Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13955

hozá = kívánok hozzá

Előzmény: Törölt nick (13954)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13954

Üdv

Gratulálok a masinához, tényleg nagyon szépen kicsinosítottad. Sok sok megrendelőt hozá !

Jószerencsét

Előzmény: termálbuvár (13953)
termálbuvár Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13953

Köszönöm :)

ahogy akkor igértem vigyázok a kicsire :)

Előzmény: gödörásó (13952)
gödörásó Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13952

Jó szerencsét :És ezt tényleg szivből és teljes jó indulattal kívánnom, szó szerint Én is Jó gazdája voltam a gépnek  de te messze menőleg  túl tettél rajtam fogad elismerésem .Gödörásó

Előzmény: termálbuvár (13947)
szaki10 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13951

Szép Napot!

 

Hegyszentmárton, Drávaszerdahely és Drávaszabolcson kialakítandó figyelőkutakra kellene ajánlatot adnom. Mire számíthatok arra felé?

 

Esetleg, ha megégek (mert kézzel fúrok), lakik arra olyan "kolléga", aki szárazon, 160mm körüli átmérővel 8m mélységig, nem drágán és viszonylag gyorsan ki tud húzni a csávából?

 

Köszönöm!

 

Szaki

ja nyugi Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13950

Tisztelt Hyppodrom!

 

Ez a vas, ráadásul, még garanciális is. A kopottság nem jellemző. Száraz helyen van.

A kútat harminc éve használom, tiszta víze van, bár erőssen vizköves.

Tartalék szívattyúm is van.

Csak olyankor nézem a kutas fórumot, ha problémám van, igy restségem miatt, nem értesültem arról, hogy dolgozni indulsz a mesés keletre.:-)

Üdv:

Józsi

Előzmény: Törölt nick (13949)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13949

Kedves  József !        Nagyon sajnálom, hogy nem segithetek.

Valóban, ahogy irod,  a  "kisnyugdijas kifejezésed"  ragadta meg figyelmemet, főleg ezért is ajánlottam fel segitő készségemet.

Az a bizonyos kontakhiba az általában a nagyon kopott villanymotorokra jellemző, ezt főleg azért jegyeztem meg, mert mint korábban irtad, egy villáskulcsos koccintásra, ütésre megjavúlt a házivizellátód.

De az is előfordúlhat, hogy a nyomáskapcsolód szigetelése, avagy annak kábeltömitése nem zár hermetikusan, ezáltal az a páratartalom miatt már kezd elkorrodáni, rozsdásodni.

Megérné egyszer átvizsgálni azt is, a későbbi hibák kiküszöbölése miatt.

Arábiába egyébbként dolgozni megyek, amelyről egy korábbi hozzászólásomban már irtam is.     Köszönöm jókivánságaidat, amelyeket viszont kivánok !!!     Üdv.

Előzmény: ja nyugi (13946)
buxusb Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13948

Sziasztok! Iszapoló készítéséről hol tudnék képeket megnézni? Itt nem találtam, csak leírást, de jó lenne látni is fokról-fokra. Saját kutamat mélyíteném, homokos-kavicsos az altalaj. Köszönöm.

termálbuvár Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13947

Szép napot kollégák!

Ha valakinek van ötlete hol tudok elfogadható áron új rotary tömlőt venni kérem jelezze.

És ahogy ígértem gödörásó a képek az r 200 as roll ez lett belőle.  :)

remélem tetszik.

ja nyugi Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13946

Tisztelt Hyppodrom!

Köszönöm, kedves ajánlatodat, nem fogadom el.
Indoklás:
1./ Akinek lehetősége van, hogy Internetre írogasson annak köze nincs a mélyszegénységhez, vagyis a kisnyugdíjas kifejezés megtévesztő, relatív fogalom, ezért elnézést kérek, nem állt szándékomban senkit megtéveszteni.
2./ Köszönöm az észrevételedet, hogy szerinted kontakthibás. Kifejtenéd bővebben, hogy a külső nyomáskapcsoló, melyik része lehet kontakthibás?
Hu, ez az expedíció Szaud Arábiába, nagyon regényesnek tűnik. Munka, hívatás, vagy kedvtelés?
Írhatnál róla egy pár sort, nagyon kíváncsivá tettél.

 
Isten óvja lépteidet!


Üdv:

Józsi
 

Előzmény: Törölt nick (13945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 13945

Bár hazánkban ez nem szokás, de én nagyon szivesen segitek vásárolni tartalékba egy új házivizellátót, mert ez a régi előbb  -  utóbb biztosan  "kifúj".  Már kontakthibás minimum. 

