Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

pléhúsz Creative Commons License 2012.09.03 0 0 19597

Még egy nagyon lényeges a ami mezőgazdaságunkban, nem a piacon az árud ellenértéke ként kapod meg a pénzedet, hanem a mindenféle eszement támogatásokkal kuncsorogva többször a dzsudi pénzért. Először a pályázatod bevételéért, majd annak nyeréséért, végül a kifizetéséért. Ami többedlen el is marad. Közepes és kis vállalkozások esélytelenségével indulsz. Végig érezheted, hogy te egy senki vagy, az ő pénzük nélkül.

Nem tudom észrevettétek az Agrón hirdetnek dieselhez gáz szettet. 20-30 %-os valós megtakarítás. Eddig legális volt, de mert jó, már nem engedik. 40-50 kamionba szerelték már be, akik éjjel nappal hordják a gabonát Olaszországba. Okos, nem? A tárolt gabonát amely nyugodtan el van az újig jó helyen, azt most adjuk el gombokért, amikor az orrnehezek leviszik az eurot. Egész amerikának nem lesz kukoricája, meg senkinek.

 

Olyan gazdag ország vagyunk egyébként, az édesvíz készletekbe, most bele sem megyek.

Nagymamám mondása volt:

GYÁVA NÉPNEK, NINCS HAZÁJA!

Előzmény: stihl guru (19590)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.03 0 0 19596

Nem tudom hogy pontos e a sorszám, de te lehetsz az ezredik, aki ilyet keres.

Előzmény: Törölt nick (19594)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.03 0 0 19595

Erről van szó. Te vagy az első, de ha az ár olyan mint szokott, nyilván nem kell.

 

Nagyon érdekes két telefon beszélgetésem volt tegnap. Elértem Kunkomát, amire te jöttél rá, hogy ő a hirdető. Eddig többször szó esett, hogy hol van a legtöbb Dutra itthon. Azt nem tudom biztosan hogy hol, de nekik 20 Dutrájuk van, kacsáznak és 10 dolgozik.

 

A másik, fórumos ismerősünk rokona. 1993 környékén tengernyi Steyr-Dutrát látot az NDK-ban, de rájuk sem nézett, mert senkinek sem kellett. Behozott inkább vagy 500 MTZ-ét, az eladható volt. Érdekes hiperkorekt KG is ott vett nála 90-es Dutrát már. Természetesen sajátra és majd megcsinálja.

Előzmény: joebatyo (19593)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 19594

Sziasztok Dutrások!

 

Keresek hathengeres nagy vasat, lehetőleg üzemképeset. Lehet szakadt is, a keret nem túl bőséges, de menjen magától.

 

Szintén keresek DT-54-est, hasonló feltételekkel.

 

Előre is kösz

joebatyo Creative Commons License 2012.09.03 0 0 19593

No és mire alapozod a gyanúdat? :)

Szándék az van, ám a kimenet az erösen árfüggö.

Ami nyilván nem egyedi eset...

Csillagászati/gyüjtö, valamint múzeumi áron természetesen nem vásárolok.

Szerintem kevesen is vannak köztünk olyanok.

Előzmény: pléhúsz (19592)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.03 0 0 19592

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy ebből az én vagyok az elsőből nem lesz vásárlás, lehet hogy tévedek.

Előzmény: Csőlámpás Beni (19589)
stihl guru Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19590

Üdv Pléhúsz,üdv a többi Dutrásnak is.Egy kis kiegészitést fűznék a hozzászólásához,ha megengedi.A Rába,a Mávag,a Dunai Repülőgépgyár,a WM,stb,ezek mind elsősorban hadiipari gyárak,elsődleges célpontok bombázáskor,a szövetséges erők sem csak hobbiból bombázták őket.De nem ez a lényeg,hanem hogy volt erő a feltámasztásukra,voltak szakemberek,akik terveztek,gyártottak,és volt igény a gyártott termékekre,gépekre is.Ma meg mi van ebből meg?Akarat ,az nincs rá,a döntésképes emberek egy kis lobbipénzért az anyukájukat is eladják.Tervezők,azok talán még lennének,de csak talán.Igény,hát nem tudom.A nagymenő gazdák kiemelt támogatásból veszik az uj,csicsa gépeket,nekik biztos rangon aluli egy magyar gép.A kicsik,akik most is régi géppel mennek,azok meg nem tudnák pénzhiány miatt megvenni.Szerintem igy van,de lehet,nagyot tévedek.Esetleg érdemes lenne egy saját,házi pályázatot csinálni,hogy milyennek kéne lennie egy mostani,modern Dutrának.

