Keresés

Részletes keresés

nikolas70 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13875

Üdv!

 

Boldog Új Esztendőt kívánok mindenkinek!

 

Üdv!

vizeslaci Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13874

Eredményekben gazdag Boldog Új Évet kivánok minden fórumózónak!

Előzmény: Törölt nick (13872)
mágus67 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13873

. Egy angyalt küldök néked, tegye szebbé életed, Tegyen pénzt a zsebedbe, Vigyen boldogságot a szívedbe, Vegyenek körül barátok, Boldog Új Évet Kívánok!

 MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13872

Bort, búzát, békességet, szép jövőt és Boldog Új Évet kivánok mindenkinek !

Kapocska Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13871

 

 

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13870

Fúrásokban gazdag Boldog Új Évet mindenkinek !

Előzmény: Törölt nick (13869)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13869

 

 

Minden kedves kútfúró  és  mélyfúró

 

kollégának  nagyon  Boldog  Új  Évet

 

kivánok, erőben és  egészségben is !

Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13868

Tisztelt Uram!

Megköszönöm válaszát. Többségében olyanok érdeklődnek itt a fórumun, akik nem Szíriában szeretnének olajkutatat fúratni.

 A stílusa pedig önmagáért beszél! NO COMMENT!

Előzmény: Törölt nick (13867)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13867

Kedves uram !

 

Valószinüleg másnak szeretted volna cimezni ezt a levelet. Én egy szóval sem javasoltam a felszinközeli vizek és talajvizek kúttá való kiképzését.

 

Én a béléscsövekről irtam pár szót részedre előzőleg.

 

Egyébbként is én ilyen pitiáner fúrásokkal nem is foglalkozom, mivel kőolaj és gázkutató fúrómester vagyok, egy Kanadai érdekeltségű cégcsoportnál, főleg arab országokban.

 

Sziriát, Libanont vagy akár Dél-Jement jobban ismerem mint Magyarországot.  

Fúrásaink általában  2  -  3 ezer méteres mélységüek, de fúrtunk már 4 ezer m. -est is.

 

Ebben a topikban főleg csak totál segitőkészségem miatt irok néha, nosztalgiából. Üdv.

Előzmény: Shepherd01 (13866)
Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13866

Üdv. Hyppodrom!

Nálam a felszíni csapadék vagy talajvíz szóba sem jöhet. Egyik "kedves" szomszédom, gondolom a nyitott fenekű vagy oldalú szikkasztójával beszennyezte a talajt, többek között az ásott kutamat. A nyáron szabályszerűen ömlött a trutymó a kutamba. Az eddigi 1,5-2 méteres vízszint 4,5-5 méteres lett. Büdös, zavaros, ragacsos szennyvíz, melyben olaj, fekália, mosó- és tisztálkodási szerek vannak. Öntözésnél ráfolyt a kezemre és a lábamra. Bőrfertőzést kaptam, tele lettem hatalmas hólyagokkal.

A fúrt kúttal mélyebb rétegből kell a vizet kitermelni, akár 40 vagy 50 méteres mélységből és gondosan elszigetelni a szennyezett felső rétegtől. Valószínűleg mélykúti csőszivattyút kell majd beépíteni.

Előzmény: Törölt nick (13856)
Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13865

Üdv. mrbeck!

Egy ajánlatkérés erejéig  próbát tettem a 6000 Ft/m-es áron hirdető illetővel. Kapásból, látatlanban 12 000 Ft/m nettó ajánlatot tett. Gondolom egy helyszíni szemlén még ezt megemelte volna:)))

Előzmény: mrbeck (13861)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13864

Szia mrbeck !   Az a bizonyos csőforgalmazó és kútfúró cég az nem az enyém, én csak információként tettem fel ide ebbe a topikba, segitség végett a kollégáknak.

Egyébbként is nekem semmilyen honlapom nincsen. Szép estét kivánok és BUÉK !!!!!!

Előzmény: mrbeck (13861)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13863

Szia  Lalibátyó !        Úgy látom, hogy Neked nem mondtam újat ezekkel a JAIN tipusú kútbéléscsövekkel.

Valóban, a csőtokokban lévő kettős hornyos fém - vagy műanyaghuzalos csőkötés és rögzités az zseniális újitás volt !    Bár vannak menetes csöveik is.

De az is igaz hogy az acél savállócsövek esetében ez már régóta ismeretes.

Ezáltal ebben a kérdésben is nagyon aktuális, hogy a tojás vagy a tyúk volt előbb ??

Köszönöm barátságodat és én is nagyon boldog és sikeres új évet kivánok, BUÉK !!!

Előzmény: Törölt nick (13859)
mrbeck Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13862

Ja bocs 

 

 

 

BOLDOG ŰJ ÉVET MINDEN FÓRUM TÁRSNAK.

