Keresés

Részletes keresés

dészáz Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16099

én már kitöröltelek..még reggel,a KV után....

Előzmény: Törölt nick (16098)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16098

Menj már át a kék off topicjába.117547..

Mint mondtam itt töröltem magam, és nem is kívánok visszajönni.

 

Előzmény: Badine (16097)
Badine Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16097

Persze hogy troll. a mesternek van nickneve saját amit a kéken és itt is használ.

De adok egy esélyt hogy bebizonyítsa nem troll.Ne százast rakjon mellé hanem saját nickével jelentkezzen be.Ez egy és összetéveszthetetlen.

Előzmény: Kazinc Barcika (16096)
Kazinc Barcika Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16096

Gabcsi gyerek , nem megy egyik fórumod sem ? Elég amatőr lett  , akár a kép trükközésed a  Record Chief lejáratására .  A hazugság a lételemed .

Előzmény: Törölt nick (16095)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16095

Ha rám gondoltál, kár összemosni bármilyen troll al.

Gondolom a kép ismerős, de ha akarod, a kedvedért újrafotózom egy százassal..

Előzmény: Donci62 (16093)
bokenzoli Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16094

Sziasztok,keresek 3" Pitbullt.

emailem publikus,ha valaki tud eladót az ne kiméljen.

 

Köszönöm!

Donci62 Creative Commons License 2015.09.27 -1 1 16093

Hányszor kértelek, hogy ne próbáld meg Te is megvédeni a Fórumot Indafapuskától?

Nem tanultál az Én esetemből?

Bármilyen baromságot ír is szakmailag, bármennyire egyértelmű is, hogy provokációs, vagy topikromboló szándékkal ír, ha szólni merészelsz ellene azonnal rádtámad néhány nickjével, mint megannyi felháborodott egymástól független fórumozó.

Aztán egy másik nickjével megy és próbál ellened áskálódni a moderációs topikban.

Addig ügyeskedik sok fikanickjével, amíg sokan már csak azt látják, hogy egy csomó "egymástól független, ártatlan fórumozót" ok nélkül piszkálsz és mindegyiket gyanisítgatod valamivel.

Persze a régi törzsagok jól tudják, hogy igazad van és hogy a sok fikanick mögött ki áll, de semmi kedvük újra belefolyni az egészbe.

Hallgass ránk, ne foglalkozz vele, ne írogass bármennyire is úgy érzed fontos lenne a téma helyes irányba való terelésének érdekében.

Tedd azt, amit már sokan teszünk: csak olvasgass és csak akkor írj hozzászólást, ha konkrét érdeked fűződik hozzá, vagy végképp torz és veszélyes információt eröltet valaki.

Előzmény: Derrickmanus (16088)
Derrickmanus Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16092

Hát peeeersze!:-DDD

Mintha épp te nem tudnád?!

Ennyire hülyének tűnik itt mindenki?

Azt hiszem tényleg jobb ha feladom ahogy már többen is figyelmeztettek.:-(

Előzmény: Törölt nick (16090)
kioritzecho Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16091

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16090

Mit (kiket) értesz sokat megélt, szavahihető fórumtársakon, amikor szinte mindenki

"csak" egy nick.A saját eredetimet névvel, e maillal együtt én is töröltem vala.

Előzmény: Derrickmanus (16088)
reenge01 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16089

Neked semmi nem tetszik uram? Ha pörög a topik ha áll a topik akkor is szándékosság provokáció széthúzás stb. Neked nincs üldözési mániád? Minden mögött rosszat látsz már? Ha nem tetszik a téma minek szólsz bele??

Előzmény: Derrickmanus (16088)
Derrickmanus Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16088

Szerintem ez az egész ügy csak szándékos balhékeltés és provokáció céljából lett beírva (látszik ez abból is, hogy sokat megélt régi szavahihető fórumtársak pörgetik akiknek szinte nincs is törölt vagy moderált hozzászólásuk:-DD) és csak azért szóltam hozzá mert az egész tanulságos lehet a GP tartóknak.

