Keresés

Részletes keresés

Catella Creative Commons License 2008.04.07 0 0 5579
Természetes, hogy van érdeklődő ennyi szépségre :))
Előzmény: Törölt nick (5576)
zebrina Creative Commons License 2008.04.07 0 0 5573
Én is itt kukkolok...

640x480
Csak vigyázni, más néven elmenteni, mert különben búcsút mondhattok az eredeti képnek.

Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (5571)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5572
Köszi!
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (5571)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5571
Állítsátok be ne %-os kisebbítésre, hanem 800*600 felbontásra, az pont jó, ha jól emlékszem!
Nézlek Benneteket azért, egyelőre csak így!:-)
Előzmény: anblock_italia (5570)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5570
Most ez az új gépünk nekem is akkora megapixeleket nyom, hogy egy kicsinyítés nem elég. De megoldható, és ez a lényeg. A Photoshoppal nagyon macerás volt. Régóta vágyom egy ilyen programra, kár, hogy nem szóltam hamarabb:-)
Előzmény: Törölt nick (5547)
Catella Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5569

Kora este még alig volt fotód, most meg alig győztem nézni a sok csodát :)))

 

anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5568

És bizony a pisai dóm nekem is nagyon csodálatos! Sajnos képen nem igazán jön le az a sok hihetetlenül finom kis részlet, az anyagok nemessége! És az ajtón az a fatábla..., kár érte! De a rásütő nap így is nagyon széppé teszi!

A Campo Santót sajnos nem láttam:-( Vsz. nem is fogom soha:-(

Előzmény: Törölt nick (5566)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5567
Én is fényképeztem innen, az tetszik a képedben, hogy csak a hidat világítja meg a nap!
Előzmény: Törölt nick (5546)
bryam Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5558
Csodálatos helyeken jártál! Azért csak rakd fel a többi fotót is, hogy had gyönyörködhessünk! Kissé telhetetlen vagyok ugye? Köszi: bryam
Előzmény: Törölt nick (5555)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5545

A Campo rám is nagy hatást tett, de éppen ellenkezőleg, hihetetlenül melegnek és barátságosnak éreztem! Ha szavazni kellene a világ legszebb terére, én nem sokat gondolkoznék, megvan a jelöltem!

Előzmény: Törölt nick (5522)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5544
Na nekem ilyen gondom most nem lesz, nem kell alkalmazkodnom, az a veszély meg nem fenyeget, hogy sokat kellene időznöm az éttermekben!
Előzmény: Törölt nick (5540)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5543
Azért a képeid elég rapszódikus időjárásra utalnak!
Előzmény: Törölt nick (5529)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5542

Akkor holnap lesz otthon időd, és így tényleg egész könnyű a kicsinyítés! Érdemes volt szólni róla, jött a segítség! Ügyelsz arra ugye, hogy az eredeti méretek megmaradjanak?

Én holnap Győrbe kirándulok, így nem tudok majd hozzászólni, de este az első dolgom lesz nézelődni!

Előzmény: Törölt nick (5540)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5541
De klassz!
Előzmény: Törölt nick (5534)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.06 0 0 5527

Besötétedett, itt vagyok, nézem a képeket, élesztgetem az emlékeimet!

anblock_italia Creative Commons License 2008.04.02 0 0 5506

Biztos kellett fizetni.

 

Tök jó, hogy elmeséled, milyen szép képeket csináltál:-)Mézesmadzag! Én ma nagyon elfáradtam, de holnap...., :-)))

Előzmény: Törölt nick (5505)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.02 0 0 5502

Szia!

Hát Michelangelónak az orrát törte el mér tizenéves korában egy szobrász tanulótársa, Torrigiani (aki az eset után elmenekült, egészen Angliáig), aki állítólag nagyon iirigyelte a tehetségét és molesztálta. Ezért volt szegénynek is olyan csúnya orra.

 

Amúgy kérdésedtől függetlenül már akartam írni, hogy annak az urbinói hercegnek is lehet, hogy baleset miatt volt olyan az orra, mert az egész másik orcája torz volt valami háborús baleset miatt, lehet az orra is akkor sérült. Van több kép is róla, de emiatt mindig csak ilyen féloldalas.

 

Na és szépek a képek???

Előzmény: Törölt nick (5501)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5500

Bizony szépek azok a templomok! A Carmine mint templom nem nagy szám, annó majdnem az egész leégett, aztán barokk stílusban építették újjá. De hogy a Brancacci kápolna hogy úszta meg..., az gondolom a csoda kategóriába tartozik!

És nem csak hogy ide jártak tanulni, de még az orrát is itt törték el:-(

Na muszáj mennem, jó éjt. Holnap este várlak!

