Keresés

Részletes keresés

MedZ Creative Commons License 2011.06.21 0 0 289

Hi!

 

Nem tudja valaki véletlen, hogy Szalkra lehet-e menni hétköznap is vagy csak hétvégén? Elég rossz időt mondanak hétvégére lehet le kellene ugrani még a rossz idő elött....

 

köszönet

pesta8 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 288

Ismeros a dolog. Van ugy, hogy nincs is kedvem jetezni, altalaban a szabalyok ramkenyszeritett athagasa miatt. Mert, hogy lekopogjam meg nem fizettem emiatt buntetest, de nem szeretek a kozeggel konfliktusba keveredni. Epp a hetvegen mondom a paromnak mikozben autoztunk a Duna fele, nem sok kedvem van a szertartashoz.

 A baleset sajnos barhol bekovetkezhet, ez egy technikai sport. Koztunk is van par ertetlen renitenskedo, akiket legszivesebben elkuldenek melegebb eghajlatra. En meg "csak" a negyedik x-et hagytam el, en sem szeretem ha nem ferunk el a vizen. A Duna ebbol a szempontbol elonyosebb. Otthagyom oket, frocsoljek egymast. 

 Motor meg mar nalam is tervben van. Kizarolag nagytestu fotelos jellegu nem kifejezetten nagyteljesitmenyu robogo. Majd jovore.

Előzmény: triker (287)
triker Creative Commons License 2011.06.15 0 0 287

Hello!

Ismerem a témát. Itt van egy szép tó (Deseda tó) amire évekkel ezelőtt sikerült engedélyt szerezni. Sajnos a második-harmadik napon történt egy súlyos baleset és rögtön le is lett állítva a jettezés.  Hideg Krisztián (rally versenyző) szenvedett csunya balesetet. Sajnos pont ott voltam, igaz már kivettem a jetet és indultam volna haza...

Hatvan  (évek) felé már megnyugszik az ember és ezért én kerülöm a zsúfolt helyeket.  Amikor nincs sok jet bent a vízben, akkor jobban érzem magam, nem kell mindig a másikra figyelni. Persze ez nem azt jelenti, hogy ha szabad a pálya nem húzom meg az XPlimited bajszát:)

Sajnos ahogy minél távolabb találok vizet a jetnek, úgy megy lassan el a kedvem is. Marad a motorozás, aminél nincs ilyen nagy kötöttség, nyilván az élvezet is nem akkora mint a jetnél.

Előzmény: pesta8 (286)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 286

Iden csak a deli to hasznalhato. Tomeg nincs, de nem erzi az ember, hogy egyedul lenne. Mult heten kb 17-20 jet volt. Nekem sincs nagyon kozel, sot kicsit bosszant, hogy a faddi holtagba az ablakombol bele tudnek pisalni, annyira kozel van. Ezt a penzt a falumban is tudnam hagyni, nem keves jetes tarsammal egyutt. Erdemes megnezni a faddi Duna holtagat, mar a merete miatt is. En megreckirozom, hogy van kozel 15 kilometer hosszu. Nem hiszem el, hogy nem lehetne kijelolni 500 metert ebbol a tobb kilometerbol, ahol nincs furdozo, nyaralo es lako. Fadd-Dombori halott. Nincs forgalmuk a vendeglatoknak, a kempingben is csak paran lezengenek. Merem allitani, hogy az udulok 20 %-aban evek ota nem volt senki. Az onkormanyzat csak tartja a markat az adok beszedesekor de, hogy tegyenek valamit a fellendulesert az mar meghaladja a kepesseguket. Probaltuk intezni a jet engedelyezeset. Alairast gyujtottek a boltokban, hogy ne lehessen hasznalni. Jozsi bacsi, Julis neni azt sem tudja mi az a jetski, de alairtak. Nem azt mondom, hogy ezzel fel lehetne lenditeni a turistaforgalmat, de egy lehetoseg lenne, amit butasag kihagyni. Elo pelda Somogybabod. Van par domb, lejto, godor. Par ugyes ember kitalalta, hogyan lehet ebbol hasznot huzni. Mara mar hagyomanya van, emberszazak-ezrek zarandokolnak oda, nem keves penzt hagynak ott. 

 Sajnos a hozzaallas, hogyan nem tudjuk megoldani.

Előzmény: triker (285)
triker Creative Commons License 2011.06.14 0 0 285

Kössz az infokat.

Mekkora a tömeg hétvégén? A honlap légifelvételén az északi tó teljes "zegzugos" része használható?

