Keresés

Részletes keresés

Old England Creative Commons License 2005.10.15 0 0 1822
Hmm, az nekem is eszembe jutott, hogy esetleg "ilyen volt - ilyen lett"-jellegű, nyilvánosságra hozható fényképeket szeretne a cég velünk/rólunk készíteni...?
Előzmény: micaamica (1819)
Old England Creative Commons License 2005.10.15 0 0 1821

Szia!

A tűdőszűrős sztorit visszakeresheted a 421-es hozzászólásban! Remélem, téged nem ér semmilyen "atrocitás"!

Előzmény: Langika (1799)
shepardy Creative Commons License 2005.10.15 0 0 1820

Üdv!

 

Van saját orvosunk, aki megvizsgálja a jelentkezőket.

 

További kérédse van? z.juhasz@dermosalus.hu

shepardy Creative Commons License 2005.10.15 0 0 1818

Kedves Felhasználók!

 

Az Optoderma® Cellular Memorizer termékek kipróbálásával kapcsolatos kérdéseitekre a http://dermosalus.hu/index.php?id=vendegkonyv&lang=hun&PHPSESSID=da4996c023fc2c9728122e4130ac0f1f oldalon válaszolunk.

 

 

További kérédse van? z.juhasz@dermosalus.hu

 

napalm. Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1817

na, most mondták bé, hogy holnap a fókusz plusszban lesz a halas dolog.

elnézést, de engem is félreinformált tegnap este a műsorvezető.

mondjuk nem először csinálják.

macmelon Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1816
Igen, csak kiegészítés volt.
Előzmény: napalm. (1811)
Langika Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1815

 

Szia!

 

Köszi a választ, hát a te esetedben nem tudom mit válaszoljak, hát igen ha épp elmúlik és pont akkor kezedenéd ott a kezelést, hát úgymond ciki, az jó ötlet ez ügyben, hogy a dokiddal rá iratsz valami okosat, ami nekik biztos jó lesz.

 

Üdv: Angi

 

Előzmény: napalm. (1814)
napalm. Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1814

szerintem elég az is.

én ma beszéltem a bőrgyógyászattal, hétfőn délre kaptam időpontot.

kérek a dokitól egy szakvéleményt.

de most filózom rajta hogy mi van akkor ha valakinek időszakosan belobban, aztán nyugi van? mert létezik ilyen is.

na mindegy, megpróbálok valamit még ráíratni a papírra. nálam ez az arány 10% alatt van. kopp-kopp.

a jelentkezést nyugodtan tedd meg.

 

üdv

Előzmény: Langika (1813)
Langika Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1813

 

Szia!

 

Köszi a tanácsot, hát már voltam nála,tegnap, nemtudom olyan nem elég nekik amin rá van írva, hogy az van, tulajdonképen a góckeresés címen futó papíromon van feltüntetve, ez lehet,hogy kevés. Attól függetlenül érdemes jelentkezni a dermosalushoz, vagy ráér utánna is a szakvélemény megszerzése után, fogom és lemondom ha esetleg valamilyen oknál fogva nem mehetek hozzájuk. /Például az előbb említett 40 %/

 

 

Köszi: Angi

 

 

Előzmény: napalm. (1812)
napalm. Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1812

a honlapon írják hogy mindenképp kell szakorvosi vélemény.

ha úgy is mész dokihoz, kérd ki véleményét a pszori kiterjedésére vonatkozólag.

én is ezt teszem (mármint kérek szakorvosi véleményt).

 

üdv

Előzmény: Langika (1809)
napalm. Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1811

igen tudom, azért is tettem " jelbe a gyógyító szót.

 

üdv

Előzmény: macmelon (1808)
Langika Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1810

 

Szia!

 

Igen állítólag Romániában is van valahol ilyen halacska, aki leeszi a pikkelyeket, de többet, nem tudok róla, kíváncsian várom az esti Fókuszt, köszi!

 

Angi

 

Előzmény: napalm. (1806)
Langika Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1809

 

Szia!

