Keresés

Részletes keresés

Szaganaki Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8217

Egyszer kóstoljátok meg a csapolt Kraftot :) "Vörös sör", de nekem nagyon bejött, könnyű, kissé gyümölcsös.

Előzmény: szalámi (8216)
szalámi Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8216

Az Alfa nagyon jó sör. Régebben kevés helyen lehetett kapni, de szerencsére ez változott. A Mythos meg nekem finoman szólva nem ízlik. 

Előzmény: dokeee (8215)
dokeee Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8215

Vannak ilyenek, Fix, Alfa, meg még egy pár, de elég drága mind.

Előzmény: Katana750 (8214)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 8214

Ez f@sz@! Eddig mindig ezt a sört hoztam a haveroknak, mondván, hogy kuriózum mert itthon nincs. Hátha Thassoson van valami másik itthon ismeretlen fajta! Sajnos én ez ügyben csak a véletlenben bízhatok, mert a sört meg nem iszom semmi pénzért.

Előzmény: dokeee (8213)
dokeee Creative Commons License 2016.07.05 0 1 8213

Vicces, vettem ma a madarastesszkóban pár akciós Mythos sört 189 ft-ért, két hete Görögországban ez 1.3 euro volt nagyobb áruházban :). Bolond ez a világ.

409 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 8212
Bujazliz Creative Commons License 2016.07.01 0 0 8211

Néhány kép a Vourvourou-i partról, csónak orrkamera szemszögéből:

Katana750 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 8210

Lehetne még bonyolítani ha nagyon vállalkozó kedvű vagy és hazánk keleti, észak-keleti része az otthonod de nem akarlak összezavarni!

Előzmény: Melcsi625 (8209)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 8209

Igen,az baj,hogy felénk nem esik útba,de jó ötletnek tűnik még így is.Köszi a tippet!

Előzmény: Katana750 (8208)
Katana750 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 8208

Hercecszántón, ha nagyon nem akarnak dolgozni a vitéz urak akkor 10perc a várakozás. Ha hazafelé választod akkor Verbásznál kell lejönni a pályáról! Szerintem, ha én Debrecenben laknék akkor is ezt választanám, vagy eleve RO felé! Tavaly barátaim jöttek haza Burgaszból és már a Kalotina-Dimitrovgrad határon belecsúsztak egy 3 órás várakozásba, Lapovo környékén jártak(baleset miatt akkor is álltak) amikor beszéltünk és megvígasztaltam őket, hogy Röszkén a dupláját fogják várni. Gondolkodás nélkül Hercegszántót választották. A barátom már nagyon fáradt volt és Verbász után a feleségének átadta a volánt, elaludt kicsit és arra ébredt, hogy a határon vannak. Furcsa kockás címer a zászlón meg dobrivecser! Az asszonynak sikerült Bezdánnál az egyszerűbbbet választani és elment Horvátországba! Határ,határ nem érdekes!! Szóval figyelni kell!

Előzmény: Melcsi625 (8207)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 8207

Köszi!Nem is tudtam,hogy Hercegszántó 0-24-es.... A 7-19-es határok nekem nem jók...na majd akkor meglátjuk.

Előzmény: Katana750 (8205)
Katana750 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 8206

Elfeledkeztem a régi röszkei határról, (7-19) bár szerintem az nem sokat segít merthogy az is nemzetközi határátkelő.

Előzmény: Melcsi625 (8204)
Katana750 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 8205

Tompa sokat nem oszt vagy szoroz ha Röszkén buli van. A lehetőségek: 7-19 Tiszasziget, Ásotthalom, Bácsalmás. 0-24 Hercegszántó. A lakhelyedhez képest tájold be, hogy melyik játszik neked!

Előzmény: Melcsi625 (8204)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.24 -2 0 8204

Egyetértek....nyaraljatok....Szóval valaki mondjon már nekem valamit arra,hogy jöjjek-é visszafelé Tompának augusztus 20 után?

Tavaly júliusban 4 órát álltunk(araszoltunk..) visszafelé Röszkének,hát elég volt.....vélemények?

Előzmény: Bujazliz (8203)
Bujazliz Creative Commons License 2016.06.24 0 4 8203

Kérem!

Ez a topik a nyaralásról szól!

Számviteli problémákat kérettetik másutt megvitatni!

Mr Reacher Creative Commons License 2016.06.24 -1 0 8202

Nem láttalak még az adós topikban egyszer sem.

Előzmény: Gumped Papó (8201)
Gumped Papó Creative Commons License 2016.06.24 -2 0 8201

ember, ne dűhíts már...

 

attól, hogy 10 ember járt már a Holdon, attól még nem él ember a Holdon

 

ezerből 1 vállalkozás írja le teljesítményarányosan a közlekedési eszközök értékét, a többi 999 meg időarányosan

 

olvasgass!