Előzmény: Derrickmanus (16087)
Derrickmanus Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16087

Eddig az ilyen megmutatom, hogy megijedjen dolgokból ami nyilvánosságra került és hatósági intézkedés lett belőle mindig a fegyvert mutogató fázott rá!

Ezért módja mindenki azt, hogy nem mutogatunk és nem vesszük elő csak akkor amikor már mindenképp elkerülhetetlen a használata.

Utána pedig tipli!

Ha még is ügy lesz belőle még olyankor is nagyon nehéz és költséges bizonyítani, hogy jogos önvédelem állt fen.

Előzmény: BG 999 (16085)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16086

A legjobb balhé az, amikor nincs balhé.

Sajnos csak a szélesvásznú Hollyvoodi alkotásokon sétál el a főhős következmények nélkül

a naplementébe.

Előzmény: BG 999 (16085)
BG 999 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16085

:-)

Ebben is van igazság.

Előzmény: Derrickmanus (16083)
BG 999 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16084

Viszont jelen esetben testi sértés is lehet a vád.

 

Már ugy értem ha valaki gumival löne rá a támadojára.

 

Előzmény: BG 999 (16082)
Derrickmanus Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16083

Ha Ha... a valós életben történtek és a média által megszellőztetett ügyek pedig épp az ellenkezőjét bizonyítják!

"Szegény áldozat" csak épp bekopogtatott az illető autójának ablakán mert meg akarta kérdezni, hogy mi merre.

Erre az elkövető garázda módon fegyverrel megfenyegette amit többen is láttak és valószínűleg rasszizmus által vezérelve eme cselekedetesorán még büszkén tovább villogtatta azt a félelmetes fegyvert többeket is megfélemlítve és zavart keltve pedig semmilyen testi erőszak vagy annak előkészülete nem történt ami jogos önvédelemre utalt volna.

Ráadásul egy lőfegyverré buherált gázpisztollyal tette mindezt.:-))))))

Előzmény: Törölt nick (16081)
BG 999 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16082

Nem szeretnék vitatkozni, valamennyire mindkettőtőknek igaza van, de ha a fegyver látványátol valaki eláll a támadó szándékátol az tényleg a szerencsés eset.

És ebben igaza van charles bronson kollegának hogy ekkor nem feltétlenül kell tovább bonyolitani az ügyet, mindenki menjen a dolgára.

Tekintve hogy itt most gumilövedékesről volt szó.

Ellenben gázfegyónál én is azt tartom, hogy amikor előkaptam a stukker már lövöm is fejbe vagy négyszer egymásután.

Jogilag is ugyanaz lesz az elbirálás, garázdaság ha löttem, ha nem.

Viszont jelen esetben testi sértés is lehet a vád.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16081

HA HA.. mindenesetre szívesen megnézném a rosszul elsült szituáció

miatt a szerencsétlen vádlott tárgyalásán, amikor a védő emígyen szólna:

Védencem a "sárga" fórumról Triplahambi kollega tanácsára cselekedett így......

 

Az a véleményt, miszerint a fegyver látványa, ill egy leadott r lövés eredménytelen,

élből cáfolnám, számomra ez azt bizonyítja, hogy Triplahambi úr még csak filmen

látott hasonló szituációt.

NAGYON RÉSZEGNEK, (TUDATMÓDOSULTNAK ) VAGY HÜLYÉNEK KELL LENNI, HA VALAKI

EGY RÁSZEGEZETT FEGYVER LÁTVÁNYÁRA TOVÁBBI TÁMADÁSSAL  REAGÁL.--------------

Előzmény: Törölt nick (16080)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16080

Kedves "Büntető"!

 

A jelenleg hatályos Btk. a következőképpen fogalmaz:

 

Jogos védelem:

 

21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.

