Keresés

Részletes keresés

toll collect Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16165

Simogatni jo lesz ezek is.

Valós önvédelemre alkalmatlanok.

Úgysem fogod soha használni.

Legfeljebb pár dobnyit próbálgatni.

Olyat még Sosem hallottam hogy valaki éles szituban használta volna ezeket a játékszereket.

Előzmény: sztsztg (16164)
sztsztg Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16164

Kösz a sok jó tanácsot!:)

Zoraki r1gg-t vagy alfa g030-at vásárolnék érvényes MKH-val!

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.30 -1 0 16162

Télen semmit sem ér. 3 pulóver + vastag marhabőr bőrkabát alaposan aláöltözve reménytelen kiábrándító.

Nyáron még csak- csak. De lásd van akit boxerrel vágnak pofán eltörik az állcsontja és akkor is lenyomja törkán az önvédekezőnek saját fegyverét. Más a teszt meg más drogos kigyúrt állat élőben adrenalinnal elöntve a feje. Csak felbőszíti felpiszkálja a gumis. Jobban jársz egy jó vasalt bakancsal megrugdosod. Ez tutibb. Esetleg viperát ajánlom de ez irreális eszköz közterületen szabálysértés.

Előzmény: sztsztg (16159)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16161

+1!

Előzmény: Blekk Rájgó (16160)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16160

 A gumilövedékes fegyverek teljesítményét tekintve nem gondolnám, hogy a bőröm erősebb,

mint egy 20mm OSB lap....Legalábbis nem szívesen próbálnám ki.

Azokat a neten fellelhető videókat, amikor is két tár gumilövedék után jókat röhög a "tesztalany",

akkor hinném el, ha az én kezemben lenne a fegyver...

 

A régi lakótelepi dupla farost+közte hullámpapír ajtót tenyérnyi darabon átszakította a Revenge, Geco és Lapua patronnal is! Még az airsoft is marha nagyot csíp, még kellemetlenebb, ha váratlanul ér.

 

A két tár-röhög a tesztalany videókban vagy hungarocell golyót lőnek, vagy a patronból kiszednek a lőportöltetből. Csak a gyúeleggyel tényleg nem üt nagyot :). Ha egyáltalán kiviszi a bogyót.

Előzmény: Törölt nick (16157)
sztsztg Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16159

Köszönöm a normális választ!

Nem általánosítani akartam a szekrény kifejezéssel, csupán az előttem lévő kérdés kapcsán tovább kérdeztem.

Előzmény: Törölt nick (16157)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.30 0 3 16157

Általában pont a harcedzett, kigyúrt kétajtós szekrényekkel nem szokott baj lenni.

Tisztában van az erejével, ok nélkül , feleslegesen nem kötekszik, kerüli a balhét.

Rendszerint maga a megjelenés elég, a legtöbb békés "hegyi" óriás.

Az is igaz persze, hogy alapból kitérnek az ember útjából, akár az utcán is.

Ez a saját, személyes tapasztalatom.

Amennyiben a gáz - riasztó fegyverek hatékonyságát vizsgáljuk, ha nem működne a dolog,

úgy már régen "behalt" volna az iparág, pedig úgy 1920 óta töretlenül virágzik.

Az  irrigens anyagokra való reakció persze egyénenként változó, de személyes példám

alapján mondhatom, 110 kg al is megtérdel tőle az emberfia, még ha csak "visszakézből"

kap is belőle.Gondolom egy komplett tár" full arcba" nem lehet kellemes.

 A gumilövedékes fegyverek teljesítményét tekintve nem gondolnám, hogy a bőröm erősebb,

mint egy 20mm OSB lap....Legalábbis nem szívesen próbálnám ki.

Azokat a neten fellelhető videókat, amikor is két tár gumilövedék után jókat röhög a "tesztalany",

akkor hinném el, ha az én kezemben lenne a fegyver...

Retay Baron Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16155

Szevasz!

Szerinted megállítana egy harcedzett bedrogozott beivott kigyúrt két ajtós szekrényt egy gumibogyó?

Vicces lenne! Szerinted? Még egy bészbol ütő sem teljes erővel megküldve. Talán vascső vagy ólmosbot.       A gáz az tartósított hegyi levegő egyeseknek. Van aki fel sem veszi. (van aki igen) Bedrogozott támadó ellen esélytelen. Fejbe lövöd gázzal aztán még jobban elver utána. Ha szemüveg van rajta még kedvezőbb a helyzete. Elakadhat patron hiba miatt legyen az revolver, (kiszakadó csappantyú megakassza a dobot )    vagy még rosszabb az öntöltő elakad összeakad a kivetőnyílásban.