 

Lenne egy kérdésem, nekem testszerte vannak sömörjeim, szerinted ez több mint 40%, mert a jelentkezésnél a dermosalus azt írja, oly kedvesen, hogy akinél 40 %-os  a pszoriazis az ne jelentkezzen. Érdekes hozzáállás, nem azért kínálták ezt a lehetőséget, hogy gyógyuljunk,kérdem én, de lehet, hogy rosszul gondolkodom?

Előre is köszi a válaszod! Rajtam sok van, fej, könyök, láb, kar, has, szórtan van a testemen.

 

Angi

 

Előzmény: napalm. (1803)
macmelon Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1808
Amennyire én tudom, ez semmiképpen nem gyógymód, csak egy (talán) kiméletes hámleválasztás (+kénes víz).
Előzmény: napalm. (1806)
napalm. Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1807

most találtam, beteszem hátha újabb infot jelenthet:

 

A bőr elváltozásai lehetnek helyi irritáció, fertőzés következményei, de nagyon sokszor valamilyen belső szervi betegség kísérőjelenségei. Kisebb kiterjedésű, ismert okú bőrbetegség esetén természetesen az alábbiakban felsorolt vény nélkül kapható gyógyszerekkel elkezdhetjük a kezelést, ennek hatástalansága esetén forduljunk először családorvosunkhoz, esetleges belszervi betegség kizárására. A családorvos, ha szükséges, bőrgyógyászhoz irányítja a beteget.

A helyileg alkalmazott szerek: letisztítják és védhetik a bőrt, elpusztíthatják a kórokozókat (baktériumok, gombák stb.), enyhíthetik a panaszokat (viszketést csillapít, hűt, fájdalmat csillapít stb.), csökkenthetik a gyulladást.

Helyi kezelésre alkalmazott gyógyszerformák:

  • kenőcsök: nagyon zsírosak, kevés vizet tartalmaznak, a krémeknél kevésbé irritálnak, és jobban eljuttatják a hatóanyagot a bőr mélyebb rétegeibe,
  • krémek: víztartalmuk nagyobb, leggyakrabban ezt a formát alkalmazzuk,
  • lotiók: porok vizes, alkoholos, olajos oldata, alkalmazásuk kellemes, mert hűt, szárít, főleg nedvedző bőrelváltozásokra használjuk,
  • solutiók: két vagy több anyag vizes, alkoholos oldata, előnyei a lotióknál leírtak.

A helyi kezelésre használunk:

  • tisztítószereket
  • gyulladásátlókat
  • adstringenseket (szárító, fehérjekicsapó anyagok)
  • fertőzés elleni szereket
  • abszorbenseket (felszívó szer)
  • emollienseket (bőrpuhító)
  • keratolitikus, a hám szarurétegét puhító, fellazító és hámlasztó szerek.

Tisztításra még ma is a víz és a szappan a legjobb, gyulladás csökkentőnek, pedig a helyileg alkalmazott szteroidok, melyeket naponta legalább háromszor érdemes használni - ezek a szerek vénykötelesek.

A mellékvesekéreg-hormon tartalmú gyógyszerek mellékhatásai (pl. cukorbetegség, magas vérnyomás, csontritkulás kialakulása), bár a bőrből történő felszívódásuk csekély, hosszantartó alkalmazásuk esetén az előbb említett mellékhatások kialakulásával számolnunk kell, ezért ne "írassunk" fel folyamatos használatra szükségtelenül ilyen készítményeket. A készítmények vénykötelesek, de egy részük rendszeres tartozéka a házpatikának, a mellékhatások miatt azonban ismerni kell a nevüket:

gyenge hatásúak:

Hydrocortison 1% ill. 2,5% kenőcs, Prednisolon 0,5% kenőcs, Linola-H N hidrofil krém, Linola-H Fett hidrofód krém, Depersolon kenőcs

közepes erősségűek:

Laticort 0,1% kenőcs, krém, oldat, Locoid krém, emulzió, Ftorocort kenőcs

erős hatásúak:

Flucinar gél, kenőcs, Synalar kenőcs, krém, Apulein kenőcs, krém, oldat, Cutivate kenőcs, krém, Elocom 0,1% kenőcs, krém, oldat

igen erős hatásúak:

Dermovate kenőcs, krém, oldat

Ugyanígy csak vényre kaphatók a mellékvesekéreg-hormonok és bőrfertőtlenítők keverékei, ezek:

Pednisolon "J" kenőcs, Lorinden C kenőcs, Alkcema kenőcs.

