Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11073
Mindig ragaszkodj az előíráshoz.később ha nagyok lesznek variálhatsz,de csak óvatosan.
Előzmény: sakraf84 (11070)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11072
Nagyon szép.Nem volt pénz érte.
Előzmény: Bleti (11069)
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11071
Ja és fiatal növényekről van szó, gondolom ez is számít!! Kb. 15 cm-esek
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11070
Sziaztok!

Szerintem ti rutinosabbak vagytok és tudtok segíteni ebben! Citrus tápoldatot használok (Florimo) és a hátulján levő adagolást alkalmazom (3L-egy kupak, én 1,5 L-be fél kupakot teszek) ezzel kéthetente egyszer meglocsolom a pomeloimat. Szerintetek mekkora az a koncentráció, amivel folyamatosan lehet öntözni??? Vagy jó így is???
Bleti Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11069
Sziasztok!
Olyan szerencsém volt,hogy ma 1000ft-ért vettem ezt kis calamondint.
AddX Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11068
Szép nyári napot. Ma vettem észre, hogy a citromfám melyen alig van levél, a fő ágakból több helyen megindultak a rügyek, tehát hajtanak. Ez a táptól lehet, vagy most is van egy "hajtási időszak" ?
Quicktor57 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11067

Szia!

 

Látom, "ágbarnulás" ügyben nem kaptál választ. Talán ezért sem, mert valószínűleg senki nem tud ezzel kapcsolatban biztosat. Ami valószínű, hogy a gyökereknél kell kezdeni a probléma kezelését.

Nekem ilyenkor, vegetációs időszakban a weblapomon leírt, jozsó48 által javasolt módszerrel az esetek legalább 90 %-ában sikerült megállítani a visszaszáradást, és újra hajtottak a növények. (Ha a növény gyökere szinte teljesen szétrohadt, akkor alig van remény.) Sajnos, ha az így gyógyítgatott citrusfélére (nálam tavaly 3 vásárolt oltvány is) a teleltetési időszakban újra "rájön" a levélhullás és ágszáradás, akkor jelenleg nem sok reményt látok. (Legalább is az én körülményeim között.)

 

Még április 30-án írtam egy kis összefogalót a Citrusfélék, szaporítás, nevelés fórumon. ( http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9141768 lásd a 817-es hozzászólást). Ebben megpróbáltam saját magamnak egy módszert megcélozni, amelynek a lényege, a tartási körülményeimhez idomuló "előre menekülés". Vagyis megfelelő citrusfélék és alanyok kiszelektálása, szaporítása. Így egy-egy fajtából egy ideig tartok majd 2-3 növényt, és a "szaporulatból" minden évben megtartok 1 - 1 darabot. Ezzel remélhetőleg sikerül pótolnom a nagyobb veszteségeket. Ha valemelyik citrusfélével végképp nem boldogulok, (pl. a kumkvát vadcitrom alanyon sem marad meg), akkor jön a helyébe másik.

Előzmény: mileff (11057)
sjohn Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11066
" Azt hittem túltápoztam, mert használtam marhatrágyát és osmocotet is együtt."

Ez egy irtó nagy tévhit , hogy a kettőt együtt nem lehet alkalmazni.
A Rappai -féle növénykatalógusban , a földkeverékek között is szerepel egy ilyen összeállítás , márpedig Ő nem 5-6 cserép citrust tart , vettem is Tőle néhányat és sosem voltak "túltápozva". Én speciel sok növényemnél még most is ezt használom.

Szerintem , mondom szerintem , gyökérről nem is lehet túltápozni , esetleg levéltrágyával megperzselődhet.
Most nem azt mondtam , hogy ha csak bocikakiba van ültetve jót tesz a növénynek , de van egy egészséges középút , amit tolerál.
Előzmény: sakraf84 (11064)
Ales. Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11065
Szia!

