Keresés

Részletes keresés

Orbika Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13898

csőnől = csőből :)

Orbika Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13897

A szivattyúval nem lesz gond, a próbalyukhoz szükséges öblítést 1db tomos szolgáltatta, de a nagyobb fúrási átmérőhöz fel tudok használni még egy tomost, így a kettő együtt kb 700l/perc mennyiséget produkálna, bár kérdéses hogy az 50es csövön ez a mennyiség lemegy-e.  A próbafúrást kb 1 óra alatt "toltam le", de nyiláván lehetne lassabban is haladni.

 

lalibatyo!

 

Ezen a vidéken nagyon sok ilyen összeszűrőzött kút üzemel, tehát nem magamtól találtam ki, a víz az arzén és a mezőgazdaság műtrágya- és vegyszerfelhasználása miatt ebben a mélységben fogyasztásra alkalmatlan. A szomszédunkban 85-90 méternél találtak ivóvíz minőséget.

Kérdezősködtem a kúttulajdonosok körében, általában a 25m körüli és 45 m körüli rétegeket szűrőzték össze, de volt aki azt mondta hogy neki a legfelső rétegbe is tettek, a 49 méteres kútjában 23 m szűrő van, bár ettől még olyan hűűű de sok vizet nem ad.

 

 

Jelen pillanatban úgy képzelem a kivitelezést, hogy 150mm átmérővel haladok lefelé, feljegyzem, hogy hány méternél jön a vízadó réteghez tartozó homok, lefúrás után kiöblítem tiszta vízzel, majd összeállítom a  második 22-26m  és a harmadik  42-49 méterig tartó rétegeknek megfelelő szűrőt, belerakom a helyére, majd körben addig töltöm a szűrőkavicsot, amíg a csőnől jön a víz. ezután cement tejjel kitöltöm a maradék üreget -1 méterig majd jön a kézipumpás kútfej, végén homokkal betemet és kész.

 

Ha valami kifogásolhatót találtok a gondolatmenettel kapcsolatban, akkor jelezzétek bátran! :)

 

Köszönöm az eddigi infókat!

 

üdv: Orbika

 

 

 

Előzmény: gamate (13896)
gamate Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13896

Üd Orbika!

 

Maximum két szomszédos vízadóréteg szűrőzhető össze, de csak akkor, ha nem vastag közöttük a vízzáró, és biztosan lehet tudni, hogy a két réteg tisztasága, összetétele közel azonos.

Ha a feltételek közül egy is hibádzik, már nem illik összekötni.

 

Lalibátyóhoz csatlakozva, inkább ne szűrőzd össze!

 

Én nem azon a vidéken dolgozom, így nem tudom megmondani, hogy a második, vagy harmadik lenne-e a jobb..., de az biztos, hogy ne az elsőbe kerüljön.

Nem feltétlenül igaz az, hogy minél lejjebi a vízadó annál jobb a víze, mert a felszíni szennyeződésen kívül lehet még ezernyi más oldott anyag is abban.

 

A kivitelezést tekintve nem a forgató a kérdéses (hiszen max tovább kell kapaszkodni a csőbe...), hanem hogy van-e akkora szivattyúd ami fel tudja hozni a furadékot ekkora átmérőben.

 

 

gamate

 

www.kutfuro.com

 

Előzmény: Orbika (13892)
bohrer Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13895

oxxywcs tt    helyett ott ( a billentyűzetet törölgettem:))))

bohrer Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13894

De jó sorotok van oxxywcs  tt az alföldön hogy egy  vízszintes élű "homokozólapáttal "  ami bililemezből van és egy kézi fúrógéppel le tudsz menni 50 méterig.

A leggyengébb pont a műanyagcsőves  " fúrószár", az szakad legelőször, 150mm-nél .

A  100mm-es normál lyukhoz képest ez 2,25-szörös felület .

Előzmény: Orbika (13892)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13893

Üdv

Nem tartom jó ötletnek egybe szűrőzni a több réteget mert megindul a rétegek közti vízáramlás béléscsövön belül így összemocskolod azt is ami eddig vélhetően tiszta volt. Főleg nem jó ötlet a legfelső réteget bekötni ami biztosan szennyezett. Sőt a próbalyukad is eltömedékelhetnéd hogy ne tedd tönkre mások tiszta vizét akik a környezetedben élnek. Talán szólnod kellene olyannak aki tisztában van azzal minek mi a következménye és megcsináltatni vele. Amúgy is könnyen járhatsz úgy hogy az olcsó saját lesz a drága a végére.

Előzmény: Orbika (13892)
Orbika Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13892

Ősszel fúrtam egy "lyukat" a rétegek feltérképezésére, három vízadó  réteget találtam, az első 8-12 a második 22-26 a harmadik pedig 42-49 méterig tart. szerinted melyikbe kellene tenni a szűrőt? Vagy meg lehet oldani hogy több réteget is beszűrőzök? Több réteg szűrőzése esetén minden rétegből egyformán szívna, vagy előállhatna olyan eset, hogy pl a legfelső rétegből fogyna a víz és elkezdene ott levegőt szívni? Vagy csak a legfelső rétegből 10-12 méterig szűrőzök addig nem tudja úgyse leszívni a szivattíyú a vizet? A 150es lyukat kivitelezhetőnek tartod ezzel a géppel?

