Keresés

Részletes keresés

Ruth22 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 10792

Baranya

Előzmény: 560707 (10790)
bandolesa Creative Commons License 2014.08.26 0 0 10791

Attól is függ hol laksz, a helyi bíróság leterheltsége is számít.

Egy évig simán eltarthat az ügy intézése.

Ahogy megkapták 30.-napon belül kell kezelésbe venni.

 

Előzmény: szívbeteg55 (10783)
560707 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 10790

Ruth te megyik megyében laksz?

 

Előzmény: Ruth22 (10789)
Ruth22 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 10789

Helyzet ugyanaz, 2012.01.01.-től III. csoportból rehabilitációs ellátott lettem.

Nem tudom, írtam-e, de én a megye központból kaptam ilyet, hogy menjek be, mert új álláslehetőségek nyílnak.

Azelőtt, 2008-tól soha sem kaptam ilyet.

Telefonáltam, egy titkárnő vette fel. Kérdeztem; hogy visznek oda, kifizetik-e, ha odavitetem magam... Szó szót követett, rájött, hogy nem tudok utazni. Ja, akkor ne menjek. Ez csak egy ismertető lesz az állásról. Rákérdeztem mi a neve, hogy felírom. Mondja: nem kell, ő már felírt engem. Mondom, azért szeretném, nehogy baj legyen belőle.

A biztonság kedvéért a levél aláírójának küldtem a saját e-mailjára is, meg a központira is, hogy hivatkozva XY-nal ekkor-akkor történt telefonbeszélgetésre, ha mégis be kell mennem, küldjön értesítést. Nem kaptam.

Bementem a helyi (városban lakom) munkaügyi központba, - még ilyet nem hallottak, hogy a megyeszékhelyre kérték volna be a rehab-ellátottakat. Keddenként jön ki a szakértő, megkérdezik, és felhívnak, ha van valami, vagy írnak e-mailt. Azóta sem...

Előzmény: 560707 (10785)
mithogyan Creative Commons License 2014.08.25 0 0 10788

Nem visszaküldésről van szó! Személyes megjelenésről.

Előzmény: 560707 (10787)
560707 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 10787

Köszi a gyors választ.

Ugy látom, hogy akkor végül is nem kötelező nekik visszaküldeni. Biztos nincs elég munkájuk, előre dolgoznak.

Üdvözöllek

Előzmény: mithogyan (10786)
mithogyan Creative Commons License 2014.08.25 0 0 10786

Azért is írtam, hogy vajon más megyében is van-e ilyen. Elvileg ez egy tájékoztató levél, amelyben közlik, hogy nyilvántartásuk szerint komplex felülvizsgálatra váró, rehabilitációs ellátásban részesülő ügyfélként szerepelek és a céljuk, hogy megismertessenek az RSZSZ-nél folyó foglalkozási rehabilitációs munkával és a lehetőségekkel, melyet felkínálnak számomra (rehab. tanácsadás, önéletrajz készítés, munkára felkészítő tréning). Viszont a tájékoztató végén ott volt, hogy keressem fel a lakóhelyemhez legközelebb eső Rehab. Szakig. Szervet. Kérték az utolsó orvosi szakvéleményt és határozatot és a jelenlegi ellátásomról a zöld igazolást. Ezeket nem másolták le, de az utolsó szakorvosi papírjaimat igen. Ebből láthatják, hogy tart még az orvosi "rehabilitáció".

Szóval úgy éreztem kötelező elmennem, mert együttműködőnek KELL lennem. 

Előzmény: 560707 (10785)
560707 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 10785

Mit küldtek "Minthogyan" ?!

Tudod én is fejér megyei vagyok, s én is 2013 májustól várom a "behívót" Szintén IIII. csoportos voltam. Nekem eddig még nem küldtek semmit. Ezt még nem is hallottam senkitől, hogy ilyet küldözgetnek. Mi akar ez lenni, hisz honnan tudhatnák, hogy milyen egészségi állapotban vagy, egyáltalán, hogy tudsz-e dolgozni.

Még miket találnak ki nem tudom. Csak csodálkozom.

Üdvözöllek !

