Keresés

Részletes keresés

SQLkerdes Creative Commons License 2012.08.25 0 0 14192

Anyagi erőm több van mint időm (speciális eset...), mert itt gőzerővel építenek a mesterek.

Ha tudsz valami olyan helyet ahol ilyen ajtókat lehet raktárról venni, azt megköszönöm (pest megyei vagyok).

 

A tanácsot köszönöm!

Előzmény: kiss_atti (14191)
kiss_atti Creative Commons License 2012.08.25 0 0 14191

1,4-1,6 W/m2K-t tudnak 24 mm-es vastagságban.

Ha van anyagilag erőd ( sic !!), akkor érdemes emelt panelvastagsággal ( 34-36 mm) , ne adj' isten háromrétegű üvegezéssel kérned.

Előzmény: SQLkerdes (14188)
SQLkerdes Creative Commons License 2012.08.25 0 0 14188

Sziasztok, felújítás (hőszigetelés) közben vagyunk és úgy alakult, hogy ki tudjuk cserélni a bejárati ajtónkat is (családi ház).  Mivel a munkák már folyamatban vannak csak olyan ajtóban tudunk gondolkodni amit raktáron megtalálunk.

 

Van néhány amit láttunk, GBW gyártmány (Berksire, Cheshire, Essex), nyilvánvaló okokból a legegyszerűbb változatok (telibe műanyag v. kis bevilágító üveg rész), de az értékesítő nem tudta megmondani, hogy hőszigetelési szempontból ezek az ajtók mit tudnak.

 

Ha valakinek van erről infója, hálás lennék, mert ha ezek az ajtók rosszak akkor lehet várok inkább egy kicsit és jobban utánajárunk, ha viszont ezek elfogadhatóak hőszigetelési meg minőségi szempontból, akkor rámozdulnánk.

 

Előre is köszönök minden tanácsot!

conrat Creative Commons License 2012.08.23 0 0 14187

Az lesz erre a válasz, hogy így kell beépíteni az ajtót, mert a profilok nem egyenesek mindig, és az ajtóban is mindig van vetemedés. Ezért nem lesz egyenes a beépítés. Ahhoz hogy jól záródjon, muszáj így beépíteni. Ha esetleg mégsem zár jól, akkor pedig sajnos valami öntési-vagy vágási (mittudomén) hiba a gumiperemnél. :))

Előzmény: tronik (14060)
tronik Creative Commons License 2012.08.22 0 0 14186

A lényeg, hogy sok hasznos információt kaptam tőled, és köszönöm!

Előzmény: gabrielke (14185)
gabrielke Creative Commons License 2012.08.22 0 0 14185

Komolyan nem értelek, de talán mindegy is...

 

Előzmény: tronik (14184)
tronik Creative Commons License 2012.08.22 0 0 14184

Annyit nem ér a dolog. Nem prüszköltem, csak egy megjegyzés volt. Hasznos kis szerkezet és jópofa. De inkább nem írom tovább. :) Megoldjuk.

Köszönöm a segítségedet!

Előzmény: gabrielke (14183)
gabrielke Creative Commons License 2012.08.22 0 0 14183

Vegyél komolyabbat nyugodtan. De ne nyígjál itt akkor többet...

 

Előzmény: tronik (14181)
C20NE Creative Commons License 2012.08.22 0 0 14182

10 méteren 7mm-t tévedni az barkács? Jujj!

Előzmény: tronik (14181)
tronik Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14181

Nézegettem ezt a BOSCH QUIGO, de 1méteren 0,7mm a pontossága. Ez elég barkács célokra való szerkezet.

Előzmény: gabrielke (14178)
tronik Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14180

Ma eljött a kivitelezőm. Hozta a lézeres szintezőt (nem barkács készülék). Kirakta körbe szépen a vonalat. Megnézte a házat. Az aljzatbetonba 1cm sincs. De ez is csak a vibroléc miatt. A monolit födémnél 0,5cm volt a maximális eltérés.  Saját maga megnyugtatására jött. A bejárati ajtó 2cm-el van lejjebb, mint a terv vagy pl. a teraszajtó. Itt vitte át TM vízmértékkel a szintet. Ott voltam végig és együtt nézegettük.

Jenőéknek van lézeres szintezőjük? Most nem lett kirakva a métervonal, mert elég későn jött  a szigetelésről és a vakolási hibákról is beszélgettünk. Ránk esteledett.

