Keresés

Részletes keresés

Smíró Creative Commons License 2012.06.03 0 0 1127
Segítsetek lécci!

Lg GB 7143 A2HZ hűtőm van. Tegnap este és ma reggel FF hibakódot írt ki. Semmit nem találok a neten erről. Ügyfélszolgálat nincs ma, pár óra múlva 3 napra utaznánk:-( A hűtő hideg, áramtalanítás segít, de x idő múlva újra dobja a hibakódot:-(
amatőr Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1126

...mármint ez :)

amatőr Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1125

Szia, Samsung viszonylag nagy hűtőnk van, ilyen, és 41 dB adat mellett amerikai konyhában semmi baj vele, mintha ott sem lenne.

Előzmény: johannes. (1122)
johannes. Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1124
devcontrol.hu Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1123

Szia Vaki!

 

Engem is ilyesmi hűtő érdekelne, és sajnos minél többet olvasgatok neten, annál bizonytalanabb vagyok. Keskeny lenne jó, max 100 körül, és legyen megbízható, emellett legalább A+-os.

Nektek sikerült kitalálni a tutit?

 

Köszi a választ előre is!

 

--

DC

Google Hirdetés Menedzsment

Szoftver fejlesztés


Előzmény: vaki (1117)
johannes. Creative Commons License 2012.05.22 0 0 1122

sziasztok.

 

Mi is hűtőgép vásárlása előtt állunk,alul fagyasztósra van szükségünk.

A neten olvasgattam,teljesen eltérő vélemények vannak,szerintem nincs is ez ügyben megfelelő álláspont.Azt hallani,hogy a Samsung hangos meg ismeretlen nevűt ne vegyünk, azon kívűl vakon tapogatózik mindenki, szerintem.

 

Mi Zanussit  és Gorenjét néztünk,a Gorenjéra azt írják 5 év garancia,ez előny és az ára ugyan annyi mint a kinézett Zanussinak,majd meglátjuk.

CsonSz Creative Commons License 2012.05.20 0 0 1121

Sziasztok,

 

hűtővásárlás előtt állok és szeretnélek megkérdezni titeket, hogy szerintetek melyik lenne jobb választás nagyjából 6 db Deák Ferencért?

 

Ez 5 év garanciát választva?

http://www.ebolt.hu/product407417_category2489-Electrolux_ERB36533X_alullfagyasztos_hutoszekreny_inox.html

 

vagy ez 2 év garanciával?

http://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/bosch/kgv36vl30-p47064517/#prices

 

 

Van esetleg valakinek tapasztalat ezekkel a típusokkal kapcsolatban?

 

 

Előre is köszi a tanácsokat és segítéget!

Margareta100 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1120

Szia!

 

Nekünk Wirlpool hűtőnk van, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Előzmény: bcrea (1107)
Margareta100 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1119
Előzmény: vaki (1117)
topoly Creative Commons License 2012.05.10 0 0 1118

Hali! Kombi hűtőt szeretnék venni, és botor módon azt feltételeztem, hogy legalábbis akad olyan konstrukció, ahol könnyen lekapcsolom a fagyasztós részt... 2 komresszoros nem kellene. Elektroluxnál találtam a "dual control" fícsőrt. Tudnátok valami gyakorlati dolgot mondani? Vagy más okosságot, mert az E.luxhoz amúgy nem ragaszkodom. Köszi.

vaki Creative Commons License 2012.05.09 0 0 1117

Sziasztok!

 

Barátnőm 5 éves Zanussi hűtője megadta magát, a szerelő azt mondta, jobban járunk ha veszünk egy újat, mert javítani sokba kerülne. Nézelődtünk már pár helyen, de az a probléma, hogy panelban lakik és csak a keskeny 55-56 cm-es hűtők férnek be a konyhába.

 

Előzetesen Electroluxban gondolkodtunk, viszont az Electrolux márkaboltban kiderült, hogy ők nem gyártanak 55 cm széles alulfagyasztós hűtőt, az csak Zanussiból van (de azt az eladó sem ajánlotta :D ).

MM-ben találtunk egy Liebherr CUP 3011 típusút, ami minden szempontból jó lenne, csak az ára sok egy kicsit.

 

Kérdésem: valaki tud-e közületek olyan típusú hűtőt ajánlani, ami max 90 ezer forintból kijön alulfagyasztós és max 56 cm széles?

