Keresés

Részletes keresés

Ranyu Creative Commons License 2013.08.01 0 0 9630

Szeretném megkérdezni, érdemes-e/szabad-e még levéltrágyázni vagy permetezni valamivel. Idén vetettem bele magam a paradicsom kísérletbe, jó pár fajtát vetettem. Minden nap locsolom őket, alsó leveleket leszedtem, egyszer kaptak belocsolva vas/magnézium/kalcium koktélt. Mitől pöndörödik a levele? A gyümölcs talpasságga ugye kalcium hiány?

Angol lugas, kapott fa paradicsom, Mobil, ACE

Róma, Schott hosszúkás koktél, Schott szív, ökörszív

 

Andriska8 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 9629

Az atkákra én is vertemicet használtam ugy nézem hatásos 3 nap múlva megismétlem. Sikerült 5ml es kiszerelésben veni még tavaly sajna az árára már nem emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (9624)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.01 0 0 9628

De a megfelelő agrár-OKJ-vel már jár a zöld könyv is, nem? Legalábbis amit én a városban végezhettem volna, ahhoz járt.

Előzmény: kemorgo (9626)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9627

ez a negyedliteres kiszerelés, amit mifelénk 10ezer fölött adnak. Annyit nem adok érte én sem. Pedig tavaly adták volna könyv nélkül.

Előzmény: Törölt nick (9624)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9626

Lehet hogy az, nem tudom, nem jegyeztem meg.

 

Majd számoljatok be, hogy mire jutottatok kíméletes módszerekkel, nekem nagyobb a pánik, tavaly óta, úgyhogy én nem kockáztatok. De ha működik, szívesen kiváltanám az erős vegyszereket.

 

Hogy délután beszélgettünk, sétáltam egyet a kertben, és meg kell állapítanom, hogy az atkáknak hatásos volt a kétszeri Vertimec, és az Amistar is megtette a dolgát.

Már egy hete alig kellett leszednem alternáriás levelet, azok is mind atkaharapottak voltak.

Ezek szerint így is, hogy akkor kezdtem a védekezést, amikor még nem látszottak a tünetek, késő volt már, most, így utólag látszik, hogy mennyire belezabáltak a dögök.

A friss levelek, hajtások már szép sötétzöldek, és mindenki jól érzi magát, a kevés víz ellenére.

Még valamennyi levél le fog jönni, lesárgul, de legalább nem viszi az egész ültetvényt.

Goldkrone második szemet ettem meg, még mindig isteni, és sztem,  ha így halad, hamarosan berobbannak, úgy egyszerre, mint tavaly a Hellfrucht, a Black Prince, és talán a Japanese Black trifele.

A többi még várakozó státuszban van.

 

Reménykedem egy szép, hosszú, kiegyensúlyozott őszben, megfelelő csapadékban, langyidőben :D

 

Nekem van agrár végzettségem, középfokú, aztán mégse abból élek meg. 

Mondjuk, amerre megy a világ, lassan előveszem, és leporolom a tudományt, már amennyi maradt, így majd harminc év távlatából. Vagy még amíg van kit, megkérdezem az agromókus apámat, habár az ő tudománya már abszolút nem korszerű. Amikor még praktizált, akkor a tizede se volt a kártevőknek, az ő idejében még elég volt a rezes permetezés a paradicsomra, atkákról a paradicsomon is tőlem hallott először. 

 

Én a legtöbbet a netről tanultam, érdekes módon ami érdekel, abból képes vagyok lexikális tudást felszedni :D

Ami meg nem megy, azt nem erőltetem :D

Előzmény: Törölt nick (9624)
lordhimself Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9625

nekem is minden évben gondom van az atkákkal. idén próbálom először, full bio cucc, majd beszámolok:

 

Előzmény: Törölt nick (9624)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9624