Előzmény: Mr Reacher (8200)
Mr Reacher Creative Commons License 2016.06.24 -3 0 8200

A számvitelhez nem sok közöd van. Itt az erre vonatkozó rész:

 

5. hasznos élettartam: az az időszak, amely alatt az amortizálható eszközt a gazdálkodó időarányosan vagy teljesítményarányosan az eredmény terhére elszámolja;

a) hasznos élettartam az az időszak, amely alatt az amortizálható eszközt a gazdálkodó a várható fizikai elhasználódás (műszakok száma, tevékenységre jellemző körülmények, az eszköz fizikai jellemzői), erkölcsi avulás (technológiai változások, termékek iránti kereslet), az eszköz használatával kapcsolatos jogi és egyéb korlátozó tényezők figyelembevételével várhatóan használni fogja, vagy

b) hasznos élettartam az a megtermelhető darabszám, elvégezhető teljesítmény vagy egyéb egységszám figyelembevételével meghatározott időszak, amely időszak alatt a gazdálkodó az előbbieket várhatóan elő tudja állítani az amortizálható eszköz felhasználásával;

6. maradványérték: a rendeltetésszerű használatbavétel, az üzembe helyezés időpontjában - a rendelkezésre álló információk alapján, a hasznos élettartam függvényében - az eszköz meghatározott, a hasznos élettartam végén várhatóan realizálható értéke. Nulla lehet a maradványérték, ha annak értéke valószínűsíthetően nem jelentős;

Előzmény: Gumped Papó (8198)
Bujazliz Creative Commons License 2016.06.24 0 4 8199

Az amortizáció szónak több jelentése van az idegen szavak szótára szerint. Egyik az, amit többen a számviteli előírásokkal hoznak összefüggésben, de jelenti az elhasználódást is.

Ez utóbbi az amit be lehet számítani az utazás költségeibe is.

Nekem az 1.6 16V benzines motorú autóm 100 ezer km-ként 220-250 ezer Ft "amortizációs" költséget igényel (gyertya, vezérműszíj, autógumi, fék, stb.) Ez ezer km-re vetítve kb. 2500 Ft. Ha lemegyek Görögország középső részére Budapestről az kb. 4000 km futásteljesítményt jelent. Ez 10000 Ft "amortizációs" költséget jelent.

Ugyanakkor a 8,5 literes fogyasztás mellett a 4000 km-re a benzinköltségem kb. 140 ezer Ft.

A "lábamtól függően" ez a benzinköltség ±10 000 Ft is lehet. Szerintem az "amortizációs" költség elhanyagolható a többi költséghez képest.

Az idén Halkidikire oda-vissza összesen 2400 km-t számoltam, így az "amortizációs" költségem nem több mint 5800 Ft, ami két személy egyszeri nem túl bő ebédjét jelenti. Két heti nyaralást alapul véve a szállás+kaja+benzinköltség mellett az "amortizációval" nem kalkulálok.

Gumped Papó Creative Commons License 2016.06.24 -2 0 8198

mutass nekem egy közlekedési vállalkozást, ahol km. arányosan számolják el a járművek amortizációját!

 

persze lehet, hogy a Zsukuc Ignác bt. az egyszem teherautójára így számolja el, de a nagyobb cégek mind időarányosan írják le a teherautókat, buszokat, személygépjárműveket

Előzmény: Mr Reacher (8197)
Mr Reacher Creative Commons License 2016.06.24 -4 0 8197

Ezt a hozzászólást nem kellett volna megírnod. Az értékcsökkenés lineáris elszámolási módja mellett más elfogadott módok is vannak: degresszív, teljesítményarányos stb. Emellett lehet még terven felüli, és maradványérték is. A dolog nem oly egyszerű, mint egy faék.

Előzmény: Gumped Papó (8195)
geodo1 Creative Commons License 2016.06.24 -7 5 8196

Nem keverem, csak én nem a vállalkozások amortizációs költségeiről beszéltem, végképp nem adóügyi szempontból. Miért is tettem volna, ennek semmi köze a témához.

Mindegy, aki akarta, az szerintem nem értette el, miről beszéltem.

Előzmény: Gumped Papó (8195)
Gumped Papó Creative Commons License 2016.06.24 -7 2 8195

kevered a dolgokat

 

az amortizációs költség (leírási kulcs) időalapú, semmi köze nincs az amortizáció elszámolásában annak, hogy többet, vagy kevesebbet használod az adott tárgyi eszközt

 

egy esztergát akkor is x év alatt írnak le számvitelileg, ha azon 10 ezer, vagy 100 ezer tengelyt esztergáltak ki

 

az amortizációnak pedig a szervizeléshez végképp semmi köze, az amortizáció egy időben fix dolog, a szerviz pedig a használattal arányos, az amortizációt havonta fix részletekben írod le, a szervizköltséget pedig akkor számolod el, amikor esedékes

 

de a legfontosabb különbség az, hogy az értékcsökkenést az 5-ös számlaosztályban, a szervizdíjakat pedig a 6-os (vagy 7-es) számlaosztályban kell könyvelni :-))