No frost nem fontos, méret olyan 200 literes hűtő és 60 literes fagyasztó már jó. Ja és normális márka legyen, ami biztos nem jó: Whirlpool, Gorenje és Zanussi.

 

**ADAM** Creative Commons License 2012.04.09 0 0 1116

Ami még kérdéses, hogy a 39dB zajszint mennyire hangos egy "amerikai" konyhában? Eddig külön konyhánk volt, és nincs tapasztalatom e téren.

Előzmény: **ADAM** (1115)
**ADAM** Creative Commons License 2012.04.09 0 0 1115

Sziasztok!

 

Ismeri valamelyikőtök a Zanussi ZRB936PXH hűtőt? Nr.1 eladási adatok alapján, és a számok alapján ténlyeg szinte tökéletes. Olcsó, elég nagy, csendes...stb. Hol a hiba a képletben? :)

 

Köszi

ADAM

szta1982 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1114

Sziasztok!

 

Hátha jár ide hűtőgépszerelő...

 

 

Nem hűt a 11 éves vérpúl hűtőnk, vagy szerintem nem úgy ahogy szokott.

 

Körülmények: csak nyári időszakban használjuk, télen ki van kapcsolva. A spájzba van kitéve, ami direkt szellőzik a légkörre. Ergó az idei kemény minusz megjelenhetett a a spájzban is. Nyilván nem erre van méretezve a gép. (N-ST klimaosztály)

 

Jelenség: bekapcsol, néha komprimál, de iagzából nem ad kellő hűtőteljesítményt le, meleg (10 fok is van a hűtött térben). Felcsavarva maxra, akkor hűt 5 fok körül, míg anyám szerint maxon még "fagyasztott" is régen.

 

Csak hűtő, nem fagyasztórekeszes Vérpúl 590/g

 

Szerintetek, ha növekedni fog a környezeti levegő hőm.-je visszaáll normálisba, vagy végleg a kemény minuszok megkattiontották a termosztátot? Hol lehet beszerezni termosztátot hozzá? A cserét meg tudom csinálni.

 

Köszönöm!

levente.batisz Creative Commons License 2012.03.25 0 0 1113

Csak kíváncsiságból: van olyan ember a világon, aki fél évente cseréli a vízszűrőt a vízadagolós hűtőjében?

amatőr Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1112

Visszaolvasva a Samsungnál kifogásolják itt a zajt: hát, nálunk is nappali-konyha egy nagy tér verzió van, de semmi gond...

Igaz, nem kétajtós, de szekrény. :)

Előzmény: amatőr (1111)
amatőr Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1111

Samsung hűtőnk van 4. éve, valami nagy méretű, pontos típusjelzést később. :)

Semmi baj vele, csendes, keveset fogyaszt, no frost stb. Ajánlani tudom.

 

Előzmény: bcrea (1107)
kraftwerk Creative Commons License 2012.03.14 0 0 1110

Nekünk egy kb. 8 éves Ariston alulfagyasztós, felül NoFrostos hűtőnk van. Pontos típust most nem tudok, de kb. 190 cm magas és van egy kis lcd kijelző az ajtaján. A probléma vele, hogy a hűtő felső hátfala pár hónapja bejegesedik. Leolvasztás után már 1 héttel is van rajta egy jégréteg ami idővel szép vastagra hízik.

Idáig még csak egy szerelővel próbálkoztam –Pest mellett lakunk de Pestről nemigen akarnak kijönni a szervízek- aki messziről ránézett majd közölte, hogy valószínű belül engedi a gázt és nem javítható. Azt is mondta, h esetleg a kompresszornál lévő toldásnális engedheti a gázt de azt a darab csövet ő nem tudja kicserélni mert vmi spéci illesztése van.

 

A történethez még annyi hozzátartozik, hogy amikor megvettük akkor 2 hét után leolvadt. Akkor szervíz kijött, talán el is vitték, újratöltötték majd 2 hét után megint leolvadt. Ezután adtak csereutalványt minden probléma nélkül. Feleségemnek nagyon tetszett a belső kialakítása ezért egy ugyanilyet vettünk.  Idáig nem is volt vele semmi gond. Ki-bekapcsoláskor ez is kattog párat ahogy lentebb már sokan írták, de egyébként viszonylag csendes.