 

22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

 

azt személy ellen

 

a) éjjel,

b) fegyveresen,

c) felfegyverkezve vagya

d) csoportosankövetik el,

 

a lakásba 

 

a) éjjel,

b) fegyveresen,

c) felfegyverkezve vagy

d) csoportosan történő jogtalan behatolás, vagy

 

a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

 

(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

 

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

 

Na már most, ha emberünk a közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárítása (idézem: "kiugrik naccsávó hótrészegen és verni kezdi az oldalablakot a tenyerével, mint állat") érdekében vette elő az önvédelmi eszközét (mert máskülönben miért is vette elő?), akkor semmi sem gátolja jogi értelemben, hogy azt használja az adott helyzetben. Hiszen a jogtalan támadásnak három ismérve van: 1. jogtalan, 2. aktív cselekmény, 3. megkezdett, de még be nem fejezett.

 

Végső esetben, mivel civil és mert este volt simán megáll az ijedtség is, mint mentő körülmény.

 

Legvégül pedig nagyon jól tudjuk, hogy a gyakorlatban a támadók többsége sem a fegyver látványától sem pedig a leadott riasztólövések dacára sem hátrál meg, így az a valóságban teljesen értelmetlen.

 

Ennyit a kommentedről. Pont.

Előzmény: Törölt nick (16077)
Magna Charta Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16079

szerintem is jól tette.

Én egy gyalásóval értem el anno azonos hatást-egy parkolási vitát megoldandó

(mindkét lámpáját kiütöttem a gyökérnek,aztán kértem,hogy uygan jöjjön már közelebb..-és ellenkezőleg járt el:beugrott akocsijába és eltolatott)

Előzmény: Törölt nick (16077)
tánczika Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16078

Sziasztok,

 

vennék Keserű Revenge-t, Onestá-t, vagy más, hasonlóan nagy gumival használható forgótárast.

Budaörs, vagy Velence környéki személyes átvétel preferált.

 

Mail publikus, köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16077

T Kolléga ! Azt kell mondjam, nem feltétlenül kell egyből eldurrantani a stukit.

A jelenleg hatályos jogszabály ugyanis úgy fogalmaz, amennyiben a támadó

a szándékától el áll, (pl a fegyver látványa ) vagy nem folytatja azt, úgy a jogos önvédelem esete nem áll fenn.

A pusztán verbális agresszió pedig  nem fizikai, tehát a testi épséget, életet nem veszélyeztető cselekmény.

 A személyes, emocionális, szubjektív vélemény itt másodlagos, mert az ügyész a fentiek alapján

nyújtja be az indítványt.Pont.-----------------------------------------------------------------------------

 

Előzmény: Törölt nick (16076)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16076

Ennél a konkrét esetnél azt kell, hogy mondjam szerencséd volt. Ha olyan szituációba kerül az ember, hogy úgy dönt önvédelmi eszközt használ és elővette muszáj használni vagy inkább elő sem szabad venni. Nem jó ötlet fegyverrel ijesztgetni bárkit is, mert nem tudni milyen reakciókat vált ki belőle vagy a környezetünkből. 

 

Ha előveszel egy fegyvert, mert úgy értékeled, hogy a közvetlenül fenyegető jogtalan támadás esete fennáll használd.

Persze tied a döntés, én csak egy véleményt fogalmaztam meg..........

 

Előzmény: reenge01 (16066)
BG 999 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16072

Jó lett volna még egy pepperspray is van nálad, és jol telibefujtad volna 10 centiről a parasztját, aztán odébbigazitod ahogyan kinyitod rá a kocsiajtot.:-)

 

Előzmény: reenge01 (16066)
Magna Charta Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16070

Na,pár éve volt egy sztori,hogy a szolárimus skaccok egy erdő mélyén odvas fában jól elcsomaagolva egy egész arzenált tartottak rejtve.

Csak az erdő leégett.

aztán a brácsás öccse meg titkos lőtéren kipróbálhatóan  még király géppityukat isárulgatott..

aztán a művész tesó-akinél még a fürdőszoba keverőcsapja is 24 karátos-elkente(leszerelte a csapokat!D:))

Szóval.nem is gondoljuk,hogy miket összeszedtek EZEK-igy vagy amúgy.(Lop-csen-csór-üzemmódban)

Előzmény: Törölt nick (16069)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16069

SOLÁRIUMBARNA" HONFITÁRSAINK" ÁLTALÁBAN EGY HÁROMEZERFORINTOS

PIACOS RUGGÓSKÍSNÍL TÖBBE NEM SZOKTAK BEFINANSZÍROZNI------------

 

Előzmény: Magna Charta (16068)
Magna Charta Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16068

Tetszett!