Teljesen önzetlenül, saját költségemre veszek egy másikat, totál térités mentesen, ha kell, csak úgy grátisz. Örülök, ha segithetek.

Ajánlatom kb. 4 napig érvényes, mert megyek vissza expedicióba Szaud Arábiába. Üdv. !!

 

Előzmény: ja nyugi (13944)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.18 0 0 13944

Hát én áldom is, a jó Istent, hogy vígyáz reánk.

Kár lett volna, ezért a kinai termékért.

Egyhamar nem lett volna ismét majdnem

20. 000.-Ft kisnyugdíjamból, ilyen célra. :-))

Üdv:

Józsi

Előzmény: Törölt nick (13937)
gamate Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13943

Üdv Mindenkinek!

 

Off:

A kínaiak nagyon ügyesen csinálják, hogy mindig kiszolgálják a megrendelőt.

Pl. ha üvegpoharat akarsz gyártatni, akkor megkérdezik, hogy mennyi pénzt szánsz egy darabra.

Ha azt mondod, hogy 10 Euro cent, akkor már csinálják is a nem teljesen tiszta üvegből a sorjás, torzító poharakat.

Ha azt mondod, hogy 2 Euro, akkor legyártják a tökéletes poharat.

 

Szóval nem hagyják, hogy a kispénzű megrendelő ne tudjon vásárolni, de ha kell meg tudják csinálni minőségiben is.

Ahogy a kedves megrendelő kívánja.

Kis pénz - kis foci!

On

 

Persze a kútfúrásban nem lehet ezt a módszert alkalmazni, mert ha az ember nem rakja bele a tudását, munkáját, anyagát, akkor sosem lesz belőle rendes kút!

 

 

Üdv!

 

gamate

www.kutfuro.com

Előzmény: Törölt nick (13942)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13942

Üdv.  Lalibátyó !         Ne legyél már ennyire szkeptikus a kinai termékekkel kapcsolatban.

Hiszen, ha figyelemmel kiséred a világ gazdasági eseményeit és azok tényeit, akkor láthatod, hogy azok versenyben vannak az Európa -i és az Amerika-i termékekkel is már.

Sőt, előbb - utőbb már le is hagyják, vagy már lehagyták azokat.

A fúrási cuccaik is már nagyon jók, pl ezeket forgalmazzák már hazánkban is és max jók !

 

Előzmény: Törölt nick (13940)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13941

Helló Fetya 1!                        Nagyon jó és élethű a vasutas poéned.

Hátha még elolvasnád, vagy esetleg olvastad már Rideg Sándor -tól

az  "Indul a bakterház" cimű könyvet, amelyből már film is készűlt.

No, az már nem semmi, mert azt egyszerűen nem lehet végigolvasni

sokszoros nevetés és kacagás nélkül. Letenni pedig lehetetlen azt,

mig végig nem olvastad !!!  :) 

Előzmény: fetya1 (13939)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13940

Üdv

Van aki szerencsés és többen vannak akik nem azok. Zömében kínai ipari hulladékok sajnos.

Előzmény: Törölt nick (13938)
fetya1 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13939

ma hallottam, ahogy a leendő állomásfőnököt tanította a mester: inkább jól álljon a szerelvény, mint hogy rosszul menjen.

Előzmény: Törölt nick (13937)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13938

Már elnézést, de azért nincs annyi és akkora probléma ezekkel a házi vizellátókkal.

Nekem pl  8 évig ment egy Alko  1300 w. -os. 6 m3./óra. Amely végül is csak azért krepált be,

mert egyszer állásidőben leengedett a lábszelep, ezáltal pedig a szárazonjárás miatt szinte kiolvadt a müanyag járókerék és leégett a motor.

Vettem akkor egy ugyanilyen újat és a szivattyú elé felszereltem egy 10 amperos kismegszakitot, mint a fali gázkazánoknál szokásos, illetve kötelező is.

Amely az esetleges motor túlmelegülésekor levált, ezáltal megszakad az áramkör.

Azóta tökéletesen működik a rendszer, és eziránt azóta nyugodtan alszom. Gond no. Üdv.

Előzmény: Törölt nick (13937)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13937

Üdv

Még szerencse hogy észre vette. Sajnos tökéletes megoldás nincs, lehet a megbízhatóságot más és több rendszer együttes alkalmazásával fokozni. Vannak egészen jó elektronikus ketyerék potom 40-70 ezer forintért, szinte "mindent tudnak" de én csak akkor fogom elhinni ha örök garanciát adnak rájuk és a tönkrement szivattyút is kifizetik amire vigyáznia kellett volna.