Sajnos akárhogyan is nézem ez tőlem kb 150 km. Csak 2-3 napra éri  meg  elmenni.

Előzmény: pesta8 (279)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.14 0 0 284

Hát remélem lassan én is átélhetem ezeket a dolgokat... Régebben volt egy társaság akik lejártak kisapostaghoz a dunára, persze akkor mi még csak kis pupik voltunk, de már akkor is nagyon tetszett a jetskis élet! mondjuk akkor még csak 15 voltam :D

Előzmény: pesta8 (283)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 283

Az idojosok nem sok joval kecsegtetnek.

Előzmény: Laca26$ (281)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 282

En 99-ben vettem az elso jetemet. Mar fontosabb a babgulyas meg a csapat. :-)

Előzmény: Laca26$ (281)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.14 0 0 281

Szalkon ott lehet éjszakázni :O??? Aaaaaaz mekkora!!! és ilyenkor sátorozás, bográcsozás minden?

Előzmény: pesta8 (279)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 280

Egyrol beszelunk.:-)

Előzmény: vercse2 (276)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 279

A rendor azt mondja, hogy nincs kijelolve itt szakasz es ez igy is van. Az M9 Dunahidtol lefele van kijelolve ami meg kozel lenne, de ott esely sincs a lerakasra. Hacsak nincs arviz. Aztan Gerjen lenne meg kozel, de ott a lerakotol egy kilometert kellene felfele evezni, hogy ne utkozzek szabalyba. Vicc az egesz. Sajnos a kozeg hozzaallasa az, hogy neki nincs, akkor nekem mibol telik? Nem kell feltetlenul drogbaronak lenni egy jet-tulajdonosnak.

 Szalkon most 4500 a jet napidija, 300 a szemelyjegy.http://szalki-tavak.hu/  Mi a hetvegere megyunk, szombat reggel es vasarnap jovunk haza.

Előzmény: triker (274)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 278

Biztosan jobb lett akkor mint volt. Csak mint irtam mi csapatostul megyunk es nem konnyu a tuloldalra atkoltozni, nap vegen meg vissza. Mert a masik oldalon van homokpad ahol le lehet pakolni. Mi altalaban fozunk is valami egyszeru kajat. 

Előzmény: vercse2 (275)
triker Creative Commons License 2011.06.14 0 0 277

Hello, ez jól hangzik! Ahogy néztem a térképen az bent van a városban és menni merre lehet!?

Előzmény: vercse2 (275)
vercse2 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 276

Szerintem ő Dunaharasztiban a JETPOWERra gondolt.

Seeado hivatalos márkaszervíz. Van saját tavuk is.

Előzmény: Laca26$ (270)
vercse2 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 275

Pakson most készült el, OMVvel szemben fullos betonozott lerako, a víznél 5cm-es gumi a betonon, hogy a jet alja se sérüljön.

 

Előzmény: pesta8 (273)
triker Creative Commons License 2011.06.14 0 0 274

Kaposvár, sajnos semmi hely a környéken. Korábban Soderica volt (Berzence tuloldala), de eltanácsoltak a horvátok, mivel nem voltam klubtag. Belépni meg nem sikerült a klubba. Több sége barátságos segítőkész, de volt egy kettő...

Dombori nem lenne rossz. Ott teljesen tilos, vagy miért szólnak a vizirendőrök? Hajólevél, vizijártasságim van. Szalkszentmartonon mennyi most a napi díj?

Előzmény: pesta8 (273)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 273

Szia! Mi a Dunara jarunk, Dombori volt kompkikotohoz. Senki nem tudja, hogy miert, de itt nincs kijelolt szakasz. Pedig nincs udulo a kozelben, nincs lakoterulet sem es a kompforgalom is evekkel ezelott megszunt. Kisebb-nagyobb sikerrel tobb mint tiz eve itt jetezunk. Persze a rendorok nem nezik jo szemmel, mert gondolom nekik is le kell valamit tenni az asztalra. Ettol fuggetlenul teljesen normalisak. Mar messzirol latni oket, ekkor kijovunk a vizbol. Ajanljak Paksot, ott nehez lerakni a jetet, raadasul a Duna masik partjan van egy hely ahova le lehet cuccolni. Mi altalaban csapatostul-nagymamastol-unokastol, bograccsal, gazpalackkal megyunk. Ezt eleg korulmenyes atjuttatni a tuloldalra. 

