Keresés

Részletes keresés

Old England Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1890
Tudom, eddig is figyeltelek :)
Előzmény: macmelon (1889)
macmelon Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1889
"szakmai ártalom... bántja a szememet."
Ok, de akkor mindig (nézd meg az enyémeket, kincsesbányára lelsz)! :)
Előzmény: Old England (1888)
Old England Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1888
ok, elnézést, szakmai ártalom... bántja a szememet.
Előzmény: macmelon (1887)
macmelon Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1887
OFF: Léci a fórumon elkövetett összes helyesírási hibát javítsd, ne csak a vitapartnerét. Így azt a hamis látszatot keltheted, hogy kicsinyes vagy. :)

Vagy egyiket se. Az talán még jobb.
ON
Előzmény: Old England (1886)
Old England Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1886

Szerintem egyszerűbb, ha magyarázkodás helyett beismered, hogy tudatlanul támadtál nekem a múltkor.

ps. hajat pontos j.

Előzmény: -=Zsoca=- (1885)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1885

A Neutrogena (és sokan mások is) az eredeti, vagyis Original változatot ajánlja pikkelyes fejbőrre hajkondícionálóval együtt, íme:

 

To reduce itching and flaking, use products that are effective on all three scalp conditions. First, shampoo twice a week with T/Gel® Shampoo, the #1 dermatologist recommended shampoo—proven effective on all three itchy, flaky scalp conditions. It contains Neutar®, which helps slow cell production to a normal rate. Then, apply gentle T/Gel® Conditioner. Its fresh-scented lather gives you the extra control you want, plus it leaves your hair shiny, manageable and full of body.

 

A T/Gel samponnak csak 0.5%-os a kátrány tartalma, míg a legtöbb kátrány tartalmú samponnak 1%.

 

T/Gel:

 

Active Ingredients: 2% Neutar Solubilized Coal Tar Extract (0.5% Coal Tar)

Inactive Ingredients: Purified Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Laureth 4, Fragrance, Cocamidopropyl Betaine, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Chloride, Citric Acid, Tetrasodium EDTA

 

 

Pl. a Polytar Liquid "kátrányos sampon":

 

Active Ingredient : Polytar 1,0 g/100 g   Comprising : Coal tar solution 0,1%     Juniper Tar (Cade oil) 0,3%     Pine Tar (Tar) 0,73%     Arachis oil extract of coal tar 0,03% Preservative : Imidurea 0,50 g/100 g  

 

Látható, hogy a T/Gel arányaiban feleannyi kőszénkátrányt tartalmaz, mint a köznyelvben csak "kátrányos sampon"-nak hívott samponok.

 

Aki mosott már halyat "kátrányos sampon"-al is és T/Gel-el is, az zongorázni tudná a különbséget. Ezt csak válaszul írom egy régebbi megszólíttatásom okán...

 

Egyébként már sokfélét végigpróbáltam T/Gel-ből, de a Total véleményem szerint túlságosan erős a sömörös fejre és semmivel sem hatékonyabb, mint az Original...

Langika Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1884

 

Sziasztok!

 

Ezen az oldalon sok minden okos dolgot olvashattok, ha gondoljátok a pszoriról, a napokban bukkantam rá! www.pszori.atw.hu

 

 

Üdv!

Langika Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1883

 

Szia!

 

Olvastam, egy másik pszoris honlapon, hogy a T-gél Total változatát ajánlják a pikkelysömörös fejbőrre.

 

Üdv!

Előzmény: pppo (1862)
Langika Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1882

 

Sziasztok!

 

Én szintén azért nem jelentkeztem,ill. visszaléptem, mert nem szeretném keverni a két kezelést , mert akkor nem tudom mi használ. Bánom,a lehetőséget, de hát reméljük lesz máskor is, ill. én sajna szerintem 40% fölötti vagyok, így nem megyek.

 

Írjatok, majd mi a helyzet a kipróbálás után veletek, ok?

 

Üdv!

Előzmény: henci2 (1879)
ZotyA Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1881

Én úgy vagyok vele, hogy mindíg van valami módszer amit próbálok, de az eredmény értékelése szempontjából nem szerencsés, ha ezek a próbák egy időben zajlanak. Ugyanis akkor nem tudom, mi használt. És most épp egy kúra kellős közepén vagyok. Ha eredménytelenül ér vége, akkor szívesen csatlakoznék én is. Az persze más kérdés, hogy akkor majd még lehet-e.

Januárra esne az én lehetőségem.