Ezt neked kell eldöntened. Teljes biztonsággal nem ajánlanám.

 

Előzmény: sztsztg (16154)
sztsztg Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16154

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, és ugyan azon okból tévedtem ide mint sokan mások. Önvédelem céljából szeretnék fegyvert vásárolni, amit természetesen viselni is szeretnék (legálisan). Olvastam néhány sorral lejjebb, hogy egy "szekrény" támadó ellen mennyire hatásos a gumilövedék... Érdekesek a válaszok, de lenne egy kérdésem ezzel a témával kapcsolatban nekem is! Nem hatásosabb ilyen esetben a gáz patron a fegyverben? Egy harcedzett, elszánt "szekrényt" nem állítana meg hamarabb mint a gumilövedék?

Spetnaz Creative Commons License 2015.09.30 -1 0 16153

Szia,

 

Ha jól tudom csak a gunbox-ban lehet Magyarországon gumis alfát venni, és jelenleg kifogytak. G020-as Alfa nincs csak G030 fekete vagy nikkel és G040 nikkel famarkolattal. Ezekből választhatsz. A sima 020,030,040 az csak gáz/riasztó.   www.gunbox.eu itt tudod megnézni hogy éppen kapható-e.

Előzmény: Syl33r (16152)
Syl33r Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16152

Sziasztok!

 

Gondolkozom egy gumilövedékes gázriasztó beszerzésén. Az Alfa-kat nézegettem, de kicsit elvesztem a típusok között. Van a sima 020, 030, 040, ami a csak gázriasztó lenne? És vannak a G030, G040, ami a gumis? G020 nincs is? Illetve lenne a 9120-as http://www.alfa-proj.cz/en/products/firearms/unlicensed-arms/blank-firing/blank-firing-guns-9-mm-r-blanc-6-mm-blanc-22-long-blanc/9120-steel-rubber-s73137653, amit nálunk nem lehet legálisan használni?

 

Van esetleg valakinek eladó gumis Alfája? Vagy tudtok esetleg olyan fegyverboltról, ahol lehet kapni?

 

Köszi:

 

        Tamás

fussatok na fussatok!! Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16151

Egyetértek!A futás szégyen de hasznos.Remény pedig utoljára hal meg hogy nem ér utol minket!

:-D

Előzmény: Fingusz (16150)
Fingusz Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16150

Nos egy nagydarab faszi ellen a futás hatékonyabb szerintem mint egy olcsó gumis :D

 

Előzmény: Törölt nick (16149)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16149

Nos márcsak azért is fontos lenne tudni hogy pontosan mennyire hatékony ruházaton kabáton keresztül egy nagy késsel támadó ellen mert ha nem elégé,utána a delikvens holt biztos hogy a tárat a fejébe kapja ami majdnem biztos hogy mindkét szemét kiviszi+plusz agyrázkodás ez sulyos testi sértés azért....nem mintha kár lenne érte:-))))

Előzmény: Cangoo (16142)
BG 999 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16146

Meg motorosdzsekis bukosisakos vállrolindithato rakétával támad...stb, megint itt tartunk.

Mindenki vállalja amit csinál, oda lő ahová akar, ennyi. Csak leirtam a várható következményt, a kérdésre ez a válasz.

Előzmény: Törölt nick (16144)
Spetnaz Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16145

Sziasztok,

 

Érdeklődni szeretnék hogy próbálkozott-e valaki azzal hogy Keserű Home Defender-VT-re szereléksínt szereljen, fegyverlámpának illetve lézernek. Egyátalán melyik szereléksín lehet kompatibilis a HDM-el ?

BG 999 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16143

Súlyos testi sértés lesz a vád, ha a szeme kiment akkor meg maradandó.

De nem is értem hogy gumissal miért akarsz fejre lőni?

Előzmény: Cangoo (16142)
Cangoo Creative Commons License 2015.09.30 0 0 16142

Sziasztok! Egy olyan kérdést tennék fel, ami szerintem a hozzám hasonló kevésbé "hozzáértő" emberekben már megfogalmazódott...(persze csak a lényeg hasonló:)
Szóval: Tegyük fel, hogy este sétálok az utcán, de az egyik szórakozóhely mellett belém köt egy kemény csávó. A bunyó elkerülhetetlennek tűnik, a csávó már el is indul felém gyors léptekkel. Előveszem a fegyver, mivel tisztában vagyok önvédelmi eszközöm "képességeivel", ezért leadok 1-2 lövést a bunyós fejére. Ezután sikerül meglécelnem.
Ezután mi történhet?
A fickónak betört az orra, netalán az egyik foga, 8 napon túli sérülés, feljelent..
Vagy hallották a lövést és feljelentettek.
Kijön a rendőrség...
És itt mi van?
Elveszik a fegyveremet és eljárás?