 

Találtam egy másik szerelőt, akinek már a telefonban voltak tippjei, hogy mi lehet vele –az első már a telefonban is elég tanácstalannak tűnt- de ő meg azt mondta, hogy neki nemnagyon ad el alkatrészt az Ariston szervíz az újabb típusokhoz. Mindenesetre azt mondta eljön és megnézni.

Közben hallottam egy olyan sztorit is más márkaszervízből, hogy az új még gariban elromlott hűtőket beviszik a szervízbe, javíthatatlannak nyilvánítják, kiállítják a cserepapírt, a szervízesek megjavítják majd eladják. És így mindenki jól jár kivéve persze a gyártó.

 

Amit még nem értek az az, hogy egy hűtő nem egy olyan bonyolult szerkezet, hogy egyrészt ne lehessen megjavítani ha elromlik, másrészt meg miért adják olyan drágán őket.

 

Ha ismertek jó szerelőt akkor érdekelne az elérhetősége. És ha mégsem sikerül megjavíttatni akkor keresném a választ arra ami a topic címében is meg van fogalmazva. Milyen márkát vegyek?

 

Üdv.: L.

Laci4444 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1109

Szia bcrea!

 

Én árulok egy kombinált Bosch hűtőt Szegeden, ami használt ugyan, de karcmentes állapotban van. Ha érdekel a Vaterán is megnézheted.

Ha új hűtőszekrényben gondolkozol, akkor annyiban tudok segíteni, hogy az Indesit és hozzá kapcsolódó 2 leányvállalatát felejtsd el. Nekem elektrolux hűtőm van. Az összes szerelő és boltos ismerősöm agyondícsérte, hogy ez a legjobb. Hát tényleg nem rossz, de nem ez a legjobb :) Szerintem a Samsung hűtők sem a legrosszabbak. :) A szépséghibás termékektől sem kell tartani, ha valóban szépséghibás (pl. kis nyomódás az ajtón, vagy más részén).

Előzmény: bcrea (1107)
Habé1 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1108

Pár hete vettem egy PANASONIC NR-B32FX2 hűtőszekrényt. Meg vagyok vele elégedve csak ajánlani, tudom. A fogyasztása alacsony 0,7 – 0,8 kw naponta hangja szinte semmi tényleg mellé kell állni, hogy az ember hallja azt a kis finom zümmögést. Ha valami konkrét kérdésed lenne szívesen válaszolok, persze pár hét után azért túl sok mindent nem tudok mondani, ahhoz hogy kiderüljön hogy tényleg jó vétel volt e el kell telni pár évnek.

bcrea Creative Commons License 2012.02.10 0 0 1107

Sziasztok.

 

Hűtő vásárlás elött állunk és nagy dilemában vagyunk. Ha tudtok kérlek segitsetek.

 

Ezeket 100 ezer körül meg tudjuk vásárolni ujonan 1 év garival (szépséghibás, ami minket nem zavar viszont hűtöben kicsit félek az LG és Samsung márkától)

 

http://aguru.hu/samsung-rsj1kers-amerikai-tipusu-sbs-hutoszekreny.html

 

http://www.argep.hu/product_1350119.html

 

Ezt meg tudjuk venni mint nem szépséghibás az ára hasonló mint az elözöeknek:

 

http://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/gorenje/rk-6335-w-p1997630/

 

legjobban a megbízhatóság érdekelne. Az árkategoria szinte ugyanaz, de a méret nem mindegy, esetleges extra szolgáltatások sem.

 

 

 

Dundee318 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1106

Szia

 

Engem lehet érdeklene a hűtő.

Kérlek küldj egy üzenetet a publikus e-mail címemre.

 

Köszönöm

Előzmény: szkati (1094)
Notes Creative Commons License 2012.01.31 0 0 1105

Sípol, zúg, vonyít, szörcsög a hűtőd?

 

Van megoldás!