 

Előzmény: gabrielke (14178)
C20NE Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14179

Én a "Jenő" helyében kötnék TM-mel üzletet, hiszen az üzletszerzést jutalékkal szokták honorálni :-P

Előzmény: gabrielke (14178)
gabrielke Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14178

Ha már hívtad a Jenőéket, és ott lesznek, akkor másra nincs szükséged. Fog röhögni, hogy megint TM után "takarít" :)

 

Előzmény: tronik (14177)
tronik Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14177

A Jenőék hétfön jönnek vissza, kint vannak Ausztriában. Szeretném, ha Preieres partner lenne aki kijön a grancia miatt. Ha van a fórumon ilyen és szépen rendbe tudja tenni a dolgokat az is tökéletes.

Előzmény: gabrielke (14175)
gabrielke Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14176

Vitatkozásról: nekem hasonló kálváriám volt az első kivitelező csapattal, nagyon nem tetszett a hozzáállásuk. Rengeteget kellett nekem utánuk dolgoznom, hogy a trehányságnak ne legyenek helyrehozhatatlan következményei. Meg nem is falaztak szépen, mondván úgyis be lesz vakolva, eltakarja az.Mindig az volt, hogy ne aggódjak, a következő fázisban majd helyrehozzák.

Na amikor meguntam végleg, akkor szereztem egy műszaki ellenőrt (8000 Ft / alkalom). Na a fickó kijött, hozta az x y z szabványokat, odadugta a kivitelező orra alá, hogy ennyi meg annyi százalék tűréssel első osztály, azalatt másodosztály, azalatt értékelhetetlen. Ez pedig itt másodosztály, tehát a vállalási árból a szabvány szerint mindjárt mínusz 10%. Na ahogy repültek a százezrek, kerekedett a vállalkozó szeme, mindjárt nem volt gond a búcsúval, meg tudtunk egyezni az elválásban hamar...

 

gabrielke Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14175

Döntsd el, hogy mit akarsz! Igazad legyen, vagy házad legyen? Én a ház mellett voksolnék. Megvenném a quigo-t előszöris. Aztán TM (vagy más) vitatkozzon a lézercsíkkal.

Elmennék a home centerbe, elmondanám az ottani kereskedőnek hogy kéne egy épeszű beépítő csapat, jöjjenek oda lehetőleg hétfőre.

Vagy hívnék innen a fórumból.

 

Hidd el, ugyanannyiért dolgoznak mint TM, nem vagy anyagilag hátrébb, TM-et meg elküldheted a fenébe.

Ha egyszer elhatároztad hogy TM-et nem engeded be többet a házadba, akkor ne is tedd, nincs értelme ott állni görcsben, hogy mit basz el megint.

 

Szerintem.

 

Előzmény: tronik (14174)
tronik Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14174

A premier nem fog segíteni. Egymás között kell elrendezni, a beépítésre nem ők adják a garanciát. A semmi problémáról nem tudnak TM cégével kapcsolatban. Az ügyet egymás között kell elrendezni. Beszéltem a céggel akit ajánlottál hétfőn jönnek vissza a beépítők. Érdekes, hogy a premieres ember szerint 8m-et vízmértékkel nyugodtan át lehet vinni. Tehát szerinte elvégezhető vízmértékkel is a kiszintezés. Nem lesznek döntő bírók.

Énnél többre számítottam.

Előzmény: gabrielke (14173)
gabrielke Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14173

Tényleg próbálj meg megnyugodni, ennek így nem lesz jó vége.

Én ismerem TM-et első kézből, nekem nem kell bemutatni. Megerősítek mindent amit mondasz vele kapcsolatban.

Abban az itt jelenlevő ablakosok is egyetértenek szerintem, hogy ha az ablakod bármilyen okból nem jó, az az ablakos hibája.

Legföljebb lehettél volna körültekintőbb, akkor kisebb cirkusszal megúszható lett volna a dolog.

 

Fényképezz!

 

Előzmény: tronik (14172)
tronik Creative Commons License 2012.08.21 0 0 14172

Nézd, ha megnyugtat én bevállalom, hogy én vagyok a  hülye ügyfél, és előre kiterveltem, hogy a kiváló szakikat a fórumon összeugrasztom.

Nyugodjatok meg szeressétek egymást! Megoldom ezt az ügyet és kimaradtok belőle. Csak egy okoskodó emberke vagyok akinek olyan csodát mert elvárni, hogy legyen szintezője egy ablakosnak!  Ha dolgoznak neki pénzért lehetőleg ne fikázzák szét a házát alaptalanul, és lehetőleg ne nézzék arrogánsan hülyének ha már a felmérést nem végezték el rendesen, és olyan méretet rendelt ami nem jó.

Lehet, hogy hülye az ügyfél, de én fizetek a szolgáltatásért. Ha nem tetszik neki a helyszín a felmérésnél, ne vállalja el a munkát. Ha elvállalta, akkor végezze el rendesen a megfelelő szerszámokkal.

