Keresés

Részletes keresés

SzZsuzsi Creative Commons License 2009.05.07 0 0 7958

Szerintem Sharmon majd' mindegyik szálloda partjánál lehet sznorizni... épp ez a vonzó ebben a helyben!!!

Mi még nem voltunk Tunéziában (pedig érdekelne minket), de - ha jól tudom - ott sajna nem lehet sznorizni, és szép halacskákat látni...

 

Előzmény: Cathyca82 (7954)
evk Creative Commons License 2009.05.06 0 0 7957
Hát, nem tudom, de az a szálloda, ami előtt néha 30 búvárhajó is parkol, elég biztos választásnak tűnik. Már amíg marad az élővilágból valami...
Ez a Faraana Reef Resort.(bár biztos volt, aki ezt már kitalálta:)))
Előzmény: Cathyca82 (7954)
stellamy Creative Commons License 2009.05.06 0 0 7956
Mariann79!! Én részemről át foglaltam Hurghadára!! Nekem ez a szálloda nagyon bizonytalan!!! Remélem jól fogjátok érezni magatokat!!
z.ombre Creative Commons License 2009.05.06 0 0 7955

Sziasztok!

 

Ha valaki Sharm-ban van és szeretne búvárkodni, kipróbálni a búvárkodást vagy csak hajózni és snorkelezni szeretne, keressen bátran.

Cathyca82 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 7954

Sziasztok!

 

Mi tavaly Hurghadán nyaraltunk 2 hetet, és bár több lehetőségen gondolkodunk, az egyik Sharm el Sheikh, leginkább a snorkell miatt...

Tudnátok néhány szállodát ajánlani tapasztalatból, hogy hova érdemes menni (elfogadható áron). Olyanra gondoltunk, ahol a szálloda környékén is gazdag a vizi élővilág a snorri miatt! :) Mert Hurghadán a búvárkodás szerelmesei lettünk, de inkább fakultatívak keretében lehetett látni szebb dolgokat.

 

Bár még nem biztos, hogy Sharm mellett döntünk, mert Tunéziában is gondolkodunk (voltunk már ott, de visszavágyunk). Remélem a fórum idén is segít a döntésben :) !

 

Köszi! Kata

evk Creative Commons License 2009.05.05 0 0 7953
Akkor valszeg tényleg így van. Csak már kipróbálhatnám!:)))
Előzmény: SzZsuzsi (7951)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.05.05 0 0 7951

Igazad lehet, mert túl tüzetesen egyszer sem nézték meg.

Általában felszállt egy ellenőr a buszra, és csak ki kellett nyitni a vízumnál az útlevelet, csak ránézett, és mehettünk tovább.

Előzmény: evk (7947)
evk Creative Commons License 2009.05.05 0 0 7950
Akkor csak elképzelem...
Előzmény: El_Camino (7949)
El_Camino Creative Commons License 2009.05.04 0 0 7949
Sajnos annyira nem vetkőztem le, hogy látszódjék, de hidd el rajtunk volt :-) Kicsit kényelmetlen volt.
Előzmény: evk (7948)
evk Creative Commons License 2009.05.04 0 0 7948

Ha van olyan képed, amin az rajtad van, szívesen megnézném. Jöhet ide a fórumra..
Előzmény: El_Camino (7944)
evk Creative Commons License 2009.05.04 0 0 7947
Érdekes...
A free egy bélyegző, amin a felirat szerint ez elég a St.Catherine kolostortortól a Aqabai övezetig.
Sőt! Beszélgettünk erről az idvez-lánnyal, és szerinte még a part menti hajós kirándulásoknál sem nézi senki..
Lehet, hogy csak azt nézték nálatok, hogy BÁRMILYEN vízumotok van-e.
Majd legközelebb letesztelem.

Előzmény: SzZsuzsi (7937)
Napfény1 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 7946

ja értem, akkor tényleg ugyanarról van szó:)

Előzmény: bean0 (7945)
bean0 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 7945
Sya!

