Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13815

Üdv sujom

 

"a helyszin Békéscsaba - Makó között, ennél pontosabban nem akartam a nagy nyilvánosság elé tárni"   Ez pl nagyobb táv mint Debrecentől Nyiregyháza, stb...

 

Tudod mit, ha ennyire titkolózol, akkor ne várjál el senkitől pontos információkat, mert nincs mire alapozni.  Tőlem persze elvárnád a privát tel. számomat is ugyanitt :) Bocs

 

Főleg azért mert éppen a két jelzett város között húzódik a hires  "Földeák - Makó -i árok"

amely geológiailag szinte kettészeli a térséget a lábunk alatt.   Pl a nagy gázmezők, stb

 

Előzmény: sujom (13812)
guthkut Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13814

magánzó

 

Üdv

 

Ez így nem fog menni ne is haragudj.

Kellene tudni a helyet, hogy hol akarsz fúrni. honnan tudjam, hogy mennyi a víz, ha azt sem tudom, hogy hol? Megaztán ezek a tapasztalatok!? Milyen mély kutat szeretnél?  mit nem tudsz? Ill ,mit tudsz?  Tudsz kutatfúrni?

Egy komplett tanfolyamot senki sem fog neked itt le irogatni. tegyél fel konkrét kérdést.

 

Üdv

Előzmény: magánzó (13813)
magánzó Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13813

No, akkor köszönöm mindenkinek a jótanácsokat.

Előzmény: guthkut (13624)
sujom Creative Commons License 2011.12.16 0 0 13812

üdv Hippodrom a , helyszin Békéscsaba - Mako között ,ennél pontosabban nemigazán  akartam a nagy nyilvánosság elé tárni , szivesen felhivnálak de nemtudom a számod , van 1 környékbeli mester száma de még nem beszéltem vele, amugy innen-onnan kérdezgetve már rájöttem mik a fontosabb hibák közülük 1--2öt kitudok majd küszöbölni és aztán használni is tudom ha nemis tul nagy teljesitménnyel de hidroforral használhato lessz, kellemes ünnepeket kivánok mindannyiotoknak.

Előzmény: Törölt nick (13811)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.15 0 0 13811

Helló sujom !  Légyszi add már meg a konkrét településed nevét, mert a Délmagyarország egy nagyon tág főldrajzi meghatározás.

Vannak Békéscsabán és Szegeden geológus barátaim ők biztosan sokat tudnának mondani a várható rétegekről és vizadókról.

Na és persze az ott járatos mesterek úgyszintén. Jó hangolást az 50. -ikre !!!!........

Előzmény: sujom (13810)
sujom Creative Commons License 2011.12.14 0 0 13810

üdv Hyppodrom és a többieknek is üdv egésségedre a sört, én majd 23.án tervezek pörkölt melletti nagyobb mértékü alkoholizálást 50.szüli , a 300m kut nekem anyagilag nem megy és a felszerelés is kevés volna talán talán a felét birná 2-3 lépcsöben , csak a saját kutammal probálkozok más a foglalkozásom, 80 m nél méjebben nemjártam nemtudom mi van lejjebb ezért probálok töletek érdeklödni tapasztalatokrol lehetöségekröl

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13809

Helló Mesterek !    Csak figyelmeztetni szeretnélek benneteket, hogy holnap december hó 13. -a lessz, tehát Luca nap !

A régi néphagyomány szerint, ilyenkor nem szabad új munkába vágni,  kezdeni, mert az Karácsonyra sem fog elkészülni, illetve befejeződni !

 

Tehát akkor inkább igyunk sört, mint Pasass kolléga irja,  mert már olcsóbb mint a benzin, és ne dolgozzunk, ne vezessünk autót ! Amúgy valóban jól van ez igy ????!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13808

Hello Hyppodrom ! 

Meg is jegyeztem hogy mások tollából :)

http://www.pocsmegyer.hu/data/cms612751/9_Asott_kut_fertotlenitese.doc

Legalább most megtudtuk hogy a hatásos módszer micsoda.

Üdv !

 

Előzmény: Törölt nick (13806)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13807

Helló  sujom !

 

Ilyen esetekben szokás a Délalfőldön lejjebb fúrni. Nem véletlen, hogy pl. Balástya, ZSombó és Szatymaz térségében a Gazdák már  -320  -  360  m. -es kutakat fúrnak, a vizminőség és a vizhozam miatt. Ráadásúl ezen mélységbeli rétegvizek már pozitivak is.

Előzmény: sujom (13805)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13806

Helló Lalibátyó !

 

Sajnos ez az ásottkút fertőtlenitési séma nem a legjobb , akárki is volt annak az eredeti szerzője.

Főleg akkor nem, ha ez nem  1 új kút, hanem egy teljesen rétegfertőzött esetről szól.

Tehát az a felszinileg becsorgatott  1,2 l. háztartási hypó, valszeg semmit sem old meg.

Ezesetben, mint minden kútnál, legyen az akár fúrt, vagy ásott, akkor is mindig a talpi

feltöltésre kell szoritkozzunk.

