Keresés

Részletes keresés

mrbeck Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13862

Ja bocs 

 

 

 

BOLDOG ŰJ ÉVET MINDEN FÓRUM TÁRSNAK.

Előzmény: mrbeck (13861)
mrbeck Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13861

Szia

 

Ne haragudj hogy zavarlak,de nem igazán tudom szónélkül hagyni amit a honlapodon olvastam,ha az atiéd.Ez a rendkivül alacsony árból (irhatnám csúnyábban ) hogy oldod meg gyári kútcsővel??Itt többen egymásnak estek hogy valamelyikük 6000 /m áron dolgozik mert abból se lehet kijönni.Ezért kérdem mert fel forr a vérem az árban mélyen alámenős mesterektől akik ráadásul másik messzebbre eső faluból mennek fúrni a helyi fúrós meg otthon ül mert nincs munkálya.Ráadásul hozzá szaladgálnak ha baj van az olcsójánosok által gányolt kutakkal.Persze nem szó szerint rád gondolok csak ugy általában gondoltam.Nem egy helyen voltam a negyedik kútfúró mert a másik három csinált 6.7.8.méteres (fasza ) kutat,és persze a pénzét mind elvitte.Nekem már csak akkor akartak fizetni amikor napokig szivattyúztam.Na ezért is tele van az ilyen olcsó kutfúrókkal a pupom. De tényleg nem téged akarlak becsmérelni .

 

tisztelettel:mrbeck

Előzmény: Törölt nick (13857)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13860

Üdv Shepherd01 !

Igazán nincs mit köszönnöd. Magam részéről sokkal jobban kedvelem azokat akik nem eső után hanem már eső előtt gondoskodnak köpönyegről. Ha valami eszedbe jutna gyere csak, ha tudunk segítünk.

 

Előzmény: Shepherd01 (13858)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13859

Szervusz Hyppodrom !

Igen hajlamosak vagyunk ezekről az ár érték arányban egész jó csövekről megfeledkezni, pedig egy egészen speciális csatlakozást és rögzítést alkalmaznak a tokokban. Nagyon jól lehet velük dolgozni.

Jószerencsét és BUÉK !

Előzmény: Törölt nick (13857)
Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13858

Üdv. Lalibátyó!

Köszönöm a részletes választ!

A műszaki tartalom és garancia kérdése legalább olyan fontos mint az ár. Ezeket együtt lehet és kell kezelni.

A menetes kútbéléscső melletti érveléssel sikerült megerősíteni a feltételezéseimet.

Árajánlatokat január első felében kérek.

Előzmény: Törölt nick (13855)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13857

Üdv Mindenkinek !     A kútbéléscsövekkel kapcsolatosan csak jelzem, hogy már nálunk is beszerezhetők a világ egyik legnagyobb csőgyártója az indiai  JAIN  cégcsoport termékei.

Extra szivós szilárdságúak és nem drágábbak a mezőfalvai csöveknél.

Sőt ár - érték arányában még olcsóbbak is. Házhoz is szállitják,  érdemes kipróbálni.

Forgalmazója  =     www.primakut.hu - kútbéléscső       Boldog Új Évet mindenkinek !

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13856

Helló  Shepherd01 !         Lalibátyó a feltett kérdéseid többségére már válaszólt, látszik hogy nagyon profi a szakmában.

Én nem vagyok az, de pár infóval kibőviteném azokat :   a Mezőfalvi csőgyár a ragasztótokos csöveket max  30 méter mélységig javasolja, tehát addig van garancia.

Persze ettől függetlenül mélyebbre is beépithetők, főleg ha nincs vagy alig van rétegnyomás. meg persze csak egyszer használatosak a ragasztások miatt.

Ugyanakkor a csövek tipusának és azok átmérőjének megválasztásánál az egyik legfőbb szempont a leendő kútban várható nyugalmi vizszint.

Ez azért fontos hogy már előre kalkulálni lehessen a tervezendő viztermelő szivattyúval

kapcsolatosan.

A felszini házivizellátó szivattyúk ugye csak max  9 m. ről tudnak termelni üzemszerüen.

Ha ennél is mélyebben várható az üzemi vizszint akkor mindenképpen bekell ütemezni a merülő búvárszivattyúk valamelyikét, tehát ekkor már legalább  125 mm -es csövet kell vennünk és ráadásúl a menetes kivitelt.  Jó kútfúrást kivánok !