Hát igen eredetileg Pharao restaurant a neve,de a papíron amit ott kaptunk azon teljesen más mint ami ki van írva!A papíron Terace cafe szerepel!De egyébként már fel sem tűnnek az ilyen dolgok mert ott minden vagyis legtöbb dolog másképp van mint amit itthon írnak.
Előzmény: Napfény1 (7943)
El_Camino Creative Commons License 2009.05.04 0 0 7944
Hát persze hogy fel kellett venni a sportmelltertót :-)
Előzmény: evk (7931)
Napfény1 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 7943
Ezt a Terrace Café dolgot nem egészen értettem, nem Pharao meg Tiran a 2 étterem neve, ahol az all inclusive van??
Előzmény: bean0 (7932)
zepj Creative Commons License 2009.05.04 0 0 7942
Bocsi nemjól írtam editke1971@citromail.hu
Előzmény: lecso1977 (7938)
zepj Creative Commons License 2009.05.04 0 0 7941
Előre is köszi, az e-mail címem: editke1971@t-online.hu
Előzmény: lecso1977 (7938)
rekagab Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7940
sziasztok,

koszi mindenkinek minden segitsegetnagyon kedvesek vagytok,orulok ennek a forumnak.
sufimafi Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7939

Kérdésedre, ami sznokerezéshez való kellékek vásárlására vonatkozik, azt tudom mondani, hogy a  szomszéd szállodaához /Baron Resort/ komoly üzletek tartoznak.Ott mindent megtaláltok, ruhát sőt gyógyszertárat is. Ha szükséges a FOTO felíratú kis "közben" van a patika.Ezért sem kell taxizni. A parton a kiépített úton kényelmesen kb 10" séta. Az árakra vonatkozóan azt tudom mondani, hogy kemény alku bármit veszel. Amit ő mond annak a fele se sok esetben.

Repülős LUXOR 175 EU, Kairó Repülővel 175 EU, 1 napos  autóbuszos Kairó  80, gyermeknek 40 EU, 2 napos autóbuszos Kairó 150, gyermeknek 140 EU volt. Amíg mi voltunk, ide nem utazott senki. A repülős útra nem lett volna magyar idegenvezető, az autóbuszost nem akartuk, így  élveztük a szállodát, és a partot. 

A Szállodáról a személyzetről csak jót tudok mondani.Reggeli 07-10-ig,Ebéd 12,30-15 ig, Vacsora 18.30-22-ig .  Az ételek nagyon finomak, a hal féleségek különösen jók. Amikor mi voltunk akkor érkezett egy olasz szakács Antonió aki nagyon finom tésztákkal kedveskedik  igény szerint elkészíti. A csodálatos sütik és torta hegyek és gyümölcsök .Nagyon jók az animátorok, szerdánként az étterem előtt a  "külsősök"  előadásában szabadtéri előadások vannak, nagyon klasz!! Sőt az utolsó számok nagy meglepetésekkel teli! Érdemes fotóval és kamerával időben helyet foglalni.

A napozóágyakat már reggeli előtt érdemes a törölközővel "lefoglalni". Én szívesen ajánlom ezt a szállodát, mi visszavágyunk.

Előzmény: rekagab (7918)
lecso1977 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7938
Szia

Nekem van ötletem.
Privátba elküldöm neked.
Előzmény: zepj (7934)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7937
Szia Evk!

15 dolcsis vízumot vettünk, amit - mindenkor, amikor elhagytuk Sharm El Sheikh-et (Színes Kanyon, beduin vacsora) - a kivezető ellenőrző ponton ellenőriztek is... meg asszem visszafelé is.
Előzmény: evk (7931)
SzZsuzsi Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7936
Szerintem közvetlen járat Sharmba nincs is...:(
Csak charterrel tudsz menni, az meg ugyebár utazási irodához kötött...
Menetrendszerinti járat tudomásom szerint Kairóba megy (mellesleg horror áron, ha nem charterrel mész...)
Kairóból pedig belföldi járattal lehet eljutni Sharmba...szóval szerintem kicsit körülményesebb, ha egyénileg mész, és nem tudom, hogy olcsóbb-e... bár lehet, hogy ha jobban belemélyed az ember, akkor talál valami kedvezményes repjegyet...