Kb. a viztérfogat  30 % mennyiségének megfelelő  min. 10 % -os hypó, vagy klórmész oldatát kell egy beépitett tömlőn, vagy akármilyen csövön a kúttalp fölé közvetlen benyomatni.

Majd a viztükör felszinére ráömleszteni a bekevert tartályban megmaradt kb. 50 l. oldatot. folyadékot. Majd  24 óra hatásszünet,  -  és mehet a tisztitó szivattyúzás.

Ezáltal a fajsúlykülömbség elve alapján, nemcsak a kutat, hanem a vizadóréteg egyrészét is lefertőtlenitjük. Nekünk ez eddid nagyon jól bevált !  Üdv.

Előzmény: Törölt nick (13802)
sujom Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13805

üdv a kutat kb ugy csináltam énis szüröt is tettem böven mégse jo de lehet hogy csak a szivattyum gyenge uj komojra most nincs pénz még megprobálom fenékröl buvárcsövel kétszivattyuval sorba hátha sikerül kiöblögetni valahogy,de lehethogy majd csak tavasszal jutok oda.

amugy ez most proba üzenet mert már kétszer irtam részletesebben de vmiért nem ment el.üdv.

Előzmény: guthkut (13804)
guthkut Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13804

összefúrják azokat a vékony rétegeket és beszűrőzik. Az az oda teszik a szűrőt ahol a vízadó réteg(ek) vannak.

Előzmény: sujom (13803)
sujom Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13803

üdv érdeklödnék hogy ahol a felsö vizréteg bövizü de még locsolni sem jo , lejjebb pedig csak vékony 50  60 cm rétegek találhatoak nagyon apro szürke homokkal ,alig ad vizet, mit szoktak tenni a gyakorlott szakik ,ez 1 amatör probálkozás délalföldi tanyán.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.11 0 0 13802

Üdv !

Mások tollából ídézek :

 

Ásott kút fertőtlenítése

 

 

 

1.     Kiszivattyúzás: a kút vizét a szokásos vízszint eléréséig kell szivattyúzni.

 

 

2.     Fertőtlenítés háztartási Hypoval

 

- 5 méteres vízoszlop esetén 1 kút kb. 4 m3

  4 m3 –re 1,2 litr háztartási Hypo

 

A kimért háztartási Hypot 2 –3 vödör vízben szétosztjuk, majd ezt a frissen elkészített oldatot a kút kábájára öntjük, így a beöntött víz a kút belső bélésén végigfolyva jut be a kút vizébe.

 

24 óra behatási idő után, ha klórszag nem érezhető kétszeres mennyiségű Hypoval a fertőtlenítést meg kell ismételni.

 

Ismétlés esetén tehát:

 

1 kút fertőtlenítéséhez 2,4 liter Hypo szükséges.

 

24 óra behatási idő után, ha klórszag érezhető – eredményes volt a fertőtlenítés.

 

 

 

3.     Eredményes fertőtlenítés után a vizet ki kell szivattyúzni, viszont az így fertőtlenített kútban megjelenő víz használata sem biztonságos.

Előzmény: gummynewl (13800)
guthkut Creative Commons License 2011.12.11 0 0 13801

helló kitől kérdezel?

Javaslom a " Ásott vagy fúrt kút?  " topikot ott is zapod kútásó szakit.

Előzmény: gummynewl (13800)
gummynewl Creative Commons License 2011.12.11 0 0 13800


Hello!

 

Hogyan tisztítsam ki a kutamat? Régen szivárgott bele a szennyvíz, de ez 2 éve megszűnt. Fekete volt a vize, de kitermeltem belőle 0,5m iszapot, és most már világos, de még nem elég tiszta. Fertőtleníteném, hogy öntözésre alkalmas legyen. 4m mély, 1,5m átmérőjű -> kb. 7 köbméter víz. Mennyi klórmész kell bele? Vagy hipóból mennyi? Mennyi ideig kell benne hagyni? Egy idő után ki kell belőle szivattyúzni a fertőtlenítős vizet?

 

Köszi.

nikolas70 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 13799

Üdv Mindenkinek!

 

Tóalmásról szeretnék infót kérni. Milyen mélységre, talajszerkezetre lehet számítani, milyen mélyek általában a helyi kutak? Köszönöm előre is mindenki fáradozását!

 

Üdv!

kosztoglotov Creative Commons License 2011.12.10 0 0 13798

Ha a membrános szivattyúval hoz egy kevés homokot, akkor egy jóminőségű motorossal már nem fog homokolni (ahogy guthkut kolléga is mondta), viszont azért írom a jóminőségűt, mert az olcsóbb motorosok is szoktak rázkódni rendesen a rossz kiegyensúlyozottság okán, és ha kisebb mértékben is de tudják rázni be a homokot.

Ezenkívül lesz ott még egy olyan jelenség is, hogy ha egy csapadékosabb év után visszaáll a normál talajvízszint, akkor megint homokolni fog, mert víz alá kerül olyan réteg is, amelyik eddig száraz volt, és így nincs kitisztítva.