Előzmény: Shepherd01 (13853)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13855

Üdv

Végre egy olyan kérdező aki a szakmai és nem az anyagi kérdéseket helyezi előtérbe. Az emberek többsége már a vékonyabb ragasztótokos mezőfalvi árától is dob egy hátast és azt próbálja bizonygatni hogy a "szomszédban" is csak szürke vagy sárga (2,2 vagy 3,2 es) cső van és az neki is elég, de azért az örök élet +1 nap garanciát elvárná.

A menetes azért egy kategóriával feljebb van és szűrőválasztékban is nagyobbak a lehetőségek. Persze falvastagságban és átmérőben még nagyobbak a lehetőségek de gondolom esetedben a legvékonyabb falú menetesről lenne szó. A béléscső paramétereit a mélység a használandó szivattyú és a kifúrt talaj kellene hogy eldöntse, nyilván többnyire kompromisszum a végeredmény. ( Persze egy megtervezett és minden kiviteli engedéllyel rendelkező kút esetében olyan csövet kell lerakni mint ami a kiviteli tervben van. ) Ha omlékony a talaj akkor okosabb döntés a menetes cső használata még kisebb mélység esetén is mert a legnagyobb elővigyázatosság ellenére is megtörténhet hogy beomlik a furat és vissza kell építeni a béléscsövet. Nyilván sokkal egyszerűbb egy menetes mint egy ragasztótokos csövet visszabontani és újra beépíteni. Minél erősebb a béléscső annál nagyobb a szilárdsága és az ellenállása a talajerőkkel szemben. Én már láttam olyant is hogy a kész kutat bontották vissza mert kevés vizet adott. Itt is (erősebb) menetes csövek voltak ami visszahúzható volt de a szűrők már beszakadtak. Talán épp a cső értéke miatt húzták is vissza. A szűrő méretét és a szűrőkavics finomságát a vízadóréteg szemcsenagysága és állékonysága határozza meg. Általában 1-3 mm es szűrőkavicsot szoktak használni és 0,3-1 mm es szűrőket de ezt az adott körülmény dönti el. Van ahol a szűrőkavicsolás is szügségtelen. A vízhozam a réteg adottsága, jól megválasztott szűrővel és sódermérettel ezt jobban ki tudjuk használni. -Ha valami nem így lenne kijavítanak a többiek.

BUÉK !

Előzmény: Shepherd01 (13853)
gpgkút Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13854

Helló grobi007!  Üllön a jó vizadó réteg -42 és-56 m en van,én -24m ig 115 vagy 125 ös csövet teszek le majd 63 mas csöre szükitem a kutat,ez egy jelentös ősszeggel csökkenti a kút árát. A várható vizhozam igy 60-100l percenként.

Minden forumozonak BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNOK!

Előzmény: Törölt nick (13851)
Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13853

Tisztelt Kútfúró Urak!

Önöktől, mint szakemberektől szeretném megkérdezni, hogy a mezőfalvi PVC béléscsövek közül melyik a jobb választás, a menetes végű vagy a ragasztott tokos?  Gondolok itt a szerelésre és a kút tartósságára is. A menetes cső ára 125-ös méretben kb. egy ezressel több, a falvastagsága csak 0,5 mm-rel nagyobb. Másik kérdésem, hogy a réselt szűrőcsöveknél a résméretet és a szűrőhomok szemcsenagyságát mi alapján választják ki? A talaj vagy az elvárt vízhozam alapján?

Elnézést kérek, ha hülyeségeket kérdeztem. Tavasszal kutat szeretnék fúratni (nem fúrni) és mint műszaki ember érdekelnek a  nagy tapasztalattal és gyakorlattal rendelkező szakemberek véleményei.

Minden fórumozónak BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK!

grobi007 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13852

Köszönöm mindenkinek az infokat. Azért bízom benne, hogy nem kell 98 m-re lefúrni :) Nem túl pénztárcabarát megldás lenne. Esetleg ha valakinek van még infoja, továbbra is szívesen veszem. Árajánlatok is jöhetnek.

Előzmény: Törölt nick (13851)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 13851

Üdv. Mi fúrtunk az üllői ipari parkban pár éve ivóvizkutat a falu déli oldalán a  4 -es úttól nem messze. az 98 méteres ha jól emlékszem. Jó viz van, bár sokba is került úgytudom.

Előzmény: grobi007 (13848)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 13850

Helló grobi007 !   Üllőn az első jelentősebb vizadóréteg  -13 és  18 méter között van. Ez sajnos nagyon vasas, stb, ezért csak öntözésre alkalmas. Vizhozam 60 liter/ perc.

