az alábbi képen a hely beazonosítása a kérdés.

Mihály elvette .............. való Varga Erzsébetet. Tahitótfaluban keresgélek, és én netán Kis Vácból valót néznék ki belőle, de nekem nem rémlik, hogy így nevezték volna régen Vácot.

Sajnos a kép minősége nem a legjobb.

milyennincs Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7615

Szervusz! Egy időben erről a Szentiványról szólt itt "minden". :)

Előzmény: gchristina (7605)
milyennincs Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7614

.... annak a rövidítésére

Előzmény: milyennincs (7613)
milyennincs Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7613

Már látom, nem a bejegyző, hanem a bejegyzés időpontjának a hónap része. Mivel nem látni előtte a napot ezért csak ötlet. Ha ugyanaz nap volna, mint az azt megelőző bejegyzés időpontja, azaz esetünkben júniusban ugyanarról a napról volna szó Szilágyi Ferenc és Gúti István esetében, akkor az item szóra gondolnék.

Biztos, hogy nem a névhez tartozik.

Előzmény: milyennincs (7609)
Zackary Creative Commons License 2010.12.14 0 0 7612

Tisztelt Mindenki!

Vörös Zoltán vagyok, és én is nem olyan régen kezdtem a Családom kutatását!
Immáron több mint 100 egyenesvonalú "ősömet" leltem meg az anyakönyvek segítségével.
Viszont volna egy kérésem, kérdésem:
Volna e valaki az olvasók közül, aki kutatott valaha Szigetváron, illetve Gyömrőn! Eme városokban gyökeredznek elődeim, és gondoltam, ha már valaki ugyan emiatt kutatott, talán akadt egy kettő közös előd is, és akkor segítséget kaphatnánk egymástól, ki meddig jutott el a közös előd elődei feltérképezésében! (egy két példa: Szigetvár: Vörös, Stajer, Pfeiffer, Schnierer, Brigovácz, Légrági, Czigelédi, Rádó. Gyömrő: Lontai, Czövek, Tóth, Csirkó)
Ha esetleg megfelel valaki valamelyiknek, akkor kérem vegyük fel a kapcsolatot!
Előre is tisztelettel:
Vörös Zoltán
zacky00000@gmail.com
zackary@citromail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.13 0 0 7611

Szerintem idősebb vagy ifjabb, de hogy pontosan melyik, azt csak az tudná megmondani aki bejegyezte, mivel nem egyértelmű az ilyen rövidítés (máshol is alkalmazták)

Előzmény: Norbi25Bcs (7608)
SZLreka Creative Commons License 2010.12.13 0 0 7610

Kedves Qchristina!

 

Pusztaszentiván egyértelműen a mai Besenyszög területén volt, egymás melletti két falu ami utána egyesülhetett.

A II. Katonai felmérés térképén megtalálod mindkettőt, ha  a helyiség keresőbe beírod, hogy Besenyszög.

 

 http://archivportal.arcanum.hu/maps/html/katfelm2b_google.html

 

 

Előzmény: gchristina (7605)
milyennincs Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7609

Szia!

Mi az első oszlop megnevezése a lap tetején? A bejegyző neve? Szerintem az ahhoz tartozik....

Előzmény: Norbi25Bcs (7608)
Norbi25Bcs Creative Commons License 2010.12.12 0 0 7608

Kedves Kutatótársak,

 

az alábbi, 1783-as gyulavári keresztelési anyakönyvben szereplő Gúti István vezetékneve előtt látható betű jelentésének megfejtésében kérnék segítséget.

Jól látom, hogy az egy "I" betű?

A gyulaváriban gyakori Gútik megkülönböztetésére használták (Ezt azért nem tartom valószínűnek, mert túl sok vezetéknév előtt szerepel ez a betű azokban az években.), vagy más jelentése van (pl. "idősb")?

 

Köszönöm előre is. Norbi

 

werebel Creative Commons License 2010.12.11 0 0 7607

:D de igen,épp nemrég talákoztam ezzel a névvel egy ayakönyvben.Ioannes Baptista,János nevet jelöl,és Keresztelő Szent János után kapta a nevét:D

Előzmény: idrisi (3305)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 7606

Úgy néz ki, Pusztaszentiván Szolnokhoz vagy valamelyik környező településhez tartozott, tehát arrafelé kellene keresgélni. A MOL okoskönyvei elárulják hogy melyik település fíliája volt.

Előzmény: gchristina (7605)
gchristina Creative Commons License 2010.12.09 0 0 7605

Mindenkit szeretettel üdvözlök, aránylag nem olyan régen kezdtem a családfát késziteni, és eddig csak az ismert adatokat próbáltam használni.

