Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.05 0 0 7871

Ha esetleg valaki kedvet érezne az indexeléshez, akkor a budapesti polgári anyakönyvekre is várunk segítőket. Teljesen kötetlen, mindenki annyit csinál, amennyit tud. A budapestire nem a mormonok oldalán kell jelentkezni, akit érdekel annak megadom a címet.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.05 0 0 7870

A helységre és az időpontra való keresés nem működik (reménykedjünk, hogy később ez is működni fog), de a relationship funkció működik, és ezt érdemes is kihasználni. Egyelőre nincs minden helység feldolgozva és ahogy én tapasztaltam, az egyes helységek is csak részben vannak meg. Csak a katolikus, és csak a születési anyakönyvek adatainak egy része van fenn. A következő oldalon lehet megnézni mely anyakönyveket feldolgozását tervezik:

http://indexing.familysearch.org/projects/current_projects.jsf;jsessionid=DE32C32EC5D4F2243F762C2D3F685772

Mint látható, a szabolcsi polgári anyakönyvek vannak soron, amihez önkénteseket keresnek, itt lehet rá jelentkezni is.

Előzmény: werebel (7869)
werebel Creative Commons License 2011.03.05 0 0 7869

Helló!

lehet tudmi valami bővebbet errről az adatbázisról?

Kicsit nehezen boldogulok vele :(,de nagyon érdekes.Csak pl.Heves születési adatai közül az 1874-est nem találom,Boconádot egyáltalán nem :( :(

Ti is csak névre tudtok keresni,és vagy sikerül,vagy nem...vagy én vagyok ügyetlen?

Még olyan adatot sem találok,ami biztosan meg kéne legyen,mert láttam a levéltárban:(

Szerintetek fog ez javulni-bővülni?

Az 1828-as összeírásokban valaki megtalálta már heves megyét,

w.

Előzmény: AAAaaa (7842)
werebel Creative Commons License 2011.03.05 0 0 7868

Helló!

Bocs,valóban a negyedik kötetre gondoltam,de most már nekem is fáj a szívem :D

 

Azért szólj,ha megtudsz valamit!

W.

Előzmény: fórumnick123stb (7861)
raider1184 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7867

Keresem Herczegh Sándor (1921 05. 12.- 1996 02. 03.) felmenőit. Anyja leánykori neve Holod Mária. Felesége Jenei Mária (1919 08. 21 - 1988 08. 10.)

A Család a nagy Magyarország Ung vármegye, Ketergényből származik.
Segítségüket előre is köszönöm.

 

fórumnick123stb Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7866

Kösz, meg fogom nézni.

Előzmény: Törölt nick (7865)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7865

A Siebmacher 96 kötete az Országos Széchényi Könyvtárban megvan. Természetesen csak helybenolvasásra (mint ott minden)

Előzmény: fórumnick123stb (7864)
fórumnick123stb Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7864

Köszi szépen, megkaptam a levelet is!

Még az oldalt nem találom, de sajnos tartok tőle, hogy ami fenn volt, az a Magyarország, Horvát-Szlavónia, Erdély anyagát tartalmazó CD anyaga volt. Ez, a Nagy Iván, Kempelen, az Országos Levéltár címereslevelei, és még sok más  rajta van az Arcanum DVD IV-en, ami a Szabó Ervinben kölcsönözhető. De 2010 decemberben megjelent egy lényegesen bővebb merevlemezes kiadás 96 kötetről, valami 40 giga anyag, ha jól tudom. Ez érdekelne igazán, de azért köszi a választ és a segítő szándékot!

Szia!

Előzmény: werebel (7863)
werebel Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7863

Szia!

Abban a városban,ahol én élek,a könyvtár helytörténeti részlegében megvan.Sajnos,nem kölcsönözhető,de meg lehet nézni.Egyszer fel volt téve egy oldalra,írtam is neked róla.Ha megtalálom a linket,küldöm.De könyvtárban bátran kérdezd,mert biztos,megvan. w.

Előzmény: fórumnick123stb (7861)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.04 0 0 7862

Beírtam a google keresőjébe, és ezeket találtam:

 

http://www.wappenbuch.com/frontspiece.htm

 

http://www.wappenbuch.de/

 

 

Előzmény: fórumnick123stb (7861)
fórumnick123stb Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7861

Sziasztok! Az Arcanum oldalán láttam a

http://www.arcanum.hu/kiadvanyok/dvd/a_teljes_siebmacher_merevlemez.html

kiadványt.

Nem tudja valaki hol lehetne ebbe legalább betekinteni (könyvtár, egyéb)? Negyvenezrem nincs rá, de sok minden érdekelne benne, és nem csak a jobban hozzáférhető CD változat Magyarország, Horvát-Szlavónia, és Erdély anyagából.