Budafokon a szoborparknál van egy fitoland, ott láttam narancsfát, majd 2 m-est.
Előzmény: Törölt nick (11060)
sakraf84 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11064
Múltkor már írtam, hogy pomelóim levele, főként az alsók széle elkezdett száradni. Azt hittem túltápoztam, mert használtam marhatrágyát és osmocotet is együtt. Azóta átültettem, csak marhatrágyát kaptak (20 %). Kint vannak egy párkányban, ahol kb. fél tizenegyig süti őket a nap, utána árnyék van. Továbbra is száradnak a levelek, de jönnek friss hajtások is. A gyökere nem gombás, mert átültetésnél megnéztem szép fehéres-sárgás színű.
Van valakinek ötlete, hogy mit kezdjek velük??? A növények 15-20 cm magasak.
gáborke Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11063
Én szinte soha nem locsoltam mással, csak csapvízzel a citrusokat, és semmi probléma.
Persze citrustáp nem árt, és vaskomplex is nyáron.
De ha jó talajban van, nem lesz baja a csapvízzel.
A savanyú tőzeg savanyítja a vizet amibe áztatod (milyen csoda:)), nem lágyítja a szó szoros értelmében a vizet, a kalcium-Mg benne marad ugyanúgy, de mivel savas a víz közege, nem viselkedik kemény vízként, a növény feltudja venni a tápanyagokat a kálcium-Mg mellett.
Előzmény: Luigi50 (11061)
Luigi50 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11062

 

 Szia ragusa!

 

 Egyáltalán nem biztos, hogy elrontottál valamit. Ezt már párszor leírtam, szerintem mások is. Amit kertészetekből veszel növényt, főleg külföldről, azok hajtatott, klímához szokott növények. Mivel a citrusok elég kényesek a környezetváltozásra, csak gondolj bele (pl.: Olaszország, szállítás, itthoni kereskedő, aztán te megvetted, megint más klímába kerül) ez épp elég lehet a citrusnak, hogy beadja a kulcsot. :D Meg még valami - én már jártam úgy, mint te. Agyon gondoztam valamit, aztán keresztet vetettem rá, és ahogy tessék-lássék foglalkoztam vele, egyből "megjavult" :D Hogy miért van ez így, a fene tudja ;) Ráadásul itt okoskodok :), és nekem van egy mandarinom, oltott magonc, ami két éve vegetál. Amit lehetett megtettem vele, új föld, előtte gyökérfertőtlenítés, permetezés, maximális "növény-seggnyalás" és azóta kb ugyanúgy pöndörödik a levele, egyszerűen fogalmam sincs, hogy miért.  Teszek fel róla képet, hátha valaki tudja, az mondja meg mi a baja. Két éve ugyanilyen (télen-nyáron). ;) Nem öntözöm túl, nem napoztatom túl, mindent úgy csinálok, ahogy a nagy könyvben le van írva.

Jó kertészkedést! Üdv: Lajos

 

Előzmény: ragusa. (11050)
Luigi50 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 11061

 

 Szia Delon!

 

 Mivel locsolunk? Ebben a tikkasztó melegben? Természetesen semmivel, nehogy csapvizet öntsél már a citrusokra, ha nincs más :D Hát majd csak esik :D :D :D Ne legyél komolytalan, hát mivel locsolnánk ? - Ami van.

 Mivel írtad, hogy elfogyott az esővíz, így javasolnám a csapvizet. Még mindig jobb, mint a semmi. Az esővíz az ideális. Na de ha nincs? És hát nem ismerem a lehetőségeidet, de feltételezem, hogy kutad sincs. Tehát jobb híján ameddig nem lesz eső, nyugodtan locsolj csapvízzel.

 Amit sjohn írt, az jó, csak kérdés, mennyi növényed van. Mert én minimum napi 50 litert locsolok rájuk, hát azt lágyítgatni vagy tőzegezni elég bonyolult lenne. Mellesleg erről a tőzegről hallottam már, biztos van benne valami, de igazából nem értem, mitől lágyulna ki a víz? Mert ugye az lenne a lényeg. De hát nem vagyok kémikus ;)

 Üdv: Lajos

Előzmény: delon77 (11054)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11060
azért ha valaki lát valamelyik áruházban vagy kertészetben pesten narancsfát,akkor megköszönném ha szólna.köszi!
Quicktor57 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11059

Szia!

Így látatlanban nem tudok ígérni semmit. Ha a weblapomon leírtak szerint "oltásra" nevelt, nem túl nagy magoncról van szó, akkor jövőre megpróbálhatjuk.

Előzmény: Törölt nick (11058)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11058
hali!!!köszi,rendes tőled.:P nekem van egy ötéves még oltatlan narancsfám,az is jó,ha azt betudnád oltani nekem édes naranccsal :D
Előzmény: Quicktor57 (11056)
mileff Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11057
Sziasztok!