 

Teljesen fölösleges ide írogatnom, mert mindenki csak tippel. Nyilván a másik felet is szeretnétek meghallgatni. De valószínüleg csak még zavarosabb lenne a kép, mert az ő véleménye alapján egy düledező házról lenne szó. Hülye tulajjal, hülye kőművessel. Ő pedig tökéletes munkát végez, mindenkivel udvarias és csak én hoztam ki belőle egy enyhébb kirohanást! Neki kirajzolt métervonal kell a munkavégzéshez, a nyílásokat úgy kell kialakítani (mert mindenhol máshol így szokott lenni) hogy csak be kell tolni egy előre kialakított fészekbe az nyílászárókat ami ha felütközik kapásból vízszintben van. Csak PUR hab kell és kész.

 

Tényleg nyugodjatok meg. Sok hasznos információt kaptam, bár jobban örültem volna ha nem lett volna erre szükségem. Nem fogok ide írogatni és visszatér minden a régi kerékvásba.

 

Üdv.

Freedomocska Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14171

Én is azt mondom - "nyugi" . Ellentétek mindig is voltak és lesznek és persze  nem csak itt , más fórumokon is . Az idő foga meg mindent elrág - elcsendesül majd e téma is ezért nem kell  hibáztatni valakit .

Előzmény: Törölt nick (14170)
kiss_atti Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14169

Nyugi,

 

mert a végén még azt hiszed, hogy ezen a rohadt autópályán mindenki szembe jön..:-)))))

Én csak azt mondtam, hogy nekem bizony vannak nehéz eseteim, ahol nemcsak az Ügyfél, hanem adott esetben én is hunyó voltam.

De mindent ki lehet javitani, meg lehet oldani, és tanulni lehet/kell az esetekből.

Előzmény: Törölt nick (14168)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14168

Na, most Te vagy soron?

 

Topicbujó ember assziszi, ezért rám akarja kenni a balhét. Semmit nem tud az esetről de azért írka-firkál.

 

A súlyos elbaltázott melókat ki lehet zárni, papírozni kell mindent, aláiratni az emberekkel, ügyfelekkel, megrendelőkkel és kész. Nincs vita, ha van, ott a papír.

Ezen felül élből igyekszem "kizárni" a már ránézésre gázos embereket. Évente azért egy mindig becsúszik, de mint írtam papirozunk.

 

Őszintén szólva Én is lazábban vettem régebben a dolgokat, de lassan megtanultam, hogy ebben az építőiparnak nevezett ...darálóban csak így lehet.

 

"sokat tanultam, tanulok belőlük."

 

Igen, ez így van...Csak egy pillanatra se feledd amit ezekből tanultál, mert ha lazítasz máris lecsap rád a következő.

Előzmény: kiss_atti (14167)
kiss_atti Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14167

Nincsenek elbaltázott munkáim,

--

Nem akarom megzavarni elmélkedéseteket, de ez az egy mondat reakciót kíván...

Mindenkinek vannak elbaltázott munkái.

Nekem is. Nem örülök neki, de attól még vannak, sokat tanultam, tanulok belőlük.

 

Ha Te azt mondod, hogy Neked nincs ilyen, akkor valami sántít... sorry.

Előzmény: Törölt nick (14160)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14166

:)

Előzmény: Freedomocska (14165)
Freedomocska Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14165

Jól van na ...lereszkedek hozzád kisIdiÓTA .

Előzmény: Törölt nick (14164)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14164

Nevethetsz amin csak akarsz .  Egy visszatérő ügyfelem szavaival élve, aki itt olvasgat néha:

"Ki az a sunkó fredomocska ?"

 

Na csá:)

Előzmény: Freedomocska (14163)
Freedomocska Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14163

Remélem még szabad nevetni a vergődéseden . A pökhendéged meg mindent elárul .

Előzmény: Törölt nick (14160)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14162

like:)

Előzmény: gabrielke (14161)
gabrielke Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14161

Szerintem ne etesd a troll-t, mindenki jobban jár :)

 

Előzmény: Törölt nick (14160)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.20 0 0 14160

Nincsenek elbaltázott munkáim, talán magadból indulsz ki.

 

Múltkor is belém vesztél, de nem ismerted a dolgok hátterét. Azóta ott is letisztultak a dolgok és mint kiderült Mi nem hibáztunk. Azóta csönd van.

 

Hogy Te kit hol látnál szívesen azt magas ívből...Inkább figyelj és tanulj, mert az a szabadcsapatos beépítések ideje lejárt, mint amit Te is csináltál.

Kicsit magasabb színvonalt képviselünk és nézd meg kibe veszel itt bele a fórumon, mert itt még a lábanyomába sem léphetsz senkinek. Én tudom ki pl. az "ahos", de Te Őt is lükének nézed.

Hát apa, inkább csitulj és figyelmesen tanulj :)

Előzmény: Freedomocska (14159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!