Előzmény: mithogyan (10784)
mithogyan Creative Commons License 2014.08.25 0 0 10784

Még mindig felülvizsgálatra váró volt III. csop. rokkantból átfordított rehab. ellátásban részesülő vagyok. Kaptam egy "behívót" a RSZSZ-től, melyben felajánlják munkaerő-piaci szolgáltatásaikat. Felvették az adataimat, iskolai végzettségeimet, kértek orvosi kontroll papírokat és alá kellett írni egy nyilatkozatot, hogy nyilvántartásba vettek rehabilitációs szolgáltatás kérőként. Megint lett egy kis sárga könyvecském, mint anno, mikor rehabilitációs járadékos voltam. 

Végül is nem bánom, mert arra a következtetésre jutottam, hogy ettől is függhet, mikor hívnak be felülvizsgálatra.

 

 

 

szívbeteg55 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 10783

Azt nem tudja valaki véletlenül,hogy mikor kapok értesítést a Munkaügyi Bíróságról,hogy kezelésbe vették az ügyemet?Hány hónap múlva,esetleg egy év is kell hozzá?

 

szívbeteg55 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 10782

Legalább egy hónapot kell várni.Nekem majdnem kettő is eltelt mire kézhez kaptam.

 

Előzmény: klaricsabi (10781)
klaricsabi Creative Commons License 2014.08.25 0 0 10781

Szép napot!

 

Ma voltam másodfokon Pécsen Kb mennyi idö mulva kapok határozatot? Köszönöm

sz16 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 10780

ROSTA kb. egy órája · szerkesztveMinket is érint a szélsőjobboldali irányultság. Ennek áldozata lett a a Rokkant Törvény. A hatalom selejtesnek, potyalesőnek, csalónak titulált bennünket és létbiztonságunkat, emberi élethez való jogainkat, a tisztes megélhetésünket vette e...l. Harmadrendű állampolgárként kezel és megbélyegez minket. A rokkantak nagy csoportja vállt földönfutóvá.
Első lépésként hozta meg a korhatár alatti nyugdíjasok " Numerus Claususát", majd később Horthy nyomán jönnek a származás alapú megkülönböztető törvények.
Kérjük a rokkant szervezeteket, szimpatizánsokat hogy csatlakozzanak tiltakozásunkhoz!
Továbbiak
CsatlakozomTiltakozzunk a szélsőjobbra érkező orbáni politika ellen2014. augusztus 31.,

 

 

 

 

https://www.facebook.com/events/673319916093720/?source=1

Ruth22 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 10779

2008-ban szintén.

Előzmény: mithogyan (10777)
sz16 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 10778

Ez így volt nekem is át kellett lépnem az államiba 2007 ben !! Nem volt választási lehetőség !!!!!!!!!!!!!

Előzmény: mithogyan (10777)
mithogyan Creative Commons License 2014.08.21 0 0 10777

A MANYUP-nak viszont nem volt rokkantsági szolgáltatása, így akit anno leszázalékoltak eleve át kellett utaltatni az "államiba", hogy kaphasson pl. rokkantsági nyugdíjat. 

Évszakok Creative Commons License 2014.08.21 0 0 10776

Tudomásom szerint akik nem léptek vissza illetve magánnyugdíjpénztárt választottak, azoknak is jár államtól minimumnyugdíj.

Nem tartom valószínűnek, hogy megnyírbálják a nyugdíjasokat, hiszen akkor elég sok szavazót riasztanának el másik párthoz.

bandolesa Creative Commons License 2014.08.20 0 0 10775

És abból az 5 millió forintból egy havi 21000 forintos járadék jönne ki 20 nyugdíjas évemre (több nem lesz).

 

Ez nagyon kevés. Legalább havi 50.-ezer FT.-nak kellene kijönni.

Előzmény: Törölt nick (10774)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 10774

Hozzánk munkahelyre kijött egy ürgemadár a TB-től és megpróbálta meggyőzni azokat akik nem akarták a reálhozamukat felvéve visszaadni a MANYUP pénzüket.
Érvük az volt. hogy úgyse a mi pénzünk és hogy lehet jó a lelkiismeretünk, ha az államnak emiatt extra adóssága keletkezik.
Mondták, hogy rokkantság esetén is kire támaszkodhatnánk? Hát az államra, mert ő tart el akkor minket.
Ha meg nem lépünk vissza akkor ne számítsunk állami nyugdíjra.
Ehhez képest Féreg Zsuzsa említett véleménye már a nyugdíj elérhetetlenségének bizonytalanságáról szól.
Néha elgondolkodtam mi lett volna ha nem lépek vissza: mennyit ért volna az a pénz. ha továbbra is a MANYUP-nál gyarapodott volna.
Tőlem az állam MANYUP-ról 5 milliót szedett el és akkor még nemmondta, hogy a szociális rendszert annyira felrobbantja, hogy
a munkavállalás nélküli nyugdíjam biztosan nem lesz elég a megélhetésemre (a mostani rokkantellátásom sem).
Ehelyett kiszúrta a szememet a reálhozammal, aminek örültem és amiből jó meleg paplanokat vettem.

