Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 5289

nem egy hilton, de jól érzem magam

teljesen jó régimódi kórház feeling, nekem nem kell csili vili.. tökéletes.

a raktár kinézetet külső szemlélőben valószinűleg a berendezkedésem kelti

 

Előzmény: zkovaxxx (5288)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.31 0 0 5288

Így gyógyul egy rendes Tábornok!:) A kép csalóka vagy tényleg a raktárban helyeztek el?

Előzmény: Arzeen03 (5287)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 5287

Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 5286

pompom köszi a telószámot, beszéltem a professzorral, még egyszer ellenőrzi a számitásait és visszahiv

 

chopper, rossz olvasni, amiket irsz

biztosan mindent megtettek érted a kórházban, de nem biztos hogy a megfelelő helyen történt ami történt

 

köszönöm, hogy örülsz a - eddig még látszólag rendben zajló - gyógyulásomnak

egyébként a gép már 90 fokon van, persze időmben mozgatom, hajlitom, nyujtogatom, még éjjel is ha felkelek

most rendbe van téve, ha most nem, soha nem jön rendbe, vagy nem fog javulni

 

igen, úgy sétálgatok a folyosón már, mint egy városnézési kiránduláson.. nem kell se mankó, semmi. 

 

ugy én több hétre jöttem, úgy is készültem, málhazsák, szatyor.. :)

hoztam a kis eltört táblagépemet, egy handbookot ami szintén el van törve, de úgy ahogy működnek alkalmanként kisebb ütögetésekkel :)

 

a telefonon van rádió, fülhallgatóval tudok zenét hallgatni

 

az emeleten betelepültem egy ablak mellé, elhúztam a függönyt és igy rám süt a nap..

mindjárt kattintok egy fényképet :)

 

na hozták az ebédet, hello :)

Előzmény: Chopper63 (5285)
Chopper63 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 5285

Szép reggelt mindenkinek!!

 

Arzeen!!

 

Neked minden elismerésem,és örömöd az enyém is.Nagyon boldog vagyok,hogy Te tökéletes úton haladsz már a teljes felépülés felé!!

 

Ha valaki megirná nekem,mit csinál az ember reggeltől estig a 3 hetes rehab korházi idő alatt,nagyon megköszönném!!

 

Hogy telnek ott a napok,stb!!

 

Nekem semmi gyógytorna nem volt még az 5. műtét után,de a térdhajlitó géptől tenyérnyi helyeken vérzik be a lábam stb!!

 

Köszönöm szépen az esetleges válaszokat előr is..

 

Arzén,hajrá!!!!!!!!!!!!!De vigyázz magadra..

Tudsz járni???!!

 

Ó Istenem,milyen elérhetetlennek tűnó álmok számomra....

 

Leirhatatlanul szomorú vagyok..

Szép napot nektek!

Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5284

elkérhetem a professzor telefonszámát? küldd emailban

Előzmény: pom-pom57 (5283)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5283

James Chin-Wen Chou professzor kiszámolta, mennyivel gyorsabban öregszik a csökkenő gravitáció hatására a magasabban lakó ember. A kísérletben legkisebb mérhető távolságként kapott 33 centiméter plusz magasság mellett az ember 90 milliárdod másodpercet veszít az átlagos 79 évnyi élettartam alatt. Egy emeletnyi magasság ennek nagyjából a százszorosát, 6600 méteres magaslat pedig a húszezerszeresét jelenti, ami még mindig sokszorosan alatta van annak az időtartamnak, amit képesek vagyunk érzékelni.

Ezért  szerintem perelheted őket  ,ha 2 napot töltesz az  1 emeleten akkor a másodperc több ezer milliárdod részét veszted el az életedből azzal szemben aki addig a földszinten lakott.Van időd ,számold ki pontosan mennyi.

Einstein relativitáselmélete többek között kimondja, hogy az idő folyása nem állandó sebességű, az időt több dolog is képes lelassítani vagy felgyorsítani,mint például a gravitáció.Már csak az a kérdés,hogy a bíró hallott-e  Eisteinről.

Én azt mondom ne firtasd ezt a dolgot.Annyit nem ér az egész,bár igazad van.

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5278)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5282

Na nehogy azt hidd,hogy a te 2 szép szemedért vitték oda.Én intézkedtem telefonon.

Előzmény: Arzeen03 (5280)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5281

Ez igaz,csakhogy Arzén 2x volt vizsgálaton. Nála kérdés volt ,hogy műtik-e.Egy keresztszalag szakadásnál egyértelmű,hogy operálni fogja.Még leletek sem kellenek hozzá T.A. ezt tutira megállapítja 2 perc alatt.

