Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2000.03.14 0 0 39
:) Irigykedek...
A Morrik... hát nem is tudom. A választék jó, de valahol egy kicsit elvesztek a külsőségek közt. Viszont felmérhetetlen előnye, hogy ez az egyetlen nem dohányzó kávéház a városban.
Aranyos még a Café Zacc is, egy viszonylag kis hely, nem messze a Morriktól, nagyon korrekt, kedves kiszolgálással és finomságokkal.
Pestiek, mit tudtok a Kálvin téri aluljáróban létesített Csa-Csa-Csáról?
Előzmény: nobodybuilder (35)
novice Creative Commons License 2000.03.13 0 0 38
HI,

Coquans KV-zo

Ráday u. tán 15,
Nádor u. 5.
Mammut - Piac talán a 2. emelet. sarokban.

választék viszonylagos, de nem rossz, igazán fözni
csak a Nádor-ban tudnak.

üdv,
novice

Előzmény: Opi (34)
ddani Creative Commons License 2000.03.13 0 0 37
...legjobb feketén, fahéjjal.
de elég súlyos a reggeli tejeskávéba szórt műzli is...
szobiszörp Creative Commons License 2000.03.13 0 0 36
szerintem a legdurvább ez:
- először a zaccot lefőzni, (persze egyszerű kotyogóban) majd az így kapott "barna levet"
visszaönteni a főzőbe,majd ezzel lefőzni a friss kávét.
(egy öreg nyugdijas mesélte!)

egyébként a best a feketecimkés Lavazza! (cukor nélkül!!!!!)

nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 35
gép: hát az a habos tej semmihez nem hasonlítható, az oldalt kivezetett gőzölőcsonkkal rendelkező gépek a nyomába sem érnek, ezt szó szerint vedd. amúgy olaszos kávéból avagy kapuccsínóból, amihez a sok habos tej dukál, csak két adagot (na jó, ha takarékos vagy, akkor hármat, esetleg négy kicsit :-))) lehet lefőzni vele. huszonkettő körül volt a metróban, máshol kicsivel drágább.
morrik: mindenki csak jót mond róla.
Előzmény: nemisbéka (33)
Opi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 34
Van egy babkv-zó a Ráday utcában......
A pontos cimét nem tudom, de ahogy elindul az ember a Kálvin térrol a Ferenc körút irányába, hamarosan belebotlik..:)
Előzmény: nemisbéka (33)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 33
Na, rövid hozzászólás. Megnéztem a régi topicot -- hát elég régi :). Köszi a linket, Opi, vannak benne jó tippek, reméljük az akkori kávészeretők csatlakoznak ide is.
nobodybuilder: szerinted érdemes csak a tejgőzölésért venni ilyen gépet? :) Kicsit féltem koffeinfüggő szüleimet, hogy ha veszek egy monstrumot, akkor simán megisszák azokat az adagokat, amiket a gép képes lefőzni. Amíg a kotyogóval kell vacakolni, addig kevesebbszer szánják rá magukat :).
bakibébi és más pestiek: mondjatok jó kávéházakat Pesten. Én sose ütközöm beléjük -- a Café Mozarttól kirázott a hideg, az nem igazán az én környezetem. A parlamenti viszont nem volt rossz, jó hangulatú, csak drága is.
Pécsett egy hely van tudtommal, ahol sokféle kávéból lehet választani, a Morrik kávézó a Jókai téren.
bakibebi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 32
nemisbeka : Sajnos még nem voltam, ha jol olvastam Gyorben van.... bakibebi pedig pesten csucsul..

bakibebi

Opi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 31
Opi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 30
picicukor, sokkv, kis kakaó, kevés tej... és esetleg a tetjére egy kis tejszinhab... hmmmmmmmmmm..:)

(viszont volt már kv-s topic... de nem emléxem a cimére.. pedig nagyon jó receptek voltak benne...)

nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 29
:-(( jaj, de sok a sajthiba. bocsánat.
Előzmény: nobodybuilder (27)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 28
:-(( jaj, de sok a sajthiba. bocsánat.
Előzmény: nobodybuilder (27)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.03.13 0 0 27
nemisbéka,
én kb. egy hónapja vettem egy DeLonghi gépelyt, olyan jó nagyot. Reggelente ezt használjuk, ennek az oldalába beleönthetsz vagy 1,5-2 deci tejet, azt egy külön gőztartályból kemény, gazdag habbá varázsolja, egy émény :-) Minden reggel ilyet iszunk, rendszerint Segafredo kávéból, mer' az jó! :-) A gép amúgy tud hosszú kávét és olaszosat, ami nem presszó, hanem úgy készül, hogy a kávén rajta áll egy darabiz a forróvíz, hagyni kell kiázni, majd leeresztheted a csészébe.
Én is viszonylag kevés cukrot használok, csak az erős presszókávéhoz vagy capuccinohoz, amúgy a tejben, tejszínben lévő cukor pont elég. Főleg a hosszú kávéhoz.
Igen, ez utóbbit is szeretem, nem mindegy, hogy hogy van az elkészítve. Lehet valóban papírízű és teljesen híg, de nem feltétlenül (őszintén szólva én azt is erősen szeretel :-).
Az eddigi max nekem reggel fél liter (két bögre) magamfajta, tehát elég erős hosszú kávé, napközben meg vagy 6-8 jófajta presszó ... és akkor a teákat még nem is melítettem :-) Este kilenckor is szoktam, vagy közvetlenül vasárnap délutáni szundi után, nálam ugyanis nemigen hat ébresztőleg, vagy vérnyomásilag. Utóbbival amúgy sincs semmi baj.

Nem vagyok addiktív! ;-)

Előzmény: nemisbéka (18)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 26
Magas a vérnyomásod? Akkor tényleg nem célszerű... Apámékat is hessegetem el a kotyogótól, mert már duplán főznek reggel is, azt meg azért mégse kéne.
Előzmény: gecko (13)
gabah Creative Commons License 2000.03.13 0 0 25
De jo! Egy KV-s topic!
Kostoljatok meg egyszer az ILLY nevezetu kavet! Fantasztikus! (Bar tudtommal csak Olaszorszagban kaphato.)
Egyebkent szia mindenkinek:)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 24
Átfutottam -- igényes. Voltál már náluk, vagy csak a neten találtad?
Előzmény: bakibebi (20)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 22
Mármint melyik változata hangzik jól? :) A kávés kólahab nem valami frenetikus, ezt előre megmondom... :) Végülis ásványvízzel is működött, kipróbáltuk, ettől persze nem lett jobb, sőt :), de a szénsav a lényeg, végig lehet próbáni a Fantától a tonikig, és ha netán kikombinálsz valami iható verziót, feltétlenül szólj! :)
Előzmény: Törölt nick (19)
Rzso Creative Commons License 2000.03.13 0 0 21
Én biztos nem próbálom ki.
Maradok a jó erős feketénél, egy kis fehérrel a tetején.
(egyébként szia!)
Előzmény: Törölt nick (19)
bakibebi Creative Commons License 2000.03.13 0 0 20
Érdemes megnézni !

http://www.extra.hu/kapucziner/

bakibebi

nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 18
:) Szia November, örülök, hogy örülsz.
Bagojj, akkor lebeszéltél. De olyat meg nem lehet külön, hogy gőzölőgép, igaz? :( Nekem viszont kéne cappuccino a kávéból...
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.13 0 0 17
Ahh, KVs topic!! :))))

Lételem, életem. Bagojj mondja: életnedv. Szívemből szólt.
KVt reggel, délben, este, s ha szomjas vagyok akkor is, főleg Nescafét, mert lusta dög vagyok, vagy a munkahelyemen a KVautomatából a híg löttyöt, de a legjobb a presszóban csücsülni és kavarni, kavarni, kavarni.

