Keresés

Részletes keresés

szpsz911 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 86

Pontosan! Pizzéria, hamburger, sör, fagyi, teljesen korrekt árakon. Szemesen még nagyon tetszik a "Nem fizető parkoló" is és a szállásdíjak is nagyon a földön járnak.

 

Nekem ez az egész Balcsizás 99-ben jött és riogatott minden ismerős drágasággal, meg döglött angolnákkal. Hát jelentem döglött angolna sem volt és drágaság sem.

Jó, ha az ember nyaral, akkor amúgy is többet fagyizik, éttermezik mint máskor, tehát sokat el lehet költeni a Balatonon, de az árak egyenként, kiragadva, teljesen szokványosak. Persze Siófok más, ott azért jobban megy a lehúzás. Oda csak én nem megyek. :-)

Előzmény: encx (85)
encx Creative Commons License 2005.08.03 0 0 85
Nekünk fent, a kertmozi utcájában van nyaralónk, arra is látni jó néhány eladó házat. Az árakkal kacsolatban csak annyit, hogy a múlt 7végét Miskolc-Tapolcán töltöttem és egy éttermi kajcsizás legalább másfélszer annyiba került, mint Szemesen. Arról már nem is beszélek, hogy mindezek mellett még mindenhol le is húztak (pl. 3 dl üdítő helyett csak 2 dl-t hoztak ki, de a számlán érdekes módon 3 dl szerepelt, stb.). Szerintem már rég nem igaz, hogy a Balaton a legdrágább magyar nyaralóhely. Sőt... Én azt tapasztaltam, hogy semmivel sem drágább, mint Bp., egyes élelmiszerek még olcsóbbak is, és az alkalmazottak (pl. boltokban, vendéglátóhelyeken) meglepően kedvesek.
szpsz911 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 84
Egy rövid hétre még megyünk le, úgyhogy kicsit körbenézek majd ott. Igaz, most még csak az adatgyűjtés miatt :-)
Előzmény: Krampulák (83)
Krampulák Creative Commons License 2005.08.01 0 0 83

A válasz: igen, de az utóbbi öt-hat évben csak bérlőként. Ingatlanpiaci szempontból kockázatos ugyanis a Balaton. Van úgy, hogy két-három évig nincs víz, csak bűzös iszap. Máskor döglenek az angolnák. Rendesen pedig nincs hal a tóban, csal a pincér és a kereskedő, végül pedig ki akar felkészülni arra, hogy telente tutira felnyomják a nyaralóját? Márciusban négy szemszédom járt így, mi csak azért úsztuk meg, mert tavaly télen viszont a mi házunk volt - öt másikkal együtt - műsoron. Szóval kell három-négy nyugodt év, hogy visszaálljon a tó presztízse.

Egyébként ingatlanból pokoli a túlkínálat Szemesen. Jómagam a Hunyady-telepen birtoklok üdülőt -  az Szemes nyugati vége -, és minden ötödik nyaralón kint van az Eladó tábla.

Előzmény: szpsz911 (79)
szpsz911 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 82
Ezzel így vagyok magam is. A kedvenc helyem a Balcsin.
Előzmény: estom (81)
estom Creative Commons License 2005.07.31 0 0 81
az biztos, ha déli-parti ingatlant akarnék venni csakis szemest nézegetném. persze ez elfogult vélemény.
estom Creative Commons License 2005.07.31 0 0 80
tudok pl. mostanában eladott ingatlanról, igaz panzió és étterem pluszban együtt, amit német emberke vásárolt meg. de mint mondtam, mostanság nem vagyok otthon ebben a témában, mivel mégsem érintett, és egyenlőre nem is érint minket a dolog.
Előzmény: szpsz911 (79)
szpsz911 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 79
A németek egyáltalán harapnak még a balatoni ingatlanokra?
Előzmény: estom (78)
estom Creative Commons License 2005.07.30 0 0 78
sajnos az aktuális árakkal nem vagyok tisztában. amikor legutóbb eladásról volt szó, akkor a ragaszkodás mellett nagy érv volt, hogy padlón voltak az árak, vagyis alig lehetett eladni valamit, azt is áron alul. talán ezért nincs sok eladó ingatlan most sem. mi biztosan nem kaptunk volna érte akkor annyit, amennyit nekünk ér. bezzeg 5-10 évvel ezelőtt. ettől függetlenül azért biztosan fellelhető valami. szerintem aki eladná, vár a német és más hasonló vevőre, mert ők többet adnak érte.
Előzmény: szpsz911 (71)
oldmumus Creative Commons License 2005.07.30 0 0 77
A szakaszon 1800-as evek masodik feleben gyartottol, 1930-ig gyartott diosgyori sinek vannak. A 30-as vonal nincs olyan rossz allapotban, hogy ezert v. barmiert elorehozott felujitast igenyelne.
Simulacrum Creative Commons License 2005.07.30 0 0 76
Talán még annyit, hamár bennevagyunk, hogy ez az anyagfáradás mennyire gyakori? Gondolom a sínek többsége már nagyon régi, de például egy ilyen baleset mennyire emeli az adott sínszakasz felújítási idejének előrehozását, ha egyátalán emeli?
Simulacrum Creative Commons License 2005.07.30 0 0 75
Köszi a kimerítő választ.
Előzmény: oldmumus (74)
oldmumus Creative Commons License 2005.07.30 0 0 74
Kiterobe ment a szerelveny, a valto ive miatt Vmax=40km/h. Vagyis ha szemely akkor kisebb dodgem szeru oldalrol belemegyunk a masikra randulas. Sok mindentol fugg, de borulas talan nem lett volna.