Ennyire betojt acsávó egy "kesernyétől?

Csak az lehet  a gond:mi van ha elővesz egy P9R-t?

és immár jogos védelmi helyzetbe kerülvén-használja is azt?

Előzmény: reenge01 (16066)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16067

 

ÉN EGYETÉRTEK ......

Előzmény: reenge01 (16066)
reenge01 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 16066

Múlt héten majdnem sikerült felavatnom a def2-t, bár lehet, hogy ez itt OFF.

Nyugodtan szambázok bóbiskolva az esti kétsávoson, lakott területen, a padkán meg ezeréves szocreál autótípus ugrál, mint a bakkecske. Én be a belső sávba, megelőz, vissza. Nem sokkal utána piros lámpa, gyanútlanul megáll, az életre kelt verda centire mögém tapad, kiugrik naccsávó hólttrészegen, és verni kezdi az oldalablakot tenyerével, mint állat. Aszongya: "Nincs indexed, fasszikám?" Csak nem ezekkel a szép szavakkal. Mellesleg abszolút szabályosan kitettem, amit kell, csak csávó a benne keringő interferenciától szerintem nem látott semmit, meg amúgy is az lehetett inkább a baj, hogy mertem megelőzni. Ja, és az még hozzátartozik, hogy a sötétben tisztára úgy nézett ki, mint aki most jött a szoláriumból. Csak sokat volt alatta.

Háááát mondok, itt már nem segít más, csak a műtét, és elő a kesernye, még szépen fel is húztam, aztán nézdegéltem kifele, mint Luiz doktornő a Vészhelyzetben, mondok hol is kéne a metszést elkezdeni, azzal a muki el mellőlem, odaugrik a mellettem másik sávban ácsorgó motoroshoz, aztán elkezd rikoltozva mutogatni (immár öntudatos állampolgárba átvetkezve, mint Strausszburgban): "pisztoly van nála!!!"-és nézdegél körül, tán azt várva, mikor szaladnak össze a tömegek engem meglincselni. Netuddmeg, mindenki még a micsodáját is behúzta, úgy eliszkolt. Addigra szépen célra is tartottam, mire kiccsávó lement 1,20-ra, szó nélkül visszaült, és ahogy elindult a forgalom, kitette (!!!) az indexét, és ügyesen kiment jobbra.

Na mondom, bammeg, elment a céltábla, most nem tudom meg, hány centire megy be 1m-ről pulóveren át az alkoholba:-(

Lehet, hogy nem szabad hordani. Lehet, hogy szabálysértés, hogy nem tettem jól, hogy nem vagyok elsőrendű állampolgár, mert nem hagyom magam megagyalni, és hogyha ezt most rendőr olvassa, összeráncolja az összes micsodáját, de az a véleményem, hogy a jó .va anyját az egész magyar közbiztonságnak! Alig egy hete, hogy az autószerelő haverom a tuningolt foxi transzporterével leelőzött egy mercit, mire az visszaelőzte, keresztbe tépett előtte, kiugrott 4 szekrény nagyon csodálkozva, megkérdezték, mennyit megy a műszer 100-on, és utána ott, a főúton szépen köröskörül rugdalták a verdát, amíg több horpadás lett rajta, mint öreganyám bilijén, amibe az árvácskákat ülteti, aztán elporzottak. Haver rohanvást be a rendőrségre, hogyaszondja, itt a rendszám, ez és ez történt, azonnal adják ki a körözést, mire az ügyeletes tiszt felállt, jól megnézte, aztán akkorát röhögött, hogy a galambok felszálltak a tetőn az uerháról.

Ez az! Ezt szeretem a magyar rendőrben. Ezt az áldott humorérzéket nekije.

Holnap még veszek két keresztkulcsot, egy 50-es csőfogót, meg még egy bájonikül2 lángszórót is. És még a klozettra (így, két té-vel) is magammal cipelem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!