Előzmény: zepj (7934)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7935
Akkor már szerintem érdemesebb ezt megvenni itthon. Ha az előhívást is számolod már olcsóbb mint az eldobható és egészen elfogadható  képeket lehet vele készíteni.
Előzmény: bean0 (7933)
zepj Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7934
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet sharmra eljutni egyénileg? Nagyon szeretnénk visszamenni szállást lehetne szerezni, de nem találok közvetelen repjegyet elfogadható árba. Jövő nyárra gondoltam, mert a lányom ballag előbb nemlehet, ha tud valaki segíteni ebben írjon! Köszi előre is
bean0 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7933
Ja még valami!
Vízalatti fényképezőt itt érdemes megvenni mert kint nekünk 100 giniért adták és nem is engedett belőle!Az kb 4000ft,itthon 2000-t megveszed!de a képeket ott hivattuk elő és az már alku tárgya hogy mennyire tudod lealkudni,az egyik gépből 80 giniért hívta elő az kb 3500-ft a másikat már dollárral fizettük az 22 dolcsi volt az kb 4700-ft!
Ebből a tanúlság hogy van a hotelben egy üzletsor aminek a végén van egy pénzbeváltó de a pasi aki ott van az nem fog válltani mert minket is az pénzváltó autómatához küldött! Az meg ott van helyben! 100 dolcsiért 652 egyiptomi fontot (azaz ginit )kapsz!Az alkudozás megy csak nagyon nehezen akarnak engedni az árakból lefelé!
Mi 3 szobrot vettünk a kinti üzletsoron ami a két hotel közt van!470 ginire tartotta a manus és egy 45 percet alkudoztunk míg végül 300 giniért elhoztuk!Az alku részemről 250 gininél kezdődött és nehezen de 300-ál megállapodtunk!
ez átszámolva kb 12000-ft. 1 gini kb 40 forint átszámolva!Úgyhogy alkudni de keményen!az Antinal-t kellett használnunk sajna de azt is nagyon drágán adták a hotel klinikáján! 40 gini volt, én mondtam neki hogy 5 gininél többet ne adok neki érte,sarkon fordult és már vitte vissza a szekrénybe.Egy dekát sem engedett az árából így kénytelen voltam ennyiért megvenni!
Jó utat !!!!
bean0 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7932
sya!

Én megkaptam az egyik kedves ottani barátomtól a hotelnek a saját honlapját!Itt a cím ezen nagyon sok képet lehet megnézni róla:http://www.tripadvisor.com/Hotels-g297555-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai-Hotels.html .nekünk is hasonló képeink vannak ,végül is egytől egyig nagyon szépek!
Gyönyörű hely!
Ha a Terrace café felé jártok vagy ott lesz a reggeli ebéd vacsora meg lesztek vele elégedve mert nagyon bőséges a menü!
A pincérek nagyon kedvesek főleg Hazimm és Michael és nagyon jó fejek állandóan viccelődnek!
Minket magyarokat nagyon szerettek és jól összebarátkoztunk!Ha találkoztok velük Ilona és László üdvözli őket!
Hát igen mókás és kedves emberek!
evk Creative Commons License 2009.05.03 0 0 7931
Szia!
Látom, csurig élményekkel jöttetek haza.Majd legközelebb mi is kirándulgatunk....
Gondolom, Ti is sportmelltartós-túrán voltatok.Hurghadán éltünk át valami hasonlót (mármint terepjáróilag..)

Vízum? Milyent váltottatok? Nézte valaki a kirándulások során?

Gondolkodtam ezen az időjáráson. Lehet, hogy a mi hetünkön is volt rossz idő, de mi észre sem vettük?A Faraana strandja nagyon szélvédett, még szélfogókat sem raknak ki. 8 nap alatt 2x fújt a szél, összesen 2 mp-ig.
Mondjuk, borús idő sem volt...
rekagab Creative Commons License 2009.05.02 0 0 7930
sziasztok,

Koszi bean nem tudod kint mennyiert lehet kapni viz alatti fenykepezot? es legyszi ha tudsz tolts fel par kepet ide elore is koszi mindent
bean0 Creative Commons License 2009.05.02 0 0 7929
sya!

Mi 28.-án jöttünk haza Sharm-ból!A Coral Sea Resort-ba voltunk és nagyon jól éreztük magunkat.Hozzá kell tegyem az egész szállodában mi voltunk az egyetlen magyar pár!Ennek ellenére nagyon kedvesek voltak velünk mind a személyzet és az étteremben a pincérek kis!A tengerpart csodálatos tiszta homok kevés kővel!ha képeket szeretnétek látni a szállodáról szívesen küldünk e-mail-ben vagy msn-n!Víz alatti fényképezőt érdemes beszerezni mert csodálatos halak és korallok vannak!Hát röviden ennyi, ha van kérdésed szívesen válaszolounk.

rekagab Creative Commons License 2009.05.02 0 0 7928
Sziasztok,elore is koszi minden segitseget mindenkinek, megszeretnem kerdezni hogy jon-e valaki majus kozepetol a Coral sea-ba? Mi a parommal 14-en indulunk Irorszagbol ket hetre es szeretnenk ha barkivel is osszefutnank.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!