Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.17 0 0 11622
Akár. Simán el tudom képzelni.
Előzmény: Pak 88 (11621)
Pak 88 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 11621
Témához kapcsolódik bár nem vh-s dolog, ezért egy kicsit off:

Kollégám mesélte, aki 1999-ben volt sorkatona -tehát már nem az átkosban- hogy a törzsőrmester részegen vezette az alaki kiképzést.
Előzmény: Zicherman Istvan (11620)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.17 0 0 11620
Bezony. Az oroszok összeszámolták, hogy Afganisztánban a nem harci veszteségek k.b. egynegyedét teszik ki (lezuhant a szikláról, belefulladt az arikba (öntözőcsatornába), fegyverbaleset, stb. stb. stb.)
Előzmény: showtimes (11619)
showtimes Creative Commons License 2009.04.17 0 0 11619
Mindig, mindenütt előfordulnak balesetek, néha szándékos rongálás, szabotázs... A háborús veszteségekben is - ha annak idején minden fél rendesen kinyomozta, vezette volna - akkor milliós nagyságrendű lenne a nem harci körülmények közt bekövetkezett veszteség.
A multkor USA vadászokról volt szó egy kisfilmben és mondták a pasi 40 fős csoportjából 5 meghalt kiképzés alatt... Repülőknél, ejtőernyősöknél sok volt a halálos baleset, de a gyalogságnál is volt elpergés rendesen.
Előzmény: M.Zoli (11618)
M.Zoli Creative Commons License 2009.04.17 0 0 11618

Udv.

 

Pedig a rossz helyen cigiznek a katonak tema nem is olyan ritka. Nem vilaghaborus eset, de jellemzo. Szlovakiaban a 90-es evekben asszem Kesmark kornyeken egy teherauto kiegett, rajta asszem 13 katonaval, akik ugy gondoltak jo dolog a festekhigito rakomany mellett cigizni.

 

Udv.

Előzmény: Pak 88 (11617)
Pak 88 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 11617
Ok, de eldobott cigaretta miatt kiégni nem a műszaki zsenialitás hiányát, sokkal inkább a józan ész hiányát mutatja.
Előzmény: Zicherman Istvan (11616)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.16 0 0 11616
Sok féle balesetek voltak a Wehrmachtnál is. Ott sem csupa műszaki zseni szolgált a csapatoknál.
Előzmény: Pak 88 (11614)
ouzo Creative Commons License 2009.04.16 0 0 11615
Köllött nekik benzines Maybach motor.. nem véletlen, hogy azóta is a merci,bmw,folkszi mennyit erőködik a dízelekkel.. :)
Előzmény: Pak 88 (11614)
Pak 88 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 11614
A "Nehéz harckocsik" c. könyvben olvastam, hogy egy Tigris I. tankot azért kellett végleges veszteségként leírni, mert üzemanyag-feltöltés közben kiégett egy eldobott cigarettacsikk miatt. Azt gondoltam, ilyen a Wehrmachtban nem fordulhat elő, de úgy látszik, tévedtem.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.04.16 0 0 11613
Megtalálod ,,Toldi" név alatt.
Előzmény: Joey85 (11612)
Joey85 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 11612
Bocs elfelejtettem, szóval valami infó az alább nevezett harckocsiról?
Előzmény: Joey85 (11611)
Joey85 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 11611
By late 1930s, the Hungarian army ordered a 16-ton tank known as Lago from Landsverk AB. Lago was the result of further improvements of the L-60.
Előzmény: Aventinus (11610)
Aventinus Creative Commons License 2009.03.27 0 0 11610

Most vettem észre:
Szerintem nyugodtan megnyithatod. A Történelmi regények is lehetne irodalmi téma. Általában az ilyen topikok, amelyek mindkét fórumcsoport témájába illeszkednek, hamar duplikálódnak, itt is, és ott is lesz egy.
Előzmény: Zicherman Istvan (11599)
hns Creative Commons License 2009.03.22 0 0 11609
errol eszmeletlen mennyiseget lehetne irni
mint olyasvalaki aki mind2vel szivesen foglalkozik neha legszivesebben veresre kaparnam magam hogy nehany game mikent mutat be egy korszakot, esemenyt stbstb.
ez kulonosen mostanaban divat, ugye a jatek eladas az uzlet, de valahogy ez kapasbol kizarja azt hogy tortenelem hu is legyen vmi. pedig ezzel gyorsan es konnyen lehetne okitani a fiatalsagot (vagy barkit aki foglalkozik vele)
Előzmény: sierra (11605)
hns Creative Commons License 2009.03.22 0 0 11608
a csacsi valasztok belegelik szepen a nyilas ideologiat
kb ennyi
mit lehet ezen elemezni
Előzmény: istvanvincze (11606)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.03.21 0 0 11607
,,Végül, a helyesírásommal nincs, soha nem is volt baj..."

