Keresés

Részletes keresés

zsoltika147 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 13887

Tisztelt oljeg12!

Olvastam a fórumon, hogy Ön fúrt házilag kutat. Én is szeretnék egy kb. 30-40 m mély kutat fúrni és mivel semmi tapasztalatom, arra kérné, hogy írja le Ön, hogy csinálta pontosan.

Előre is köszönöm

Üdv: zsolika

Előzmény: oljeg12 (2467)
keruksz Creative Commons License 2012.01.05 0 0 13886

Szia grobi007

Amennyiben megelégszel öntöző kúttal én szivesen vállalom.

06-20-314-7282

Előzmény: grobi007 (13848)
nikolas70 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 13885

Üdv Mindenkinek!

 

3 lábú kútfúró állvány eladó. 30x40 mm-es zártszelvényből készült, kb. 3,5 méter magas, teljesen szétszerelhető. Egy ember is simán össze tudja rakni segítség nélkül. Ára 30.000 Ft.

 

Üdv!   

 

 

 

 

 

 

 

 

vlengyel Creative Commons License 2012.01.04 0 0 13884

Sziasztok,

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Budakeszin Makkosmárián szeretnénk kutat fúratni öntözéshez.

Tudnátok tanácsot adni, hogy mi a reális ár, vagy esetleg van itt olyan kútfúró, aki segíteni tudna nekem?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

szukibazso Creative Commons License 2012.01.04 0 0 13883

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy vasas kútvizet,hogy lehet szűrni?Találtam a neten 100 000-es tételeket,de vmi olcsóbb megoldás érdekelne!Mit gondoltok ha egy homokszűrőt a szivattyú után kötnék,az nem jó megoldás?Csak mert a medencéből kiszedte a vasat 1 nap alatt,visszamosatáskor rozsdás trutyi folyt ki!De ott töbször megfordul a víz a szűrőbe,kútnál meg csak egyszer!

vlengyel Creative Commons License 2012.01.04 0 0 13882

Szia WadAlma,

 

Érdeklődni szeretnék, hogy sikerült-e kutat furatnod? Mi is Budakeszin lakunk és gondolkozunk rajta, kiváncsi lennék a véleményedre...ha csináltattál milye mélyen volt viz, milyen kutat furattál, elégedett vagy-e a munkával, tudnád e ajánlani aki csinálta?

Válaszodat előre is köszönöm

údv

Előzmény: WadAlma (6939)
Shepherd01 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 13881

Öntözéshez szeretnék kutat fúratni Esztergom Szamárhegyen a Vöröskői út mellett. Információm szerint 35-45 méter mélységig kell lefúrni. A csövezést a mélység miatt 125-ös  mezőfalvi menetes csőből kérem ( az iszapzsák és réselt szűrő 7,5 mm-es , a többi 5,5 mm-es falvastagsággal). A felső erősen szennyezett talajvízréteget gondosan el kell szigetelni a vízadó rétegtől. A telkemen rendelkezésre álló áramvételi hely 230 V, 16 A. Nagyobb fúróberendezéshez nincs elegendő terület (gondolok itt a teherautóra szerelt  fúróra), csak önjáró lánctalpas vagy a helyszínen összeszerelhető állvánnyal lehet a feladatot elvégezni. A kútfúrás tervezett időpontja: március vége vagy április.

Ha ezekkel a feltételekkel érdekel valakit a munka, akkor az Email címemre kérek árajánlatot küldeni. Tájékoztatásul az eddig kapott ajánlatok 10-13 ezer Ft/m netto értékek közöttiek.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 13880

Üdv

Szerencsés helyen laksz akkor nagyon. (persze ha pincét akarsz ezt már nem mondanám :) Ahol mi ott melóztunk 15-20 métereken kezdődött a víz.

Előzmény: Infomaker (13879)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.02 0 0 13879

Nekem is Monoron alföldi kutma van, percenként olyan 60 liter simán jön belőle, bár nem szoktam annyira leterhelni.

nyugvó olyan 1 méterre van; az üzemi meg olyan 4 méterre.

spames Creative Commons License 2012.01.02 0 0 13878

Szia, attól, hogy egy kút olcsó még lehet jó, például alföldi teknikával készült kutak sokszor még Budapesten is megállják a helyüket. Ha valaki ilyen teknikával csinálja a kutakat és 30.000 Ft-tól 100.000Ft-ig kér egy árat az teljesen reális. Sokaknak nem kell több száz liter percenként. Élég a 20l-40l/perc egy kiskert locsolására. Nekik minek több 100.000Ft-os budafilter csöves kút? Vékony csőves kutak talajvízre kiépítve sokaknak bőven elegendőek.