Hmm, nem tudtam, hogy van ampullás kiszerelés is, a Gazdabolt.hu-n csak 250 ml-es a legkisebb (ami ~8000), a leírásában pedig ez áll: "kiszerelés: 250 ml, 1 l" Fura, de lehetséges, hogy pontatlan vagy elavult az infó. (Azaz lehet, hogy amikor feltöltötték a leírást, még nem volt, de most már van.) De szerintem ahhoz, hogy a gazdaboltos eladjon nekem ilyet, ahhoz édesanyámnak kellene odamennie, neki még ajándékokat is osztogat ingyen - de arra ő nem fog vállalkozni, ezt megjósolom. :D Meg nem is tudom, szabályellenes, nem vagyok jóban az ilyenekkel. (Kicsit bánom, hogy nem agrár OKJ-t tettem le, amikor még ingyen lehetett, hanem programozóit, amivel most semmit sem kezdek.)

Most, hogy így átnéztem az atkára említett szerek listáját, felfedeztem a Nissorun 10 WP-t, abból a 20 grammos kiszerelés kerül 1100-ba, lehet hogy erre emlékszel. Ez felszívódó, akárcsak a Vertimec, és a 20 g kb. 40-50 liter permetre elég, tehát ár/kiadósság arányban ahhozközeli. Ámde nincs engedélye paradicsomra, csak uborkára és babra meg gyümölcsökre. :S

A Vektafid A paraffinolaj, elvileg bevonja  levelet és megfulladnak az atkák. Hát majd meglátjuk.

Előzmény: kemorgo (9623)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9623

8 000-t????

Én az ampullást öccázé vettem.

Ja, van valami más, ami kontakt, szabad forgalmú, ami jó az atkára, de nem emlékszem a nevére. Csak arra, hogy Thiovittel kellett kombinációba keverni, és elég drága, valami 1 100 környéke.

Végre-végre kitört a két nap szabi, holnap csavargok egyet, lehet, utána nézek, mi is az.

 

Vectafid-et nem ismerem.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9621)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9622

Ja, meg akkor már bevetem a Vektafid A-t is, ha már egyszer van egy literem. Kíváncsi leszek a végeredményre.

Előzmény: Törölt nick (9621)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9621

Áh, lehetetlen sajnos, hogy idén 8000-et költsek Vertmecre, még ha adnának is el. :D Marad a Thiovittal való pepecs, majd többször nyomom le. Valami atkaölő hatása annak is van kontakt módon, legalább tuti nem lesz lisztharmat. Csak ahhoz fel kell kelnem hajnalban, mert most estefelé nincs 25 foknál alacsonyabb. A nagyon fertőzött leveleket meg leszedem és kiviszem az erdőbe. (A necces csak az, hogy a Korall determinált, nincs nagyon fölösleges levele.)

Tavaly tavasszal kellett volna még beszereznem a Omite-ot, amíg lehetett : Talán az elkövetkező években behoznak új szereket, látván a piaci lyukat, de az rajtam idén nem segít.

Pedig hogy örültem, hogy nincs atkám. :D (Persze azt tudtam, hogy gyümölcsfákon van, de azokról igen nehéz leirtani, és nem okoznak akkora kárt. Csak hát terjednek az ilyen szárazságban.)

Előzmény: kemorgo (9620)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9620

Tudom ajánlani a mg boltokba való rinyálást, panaszkodást :D

Amúgy részvétem, elsősegélyként neked is mondom, a slaggal való locsolását, párásítását, akár napi többször is. Akkor talán, ha nem szaporodtak túl a dögök, van esély.

Előzmény: Törölt nick (9618)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9619

Lehet, hogy kis kézi spriccelővel végigspriccelek minden egyes levelet alulról kénnel, hátha segít valamit. Jobbat most nem tudok.

Előzmény: Törölt nick (9618)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9618

Na, elkiabáltam a dolgot, mert most észrevettem, hogy a kert legvégében a Korall paradicsomom bizony nekem is atkás, és terjed át a Lugasra. Kicsit tanácstalan vagyok, mert ilyenkor még simán elviheti az egész termést, ellenben Sanmite-tal már permeteztem egyszer, tehát az kilőve. A másik kettő III. forgalmú kontakt szer hatalmas mennyiségben van és méregdrága. Az Omite-ot és a Nomoltot kivonták a forgalomból, szóval csak maiket már írtam korábban.

