Keresés

Részletes keresés

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.02.06 0 0 45143

Most jött fel a kép a facebookon, de fent van a KB oldalán is.

 

" et son imperméable vert, transpirait d'odeur de Guerre "

 

 

http://www.jukebox.fr/jean-pax-mefret/clip,le-loup-de-guerre,qq8zrz.html

kürtök Creative Commons License 2014.02.06 0 0 45142

Az életem tényleg zűrös Volt, a megrendelésedre azért nem válaszoltam, mert a könyvem ugyan kész Volt, de nem került nyomdába, és nem is fog. E-book formában fog megjelenni, valószínű hogy egy hónapon belül letölthető lesz.

Előzmény: kószák egyike (45139)
kery22 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 45141

Üdv Mindenkinek!

2012-ben volt egy kérdésem/kérésem mégpedig a Légiótól kapott levelem fordításával kapcsolatban (inapte definitif).

Köszönöm Mindenkinek aki válaszolt, fordított, tanácsot-tippet adott.

Sajnos még mindig nem jutottam sokra még mindig az újrajelentkezés módját keresem. 

Külön Köszönet Maitréja buddha-nak a tömör válaszadásért. :)

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.02.06 0 0 45140

Lol... a kacsintás akkor jó poén a végén, ha a "neki futokra" írtad :P

Előzmény: kószák egyike (45139)
kószák egyike Creative Commons License 2014.02.06 0 0 45139

Tisztelettel mindenki felé, de minden szavaddal egyetértek. Jól megfogalmaztad.

 

Olvastam Kürtök első könyvét korrekt volt. A másodikat csak azért nem, mert nem reagált a megrendelő levelemre :P :))). de akkoriban zűrös volt az élete, majd neki futok újra. ;)

Előzmény: Maitréja buddha (45125)
kürtök Creative Commons License 2014.02.05 0 0 45138

A magyar rendőrség egyáltalán nem rossz, de olyan régóta húzódik már dolog, hogy valami kell legyen benne. De vele nem is ez a bajunk itt a fórumon. 

Előzmény: Maitréja buddha (45137)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.02.05 0 0 45137

Hát, ismerve a magyar rendőrséget, meg megnézve azt a kis tolvaj bunyerákot aki vádolja... még lehet, hogy ez se igaz. :)

 

 

Előzmény: kürtök (45136)
kürtök Creative Commons License 2014.02.05 0 0 45136

Lecsőnek minden szava hazugág, azt leszámítva, hogy jelentkezett. A róla szóló egyetlen igaz történetet a kékfény decemberi adásában keresd)) És nem a Légióban lett buzi.

Előzmény: jzf44 (45134)
Quartus Creative Commons License 2014.02.05 0 0 45135

A kérdéseidben megtalálod a választ is....

Előzmény: jzf44 (45134)
jzf44 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 45134

Tudnátok nekem válaszolni néhány kérdésre?

 

Lecső Zsolt nem sebesült meg?

 

Nem töltötte ki a szerződését (azaz dezertált)?

 

Nem végezte el az altisztképzőt?

 

Nem kapta meg a Becsületrendet?

kürtök Creative Commons License 2014.02.04 0 0 45127

Most mennem kell, nem tudok mindenre válaszolni, látom hogy próbálsz fél úton maradni köztünk, ha ez nem is egyszerű. Ami Sándort illeti, nem várom el tőle, hogy egyetértsen az én távozásommal, de akkor talán még nem volt itt, amikor nagyjából leírtam, hogy hivatalosan akartam eljönni, a második szerződésem lejárta előtt. Azt viszont tudnia kéne, mint volt híradósnak, hogy ct1 trans után erre esélyed nincs. Arról nem kell tudjon, de elhiheti, hogy még mindig nem vagyok túl rajta lelkileg.

 

Nem akarok vállalkozást csinálni, mint írtam, de szívesen besegítek, ha valami lehet jó. Akinek meg írok, vagy korrigálom amit ír, majd eldönti mit kezd vele. Akik eddig megkerestek, nem igazán adnám a nevemet a dolgaikhoz, ez van. Én sem vagyok író.

 

A zöld berett a fejemen. Nem tudom. Amit ott csinálni kellett Pálhalmán, még a Légióban sem találkoztam vele, úgy hogy szerintem nem járattam le a céget. 