Ez máris követendő példa.:)

Ami meg a plakátot illeti (csak most néztem meg), tudni kell, hogy a propaganda művészete (ha jól csinálják), általában a TÖMEGEKNEK SZÓL. Magyarán, aki aplakátot készítette, eleve ,,nagypolgári" közönségre vágyott (nem láttam még soha ezt a plakátot, küön köszönet érte a töritanárodnak!), de szerintem a mondandója rendkívül egyszerű - ,,Csak a szamár képes ezt ,,megenni"". Mindebből ítélve, ez valami 30-as évekbeli szocdem- vagy kisgazda plakát lehet.

,,A történelmet soha nem szerettem..."

Kár. Pedig ez az az ,,áltudomány" (a pszichológia mellett), amely nagyon komolyan veszi az EMBERT és az általa betöltött TÁRSADALMI (történelmi) szerepét.:) Már csupán azért érdemes vele foglalkozni, hogy az ember ne járjon be újabb köröket az egyéni és társadalmi fejlődés útján.:))))

(A posztom fele vicc volt, de ami a plakátot illeti - komoly.;))

Előzmény: istvanvincze (11606)
istvanvincze Creative Commons License 2009.03.21 0 0 11606
Kedves sierra!
Köszi a segítséget, a pártos dologról eszembe jutott, hogy ne csak a bel- ,hanem a külpolitikát is nézzem.
A történelmet soha nem szerettem, nem is voltam belőle erős, ellenben a reál tárgyakban elég jó vagyok(ebben az irányban is fogok továbbtanulni) , így nem számít, hogy történelemből rossz vagy jó vagyok-e .
Végül, a helyesírásommal nincs, soha nem is volt baj, az pedig, hogy valaki diáknyelvet, vagy szlenget használ nem tiltott.
Azonban, hogy pontosítok a Te kedvedért:
...amit történelem órán adtak fel házi feladatnak, hogy...
Előzmény: sierra (11604)
sierra Creative Commons License 2009.03.21 0 0 11605
Ha a történelem és a játék fikciója közti különbségről, hasonlóságról szól, vagy ha az itteni arcokkal akarod megvitatni, akkor szerintem belefér. Ha hardcore gémezés, akkor előbb-utóbb át fog kerülni, gondolom.
Előzmény: Zicherman Istvan (11599)
sierra Creative Commons License 2009.03.21 0 0 11604
Barátom, te biztosan aranyos ember vagy, de ha ez neked nem mond semmit, akkor nem végzős (tizedikes?) problémáid vannak, hanem nagyjából negyedikes-ötödikes. Vagy harmadikos.

Segítségképpen: jó-e a gaz? Szeretjük-e a gazt? Emberhez méltó-e valami olyasmi, ami a szamárnak való? Degradáló-e egy pártot, mozgalmat szamárnak valónak minősíteni? Milyen lehet annak a pártnak a választója, aki szamárnak való dolgot választ meg?

Továbbá. "Törire" nem kap az ember semmit, csak házi feladatnak. Gyúrjál helyesírásra és nyelvhelyességre is, mert abból is meghúznak ilyen produkcióval.
Előzmény: istvanvincze (11601)
frundsberg Creative Commons License 2009.03.21 0 0 11603
Alig birtam felszenvedni ezt a képet olyan lassú az index....

Valaki megtudná mondani hoyg ez magyar vagy német? Az alsó zseb szélén világoszöld csíkok vannak. Gomb egy sincs rajta.
Előzmény: frundsberg (11602)
frundsberg Creative Commons License 2009.03.21 0 0 11602
huhu
istvanvincze Creative Commons License 2009.03.20 0 0 11601
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy képhez amit törire kaptunk, hogy megcsináljuk a 2.világháborúval kapcsolatban.

A képen egy szamár van, egy gaz, és a gazon nyilaskeresztek, alattuk egy szöveg: Ez nekem való!

A tanár azt mondta, hogy elemezzük, mit jelent a szamár meg a kóró(gaz) ,kiről/miről/kinek szól/miért, de én nem tudok semmit sem leszűrni belőle,
és nem szeretnék 1est kapni (mert az jár érte) így utolsó évben ( végzős vagyok).

Köszönöm előre is a segítséget: István

szamár
M.Zoli Creative Commons License 2009.03.20 0 0 11600

Szia!