Végül is nagymamám kiléte után indultam. Szegényke nem tudott irni olvasni, valószinüleg azért történt hogy a tulajdonomban levő házassági kivonat ami 1898-ban irodott 8 évvel a házasság(1890) után, téves adatokkal lett kimásolva. A házasultak neve u.az de szerintem minden más téves.

Ilyen is van ezek szerint.

Igy jutottam a halotti bejegyzéshez(Abony), ahol kiderült, Pusztaszentivánon született.

Reméltem megfogom találni ezt a helységet, de sajnos ugy látom már csak szántóföld van a helyén. Ez kissé elszomoritott.

Most Besenyszög lesz a következő lépésem, de annyira jó lenne látni egy korabeli térképet, vajjon hogy is nézett ki ez a Pusztaszentiván, ahol hajdanán emberek éltek.

Nagymamám kb.1869-ben született itt. Polónyi Rozália néven, remélem fogok találni pontosabb születési infót pl. a szüleiről.

Én még csak itt járok, de egyre inkább kezd érdekelni a dolog. :))

Christina

 

 

 

milyennincs Creative Commons License 2010.12.09 0 0 7604

...Madarason 1829 júniusától 1830 decemberéig

Mi az alapkérdés? Hol születhetett? vagy, hogy az egyes fogalmak mit jelentenek? Mi az adminisztrátor pl.?

Előzmény: iater (7603)
iater Creative Commons License 2010.12.07 0 0 7603

üdv!

 

valaki ki tudná-e fejteni egy kicsit részletesebben az alábbiakat, ill. hogy hol találok még részleteket

 

"Sendula Joannes nat. 1802, ord. 1827 .Cooperator. - 1849 Adm. in Bajsa. 1852 Adm. in Sz. -Tamás. 1863 emerit. Administr. pens. provis. (Schem. 1865)
Sendula János (1802. – Szabadka, 1866. jún. 11.) 1822-1867, 0,07 ifm /Tan. isk. biz. Szegedi Lyceum 1822. /Szül. akv-i kiv. 1823. /Inf. 1828-51. /Dispositio /Szentszéki vizsgálat 1847. /Segélykérelmek /Fegyelmi 1863. /Nyugalmazás, jelentés róla 1865. /Obitus /Massa (Personalia-2002)
SENDULA Joannes káplán Adán 1828-1829, Madarason 1830-1831, Magyarkanizsán 1832-1836, Jánoshalmán 1837, Kishegyesen 1838-1839, Mélykúton 1840, Topolyán 1841-1844, Akasztón 1845, Zenta Szent Istvánon 1847, Szenttamáson 1848, adminisztrátor Bajsán 1851-1852, Szenttamáson 1853-1863, nyugalmazott pap, emeritus adm. Szenttamasensis, M-Theresiopoli 1864-1866. 87, 128, 131, 157, 211, 223, 236, 238, 241, 288, 289, 304, 317 (Történeti Sematizmus-2002)"

melanik Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7602

 

A neten is vannak korabeli újságok pl.

http://www.huszadikszazad.hu/index.ph  vagy más archívumok, ott is böngészhetsz.

Ha nincsenek meg a weboldalak akkor átküldöm Neked!

üdv. melanik

Előzmény: 4904 (7601)
4904 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 7601

Kedves Milyennincs.

 

Meg fogadom tanácsod és a javasolt irányba indulok. Sajnos csak tavasszal jutok le  Debrecenbe, így addig jegelem ezt a kérdést. Ami azt illeti rosz tapasztalatom van a biharmegyei levéltárral kapcsolatban. Nem igazán szeretik az amatőröket. persze lehet hogy a profikat sem. Semmi segítő szándékot nem tapasztaltam  náluk egy egy kérés teljesítésével kapcsolatban. Ha tudod pontosan mit  akarsz azt az anyagot eléd teszik, de semmi egyébre nem hajlandók. Kaptam viszont egy másik használható ötletet is, ami alapján végig böngészem a korabeli sajtót. Ha háborús bűnösként elítélték akkor a lapokban nyoma lesz.

üdvözlettel

István

Előzmény: milyennincs (7600)
milyennincs Creative Commons License 2010.12.05 0 0 7600

Kedves István!

Továbbra is azt mondom, hogy induljunk ki a M. Somlyai Magda könyve által közölt 1945. április 3-i Derecskei Földigénylő Bizottság 1945. április 3-i jegyzőkönyvéből.