Előzmény: pléhúsz (19586)
Csőlámpás Beni Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19589

Na hogy... :D

Előzmény: joebatyo (19588)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19588

Jelentkezem elsöként.

Telefonon már megtettem :)

Előzmény: L vilmos (19587)
L vilmos Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19587

Szép estét!

 

Találtam Csepel öntözőszivattyut 6 hengeres motorral,gyári állapotban,150 üzem órával.

Ha valakit érdekel keressen

pléhúsz Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19586

Ha nézzük a megafaktorcsillagos és egyéb csak ők járnak jól műsoraikat is, nyilvánvaló minden szinten nagyon komoly háburúban állunk. Volt 30-100 éves, a miénk mostmár mondhatni 22 éves háború. Ahogyan a tatárok nyíllal, a törökök ágyúval, stb. Ezek gazdasági csalafintaságokkal győznek le minket, nap mint nap. A kultúra sugárzás helyett, pedig tenyésztik, a még ettől is ostobább tudatlan itt lakókat. Magyarnak nehezen nevezhetem azokat, akiknek hazájuk pusztulása nem fáj, bőven meg vannak elégedve, ha a nagy potrohoz üllepet tisztára nyalják naponta, egy kis baksisért.

Az oroszok után biztosan lett volna még számos ellensége a Dutrának. Pontos számok adatok vannak, hogy a gengszterváltás óta nagyobb veszteség érte az országot, mint a II. Világháborús bombázásokkal. A mindig a vörösöket segítő, Anglia és USA, bombázta a Rába és Vagon Gyárat, a Csepeli Vas Műveket, a Csepel Autót, de azok mégis feltámadtak utána és újra termeltek.

Az álmokat sohasem szabad feladni, hogy egy majdnem teljes alföldű országnak legyen saját traktorgyártása. Hogy hazudni bűn. S nem lehetnek olyanok a jövőben, mint két napja, hogy a dinnyét lopó, tévedésből nem a gazda, hanem annak szomszédjára gyújtja a házat.

Előzmény: Laliapus (19581)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19585

Az nem baj ;)

 

Előzmény: Dzsokko (19584)
Dzsokko Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19584

Lehet hogy le köröznélek Szia

Előzmény: joebatyo (19583)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19583

Szevasz.

 

Komoly gép, elhozhatnád lazítózni :)

Mennék utánad az ekével :D

 

Előzmény: Dzsokko (19582)
Dzsokko Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19582

 

Szia Joebátyó!

 

Voltam egy kicsit földet tolni, ezzel a szép jószággal, lazítóztam is egy kicsit amint látod, itt szépen tudnál szántani

 

Üdv Laci

Előzmény: joebatyo (19574)
Laliapus Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19581

Igazán nagy kár, hogy megszünt a gyártás (ismerjük az okokat) , Kiváncsi lennék, milyen irányba haladt volna a fejlesztés.Bár, lehet nem lenne gazdaságos a gyártás. (Túl kicsi az ország, lehet nem lenne piacuk) Az unio meg tűzzel vassal védi a saját szarjait, nehogy konkurensek legyünk. Félek, ha még működött volna a Vöcsi, a cukor- , konzerv-, stb gyáraink sorsára jutott volna. Ha tönkretenni nem tudják, megveszik, hogy megölhessék, de az övéknek termelni kell!

Előzmény: pléhúsz (19580)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19580

Tudod látszatra ellentmondásos, ha azt állítom, hogy a Dutra Isten adta áldással bír, mert tényleg így van, s az Isten tagadó komcsi ateista világ terméke, ráadásul a Vörös Csillag Traktor Gyárban készült. Azt mondhatjuk, hogy minden magyar lop, olyan sokan művelik ezt, hogy majdnem igaz, de mégsem minden hazánk fia, Ali Baba leszármazottja.

Vissza térva a Vöcsire, ahol minden a szociról szólt, gyorsan kellettek a legjobb traktorok, hogy a saját gépekkel rendelkező földekről elzavart kulákok helyett, a kolhoz művelje ezután a földeket.

A Dutra tervezői egyáltalán nem voltak Isten tagadók, a legjobb mérnökök, technikusok sem. Csak azért viselték el a bolsevikokat, mert a hazájukat annyira szerették, hogy még rab igában is inkább itthon maradtak. A szakmunkások sem voltak kifejezett párt könyvesek, a prolik között már akadt szép számban, akik bevették a propagandát, pl. "Vesszenek a Korbulyok".