 

Ami a másolást illeti, a szerzői jog, csak annyira van biztonságban, amennyi a pofájára ráfér annak, akinek a kezébe kerül. Sanszod nincs érvényt szerezni neki. Én is találkoztam már az első könyvemből részletekkel, fotókkal, saját forrásból való anyagként feltüntetve. Mentem volna 15 ezer forintért haza a bíróságra a nyálamat verni?

 

A helyesírással kapcsolatban: a hivatkozásaim forrása, a link volt, amit betettem. Több online forrást is kerestem erre, ez volt a leghasználhatóbb, mert ugye azt mondanom se kell, hogy a beépített helyesírás ellenőrzők szart se érnek. Na, minden jót. Anyjuk már lelépett.

Előzmény: Maitréja buddha (45126)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.02.04 0 0 45126

Lol.. és nyilván vitatéma, nem vita téma :P

 

Egyébbként, túllépve ezen, abban van igazság, hogy ma már a könyvkiadásnál nem szabad csak papiralapú könyvben gondolkodni.

Ha teszem azt, sikerül Kürtöknek ez a biznisz és kiad engem érdeklő könyveket, az elsők között fogom tőle megvenni.

A gond itt az illegális másolatokkal van... még a papiron kiadott könyvek nagy része is azonnal be van szkennelve a netre.

 

Kivéve amit az amerikaikapcsolatom keres :P 

Előzmény: Maitréja buddha (45125)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.02.04 0 0 45125

Tiszteletem Sándor

 

Azért most nem értek veled egyet teljesen.


Kéretlenül folytam ebbe bele, mert nem tetszett, hogy olyanvalakit találnak meg helyesirás kérdésben, aki 17 éves kora óta franciául szocializálódott, a helyesirás folyton változik, a teljes nyelvtannal együtt, ugye ezért van a leiró nyelvtan, mint műfaj.
Ráadásul sokkal szebben irtok, te meg Tibor, ezt százszor elmondtam, mint a mai fiatalok többsége.


Kürtök jobban ir helyesen, szakmája is, érdekli is...na bumm. :)

 

Nilván, bármilyen jól is ír, vagy bármilyen érdekes a könyve, én is szívesebben olvasom/olvasnám az előzőekben emlitett urakat, de ez nem Kürtök hibája. Ez ízlés kérdése.
Ettől függetlenül sokakat érdekelhet, amit és ahogyan megélt, az is már a történelem egy szelete, mégha az ő szemszögéből is.
Ráadásul, amik megjelentek eddig itthon légios témában, azt kell mondjam- annak ellenére, hogy nem olvastam, de ezzel se dicsekszek, simán elolvasom, rossz íz nélkül ha elém kerül- ebben a szegmensben, simán az élvonalban van itthon.
Hogy ez jó, vagy rossz, az más kérdés.

 

De !

 

- Kürtök leirta, akar csinálni egy e-book kiadó/szerkesztő vállalkozást. Ez nem hogy szive joga, de ezen alapszik a mai társadalmi rend.

Egyetlen szóval nem mondta, hogy ő légiós könyveket, vagy saját maga által irt könyveket akar kiadni igy.
A saját, légiós életéről irt könyveket, gondolom, szakmai referenciaként idézte, nem a tartalom, hanem a forma miatt.

-Én utálom a Lecső könyvet, de még rá is azt mondom, ha lefirkant egy hülyeséget és veszik, csinálja.
Sajnos ez van, ez a szabad piacgazdaság. Ha nem sért senki jogait, azt ad ki amit akar.
Más kérdés, hogy ennek az "irónak", Somogyi Gábornak, aki megírta helyette, kutya kötelessége (erkölcsi) lett volna leellenőrizni, mit hadovál a Zsolt.


De Kürtökbe, amennyire tudom, nem lehet belekötni ilyen szempontból .
Ha ő igy érezte, ha van rá vevő, szive joga megirni a vele történteket.

 

- Megértem, hogy nektek a dezertőrség vörös posztó.
De azt a hat évét, azt hiszem annyi, senki nem veheti el tőle. Az az övé.
Most komolyan, az élet lutri. Neki ez jött fel, hogy választania kellett... ráadásul, ahogy régebben irta, családi okok miatt tiplizett,
ez nem is vita téma, ez minden embernek a kötelessége, első és utolsó sorban, a család.
A Légio patria nostra, meg a Légion est ta famille, ezek csak nagy szavak.
Ezek a jelmondatok a mindennapi életben semmit nem jelentenek, ezek mindig utólag születnek.
Az ilkyenekkel, mint Semper Fi, lehet ujoncokat hülyiteni, lehet ünnepségeken kitenni, de aki a beleit nézegeti a harcmezőn, az szvsz nem fogja kiabálni, csak majd utólag a történelem könyvekben.
Az én erkölcsi kódexemben is vita nélkül felülir mindent a család.
De szerintem a tiédben is.
Akkor Kürtöknek ne ???

