Keresés

Részletes keresés

pasass Creative Commons License 2012.01.16 0 0 13921

Üdv Mindenkinek !

 

Pilisvörösvár, vasút állomás feletti  Görgey utca !

Ki tud segíteni?

mire kell készülni?

 

Kössz !

Pasass

geo49 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 13920

Tisztelt Kútfúrók!Ha tud valaki eladó dugattyús szivattyút 250-400 l  körül az ha lehet jelezze a bunari@net.hr  cimre! köszönöm előre is a segitséget!

Mcgaiver Creative Commons License 2012.01.15 0 0 13919

üdv

küldj egy tell számot az emailomra

Előzmény: jaruzelszka (13917)
nikolas70 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 13918

Üdv!

 

Iszapolóval tudsz a vízben tovább haladni, illetve kiszedni a sódert.

 

Üdv!

Előzmény: jaruzelszka (13917)
jaruzelszka Creative Commons License 2012.01.15 0 0 13917

Tisztelt Mesterurak!

Én egy kutat fúrok magamnak Dunakeszin ill próbálkozom vele.Már 7 méter

környékén járok de elakadtam egy kavicsos részen.Szomszédban van egy ásott kút 7-8 méternél van a vízszint.Egy jó ideje nem haladok semmit és alig birom kihúzni a fúrót a kavics ill sóderból .A kézi fúró 125 ös de csináltam 2"at is azzal sem haladok,próbáltam már a csövet bevibrálni is az sem hatotta meg ,locsolni szeretnék .110csövet tennék bele ami 2m magasan be van 0,5 -re vagdosva.Azt szeretném megtudni hogy milyen technikával lehet tovább haladni ahhoz hogy víz legyen?

Válaszát előre is köszönöm

Archibald 70 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 13916

Köszi Hyppodrom!

 

Hétfőn felhívjuk! Kútásókat is kérdeztünk, de az összeg amit mondtak sokkolt ( tudom nem könnyű meló.....) . Talán a fúrás megfizethetőbb számunkra.

 

Köszi mégegyszer!

Előzmény: Törölt nick (13914)
vincek Creative Commons License 2012.01.15 0 0 13915

üdvb elöször is az hogyha valaki magának fur kutat az nem biztos hogy az elszegényedés miatt történik hanem mert érdekli meg mert van tehetsége mindenhez

mint pl én. de nem akarok nagyképű lenni én is furtam utána jártam mindennek megprobálkoztam a furógépes megoldással amivel az 50 es pvc vel kellett furni nem sikerült utána szereztem egy házi tákolmányu gépet amit már motor hajtott volt vidiás furófeje 2 méteres vas csövek voltak a toldalékok.

lefurtunk 15 métert van viz tiszta mind a kristály  mi lapos területen vagyunk.

na most én csak locsolásra használom meg majd vc öblitésre meg még lehet fürdésre is

elöször is valakivel azért be kéne vizsáltatnom milyen is a viz.

de rátérve nagyon sok helyen vannak gyürüs és téglás kutak amit a mai napig használnak .

abba megin sok vegyszer belemehet de nem attol patkoltak el az emberek akkor az enyém se lehet rossz

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.14 0 0 13914

Pécs egyik legjobb kútfúrója   Balogh  Gábor  mester úr.

Tiszta szivvel ajánlom, csak jót mondhatok róla. Igazi profi a szakmában.

 

          Elérhetősége :     +36 70 510 8013

Előzmény: Archibald 70 (13913)
Archibald 70 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 13913

Pécsen szeretnék kutat fúratni. Tudtok nekem megbízható szakembert ajánlani?

Mcgaiver Creative Commons License 2012.01.11 0 0 13912

üdv

Ami még nagyon fontos,8mm es hegymászó kötél. (hogy ne a KPE cső-nek keljen tartani a szivattyút,meg  csőben lévö víz súlyát.

Előzmény: Shepherd01 (13910)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.11 0 0 13911

Üdv

Én réz KPE csatlakozót raknék. No és persze 10 baros KPE csövet. Sorrend szivattyú, szűkítő, visszacsapó, és KPE csatlakozó.

Előzmény: Shepherd01 (13910)
Shepherd01 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 13910

A kellő rutinnal-magyarul nagy gyakorlattal-rendelkező kútfúró vagy vízvezeték szerelő uraktól kérdezném:

A búvárszivattyú belső menetes nyomócsonkja és a KPE nyomóvezeték milyen kötőidomokkal hozható a legbiztonságosabban össze?  Pontosabban melyik variációt ajánlják? Nagyon kellemetlen lenne, ha mondjuk 30 méter mélységben valamilyen okból "kifolyólag" szétmenne a kötés.

