Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14155

Hát, most nem erről volt szó és a technológiát egyébként sem kell bemutatni, köszönöm:)

Előzmény: Sirjames73 (14153)
kiss_atti Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14154

Alacsony energiás házaknál bevált gyakorlat,

 

helyesen folytatva: a nyilászárókat a külső falsikon TELJESEN, (a profil teljes beépitési mélységében ), tartókonzolokra helyezve épitjük a külső hőszigetelésbe, párazáró-, és páraáteresztő tömitőszalagok, alacsony tágulású hab, varratpaszta és egyéb "marhaságok" alkalmazásával.

Előzmény: Sirjames73 (14153)
Sirjames73 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14153

Alacsony energiás házaknál bevált gyakorlat, hogy az ablakot "belelógatjuk" a hőszigetelésbe, tehát falsíkból kiugrik 1-2 cm-t. (kisebb vonalmenti hőhíd.) De ha már így csináljuk, illik szalagozni is!

 

Előzmény: Törölt nick (14152)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14152

" létezik olyan hülye ablakos , hogy a kényelmesen beépíthető külső falsík helyett 1 centivel még kintebb tolja az ablakot ? "

 

Szerintem rossz a példa, mert volt már ilyen beépítésünk is...Kivitelező kérte, így lett beépítve.

Előzmény: Freedomocska (14150)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14151

:)   Érdekes, itt mindenki kőművesről beszél, Én meg kivitelezőről. Van különbség.

 

Lehet az ablakos is rugalmas, de mindent le kell papírozni, akkor nincsenek ilyen problémák.

Előzmény: Törölt nick (14142)
Freedomocska Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14150

Értem én a problémádat de próbálj meg valamennyire higgadt maradni mert rámegyen az egészséged na meg indulatból az ember nem mindig hoz jó döntéseket . Én sem kímélem az ablakosokat - azt hiszem  itt is érzékelhető a fórumon , inkább felhasználó barát vagyok . Csak pl. elgondolkoztam azon : létezik olyan hülye ablakos , hogy a kényelmesen beépíthető külső falsík helyett 1 centivel még kintebb tolja az ablakot ? Az ablakosok egy falsíkban gondolkodnak és emiatt nem midig mérvadó a kőműves által rakott tégla . Tehát ha ellenőrzöd akkor nézd meg az épülat két sarkán a függőlegességet ( tudom picit sértő egy komoly kőművesnek de az ellenőrzésnek ez a lényege ) és a két beállított függő között 2 cm-re a faltól húzzál ki egy vékony feszes zsinórt és ettől mérd a tokszerkezetek távolságát .

Előzmény: tronik (14148)
tronik Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14149
Előzmény: Freedomocska (14147)
tronik Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14148

Nincs xps az áthidaló alatt. Az monolit áthidaló előtt EPS van  ami 10 cm széles. Az ablak felső részét nem lehet rögzíteni csak konzollal. Most olyan vacakkal van 2 helyen rögzítve, amivel a fix ablakokat is rögzítik. Ha tudom, hogy a méretekkel gond van rakatok oda XPS-t.

Lehet, hogy te is erre gyártatod, de elmondod nekem mi a helyzet, és hogy mit tegyek meg azért, hogy jó legyen és mindenki elégedett. Esetleg rákérdezel, hogy most mi a szándékom. Nem pedig ordenáré módon fikázol mindent és mindenkit a beépítésnél. Mint ahogy én jártam. Mert ami ott volt az a stílus akkor se megengedhető, ha ingyen csinálnák.

Előzmény: Freedomocska (14147)
Freedomocska Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14147

Őszinte legyek én is erre a méretre gyártattam volna le az ablakot . Itt nincs olyan , hogy nem egyformák és nincs toktoldózás ,barkácsolás . Az XPS fenn volt az áthidalón beépítéskor ("4cm-es pu hab némelyik ablak felett") ?