 

Az nem működik a szememben, hogy Kürtök a hat évnek addig a pontjáig, amég le nem lépett, addig fasza gyerek, utána meg szararc.
Ez nem ilyen egyszerű...
Őszinte leszek, ha a helyében lennék és maga Rollet tábornok ugrana oda a sirból, hogy leszóljon, én is elküldeném a trópusokra.
Kürtök ideje az Kürtök ideje, azt senki nem csinálta végig helyette, senki nem tudhatja mi motiválta, vagy mit élt át.
A könyvével sincs gond ha igazat ir, lehet szeretni vagy nem, vagy elolvassa valaki, vagy nem.
Ez egyéni szocprobléma.
Csak nem volt túl stilusos, ahogy ezt reagálta, a helyesirásoddal.

 

- Beret.
Maga a légió teljes mértékben kurvitja el a szimbólumait, csak meg kell nézni a légiós butikot.
Camerone-os kulcstartó, gránátos kisbicska, Danjou kapitány fakeze műanyagból... tényleg az a legnagyobb baj, hogy Kürtök hetykére:) csapta a sajátját ?
Itt a kulcsszó, a sajátját.
Ráadásul valami extrém gyalogturán, tehát ennél pozitivabb reklám nem kell a Légiónak, főleg ha megnézzük azokat, akik a you-tube on dobálják el kiképzéskor 10 méter után a hátizsákot. Azokon is beret van, ha Kürtök ne tegye fel, azokat ott kéne helyben lelőni.

Őszintén, én amiatt a pár ember miatt nem venném fel, akit ismerek... de (megint csak Rollet tábornokot citálom) ha maga a Légió Atyja is mondaná, hogy vegyem le, még igy is, hogy sose voltam légiós, azt mondanám neki: Gyere öreg vedd le...

 

- Topik
Ha én pofázok itt, akkor Kürtöknek van hatévnyivel több joga beleszólni :P

Előzmény: qru qrx (45124)
qru qrx Creative Commons License 2014.02.04 0 0 45124

Kibickedunk? kibickedunk? részemrol véget vetek ennek a "non sens" vitànak.... màr ujra bestsellerezés, meg félelmetes es borzalmas   céltàblàk..... biztos afgànok voltak.... felek hogy el fog ez fajulni..... Maradj, iro, szerzo, kolto; nyelvtan tanàr, vagy billentyuhuszàr(nem tudom ki hasznàlta a szot de egybe kell irni) de ajànlom, hogy mint szokevény  nem illik dicsérni a Légiot, ugyanis o sem dicsér teged....gondolom nem is hordod màr hetykén a beret vert- sem, bàrmilyen buszken is hordtad vagy 100 méteren....talàlj màs temàt, nem kell efféle reklàm..... hacsak nem otthon....

Előzmény: kürtök (45121)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.02.03 0 0 45123

1. Ez egy legios forum itt tanàr ur! – nem én mentem át korrektorba és nem én kóstoltam be magam, egybeírás és egybe írás miatt. Tessék figyelmesebben olvasni.

 

Hát ki a lóf*sz ??? :P

 

45107 Kürtök

Mellesleg a ponyva irodalom az ponyvairodalom.

 

Megint csúsztatsz, mint legutóbb, mikor meggyanusitottál, hogy beszóltam Dobrinak, holott pont az ellenkezője volt igaz.

Te kezdted el Sándort basztatni, dobálod itt a helyesirása miatt, holott te lősz itt szép nagy bakokat magyarul is, franciául is.

Amivel a kutya nem törődne, ha te nem kezded a ponyvairodalom miatt rágcsálni Qru Qrx bokáját.

 

Pedig az se  kicsit ciki apa, hogy szarul irod pld. a nagy francia példakép nevét.

Főleg, hogy spanyol helyesirással :P

 

Azt csak csendben jegyzem meg, hogy a könyved általam elolvasott részlete a katonai, meg légiós erényeket dicsőiti.

Gondolom ezek egyike az, hogy fiatal srác létedre egy 70 év feletti, Algériát megjárt, az idejét leszolgált veteránt baszogatsz.

