Keresés

Részletes keresés

guthkut Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13834

www.kut.guth1640.hu boldog karit mindannyiótoknak :)

 

guthkut Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13833

Ez meg a nem mondom meg honnan :) de karácsonyra jóé esett nem tudom ki látta basszus

 

Bevégeztetett: Németh Sándor elméje végképp elborult
Talán nem érdemes túl sokat elmélkedni azon a kérdésen, hogy Németh Sándor, a Hit Gyülekezete „vezető lelkésze” elmebeteg-e vagy sem. Számos jel arra utal, hogy régóta súlyosan bolond az ipse, igaz, sokan vannak, akik arra hívják fel a figyelmet: Sanyi bácsi nagyon is okos és ravasz, ugyanis az elsők között ismerte fel Magyarországon, hogy a cionista zsidók szolgálata anyagilag milyen roppant kifizetődő.
Az én véleményem a következő: ha valaki egy életen át a hatalomért és a pénzért zsidó fenekeket nyal, könnyen megbolondulhat. Szerintem Sanyi bátyánk eljutott már az elmebetegség olyan bugyraiba, ahonnét már csak a szája előtt tornyosuló seggeket látja. Nyalna, nyalna, még többet és többet, és mégis úgy érzi, nincsenek vele megelégedve. Szörnyű lehet. A szerencsétlen elmeháborodott karácsonykor interjút adott a Hit Gyülekezet tévéjének, ahol is Ungvári Tamás magyargyűlölő zsidóval beszélgetett. A nem is oly rég „keresztény holokauszttal” riogató elmebajos Németh Sándor ezúttal többek között „Jézus Krisztus zsidó identitásáról” értekezett, nem felejtve el megemlíteni, hogy „Jézus a szupermen” és „Cion a leszállópálya”. A sürgős orvosi kezelésre szoruló páciens szerint „Jézus zsidó etnikumának újrafelfedezése Izraelben is zajlik”. A zavarodott elméjű embertől nem lehet zokon venni, hogy teljesen természetesnek veszi imádott zsidó népe Messiás-várását, ezzel szemben a síiták Messiás-várásáról azt gondolja, súlyos következményekhez vezet. „Érdemes a perzsák messiásvárására figyelni, mert az politikai szintre emelkedett, és siettetni akarja a vég eljövetelét – márpedig ebből nagy baj fog származni” – próbálta megmagyarázni Sanyi bácsi a cionista propaganda útmutatásainak megfelelően, hogy miért kell szeretett Izraelének és a cionista lobbi irányítása alatt álló USA-nak háborút indítani Irán ellen. Sanyi bátyánk szerint a „cionizmus nem szitokszó, hanem bibliai jel”, a Messiás nemsokára visszatér, amit onnan lehet tudni, hogy a zsidók visszatértek ősi hazájukba. De mint a régi próféciák is megjósolták, a Megváltó újbóli eljövetelét „rendkívüli feszültség, terror és háborúk kísérik, ezért próféták ezt a folyamatot a szüléshez és a szülési fájdalmakhoz hasonlítják.” Ezért tetszik vagy sem, „a világválság a Messiás visszajövetele előtt egyre mélyebb és intenzívebb lesz, amit nem lehet gazdasági-politikai eszközökkel megoldani, mert annak metafizikai alapjai vannak” – közölte az elmebajos Németh. Hogy a „keresztény holokauszt” is része lesz-e a Messiás visszajövetele előtti „szülési fájdalomnak”, azt Sanyi bácsi nem árulta el. De mindennek ellenére a hibbant „vezető lelkész” úgy véli, egyáltalán nincs minden veszve, mert „az események sokakban megvilágosodást fognak eredményezni” és ezek a megvilágosodott emberek sok mindent megtesznek majd azért, hogy „a történelem végkifejletében is élhető legyen a világ”. Tény, ami tény, Németh Sándorunkon kívül sokan mások is bíznak abban, hogy minél többen megvilágosodnak végre. Azonban Német Sándor aligha reménykehet: az ő fejében már végleg eluralkodott a sötétség.

Perge Ottó
További részletek: a

guthkut Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13832

 A refrén:) Hazudni csalni csúnya dolog , aki hazudik, az csal , aki hazudik az lop :)

 

http://youtu.be/FfreVLzbk84

 

 

http://youtu.be/ojRJRbeI_Z4

boda1 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 13831

Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok!!!

qkker Creative Commons License 2011.12.24 0 0 13830

Kellemes ünnepeket,és jó pihenést kívánok mindenkinek.

 

bohrer Creative Commons License 2011.12.24 0 0 13829

Békés boldog, szeretettel teli karácsonyt kívánok !

 

Csaba

Kapocska Creative Commons License 2011.12.24 0 0 13828

 

Mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT kívánok!!

vizeslaci Creative Commons License 2011.12.24 0 0 13827

  BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET kívánok minden fórumozónak!

ép-it-ész Creative Commons License 2011.12.23 0 0 13826

MINDENKINEK BOLDOG KARÁCSONYT !!,

nikolas70 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 13825

Hali! :)

 

Boldog Karácsonyt mindenkinek! Tényleg leült kicsit a topik, na sebaj majd csak előjönnek a történetek :)

 

Üdv!