Előzmény: tronik (14145)
Freedomocska Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14146

Ne vedd a szívedre mert ő még csak ilyenekkel találkozott - most kupálódik . Az általa nemrég belinkelt két videón szereplő beépítési hibákról   még talán most is rágódik és , hogy vajon miért fikáztuk - picit azért voltunk "degecik" és azóta sem árultuk el neki ....A te részedről az eredményt viszont várjuk . Pálcát azért nem törünk senki felett - se pro se contra . Tipp azért van .

Előzmény: tronik (14144)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14145

Oszd meg velem, mert érdekelne.

 

Nekem az is teljesen új dolog, hogy ha kihívok felmérni egy ablakos céget, akkor nem azért jönnek felmérni, hogy pontosan olyan nyílászárok legyenek bent ami a terven szerepel, hanem amekkora a nyílás mérete. Mert ezt nekem senki nem mondta, még pénteken sem. Itt a fórumon szembesülök vele. Ha valaki felméri, akkor nem kötelessége közölni, hogy melyik nyílás mennyivel tér a tervtől? Itt az történt, hogy felírta 178x148 és rakott mellé 5 strigulát a mérés után.

Előzmény: kiss_atti (14143)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14144

Van lézeres szintezője a kőművesnek. Az alapot is azzal lőtték be, és a monolit födémet is. A nyílászárok ki lesznek szintezve. Aztán meglátjuk mi jön ki belőle.

 

Nyilván való az állításod! Egy olyan építkezésen ahol statikus számolt mindent, nem lett spórolva az anyaggal. Mindent a terv szerint próbáltam csináltatni, majd a legolcsóbb kőművest választom akinek kalapácsa sincs. Saját doka zsaluja van és minden szerszám ami szükséges. Senki nem ekézte a munkáját csak az ablakos. Pedig elég sok ember megfordult a ház körül. A fényképekkel még ráérek, mert szeretném látni a szintezés eredményét.

Én fizettem a kőművesnek és annak aki a nyílászárót rakja. Valaki hibázott, de lehet hogy mindkettő. Nem szeretném én fizetni a plusz költségeket.

Ha a nyílászárós nem méri fel rendesen a terepet szerintem az is hiba, vagy ha tud róla velem nem közli, mert olyan magas az ő tudománya amit én nem érnék fel ép ésszel.

De ha már a felmérésnél valami gond van. Akkor szól vagy mint a kolega is említette beírja a naplóba.

 

Baszki mindenből a legalja. Jó duma. A hőszivattyú helyet majd telefingom a házat. Azért kell a sok szigetelés meg a tripla üveg. :)

Előzmény: Törölt nick (14142)
kiss_atti Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14143

Szóval csak olvasok és tátom a számat .

----

 

Én is, csak én nem kommentálom ... még a végén kiderülne, hogy ÉN mit gondolok az egész sztoriról....

:-)))

Előzmény: Freedomocska (14139)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14141

"Vagy vigye át a szintet"

 

Egyszer vittem át szintet a lézeremmel, erre kiderült, hogy 30 méteren 4 cm van az aljzatban. Minden emeleten.

Ez egy 7 szintes ház volt...Most meglátszik a külső folyosón a 4 cm szintkülünbség.

 

Csináljon métervonalat a kivitelező, mertha Ő már valamit elbaltázott, akkor ahhoz kell menni tovább a szintekkel.

 

A tervtől való ablakméretekkel való eltérést pedig, mindig belefoglaljuk a szerződésbe.

Előzmény: tronik (14137)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14140

Akkor itt a kőműves is lehet hunyó, mert elképzelhető, hogy nem a terv szerint csinálta a magasságot. A nyílászárós pedig nem végezte el megfelelően a felmérést, és beírta a terv szerinti méreteket? Ha nincs métervonal, akkor a terv szerint csinálta és kész. Az a biztos. Nekem pedig nem adott választási lehetőséget.

Kedden vagy szerdán kiszinteztetem az egészet. Aztán meglátjuk mi lesz.

 

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt!