 

Steve the Great Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7860

Családfakutató levlistán írta valaki (nem tudom, tényleges info alapján vagy csak bizakodva), hogy várhatóak a képek is. Bár az adatbázis-listából (https://www.familysearch.org/s/collection/list#page=1&region=EUROPE ) az is látható, hogy elsősorban a kisebb, max néhány tízezeres rekordszámú adatbázisokhoz vannak képek is.

Előzmény: curlie (7856)
raider1184 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7859

E-mail címem: vonzaf@gmail.com

Nagyon szépen köszönöm. Ha valami információt szerzek a családról akkor azt megosztom én is önnel.

 

 

Előzmény: Kolibri1803 (7858)
Kolibri1803 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7858

Amennyiben megad egy e-mail címet akkor szívesen átküldök Önnek egy táblázatot, ahol megpróbáltam összegyűjteni a 18. és 19. század folyamán Nyírbátorban élt Vonzákat és leszármazottaikat.

Előzmény: raider1184 (7855)
firmin Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7857

... online  a képek nem elérhetőek.

Előzmény: curlie (7856)
curlie Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7856

Kellene a FamilySearch oldalon képeket is látni magáról az anyakönyvekről? Vagy csak az adatokat jelenteti meg?

 

Köszönettel: curlie

Előzmény: hhx (7853)
raider1184 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7855

Igen, természetesen szeretnék többet is megtudni a Vonza családról. Ha az eddigi kutatásait megosztaná velem azt nagyon megköszönném.

Nyírbátorban élek. Sajnos nem ismerem a családom történetét ezért kezdtem el kutatni. Segítségét előre is köszönöm

Üdv: Vonza Ferenc

Előzmény: Kolibri1803 (7850)
Bajdó Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7854

 

 

Tisztelt raider1184, és Kolibri1803!

 

Mintegy 225 darab Bocskai-armális került felszínre.

 

Bocskai István (a vígkedvű címerpazarló) 1605. december 12-én Korponán – a rendek beleegyezésével – kiváltságlevelet adott 9254 hajdú vitéznek (igen, kilencezerkettőszázötvennéégy) és név szerint is említett vezetőiknek.

 

Van egy összeírás, és ez az első fennmaradt névsor a hajdúkról, a kik a hét hajdúvárosban laktak 1702 környékén.

 

Ezek között található ez is

 

  • ·  Vonza (de Böszörmény) István, Bálint és Pál testvérek. Kassa, 1606. szept. 1. Kih. Szabolcs vm. 1607. évben. Utódaik Debrecenben.*

 

 

II. Ferdinánd 1632-ben a böszörményi hajdúk Bethlen Gábortól kapott kiváltságlevelét szóról szóra átíratta saját megerősítő oklevelébe, de Bocskairól, annak címeradományáról ebben a megerősítésben sincs szó.

 

 

III. Károly 1725. november 13-án kiadott kiváltságlevélben a hajdúk kötelező szolgálatairól, pontosabban rendszeres adóztatásáról is szól. Szó sincs már nemesi kiváltságról, amelyiknek legfontosabb kedvezménye az adómentesség. Ekkorra besoroltattak a hajdúk a szabad parasztok sorába. (az én Őseim is köztük voltak)

 

Bocskairól, valamint nemeseiről elég sok irodalom létezik.

 

Üdv. B Sándor

Előzmény: raider1184 (7848)
hhx Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7853

Én is sok elírást láttam benne, de így is sikerült megtalálnom két katolikus felmenőmet és néhány gyereküket, úgyhogy köszönet a linkért! Remélem, folytatják a feltöltést (mert egyelőre csak keresztelési adatok vannak fenn), időnként majd ránézek, már felvettem a kedvencek közé (magyarul: lebúkmárkoltam:))

Előzmény: AAAaaa (7852)
AAAaaa Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7852

Elfogadom, hogy erdekes. Es en is latom, hogy nem pontos, nincsen meg benne minden es mindenki (dedapam kb 6 kulonfele neven szerepel).

 

Ha valaki hobbi szinten, erdekessegbol nezegeti es keresgel, akkor szerintem nagyon jo. Pontos munkahoz biztos nem eleg, ugyanakkor en talaltam ugy felmenot, hogy eddig nem tudtam melyik helyseget kellett volna neznem. Tehat, ha egyszer raveszem magam, pontosabb kutatasra, akkor lesz kiindulo pontom, hogy melyik helysegbol induljak.

 

Ha mar emlitettel szoftvereket - ki tud jo szoftvert arra, hogy jol strukturalt CD-t lehessen kesziteni a csaladfaval, fenykepekkel, iratokkal? Valami olyasmi lenne jo, ahol a csaladfan levo szemelyekre kattintva bejonnek az adatai (ged file-bol) es a hozza kapcsolt fenykepek, anyakonyvek, gyaszjelentesek stb.