 

A jobbik réteg az sajnos már  42 m  és  -48 méter között van, homokos kavicsban. Bár kicsit ez is vasas, de kb a tűrési határ körül van. Ha a buksza engedi, ezt javaslom !

Előzmény: grobi007 (13848)
nikolas70 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 13849

Üdv!

 

Az első rétegre alapozott kutak Kb. 15 méteresek a környéken, a következő réteg 50 méter környékén lehet. A nyugvó vízszint 8-10 méter környékén található, nekem ezek az infóim vannak a Üllő vasút oldali részéről.

 

Üdv!

Előzmény: grobi007 (13848)
grobi007 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 13848

Tisztelt Kútfúró Mester Urak!

Üllőn szeretnék kutat furatni (sportliget, régi focipálya mellett) elsősorban locsolásra, amennyiben jó a víz minősége, akár benti használatra is.

Akinek van információja, és vállalná a kihívást, kérem küldje el ajánlatát az e-mail címemre. Esetleg ha van infotok, hogy várhatóan milyen mélységben számíthatok vízre, megköszönném, ha megosztanátok velem.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 13847

Szia

Gromicsek fórumtársunk egykor sokat járt ide de az utóbbi években van hogy hónapok is eltelnek mire ír valamit és attól tartok a látogatásai sem túl gyakoriak mostanában már, (de ne legyen igazam )

Szóval ha sürgős az ügyed,akkor talán ha privát írnál neki előbb kapnál választ a fúrószárakkal kapcsolatban.

Előzmény: olah.anti (13844)
vizeslaci Creative Commons License 2011.12.28 0 0 13846

Helló lalibatyo!

 

Semmi baj,sőt jól tetted ( ha már én nem figyeltem eléggé)

 

Üdv!

 

Előzmény: Törölt nick (13845)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 13845

Szia Vizeslaci

Bocsi hogy belekotnyeleskedtem, nem akartam hogy félreérthető legyen.

Üdv !

Előzmény: vizeslaci (13843)
olah.anti Creative Commons License 2011.12.28 0 0 13844

Szia a vas csöböl van-e émenyiért kösz olah.anti@citromail.hu

 

Előzmény: gromicsek (2432)
vizeslaci Creative Commons License 2011.12.28 0 0 13843

Helló lalibatyó !

 

Kösz a kiigazítást.

 

 

Előzmény: Törölt nick (13839)
guthkut Creative Commons License 2011.12.28 0 0 13842

Azért mert ez egy közösségi oldal, csak ez nem az a közösség :) bocsi tévedtem, nem akarok híveket , dehogy is, hülyeség. az meg egy honlap. Ráadásul tévedtem amikor azt hittem, hogy mindenki mást bosszantanak azok a dolgok kishazánkban amik bosszantóak:

-mint a vízkészlet elidegenítése, -

-tulajdonképpen mindennek az elidegenítése,-

-a tulzott tudjuk milyen idegen befolyásoltság, (lehetnének svédek is de nem azok)-

-a kereszténynek álcázott de tudjuk kiknek a szekértábora és lugozzák a fiatal agyakat.stb.. napig lehetne sorolni.

 De ez egy másik klub :)

 

ettöl függetlenül boldog újesztendőt mindenkinek!

 

Léptem is üdv mindenkinek

Előzmény: Törölt nick (13839)
guthkut Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13841

legyen ahogy szertenétek :)

Előzmény: Törölt nick (13840)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13840

Szerintem azzal dobnád fel a topikot ha egy évig legalább nem írnál ide semmit.

Előzmény: guthkut (13838)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13839

Szia Vizeslaci !

 

Azt hiszem az első mondatodból kihagytál egy szót amit most beírtam és így már teljesen egyet értek minden szavaddal.

"Szerintem ennek a fórumnak a kútfúrásról és NEM a politikáról kellene szólni!"

Oljeg12 nek teljesen igaza van.  Tényleg pofátlanság hogy van aki rendszeresen belemocskol nem ideillő dolgokkal a fórumba. Nem csoda hogy sok embernek hánynia kell ha be benéz ide és egyre többen el is mentek innen. Ha nincs mondanivaló akkor nem kell írni hozzászólást, ha pedig valaki beszélgetni akar tegyen fel kérdést -ennyi, nem több. Ha mindenáron szerepelni akarunk épp elég valóságshow és tehetségkutató közül lehet válogatni.