Előzmény: mrbeck (13861)
mrbeck Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13861

Szia

 

Ne haragudj hogy zavarlak,de nem igazán tudom szónélkül hagyni amit a honlapodon olvastam,ha az atiéd.Ez a rendkivül alacsony árból (irhatnám csúnyábban ) hogy oldod meg gyári kútcsővel??Itt többen egymásnak estek hogy valamelyikük 6000 /m áron dolgozik mert abból se lehet kijönni.Ezért kérdem mert fel forr a vérem az árban mélyen alámenős mesterektől akik ráadásul másik messzebbre eső faluból mennek fúrni a helyi fúrós meg otthon ül mert nincs munkálya.Ráadásul hozzá szaladgálnak ha baj van az olcsójánosok által gányolt kutakkal.Persze nem szó szerint rád gondolok csak ugy általában gondoltam.Nem egy helyen voltam a negyedik kútfúró mert a másik három csinált 6.7.8.méteres (fasza ) kutat,és persze a pénzét mind elvitte.Nekem már csak akkor akartak fizetni amikor napokig szivattyúztam.Na ezért is tele van az ilyen olcsó kutfúrókkal a pupom. De tényleg nem téged akarlak becsmérelni .

 

tisztelettel:mrbeck

Előzmény: Törölt nick (13857)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13860

Üdv Shepherd01 !

Igazán nincs mit köszönnöd. Magam részéről sokkal jobban kedvelem azokat akik nem eső után hanem már eső előtt gondoskodnak köpönyegről. Ha valami eszedbe jutna gyere csak, ha tudunk segítünk.

 

Előzmény: Shepherd01 (13858)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13859

Szervusz Hyppodrom !

Igen hajlamosak vagyunk ezekről az ár érték arányban egész jó csövekről megfeledkezni, pedig egy egészen speciális csatlakozást és rögzítést alkalmaznak a tokokban. Nagyon jól lehet velük dolgozni.

Jószerencsét és BUÉK !

Előzmény: Törölt nick (13857)
Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13858

Üdv. Lalibátyó!

Köszönöm a részletes választ!

A műszaki tartalom és garancia kérdése legalább olyan fontos mint az ár. Ezeket együtt lehet és kell kezelni.

A menetes kútbéléscső melletti érveléssel sikerült megerősíteni a feltételezéseimet.

Árajánlatokat január első felében kérek.

Előzmény: Törölt nick (13855)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13857

Üdv Mindenkinek !     A kútbéléscsövekkel kapcsolatosan csak jelzem, hogy már nálunk is beszerezhetők a világ egyik legnagyobb csőgyártója az indiai  JAIN  cégcsoport termékei.

Extra szivós szilárdságúak és nem drágábbak a mezőfalvai csöveknél.

Sőt ár - érték arányában még olcsóbbak is. Házhoz is szállitják,  érdemes kipróbálni.

Forgalmazója  =     www.primakut.hu - kútbéléscső       Boldog Új Évet mindenkinek !

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13856

Helló  Shepherd01 !         Lalibátyó a feltett kérdéseid többségére már válaszólt, látszik hogy nagyon profi a szakmában.

Én nem vagyok az, de pár infóval kibőviteném azokat :   a Mezőfalvi csőgyár a ragasztótokos csöveket max  30 méter mélységig javasolja, tehát addig van garancia.

Persze ettől függetlenül mélyebbre is beépithetők, főleg ha nincs vagy alig van rétegnyomás. meg persze csak egyszer használatosak a ragasztások miatt.

Ugyanakkor a csövek tipusának és azok átmérőjének megválasztásánál az egyik legfőbb szempont a leendő kútban várható nyugalmi vizszint.

Ez azért fontos hogy már előre kalkulálni lehessen a tervezendő viztermelő szivattyúval

kapcsolatosan.

A felszini házivizellátó szivattyúk ugye csak max  9 m. ről tudnak termelni üzemszerüen.

Ha ennél is mélyebben várható az üzemi vizszint akkor mindenképpen bekell ütemezni a merülő búvárszivattyúk valamelyikét, tehát ekkor már legalább  125 mm -es csövet kell vennünk és ráadásúl a menetes kivitelt.  Jó kútfúrást kivánok !

Előzmény: Shepherd01 (13853)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13855

Üdv

Végre egy olyan kérdező aki a szakmai és nem az anyagi kérdéseket helyezi előtérbe. Az emberek többsége már a vékonyabb ragasztótokos mezőfalvi árától is dob egy hátast és azt próbálja bizonygatni hogy a "szomszédban" is csak szürke vagy sárga (2,2 vagy 3,2 es) cső van és az neki is elég, de azért az örök élet +1 nap garanciát elvárná.

