Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9585

uh, lehet, h atka van nalam is? majd este lefotozom. de mivel fujjam?

Előzmény: beetee (9578)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9584

Ja, azt elfelejtettem írni, a Sanmite nem lejárt, tavalyi.

Előzmény: Törölt nick (9582)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9583

egy kis illusztráció. az atkák pókfonatát nem tudtam lefotózni, de az is ott van. Sajnos.

Előzmény: Törölt nick (9582)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9582

Nagyon elgondolkodtattatok, mégis kimentem körülnézni. Atka.

Azt hittem van itthon még a kivont Talstarból, de nincs, biztos kifújtam tavaly a leanderekre. Van lejárt Flumite és Sanmite. Ha ez utóbbi azt írja, hogy hajtatott paradicsomra az évi 5 nap, akkor a szabadföldire vajon mennyi?  Melyiket fújjam? Holnap még le tudnám szedni a termést és ha az időjárás engedi, permetezni, d e melyikkel?

BAtti1964 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9581

Nekem egyetlen tő Marmande-om van, noch dazu a szorosan mellette lévő Datolya-paradicsomot elkapta az alternária, de neki semmi baja...

Előzmény: Törölt nick (9579)
CBNora Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9580

Az atkásodás is lehet fajtafügő. Nekem is van egy osztatlan levelű, nagy bogyójú fajtám, azt teszik legjobban tönkre a balkonparadicsom után. Ez a fajta egyébként a fitoftórának elég jól ellenáll.

Előzmény: Törölt nick (9579)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9579

Este feltétlenül végignézem őket, de most ki nem dugom az orrom. Azért gondoltam gombára, mert fajtafüggő, hogy melyek a legfertőzöttebbek, nem helyfüggő. A Marmande és az osztatlan levelű szívparadicsom néz ki legrosszabbul.

Előzmény: beetee (9578)
beetee Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9578

Ebben a forróságban simán lehet atkainvázió (nálam beütött pár tövön) és az is sárgul rendesen. Ilyenkor a termés normális kinézetű...

Arra pedig kb. szenteltvíz a Ridomil, meg az összes gombaölő.

Előzmény: Törölt nick (9576)
CBNora Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9577

Sok mindentől sárgulhat a levél, nem biztos, hogy gombás.

Előzmény: Törölt nick (9576)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 9576

Nekünk úgy tűnik nem jött be a Ridomil. Egy hete permeteztünk (azért nem Amistar, mert a szőlőket is kellett permetezni), nem engedtem az üvegházban, csak kint. Egyre több odakint a sárguló levél, a termés még ép, de félek, mire hazajövünk, az éppen teremni kezdő paradicsomtábla romokban lesz. Az üvegházban nincs gond, ott leszedem a néhány sárguló levelet, nincs annyi, hogy ne tudnék vele lépést tartani. Azért még mielőtt magára hagyom őket, végigszedem a legsárgább leveleket, de van néhány fajta, amin túl sok van.

Még abban azért reménykedem, hogy csak az sárgult be, ami már a permetezés előtt fertőzött volt, és csak rémeket látok.

Előzmény: Lactarius Curtis (9574)
TINTUS Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9575

nekem tavaly csak a fóliás pari lett hernyós.kint egy sem volt.

Előzmény: Lactarius Curtis (9574)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9574

Sziasztok! Itt szépen érnek és gyönyőrűek noszogatás nélkül is a parik, de tervezek egy paradicsomvész elleni permetezést Ridomillal és arra gondoltam, hogy a rohadt gyapottok-lepke (vagy mi) ellen is kevernék be valamit, mert tavaly attól lett kukacos az augusztusi/szeptemberi termés. Mivel érdemes ellenük permetezni?

homerx Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9573
A paradicsomok mellett novo paprikakon (lasd a monapi kepeket) megjelentek a tetvek. Mivel etessem oket? Es kernek valami otletet kalciumpertemre is. Ugy nez ki, tenyleg kicsik a vserepek, kimerulhetett a fold.
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9572

Volt vagy 6 érett San Marzano-m, kitettem száradni. Enni nem finom, ezt a rettenetes meleget ki kell használni:) A zöme ugyan csak vagy 2 hét múlva kezd érni, és ez nem tudom melyik volt a háromféle SM-ből, amit ültettem. Folytonnövő, nagyméretű, korán érő. Remélem, később is lesz alkalom napon szárítani, bár ezt a meleget nem kívánom vissza, ha egyszer végre enyhül.

Chainer Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9571

Fölírtam, köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (9569)
alfi13 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9570

Ha beválik a módszered azért számolj be hogy sikerült. Az én földem is nagyon kötött kemény agyagos talaj sokat küzdök vele. A közelembe van egy barátomnak egy területe azt hiszem ő megoldotta ezt a kérdés csak ahoz több időre van szükség. A saját kertjében levő és a szomszédjai által kidobott zöldhulladékal vastagon mulcsoza a kertjét. Igaz már vagy 10-éve az eredmény ég és föld a két kert között semiféle szerves és mütrágyát nem használ csak a saját komposztot. Én még csak 2 éve csinálom de nálam is észrevehető javulást vettem észre.