Szemelyi serules nem tortent es kocsikban sem lett kar, meg vasuti objektekben pl. felsovezetek, biztber, csak az alepitmenyben.
Előzmény: Simulacrum (73)
Simulacrum Creative Commons License 2005.07.30 0 0 73
Köszi. Mennyire volt súlyos? Mármint úgy értem ha épp egy személyszállító alatt történik a gond, mi történhetett volna? Mennyi volt itt a megengedett sebesség?
Előzmény: oldmumus (72)
oldmumus Creative Commons License 2005.07.30 0 0 72
Előzmény: Simulacrum (70)
szpsz911 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 71

"...már felmerült az eladása..."

 

No ide kívánkozna egy kérdés: Szemesen milyen árak vannak? Vajon itt is olyan az ingatlanpiac,  hogy mindenki marha áron kitartja és évekig nem is adja el, vagy esetleg reálisabbak lehetnek az irányárak? Itt elsősorban a helyi dolgogban járatosak véleményére és konkrét ingatlantulajokéra lennék kíváncsi.

Hozzáteszem, hogy pont Szemesen én alig látok eladó házat. Pl Öszödön már inkább.

Előzmény: estom (62)
Simulacrum Creative Commons License 2005.07.30 0 0 70
;-) Tesóm látta helyszínen, én lemaradtam róla. Köszi, mutathatsz.
Előzmény: oldmumus (69)
oldmumus Creative Commons License 2005.07.30 0 0 69
En tudok pontos infot mondani:
Anyagfaradas (sin), biztber szerencsere nem serult,
volt a baleset utani het kozepeig a II. vaganyra vaganyzar,
sin es felepitmeny csere. Azota jarhato rendesen.

Ha erdekelnek fotok, tudok mutatni.
Előzmény: Simulacrum (68)
Simulacrum Creative Commons License 2005.07.30 0 0 68
A Balatonlelle felsőn történt nemrégi kisiklásnak tudod mi volt a pontos oka?
Előzmény: oldmumus (67)
oldmumus Creative Commons License 2005.07.29 0 0 67
Foldvar 1 vagany (megallohely), Szarszo 2 vagany (forgami kitero jelleg).
Előzmény: estom (66)
estom Creative Commons License 2005.07.29 0 0 66
persze hogy nem volt több szemesen. én úgy értettem 1 esetleg 2-nél több, mint amennyi szomszédos településeken volt és van, ha jól emlékszem. bár vonattal már nem mentem le vagy 10 éve, így nem mentem át szárszó, földvár stb állomásán.
Előzmény: oldmumus (65)
oldmumus Creative Commons License 2005.07.29 0 0 65
Elkepzelheto, hogy voltak ilyen vonatok, de tobb vagany nem volt a mai allapotnal!
Egyszeruen azert, mert nem fert volna el sehova, mindenhol jol korbehatarolt az egesz allomas terulete.
Előzmény: estom (64)
estom Creative Commons License 2005.07.29 0 0 64
nem vagyok ilyen műszaki dolgokban járatos, de régen voltak szemesig és szemesről közlekedő vonatok. több vágány az állomáson stb. szóval a déli part egyik jelentősebb állomása volt. igaz.
Előzmény: oldmumus (63)
oldmumus Creative Commons License 2005.07.28 0 0 63
Szemes vasuti szempontbol is fontos hely: 1923 VES, elso elektronikusan allithato valto, aztan '80-as evekben itt volt a "kis-KOFI" kozpontja is. Aztan ebbol lett Szabadbattyantol Balatonszentgyorgyig a KOFI/KOFE rendszer.
estom Creative Commons License 2005.07.28 0 0 62
jé egy szemesi topik. a családomnak van nyaralója szemesen. hú de régóta. szerintem is a déli part legjobb helye. még. de meddig? a moló nagyon kultúrált lett, de ezzel egyidejűleg elvesztette a szemesi-csendes-nyugalmas-barátásgos jellegét. a nyaralónkat esetenként kiadjuk, de nem fő/éjszaka, hanem ház/éjszaka. 4, max 5 fő részére 8-10e. tehát annak éri meg, akik vannak ennyien. ettől függetlenül 2-3 fő a jellemző. már felmerült az eladása, de a ragszkodás mindig győzött. a parttól, szabadstrandtól 150 m-re van a hetesen innen.
Krampulák Creative Commons License 2005.07.15 0 0 61