A kutatófúrást ezzel a pengével végeztem, ezt könnyen tudtam fogni, de félek a 150es penge nagyon nagy forgatónyomatékát kézzel már nem tudnám tartani. Mi a véleményed? Te fúrsz ezzel a technikával?

Előzmény: gamate (13891)
gamate Creative Commons License 2012.01.06 0 0 13891

Üdv Mindenkinek!

 

Orbika!

 

50-es csőhöz illik min. 150-es lyukat fúrni.

Én jobbnak tartom a réseltet.

0,5mm-es réseléshez 1-3 mm-es szűrőkavics jár....

 

 

Sok sikert!

 

 

gamate

www.kutfuro.com

Előzmény: Orbika (13890)
Orbika Creative Commons License 2012.01.06 0 0 13890

Üdv mindenkinek!

Korábban fúrattunk kutat 50mm pvc cső 48m mélység, és kb 150l vizet ad egy leo szivattyúval. Most pedig szükségem lenne kb 250 liter/perces mennyiségre, és magam szeretném kivitelezni a kutat. Össze is szedegettem a szükséges szivattyút, forgatófejet, meg ami kell hozzá. Arra gondoltam hoyg egymás mellé 10méterre  2 kutat fúrnék és összekötném őket a felszín közelében, hogy ne legyen 1 annyira leterhelve.

50es kúthoz mekkora fúrólyukat illik készíteni? 

A műanyag szövettel bevont kútszűrőt vagy a réselt szűrőt érdemesebb használni?

A szomszédom azt mondta hogy neki műanyag szövetessel fúrtak de 1 év tökéletes használat után következő tavasszal homokolt a kút és azt állapították meg hogy beszakadt a szövet. Esetleg a szűrőkavcsotlást nem megfelelően végezték, nem tudom. Emiatt gondoltam a réselt szűrő használatára.  A réselt szűrőt milyen szemcseméretű homokkal kell körberakni? 

 

Szeged mellett szeretnék fúrni, homokos területen.

 

keruksz Creative Commons License 2012.01.06 0 0 13889

 Elnézést a helyes telefonszám

06-20-314-7283

oljeg12 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 13888

Magánba küldöm a választ.

Előzmény: zsoltika147 (13887)
zsoltika147 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 13887

Tisztelt oljeg12!

Olvastam a fórumon, hogy Ön fúrt házilag kutat. Én is szeretnék egy kb. 30-40 m mély kutat fúrni és mivel semmi tapasztalatom, arra kérné, hogy írja le Ön, hogy csinálta pontosan.

Előre is köszönöm

Üdv: zsolika

Előzmény: oljeg12 (2467)
keruksz Creative Commons License 2012.01.05 0 0 13886

Szia grobi007

Amennyiben megelégszel öntöző kúttal én szivesen vállalom.

06-20-314-7282

Előzmény: grobi007 (13848)
nikolas70 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 13885

Üdv Mindenkinek!

 

3 lábú kútfúró állvány eladó. 30x40 mm-es zártszelvényből készült, kb. 3,5 méter magas, teljesen szétszerelhető. Egy ember is simán össze tudja rakni segítség nélkül. Ára 30.000 Ft.

 

Üdv!   

 

 

 

 

 

 

 

 

vlengyel Creative Commons License 2012.01.04 0 0 13884

Sziasztok,

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Budakeszin Makkosmárián szeretnénk kutat fúratni öntözéshez.

Tudnátok tanácsot adni, hogy mi a reális ár, vagy esetleg van itt olyan kútfúró, aki segíteni tudna nekem?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

szukibazso Creative Commons License 2012.01.04 0 0 13883

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy vasas kútvizet,hogy lehet szűrni?Találtam a neten 100 000-es tételeket,de vmi olcsóbb megoldás érdekelne!Mit gondoltok ha egy homokszűrőt a szivattyú után kötnék,az nem jó megoldás?Csak mert a medencéből kiszedte a vasat 1 nap alatt,visszamosatáskor rozsdás trutyi folyt ki!De ott töbször megfordul a víz a szűrőbe,kútnál meg csak egyszer!

vlengyel Creative Commons License 2012.01.04 0 0 13882

Szia WadAlma,

 

Érdeklődni szeretnék, hogy sikerült-e kutat furatnod? Mi is Budakeszin lakunk és gondolkozunk rajta, kiváncsi lennék a véleményedre...ha csináltattál milye mélyen volt viz, milyen kutat furattál, elégedett vagy-e a munkával, tudnád e ajánlani aki csinálta?