A kapcsoló jó ötlet én is szoktam javasolni a beépítését és a használatát is. Főleg ha napokra üresen marad a ház akkor le kell kapcsolni, abból baj nem lesz.

 Az egyszeri bakter is azt mondta:  abból még baj sosem volt ha a sorompó le volt zárva :)

Előzmény: ja nyugi (13936)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13936

A humán felügyelet mentette meg a szívattyút.

A Fiamnak tünt fel éjjel 2 óra körül, hogy folyamatosan megy a szívattyú.

Arra, már én is gondoltam, hogy egy külön villany kapcsolót rakok fel neki, csak ebben a zord időben nincs hozzá energiám.

Üdv:

Józsi

Előzmény: Törölt nick (13931)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13935

Laibátyó~Lalibátyó elnézést.

Előzmény: ja nyugi (13934)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13934

Azt egyébként is fel szereltem, de ahogy Laibátyó írja, az ez ellen nem véd.
Üdv:

Józsi

Előzmény: titusz99 (13930)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13933

Amire te gondolsz az szivattyú vezérlő vagy áramlás kapcsoló. Ezek sem az örök élet +1 nap kategória sajnos, sőt...

http://www.szivattyubolt.hu/226-aramlasszabalyzok.html

 

Igen ha egy szivattyú nem kapcsol ki akkor az történik amit írsz, sőt attól rosszabb is szokott.Ezért jobb a búvár, annak folyamatos a hűtése :)  Hallottam sztorikat mikor boldogan újságolták emberek hogy nekik meleg víz jön a kútjukból :)

 

Előzmény: titusz99 (13932)
titusz99 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13932

Az én hidroforom majdnem tönkrement emiatt. A lapátok eldeformálódtak. Szerencsére a motor termosztátja lekapcsolta.

Abban igazad van, hogy csak az nem oldja meg, de szinte mindegyik áramlásérzékelővel is rendelkezik.

Így már igen. 10 ezertől már kaphatóak, annyit megér.

Üdv.:Titusz

Előzmény: Törölt nick (13931)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13931

Üdv

Szárazfutás védelem erre a problémára  semmit nem ér hiszen szállít a szivattyú nyomja a vizet növekszik a nyomás a rendszerben, csak nem kapcsol ki. Abban viszont igazad van hogy a dolog meg fog ismétlődni előbb utóbb, tehát a viláskulcsos kocogtatás nem hosszútávú megoldás, ha csak nem biztosítható a folyamatos humán felügyelete a szivattyúnak, mert ha már a kocogtatás sem segít a konnektorból is kihúzható vész esetén a csatlakozó :)

Előzmény: titusz99 (13930)
titusz99 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13930

Ha már egyszer nem kapcsolt ki, fog az többször is nem kikapcsolni!

Szerelj fel szárazonfutás védelmet!

Üdv.:Titusz

Előzmény: ja nyugi (13929)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13929

Köszönöm a választ, ezt elmentem magamnak!

Közben megjavítottam.

Egy villáskulcs smoljával, megkocogtattam a rőgzítő hollandert.

Ennyi!

 

Üdv:

Józsi

Késöbb még szükségem lehet rá!

Előzmény: Törölt nick (13927)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13928

Köszi a választ!

Közben megjavítottam.

Egy villáskulcs smoljával, megkocogtattam a rőgzítő hollandert.

Ennyi!

 

Üdv:

Józsi

Előzmény: Törölt nick (13925)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13927

A régebbi házivizellátókon külön ráépitett nyomáskapcsolók voltak.

Ezeken a nyomásértékeket tetszőlegesen lehetett szabályozni fel és lefele is.

A védőfedelet levéve láthatóvá vált egy függőleges rugóegység, amelynek a tetején egy hatlapfejű csavar volt.

Ha ezt a kb 6 -os csavart felfele tekertem akkor ezzel csökkentettem a viznyomást.

Ha lefele csavartam, tehát nyomtam össze a rugót, azzal pedig növeltem a nyomást.

Meg ha jól emlékszem akkor volt még egy csavarhúzós variáció is.  Üdv.

Előzmény: ja nyugi (13922)
Balázs05 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13926

Sziasztok,van egy barkács gépem 60fm 5/4 csőből készűlt frankó kapcsolopárokkal 3fm-es szárakbol.Kérdésem mennyi a max mélység amit igy el lehetne érni ,gondolok a csövek szakitószilárdságára .A kapcsolók szerintem birni fogják. Esetleg ha valakinek ilyen furócsövei vannak megoszthatná tapasztalatát. Célom olyan 120-130 méter .Köszöntem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!