Előzmény: Freedomocska (14139)
Freedomocska Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14139

Én az egészet nem értem - új építésű lakásnál az ablakméretet a tervek alapján már a tervező megadja - ehhez a tervhez kell igazodni a kőművestől kezdve mindenkinek . A métervonalat ("1000-est") megadni nem a kőműves feladata ( a gyakorlat persze más mivel nekik aják ki feladatnak) hanem neki is ehhez kell igazodni - főleg az áthidalókra gondolok mivel azokat szokták leggyakrabban elbaltázni . Előfordult pld. nagy építkezésen , hogy a födémtől mérték vissza az áthidalók magasságát - arra viszont nem gondoltak , hogy a födémzsaluzás "elment 4 cm-t 50méteren . Nekünk soha nem jelentett gondot ha szinteket kellett átvinni - körbevinni persze mindig egyeztetve az építésvezetővel és rögzítve az építési naplóban . Szóval csak olvasok és tátom a számat .

Előzmény: tronik (14138)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14138

Tényleg most már be is fejezem, mert minden második beírás az enyém.

Utólag tudom, hogy kellett volna a métervonal a nyílások mellé. A kőműves nem tudom, hogy felelős, hogy nem rajzolta ki automatikusan. Viszont aki felmérte az ablakokat úgy végezte el, hogy nem volt kirajzolva. 10 perc alatt felmérte.

Én véleményem az, ha nincs métervonal, mert a nélkül problémás lehet felmérés akkor visszajövök később és kirajzoltatom a kőművesekkel, ha tényleg az ő munkájuk lett volna.

Lehet, hogy megköveztek, de ha 180e kérek egy munkáért én egy szintezőt azért vennék. Vagy legalábbis nem végzem el a felmérést, mert utána az én felelősségem lesz ha nem jók a méretek.

Előzmény: tronik (14137)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14137

Az ablakos ezt ne feledje közölni. Ha hiányzik, akkor ne mérje fel. Vagy vigye át a szintet van szóljon a kivitelezőnek.

Gondolom te se csináltad volna meg a felmérést e nélkül. Vagy előre szóltál volna, hogy legyenek ott a vonalak.

Előzmény: Törölt nick (14136)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14136

Sarokban ablakosnak nem jó a métervonal...Minden nyíláshoz fel kell vetíteni.

Előzmény: tronik (14135)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14135

Minden sarokban volt métervonal. Most beszéltem a kivitelezőmmel. A monolit födémet és az áthidalókat is ahhoz lőttek be.

Előzmény: tronik (14134)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14134

Vagy miért nem lett nagyobb az ablak, olyan ami abba a nyílásba való?

Előzmény: Törölt nick (14132)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14133

Miért ne lett volna métervonal. A villanyszerelők is megtalálták.

Előzmény: gabrielke (14131)
gabrielke Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14131

B+ ha nincs métervonalad, nincs padlód, nincs mihez tenni az ajtót, hogy honnan van lefelé még egy méter. Kiöntik az aljzatbetont az tuti vízszintes lesz. Aztán az egyik ajtód 1 centivel lejjebb lesz mint ahova fut a burkolat, a másik meg 1 centivel feljebb, aztán jössz ide ríni.

 

Én a helyedben lassítanék, ennek már mindegy, szeptember végéig nem valószínű, hogy elkészül.

 

Előzmény: tronik (14129)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14130

A terven névleges nyílás méretek vannak, tehát ehhez kell gyártástervezni az ablakok méretetit. El lehet térni a tervrajzon lévő méretektől, de ezt egyeztetni illik, tulajjal kivitelezővel.

Bár nem mondta, de a métervonalat több iparos is használja, tehát azok meglétéről a kivetelzőnek kell mindig gondoskodni.

 

A métervonal megléte nélkül neki sem állunk beépíteni a nyílászárókat. Nem jó, ha az ablakos csinál magának szintezést, mert az valszeg nem lesz ugyanaz.

Időközben a kivitelező is korrigálhat a szinten, tehát ez mindenképp az ő reszortja.

 

Ha megvan a gyártói "garancialeveled", akkor az ablakokra a gyártónál tudod az esetleges garanciás problémákat érvényesíteni. Ha nincs, akkor szerezd be a kereskedőn keresztül.

