Keresés

Részletes keresés

magicbeni Creative Commons License 2007.06.27 0 0 58

 

  Szia!

  Köszönöm a válaszod!

 

  Csak azért kérdeztem, hogy hirdetted-e, mert láttam hasonlót....

Mindegy. Mennybe kerül a komplett kályha?

 

 A méretét azért lenne fontos tudni, mert adott a falban a rés ( 2 szobát fűtenénk vele, a nappali és a gyerekszoba közé szeretnénk kályhát építtetni ).

 

/ Ha el tudnád szállítani, akkor a szállítási költséggel együtt érdekel az ára!/

 

 Köszönöm!

Vica

Hum58 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 57

 

Szia Vica!

Soha nem hirdettem a kályhát sehol sem!

Merő kiváncsiságból válaszoltam keresésedre,mert jelen pillanatban a kályhát nem tudom hol felállítani /az épitkezés ahová vettem 12 évvel ezelőtt,sajnos meghiusult/! Darabokban nem akarom eladni, kár lenne érte. A régi tulajtól annyit sikerült megtudnom, hogy a kályha a mult században a háború előtt készült és egy kiállításra lett felépítve. A csempék belülről hófehérek! Nem igazán tudom,hogy milyen volt a kályha, de a szabvány hasábnál nagyobb, nagyon sok oldal és felső sarokelem  van köztük,sőt ha jól emlékszem még negatív sarokelemek is + 3 vagy 4 csempe szélességű U idomok is vannak + tisztítószem+ kéménycsatlakozás. Csak az ajtók hiányoznak. Ha érdekel hétvégén megszámolom a csempéket!

Hely: Kaposvár
Én Budapesten vettem:)

                                                              Üdv:József

 

Előzmény: magicbeni (56)
magicbeni Creative Commons License 2007.06.26 0 0 56

 

  Köszönöm!

  A csempe szerintem stimmel. Nem tudom, nem-e hirdetted már ezt a Vaterán....

Sarokcsempéhez keresek középcsempét, a fotón sarokcsempe van. Eladnád csak a sima csempéket is? Mekkora kályha építhető belőle és mennyibe kerül? Honnan kellene elszállítani?

 

Vica

Hum58 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 55

 

Ilyenre gondoltál?

 

 

 

A képek minősége  sajnos nem a legjobb! A csempék színe egy kicsit sötétebb a valóságban.  

Előzmény: magicbeni (54)
magicbeni Creative Commons License 2007.06.16 0 0 54

 Tudom, kicsi az esélye, de ha valaki tud bontásból származó meisseni csempét nekünk átadni, iszonyú sokat segítene. Lehetetlen színű (szürkés- lilás-rózsaszín), de szép sarokcsempéhez keresünk középcsempét + szegélyt.

 

Érdekelne Székesfehérvár ill. a város déli környezetéből, vagy Várpalota környékéről jó állapotban lévő bontott v. bontásra ítélt cserépkályha, 3x5x7-es méretű, lehetőleg vmi. halvány pasztell színű, 180 cm magasságig és 120 cm szélességig. Sürgős! Az alábbi címre írj: vica.varhegyi@yahoo.com

drink15 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 53

Sziasztok!

 

Teljesen új samott téglák eladók! Eredetileg elektromos kályhához voltak, de szerintem máshoz is felhasználható!

Érdeklődni és bővebb infót kapni a palfibalazs@gmail.com e-mail címen lehet.

 

Üdv

Joe-Joe Creative Commons License 2007.05.14 0 0 52
 

Sziasztok!

 

Lenne egy eladó cserépkályhám Pesten, ha érdekel valakit és átvállalja a bontást is!  A képen is látszik, hogy el van gázosítva. :)

 

20/323-9849, katab@index.hu

wardi Creative Commons License 2007.05.09 0 0 51

Jó állapotban lévő, ritkán használt cserépkályha bontásért cserébe elvihető.