 

Vannak kulon gamer forumok. Talan oda jobban beillene profil alapjan. Tortenelmiben nem hiszem. Vegul is mit szeretnel pontosan?

 

Szia.

Előzmény: Zicherman Istvan (11599)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.03.19 0 0 11599
Fél OFF kérdés.

Érdemes-e külön wargaminges topikot nyitni? Szerintetek belefér a Történelem-fórumcsoport profiljába?
zabfaló Creative Commons License 2009.03.17 0 0 11598
Nem olvastam, de elég sok akkortájt élő emberrel beszéltem már. Pl. kb. fél éve mesélte egy ma 80. esztendős unokabátyám, hogy a városi repülőtér melletti lövészárkokba mennyi halott orosz katona lehet még. Oda temették el sebtében őket. Mástól még soha nem hallottam, csak tőle, de nagyon rigorózus ember, nem szokott viccelni komoly témákkal.
Előzmény: ilk49 (11596)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2009.03.16 0 0 11597
Olvastam. Meglehetősen közepesre sikerült. A történet nagyon érdekes és egyben tanulságos is, jóval többet ki lehetett volna hozni belőle, de azért látszik, hogy gazdasági újságíró írta. Nagyon sok benne a szájhagyomány hordaléka is, amelyet azért le lehetett volna itt ott hámozni a történetről.
Magánvélemény,így szubjektív.
Előzmény: ilk49 (11596)
ilk49 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 11596
A figyelmetekbe ajánlom, a János vitéz a Gulágon c. könyvet, ami igen érdekes, Lovasberény környékén megtörtént szovjet csapatok viselkedését irja le.
Ami igen reális, mivel úgy viselkedtek, mint egy horda, amiről hosszu ideig nem lehetett beszélni. Nagyon sokat meghaltak, akik még talán a családi körben sem beszéltek róla.
Az utolsó orában vagyunk, hogy a hasonló élményeket el meséljék, a még élő idős emberek. Akik fiatalok voltak akkor .
chabie Creative Commons License 2009.03.16 0 0 11595

" sokkal inkább valószínű az az effektus, mint történt Párizsban, mikor a felkelés keretében kopaszra vágták a németekkel kokettáló nőket ( rengeteget agyon is vertek, vagy megnyomorítottak) és örjöngött örömében a tömeg ( direkt nem keleti példát hoztam)."

 

 

Lásd a " Malena " c. film,bár az Olaszországban játszódik.( fsz: Monica Belucci)

Előzmény: tmz02 (11594)
tmz02 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 11594
"Nem hiszem, hogy pl. a lengyelek, vagy angolok oroszlánkönnyeket hullattak volna a szerelmétől megfosztott führerért, sokkal inkább valószínű az az effektus, mint történt Párizsban, mikor a felkelés keretében kopaszra vágták a németekkel kokettáló nőket ( rengeteget agyon is vertek, vagy megnyomorítottak) és örjöngött örömében a tömeg ( direkt nem keleti példát hoztam).

A propaganda több irányú, a szövi oldal és a szimpatizánsai az egyik, a másik a megrögzött nácik ( egyébként a nácik csatlósaiban, érdekkiszolgálóiban nem kis félelmet keltett volna, hogy még a führer szeretőjét is kinyírták, akkor mi vár(hat) a kiszolgálókra? )"

Szerintem két külön dolog, hogy egy cél elérése érdekében megpróbálsz likvidálni egy politikai vagy katonai vezetőt, vagy a háború végét tarkító lincselések. Ezeket szerintem nem kellene egy témakörben összemosni. Az olyan mintha a Luftwaffe legyőzése érdekében tett erőfeszítéseket (légiharc, bázisok, üzemanyag utánpótlás, repülőgépgyártás bombázása) és a háborút követő zsákmányanyag összegyűjtését egy kalap alá vennénk.
Előzmény: showtimes (11578)
tmz02 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 11593
Akkor még egyszer: HIVATALOSAN SEMMI köze Evanak, Hitlerhez: minden tekintetben értelmetlen célpont.

Mussolinit és szeretőjét sem venném bele ebbe a témakörbe, mivel nem a háború közepén fogták és végezték ki őket az ellenállók, hanem egy már hatalom nélküli volt diktátoron álltak bosszút. Gondolom az az olasz hölgy aki a már kivégzett pár fölé állt és a szájukba vizelt, az pár évvel azt megelőzően percenként dobálta magasba a jobb karját, hogy éltesse a cézárok utódát.
Előzmény: showtimes (11576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!