 

A nyílászárókat pedig építtesd be másik szakemberrel, bocs nem másik, hanem szakemberrel.

Előzmény: tronik (14129)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14129

Na meg ha nem is a 0-kat meg métervonalat nézzük, mi az hogy 4cm PURhab kell 3 szobában az ablakok fölé? Aztán a tulajnak semmit nem mondunk?

Lószar volt ez, nem felmérés. Minden terven szereplő ablakmérethez képest a magasságból levonok 2cm-t nem felmérés!

tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14128

Azt se tudom, hogy hol keressem. De ha TM a tervekbe bele se néz, akkor honnan tudja hol a 0? Ha nincs szintezője, és nem kérdez rá a kivitelezőnél, hogy hol van kirakva a métervonal akkor hogy mér fel? Talált az egyik oldalon egy jelölést és ashoz méregetett. A bejárati ajtó mellett nem is volt vonal.

Előzmény: gabrielke (14124)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14127

Elnézést! Ablakos csapat. :)

Előzmény: Törölt nick (14125)
tronik Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14126

Pályázat miatt a sietség. Őket nem érdekli az időjárás, csak a szerződés szerinti dolgok. Hiába veszem meg és csak ősszel rakatnám. Nem érdekli őket. Minthogy az sem hogy télen nem lehet építkezni és 1 év alatt kell megcsinálni egy házat szeptembertől számítva.

 

Kriszta nagyon TM mellett volt. Most elment 1 hétre állítólag. Azt mondta, majd küldenek egy független szakértőt. De az mitől független ha ők küldik? TM a garanciális ügyek intézője és a műszakijuk. Innentől kezdve reménytelen az ügy.

Nem tudom Kriszta milyen szereplője a cégnek, nekem egy családi vállalkozásnak tűnik a cég. Mindenki rokon vagy barát.

 

Az meg a másik probléma, hogy TM-et nem fogom beengedni az épületbe. Mert nem tudom elviselni a stílusát, ennél többet ér az egészségem. Nincs szükségem, hogy szétfikázza a házam. Mindenkibe belekötött. Olyanba aki meg sem szólalt. Pl. öcsémbe. Reggel ott voltak az ácsok, felrakták a terasznál a lambériát a 2 teraszajtót nem lehetett beépíteni meg 1 ablakot, de azon kívül még volt 11 ablak. Azokat is savazta. Minden szar volt neki. Az ács is azt mondta, hogy gondolkozott rajta, hogy hazamegy. Mert olyan az ürge, hogy neki ilyen feszültségre nincs szüksége, és inkább még 1x visszajön csak ne kelljen ez hallgatni.

 

A premierrel indítok kedden, mert nem volt semmi olyan, hogy TM lenne esetlegesen a hibás. A ferdén berakott bejárati vagy a kilógó ablakok esetében.

A szerződésben nincs olyan, hogy nekem kellene előkészíteni. De ha lenne, akkor se szóltak előre és az se lenne túl korrekt. Nem is olvasgattam a szerződést, sok minden van amit intézni kell és az ablak dolgot nem gondoltam, hogy ilyen rázós lesz.

 

Ha az ablakosnak nincs szintezője, akkor hogy mérte fel a helyszínt? Ha a tervekbe bele se néz? A femüt közösen jelöltük ki a kivitelezővel és ő a statikusom is.

Előzmény: gabrielke (14123)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14125

" ablakos banda "

 

hmm...

gabrielke Creative Commons License 2012.08.19 0 0 14124

"Amikor kijön felmérni egy ablakos banda, akkor nem szoktátok ellenőrizni a métervonalat, hogy jó e a padlóval?": hülyeséget beszélsz. Van padlód? Ugye, hogy nincs...

A métervonal az az épület _tervezett_ nullaszintjéhez képest kell 1m-el feljebb legyen. Lehet ferde az alaplemez, azt az aljzatbetonnal ki lehet egyenlíteni, sötöbö.

Szóval ha a métervonal nem jó, az nagyon nagy gáz.

 

Előzmény: tronik (14120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!