 

Egy éves Electrolux hűtőnk új kora óta iszonyatos sípolást rendezett minden alkalommal amikor dolgozott a kompresszor. A szervízes telefonban elmondta, hogy "ez teljesen normális áramlási zaj" stb. Nem hagytuk annyiban és kieszközöltünk egy zajszintmérést. Kiderült, hogy a zaj a megengedettnél magasabb. Jegyzőkönyv készült, majd két hete kicserélték a hőcserélőt (gyakorlatilag a fagyasztó részben található fém hűtőbordákat). Azóta a hűtő teljesen normális üzemszerű hangokat hallatt, nyoma sincs az éktelen visításnak.

 

Ezek alapján azt tanácsolom, hogy aki hasonló problémával küzd, ne hagyja hogy bebeszéljék neki, hogy ez teljesen normális; mondván a mai hűtők a környezetbarát hűtőközeg miatt zajosabbak stb. Bullshit!

A javítás óta a hűtőnk olyan szépen duruzsol mint nagymamám 30 éves Bosch licenszes Lehet hűtője.

 

l0b1g Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1104

akkor kamu lenne ez az ÁBRA?

Előzmény: merQree (1097)
l0b1g Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1103

nem még nem döntöttem, de valószínűleg siemens vagy bosch lesz a következő hűtőnk...

Előzmény: appleby78 (1100)
BilikTamas79 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1102

Bocsi, az előbb elnéztem.

Neked nem 175 kWh a különbség, csak 81, ami éves szinten 4 000 Ft.

 

Szerintem nem biztos, hogy megéri a 30 00 Ft különbséget most kifizetni érte.

Előzmény: appleby78 (1099)
BilikTamas79 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 1101

Nagyon egyszerű kiszámolni a különbséget!

1 kWh áram jelenleg kb 50 Ft.

100 kWh különbség éves szinten kb 5 000 Ft.

A te esetedben a 175 kWh különbség éves szinten 8 750 Ft-ot jelent az áram számlában.

 

Szerintem nem biztos, hogy megéri 40-50 000 Ft-tal drágábbat venni csak azért, mert az A helyett A+ -os.

Előzmény: appleby78 (1099)
appleby78 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1100

Bocs az iménti duplázásért.

 

Ááá, én is azt nézegetem amit te, csak 70 cm széles kiadásban! Érdekes, hogy a nagyobbik már csak A++os...

 

Döntöttél végül? 

Előzmény: l0b1g (1093)
appleby78 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1099

Sziasztok!

 

 

Kinéztem egy siemens típusú hűtőt, az ára 215, viszonylag keveset fogyaszt, viszonylag sokat tud, jó vételnek tűnik:

 

http://www.bsmarkabolt.hu/siemens/vasarlas/hutok/szabadonallo-hutok/hutok/kg49eai30-kombinalt-hutoszekreny

 

Szerintetek?

 

Egy Bosch-t láttam, lényegében ugyanilyet, csak A+++ kategóriásat, az 245 Ezer, megéri a különbséget? (annak175 kwh/év a fogyasztása, a fentinek 256 kwh)

 

98 cm széles helyre tudom betolni, gondolom a 70 centis ajtót azért ki lehet majd nyitni elég tágra, hogy kihúzhassam kényelmesen a fiókokat?

 

(Nézegettem 77 cm széles felülfagyasztós LG-ket, de azok már igencsak kifutó modellek lehetnek, durva fogyasztással... esetleg tud valaki 80 cm széles körülét legalább A+ fogyasztással?)

 

 

appleby78 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 1098

Sziasztok!

 

 

Kinéztem egy siemens típusú hűtőt, az ára 215, viszonylag keveset fogyaszt, viszonylag sokat tud, jó vételnek tűnik:

 

http://www.bsmarkabolt.hu/siemens/vasarlas/hutok/szabadonallo-hutok/hutok/kg49eai30-kombinalt-hutoszekreny

 

Szerintetek?

 

Egy Bosch-t láttam, lényegében ugyanilyet, csak A+++ kategóriásat, az 245 Ezer, megéri a különbséget? (annak175 kwh/év a fogyasztása, a fentinek 256 kwh)

 

98 cm széles helyre tudom betolni, gondolom a 70 centis ajtót azért ki lehet majd nyitni elég tágra, hogy kihúzhassam kényelmesen a fiókokat?

 

(Nézegettem 77 cm széles felülfagyasztós LG-ket, de azok már igencsak kifutó modellek lehetnek, durva fogyasztással... esetleg tud valaki 80 cm széles körülét legalább A+ fogyasztással?)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!