 

 

2. Az, hogy nem folytatom ezt a helyesirási faszméregetést,, nem azt jelenti hogy igazad van.

Főleg mikor erre a mondatodra:

 

Jól lehet, az elektronikus kiadványok egyre inkább teret hódítanak,..."

 

Beirod ezt cáfolatnak:

 

„A "jólhatározószót és a "lehetigét különírjuk az alábbi szabály alapján:
Ha a jelentés '(pl. A tengerben jól lehet úszni.)', a kifejezést különírjuk.[OH-92]”

Lol.

 

A linkelt szabályod akkor lenne érvényes, ha azt irtad volna pld.

" Jól lehet (az) elektronikus kiadványokkal teret hóditani..."

De itt:

" Jóllehet (meglehet, habár) az elektronikus kiadványok egyre inkább teret hóditanak etc...."

3. Ez még mindig egy topik, nem egy fórum. De annak légiós, ugyhogy tényleg fejezzük is be.

Konkluziómként...lehessen már meg Sándornak az a véleménye, hogy te ponyvát irsz.

Ettől nem feltétlenül rosszak a könyveid, simán lehetnek jók. Csak szerinte mondjuk a Szecskó, a Saint Mark, a Kemencei könyvek értékesebbek. Ez van. Van aki történelmi kutatásokat szeret olvasni, van aki azoknak a könyveit, akik irták a történelmet, vagy azokét akik nagy idők nagy tanúi voltak, mint Kemencei. Van aki meg téged. 

Se szeretetet, se tiszteletet nem lehet venni, vagy kikövetelni. Fogadd el.

 

 

 

 

Előzmény: kürtök (45121)
kürtök Creative Commons License 2014.02.03 0 0 45122

Hogy írtál, az itt a fórumon hangzott el, évekkel ezelőtt. Ezek szerint téves. Akkor ezt visszavonom. Elnézést.

Előzmény: kürtök (45121)
kürtök Creative Commons License 2014.02.03 0 0 45121

 A Bestszeller az uzleti siker, vagy polc siker – az üzleti siker azért erősen köthető az írás minőségéhez. Szerintem a kettő kéz a kézben jár.

 A random az fr; - exemple aux hasard, magyarul  veletlen  minta – akkor mégse magyar szó. Én is ezt mondtam.

 A kikepzeses löter olyan gyerekesen felelmetes – az volt a félelmetes, hogy rengeteg célt láttunk, belénk állt az ütő, hogy hányat nem lőttünk le. 

 

„…valamennyi elhelyezett célt felállították, és megvilágították. Félelmetes volt. Ennyi cél lett volna előttünk?” Hogy lehet ezt nem érteni?

A Heliszenmàrkos màsolat  csupàn témakereses, papirfeketités, 

          pavàskodas , hogy kerultél te oda? – úgy kerültem oda, hogy elmentem az előadására a 6éme Reg laktanyájába. Hú de bonyolult.

 

 Vegul  a beret vert a gyalogsàgon – végig a zsákomban volt, csak arra az esetre vittem, ha elsők leszünk, egy jelzésnek szántam a jelen lévők felé, hogy a Légió nem frei dossziéban festett társaság, és lecső félék gyülekezete, akad ott kiképzés is. Csak az utolsó száz méteren tettem fel, ha második helyen lettünk volna, már nem vettem volna elő.

 

Ez egy legios forum itt tanàr ur! – nem én mentem át korrektorba és nem én kóstoltam be magam, egybeírás és egybe írás miatt. Tessék figyelmesebben olvasni.

Előzmény: qru qrx (45120)
qru qrx Creative Commons License 2014.02.03 0 0 45120

Hallo! A Sandor nem publikàlt, es eszeben sincs EZ EGY

          A Bestszeller az uzleti siker, vagy polc siker. EZ KETTO

          A random az fr; - exemple aux hasard, magyarul  veletlen  minta           peldany EZ HAROM.

          A kikepzeses löter olyan gyerekesen felelmetes, vagy felelmesen

          gyererekes......   EZ NEGY

          A Heliszenmàrkos màsolat  csupàn témakereses, papirfeketités, 

          pavàskodas , hogy kerultél te oda? EZ OT

          Vegul  a beret vert a gyalogsàgon ...... alljon meg a vilàg.... hogy lehet teged komolyan venni? EZ HAT.

Ami pedig a nyelvtani ész(???)osztogatàsodat illeti azt mashol kell nyilvànossàgra hozni. Ez egy legios forum itt tanàr ur! EZ HET.