Ezen kitérő után a mindandódra válaszul. A Dutra egy nemzeti termék, nincs benne manager szemétség és átverés. Pl. ha kiérsz a föld végére, nem kell telefonálni a piros overálos furgonosnak, aki 15 ezer Ft-os órabérben kipucolja a tank sapkát,  hogy folyjon a gázolaj.

Aki 18 LE kínai ratyira cseréli le a Dutrát, szerintem az előbbiekkel tisztában van. Csak retteg a szereléstől, neki nagy gond, ha elő kell venni a villás kulcsot. Nagyon tévesen azt hiszi a mai szemfényvesztőtechnikákkal nem lesz gondja amíg él, mert az új.

Előzmény: Laliapus (19578)
korbulyandi Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19579

Sajnos Mezőkövesdre más elfoglaltság miatt nem tudunk menni. Ti úgyis ragyogóan fogjátok képviselni az egész Dutra Clubot! Egyetértek, a lengyelek nagyon klassz emberek! 

Hozzád mindenképpen jövünk!

Szia - Andi

Előzmény: pléhúsz (19577)
Laliapus Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19578

Majd idővel megbánják a cserét. Gondolom valami használt  kínai fostalicskát vettek (azok mozognak 18 lóerővel) . Egy Dutrát lecserélni ilyenre??? A nyomatékra és a fogyasztásra nem gondoltak? Te csak jól jártál, gratulálok az új szerzeményhez.

Előzmény: szotyi94 (19551)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.02 0 0 19577

Azt még nem mondtam, jönnek a lengyelek 3-an Mezőkövesdre, s azt írták, két trélerrel. Mit hoznak, még nem tudom. 5 ezer zlotyiért venni szándékoznak egy 28-ast, ami 350 ezer péz.

 

Én amúgy is nagyon szeretem őket, ha még traktorosok, na meg ha még Dutrások is, az minden képzeletet felül múl.

A magyarokat sohasem hagyták cserben, ahogy régen mi is befogadtuk a háborús menekültjeiket, stb. Most mintha a punióban, nem lenne fontos a lengyel-magyar barátság, pedig nekünk most van a legnagyobb szükségünk rá. Erőt merítsünk tőlük, a mai viszonyok között hogyan lehet fejlődni, nem elveszíteni a nemzeti tudatot, hogyan lehet remekül élni komcsik nélkül.

Előzmény: korbulyandi (19576)
korbulyandi Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19576

És mint mindig az ilyen, roppant megható!

Andi

Előzmény: pléhúsz (19538)
Vöcsis Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19575

Üdv!

 

Az ezres a Karcsié!

Bartosé darabokban!

Dóri a barátja által képviselteti magát (pótkocsin)!

Előzmény: pléhúsz (19573)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19574

Én már láttam tavaly azt az ezrest.

Ifju Váczi Károly vezette.

Az övék az is.

Előzmény: pléhúsz (19573)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19573

Az ezres kié? Bartosé hogy áll?

 

S nem mellesleg, hol van a Dutrás Amazon, Váczi Dóri?

Előzmény: Vöcsis (19571)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19572

S abból a brigádból, ki jön okt. 13.-án szántani?

Előzmény: joebatyo (19565)
Vöcsis Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19571

Üdv!

 

 Kaszálva akkor van a gép után, ha szükség van a kukoricaszárra, ha nincs rá szükség, akkor ráér később foglalkozni vele! Videó sajnos nem készült!

Előzmény: stihl guru (19570)
stihl guru Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19570

Értem.A csőtörőgép asztalára lehetne szerkeszteni valami zúzót,mint a kombájnoknak van,a nagy Dutra biztosan elbirná,meg egymenetben a szárzuzás is meglenne.Videót nem csináltatok az akcióról?

Előzmény: Vöcsis (19569)
Vöcsis Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19569

Üdv!

 

Igen a géppel lehet szemesre is vágni!

Kaszálni azért kell rögtön, mert a  nagydutra a következő körben letaposná a szárat, és már nem lehetne levágni, de ha már le van vágva akkor nem baj ha taposva van!

Előzmény: stihl guru (19568)
stihl guru Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19568

Üdv Vöcsis!Szépek a gépek a képeken,a csőtörőgép meg alkalmas szemes betakaritására is,ha jól látom.A kisddudu miért kaszál a csőtörőgép mögött?Mert ugy látom,a következő fordulónál a traktor pont megtapossa a rendet.

Előzmény: Vöcsis (19564)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.01 0 0 19567

OFF.

Majd elfelejtettem.

Vettem egy denevérpadot, azon szoktam naponta lógni :)

Pozitivan hat a gerinc és hátfájdalomra :)

Előzmény: kiscsera (19552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!