Méretek: 65x110x210

Elérhetőség: sipacs@fotav.hu

kályha
mr.bigedy Creative Commons License 2007.05.06 0 0 50
Bocsánatot kérek azoktól akik érdeklődtek a picémben található cserépkályhámmal kapcsolatban és nem vállaszoltam. Ki kell ürítenem a pinyót és megvállnék tőle. Elég nagy méretű, azt hiszem zöldes színű, és hiányzik az ajtaja. Nem tudom milyen állapotban van mert a pincével együtt örököltem meg. Nem sűrűn látogatok a fórumra úgy hogy a mr.bigedy@gmail.com írjatok, és adok telszámot.
porgesz1 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 48
A képkígyó
porgesz1 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 47
Van egy cserépkályhába építhető központi fűtéshez használt csőkigyó. Ha valakit érdekel írjon 3 évet használták nyaralóba volt.
ben_cinyóka Creative Commons License 2007.02.12 0 0 46

Szia!

 

Tudnál nekem E-mailben képet küldeni a bontott kandallóról?

E-mail cím: eq.benke852@mailbox.hu

 

Nagyon érdekelne!!!!!!!!!!!

Előzmény: Zopcsákné (44)
porgesz1 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 45
Képet is tudnál küldeni?
Előzmény: Zopcsákné (44)
Zopcsákné Creative Commons License 2007.02.08 0 0 44
Aranybarna bontott cserépkáhyha sürgősen eladó!
(eredeti méret 43cm x 125cm x 195cm, kb 100 csempe)
Fa-tüzelésű, keveset volt használva.
Árban megegyezünk!
NAGYON SÜRGŐS !!!

1135 Bp
(30)749-4689
szkitty Creative Commons License 2006.12.10 0 0 43

Szia!

 

Engem érdekelne...

Tudsz róla írni e-mailben egy pár paramétert?

 

Köszi! Kriszti :)

Előzmény: bigedy (39)
mira14 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 42

Sziasztok!

 

Lenne egy cserépkályha Budapest II. kerületben. Sárgás-barnás színű. Elvihető, csak szét kellene bontani. Akit érdekel, írjon a mira14@freemail.hu címre.

 

üdv,

M

galiba23 Creative Commons License 2006.08.07 0 0 41
sziasztok, abszolút kezdőként becsatlakozom. a hétvégén találtunk egy erősen felújítandó villát, amitől tátva maradt a szánk. mióta házat keresünk, még nem láttam ennyire lenyűgöző helyet, úgyhogy most erősen filózunk, hogy belevágjunk-e vagy ne. a környéken gáznak se híre se hanva, és a házban a három helyiségben összesen egy cserépkályha van, meg egy hőtartó vaskályha. most próbálom fölmérni, hogy vajon milyen kiadásokkal járna, ha belevágnánk, úgyhogy a topikotok már így első ránézésre is jó szolgálatot tett:)
ha van jótanácsotok, hogyan lehet megoldani egy ilyen helyen a fűtést - elég nagyok a terek-, azt örömmel fogadnám.
davidmagyar Creative Commons License 2006.08.01 0 0 40
Lehetőleg zöld kályhát keresek, de az sem baj, ha kék, vagy fehér.
Jó lenne, ha az átlagosnál nagyobb lenne, és legyen jó állapotban.
És hát persze legyen olcsó is... :)
Előzmény: bigedy (39)
bigedy Creative Commons License 2006.02.15 0 0 39
Van a pinyóban egy nem tudom milyen állapotban azt hiszem zöld szinű.
Előzmény: boles (38)
boles Creative Commons License 2006.01.25 0 0 38

Sziasztok!

Bontott vagy bontásra váró cserépkályhát keresnék. Abból a sötétzöld "tányéros" Zalakerámiás csempéből. Kályhaépítésből megmaradt néhány csempe is érdekelne.

Lehetőleg Bp és környéke vagy Nógrád megye.

 

A kályha egy nógrádi vályogházban születne újjá... :)

monyesz Creative Commons License 2006.01.06 0 0 37

Jó, ha aktuális és úgy gondolod, akkor majd keress ! Nem cserépkályhás témáról itt úgyis csak offolnánk...