Remélem más is előkerül, gondolok itt pl. a topicgazdára, aki nagyon hanyagolja a topicját:-(

Előzmény: Törölt nick (5495)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5499

Jó, jó, nem sürgetlek!:-) Nekem is kellett vagy egy hét, mire összerendeztem a gondolataimat meg a képeimet is hozzá, aztán elég kiválasztani azt a párat ..., igazán ráérsz, dehogy sürgetlek! Elég, ha beszélünk róla! De sajnos most már azt is ideje befejezni:-(

Előzmény: Törölt nick (5496)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5498
Az 1074-es hsz-nél elolvasható az igen szép, már-már költői kommentár, nagyon érdemes!, de annyit azért elárulhatok, hogy persze, egy boldog kisgyerek:-)
Előzmény: Törölt nick (5493)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5497
Erről egyszer már beszéltünk a fórumon, másnak is feltűnt. Az embermagasságban lévők valóban ló kikötésre is alkalmasak, de akkor is felmerült, hogy magasan is vannak. Nem emlékszem, hogy jutottunk-e valamire:-(
Előzmény: Törölt nick (5494)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5491
Bár most a te képeidet kellene nénünk (!), de nem bírom megállni, hogy ne mutassam ezt meg, ilyen is lehet a Ponte Vecchión. Egy kedves topictárs készítette tavaly, sajnos már jó ideje nem láttuk, biztos nem haragudna érte:-) Szerintem ez a kép bármilyen fotópályázaton is megállná a helyét! Gondolom nem kell hozzá kommentár:-)
Előzmény: Törölt nick (5489)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5490
Biztos, hogy olyan, mint egy katlan. De az épületekben lehet, hogy hűvös van, jó vastag a faluk! Pl. az Uffiziben biztos jó hűvös van, márcsak a képek miatt is:-)
Előzmény: Törölt nick (5486)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5488

Nem a romok miatt kell annyit fizetni, azok amúgy is római színház romjai, hanem van ott egy múzeum, amiben a környéken talált etruszk tárgyak és egyebek vannak kiállítva, már amiket Firenze nem nyúlt le. Hihetetlenül érdekes volt a volterrai is, a firenzei meg még izgalmasabb lehet. Itt még sírok is fel vannak építve élethű másolatokként. Annó én sem néztem meg, de most, hogy alaposabban utána néztem az etruszkoknak és láttam a volterrait, hát az egyik, amit legjobban látni kívánok. Képzeld el, hogy ott mászkálsz a sos-sok ezer éves műalkotások között! Szerintem csuda érdekesek és szépek! De a fiesoleit ki fogom hagyni.

Előzmény: Törölt nick (5483)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5485
Na most képzeld el azt az utcát úgy, hogy kétoldalt sorfalként állnak a sötétbőrű árusok, még evickélni sem nagyon lehet közöttük, mert a földön lefektetett pokrócaikon van az áru. Velencében is így árultak, de egyrészt a mellékutcákon és kapták a fülest, hogy jön  a rendőr, akkor gyorsan felkapták a pokróc négy sarkát és rohantak a cuccal. De itt olyan sűrűn álltak, hogy képtelenség lett volna elszaladni, ergó nem féltek, ha ott voltak. Vagyis a rendőrök nem bántották őket. Lehet ma már nem így van, remélem, majd májusban meglátjuk. Kínaiak is voltak, éppen kezdett esni az eső, egyből jött oda mindenkihez a kínai lány az esernyőivel.
Előzmény: Törölt nick (5481)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5482

Örülök, hogy tetszett, biztos nekem is fog!

 

Arra a kampósorrúra gondolsz (az urbinói hercegre)? Elég étvágygerjesztő lehet:-)

Előzmény: Törölt nick (5476)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5480

Lehet, hogy tényleg felülbírálom a gyaloglási szándékomat, ha már fenn is annyit kell kaptatni!:_) Azért az a 10 €-s belépő elég húzós, a firenzei Archeológiai múzeum az egyik legjelentősebb ebben a témában, és ha igaz, csak 5 € a belépő, bár már egyre szkeptikusabb vagyok az árakat illetően. Igazán nem is értem, nem jobb, ha többen mennek be? Igaz, ahogy egyéb dolgokat is írsz, nem a csóró magyarokhoz mérik az árakat:-(

 

Előszedtem a jegyet, a volterrai etruszk múzeum 8 € volt, az se semmi! De nem is volt túl nagy tömeg!

Előzmény: Törölt nick (5475)
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5479
A volterrai dómot ne sajnáld, bemenni nem leht, kívülről meg igazán nem nagy szám. Ezen gondolkoztam is, Volterrában majdnem minden templom zárva volt, ami nyitva, az nem túl emlékezetes, legalábbis én nem emlékszem.
Előzmény: Törölt nick (5471)
vélemény Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5478
"Fiesole olyan mint Szentendre itt"

Mikor jártál utoljára Szentendrén?,
anblock_italia Creative Commons License 2008.04.01 0 0 5477
Az az az utca, ami összeköti a Dóm teret a Városháza terével. Harisnyások utcája magyarul, egyesek szerint azért, mert a harisnyás urak vonultak rajta a templomból a Városházára, mások szerint ott laktak a cipészek, harisnyások. Nekem az első verzió jobban tetszik, annál is inkább, mert az utcát magát a dóm és a városháza építésekor reprezentatív célból építették ki lerombolva a korábbi épületeket. Persze azért ez nem zár ki semmit!
Előzmény: Törölt nick (5470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!