Előzmény: henci2 (1879)
macmelon Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1880
Én önzés+lustaság: Ha tényleg használ nem fogom rá sajnálni a péncct. Ha meg nem, akkor meg minek. (Ingyen nyúl :)
Előzmény: henci2 (1879)
henci2 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1879
Ezt most nem értem. Miért nem jelentkezik senki? Itt egy lehetőség és nem élünk vele? Nem baj, majd mi ketten képviseljük a társaságot.)))
Előzmény: napalm. (1874)
henci2 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1878
:-)))))
Előzmény: macmelon (1877)
macmelon Creative Commons License 2005.10.28 0 0 1877
OFF:
Az e-mailcímedről nem tudok véleményt mondani, de a második dologban tévedsz. :) Itt nem kell naggyal írni. (De pl. "Jézus Isten fia" ott igen.)
részletek: http://index.hu/kultur/korrektor/isten/ A korrektor blog, amúgy is nagyon szórakoztató olvasmány. :)
ON
Előzmény: shepardy (1876)
shepardy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1876

Két dolgot is rosszul írtam:

 

Az Isten nagy "I"-vel, az e-mail címem pedig: z.juhasz@dermosalus.hu

 

(Hoppá)

shepardy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1875

Kedves Felhasználók!

 

Az első találkozásra az alábbi dolgokat hozzátok el:

 

- magatokat.

 

(Más nem kell, bár egy BKV-bérlet vagy jegy nem árt, ill. személyi, ha megállít a rendőr... sose lehet tudni)

 

 

Nem kérünk semmilyen papírt, mint már korábban jeleztem, isten őrizz, hogy valaki amiatt marad távol, hogy nem tud bejutni a bőrgyógyászához. VAN saját bőrgyógyászunk, aki majd mindenkit megvizsgál.

 

 

További kérdése van? j.zoltan@dermosalus.hu

napalm. Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1874

kiröá! :D

akko' mán ketten ott leszünk.

remélem felérek(ünk) mi is.

esetleg másvalaki nem jelentekezett innen a fórumról?

fiúk-lányok?

;)

Előzmény: henci2 (1873)
henci2 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1873

Szia!

Felhívott shepardy, kérdezte, hogy megyek-e 6-án. Mondtam, hogy már jelentkeztem. Nem kell dokihoz menni előtte, az ottani orvos néz meg. Nagyon kíváncsi vagyok a szerekre.

Előzmény: napalm. (1872)
napalm. Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1872

szia!

 

szerintem majd ott kitöltjük. alább shepardy hozzászólt, szerintem vagy dobj egy mélt neki, vagy hívd fel.

úgy gondolom nem lesz nekik abból gond hogy úgy mennél papír nélkül.

ott lesz elvileg bőrgyógyász aki meg tudja állapítani a ps-t.

halkan megjegyzem nálunk is időpontot kell kérni (egyszer valamit akartam íratni receptre, mondtam is az asszisztensnek hogy csak egy recept kell de akkor is ragaszkodott az időponthoz. mondom akkor nem kell, délután bementem a körzetbe, felirattam a háziorvossal).

most mikor az igazolást kértem erélyesebb voltam. telefon, mondom hogy én CSAK egy igazolást akarok miszerint pikkelysömöröm van mert egy új terméket lehet kipróbálni. ez volt csütörtökön, hétfőn már mehettem is.

légy kicsit rámenős hátha...;)

 

üdv

Előzmény: henci2 (1871)
henci2 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 1871

Szia Napalm!

Beregisztráltam náluk, úgyhogy elolvastam a szerződést. Szerinted ezt ott kell kitölteni majd? Én nem tudok addig bőrgyógyászhoz menni, mert nem kapok időpontot. Itt bejutni a bőrgyógyászatra egy agyrém. Szerinted enélkül is lehet menni?

Előzmény: napalm. (1867)
Langika Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1870

 

Szia!

 

Hát nem semmi, amit írtál, jó sok az ára, de minek nem ami nekünk kell sajnos. Kár hogy valakiknek szövődményként fertőzés alakult ki.

 

Üdv és köszi a cikket!

Előzmény: sammakko (1866)
shepardy Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1869
Kedves Felhasználók!

 

A Dermosalus lehetőséget biztosít az Optoderma® Cellular Memorizer termékek ingyenes kipróbálására.

 

Az első találkozás, adatfelvétel, stb. időpontja: 2005. november 06. vasárnap, 12 óra.

Helye: Budapest, IX. ker., Boráros tér 6., IV. emelet 2.

 

Kérjük, hogy ha szeretne részt venni a termék-kipróbálásban, jelezze vissza az alábbi elérhetőségek valamelyikén, hogy jelentkezését véglegesíthessük:

 

info@dermosalus.hu

Mobil: 06-20-261-8617

Tel./fax: 06-23-340-334

 

Üdvözlettel: Juhász Zoltán, Dermosalus

Langika Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1868

 

 

Szió!

 

Sajnos a dobozát márt kidobtam, a flakonon pedig Neutrogena T-gél forte korpásodás elleni sampon viszkető fejbőrre használható! Én ilyet vettem, ha nem akciós nagyon drága, nekem 3000ft volt. Ha látsz pikkelysömörre valót is ebből megírnád merre van?

 

köszi!