Mellékvesekéreg-hormon és antibiotikum keverékei: Chlorocid "H" kenőcs, Oxycort spray, Tetran-Hydrocortison kenőcs, Pimafucort kenőcs, krém, oldat, Fucicort krém,, Flucinar N kenőcs, Synalar N kenőcs, krém, Linola-H-Compositum N krém.

Egyéb, a fentiek kombinációját tartalmazó krémek, kenőcsök, oldatok: Alpicort oldat, Alpicort F oldat, Lorinden A kenőcs, Lorinden T kenőcs, Diprosalic kenőcs és oldat, Vipsogal kenőcs.


 

forrás:

informed.hu
napalm. Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1806

jóestéket!

 

a holnapi rtl klubbos gagyihíradóban (fókusz) a pikkelysömört "gyógyító" (mert így nevezte a műsorvezető) kis halakról lesz szó.

Ha gondoljátok vizslassátok, ha itthon leszek lehet hogy megnézem.

 

üdv

RTH41 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1805
off
ha már medence:
Egy ismerős mesélte, hogy áztatta magát a gógymedence kellemes melegében és közelhúzódott két idősebb úrhoz hallgatva az életről alkotott véleményüket. A beszélgetést hallgatva gyakorlatilag a feje búbjáig a vízbe merült, bele-belmártva az egész fejét. Mikor is az egyik idősebb úr így szól a másikhoz: Csodát tesz ez a gyógyvíz a folyton vérző aranyeremnek.
napalm. Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1804

"Aztán egyszer rámszólt egy kedves "fürdőtárs" , hogy hogyan gondolom én, hogy ilyen bőrrel bemegyek a medencébe, ahol mások is vannak"

na és tisztában van a kedves fürdőző azzal hogy vajon mennyien pisilnek bele a fürdővízébe? :D:D

 

nyugodtan menj el fürdőkúrára. én biztos elmennék. ilyen emberekkel meg nem szabad foglalkozni. nem akarom jelzővel illetni.

 

Előzmény: Törölt nick (1801)
napalm. Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1803

jelentkezés elküldve! ;)

rettentő kíváncsi vagyok...

Előzmény: shepardy (1800)
Langika Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1802

 

Sziasztok!

 

Ti már használtatok valamit ettől a dermosalus cégtől, ha van valakinek tapasztalata, kérem írjon!

 

Köszi: Angi

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1801

Én is enyhén mozgássérült vagyok (csípőficam-maradvány)+az izületeim kissé odavannak. Ezek miatt évekig rendszeresen jártam (félévente egy kúra) a helyi gyógyfürdőbe kezelésekre. Ez mindig jót tett, utána könnyebben mozogtam.

 

Aztán egyszer rámszólt egy kedves "fürdőtárs" , hogy hogyan gondolom én, hogy ilyen bőrrel bemegyek a medencébe, ahol mások is vannak...

Pedig akkoriban fele ennyi foltom volt.

 

Amikor legközelebb aktuális lett volna a kúra, lebeszéltem magamat, hogy várok, amíg a bőröm szépül. Inkább Tomesát kezdte. A bőröm nem lett szebb, a gyógykezelés ujra halasztódott...

Fél év múlva a klinikán kezdtem fénykezelést - átmeneti javulást okozott csak.

a bőrömön pedig egyre többa pszori, mozgásszervi kezelésre azóta sem tudom magam rászánni. Utoljára 2002-ben voltam, akkor történt az ominózus eset.