Előzmény: kaurismaki (9566)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9569

Wuxal Ascofol, bár nem tudom, a küszöbön álló érést mennyire tudja gyorsítani, én még nem próbáltam.

Előzmény: Chainer (9567)
manta-z Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9568

Sajnos az enyémek is ilyenek és csak a San Marzanzók. Nagynehezen szereztünk Ca tápoldatot mert Budapesten ez nem is olyan egyszerű,  remélem még marad belőlük valami.

Előzmény: m-s-m (9552)
Chainer Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9567

Egyszer énekelgettem miközben a paradicsomjaimat ápolgattam és örültem milyen szépen fejlődnek. Eltelt két hét, ugyanúgy roskadozik mind a bogyóktól de az istennek sem pirosodnak! Ha kimegyek közéjük és üveget kaparászok villával, hogy csikorogjon van esély, hogy megbocsátanak vagy tudtok ajánlani valamilyen szert ami gyorsítja a beérést?

kaurismaki Creative Commons License 2013.07.28 0 0 9566

Nálam is ez volt a helyzet tavaly. A Tenkesnél lakom, itt is nagyon meszes öntéstalaj van, sajnos semmit nem segít, ha a talaj szerkezete miatt olyan kötésben van a mész és a kálium, hogy nagyon nehezen felvehető. Most azon gondolkozom, hogy veszek egy tonna kókuszrostot és ősszel egyenletesen szétterítem, majd belerotálom, egy talajcsere sokkal költségesebb.

Persze így is lehet zöldséget nevelni, csak sokkal több munka.

Előzmény: m-s-m (9552)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9565

Én 1-5 evőkanálnyit teszek 10 l vízbe. Igazából persze nem tudom, hogyan adagolom, mert van egy 2 kg-os meszes vödröm, abba teszek vizet majd higítom tovább. Olyan híg tej-szerű fehér lesz. Ez igazából nem oldat, csak finom keverék.Nem ártott meg még semminek.

De ha gyors és biztos hatás kell, akkor valóban marad a drága ca-lötty. Azért kerül péznbe, mert jobban felszívódik, és garantált a hatóanyagtartalom. Valamit valamiért. 

Idén nálam is sok a barna-fenekű paradicsom. Jó náhány tövet ki is dobtam már, mert nem néztem időben alája.. de alulról eddig nem nézegettem soha a nöbvényeket, ha meg felfordítom az éretlen termést, szépen letörik.

Ez fajta-és, tápanyagellátottság függő is. az első kötésre többnyire elegendő a Ca, de aztán elfogy. vagy a fürt végére fogy el stb.

Arra jól emlékszem, hogy nagyapám - ugyanitt - szórta a kajszi alá a meszet. Ősszel behavazom majd az egész kertet égetett mésszel.

 

Előzmény: gergerg (9563)
Rhéman Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9564

Köszönöm. Inkább átkonvertálom.

 

Az idei elsők:

Előzmény: Törölt nick (9562)
gergerg Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9563
Hogy adagolod?
Előzmény: hoffmann eta (9550)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9562

Bármilyen neten lévő képre lehet hivatkozni. :)

Előzmény: Rhéman (9561)
Rhéman Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9561

A rendszer felkínálta az indafotót. Az ott lévő képre lehet hivatkozni?

Előzmény: Rzola (9560)
Rzola Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9560

Sehogyan ,kicsinyítsd le(még a számítógépen) , jobb klikk átméretezés 50% mind a két méret és ha összejön akkor kisebb lesz mint 512 ha nem akkor megint ja és mentés majd feltöltés.

Előzmény: Rhéman (9559)
Rhéman Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9559

Hogy tudok 512kb-nál nagyobb lépet feltölteni?

Iszka Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9558

Vegyél levéltrágyát ami makró és mikró elemeket tartalmaz, valószínű nálad sok a Ca és kevés más elem, ez az egyensúly van felborulva, a növény pedig arányosan veszi fel a tápanyagokat.

Hetente lefújod és a következőek már jobbak lesznek. a növényed is erősebb lesz.

1 liter kb. 1200 ft, ez éves szinten több gyümölcsfára is elég.

Előzmény: m-s-m (9552)
Andrea555 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9557

Mintha az enyémeket fotóztad volna tavaly. Az idén komposzt és alginit keverékébe ültettem őket,és eddig csupán 2X fújtam plussz Calciumot.  Eddig szép termések vannak,csak érni kellene már nekik :)

Előzmény: m-s-m (9552)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.27 0 0 9556

Én használok trifendert, és eddig csak 2 rezes permetezést nyomtam a paradicsomra. A Trifender gombái igen szívósak, szóval ha nem lemosás-szerűen permetezünk, hanem módjával, rendes fedettséggel, elvileg nem lehet baj. Mondjuk most fogom ismételni a Trifendert, és most csak 2 Amistar jön, ami felszívódó, a Trifenderre nem veszélyes. Utána Ridomil (mankoceb a kontakt) majd, de szerintem csak szeptemberben. Szerintem így érdemes összehangolni, akkor mindenképp van ideje a Trifendernek dolgoznia.

Előzmény: Jani71 (9529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!