Keresés

Részletes keresés

Luigi50 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10981
 kedves  József ! Eszem ágában sem volt senkit megbántani csak most már több helyen is olvastam,hogy a bolti citrom magjábol való magonc 2-3 év alatt virágzik ami nem így van. Igen én is tudom,hogy csak 1 azonos az anya növényel de hát nem is erre irtam !? Nem is neked !?Nem értelek ? Áltudomány ? 36 éve tartok  citrusokat és még mindig kérdezni (járok) a fórumra .
Előzmény: Törölt nick (10975)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10980

Köszönöm szépen a választ, majd összehasonlítom alaposabban a két növényt, eddig nagyon hasonlónak tűnt. Ha mégsem egyformák, akkor marad az oltás - nem mintha valaha is próbáltam volna, de az elmélettel tisztában vagyok. Majd újra áttanulmányozom a honlapodat is, hátha kissé okosabb leszek.

Ilyen most a növény (most ültettem át):

 

A magonc elég ágas-bogas, akkor a tanácsod szerint visszavágom, hadd hajtson egy erős friss hajtást.

Előzmény: Quicktor57 (10964)
Karlina Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10979
Hát tényleg nincs a kumkvatnak gatyás levele, a virágjának van nagyon erős illata, a levélnek csak átlagos.
Előzmény: gáborke (10976)
sjohn Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10978
#3574 gatya nélküli .
Az illatáról nem tudok nyilatkozni , mert akkor nem szaglásztam , most meg már nincs meg.
Előzmény: gáborke (10976)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10977
Ez is egy nagyon jó kérdés.Az előzöek miatt óvatosan válaszolok.Amin általában a<br>Fortunella nemzetséghez tartozó "fortunella japonica" és a "fortunella margarita"<br>nevű kumqvattokat értjük azoknál igen.De felhívnám a figyelmet,hogy a tenyésztésbe és már az értékesítésbe is sok új kumqvat jelent meg:F.reale,F.hindsii,F.obovata,F.poly<br>andra,F.crassifollia stb.Ezek részben kereszteződések illetve a keleti fajták/kinai,maláj<br>stb/megismeréséből adódnak.Ilyen szélesebb értelmű kumqvat fogalomnál már óvatos-<br>san kezeljük a témát.
Előzmény: gáborke (10976)
gáborke Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10976
Egy kis segítséget kérnék.
Jól gondolom hogy a kumquat-oknak picit sem gatyásak a levelük és nincs a friss levelének parfümnarancs (vagy keserűnarancs) illata?
üdv
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10975
Nem egésszen figyelmesen olvastad el sem a kérdezőét sem a válaszolókat/ezek szerint engem sem.A kérdés az ugy szólt,hogy egy poliembrionális csírázáskor a csira
egyedek közűl melyik a megtermékenyülésből és melyik az anya növény beporzásnél-
küli/anyanövény genetikai klonja/egyede.
Senki nem vitatta,hogy az oltás és szemzés vagy a dugványozás a preferálandó.Csu-
pán egy növénytani érdekes helyzetre tettek fel egy kérdést és arra ketten ,azonos választ adtak,lényegében.
Most az a megközelítés,hogy ki,milyen tapasztalatokból nyeri a tudását vagy áltudását
,ha nem tudnám,hogy nem sértés volt a szándékod,akkor sértésnek is vehetném.De
erre azt tudom mondani,hogy a másik válaszadó topiktárs feltett növényeire emlékszem,az enyém és azok fejlődéséről,fajtaválasztékáról teszek fel folyamatosan
képeket,.továbbá bárki-bármikor nyilvános Picas-a albumjaiban követheti állományom
egyedeit és használt módszereim.De tőled sok képet még nem láttam és elnézést ha
esetleg valami elkerűlte a figyelmem.
Előzmény: Luigi50 (10972)
Luigi50 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10974
Quicktor ! Természetesen én is támogatlak,de miért nem álllllsz már végre a saját lábadra ? Egész jó az anyagod nyissál egy saját oldalt ha itt nem konzultál veled a laptulaj ? jól írtam -))üdv Lajos
Előzmény: Quicktor57 (10964)
Luigi50 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10973
 Most biztos kapok hideget meleget ! De csak az irjon aki tapasztalta ne olyan  aki könyvekböl olvasta-))))
Előzmény: Luigi50 (10972)
Luigi50 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10972