Ha érdekel valakit:

A Balatonszemesi Fürdőegyesület nyári programjai

2005

Július

Apa-fiú foci szombat reggel 8 órától a foci pályán

07.15. – este 8 – Jótékonysági borvacsora a Kistücsök vendéglőben. Jelentkezés Mády Katalinnál a 06-302-103-103.

07.16. - du. 4 – part takarítás a Berzsenyi u.- Munkácsy u. sarkán

07.16. este 8. Templomi hangverseny Sebestyén János és Diószegi Györgyi közreműködésével.

07.17. – du. 6 – Perlik Tímea babakiállítása nyílik a művelődési házban (07.28.-ig)

07.23. Házi koncert a Gábriel villában

07.25.-07.31.- néptánc és kézműves tábor a művelődési házban reggel 9 órától

07.29.-07.31.- Szemes napok támogatása

07.29.-08.12 –ig Stirling János fotókiállítása a művelődési házban

07.30. – de. 10 óra - Futóverseny a Bánk bán utcában

07.31. – este 7. –Naplemente rajzoló verseny

07.30.-07.31. teniszverseny a vasút melletti pályán. Jelentkezés ifj. Démy Gerő Sándornál (06-30-650-12-86)

 

Augusztus

Apa-fiú foci szombat reggel 8 órától a foci pályán

08.05.-08.07. Strandröplabda bajnokság

08.06. de. 10 óra Fürdőegyesületi közgyűlés a művelődési házban

08.13. Rongyos party és sütiverseny – Vigadó melletti szabadstrandon

08.20. Hunyadi díj átadás a mise után

08.20 este 7. Vitorlás felvonulás a kikötőben

08.21. de. Bolhapiac a mólónál

szpsz911 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 60

A 44.-es beírásomban szereplő Éden Camping, ahol jó fürdőszobás szobák is vannak, nem csak kemping, ott van napi 2k/fő.

 

Korpássy Péternek hívják az illetőt, kicsit nehezen beszél, mert balesete volt évekkel ezelőtt, de nagyon jó fej.

 

Ha hívjátok, mondjátok, hogy a Porschés Zoli küldött.0684360525

oldmumus Creative Commons License 2005.07.14 0 0 59
En kicsit tobbert tudok, de valoban jot!
Előzmény: tweety83 (58)
tweety83 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 58
Hol van jó szállás 2 ezerért Balatonszemesen?
Előzmény: szpsz911 (56)
Simulacrum Creative Commons License 2005.07.14 0 0 57
Én is most jöttem és teljesen egyetértek. Nem értem miért szól minden arról, hogy most már a külföld az olcsóbb. Ahogy írod az utazás is jóval hosszabb és kölcségesebb, illetve az ottani árakról nemrég volt egy tévéműsorban szó, sehol nem olcsóbb, mint a Balatonon.
Néhány kép az új mólóról, ami nekem elsőre kicsit idegen volt, hiányoltam a homokot és a szép fákat, de a helyi lapban olvastam, hogy már kétszeresen is túlkorosak voltak, ki kellett őket vágni. El kell ismerni nagyon szép lett.
Viszont a kikőtő, gondolom költségkímélő szempontból való átkölzötetése pl. a diszkóhajónak nem kedvez (lehet a többinek sem), mert az emberek nem gyalogolnak be messzire, nem is tudják, hogy áll arra hajó. Míg itt volt elől a másik oldalon, akkor többen észrevehették.




Előzmény: szpsz911 (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!