-pantheon- Creative Commons License 2015.09.29 0 0 16141

"Épp akkoriban kezdtem el unokatestvérem hatására" = Jani jó tanítómester az tény...:-))

 

De ő minek érdeklődik ezek után hisz a helyi lőtéren élessel is szokott indulni nem is rossz eredményeket elérve.:-)

Előzmény: Derrickmanus (16139)
Derrickmanus Creative Commons License 2015.09.29 0 0 16140

Talán a "Használati Mintaoltalom" megnevezés hangzott el de az már tényleg csak lehet, hogy rémlik.:-))

Előzmény: Derrickmanus (16139)
Derrickmanus Creative Commons License 2015.09.29 0 0 16139

Épp akkoriban kezdtem el unokatestvérem hatására jobban érdeklődni a gáz-riasztó és gumilövedékes fegyverek iránt amikor egy másik fórumon a gyártó még jelen volt egy saját témájú topikkal.

Lehet, hogy rosszul emlékszem szabadalmi és egyéb megnevezésekkel de akkoriban volt szó pereskedésről vagy feljelentésről vagy hasonló konfliktusról mert más is próbálkozott az elölről gumilövedék hátulról riasztótöltény szisztémájú átalakítással vagy gyártással.

Akkoriban eset szó valamilyen féle levédésről.

Nem emlékszem a részletekre de akkortól nekem nagyon úgy rémlik, hogy ez az oka annak, hogy csak a Keserű Művek gyártja és alakítja át gumilövedékessé a fegyvereket.

Azt is mintha olvastam vagy hallottam volna, hogy a két másik forgalmazott gyári gumilövedékes típusra valahogy beleegyezését adta Keserű Úr.

Ha valakinek van rá ideje esetleg utánanézhet vagy utána olvasgathat.

Ha tévedtem és csalnak az emlékeim elnézést kérek akkoriban még nem izgatott annyira a dolog.:-)

 

Előzmény: W_B (16138)
W_B Creative Commons License 2015.09.29 0 0 16138

"Úgy szerette volna írni hogy szabadalomra váró."

 

Olyan nincs, hogy "szabadalomra váró"; olyan létezik, hogy szabadalmi bejelentés, ami megadásra (vagy elutasításra) vár.

 

Tudtommal ilyen sincs Keserű úrnak, csupán u.n. használati minta bejelentései.

 

"Akkor csak azt nem értem, hogy miért nem mer senki átalakítani gumilövedékessé éles fegyvereket?"

 

Azt kellene megkérdezni, aki átalakít.

Tudtommal Steiner azért nem alapkítja át gumiképes gázriasztóvá, mert szürkezónának tartja a gázriasztóból gumizást.

Előzmény: Retay Baron (16133)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.29 0 0 16137

Utcára Pitbull, lakásba Onesta, ha kertes házban laksz a vállfegyver is jó alternatívía (Omerta-T, Glob-85, Godfather) szerintem.

Előzmény: bokenzoli (16135)
Csutka Chief Creative Commons License 2015.09.29 0 0 16136

Egyik sem. De ha már valamelyik inkább a pitbull, az onesta hatalmas.

Ez hordhatatlan inkább lakásvédelmi. De arra meg jobb más eszköz.

Hordani gázpisztolyt vegyél, simogatni éles konverziót, lakásvédelemre ha ehhez van gusztusod gumist.

Előzmény: bokenzoli (16135)
bokenzoli Creative Commons License 2015.09.28 0 1 16135

Sziasztok,kérdésem lenne hogy Keserű Pitbull vagy inkább Onesta?

Derrickmanus Creative Commons License 2015.09.28 0 0 16134

Akkor csak azt nem értem, hogy miért nem mer senki átalakítani gumilövedékessé éles fegyvereket?

Mintha erről is olvastam volna már valamit.:-)

Előzmény: W_B (16131)
Retay Baron Creative Commons License 2015.09.28 0 0 16133

Úgy szerette volna írni hogy szabadalomra váró.

Jelen pillanatban nincs szabadalma valóban.

Előzmény: W_B (16131)
Fingusz Creative Commons License 2015.09.28 0 0 16132

Köszi !

 

Előzmény: Blekk Rájgó (16129)
W_B Creative Commons License 2015.09.28 0 0 16131

Egy szabadalma sincs.

Előzmény: Derrickmanus (16124)
raacsef Creative Commons License 2015.09.28 0 0 16130

Köszönjük a felbecsülhetetlen infot.

A forró drót ment kőrbe. :-)

Előzmény: dészáz (16126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!