Előzmény: zkovaxxx (5279)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5280

helyesbitenem kell, mert szóltam megint és hozták a térdgépet

 

egyébként most TA tényleg elfoglalt és a rehab is tele van

Előzmény: zkovaxxx (5279)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5279

Azt gondolom minden új embernek példa lehet, ahogy a saját ügyedet intézted mert nem volt kapcsolatod, de időt és energiát szántál rá. Már biztos írtam, de ezt két módon lehet intézni. Vagy időt szán rá valaki( utána olvas fórumon, elmegy mint te és megkérdez embereket, információt gyűjt és döntést hoz) a másik út, amennyiben anyagi helyzete olyan elmegy és kifizet egy szabad szemmel is jól látható összeget. de ez még nem garancia mindenre.

A TA-nál most az időpont foglalástól a műtétig biztos, hogy elmegy minimum két hónap mert nagyon tele van a naptárja. Látod Arseen is várt kb 3-4 hónapot az első bejelentkezéstől a műtétig.

 

Előzmény: pom-pom57 (5273)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5278

nincs meg, de megszerzem

nem rossz a lábam, de várjuk ki a végét

az tudható volt, hogy a műtéttel nem lesz gond

szerinted pereljem a kórházat, hogy fel kellett költözzek az emeletre és ezzel hátrány ért a gyógyulási folyamatban és nem fog hajlani annyira a táérdem? 

mit gondolsz, fokonként 2 millióra gondoltam...

dokit nem te szerezted, hanem nekem kellett levadásznom a fórumban, tulajdon-képpen én szereztem magamnak általad, ami nagy megtiszteltetés neked

irtak fel voltarent, azt kell szednem reggel egy szemet, meg jegelem a terdem

aki a másik ágyon feküdt, kézilabdás srác volt a fradiban, mondta, hogy délután dánia és horvátország nyer, megtettem sportfogadáson kötésben, jött is

muszáj vagyok dolgozni még itt is, nincs lazsálás

Előzmény: pom-pom57 (5277)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5277

Igen, és lehet meglátogatunk még a rehabon,ha addig nem kerülsz a zártosztályra. Megvan már a jutalékom másik fele?Milyen a lábad,hogy érzed. Milyen doki szereztem neked?

Előzmény: Arzeen03 (5275)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5276

Igen, nekem nagyon van véleményem azokról a dokikról akiket írtál.Mint írtam ez a topic  nem alkalmas,hogy ezt kifejtsem.Legyen elég annyi,hogy az én olvasatomban például nem lehet nagyhírű olyan sebész aki nem tudja értelmezni az MRI-t.Tudom,hogy ez nem feladatuk,de megbocsásson a világ, akkor mitől  is nagyhírű? Attól mint Cristiano Ronaldo ,jó a marketingje.Kettőt fingik és teli van vele a sajtó.Aranylabdát kapott mert róla szól a sajtó.Tavaly 3 góllal lőtt többet Messi-nél. Messi  több mint 2 hónapot kihagyott tavasszal ,a VB játékosa lett,és sokkal kevesebb 11-est lőtt mint CR. Magyarul sokkal jobb volt a gólátlaga meccsenként,és nagyságrendekkel kevesebbet lő kapura mint CR. Még valamit ,Messi egy középpályás és onnan is több gólt  mint a csatár CR . Nem kell mindent megenni amit irkálnak.Higgyél nekem,kijártam már azt az utat amin Te most rajta vagy.A  sztárügyvéd sem attól az mert olyan jó.Kapcsolatok, és elvállal elhíresült pereket ingyen stb. A marketing az egy külön szakma. Eladják a sz@rt is. Mi meg elhisszük Császár új ruhája esete.

Előzmény: acctik (5268)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5275

80

es ma nem hoztak csak egyszer a terdgepet

elobb szoltam, nem tudnak rola hogy engem terdgepezni kell delutan meg este is

improvizacios gyakorlatokkal potolom

köszi a sütit, finom volt, atadtad nőszemélyednek hodolatom_?

Előzmény: pom-pom57 (5274)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5274

Hány fok  már az annyi?