De Jani bácsi véleményére azért térjél vissza itt.

Előzmény: bedike (36)
bedike Creative Commons License 2006.01.06 0 0 36

Sziasztok!

 

Olyan jellegü kályhára kérdeztem rá, mint monyeszé. A pökhendi ember 75-80 csempéröl beszélt 300-350 körül.

Monyesz - hétfön írom alá a ház adás-vételi szerzödését. Ùgy terveztem, kicsit "belakom", aztán mikor már konkrétan tudom, hogy én mit akarok, akkor "kiírok egy tendert" - ugyanarra a munkára ki mit mond idöben, árban stb. Ha már birtokon belül vagyok, nem gáz, ha valami nem azonnal lesz kész - pár hetes, hónapos csúszás  elviselhetö (legalábbis most ezt gondolom). Nem akarom elkapkodni, mert nagyon kevés pénzböl kell jól megoldanom mindent. Vannak dolgok, amiket én magam is meg tudok oldani - például egy vakolat leverése, szoba festése. Volt már rá példa. 

Most az a fontos, hogy ott legyek, aztán szépen majd kialakulnak a dolgok.

Egy biztos, sok szakemberrel fogok beszélni, Töletek meg folyamatosan tanácsot kérni :-) , ha nem bánjátok (bocs, ha off!)

Előzmény: Törölt nick (35)
monyesz Creative Commons License 2006.01.06 0 0 34

Szia !

>Ettöl függetlenül mondott egy érdekességet - nála úgy megy az elszámolás, hogy az ár 2/3-a az anyag, az 1/3 munkabér, ha új csempéböl készít kályhát.

Akkor Jani bácsi ennél jobb aránnyal dolgozik, neki 3/4 és 1/4 a két rész.

 

>Mellesleg keresek még kömüvest, aki a parasztházhoz toldott (vele egy tetö alatt álló) régi istállóból lakószobát varázsolna nekem. Van ilyen jellegü topik? Vagy itt is kérdezhetek ebben a témában is.

Hát itt offtopic...

De én szívesen átadom a mestereim elérhetőségét, nálunk a nyáron volt lakásfelújítás...

Egyik sem volt zsebmetsző (mert azt nem bírtam volna kifizetni :)) ), de rendesen dolgoztak.

Valamikor össze kellene futnunk ez ügyben, ha érdekel.

Lassan bizony el kellene kezdened a mesterek szervezését ha tavasszal neki akarsz állni, mert betelik az előjegyzési naptáruk, főleg ha nagyobb munkáról van szó.

 

Előzmény: bedike (33)
bedike Creative Commons License 2006.01.05 0 0 33

Szia!

 

Ma a Balatonnál voltam a szüleimnél és egy ott készülö házban találkoztam egy kályhással. Hát, ritkán találkozom ennyire pökhendi emberrel....!

Egy gyönyörü kályhát rakott össze - kb. 100 éves cserépkályha lehetett. Tényleg szép volt. De akár mennyire is szépen dolgozik a pasi, rájöttem, ö nem fog nekem kályhát rakni. A szakmai alázatnak sem híre, sem hamva, csak a pénzhajtás... no comment.

Ettöl függetlenül mondott egy érdekességet - nála úgy megy az elszámolás, hogy az ár 2/3-a az anyag, az 1/3 munkabér, ha új csempéböl készít kályhát.

Várom már a jövö hetet, hogy Jani bácsi megmondja a "frankót"  :-) Majd beszámolok.

Mellesleg keresek még kömüvest, aki a parasztházhoz toldott (vele egy tetö alatt álló) régi istállóból lakószobát varázsolna nekem. Van ilyen jellegü topik? Vagy itt is kérdezhetek ebben a témában is.

Az egész felújításba egyedül vágok bele (gyenge nöként :-) ) és nem igazán szeretném, ha valamelyik "szaki" "megringatna". Hol találhatok segítséget szerintetek?