És abból az 5 millió forintból egy havi 21000 forintos járadék jönne ki 20 nyugdíjas évemre (több nem lesz).

A szomorú most az, hogy látható, hogy eszük ágában sincs majd nyugdíjat fizetni nekünk.

 

Módom lenne utódoz csinálni csak mivel felnevelni valoszinuleg nem tudom  a rokkantellátásomból ezért ebben az irányban nem léphetek

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 10773

szoktatják az embereket ahhoz, hogy nem kapnak nyugdíjat
vagy ha kapnak is keveset - és a demográfiai helyzetre fogják
nem csináltál gyereket - büntetésből nyugdíjad se lesz
akinek meg született gyereke annak  meg azért nem lesz nyugdíja, mert a gyerekeinek kötelessége eltartani őket
addig meg talán a közszférában habzsidőzsi is lehet (kíváncsi leszek ezév végére hogy alakulnak a körülmények)

az emberek azért fizetnek járulékot, mert bíznak abban, hogy szükség esetén segít az állam
a rokkantak megtapasztalták már, hogy ez nincs így és ha gyereket szült valaki, akkor ő tehet róla és a problémáját oldja meg maga (ki fog itt szülni?)
most a Féreg-féle beszéd után a többiek is elkezdhetnek kapkodni

bandolesa Creative Commons License 2014.08.19 0 0 10772

10.-év múlva már a nyugdíj sem lesz biztos.

Nagyon kevesen fognak kapni állami nyugdíjat-közalkalmazott, pedagógus, állami alkalmazott.

 

Nem lesz a privát szférában dolgozóknak elég szolgálati ideje. Magánszférában 40.-év munka után csak 8-10 év bejelentett viszonnyal nem tudom mit lehet kezdeni?

 

Itt majd az Államnak kell egy minimál-nyugdíjat állampolgári jogon garantálni 2025.-re.

 

Sok-sok szolgálati idő nélküli ember fog addigra tengődni...

Előzmény: rokkant42 (10771)
rokkant42 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 10771

"Alkotmányellenes lett a nyugdíj" - megdöbbentő beszélgetés Ferge Zsuzsával

 

 

Semmi sem garantáljahogy a mindenkori nyugdíjkorhatár elérésekormegkapják a rendszeres nyugdíjukat azokakik jelenleg aktívkeresőként mozognak a munkaerőpiacon. - Véli Ferge Zsuzsaszociológus professzoraz MTA rendes tagjaAz elismert szaktekintély aPetőfi Asztaltársaság vendégeként érkezett városunkbaahol egyközéleti fórum keretében Grőber Attila a társaság ügyvivőjebeszélgetett vele aktuális témákrólSzóba került a munkanélküliség, agyermekéhezésaz egyenlőtlenség, a létminimum és számos, aszociálpolitikát érintő kérdés tényekreadatokrastatisztikákrahivatkozva.

Grőber Attila felvezető kérdésére válaszolva Ferge Zsuzsa részletesen foglalkozott a társadalmi egyenlőtlenség és a szegénységösszefüggéseivel, a szegénység sokféle meghatározási lehetőségével és a jelenlegi magyar tendenciákkalMás amélyszegénységmás az unió szegénység meghatározásaés másezeknél magasabb a Központi Statisztikai Hivatal általszámított létminimumAz utóbbit helyesebb lenne szociális minimumnak neveznimertdefiníciója szerintbiztosítja „afolyamatos életvitellel kapcsolatos szerény – a társadalom adott fejlettségi szintjén konvencionálisan alapvetőnek minősülő –szükségletek kielégítését”Fontos kormányzati cél lenne egy ilyen minimum biztosításaNoha a kormányzat több fontosdokumentumban vállalta a szegénység csökkentésétintézkedéseinek jelentős része ellentmond ennek a törekvésnek. Aszegénység helyett a szegények ellen küzd például az egységes adókulccsalamit példátlan módon a szegényekre iskiterjesztett, a segélyek csökkentésével és szigorításával, a hajléktalanok közterületekről elűzésével. A szegénységújratermelődését a közoktatás átalakítása is inkább elősegíti, mint gátolja.