Előzmény: Arzeen03 (5271)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5273

Nem teljesen értek egyet zkovaxxx-al. Nekem T.A. tudatos hosszú kutatás eredménye volt. Tartom valószínűnek,hogy a topicról  én  ismerem legjobban az ortopédsebészek munkájukat. Nem azért mert én olyan f@sza gyerek vagyok ,csupán volt időm sziszifuszi munkát végeznem. Személyesen,telefon beszélgetések által ,vagy közvetlen a betegétől hallottam róluk. Elhangzott itt egy-két neves doki. Közülük valaki vette ki a porcom aki a szalagot is pótolta volna nagyon nagy pénzért. Mint kiderült nem is a legjobb eljárással tette volna ezt. Neki is volt keresztszalag szakadása ,de érdekes módon  neki is a hagyományos módszerrel csinálták meg. Egy sebész akadt fel a rostán,és ez T.A. Azt sem tartom valószínűnek,hogy hónapokig kell várnotok. Én a vizsgálatra és a műtétre összesen vártam 8 hetet. Miután nekem mind a 2 térdem ő csinálta,ezért   a gyógytornán ( több mint 100x voltam) volt alkalmam beszélgetni több tucat sorstárssal  is akiket nem ő műtött,de még csak nem is a Sportkórházban. Volt köztük neves doki is ,mit mondjak,nagyon örültem,hogy nem hozzájuk mentem. Még egy tényező ami T.A mellet szól ,43 éves. A nagyhírű sebészek már rég túlvannak a csúcson. Szemük ,kezük ,fizikai állapotok már nincs csúcsformában. Amennyiben van időd  menj el egy-két ismert sebész várótermébe,és kérdezd meg az ott várakozókat,hogy van  a térdük a műtét után( Pl. miért szakadat már  el  utána még  2x stb),mennyit fizettek már ki. Én megtettem!! És T.A volt a befutó. Kérdezd meg innen a fórumról a térdeseket,hogy akiket nem T.A műtött,hogy van a térdük. Nekem kiváló állapotban mind a kettő .57 múltam 23 perc alatt futóm az 5 km-t. Sokat tudnék mesélni az ortopédsebészek munkájáról,de ez a platform (zkovaxxx szavaival élve) ezt nem bírná el. Vannak itt passzív, csak olvasok is,nem egy közülük hálás nekem,hogy T.A operálta meg.

Előzmény: acctik (5268)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5272

Tábornokom ez egy profi hozzászólás:)))) Kiköptem a kávét és azóta röhögök:))))))

 

"De ha ez egy oreg karate, ahol csak a levegobe kell csapni nehanyat es adjak a fekete ovet, akkor mehet."

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5271)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5271

Hat mondjuk egy kyokushin dan vizsga nem piskota, de egy lightosabb stilus, pl shito ryu, vagy shotokan az nem olyan kemeny, de egy rossz tamasztas es kimegy a terde, akkor aztan lehetn pislogni

De ha ez egy oreg karate, ahol csak a levegobe kell csapni nehanyat es adjak a fekete ovet, akkor mehet.

Előzmény: acctik (5268)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5270

Neked tényleg azzal kellene kezdened, hogy elolvasod a fórum azon részét ami érdekes számodra ami maximum kér-három óra elfoglaltság. Átállítod jobb felső sarokban, hogy egy oldalon 500 posztot láss és akár az orvos nevekre akár egyéb szóra keresve csak azt olvasod el ami számodra érdekes.

Például a Knoll Zsoltról is értekeztünk itt már. Hozzá mehetsz bármikor, de csak magánrendelése van már egy ideje és a műtét is teljes költségtérítéses. A Berkesnél öszvér megoldás működik, de ott is jelentősen a zsebedbe kell nyúlni.  Mindkét helyen viszonylag hamar megy a műtét. Szerintem mindkét orvos jó orvos, sok sportoló(válogatott)  barátomat operálták, és rendben vannak.

Amit leírtál annak ismeretében a párod egy dan vizsgán csak annyit kockáztat, hogy még rásérül akár oldalszalag akár porc vonatkozásában és utána nem a dan vizsga hanem a normál mozgási terjedelem lesz a kérdés. Mindig van új időpont vizsgára, de egészség csak egy van. 

Magát a felvetést sem értem mert ha valaki a gyógytornán látott gyakorlatokat sem tudja végig csinálni akkor ott nincs kérdés és nincs is igazán miről beszélni. 

Nekem most utoljára a fiam keresztszalag szakadást  Dr Kárpáti Zoltán csinálta az Uzsokiban és a TA adta a másod véleményt. A választást csak az idő tényező indokolta. Ez egy szerencséd ország mert nagyon sok jó ortopéd sebész van. Az, hogy itt a TA dominál az abból adódik, hogy az itt jelenleg még posztoló ( kp 6-8) embert pont a TA műtötte aki egyébként egy kiváló orvos, de azt a 3-4 hónapot meg kell várnod hozzá, mert arra számítanod kell, hogy a márciusi vizsgálat után műtéti időpont sem lesz közelebb mint 2-3 hónap a vizsgálattól számítva. Mindenkinél a szakmai referenciákon felül fontos tényező az idő és az  anyagi helyzete vagy a  kapcsolati tőkéje.