Orbika Creative Commons License 2012.01.09 0 0 13909

Így legyen! Szebb jövőt, és Jó szerencsét! :) 

 

Előzmény: Törölt nick (13908)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 13908

Hát éppen erről van szó. Előbb - utóbb mindeggyikőnk el fog pénztelenedni ebben az országban.  Te is, Mi is és Ők is. Tehát mindannyian. Akárhogyan is nézzük a dolgokat.

De persze mindig vannak kivételek is, ezért bizzunk a szebb és jobb jövőben !!!!!!.:)))

Előzmény: Orbika (13907)
Orbika Creative Commons License 2012.01.09 0 0 13907

Nézd, vagy megpróbálok élelmes lenni, és megoldani amit csak  a lehetőségeim elérhetővé tesznek, vagy  hitelből fúratok sok milliós kutat, aztán vagy tudom fizetni a részleteket vagy nem  és már vinné is a bank a házamat én meg mehetek sírni a tévébe, hogy jajj de szerencsétlen vagyok. Sajnos ilyen világot élünk.

Nekem is kényelmesebb lenne hívni egy csapatot és karosszékből nézni ahogy elkészül a kút, de nincs rá pénz. 

Előzmény: Törölt nick (13906)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 13906

Nagyon szomorú, hogy egy magyar Gazda kénytelen önkezüleg megpróbálni öntözési célból vizkutakat fúrni a 21. -ik században. Ez már tényleg az ország elszegényedesének a jele. De az, hogy még a sódert is rostálják az olcsóbbá tétel miatt, az már hab a tortán !

Előzmény: Orbika (13905)
Orbika Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13905

amit csak lehet, magam oldok meg, minél olcsóbb legyen. Veszek sódert és rostálok.

Köszönöm az információkat!

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (13903)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13904

Üdv

Hát ez az :) Mi meg reszelhetjük a követ meg a szívós agyagokat 2-3szor nagyobb átmérőben.

Előzmény: bohrer (13894)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13903

Üdv

Normális sóderbányában osztályoznak 1-3mm-es de más mérető vízszűrő kavicsot is. Ömlesztve sokkal olcsóbb mint zsákosan. Persze rostálhatsz is csak az elég munkás mert két rosta kell egy ami a nagyokat választja ki egy ami a nagyon aprót.

Előzmény: Orbika (13902)
Orbika Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13902

Rendben! Akkor így fogok eljárni! Ami még kérdéses, hogy a réselt szűrő szűrőkavicsozásánál használható-e rostált sóder, vagy marosi homok? (Neten nézgelődve azt tapasztaltam, hogy a "gyári" zsákos anyagoknak elég húzós az áruk.)

Anno amikor a jelenlegi kutunkat fúrták ott sódert kellett rostálnunk és azt tették be, csak sajna akkor nem figyeltem meg hogy milyen szűrőt használtak. :(

 

Előzmény: vizeslaci (13901)
vizeslaci Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13901

Helló Orbika!

 

Igen. Erre gondoltam.

A távolság megválasztásánál sokat számít a vízadó réteg milyensége.

Ha nagyon viszi az öblítővizet akkor távilabb kell fúrni egymástól.

Valószínü hogy az első kifúrt kutat le is kell zárni nehogy az öblítésed ennek a furatába törjön föl. kb 1.5m már elég is lehet.

 

Üdv: vizeslaci

 

Előzmény: Orbika (13900)
Orbika Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13900

Arra gondolsz, hogy fúrjak 3-4 darab kutat a 22-26m rétegbe egymás mellé és úgy jó lesz? 250l/perc körüli mennyiségre lenne szükségem.

Milyen messze legyenek egymástól a furatok?

Előzmény: vizeslaci (13899)
vizeslaci Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13899

Helló Orbika!

 

A a két szivattyú nem igazán bír  annyit nyomni amit az 50-es cső ne vezetne el.

Mért akarsz több réteget megszűrőzni????

Miért nem egy adott rétegbe alakítasz ki több kutat és azt kötöd össze?

Ha nagyobb vízmennyiségre van szükség akkor ez a megoldás a leg célratörőbb.

A fúrásnál látod vagyis láttad hogy mely rétegek a legjobbak... ebbe a rétegbe bizonyos távolság tartása melett fúrsz egy másik kutat is.

A kettő összekötve már tudhat mennyiséget adni.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Orbika (13897)
Orbika Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13898

csőnől = csőből :)

Orbika Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13897

A szivattyúval nem lesz gond, a próbalyukhoz szükséges öblítést 1db tomos szolgáltatta, de a nagyobb fúrási átmérőhöz fel tudok használni még egy tomost, így a kettő együtt kb 700l/perc mennyiséget produkálna, bár kérdéses hogy az 50es csövön ez a mennyiség lemegy-e.  A próbafúrást kb 1 óra alatt "toltam le", de nyiláván lehetne lassabban is haladni.

 

lalibatyo!

 

Ezen a vidéken nagyon sok ilyen összeszűrőzött kút üzemel, tehát nem magamtól találtam ki, a víz az arzén és a mezőgazdaság műtrágya- és vegyszerfelhasználása miatt ebben a mélységben fogyasztásra alkalmatlan. A szomszédunkban 85-90 méternél találtak ivóvíz minőséget.