közönség kérdéseire válaszolva beszélt az időskori megélhetés problémáirólAz új Alaptörvény 2011-es verziója előtt arendszerváltás demokratikus alkotmánya alapvető jogként ismerte el a szociális biztonságot. A szövegben 1989-benrögzítették: „A Magyar Köztársaság állampolgárainak joguk van a szociális biztonsághozöregségbetegségrokkantság,özvegységárvaság és önhibájukon kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén a megélhetésükhöz szükséges ellátásrajogosultak.” A Fidesz-kormány új Alaptörvényt alkotott, s a fentebb említett passzust törölte a rendelkezésekből. A jog helyébeaz „állami törekvés” került„Magyarország arra törekszikhogy minden állampolgárának biztonságot nyújtson.” A felsoroltállampolgári csoportok közül az idősek hiányoznakrájuk más paragrafusok vonatkoznakAz „időskori megélhetésbiztosítását.. egységes állami nyugdíjrendszer “…segíti elő”Ferge Zsuzsa szerint az „állami törekvés” és az „elősegítés”olyannyira bizonytalan és behatárolhatatlan fogalmakhogy semmi nem szavatolja a nyugdíjatUgyanakkor a nyugdíjat mamég meghatározó törvény társadalombiztosítási nyugdíjrendszerről szólEz tulajdonképpen akár alkotmányellenesnek istekinthetőlegalábbis nem fér össze az Alaptörvény téziseivel.

Ugyancsak kérdésre felelve beszélt a professzor a feltétel nélküli alapjövedelemmel kapcsolatos nemzetközi vitákról éstörekvésekrőlTanulmányokratényadatokra hivatkozva ismertette a változó globális feltételek miatt szerinte elkerülhetetlenintézménytKiemelte azt a tanulmánytamely Magyarországon először kiszámítjamibe kerülhet és hogyan fedezhető azalapjövedelem. A (Bánfalvi István és munkatársai által jegyzetttervezet szerint tövid idő alatt bevezethető lenne egy olyanalapjövedelemamely „létpénz”-ként a nagykorú állampolgárnak 50, a gyermekeknek 25 , a várandós anyáknak 75 ezerforintos havi juttatást adnaEzek az összegek helyettesítenék a jelenlegi ellátások jelentős részét. A feltétel nélkülialapjövedelem alanyi jogon járnaFerge Zsuzsa szerint ha történelmileg elkerülhetetlen és gazdaságilag megoldható lenne is,itt és ma politikai és ideológiai akadályai vannak. A politika sikeresen elfogadtatta azt a tételthogy „nincs jog kötelezettségnélkül”holott még a magyar alaptörvény szerint is feltétel nélküli az élethez, a méltósághozsőt, a szabadsághoz való jog is.Ám a közvélemény miatt még a baloldali pártok sem vállalják fel célként az alapjövedelmetAzt hosszú demokratikus vitáksorán lehet csak elfogadtatniEnnél közelebbi lehet egy rosszabbmert segély-típusú, de a mainál mégis jobb megoldásegyolyan szociális minimum, amit azoknak a „rászorulóknak” kéne biztosítaniakik ma ez alatt élnek (legyenek dolgozó vagy nemdolgozó szegények).

A teltházas esemény végén a közönség nagy tapssal díjazta Ferge Zsuzsát. Reméljük, hogy nem utoljára találkozhattunk vele,és egy legközelebbi alkalommal visszatapsolhatjuk Pápára.

BJszakért Creative Commons License 2014.08.17 0 0 10770

Meskete22

Rehab ellátást szüneteltetik táppénz, betegállomány (keresőképtelenség) ideje alatt, tehát ez idő alatt táppénzt, betegállományban részesül az illető, több ellátásban nem részesülhet egy időben Mmtv értelmében (2011. évi CXCI.tv.), rehab ellátottnak bejelentési kötelezettsége van erről Rszsz felé, ha nem teszi meg, visszafizetési kötelezettsége van a jogosulatlanul felvett ellátást illetően. Rszsz-Nav kapcsolatban van elektronikusan.