 

Előzmény: pppo (1862)
napalm. Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1867

henci2!

 

mi a mélcímed?

dobj egyet az enyémre.

 

üdv

Előzmény: henci2 (1864)
sammakko Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1866
Méreg drága
Új hatásos gyógyszerek a pikkelysömör ellen
2005. október 26. 13:57




Biológiai úton előállított, méretre szabott molekulákkal veszik fel kutatók újabban a küzdelmet egy évezredek óta ismert és elterjedt bőrbetegség, a pikkelysömör ellen. A terápia roppant hatásos és tartós, ám egyelőre meglehetősen drága mulatság.

Az egyik gyógyászati újdonság egy fúziós protein, a neve etánercept. Ezt a szert még a 90-es évek végén fejlesztették ki a pszoriázis szövődményeként fellépő súlyos ízületi gyulladások kezelése céljából. Három évvel később már standard gyógyszerként vált használatossá a pikkelysömörös páciensek egyharmadát kínzó arthritis kezelésére.

Tavaly pedig a német hatóságok engedélyezték a felírását a közönséges pikkelysömörben (Psoriasis vulgaris) szenvedő betegek számára is, igaz, csak a kór középsúlyos és súlyos megjelenési formája esetén.

Az etánercept – csakúgy, mint a géntechnológia útján előállított monoklón antitestek, az efalizumab és az infliximab – molekuláris építőelemként avatkozik be a bőr alatt zajló gyulladási folyamatba. Ebben rejlik a módszer forradalmi újdonsága. A bonyolult hatásmechanizmus lényege, hogy meggátolja az agresszív T-sejtek behatolását a bőrszövetbe, miáltal hirtelen és tartósan megszakad a gyulladási lánc.

Új hatásos
Hogy mennyire tartósan, azt a Lancet című brit orvosi folyóiratban leírt nemzetközi tanulmány mutatja. Több klinikán – köztük a göttingeni egyetem bőrklinikáján – 378 pácienst kezeltek intravénásan infliximabbal. Valamennyien évek óta szenvedtek súlyos pikkelysömörben: bőrüknek legalább 10-12 százalékát borították viszkető, hámló plakkok. A gyógyszert eleinte kéthetente, majd a hatodik hét után nyolchetente fecskendezték beléjük az orvosok.

A betegek négyötöde már a 10. hét után jelentős javulást mutatott: a gyulladt bőrfelület nagysága legalább 75 százalékkal csökkent a testükön. Minden második páciensnél 90 százalékos volt a csökkenés, egynegyedük esetében pedig maradéktalanul eltűntek a plakkok. Javulás mutatkozott a körömpszoriázisos betegek körében is, holott a betegségnek ez a válfaja különösen makacsul ellenáll a kezeléseknek. Az infliximab hatása általában majdnem egy évig tartott.

Az immunrendszerre ható új eljárásnak persze ára van: emelkedik a fertőzés kockázata. A fenti tanulmány szereplői közül hárman (0,79%) kaptak a kezelési idő alatt súlyos fertőzést. Ez a betegek és az orvosok többsége szerint még mindig elviselhető ár, tekintettel a pikkelysömörrel járó borzasztó pszichés megterhelésre.

Más lapra tartozik a kúra tényleges ára: a kezelés infliximabbal mintegy 14 ezer euróba kerül egy évben. Ez aránytalanul sok például a német egészségpénztárak által térített korábbi gyógymódok (UV-terápia, kenőcsök, orális orvosságok) költségéhez képest. Az új kezelés elterjedése tehát elsősorban a betegbiztosító pénztárak büdzséjének alakulásától függ.ű


HVG
napalm. Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1865

szia!

 

oks, este átdobom, otthon van a mél én meg melózok.

Előzmény: henci2 (1864)
henci2 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1864
Én nem kaptam információt semmiről. Várom a mailt!
Előzmény: shepardy (1860)
henci2 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1863

Szia!

Köszi, küldd át légyszi! Semmit nem tudok pontosan, hogy mikor, hol stb. Nekem ilyet nem küldtek.

Előzmény: napalm. (1859)
pppo Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1862

 

Sziasztok!

 

Köszi, a pontos magyar nevét lehetne tudni? EDngem a Nisoralról következetesen azt mondja, hogy az pikkelysömörre nem jó, így nekem nem javasolja. 

 

 

Előzmény: Langika (1861)
Langika Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1861

 

Szia!

 

Hát az az igazság, hogy kimondottan pikkelysömörös változatban is kapható, de én még nem találkoztam vele, ill. biztos van, csak nehéz beszerezni, én ebből kifolyólag a  súlyos, erősen korpás fejbőrre valót vettem meg, rermélem tudtam segíteni, ill. a dokim azt mondtam, hogy inkább Nizoral sampont használjak. Most a Tescóban olcsóbb ott nézd meg!

 

Üdv.

Előzmény: pppo (1858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!