 Kethetente viszont Szalkszentmartonra jarunk, ez egy fizetos to, cserebe szep tiszta a viz, lehet buvarkodni es horgaszni, fahazat lehet berelni, van egy bufe ahol kajalni lehet, jegkrem, kave stb. Mellekhelyiseg nem valami pazar. Kb 2 km.-re van a Szalki fogado, ott franko a kaja.

 Te hova valosi vagy?

Előzmény: triker (271)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 272

Mar jartam naluk tobbszor is, nagyon jo a benyomasom. Az Rx-et is naluk vettem, de a tulajjal kellett egyezkednem. Igen korrekt modon megkaptam a telefonszamat es vele beszeltem meg a dolgokat es az adasvetelt. Keves "olcso" jet van naluk. Velem nagyon kedvesek voltak, keresem nelkul megmutattak az uj jeteket, mentomellenyeket, ruhakat es sokindent ami ezzel kapcsolatos, segitettek a jetet a teherautomra felrakni, stb... Pedig kozel sem tartozom ahhoz a reteghez aki bemegy es uj hajot vesz, akar mindjart kettot is. Szoval ha arra jarsz nyugodtan menj be. Ha arra jarsz, onnet nem messze van megegy jet-to, Szigetszentmikloson. Az M0-rol ha lekanyarodsz Szszmilkos fele, jobb oldalon latsz egy most nem tudom milyen benzinkutat, azzal szembe kell bemenni egy foldesutra, ott megtalalod oket. Jetline a neve, gondolom ki van tablazva. Naluk is vannak elado jetek.

Előzmény: Laca26$ (270)
triker Creative Commons License 2011.06.13 0 0 271

Sziasztok!

Látom vannak  Szekszárdiak itt a fórumon. Ti hova jártok? Van Szekszárd közelében szabad víz, vagy fizetős?

Keresek közelebbi helyet, mert Gersekarát nagyon messze van.

Laca26$ Creative Commons License 2011.06.13 0 0 270

Ajánlottak nekem Dunaharasztiban egy boltot! jártál már ott? Állítolag használt jetekkel is foglalkoznak...

Előzmény: pesta8 (269)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 269

e=a O is penzert vasarol.

Előzmény: Laca26$ (267)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 268

Per honap mulva adna mar olcsobban is:-)

Előzmény: Laca26$ (266)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.13 0 0 267

rákerestem facebook-on elég határozott palinak tünik :D :D

Előzmény: pesta8 (265)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.13 0 0 266

mindenképp alkudnék a müszaki miatt! bár az emailbő nekem ugy tünt h nagyon tartani szeretné az 1M-t

Előzmény: pesta8 (265)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 265

Ha ez mind igaz akkor jonak tunik. Persze ha valoban teliesitve van. Mert ha nincs, 4 ev allas inkabb rontott rajta mint hasznalt. Kerdezz ra a 800-ra, aztan csak kimondja a 850-et.:-) Egy szazast szamolhatsz a muszakira meg az atirasra. Bar lehet ebben meg nincs a jet atirasa benne. Nem tudom mennyibe kerul, nekem egy sem volt atirva es muszaki sincs rajta. Tavon nem keri senki.

Előzmény: Laca26$ (264)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.13 0 0 264

Sikerült leinfóznom azt a jetet amit a 247-ben linkeltem! 4éve áll téliesítve, soha nem lett megbontva a motor, kb 60üzemórát ment, viszont csak 1 kulcsos. Az aksi is gatya. Leját okmányok, magyar hajólevél, futora forgalmi van de lejárt műszaki! Érdemes foglalkozni vele??? 

pesta8 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 263

Sikeresen beoltottam jetezesbol. Mult heten voltun Szalkon. Ott is tobbet ment mint en. Bar most azt mondja el kezd gyujteni egy valami olcsobbra. Ket napja feltettek a hasznaltautora egy Kawasaki nemtudommilyen jetet, 110-ert. Olyan fajta aminel egymas melle kell ulni. Igen ritka es ez a fotok alapjan szep volt. Lemaradtam rola. Pedig megvettem volna tartaleknak.

Előzmény: Laca26$ (262)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.10 0 0 262

wow! :D ez az igazi családi idil :D mindenki lent a tavon és zuzás! irigy vagyok :P

Előzmény: pesta8 (261)
pesta8 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 261

Nem-nem.:-) A menyasszonyom. Ezt meg soha nem irtam le...

Előzmény: Laca26$ (260)
Laca26$ Creative Commons License 2011.06.09 0 0 260

De feltételezem a képen nem te vagy? :D

Előzmény: Laca26$ (259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!