 

Rehab ellátás 2012-től (új jogszabály) táppénzszerű ellátás, a rokkantsági nyugdíjrendszert megszüntették, amikor a rokkantsági nyugdíj a Tny (1997.évi LXXXI.tv. tartalmazta), mellette táppénzre nem volt jogosult az illető, de a szolgálati idő és átlagkeresetet is figyelembe vették az összeg megállapításánál, ám utóbbi nem szolgálati idő az öregségi nyugdíj számításánál, míg előbbi, a rehab a rokkantsági ellátás szolgálati időnek számít.

 

tide64

A megváltozott munkaképességű (mmk) személyek ellátásai megállapítás napján (2011. évi CXCI.tv. 2§):

- nem lehet rendszeres pénzellátása (táppénz többek között)

- nem végezhet kereső tevékenységet (pl. esetében az egyéni vállalkozást meg kell szüntetni, ugyanis Mmtv. és Flt.-t és Szja-t együtt kell értelmezni, mert egyik a másik törvényre hivatkozik)

- rendelkeznie kell bizonyos esetben (pl. új igénylő) biztosítotti idővel, amit Mmtv szabályoz, mint jogi feltételt szintén

- legalább 60%-ban egészségesnek kell a bizottságnak véleményezni, vagy annál kevesebb mértékben

Ezek az orvosi-, jogi feltételek, amely fennállása esetén megállapítható mmk ellátás.

 

Email szakmai honlapomon található, azt tuti megkapom, olvasom.

Bízom benne, segítettem az eligazodásban, szép hétvégét

sz16 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 10769
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.15 0 0 10768

Köszönöm a válaszod :)

Előzmény: mithogyan (10765)
tide64 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 10767

Sziasztok !

 

Én a leszázalékolás előtt állok.

Van munkaviszonyom és van a nevemen egy egyéni vállalkozás.

Kérdésem a szakértőtől: Jelenleg táppénzen vagyok és saját jogon adom be az igényt állapot rosszabbodás jogcímen.  A megítélés napján nem lehet semmilyen jogviszonyban lenni?

Tudnánk nézni erre egy törvényi helyet?

 

 

Köszönöm.

hagyma boly Creative Commons License 2014.08.15 0 0 10766
mithogyan Creative Commons License 2014.08.14 0 0 10765

Nem engem kérdeztél, de amíg a Szakértő Asszony nem válaszol... úgy tudom táppénzt kaphat a munkaviszonya alapján. A táppénz összegét pedig levonják a rehabilitációs ellátásból, mert mindkettő egészségbiztosítási ellátás és a kettő együtt nem adható.

Előzmény: Törölt nick (10751)
Kaveka14 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 10764

 Beírtam Orbán Viktor Miniszterelnök úr facebook oldalára 2 mondatot,  hogy sajnos cserben hagyta a rokkantakat. Gyorsan le is került onnan. Legalább az admin olvasta. 

 ( Az jutott eszembe most, hogy aki kirekeszt, az maga is kirekesztetté válik...ez az ország a mi hazánk is...)

 

Előzmény: Törölt nick (10761)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2014.08.14 0 0 10763

Ez a cél  engem is visszasoroltak a komplexen, a rosszindulatú daganat 5 éven túli nem számít

a visszéreres lábak szintén nem stb ......... Az a cél ,hogy ha pár % -is ,de elvegyenek, onnantól már

törvény szerint nem kell a régi rokkant nyugdíjnak megfelelő összeget fizetni .Én a felét kapom az előző ellátásomnak azt is annak köszönhetem ,hogy a baleseti járadékhoz nem nyúltak .Ha annak idején nem választok b járadékot most az ellátásom 70%-nak mondhattam volna búcsút ! Mintha az ember

egy üzemi balesetet direkt kérne magának  hm .Ennél embertelenebb bagázs ebben az országban még nem volt kormányon, pont most hallottam  a para foci válogatott nem jutott ki a vb-re mert kellett volna  8 millió forint és nem volt, mert elvették azt a kevés támogatást is amit eddig kaptak .

A tények,  stadionfelújításra építésre kb 100 milliárd megy el ,eddig 38 milliárdot már elköltöttek ,86 óta nem jutunk ki vb-re 38.-k vagyunk a világranglistán,  a para csapat az 5. és természetesen kiharcolta a részvételt .Igaz az ő támogatásukból  nem kaptak volna a haveri cégek, míg a stadionokból ..........

Előzmény: sz16 (10749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!