Huhh, most megyek és iszom 1 KVt

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.13 0 0 16
Annyit nem érnek meg azok. Vannak, amiknél egy bajonettzáras fedéllel ellátott alul kifolyós valami műanyagba kell betenni a kávét, és háromállású kapcsoló van rajtuk (fentről lefelé: Forralás, 0, kieresztés), ezek a forralás után kicentrifugázzák a kávét. Ezekkel jó kávét lehet csinálni, de amúgy nem érdemes elektronyosokkal még csak szóba állni sem. A kotyogó utolérhetetlen.
Előzmény: nemisbéka (15)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 1 15
:) Hajrá.

Bagojj, igazából nem ismerem annyira őket, nekünk otthon kotyogós van, csak megfordult a fejemben, hogy kéne valami csaláldi ünnepre olyan gépet venni, amivel lehet tejet is gőzölni, csak nem tudom, jobb-e a kis hagyományosnál a kávéfőző része. "Profi" alatt az elektromosokat értettem.

Előzmény: Bogumil (11)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.13 0 0 14
Hú, azt a Nescafé+Cola dolgot kipróbáltuk eccer egy vizsgaidőszakban, mondták, hogy attól fennakad a pilla rendesen. Na, az biztos, hogy enm aladtunk két napig, de hogy ritka sz*r kotyvalék volt, az is tutti. Kőkemény, leírthatatlan hab keletkezett, az íze pedig förtelem volt. Soha többé. Főleg, hogy édes.
Édesítők rákkeltő hatásáról regéltek, de nem foglalkoztam velük, odáig nem vetemedek, hogy olyat használjak. Cukrot is alig valamihez. Kávéhoz soha, teához is mellőzöm inkább.
Előzmény: nemisbéka (8)
gecko Creative Commons License 2000.03.13 0 0 13
hmm en nem iszom kavet mert nem szabad

de azert szoktam
:))))))

duck Creative Commons License 2000.03.13 0 0 12
Csao,

én a Mövenpicket kedvelem.

Bogumil Creative Commons License 2000.03.13 0 0 11
...na megyek, meglátogatom a földszinten a kávéautomatát! Kedvet kaptam! :o)))))......
Előzmény: nemisbéka (9)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.13 0 0 10
Attól függ, mit értesz profi gép alatt. Egész pontosan az elv a lényeges. Amelyik jól átnyomja a darált kávén a gőzt, az frankó, és az olyat főz, mint a kotyogó. Itt persze függ attól is, hogy hogyan tömöd meg a kávétartó tégelyt (nem szabad nagyon megnyomni, mert akkor a gőz fúr egy utat rajta, és azon átfut, és nem járja át rendesen az egész mennyiséget), stb.
Az átcsorgatós gépek csak híg vizeket tudnak készíteni, legyenek Bosch, vagy akármilyen masinák.
Előzmény: nemisbéka (6)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 9
Nekem is alacsony a vérnyomásom, napi kettő adag koffein kell. Orvost kérdeztem, hogy a gyógyszer (koffeintabletta) jobb-e, de azt mondta, tök mindegy. Akkor meg inkább a cappuccino :), az finom.
Valahol hallottam, ez is talán hülyeség, hogy az édesítő tablettáknak hosszútávon rákkeltő hatása is lehet. Igaz ez, tud valaki erről?
Előzmény: Törölt nick (7)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.13 0 0 8
Hm. Hát az attól függ, hol iszod :). Bolgároknál van egy spéci verziója: neszkávé porra kólát (!) öntenek. Komolyan! Akár vissza is térhetnél kedvenc italodhoz :), de nem ajánlanám, mert borzalmas. Látványnak mondjuk érdekes, a szénsavtól azonnal felhabzik egy magas pohár szájáig is a lé. A görögöknél lényegében kevés kávé sok tejjel, cukorral, jó két-három deci az egész és jégkockával lehűtik, ez így finom!
Előzmény: Törölt nick (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!