 

Az más kérdés, hogy nem mindenhol lehet ilyeneket csinálni. Na azoknak megkell fizetni a drágább kutakat készítő kútfúrót!

 

Szvsz attól, hogy valaki olcsóbb kutat csinál mint te, nem kell felhergelni magadat, te más célközönséget célzol meg. Te a ritkább forintott választottad a sűrű fillér helyett. 

 

Egyik tanárom ezt mondta közgazdaságtan órán: "Gyerekek nem kell a legjobb kutat megcsinálni, mert az nem kell senkinek, elég jó kutat kell csinálni. Az többeknek kell mint a legjobb kút, hogy miért? Mert a legjobb kút rohadt drága."

 

Az én véleményem az, hogy igaza volt a tanáromnak én nem csinálom a legjobb kutakat, én jó kutakat csinálok amik nem homokolnak, folyamatosan adják a vizet 24 órában, viszont én csak kismélységű kutakkal foglalkozom. Elvétve egy egy mélyebb kút ismert területen.

 

Üdv

 

Előzmény: mrbeck (13861)
doma67 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 13877

BUÉK Kedves Fórumozók!

 

Új év ... új kutak :-)

Kútfúráson gondolkodom Csopakon a Szeprente utcában. Mellettünk levő telken kb. 10 m-en van víz egy ásott kútban.

Van valakinek információja a környékbeli vízminőségről (van esetleg iható víz vagy csak locsolásra jó)? Esetleg van tapasztalat a szükséges kútmélységről?

Tudna mondani valaki körülbeküli árakat?

 

Előre is köszi a válaszokat!

bohrer Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13876

Eészségben, anyagi , szakmai sikerekben BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK  MINDENKINEK !!

 Ja és a fúrósoknak aszályos tavaszt, nyarat , bár a tavalyi aszály után inkább özönvízre számítok ..........mint 2010-ben.

 

Addig is pezsgőzést és sok sok vörösbort !!!!!!  Egy kedves ismerős szerint igaz magyar ember csak bort iszik amióta meghódítottuk a KÁRPÁT MEDENCÉT !!!!

 

BUÉK !!!

nikolas70 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13875

Üdv!

 

Boldog Új Esztendőt kívánok mindenkinek!

 

Üdv!

vizeslaci Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13874

Eredményekben gazdag Boldog Új Évet kivánok minden fórumózónak!

Előzmény: Törölt nick (13872)
mágus67 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13873

. Egy angyalt küldök néked, tegye szebbé életed, Tegyen pénzt a zsebedbe, Vigyen boldogságot a szívedbe, Vegyenek körül barátok, Boldog Új Évet Kívánok!

 MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13872

Bort, búzát, békességet, szép jövőt és Boldog Új Évet kivánok mindenkinek !

Kapocska Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13871

 

 

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13870

Fúrásokban gazdag Boldog Új Évet mindenkinek !

Előzmény: Törölt nick (13869)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13869

 

 

Minden kedves kútfúró  és  mélyfúró

 

kollégának  nagyon  Boldog  Új  Évet

 

kivánok, erőben és  egészségben is !

Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13868

Tisztelt Uram!

Megköszönöm válaszát. Többségében olyanok érdeklődnek itt a fórumun, akik nem Szíriában szeretnének olajkutatat fúratni.

 A stílusa pedig önmagáért beszél! NO COMMENT!

Előzmény: Törölt nick (13867)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13867

Kedves uram !

 

Valószinüleg másnak szeretted volna cimezni ezt a levelet. Én egy szóval sem javasoltam a felszinközeli vizek és talajvizek kúttá való kiképzését.

 

Én a béléscsövekről irtam pár szót részedre előzőleg.

 

Egyébbként is én ilyen pitiáner fúrásokkal nem is foglalkozom, mivel kőolaj és gázkutató fúrómester vagyok, egy Kanadai érdekeltségű cégcsoportnál, főleg arab országokban.

 

Sziriát, Libanont vagy akár Dél-Jement jobban ismerem mint Magyarországot.  

Fúrásaink általában  2  -  3 ezer méteres mélységüek, de fúrtunk már 4 ezer m. -est is.

 

Ebben a topikban főleg csak totál segitőkészségem miatt irok néha, nosztalgiából. Üdv.

Előzmény: Shepherd01 (13866)
Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13866

Üdv. Hyppodrom!