E bizottság a nagybirtokrendszert megszűntető és a földosztást elrendelő 1945. március 18-án hatályba lépett 600/1945 M.E rendelet kodifikálását szolgáló 1945. évi VI. tc. alapján állt fel. A II. fejezet 4.§-a felsorolja mely esetekben kell elendelni birtokelkobzásást.

valamint megnevez két testületet, akiknek az iratanyagát érdemes átlapozni (nem terjedelmes anyagról van szó, de hátha)

"8. § A Községi Földigénylő Bizottságok előterjesztésére a Megyei Földbirtokrendező Tanácsok állapítják meg, hogy a 4-5-6. §-ok értelmében kinek a földbirtokát kell elkobozni."

 

Továbbra is azt javaslom, hogy Debrecenben a Derecskei Földigénylő Bizottság iratait (XVII. 520) valamint a Derecskei Nemzeti Bizottság iratait (XVII.21.) nézd át, elsősorban azért, hogy az derüljön ki, hogy akkor van-e említés róla, arról, hogy merre tartózkodott (egyáltalán az országban volt-e akkor) 1945-ben 60 éves volt. Azt se vetsd el, hogy esetleg elhagyta az országot....

 

Előzmény: 4904 (7599)
4904 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 7599

Kedves Milyennincs

Köszönöm a segitségedet a Miskolczy ügyben. néhány dolgot hogy képbe legyél. a kutatott István a micskei Miskolczy család tagja. Az ükszüleim Miskolczy Károly és piskárkosi Szilágyi Ida (szilágyi Sámuel püspök dédunokája) gyermekeik közül Barna az én dédapám Hugó peddig a két képviselő  apja volt. Barna lánya Miskolczy Ida a nagyanyám. Tehát a nagyanyám és a két képviselő (Hugó,  István) unoka testvérek.  A nagyanyám 1961-ben halt meg. A nagyszüleimet talán  háromszor láttam, és akkoriban nem érdekelt még a genealógia. Apám se sokat mesélt a Miskolczyakról.

A Miskolczyakat nagyon szétszórta  Trianon, majd 1945 egyaránt. a nagyanyámon kívül több Miskolczyt nem ismertem. -A családnak  nem volt kapcsolata a többi Miskolczyval.  Nagyanyám testvérét Lászlót felkutattam ugyan de nagyon öreg és beteg már ezért egy udvarias levélben elutasitott azzal hogy nem akarja a múltat feleleveniteni, számára túl sok sebett tép fel az emlékezés. Az iwiwen, és telefonkönyv alapján sok Miskolczyval vettem fel a kapcsolatot de eddig nem találtam meg a leszármazottakat. Nagyváradon egy történész foglalkozik a Miskolczyakkal. Megbizása van egy könyvecske megjelentetésére, ezért  nem ad ki adatot a megjelenés elött . Sajnos a kiadvány nem akar elkészülni. Nekem  nincs kedvem várni hogy megtudjak dolgokat ezért kutatok én is. Milyen furcsa hogy a közelmúltat nehezebb sokszor feltárni mint a régebbi századokat. Három éve foglalkozom a családommal elég intenzíven. Legalább ezer közeli távoli rokon nyomára bukkantam már rokonaim között tudok számos nagy családot a biharból, szilágyból,máramarosból.  pl kisrédei Rhédeyek, pécújfalusi Péchyek, nagysombori Somboryak, czegei Wass, Halmágyi, Fráter, Fényes, Nadányi, piskárkosi Szilágyiak, micskei váradi Baranyiak és még mások.

 

Szóval van mit keresgélni. Rendszeresen járok a Lángliliomba, a Bécsi kapuhoz, jártam már többször Debrecenbe a megyei levéltárban is. Megvanak az Arkánum 4 , Szluha és más anyagok lemezei

Rendszeresen böngészem a Family search-on a gyászjelentéseket. A My Heritagon , a családfalun, és a radix fórumon is megfordulok.  A Mol adatbázisait, a Levéltárak közös keresőjét is használom.

És ez mind kevés mert eddig nincs kapcsolatom Miskolczy István vagy testvérének leszármazottjaival.

Az idő nekem dolgozik, ezért bízom benne ez a kérdés is megoldódik előbb, vagy utóbb.

István

hatvany.i@invitel.hu

 

 

 

 

 

 

Előzmény: milyennincs (7598)
milyennincs Creative Commons License 2010.12.05 0 0 7598

...ha nem jön be a link, akkor írd be a Levéltárak közös keresőjébe, hogy "derecskei Földigénylő Bizottság".

Előzmény: milyennincs (7597)
milyennincs Creative Commons License 2010.12.05 0 0 7597

Ugyanezt a keresőt használva az anyag Debrecenben van....

Előzmény: milyennincs (7596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!