 Une des qualites de base d'un légionnaire est de sa MODESTIE en toute circonstance

         

Előzmény: kürtök (45117)
Dobri Creative Commons License 2014.02.03 0 0 45119

La Guyane passe à trois ans avec options pour quatreC'est dans l'air du temps : afin de limiter la facture des déménagements, les séjours et certaines bases 
outremer passent à trois ans d'affectation avec possibilité d'une quatrième année. La Guyane s'y mettra l'été prochain.
Au passage, celle qui est souvent considérée, à juste titre comme la plus mauvaise des destinations pour les bourses des militaires français partant en famille devrait voir une revalorisation du taux actuel de majoration de solde : actuellement de 28%, le supplément pourrait franchir la barre symbolique des 30%.

kürtök Creative Commons License 2014.02.03 0 0 45118

„A "közelhatározószót és az "állómelléknevet különírjuk az alábbi szabály alapján:
Nem összetételről, hanem határozószói ("közel") bővítményű szószerkezetről van szó, amelyet különírunk. [OH-105]”

kürtök Creative Commons License 2014.02.03 0 0 45117

”A különírás-egybeírás témakör különösen összetett eleme a magyar helyesírás rendszerének. A szabályok sokszor többértelműek, a nyelvhasználók szövegkörnyezetet értelmező képességére építenek. ”

„A "jólhatározószót és a "lehetigét különírjuk az alábbi szabály alapján:
Ha a jelentés '(pl. A tengerben jól lehet úszni.)', a kifejezést különírjuk.[OH-92]”

Ami az írást illeti, Sándor úgy tudom publikált. Ami meg egy könyv kiadását, csak elhatározás kérdése. A kiadók csak akkor érdeklődnek az ilyen téma után, ha lecső meséket megjelentetve kasszíroznak. A bestseller tényleg idegen szó, de úgy mégis mivel helyettesítenénk? Senki kenyerét nem vettem el, és senkitől nem várom el hogy tapsikoljon a közlendőmhöz. Ilyet, csak buta ember akar. Nem vagyunk mindenre felvevő közeg. És ez nem is az a fórum.

tohan Creative Commons License 2014.02.03 0 0 45116

Üdv mindenkinek.  Nem voltam, nem vagyok és (már) nem leszek légiós (mielőtt valaki el kezdene kóstolgatni), de szorgalmas olvasója vagyok a topiknak (majdnem végigolvastam). Az irodalmi vitához szólnék hozzá, mert néhány dolog itt eléggé zavaros. A bestseller = irodalom egy kicsit sántít, mert irodalom az, amely – többek között - művészi nyelvet használ, és esztétikai élményt nyújt az olvasónak. A ponyva ugyancsak írva van, nem igényes a nyelvre, egyetlen szempont az eladhatóság (lehet bestseller is). Az irodalomnak és a ponyvairodalomnak nem kell köze legyen a valósághoz, mert ez egy teremtett világ a maga törvényeivel, játékszabályaival. A memoárirodalom esetében a szerző tapasztalatait, élményeit osztja meg az olvasóval, nagyon szubjektív, nyelvhasználata szerzőfüggő, a valóságábrázolás viszont elvárás (Kürtök esete). A helyesírás és a nyelvhelyesség valamint a világos, laikusok számára is érthető fogalmazás minden esetben elvárás. Tehát a bestseller esetében nincs meghatározott elvárás, de élményt nyújt a kiadónak, kereskedőnek (nem esztétikait) esetleg a szerzőnek. A helyesírási vitát nehéz eldönteni még  szótárral is, gyakran a logikai megközelítés segít.

Előzmény: kürtök (45106)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.02.02 0 0 45115

Öt az a kettő, mindegyiket az oldaladról szedtem, nem az ujjamból szoptam.

A két random oldal az pont két random oldalt jelent a site-odról, nem két random példát.

Mert abból ötöt irtam.

 

Ha már itt tartunk, bár engem nem érdekel, ki hogyan ír:

 

- " A jóllehet kötőszó, amely sajátos jelentéstartalmú (megengedő) mellékmondatot vezet be (hasonlóan a bár, noha, holott kötőszavakhoz). A kötőszó után alapesetben nem teszünk vesszőt, pl. Jóllehet nincs változás, mégis minden változik…"

Plusz az Akadémiai helyesirási szótárban is egybeirják.

 

-A „közel áll”, „távol áll” különírandó, mivel ez határozós szókapcsolat. A „közelálló” és a „távolálló” viszont a hagyomány szerint egybeírandó az -ó/-ő képző miatt.