Nálam a felszíni csapadék vagy talajvíz szóba sem jöhet. Egyik "kedves" szomszédom, gondolom a nyitott fenekű vagy oldalú szikkasztójával beszennyezte a talajt, többek között az ásott kutamat. A nyáron szabályszerűen ömlött a trutymó a kutamba. Az eddigi 1,5-2 méteres vízszint 4,5-5 méteres lett. Büdös, zavaros, ragacsos szennyvíz, melyben olaj, fekália, mosó- és tisztálkodási szerek vannak. Öntözésnél ráfolyt a kezemre és a lábamra. Bőrfertőzést kaptam, tele lettem hatalmas hólyagokkal.

A fúrt kúttal mélyebb rétegből kell a vizet kitermelni, akár 40 vagy 50 méteres mélységből és gondosan elszigetelni a szennyezett felső rétegtől. Valószínűleg mélykúti csőszivattyút kell majd beépíteni.

Előzmény: Törölt nick (13856)
Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13865

Üdv. mrbeck!

Egy ajánlatkérés erejéig  próbát tettem a 6000 Ft/m-es áron hirdető illetővel. Kapásból, látatlanban 12 000 Ft/m nettó ajánlatot tett. Gondolom egy helyszíni szemlén még ezt megemelte volna:)))

Előzmény: mrbeck (13861)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13864

Szia mrbeck !   Az a bizonyos csőforgalmazó és kútfúró cég az nem az enyém, én csak információként tettem fel ide ebbe a topikba, segitség végett a kollégáknak.

Egyébbként is nekem semmilyen honlapom nincsen. Szép estét kivánok és BUÉK !!!!!!

Előzmény: mrbeck (13861)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13863

Szia  Lalibátyó !        Úgy látom, hogy Neked nem mondtam újat ezekkel a JAIN tipusú kútbéléscsövekkel.

Valóban, a csőtokokban lévő kettős hornyos fém - vagy műanyaghuzalos csőkötés és rögzités az zseniális újitás volt !    Bár vannak menetes csöveik is.

De az is igaz hogy az acél savállócsövek esetében ez már régóta ismeretes.

Ezáltal ebben a kérdésben is nagyon aktuális, hogy a tojás vagy a tyúk volt előbb ??

Köszönöm barátságodat és én is nagyon boldog és sikeres új évet kivánok, BUÉK !!!

Előzmény: Törölt nick (13859)
mrbeck Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13862

Ja bocs 

 

 

 

BOLDOG ŰJ ÉVET MINDEN FÓRUM TÁRSNAK.

Előzmény: mrbeck (13861)
mrbeck Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13861

Szia

 

Ne haragudj hogy zavarlak,de nem igazán tudom szónélkül hagyni amit a honlapodon olvastam,ha az atiéd.Ez a rendkivül alacsony árból (irhatnám csúnyábban ) hogy oldod meg gyári kútcsővel??Itt többen egymásnak estek hogy valamelyikük 6000 /m áron dolgozik mert abból se lehet kijönni.Ezért kérdem mert fel forr a vérem az árban mélyen alámenős mesterektől akik ráadásul másik messzebbre eső faluból mennek fúrni a helyi fúrós meg otthon ül mert nincs munkálya.Ráadásul hozzá szaladgálnak ha baj van az olcsójánosok által gányolt kutakkal.Persze nem szó szerint rád gondolok csak ugy általában gondoltam.Nem egy helyen voltam a negyedik kútfúró mert a másik három csinált 6.7.8.méteres (fasza ) kutat,és persze a pénzét mind elvitte.Nekem már csak akkor akartak fizetni amikor napokig szivattyúztam.Na ezért is tele van az ilyen olcsó kutfúrókkal a pupom. De tényleg nem téged akarlak becsmérelni .

 

tisztelettel:mrbeck

Előzmény: Törölt nick (13857)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13860

Üdv Shepherd01 !

Igazán nincs mit köszönnöd. Magam részéről sokkal jobban kedvelem azokat akik nem eső után hanem már eső előtt gondoskodnak köpönyegről. Ha valami eszedbe jutna gyere csak, ha tudunk segítünk.

 

Előzmény: Shepherd01 (13858)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13859

Szervusz Hyppodrom !

Igen hajlamosak vagyunk ezekről az ár érték arányban egész jó csövekről megfeledkezni, pedig egy egészen speciális csatlakozást és rögzítést alkalmaznak a tokokban. Nagyon jól lehet velük dolgozni.

Jószerencsét és BUÉK !

Előzmény: Törölt nick (13857)
Shepherd01 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 13858

Üdv. Lalibátyó!

Köszönöm a részletes választ!

A műszaki tartalom és garancia kérdése legalább olyan fontos mint az ár. Ezeket együtt lehet és kell kezelni.

A menetes kútbéléscső melletti érveléssel sikerült megerősíteni a feltételezéseimet.

Árajánlatokat január első felében kérek.

Előzmény: Törölt nick (13855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!