Kedves sjohn és mindenki ! Egyszerűen nem tom honnan veszitek azt a már elnézést (marhaságot) mégegyszer elnézést !!!!!! Hogy a magoncok 2-3 éves korukban virágoznak ?????????Most nem a kivételre gondoltam hanem a bolti narancs magjára. Az édenkertben is ezt olvastam hát legalább kérdezzétek meg ha nem tudjátok vagy ne írjatok róllla.Egy nagy frászt virágzik a magonc 3-4 évesen még a nemes sem mindig !!??Nekem sok magoncom van azért írok mert tudom és nem könyvböl olvastam. Ha valaki vitatkozni akar velem nagyon szivesen meghívom és gyakorlatban láthatja amit mondok. A kedves kérdezőnek azt tanácsolnám én is ha gyümölcsöt akar át kell oltani, ha nem akkor nagyon szép kis fái lehetnek. DE nem érdemes arra várni,hogy esetleg majd valamikor teremhet. Lajos

Előzmény: sjohn (10969)
Arth_ur Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10971
A kérdés eldöntése helyett inkább nevelj belőlük szép erős, egészséges növényt, és oltsd át olyan fajtára, amilyet szeretnél. Narancs (vagy egyéb) hajtást már termő fák gazdáitól nyugodtan kérhetsz itt a fórumon.
Előzmény: Karlina (10968)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10970
Jó kérdés.Válaszolok rá,de nem leszel boldog!
A narancsfélék tartják meg legjobban értékes gyümölcstulajdonságaikat.Ennek oka/
mármint,hogy használjuk a magvetést/,hogy a citromfélékre jellemző sokcsírás mag a narancsnál a leggyakoríbb.Az egy magből előtörő kis csírák közűl csak egy származik a
megtermékenyűlésből,a többi az anyanövény szöveteiből alakult/mint a dugványozásnál/,tehát mindenben megegyezik azzal,és a termései is azonos minőségűek lesznek vele.Az ikernövények azonban nem egyszerű kiválasztani a megfelelőt.Az egyetlen módszer,hogy az 1-2éves csemeték lombozatát összehasonlítjuk az anyanövényével/ha ez ismert!/,vagy ha legalább 3 csíranövény lett
az egy magból,és akkor a két hasonlóról feltételezhetjük,hogy az anyanövény szöveteiből épültek fel,mig a harmadik a megtermékenyülésből.
Igy az a válaszom,hogy kétcsírás esetben:mivel valószínű nem tudod milyen az anyanövény igy nincs mihez hasonlítani és mivel kétcsírás állapotnál nincs többség,
így bármelyik lehet a megtermékenyülésből származó,vagy az eredeti anya növényből-
igy sajnos nem eldönthető ki az azonos szövetü.Ehhez a legkisebb csíraszám a 3.
Sajnálom.
Előzmény: Karlina (10968)
sjohn Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10969
Akármelyik.
50 százalék az esélyed , hogy eltaláld melyik a felesleg.
Várj 2-3 évet , és ha szerencséd van az egyik virágozni fog , na akkor vágd ki mellőle a másikat!
Előzmény: Karlina (10968)
Karlina Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10968

Kedves citrus szakértők!

 

Van egy poliembrikus magból nőtt két csíranövénykém. Az egyiknek két nagy, jó erős levele van sokkal nagyobb, mint a másik mindenestől. A másiknak négy apró levele van, most vélhetően melyik lesz az anyanövény tulajdonságait hordozó a két levelű (ez számít fizikailag gyengébbnek?) ?

leac Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10967
Én is támogatom.
Előzmény: Quicktor57 (10931)
xukac1 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10966
Támogatom
Előzmény: Quicktor57 (10931)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10965

Én sajnos nem vagyok Szakértő, így erre a kérdésre nem tudok válaszolni.