 

- Fogalmazóképesség, fogalmazókészség egybeirva, megnéztem a magyar helyesirási szótárban, nem találtam a neten hirtelen példát.

 

- A forrásfájl megvolt

 

- Az "ez alatt" nál meg tévedtem, azt hiszem, határozószóként irjuk egybe, névutós névszóként meg külön, az okosok szerint, itt mea culpázok.

 

A lényeg, hogy te is hibázol bőven, szövegértésben se állsz jobban a toppon, mint Sándor.

Ne erre ugorj, ha nem tetszik a kritika.

 

Jóllehet, nem teljesen értek egyet Sándorral, de szerintem nem fogalmazott nagyon sarkosan.

Azt meg meg kell értened, a te könyveidet is két nézőpontból lehet nézni.

Egyrészt nyilván jobbak százszor mint a Lecső féle vonulat, ennek az az oka, hogy- amennyit tudok rólad- te egy elég rendes srác lehetsz és azt irtad le, amit megéltél, nem találtál ki meséket.

Ez becsülendő dolog is.

 

Másrészt viszont, van akinek irritáló lehet (nem nekem, engem nem nagyon érdekel a dolog, csak hogy a flame-elést megelőzzük)

az, hogy amég magyarul a Kemencei könyv, vagy a Szecskó Tibor könyvei nem jelennek meg, amég Szabó László nem ír könyvet, vagy 

ennek a kutató-történész srácnak nincs lehetősége kiadni a könyvét.

Főleg akkor, ha ő maga is ismeri ezeket az embereket.

Pár veterán nem nagyon szereti a dezertőröket se, 

Ez van, ezt is meg kell érteni.

Én birlak a magam módján, noha nem én leszek az olvasóközönséged, de ezt az oldalt is meg kell érteni.

 

 

A random meg pont annyira magyar szó, mint a bestseller. :P

 

Nem kellene neked belemenni ilyen vitákba, annyira azért nem vagy ott a szeren ebben. 

Főleg nem kellene az "öreggel " igy beszélned.

Ő majdnem 60 éve él kint, neki '56-ban ki kellett menni, nem tudta az iskolapadot koptatni.

Ráadásul ő nem ír könyveket, bár talán volna miről, meg nem is vág a szakmájába a magyar helyesírás.

kürtök Creative Commons License 2014.02.02 0 0 45114

Még egyszer megnéztem a kedvedért, kár hogy csak a forrásfájl stimmel a két randomból. Egyébként a random az 56-os, vagy a mai magyar egyik szava?

Előzmény: Maitréja buddha (45110)
kürtök Creative Commons License 2014.02.02 0 0 45113

Mellesleg az 56-os helyesírás nem mutat eltérést a maitól, és teccik az tetszik. A nyelv ilyen alacsony szintű birtoklására, mint amit itt néha látunk, nem mentség a külföldi tartózkodás, főleg nem akkor, ha az illető könyvet ad ki. Az egybe írás és egybeírás probléma általában jellemző, a nyomdában is ott volt a helyesírás szótár az asztal sarkán, még a nyelvészek is többször keverednek vitába emiatt, mert magát a szót kell megtanulni, a vonatkozó szabályok messze nem egyértelműek. szevasz

Előzmény: Maitréja buddha (45110)
kürtök Creative Commons License 2014.02.02 0 0 45112
Előzmény: Maitréja buddha (45110)
Kacsa232 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 45111

:))) Lassan 2 hete nem frissül + nem lehet hozzászólni, mondom hátha tudsz valamit róla. Jó kis oldal volt, kár lenne érte.

 

Akkor várok tovább, azért kösz!:)

Előzmény: Dobri (45109)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.02.02 0 0 45110

Mint ahogy a: jól lehet=jóllehet, forrás fájl=forrásfájl, ez alatt=ezalatt, közel álló=közelálló, fogalmazó készség=fogalmazókészség.

 

Ez csak két random oldal a site-odról.

És te nem élsz kint 56 óta és nem a régi kelyesirást tanultad.

 

 

Előzmény: kürtök (45107)
Dobri Creative Commons License 2014.02.02 0 0 45109

Szerinted mi vagyok én, rendszergazda? :)

Előzmény: Kacsa232 (45108)
Kacsa232 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 45108

Helló Dobri! Nem tudod mi van a vasihazafi-s légiós bloggal? Úgy emlékszem, te szoktál néha kommentelni.

 

 

Előzmény: Dobri (45084)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!