Eh, kéne már egy zöldkönyv, necces a szabadforgalmúakból szűkölködni.

Azon kívül édesanyám egyre kevésbé tolerálja, hogy ennyit kell költeni permetekre. Eleve permetszer-ellenes, nagy veszekedések árán tudtam csak kiharcolni, hogy ne hagyjuk minden évben lerohadni, amiért dolgoztunk... És ennek ellenére mégis gondok vannak.

Előzmény: kemorgo (9617)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9617

De, ültettem, csak mint mint prüttyögtem már párszor, igencsak későn, és le van maradva. 

Az egyik vödör idén nem olyan tömött, mint a tavalyi, azon akad pár piruló, de az általad vágyott képre még kicsit várni kell, amíg a többi is beindul.

Viszont, az udvaron, a vödörben, és kint a kertben is találtam már érni kezdő Goldkrone fürtöt :D

Na, az viszont idén gyönyörű, semmit nem kacsoltam le róla, egy tőn van akár tíz 1,8-2 méter magas szál, és mindenhol paradicsommal teli fürt, és feljebb virágfürt.

Az udvariakat ugyanúgy vezettem madzagon, mint tavaly a Perunt, a kertiek is támrendszerről lógó madzagon nőnek.

Tegnap este egy szemet már meg tudtam enni róla, isteni volt.

Már alig várom, hogy bedurranjon, és végre istenesen be tudjak zabálni belőle.

Előzmény: Lunni (9614)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9616

Megnéztem nagyítóval: valóban atka. A növény nálam kicsit másképpen haldoklik, mint az általatok feltett képeken. – ezekért köszönet beetee-nek is.

Egyrészt örülök, végre tudom, mi a baj, másrészt rossz érzés ennyire hülyének lenni.

Az a szerencse, hogy csak az egyik fajta pusztult el, a többin is megvan az atka, de jobb állapotban vannak, az alsó levelek betegek, ezeket leszedtem, és Sanmite-val permeteztem, egy zacskó 8 l vízbe. Tettem hozzá nedvesítőt is, bár nem írják. Nagyon finoman szór a permetezőm, ennyi szer elég volt.

Az uborkán nem látok mászkáló sárgákat, de olvasom, hogy lehet lárva is, amely nem mozog, fehér (?), és még kisebb. Úgy hogy majd azt is leszórom, ha veszek megint valami mérget.

Az igaz, hogy a meleget kedvelheti, mert a napsütötte növényi részeken a legsúlyosabb a dolog.

Hallgatóztam, de nem hallok egyelőre röhögést. Talán még nem rezisztensek: soha sem használtam még ezt a szert. Ha nem válik be, bajban leszek. Megnézem még a beteg paprikáimat.

 

Előzmény: kemorgo (9609)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9615

Egy pár mai kép.

1 Május végi Lugas F1,Még nem érik

2.Szintén Május végi Elán F1 Még nem érik3.Lugas F1

4.Vödrösök,sokat kelett locsolni a 38-40°C-ba

5. Lugas F1 repedése.

 

 

 

Lunni Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9614

idén nem ülttettél TTR parit?

mármint jó lenne egyszer megnézni egy egészséges növényt amin milliónyi kis piros bogyó van :)

Előzmény: kemorgo (9609)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9613

Nagyon jól látszik az atkapókháló, nekem nem sikerült lefotózni, hogy látsszon is.

Ilyen minden nap lekókadó paradicsomom nekem is van.  De ilyen sajnos az egyik echinacea tövem is. Minden évben kipusztul egy, nem győzöm szaporítani. De eddig a pajorok rágták le a gyökerét, most először atkás.

Előzmény: kemorgo (9609)
CBNora Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9612

De jók ezek az atka képek!

Előzmény: kemorgo (9609)
homerx Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9611

ahsooo, szoval ezek az apro kis g#cik az atkak!

Előzmény: kemorgo (9609)
homerx Creative Commons License 2013.07.31 0 0 9610

sikerult olyan pici kepeket betenned, h csak sejteni lehet hogy neznek ki. az utolso nehany kozeli levelkepen mar egesz jol latszik.