 

De azt hiszem más gyógyíthatatlanra nem cserélném Ezt megszoktam, megtanultam vele együtt élni.

shepardy Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1800
Kedves Felhasználók! Először is elnézést kérek a csúszás miatt, de technikai problémák adódtak, viszont mostantól lehet jelentkezni a DERMOSALUS-nál az Optoderma® Cellular Memorizer termékek kipróbálására. A feltételeket a www.dermosalus.hu oldalon tettük közzé a Hírek rovatban. Jelentkezni az info@dermosalus.hu e-mail címre küldött e-maillel lehet. Részletes információkat e-mailben küldünk a jelentkezőknek. Üdv: ShepardY További kérdése van? z.juhasz@dermosalus.hu
Langika Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1799

Sziasztok!

 

Hát kicsit sikeresen jártam a Hollósi doktornál a bőrkilinikán, igaz,még egy kicsit várnom kell, de itt kb. 2 hét múlva kezdhetem a fényterápiát. Reméljük a bejárás is sikerül a két gyerkőcöm mellett, pont akkor tájt lesz szünet a suliban és az oviban is.

Még kell mennem góckutatásra is ahol megyek tüdőszűrőre, remélemott nem lesz gáz, mi történt veled, ha elmesélnél megköszönném, ha nem gáz lelkileg újból elohozni.

 

Köszi: Angi

 

Előzmény: Old England (1795)
pppo Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1798

 

 

Sziasztok!

 

Igen ez érdekes kérdés,hogy ki mire cserélné el , vagy nem cserélné el...

 

Én enyhén, de mozgássérült is vagyok, mivel nemegész 6 hónapra születtem&mindossze 900grammal, így az inkubátor oxigén szintjét nem tudták ennek megfelelően beállítani. Következménye a sérültség& e mellé kaptam még a pszoriázist...amikor 22 évesen kiderült "örültem", hogy még ez is, nem elég, hogy így is a járásom miatt dilisnek gondolnak itthon többen, külföldön ez más szemlélet alá esik... orvos- fizikus vagyok mégis  sok ember minden nélkül mond itéletet erröl is pluszban...hisz nincs rámírva...de nem cserélném el még így sem másra, ami gyógyíthatatlan, pedig nekem az izületeim duplán tudnak fájni, sérültségem miatt... De gondoljátok el hányan vannak, akik pl nem láthatják a természet szépségeit, vagy kerekesszékkel mozognak...ehhez képest mi szerencsések vagyunk. Legalábbis szerintem.

Előzmény: RTH41 (1797)
RTH41 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1797
Sziasztok!
Hölgyeim, Önök most itt rendesen "húzzák" egymást:).

Ez pedig egy tényleg jó kérdés: vajon mire cserélnénk el a betegséget? Érthetően, egy másik nem gyógyíthatóra...
Ezen lehet rágódni eleget - és elég sok igazság van benne. Én régebben úgy fogalmaztam, ha kivinném a piacra végülis nem hiszem hogy elcserélném... látva a többi felhozatalt amiből lehet választani. Ezzel együtt KELL tudni élni, nincs más választás jelenleg. Persze próbálkozni lehet és sokunk elmondhatja, igen van olyan időszak, mikor elviselhető vagy aránylag tünetmentes - na ezt az időszakokat - szerintem - mi jobban értékeljük kiknek nincs ilyen problémája, de viszont sokan cserélnének velünk.

Amin gondolkodni szoktam még: vajon mi változna az életemben, gondolkodásomban, szemléletemben - ha véglegesen meggyógyulnék. Mennyivel lennék másabb ember akkor? Jobb lennék vagy rosszabb? Hm... nem tudom.
macmelon Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1796
"mondhattál volna szúnyogcsípést is ennyi erővel..."
Miért mi a helyes válasz? :)
Előzmény: Old England (1794)
Old England Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1795

Ez nagyon durva... és megalázó.

Én is írtam korábban egy hasonló esetet, ami orvosnál, tüdőszűrésen  történt... és persze egész napra el*te a kedvem.

Előzmény: Langika (1791)
Old England Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1794

Vagy úgy. Akkor 12:2-re módosul az arány.

 

Nátha:

mondhattál volna szúnyogcsípést is ennyi erővel...

Előzmény: macmelon (1792)
macmelon Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1793
Nátha.
Előzmény: Old England (1788)
macmelon Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1792
Sose próbáltam.
Előzmény: Old England (1786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!