Válaszodat előre is köszönöm

údv

Előzmény: WadAlma (6939)
Shepherd01 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 13881

Öntözéshez szeretnék kutat fúratni Esztergom Szamárhegyen a Vöröskői út mellett. Információm szerint 35-45 méter mélységig kell lefúrni. A csövezést a mélység miatt 125-ös  mezőfalvi menetes csőből kérem ( az iszapzsák és réselt szűrő 7,5 mm-es , a többi 5,5 mm-es falvastagsággal). A felső erősen szennyezett talajvízréteget gondosan el kell szigetelni a vízadó rétegtől. A telkemen rendelkezésre álló áramvételi hely 230 V, 16 A. Nagyobb fúróberendezéshez nincs elegendő terület (gondolok itt a teherautóra szerelt  fúróra), csak önjáró lánctalpas vagy a helyszínen összeszerelhető állvánnyal lehet a feladatot elvégezni. A kútfúrás tervezett időpontja: március vége vagy április.

Ha ezekkel a feltételekkel érdekel valakit a munka, akkor az Email címemre kérek árajánlatot küldeni. Tájékoztatásul az eddig kapott ajánlatok 10-13 ezer Ft/m netto értékek közöttiek.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 13880

Üdv

Szerencsés helyen laksz akkor nagyon. (persze ha pincét akarsz ezt már nem mondanám :) Ahol mi ott melóztunk 15-20 métereken kezdődött a víz.

Előzmény: Infomaker (13879)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.02 0 0 13879

Nekem is Monoron alföldi kutma van, percenként olyan 60 liter simán jön belőle, bár nem szoktam annyira leterhelni.

nyugvó olyan 1 méterre van; az üzemi meg olyan 4 méterre.

spames Creative Commons License 2012.01.02 0 0 13878

Szia, attól, hogy egy kút olcsó még lehet jó, például alföldi teknikával készült kutak sokszor még Budapesten is megállják a helyüket. Ha valaki ilyen teknikával csinálja a kutakat és 30.000 Ft-tól 100.000Ft-ig kér egy árat az teljesen reális. Sokaknak nem kell több száz liter percenként. Élég a 20l-40l/perc egy kiskert locsolására. Nekik minek több 100.000Ft-os budafilter csöves kút? Vékony csőves kutak talajvízre kiépítve sokaknak bőven elegendőek.

 

Az más kérdés, hogy nem mindenhol lehet ilyeneket csinálni. Na azoknak megkell fizetni a drágább kutakat készítő kútfúrót!

 

Szvsz attól, hogy valaki olcsóbb kutat csinál mint te, nem kell felhergelni magadat, te más célközönséget célzol meg. Te a ritkább forintott választottad a sűrű fillér helyett. 

 

Egyik tanárom ezt mondta közgazdaságtan órán: "Gyerekek nem kell a legjobb kutat megcsinálni, mert az nem kell senkinek, elég jó kutat kell csinálni. Az többeknek kell mint a legjobb kút, hogy miért? Mert a legjobb kút rohadt drága."

 

Az én véleményem az, hogy igaza volt a tanáromnak én nem csinálom a legjobb kutakat, én jó kutakat csinálok amik nem homokolnak, folyamatosan adják a vizet 24 órában, viszont én csak kismélységű kutakkal foglalkozom. Elvétve egy egy mélyebb kút ismert területen.

 

Üdv

 

Előzmény: mrbeck (13861)
doma67 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 13877

BUÉK Kedves Fórumozók!

 

Új év ... új kutak :-)

Kútfúráson gondolkodom Csopakon a Szeprente utcában. Mellettünk levő telken kb. 10 m-en van víz egy ásott kútban.

Van valakinek információja a környékbeli vízminőségről (van esetleg iható víz vagy csak locsolásra jó)? Esetleg van tapasztalat a szükséges kútmélységről?

Tudna mondani valaki körülbeküli árakat?

 

Előre is köszi a válaszokat!

bohrer Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13876

Eészségben, anyagi , szakmai sikerekben BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK  MINDENKINEK !!

 Ja és a fúrósoknak aszályos tavaszt, nyarat , bár a tavalyi aszály után inkább özönvízre számítok ..........mint 2010-ben.

 

Addig is pezsgőzést és sok sok vörösbort !!!!!!  Egy kedves ismerős szerint igaz magyar ember csak bort iszik amióta meghódítottuk a KÁRPÁT MEDENCÉT !!!!

 

BUÉK !!!

nikolas70 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13875

Üdv!

 

Boldog Új Esztendőt kívánok mindenkinek!

 

Üdv!

vizeslaci Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13874

Eredményekben gazdag Boldog Új Évet kivánok minden fórumózónak!

Előzmény: Törölt nick (13872)
mágus67 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13873

. Egy angyalt küldök néked, tegye szebbé életed, Tegyen pénzt a zsebedbe, Vigyen boldogságot a szívedbe, Vegyenek körül barátok, Boldog Új Évet Kívánok!

 MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13872

Bort, búzát, békességet, szép jövőt és Boldog Új Évet kivánok mindenkinek !

Kapocska Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13871

 

 

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13870

Fúrásokban gazdag Boldog Új Évet mindenkinek !

Előzmény: Törölt nick (13869)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 13869

 

 

Minden kedves kútfúró  és  mélyfúró

 

kollégának  nagyon  Boldog  Új  Évet

 

kivánok, erőben és  egészségben is !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!