Előzmény: beetee (9605)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.30 0 0 9609

lássuk, hátha most megy, nem akarom az indára tölteni, azt ajánlgatja

Eta!

Én úgy csináltam, ->kiválasztom a képet- megnyitja a számítógépem, ott kiválasztom a könyvtárat, a képet, katt, utána a kiválasztom a képet alatti mezőben megjelenik, és van a beillesztés, oda katt, és megjelenik a hozzászólásban.

Most meg megpróbálok tavalyi képeket, hátha tölt még fel

ez a tavalyi szörnyű atkák látványa.

 

atkatámadás után egy héttel a Tumbling Tom red.

 

 pont egy héttel korábban még így nézett ki.

Előzmény: kemorgo (9607)
hoffmann eta Creative Commons License 2013.07.30 0 0 9608

köszönöm.

Én is feltenném az enyémet, de nem sikerült. 282 kB

Már az  előnézet sem ott mutatja, ahol kellene, hanem külön ablakban. a leirás szerint oda kellene kerülnie, ahol a kurzor éppen van. Az üzenetből magából meeg kimarad.

Tkp. hogy kell  csinálni? 

Előzmény: beetee (9605)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.30 0 0 9607

Igen, tökéletesen szemléltetted az atkákat, meg a megjelenést.

 

 

Én előtte mondanék egy olyant, ami nálad nem látszik- gondolom, locsolsz redszeresen- hogy lóg az egész levélzet, hogy olyan nyomorult az egész növény.

Amikor nincs rendszeres locsolás, eső, száraz hőség, de még nem igazán látszanak a harapások, a szívások a levélen. Látszólag semmi oka, a melegen kívül, hogy olyan hervadt, fonnyadt legyen, és ha meglocsolod, felemeli, szinte látványosan a leveleit, hajtásait. ez egy tavalyi fotó, hálistennek :D

És egy másik is:

Amit nem enged feltölteni, ilyet se pipáltam még, és csak 456 KB.

Előzmény: beetee (9605)
beetee Creative Commons License 2013.07.30 0 0 9606

Ennél a Vermitec után már van egészséges területe is...

Előzmény: beetee (9605)
beetee Creative Commons License 2013.07.30 0 0 9605

Atkák és sokan vannak... :(

 

Az utolsó kép egy "állatorvosi ló". Szerencsétlen tövet úgy legyengítették az atkák, hogy nyílt terep a gombáknak.

Előzmény: hoffmann eta (9600)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.30 0 0 9604

Azért nem az én hozzászólásaimat láttad csak, mert nem a topik címre kell katt, hanem a számra, utána.

Előzmény: hoffmann eta (9600)
kemorgo Creative Commons License 2013.07.30 0 0 9603

Hát, hallod, mazochista-e vagy?

Tudod, inkább ne legyen igazam!

Az atkafertőzést még az ellenségemnek se kívánom, nem hogy kertbarát topiklakónak :D

Előzmény: hoffmann eta (9600)
tapena Creative Commons License 2013.07.30 0 0 9602

Sziasztok!

 

Régen jártam itt, de most megint benéztem. Én is küzdök minden évben a kálciumhiánnyal, pedig szinte komposzton nevelkednek a paradicsomok. Most megpróbálok segíteni rajta levéltrágyával, jövőre meg próbálom akkor az oltott meszet.

 

Azért az idén is lesz termés:

 

beetee Creative Commons License 2013.07.30 0 0 9601

Hősokk-hőguta paradicsomnál kevéssé valószínű. Nagyon mélyen, és nagy területen gyökerezik.

Ha egyszer-egyszer kap egy vödör vizet ilyen időben homokon is kibírja terméselrugás nélkül.

 

Majd este fotózok különböző stádiumú atkás paradicsomokat. Megsz fogsz lepődni..

És igen, a rohadékok szívogatásával csökken a növény védekező képessége más betegségekkel szemben.

Előzmény: hoffmann eta (9600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!