Én pedig csak azt nem értem hogy Béla miért nem a honlapján nyit fórumot a politizáló "kútfúróknak" ? Ott ő lehetna a moderátor meg bármi ami akar. Aztán meg lehet mutatni hogy sikerül e több hívet összegyűjteni mint Németh Sándor. Miért itt kell rontani az amúgy is rossz levegőt és hangulatot. Ott nyugodtan zsidózhatna meg mocskolódhatna.

Persze egy egy vicc vagy történet, talán még csipkelődés is,  ami a jóízlésen belül van azért nem gond szerintem továbbra sem -ha a többiek is egyet értenek vele -de valaki mások tollából.

További szép estét mindenkinek.

 

guthkut Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13838

oké, csak mivel ült egy kicsit a topik, gondoltam itt egy kis finomság amit láttam a tv-ben és amiről írtak is valahol egy netes újságban, jó karácsonyi műsor volt, tanulságos. Kutat meg nem akart fúrni a napokban senki. Tehát igazad van ez a kútfúró topik, én meg ilyen vagyok. kapok ám mailokat amik nem arról szólnak, hogy mennyire bosszantom őket akár kútfúró téma akár nem amit néha be írok itt.

Előzmény: vizeslaci (13837)
vizeslaci Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13837

Üdv mindenkinek!

 

Szerintem ennek a fórumnak a kútfúrásról és a politikáról kellene szólni!

Arra itt van ez:http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9111313

 

"Ráadásul hiszed vagy sem nem mindenki osztja a véleményedet itt a fórumon sem és a szakmai körökben sem."

Ezt fölöslegsen írtad.....

Aki akarja osztja.. aki nem hát nem.

Itt a fórumon szakmai dolgokról kellene beszélni és egymást segíteni....

Ha van több hozzászólás abból lehet okulni

Attól még senkinek nem lesz jó kútja :

"Talán nem érdemes túl sokat elmélkedni azon a kérdésen, hogy Németh Sándor, a Hit Gyülekezete „vezető lelkésze” elmebeteg-e vagy sem"

Mi köze ennek a kútfúráshoz?????

 

Csak ennyit szerettem volna megjegyezni,mindenféle piszkálódástól mentesen,Bárki megbántása nélkül!

 

 

További szép estét mindenkinek

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: guthkut (13836)
guthkut Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13836

Én nemvagyok sem kirekesztő, sem fasiszta, de azért, hogy a mifajtánkat el kellene különíteni, hogy ne tudjunk komunikálni ?! Na ez a kirekesztés :) meg a hitgyülis agymosás. Miért ne a amagyarok döntsék el, hogy merre menjenek a dolgok magyarországon? Csak bizonyos embereket bosszant, ha valaki át lát a szitán. Hát bosszankodjanak is :) Épp most láttam ,hogy Jézus idejében a zsidók, hogyan akartak megszabadulni a rómaiaktól. Na mi meg a zsidó befolyásoltságot sokaljuk. Ezenkívűl nincs semmi gond. Izrael állam tul tesz a náci németország történelmi dolgain a napjainkban is és az persze nem baj mert ők kiválasztottak. Hagyjuk má Ibolykát, hogy ki a kirekesztő és ki nem az. Ráadásul hiszed vagy sem nem mindenki osztja a véleményedet itt a fórumon sem és a szakmai körökben sem.

Üdv

Előzmény: oljeg12 (13835)
oljeg12 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13835

Kedves Béla!

 

Elég régen volt az, amikor én itt ezen a fórumon írtam. Meg is mondom, hogy miért.

Azért mert egy ilyen szélsőséges, mint amilyen Te vagy. ( Akinek már ki tudja, hogy hányadik nickneve van a fórumon, mert már többször letíltották. ) Itt terjeszti a fasiszta eszméjét. Az ilyen szélsőséges alakokat, kikellene Tíltani, minden nyilvános helyről. Sőtt, mi több, még az emberek közül is el kellene őket különíteni, hogy ne tudjanak senkit megfertőzni az agybajukkal és a rasszista nézetükkel. Ha nem tetszik, hogy Németh Sándor mit mond, akkor fogd a távirányítót és kopcsolj egy szélsőséges csatornára, ahol, a ( Te fajtádnak ) osztják az észt.

Más is ajánlotta, hogy hagyd el a fórumot, mert a kútfúrásban jártas fórumtársak is miattd mentek el. Többek között, Feri barátunk is, akinek a kisújjában több van a kútfúrásból, mint amennyi a Te tudományod.