A menetes azért egy kategóriával feljebb van és szűrőválasztékban is nagyobbak a lehetőségek. Persze falvastagságban és átmérőben még nagyobbak a lehetőségek de gondolom esetedben a legvékonyabb falú menetesről lenne szó. A béléscső paramétereit a mélység a használandó szivattyú és a kifúrt talaj kellene hogy eldöntse, nyilván többnyire kompromisszum a végeredmény. ( Persze egy megtervezett és minden kiviteli engedéllyel rendelkező kút esetében olyan csövet kell lerakni mint ami a kiviteli tervben van. ) Ha omlékony a talaj akkor okosabb döntés a menetes cső használata még kisebb mélység esetén is mert a legnagyobb elővigyázatosság ellenére is megtörténhet hogy beomlik a furat és vissza kell építeni a béléscsövet. Nyilván sokkal egyszerűbb egy menetes mint egy ragasztótokos csövet visszabontani és újra beépíteni. Minél erősebb a béléscső annál nagyobb a szilárdsága és az ellenállása a talajerőkkel szemben. Én már láttam olyant is hogy a kész kutat bontották vissza mert kevés vizet adott. Itt is (erősebb) menetes csövek voltak ami visszahúzható volt de a szűrők már beszakadtak. Talán épp a cső értéke miatt húzták is vissza. A szűrő méretét és a szűrőkavics finomságát a vízadóréteg szemcsenagysága és állékonysága határozza meg. Általában 1-3 mm es szűrőkavicsot szoktak használni és 0,3-1 mm es szűrőket de ezt az adott körülmény dönti el. Van ahol a szűrőkavicsolás is szügségtelen. A vízhozam a réteg adottsága, jól megválasztott szűrővel és sódermérettel ezt jobban ki tudjuk használni. -Ha valami nem így lenne kijavítanak a többiek.

BUÉK !

Előzmény: Shepherd01 (13853)
gpgkút Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13854

Helló grobi007!  Üllön a jó vizadó réteg -42 és-56 m en van,én -24m ig 115 vagy 125 ös csövet teszek le majd 63 mas csöre szükitem a kutat,ez egy jelentös ősszeggel csökkenti a kút árát. A várható vizhozam igy 60-100l percenként.

Minden forumozonak BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNOK!

Előzmény: Törölt nick (13851)
Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13853

Tisztelt Kútfúró Urak!

Önöktől, mint szakemberektől szeretném megkérdezni, hogy a mezőfalvi PVC béléscsövek közül melyik a jobb választás, a menetes végű vagy a ragasztott tokos?  Gondolok itt a szerelésre és a kút tartósságára is. A menetes cső ára 125-ös méretben kb. egy ezressel több, a falvastagsága csak 0,5 mm-rel nagyobb. Másik kérdésem, hogy a réselt szűrőcsöveknél a résméretet és a szűrőhomok szemcsenagyságát mi alapján választják ki? A talaj vagy az elvárt vízhozam alapján?

Elnézést kérek, ha hülyeségeket kérdeztem. Tavasszal kutat szeretnék fúratni (nem fúrni) és mint műszaki ember érdekelnek a  nagy tapasztalattal és gyakorlattal rendelkező szakemberek véleményei.

Minden fórumozónak BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK!

grobi007 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13852

Köszönöm mindenkinek az infokat. Azért bízom benne, hogy nem kell 98 m-re lefúrni :) Nem túl pénztárcabarát megldás lenne. Esetleg ha valakinek van még infoja, továbbra is szívesen veszem. Árajánlatok is jöhetnek.

Előzmény: Törölt nick (13851)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 13851

Üdv. Mi fúrtunk az üllői ipari parkban pár éve ivóvizkutat a falu déli oldalán a  4 -es úttól nem messze. az 98 méteres ha jól emlékszem. Jó viz van, bár sokba is került úgytudom.

Előzmény: grobi007 (13848)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 13850

Helló grobi007 !   Üllőn az első jelentősebb vizadóréteg  -13 és  18 méter között van. Ez sajnos nagyon vasas, stb, ezért csak öntözésre alkalmas. Vizhozam 60 liter/ perc.

 

A jobbik réteg az sajnos már  42 m  és  -48 méter között van, homokos kavicsban. Bár kicsit ez is vasas, de kb a tűrési határ körül van. Ha a buksza engedi, ezt javaslom !

Előzmény: grobi007 (13848)
nikolas70 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 13849

Üdv!

 

Az első rétegre alapozott kutak Kb. 15 méteresek a környéken, a következő réteg 50 méter környékén lehet. A nyugvó vízszint 8-10 méter környékén található, nekem ezek az infóim vannak a Üllő vasút oldali részéről.

 

Üdv!

Előzmény: grobi007 (13848)
grobi007 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 13848

Tisztelt Kútfúró Mester Urak!

Üllőn szeretnék kutat furatni (sportliget, régi focipálya mellett) elsősorban locsolásra, amennyiben jó a víz minősége, akár benti használatra is.

Akinek van információja, és vállalná a kihívást, kérem küldje el ajánlatát az e-mail címemre. Esetleg ha van infotok, hogy várhatóan milyen mélységben számíthatok vízre, megköszönném, ha megosztanátok velem.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 13847

Szia

Gromicsek fórumtársunk egykor sokat járt ide de az utóbbi években van hogy hónapok is eltelnek mire ír valamit és attól tartok a látogatásai sem túl gyakoriak mostanában már, (de ne legyen igazam )

Szóval ha sürgős az ügyed,akkor talán ha privát írnál neki előbb kapnál választ a fúrószárakkal kapcsolatban.

Előzmény: olah.anti (13844)
vizeslaci Creative Commons License 2011.12.28 0 0 13846

Helló lalibatyo!

 

Semmi baj,sőt jól tetted ( ha már én nem figyeltem eléggé)

 

Üdv!

 

Előzmény: Törölt nick (13845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!