Előzmény: monyesz (32)
monyesz Creative Commons License 2006.01.05 0 0 32
Na a kemence dologra feltétlenük kíváncsi vagyok !
Előzmény: bedike (31)
bedike Creative Commons License 2006.01.04 0 0 31

Olvastam a leveledet, köszönöm!

Azóta hívtam Jani bácsit is, jövö héten jön hozzám "HÁZ-TÜZ-NÉZÖBE" :-)

Aztán meglátjuk, mit szól a látottakhoz. Majd megosztom Veletek, mit lehet kezdeni egy régi kemencével..

Csempéket én is nézegettem  a neten - millióféle van. A Zalakerámiánál a legolcsóbb 690, a legdrágább 1900körül van+sarokelemek+ padka elemek. A "beléröl" pedig ne is beszéljünk.

Aki a 750ezres ajánlatot adta, "müvészember", a 250ezres "mezei" cserépkályhás, akinek már a nagyapja is az volt. A jelzöket nem bántásnak szántam, bocs!

Előzmény: monyesz (30)
monyesz Creative Commons License 2006.01.04 0 0 30

Bedike !

Egyetértek Vigusszal !

Laikusként nem sok különbséget látok csempe és csempe között, pedig van és nem is kicsi. A cserépkályhás ragaszkodott hozzá, hogy ettől a gyártótól vett csempéből legyen rakva, mert ennek a minősége jó. A gyártót nem tudtam belőle kiszedni (azt tudom, hogy bp-i és jórészt angliába exportálják a csempéiket), de elfogadtam ezt a feltételt, mert végül is az én érdekem hogy jó anyagból legyen...

Tegnap megírtam neked mailben a kályhás elérhetőségét, az árat is megírom ma.

Egyébként a 250 és a 750 közötti feleút alatt van.

Előzmény: vigusz (29)
vigusz Creative Commons License 2006.01.04 0 0 29
Helló !
Az igazság valahol a kettő között van (mármint az árat tekintve).
Azonkivül ki mit ért legegyszerübb csempén?
Csempegyártók között is nagy különbség van ár tekintetében és a különböző szakik munkadíjában is.
Előzmény: bedike (28)
bedike Creative Commons License 2006.01.04 0 0 28

Szia Monyesz!( Ugyanezt a hozzászólást elküldtem a kandallós topikba, most megpróbálom ide beilleszteni, mert eredetileg ide szántam)

 

Köszi a választ!

Megnéztem a kályhádat, ilyent gondoltam én is! Nagyon jó! Ha nem titok, kb mi az ára?

Egyébként egy ismerös megnézte a kemencémet, azt mondta, nem szabad hozzányúlni, mert az tartja a tetön lévö kéményt, és ha lebontatom a kályhát, a födémet is meg kell csinálni, lebontani a nem túl régi, abszolut jó állapotú kéményt és teljesen újat csinálni. Szerinte jobban járok ha "gýüjtökéményként" használom a kemencét.

Ja és szerinte a bontást, helyreállítást nem fogom megúszni 200e. alatt, és akkor még sehol nincs az új kémény építése és a cserépkályha felrakása.

Olyan jó volna tudni az ésszerü megoldásokat,  reális árakat, de valamilyen szempontból mindenki elfogult.

Tudom, hogy mindenért fizetni kell, de óriási eltérések vannak az árakban..

Csak egy példa: 110X70X200 cserépkályha a legegyszerübb csempével rakva- az egyik szakember szerint 250ezer, a másik szerint 750 ezer.

Hát igazodj ki te szegény felújítás elött álló nöszemély... :-)

monyesz Creative Commons License 2006.01.03 0 0 27

Bedike !

Nekem most raktak cserépkályhát, megadom az illető elérhetőségét (szombathelyi).

A búboskemencéket valamikor fonatból és agyagtapaszból készítették (asszem), ha meg akarod menteni, akkor lehet hogy a kémény visszaalakítása lenne a jó megoldás. Kemencét építő mestert nem tudok a környéken.

A kályhámról találsz képet a Cserépkályha, kandalló topicban.

Előzmény: bedike (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!