Előzmény: geodo1 (8194)
geodo1 Creative Commons License 2016.06.24 -5 4 8194

dehogy érdektelen és már hogyne érintené a magánautóst. csak éppen a vállalkozó ezt a ktg-et elszámolhatja, és ez pont azért van így, mert jelentős és abszolút kimutatható összeg ez, míg te magánautósként nem, de fizetni azért fizeted.

ha többet használod, akkor jobban kopik, jobban használódik a járgány, hamarabb jöhet el a szervíz ideje és ott több mindent kellhet cserélni. nagyon is érinti a magánembereket is, csak pont ez az, pont erről beszéltem, hogy ők ennek a költségétől eltekintenek, akkor is, mikor pl. az autós nyaralás árát számolják ki. 

Előzmény: Pierr_Kardán (8193)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.06.23 -5 3 8193

OFF

 

Pierr: én nem értékvesztést írtam, hanem amortizációt, az azért más.

 

Értékvesztést minden dolog elszenved, ami olcsóban adsz el, mint amennyiért korábban megvetted.

 

Amortizációt pedig a vállalkozók/vállalkozások számolnak el a költségeik között, a magánembereket ez nem érinti.

 

Az autóm az enyém, magánemberként használom, számomra az amortizáció érdektelen...

Előzmény: geodo1 (8192)
geodo1 Creative Commons License 2016.06.23 -5 4 8192

A bérelt kocsi árát ebben az értelemben most nem kell külön számolni, hiszen az benne van ugye az alap összevetésben (kocsi vs. repcsi+ transzfer és/vagy kocsibérlés). De maximálisan egyetértek veled, ez nagyon szubjektív és személyiségfüggő, egyik megoldás sem jobb/rosszabb, olcsóbb/drágább eleve elrendelésszerűen.

 

Viszont még kifelejtettem az előbb, hogy az utazás időpontjától is függ a szaldó.

 

Pierr: én nem értékvesztést írtam, hanem amortizációt, az azért más.

Előzmény: Szaganaki (8188)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.06.23 -4 3 8191

olyat nem olvastam még, hogy az autóval utazók beszámolnák a költségeikbe az amortizációt

 

Általában egyetértek azzal, amit mondtok, de ezt szerintem nem jól látod.

 

Az autó értékvesztése az időtől is függ, tehát az autód akkor is veszít az értékéből, ha te éppen repülővel elutaztál egy görög szigetre.

 

Vagyis éppen az a jó, ha sokat mégy az autóval, mert akkor kevés az egy km-re eső értékvesztés.

Előzmény: geodo1 (8187)
Okusaba Creative Commons License 2016.06.23 -1 4 8190

Milyen reptéri illeték? Tavaly a wizznél bőröndöstől összesen nem került 25.000 Ft-ba/fő a repjegy amikor vettük. Ahogy néztem az idén belekerülne 35.000 Ft-ba a kinézett időpontban.

Tudom az utazási irodák bővebben számolják a reptéri illetéket, de ha egyszer magánszervezésre adja a fejét, akkor a menetrend szerinti járat olcsóbb.

Előzmény: Melcsi625 (8189)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.23 -6 0 8189

Mondjunk akkor összegeket,hogy képben legyünk....Négytagú családnak a reptéri illeték 25 ezer/fő körül van...kb...és ebben vagy benne van a kerozin felár,vagy nincs,csak egy példa...de általában nincs...

(Buszjegy dettó ilyen áron van,tehát ez eddig 100 ezer körül/család.....Ugye én négy fővel számolok,mert ezeket gyereknek is ki kell fizetni...)

Ez ugye rájön a szállás+étkezés árára,de repülős témánál még repjegyre is!!Ez ugyan nagyon általános,tudom,de kb. így kell kalkulálni repülős útnál.

Kisebb létszámnál lehet variálni,de odafigyelős téma,számolgatni kell,szóval ebben tényleg nem lehet annyira tanácsot adni,ilyen kevés infó mellett....

Szaganaki Creative Commons License 2016.06.23 -2 3 8188

Ez mind igaz, de akkor sokaknál azt is számolgathatjuk, hogy mennyivel olcsóbb saját kocsival bejárni a környéket, mint egy bérelttel :) Vagy éppen azt, hogy mennyivel teljesebb lehet a nyaralásunk, ha magunkkal tudjuk vinni azokat az apróságokat, amivel hódolhatunk kedvteléseinknek, pl. egy búvár szemüveg, vagy uszony, ami már nem biztos, hogy beleférne a repülős cuccba :)

Egyszóval abszolút személyre szabott, hogy kinek mi a jó, mi éri meg, ezért is érthetetlen számomra, amikor ilyen ügyekben kérnek itt tanácsot, hiszen az értelemszerűen csak szubjektív lehet.

Előzmény: geodo1 (8187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!