 

Előzmény: acctik (5268)
_chillout_ Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5269

Szuper! :-)

Előzmény: Arzeen03 (5262)
acctik Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5268

Köszi a válaszokat...nem marad más mint várni TA-ra, és persze közben edz ahogy tud. Az, hogy most leálljon nem megy, mert április 12-én lesz a dan vizsgája, amire már jó ideje vár. Ezért szerettünk volna mielőbb egyfajta választ kapni dokitól.

Ma nem emiatt, de ha már ott volt a Bajcsy kórházban, ahol gyógytornázott rákérdezett a gyógytornász csajnál h mit csináljon most.... Az a baj, hogy a gyógytorna óta történhetett valamikor ez a keresztszalag szakadás.... nem tudni mikor. Amikor dr. HI-nál jártunk kissé duzzadt volt, némi folyadékot vélt a térdénél...az után volt az MRI, ahol megállapították az elülső keresztszalag szakadását, de frissebb lehetett a dolog, mert még nem volt teljesen felszívódva a keresztszalag, és azóta nem igazán tudja azokat a gyakorlatokat sem megcsinálni, amit gyógytorna közben csináltak....tehát az is kérdéses hogyan erősítse.

Karate közben valóban vannak mély hajlítások,állások,  de ezeket csak öregesen félig-meddig csinálja meg.

Kapott két dokinevet is...most már utána fogok nézni ezeknek. Egyik dr. Knoll talán, a másik dr. Berkes. Mivel egyiket sem ismerjük, valakinek x-ről, valakinek y-ről van nagyon jó véleménye...lehet nekünk meg nem jön be egyik sem. :(

 

Előzmény: pom-pom57 (5248)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5267

Szerintem azért mert nem derült ki, hogy a letapadás nálad mint rizikó tényező, és mire ez kiderült volna már mindenhol letapadás volt és elindult a kálváriád. Alapesetként nem számolnak a letapadással mert ez nem rendszeres probléma, nálad sajnos bejött. Gondolom azért megy a mozgatás egész nap, hogy ez még egyszer ne forduljon elő.

Előzmény: Arzeen03 (5265)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5266

dehogy is futok, engem vár az utolsó fiatal éveimre az éjszakai élet, meg közben ki kell mászni a szakadékból is, ezt nehéz lesz összeegyeztetni, de valahogy muszáj lesz

Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5265

most azt mondjátok meg, az előző műtét után miért nem tudtam ráállni hónapokig a lábamra, he?

Előzmény: zkovaxxx (5264)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5264

Nagyon jól haladsz, már csak az a kérdés mit fogsz csinálni három hétig a rehabon ha csak nem átalakítod szórakoztató centrummá:) Nem még nem írtad, de ez a legjobb hír. Csinálunk neked egy jó edzés tervet és nyáron a szigeten elfutsz pom-pom mellett és integetsz neki:)))

Előzmény: Arzeen03 (5262)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5263

persze hogy viszem a tvét, a betegjogi képiselő készenlétben van, még éjjel otthon is, ha hivom, fél órán belül be tudjon érni és rögtön meg tudja kezdeni a jogi kivizsgálásokat

 

 

Arzeen03 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5262

most is megy a térdgép

naponta háromszor megy kb fél órát, + egy két gyógytorna meg amit még én hozzá teszek az időmben

most 80 fokon megy éppen gépen van a térdem

minden a pénzről szól itt a fórumon, csak még senki nem látott belőle egy forintot sem :) 

nem tudom, irtam e már, hogy már mankó sem kell és tudok menni, ma már szinte teljesen normálisan /mondjuk ha sokat van mozgatva a térdem, utána már érzékeny lesz/ 

Előzmény: zkovaxxx (5260)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5261

De szép ez a világ:) Emlékszel honnan indultál és ma már pénzért kínálod a szolgáltatásaid:) Ezek szerint bevettek az MLM csapatba:) Gyönyörű hely lett ez a fórum, már itt is mindent a pénz mozgat:)

Lassan már csak azt kéne megtalálnotok mit is adtok valójában a pénzért cserébe:)))

Előzmény: Arzeen03 (5259)
zkovaxxx Creative Commons License 2015.01.30 0 0 5260

Mennyi ideig megy a gép naponta összesen?

A TV-t vidd magaddal a hokedlivel együtt.:))

Előzmény: Arzeen03 (5258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!