Előzmény: guthkut (13824)
guthkut Creative Commons License 2011.12.23 0 0 13824

Ly   :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

és boldog boldog mindenfálét mindenkinek

 érdekes, hogyhogy, leűlt ez a topilk :(

Előzmény: sujom (13823)
sujom Creative Commons License 2011.12.20 0 0 13823

üdv mégegyszer , hozzáfüzve a korábbihoz nekem ojan hatalmas vizhozam nem is kell, minek, a lakás fogyasztásához 20-30liter hidroforral biztosan elég lenne, a kert öntözéshez több kell ugyan, de nagyobb puffertartájjal áthidalhato azthiszem, no majd látom hogy birom kialakitani, kellemes karácsonyt mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (13821)
sujom Creative Commons License 2011.12.19 0 0 13822

üdv ezen a téren tényleg kezdö , de azt mondtam az elején is, volt acsaládban furomester (a háboru alatt dombovár környékén dolgoztak) ö már rég nincs, gyerekként sokat beszéltünk de hát ugye furásrol keveset, egyéb emlék pedig nemigen maradt csak néhány történet ,amit irtál johir bár eltelik 1vagy2 év mire megprobálhatom Ha egyáltalán megprobálom,mert sokat kell még hozzá sporolnom ,és hatoságokkal sem szeretnék összekülömbözni

Előzmény: Törölt nick (13821)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 13821

Sziasztok !   Egy kis segitség a kezdő szakiknak és reklám a Mezőfalvi csőgyárnak is :

 

                                               www.gwebudafilter.com

Előzmény: Törölt nick (13820)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 13820

Üdv.  sujom !

Egyik geológus barátom véleménye szerint Földeák alatt 115 méter és 138 méter között rengeteg viz van a durva homokban. Akár  500 liter is percenként, de lehet ennél több is.

Sajnos ilyen mélységben már nemjó a viznyomó és a csatornacső a rétegnyomás miatt.

Ezért ide már a Mezőfalvi menetes PVC csövet célszerű felhasználni.  További szép estét! 

 

Előzmény: sujom (13819)
sujom Creative Commons License 2011.12.19 0 0 13819

üdv Hyppodrom Földeák faluszéle közel lehet az árok,jövöre csatornázni akarnak , a faluban sok 10m körüli kertikut van ,a tulsovégén hallottam 45-75m eseket is ott állitolag van vastagab homok, nálam alig találtam, azért kérdezném hogy 80-150 közt szokott e lenni,és oda már mijen csö kell, kellemes karácsonyt és boldog ujévet.

Előzmény: Törölt nick (13817)
guthkut Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13818

nem lenne alkudozás, ha minden kútfúró tartaná magát :( ez nem személynek szólt csak megjegyeztem, hogy ez a szívfájdalmam nekem is. itt is írtam évek óta 4 éve is talán.  A magamrészéről nem alkudozom inkább nem vállalok. sokszor ez működik futnak két kőrt és hívnak. viszont ez csak ott működik ahol túl sokan nemrúgnak labdába, aki meg igen az nem enged :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13817

Bocs, de a   " való igaz "   után elmaradt a kérdőjel !  ( ? )

 

Kárpótlásúl küldök egy szép családi képet, minden kommentár nélkül.  Nem semmi :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (13816)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13816

Nemrég olvastam egy nagyon igaz mondást, gondoltam közzé teszem topikviditás végett is, persze akinek nem inge az ne vegye magára :

 

   " A tisztesség olyan, mint az úri szabó, nem ismer alkut"      Hát nem való igaz  :))

 

Bárcsak érvényes volna ez a szlogen a kútfúrásokkal kapcsolatban is.  (  nincs alku )

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13815

Üdv sujom

 

"a helyszin Békéscsaba - Makó között, ennél pontosabban nem akartam a nagy nyilvánosság elé tárni"   Ez pl nagyobb táv mint Debrecentől Nyiregyháza, stb...

 

Tudod mit, ha ennyire titkolózol, akkor ne várjál el senkitől pontos információkat, mert nincs mire alapozni.  Tőlem persze elvárnád a privát tel. számomat is ugyanitt :) Bocs

 

Főleg azért mert éppen a két jelzett város között húzódik a hires  "Földeák - Makó -i árok"

amely geológiailag szinte kettészeli a térséget a lábunk alatt.   Pl a nagy gázmezők, stb

 

Előzmény: sujom (13812)
guthkut Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13814

magánzó

 

Üdv

 

Ez így nem fog menni ne is haragudj.

Kellene tudni a helyet, hogy hol akarsz fúrni. honnan tudjam, hogy mennyi a víz, ha azt sem tudom, hogy hol? Megaztán ezek a tapasztalatok!? Milyen mély kutat szeretnél?  mit nem tudsz? Ill ,mit tudsz?  Tudsz kutatfúrni?

Egy komplett tanfolyamot senki sem fog neked itt le irogatni. tegyél fel konkrét kérdést.