Tudom, hogy volt már ilyen kérdés korábban, de nem találom, hiába lapozok vissza.
Sikerült már valakinek megállítani a rejtélyes ágbarnulást?

A kumkvat-om sajnos nagyon nekilódult barnulni, és nem értem miért. Mi szokott általában ilyenkor a háttérben állni?
Szerintem nem öntöztem túl, a cserépből kifolyik szépen a víz, nem értem... :-(


Quicktor57 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11056

Szia!

Ha nem találsz sehol, és nem túl sürgős, valamint van megfelelő teleltető helyed, akkor én felajánlok neked 4 db citrusmagoncot, amit jövő tavasszal beoltok. Egy csak sikerül. Sajnos ezért el kell jönnöd Budaörsre.

Ez az ajánlat mindenkinek él, amíg van felesleges magoncom.

Előzmény: Törölt nick (11053)
sjohn Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11055
Esővízzel , kútvízzel.
Akinek egyik sincs az felforralja a csapvizet és azzal , vagy csak simán mondjuk 10 liter csapvízbe beáztat 1 kiló tőzeget 2 napra és azzal.
Előzmény: delon77 (11054)
delon77 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11054

Olyan szárazság van hogy az esővíz elfogyott. ímarad a csapvíz bár ennek nagyon nem örülök.

 

Ti mivel locsoltok ilyen időben?

 

üdv.: Delon

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11053
mármint citrusfát ami édes narancsot terem,meg szerintem a tes..o nemigazán kertészeti áruház...
Előzmény: sjohn (11052)
sjohn Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11052
A Te...coban volt , 220.é kilója.
Előzmény: Törölt nick (11051)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.13 0 0 11051
nem láttatok mostanában valamelyik kertészeti aruházláncnál édes narancsot?
ragusa. Creative Commons License 2010.07.12 0 0 11050

Lajos ))) nem mondom vannak sikereim itt ott,es vannak nagyon szep novenyeim nem tagadom.

 

 de a citrusokkal nagyon befurodtem... szegenyek nem tehetnek rola ..hogy ilyen kocamester a gazdajuk.. hiaba szivem meg a lelkem amit kiteszek  ertuk..

 nem szeretnek engem..

 

a  halatlanok...((((

Quicktor57 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 11049

Kedves Karlina!

Kerestél Meyer citrom oltóvesszőt. Azt sajnos nem tudok adni, de a júniusi dugványaim jól gyökeresedtek. Igaz, biztosat csak augusztusra, az új hajtások megindulására mondhatok. Ha még érdekel, és Budaörsön, vagy Budán a BAH csomópontban át tudod venni, írj egy email-t.

Előzmény: Karlina (11033)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.12 0 0 11048
köszi a tanácsot.írtam nekik de ott nem foglalkoznak ilyesmivel:S üdv :)
Előzmény: delon77 (11045)
Luigi50 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 11047

 

 Szia ragusa! :)

 

 Hát igen, nagy mester vagy :) Én azt hittem, hogy csak viccelsz, mert ha jól emlékszem, neked szép növényeid vannak, és nem most kezdted a "szakmát". :D Hát végül is azért még leírom, hogy a tartási körülmények természetesen nagyban befolyásolják a virágzást, éveket jelenthetnek. De hát a termés bizonytalan minősége miatt mindenképpen javasolnám az átoltást. Ha meg tudtad, akkor most meg majd még jobban tudod =) =) :) :) :) :) Üdv: Lajos

Előzmény: ragusa. (11030)
Karlina Creative Commons License 2010.07.12 0 0 11046
Köszi. A képen a felcímkézett levél teljesen olyan mint az új levelei, a legalsó levelek még gömölyűbbek. Egy kis termés úgy néz ki megkötött, ha nagyobb lesz felteszem a képet.
Előzmény: amadar (11044)
delon77 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 11045

Vácrátóton a botanikus kertbe úgy emlékszem volt de azért mielőtt kimész egy telefont engedj azért meg.

Ott szoktak segíteni az ilyen ben.

 

üdv.: delon 

Előzmény: Törölt nick (11038)
amadar Creative Commons License 2010.07.12 0 0 11044
Szia Karlina! A Citrus limon "Bush" lehet rücskös citrom is melynek latin neve Citrus jambhiri, az angolok rough lemon-nak az olaszok limone rugoso-nak hívják. Ha sok és nagy tüskéi vannak, esélyes a dolog de talán a kép többet segít.
Előzmény: Karlina (11033)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!