De ez a homokolás megszűnik magától a használat során.

Előzmény: qqriq111 (13790)
kosztoglotov Creative Commons License 2011.12.10 0 0 13797

Ha a homoktűrés a fontos, akkor a ZDS szivattyú a legjobb, ott a homok miatt sem aggódnak a garancia érvényesítésnél.

A perférikus szirszarokkal pedig láthatóan egyformák a tapasztalataink, pedig nem beszéltünk össze.

Előzmény: Törölt nick (13786)
guthkut Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13796

az a 3m vízoszlop már kisebb nem igen lesz 1941- vagy 47 óta nem volt ilyen aszály magyarországon !

Előzmény: qqriq111 (13790)
guthkut Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13795

De nem lesz kevés a víz a gilice téren kavicsban 3m vízoszloppal :) Bérelj egy szivattyút és nézd meg mit tud a kutad colods cső végére csap és csak!!! ha kell akkor folytasz rajta és leméred, hogy mennyi a vízhozam. Lehet, hogy nem kell kis szivattyú. az igaz, hogy szűrőbe nem illik a szivatyút rakni, de kis pénz kis foci:) le is van zárva, nem is homokol, hadd szóljon

 

Előzmény: qqriq111 (13790)
bohrer Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13794

A Bolesza kft Webshopnál nézd meg.

Bár mindkét tipusra csak 20g homoktűrést írnak, nem lesz ott nagy homokolás ezzel a szivattyúval.

 

az 1/4 ára 46E ft   a 18/3 pedig 60E Ft

 

ettől olcsóbb nemigen lesz.

Előzmény: qqriq111 (13790)
bohrer Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13793

Nem is figyeltem hogy peiférikus.

Előzmény: Törölt nick (13792)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13792

Üdv

Az 1/4 ugyanaz a periférikus amiről már megbeszéltük hogy problémás. A 18/3 viszont fojtva lehet alternatíva, az pedig hogy 80 mm es és 125 ös csőben van miért probléma ? Legalább kényelmesen elfér. A Grundfos 75 mm lenne csak :)

 

Előzmény: bohrer (13791)
bohrer Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13791

Miért nem jó neked az ELPUMPS BP 1/4  ( nem tizennégy  ) hanem egy pernégy.

Ez az árgépen 50-ért már házhozszállítva van.

 

Miért kell neked 3 collos szivattyút venned a 125-ös csőbe  ???

A 18/3 az egy 18lapátos 3 collos szivattyú,  110cm hosszú jó nagy vízhozammal, nyomással. Neked ez felesleges.

Én az 1/4-est venném. De a döntés a tiéd.

Előzmény: qqriq111 (13790)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13790

lalibatyo   Kosztoglotov  bohrer!

Köszi a szivattyúkra vonatkozó tanácsokat, azért is mert pont periférikus szivatyúkon gondolkoztam (a kisebb várható vízhozam miatt) tehát az

felejtős. Még ajánlották a elpups bp18/3 ast mint nem őrült szállítási mennyiségű szivatyút. (megmondom őszintén nem tudok 100-150ezer Ft szivattyút venni)

Üdv qqriq

qqriq111 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13789

Hyppodrom!

Köszi a szivattyúra vonatkozó tanácsot.

A hozzászólásod másik felére reagálva szeretném elmondani, hogy valamit félraértettél a korábbi beszámolomból (vagy nem akartad megérteni)

DE nem én" húztam" le őket hanem ŐK mondták meg az árat ha nem temettetem be a kutat. Én csak elfogadtam a második verziót.

Ettől még persze sajnálhatod azonban én inkább úgy szűrtem le hogy vannak még ma is becsületes mesteremberek.

qqriq

Előzmény: Törölt nick (13783)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13788

Kedves Lalibátyó !

Biztosan igy is lehet néha, de ne mindig a legrosszabb lehetőségekre gondoljunk, mert bizony vannak kivételelek is doszt ! A GRUNDFOS az azért már  1 márka is egyúttal.

 

Mert pl. nem mindegy, hogy trabival, vagy mercivel repesztesz az utakon, ugye !!!???..

Előzmény: Törölt nick (13786)
qqriq111 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13787

Üdv Kapocska!

Köszönöm---- de csak szerencsém volt a "vabank"döntésemmel-

Üdv qqriq

Előzmény: Kapocska (13778)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.09 0 0 13786

Üdv

Az biztos hogy ameddíg jó addig szenzációs. Ismerek embereket akik mást meg sem vennének. Valóban csúcs az sqe szabályozhatósága az állandó nyomástartása stb. Való igaz 50 gr homoktartalomig használható, csak ha elromlik rá is fogják hogy homokos vízben volt aztán mehetsz vitatkozni a garanciáddal meg bizonyítgathatod hogy a kutad csak 40 gr homokot ad 1m3 vízhez. Ez egy prémium kategória nem a kispénzű spóroló ember szivattyúja főleg nem új és koszos vizű kútba szerintem.

Előzmény: Törölt nick (13785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!