Mellesleg, gondolj bele, ha otthoni körülmények között, csak úgy vizbe dugva gyökeresednének a citrusok, miből élnének meg a kertészeti perlitet és tőzeget gyártó cégek?

Előzmény: gammi (10959)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 10964

Szia kisveréb!

Üdvözlünk a fórumon. Sajnos biztosat nem tudok írni a citromod "nem virágzásával" kapcsolatban. Első, amit meg kellene tudni, hogy biztosan ugyan arról az anyanövényről szaporított (dugványozott, oltott) citromod van-e neked is, mint a leányodnak. (Hasonlítsátok össze a leveleket, a növény szárát, tövisességét.)

A virágzás megindulásához fontos lehet a megfelelő teleltetés, de ezt én sem tudom betartani, mégis szépen virágoznak a citromaim. (Néhány fajta egyenesen az őrületbe kerget a túlzott, korai virágzásával.)

A weblapomon írok néhány virágzást segítő praktikát, de ezekhez is alapvetően fontos, hogy a vegetációs időszakban jól fejlődjön a növény.

 

A 8 éves citrommagoncodat is be lehet oltani, ha van erős, növekedésben lévő hajtása. Ha ilyenek nincsenek, és össze-vissza elágazott növényed van, akkor a felesleges, rossz irányba növő ágakat ki kell metszeni, visszavágni, és az új, felfelé törő hajtásokba jövő tavasszal már lehet is oltani. (A 10690-es hozzászólásomban az első oltvány pont egy ilyen visszavágott magonc, csak az alsó csonk nem látszik. Természetesen ennél a növénynél is fontos a megfelelő, tápanyagdús, laza talaj.

 

Előzmény: Törölt nick (10963)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10963

És akkor most egy kérdés.

Igazából nem citrusos vagyok, hanem leanderes...

Van egy 4 éves citromom. Kaptam, olyanoktól, akik a lányomnak is adtak már, az övé terem, némelyik évben egész sokat - bár az idén minden virágja lepotyogott.

De az enyém még csak nem is virágzik:(

Most, olvasva itt a sok okosságot, átültettem marhatrágya-folyami homok, általános virágföld keverékébe. Osmocote jó lett volna, de ebben a városban ezzel a táppal még nem találkoztam (kerestem a leanderek miatt is). Miért nem virágzik?

Holnap megpróbálok fotót feltenni róla - mostmár késő van ehhez. Az átültetés valószínűleg épp kellett, mert már a gyökerei kimentek a korábbi cserépből, legyökerezett a szabadföldbe.

 

És még egy kérdés. Van egy citrommagoncom, nagyjából 8 éves. 4 éve az előbb említett ismerős megpróbálta beoltani, de nem sikerült. Szerinte már túl koros volt.

Mire számíthatok? fog-e valaha virágozni, teremni?

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10962

Támogatom

 

Előzmény: Madeleiness (10961)
Madeleiness Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10961
Támogatom.
Tamás927 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10960
Támogatom
Előzmény: Quicktor57 (10931)
gammi Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10959
Kedves Szakértől!
Szerintetek ki lehet gyökereztetni dugvány csak vízben?
Ha igen, mennyi ideig tart?
citrusmániás Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10958
TÁMOGATOM
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10957
Támogatom.
Előzmény: Quicktor57 (10931)
ragusa. Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10956
TAMOGATOM...
Előzmény: Quicktor57 (10947)
csoer Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10955

Talán még nem késő és nem maradtam le. (júl 09.)

TÁMOGATOM.

Előzmény: Quicktor57 (10931)
zoli1122 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 10954
Szia Imre,udv es tamogatom.
Előzmény: Quicktor57 (10931)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.01 0 0 10953
A vácrátóti botanikuskertben oltanak narancsfát, mint az Eltén?
Daniboy79 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 10952
Támogatom
Előzmény: Quicktor57 (10931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!