Jobb lenne, ha azon a fórumon folytatnád a politizálásod, ahol a hozzád hasonló beszűkült látókörű antiszemita haverjaid vannak. A kútfúró fórumot pedig, hagyd békén és főleg hagyd politika mentesnek.

 

Laci

Előzmény: guthkut (13833)
guthkut Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13834

www.kut.guth1640.hu boldog karit mindannyiótoknak :)

 

guthkut Creative Commons License 2011.12.27 0 0 13833

Ez meg a nem mondom meg honnan :) de karácsonyra jóé esett nem tudom ki látta basszus

 

Bevégeztetett: Németh Sándor elméje végképp elborult
Talán nem érdemes túl sokat elmélkedni azon a kérdésen, hogy Németh Sándor, a Hit Gyülekezete „vezető lelkésze” elmebeteg-e vagy sem. Számos jel arra utal, hogy régóta súlyosan bolond az ipse, igaz, sokan vannak, akik arra hívják fel a figyelmet: Sanyi bácsi nagyon is okos és ravasz, ugyanis az elsők között ismerte fel Magyarországon, hogy a cionista zsidók szolgálata anyagilag milyen roppant kifizetődő.
Az én véleményem a következő: ha valaki egy életen át a hatalomért és a pénzért zsidó fenekeket nyal, könnyen megbolondulhat. Szerintem Sanyi bátyánk eljutott már az elmebetegség olyan bugyraiba, ahonnét már csak a szája előtt tornyosuló seggeket látja. Nyalna, nyalna, még többet és többet, és mégis úgy érzi, nincsenek vele megelégedve. Szörnyű lehet. A szerencsétlen elmeháborodott karácsonykor interjút adott a Hit Gyülekezet tévéjének, ahol is Ungvári Tamás magyargyűlölő zsidóval beszélgetett. A nem is oly rég „keresztény holokauszttal” riogató elmebajos Németh Sándor ezúttal többek között „Jézus Krisztus zsidó identitásáról” értekezett, nem felejtve el megemlíteni, hogy „Jézus a szupermen” és „Cion a leszállópálya”. A sürgős orvosi kezelésre szoruló páciens szerint „Jézus zsidó etnikumának újrafelfedezése Izraelben is zajlik”. A zavarodott elméjű embertől nem lehet zokon venni, hogy teljesen természetesnek veszi imádott zsidó népe Messiás-várását, ezzel szemben a síiták Messiás-várásáról azt gondolja, súlyos következményekhez vezet. „Érdemes a perzsák messiásvárására figyelni, mert az politikai szintre emelkedett, és siettetni akarja a vég eljövetelét – márpedig ebből nagy baj fog származni” – próbálta megmagyarázni Sanyi bácsi a cionista propaganda útmutatásainak megfelelően, hogy miért kell szeretett Izraelének és a cionista lobbi irányítása alatt álló USA-nak háborút indítani Irán ellen. Sanyi bátyánk szerint a „cionizmus nem szitokszó, hanem bibliai jel”, a Messiás nemsokára visszatér, amit onnan lehet tudni, hogy a zsidók visszatértek ősi hazájukba. De mint a régi próféciák is megjósolták, a Megváltó újbóli eljövetelét „rendkívüli feszültség, terror és háborúk kísérik, ezért próféták ezt a folyamatot a szüléshez és a szülési fájdalmakhoz hasonlítják.” Ezért tetszik vagy sem, „a világválság a Messiás visszajövetele előtt egyre mélyebb és intenzívebb lesz, amit nem lehet gazdasági-politikai eszközökkel megoldani, mert annak metafizikai alapjai vannak” – közölte az elmebajos Németh. Hogy a „keresztény holokauszt” is része lesz-e a Messiás visszajövetele előtti „szülési fájdalomnak”, azt Sanyi bácsi nem árulta el. De mindennek ellenére a hibbant „vezető lelkész” úgy véli, egyáltalán nincs minden veszve, mert „az események sokakban megvilágosodást fognak eredményezni” és ezek a megvilágosodott emberek sok mindent megtesznek majd azért, hogy „a történelem végkifejletében is élhető legyen a világ”. Tény, ami tény, Németh Sándorunkon kívül sokan mások is bíznak abban, hogy minél többen megvilágosodnak végre. Azonban Német Sándor aligha reménykehet: az ő fejében már végleg eluralkodott a sötétség.

Perge Ottó
További részletek: a

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!