Kérdezősködtem a kúttulajdonosok körében, általában a 25m körüli és 45 m körüli rétegeket szűrőzték össze, de volt aki azt mondta hogy neki a legfelső rétegbe is tettek, a 49 méteres kútjában 23 m szűrő van, bár ettől még olyan hűűű de sok vizet nem ad.

 

 

Jelen pillanatban úgy képzelem a kivitelezést, hogy 150mm átmérővel haladok lefelé, feljegyzem, hogy hány méternél jön a vízadó réteghez tartozó homok, lefúrás után kiöblítem tiszta vízzel, majd összeállítom a  második 22-26m  és a harmadik  42-49 méterig tartó rétegeknek megfelelő szűrőt, belerakom a helyére, majd körben addig töltöm a szűrőkavicsot, amíg a csőnől jön a víz. ezután cement tejjel kitöltöm a maradék üreget -1 méterig majd jön a kézipumpás kútfej, végén homokkal betemet és kész.

 

Ha valami kifogásolhatót találtok a gondolatmenettel kapcsolatban, akkor jelezzétek bátran! :)

 

Köszönöm az eddigi infókat!

 

üdv: Orbika

 

 

 

Előzmény: gamate (13896)
gamate Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13896

Üd Orbika!

 

Maximum két szomszédos vízadóréteg szűrőzhető össze, de csak akkor, ha nem vastag közöttük a vízzáró, és biztosan lehet tudni, hogy a két réteg tisztasága, összetétele közel azonos.

Ha a feltételek közül egy is hibádzik, már nem illik összekötni.

 

Lalibátyóhoz csatlakozva, inkább ne szűrőzd össze!

 

Én nem azon a vidéken dolgozom, így nem tudom megmondani, hogy a második, vagy harmadik lenne-e a jobb..., de az biztos, hogy ne az elsőbe kerüljön.

Nem feltétlenül igaz az, hogy minél lejjebi a vízadó annál jobb a víze, mert a felszíni szennyeződésen kívül lehet még ezernyi más oldott anyag is abban.

 

A kivitelezést tekintve nem a forgató a kérdéses (hiszen max tovább kell kapaszkodni a csőbe...), hanem hogy van-e akkora szivattyúd ami fel tudja hozni a furadékot ekkora átmérőben.

 

 

gamate

 

www.kutfuro.com

 

Előzmény: Orbika (13892)
bohrer Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13895

oxxywcs tt    helyett ott ( a billentyűzetet törölgettem:))))

bohrer Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13894

De jó sorotok van oxxywcs  tt az alföldön hogy egy  vízszintes élű "homokozólapáttal "  ami bililemezből van és egy kézi fúrógéppel le tudsz menni 50 méterig.

A leggyengébb pont a műanyagcsőves  " fúrószár", az szakad legelőször, 150mm-nél .

A  100mm-es normál lyukhoz képest ez 2,25-szörös felület .

Előzmény: Orbika (13892)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13893

Üdv

Nem tartom jó ötletnek egybe szűrőzni a több réteget mert megindul a rétegek közti vízáramlás béléscsövön belül így összemocskolod azt is ami eddig vélhetően tiszta volt. Főleg nem jó ötlet a legfelső réteget bekötni ami biztosan szennyezett. Sőt a próbalyukad is eltömedékelhetnéd hogy ne tedd tönkre mások tiszta vizét akik a környezetedben élnek. Talán szólnod kellene olyannak aki tisztában van azzal minek mi a következménye és megcsináltatni vele. Amúgy is könnyen járhatsz úgy hogy az olcsó saját lesz a drága a végére.

Előzmény: Orbika (13892)
Orbika Creative Commons License 2012.01.07 0 0 13892

Ősszel fúrtam egy "lyukat" a rétegek feltérképezésére, három vízadó  réteget találtam, az első 8-12 a második 22-26 a harmadik pedig 42-49 méterig tart. szerinted melyikbe kellene tenni a szűrőt? Vagy meg lehet oldani hogy több réteget is beszűrőzök? Több réteg szűrőzése esetén minden rétegből egyformán szívna, vagy előállhatna olyan eset, hogy pl a legfelső rétegből fogyna a víz és elkezdene ott levegőt szívni? Vagy csak a legfelső rétegből 10-12 méterig szűrőzök addig nem tudja úgyse leszívni a szivattíyú a vizet? A 150es lyukat kivitelezhetőnek tartod ezzel a géppel?

A kutatófúrást ezzel a pengével végeztem, ezt könnyen tudtam fogni, de félek a 150es penge nagyon nagy forgatónyomatékát kézzel már nem tudnám tartani. Mi a véleményed? Te fúrsz ezzel a technikával?

Előzmény: gamate (13891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!