Előzmény: rodokmen (7851)
rodokmen Creative Commons License 2011.03.03 0 0 7851

Sajnos, az egészre leginkább ráillő jelző az "érdekes". Mert komoly kutatásra alkalmatlan. Hivatásos kutatóként számos elkészült családfával rendelkezem. Úgy próbaképpen keresgéltem biztos adatokra. Az egy családban (egy helységben, azonos szülőktől) született 8-11 gyerek közül, jó esetben három négyet ad ki a rendszer. Az elírások száma is félelmetes.

A mormonok érdemei, már ami az anyakönyvek közel fél évszázaddal ezelőtti fotózását illeti, elvitathatatlanok. Nélkülük, valószínűleg a MOL-nak nem lenne mikrofilm gyűjteménye. Vagy csak töredéke a meglévőnek.  Azonban a felvételek digitalizásához, az ilyen kereshető módon történő átírásához megfelelő, a magyar nyelvet anyanyelvi szinten bíró, és nagyon nem mellékesen a paleográfiában jártas, szakember segítségét kellett volna igénybe venniük. E nélkül csak torzó marad az anyag. Szépen hangzik a 9 millió adat, de csak töredék. Olyan, mintha egy anyakönyvnek csak minden második-harmadik lapját nézhetnénk meg. Ezt csak azért tartottam fontosnak megjegyezni (és ha valakinek reális, megalapozott ellenvéleménye van, arra szívsen reagálok) mert sokan jönnek azzal, hogy az interneten  - már régóta  - ingyen lehet családfát kutatni, holott mindeddig csak a családfa rajzoló programok voltak közkézen, de tisztázzuk: a levéltári kutatás ma sem, és még sokáig, nem mellőzhető. (Még az eredeti anyakönyvek felhasználásával végzett kutatást sem lehet 100 %-os eredményűnek tekinteni, ez meg biztonságában mélyen alatta marad).  

Előzmény: AAAaaa (7842)
Kolibri1803 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7850

Az előző üzenetemhez kiegészítésül még annyit, hogy ükanyám Vonza Eleonóra. A legkorábbi ismert ősöm Vonza Ferenczi István. A család eredetetét nem ismerem pontosan. Mindössze annyit, hogy 1610-ben kaptak nemesi címet Erdélyben. És a családnak van egy Böszörményi-Von(c)za ága.
Ha esetleg szeretne többet megtudni írjon.

Kolibri1803 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7849

Szívesen segítek a Vonza családnévvel kapcsolatban. Kiírtam a Nyírbátorban élt összes Vonzát és leszármazottait 1895-ig. Nemesi származásúak. Röviden ennyi.

raider1184 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 7848

Helló!

 

A Vonza családnévről szeretnék minnél több információt szerezni. Ha minden igaz a család származási helye Nyírbátor.

Előre is köszönök minden segítséget.

werebel Creative Commons License 2011.03.01 0 0 7847

helló!

Köszi!Nagyon klassz!

Kár,hogy nem ad minden találatot,de pl.dédnagyapa testéreit találtam,kettőt is.Viszont 1874-es adatot meg nem ír.Kicsit érdekesen működik,de nagyon jó,hogy van,és jó,hogy megosztottad.Pár hete még csak Detk volt fent.

Előzmény: AAAaaa (7842)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.28 0 0 7846

Ahogy elnézem kb. 2 névre jut 1 elírás.

Előzmény: Steve the Great (7845)
Steve the Great Creative Commons License 2011.02.28 0 0 7845

Igen, szerintem leginkább csak a névkereső működik. Településre még úgy sem keres, hogy bekopizom egy biztosan meglévő személy adatait. Ki kell még találni, hogy lehet ezt hatékonyan használni.

Előzmény: AAAaaa (7844)
AAAaaa Creative Commons License 2011.02.28 0 0 7844

sajnos gyakori nevek eseten nincs szukitesre sem lehetoseg (pl nemeth-re keresve lesz sok ezer talalat de azok kozott mar nem lehet tovabb szukiteni)

 

nekem lettek ujabb talalataim is, foleg miutan beirtam latinosan is a neveket...

Előzmény: Steve the Great (7843)
Steve the Great Creative Commons License 2011.02.28 0 0 7843

Nagyon jó, úgy látom az egész országból vannak adatok. Viszont érdekes, hogy mennyire töléletlenül működik a keresés, pl. település alapján nekem egyáltalán nem akar keresni.

Előzmény: AAAaaa (7842)
AAAaaa Creative Commons License 2011.02.28 0 0 7842

ha valaki nem latta volna 9 millio katolikus bejegyzes kutathato digitalisan:

 

https://www.familysearch.org/s/collection/show#uri=http://search-api:8080/searchapi/search/collection/1743180&hash=Mrd8SMocDIIen2Q83tu%252B82PRagg%253D

 

(ha a link nem mukodik, akkor a familysearch oldalan Europe - Hungary - es Hungary Catholic Church Records)

 

A gyaszjelentes szekcio is erdekes.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!