 

Üdv

Előzmény: magánzó (13813)
magánzó Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13813

No, akkor köszönöm mindenkinek a jótanácsokat.

Előzmény: guthkut (13624)
sujom Creative Commons License 2011.12.16 0 0 13812

üdv Hippodrom a , helyszin Békéscsaba - Mako között ,ennél pontosabban nemigazán  akartam a nagy nyilvánosság elé tárni , szivesen felhivnálak de nemtudom a számod , van 1 környékbeli mester száma de még nem beszéltem vele, amugy innen-onnan kérdezgetve már rájöttem mik a fontosabb hibák közülük 1--2öt kitudok majd küszöbölni és aztán használni is tudom ha nemis tul nagy teljesitménnyel de hidroforral használhato lessz, kellemes ünnepeket kivánok mindannyiotoknak.

Előzmény: Törölt nick (13811)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.15 0 0 13811

Helló sujom !  Légyszi add már meg a konkrét településed nevét, mert a Délmagyarország egy nagyon tág főldrajzi meghatározás.

Vannak Békéscsabán és Szegeden geológus barátaim ők biztosan sokat tudnának mondani a várható rétegekről és vizadókról.

Na és persze az ott járatos mesterek úgyszintén. Jó hangolást az 50. -ikre !!!!........

Előzmény: sujom (13810)
sujom Creative Commons License 2011.12.14 0 0 13810

üdv Hyppodrom és a többieknek is üdv egésségedre a sört, én majd 23.án tervezek pörkölt melletti nagyobb mértékü alkoholizálást 50.szüli , a 300m kut nekem anyagilag nem megy és a felszerelés is kevés volna talán talán a felét birná 2-3 lépcsöben , csak a saját kutammal probálkozok más a foglalkozásom, 80 m nél méjebben nemjártam nemtudom mi van lejjebb ezért probálok töletek érdeklödni tapasztalatokrol lehetöségekröl

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13809

Helló Mesterek !    Csak figyelmeztetni szeretnélek benneteket, hogy holnap december hó 13. -a lessz, tehát Luca nap !

A régi néphagyomány szerint, ilyenkor nem szabad új munkába vágni,  kezdeni, mert az Karácsonyra sem fog elkészülni, illetve befejeződni !

 

Tehát akkor inkább igyunk sört, mint Pasass kolléga irja,  mert már olcsóbb mint a benzin, és ne dolgozzunk, ne vezessünk autót ! Amúgy valóban jól van ez igy ????!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13808

Hello Hyppodrom ! 

Meg is jegyeztem hogy mások tollából :)

http://www.pocsmegyer.hu/data/cms612751/9_Asott_kut_fertotlenitese.doc

Legalább most megtudtuk hogy a hatásos módszer micsoda.

Üdv !

 

Előzmény: Törölt nick (13806)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13807

Helló  sujom !

 

Ilyen esetekben szokás a Délalfőldön lejjebb fúrni. Nem véletlen, hogy pl. Balástya, ZSombó és Szatymaz térségében a Gazdák már  -320  -  360  m. -es kutakat fúrnak, a vizminőség és a vizhozam miatt. Ráadásúl ezen mélységbeli rétegvizek már pozitivak is.

Előzmény: sujom (13805)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13806

Helló Lalibátyó !

 

Sajnos ez az ásottkút fertőtlenitési séma nem a legjobb , akárki is volt annak az eredeti szerzője.

Főleg akkor nem, ha ez nem  1 új kút, hanem egy teljesen rétegfertőzött esetről szól.

Tehát az a felszinileg becsorgatott  1,2 l. háztartási hypó, valszeg semmit sem old meg.

Ezesetben, mint minden kútnál, legyen az akár fúrt, vagy ásott, akkor is mindig a talpi

feltöltésre kell szoritkozzunk.

Kb. a viztérfogat  30 % mennyiségének megfelelő  min. 10 % -os hypó, vagy klórmész oldatát kell egy beépitett tömlőn, vagy akármilyen csövön a kúttalp fölé közvetlen benyomatni.

Majd a viztükör felszinére ráömleszteni a bekevert tartályban megmaradt kb. 50 l. oldatot. folyadékot. Majd  24 óra hatásszünet,  -  és mehet a tisztitó szivattyúzás.

Ezáltal a fajsúlykülömbség elve alapján, nemcsak a kutat, hanem a vizadóréteg egyrészét is lefertőtlenitjük. Nekünk ez eddid nagyon jól bevált !  Üdv.

Előzmény: Törölt nick (13802)
sujom Creative Commons License 2011.12.12 0 0 13805

üdv a kutat kb ugy csináltam énis szüröt is tettem böven mégse jo de lehet hogy csak a szivattyum gyenge uj komojra most nincs pénz még megprobálom fenékröl buvárcsövel kétszivattyuval sorba hátha sikerül kiöblögetni valahogy,de lehethogy majd csak tavasszal jutok oda.

amugy ez most proba üzenet mert már kétszer irtam részletesebben de vmiért nem ment el.üdv.

Előzmény: guthkut (13804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!