Keresés

Részletes keresés

JarJarBinks Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1026
Na ja, de ha ott iszod meg az elsőt akkor még egy óra mire hatni kezd. Vagy ott már mész is vissza szunyókálni?:)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (1025)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1025
na ja csak az az egy perc nem számít, a koffein csak kb egy óra múltán kezdi éreztetni a hatását, pláne a sokat kávézóknál. A keveset ivóknál nagyobbat üt és gyorsabban, a dohányosoknál meg még gyorsabban, de még úgy 15-20 perc. Addigra én be is érek a gyárba.
Előzmény: JarJarBinks (1022)
kókusztigris Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1024
Most ittam egy (Café Pelés) kávét, amibe beletettem egy csipetnyi gyömbért. Az íze nagyon markáns volt, és az előbb még csíknyi szemeim tágra nyíltak.:)
Jó móka a fűszerekkel variálni, nagyon fel tudják dobni a kávékat.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1023
Ha fél kiló koffeinFrei kávét vett volna, akkor érteném :)
Előzmény: JarJarBinks (1022)
JarJarBinks Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1022

Én is általában késésben vagyok reggel, de mindig azt mondom magamnak, hogy azon az egy percen nem múlhat semmi. Nagyon nem szeretek kávé nélkül elindulni. Viszont azt már megtapasztaltam, hogy jobb este bekészíteni a kávét, főleg, ha nagyon keveset alszom, mert különben félálomban majdnem mindig kiborul a kávés doboz:)

 

JJB

 

UI: 7végén voltam az EuroCenter Semiramisban és Frei-orgyilkos menedzser-Tamás mellettem vett fél kiló olasz pörkölésű etióp kávét. Bár ez inkább a Velvet feljelentőbe illene, de talán itt sem off:)

alexandrosz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1021
Nekem egy kávéra mindig jut időm. A jelenlegi géppel időt is spórolok, s szerintem a végeredmény is több, mint kielégítő. A többi majdnem ugyanaz, mint nálad: rohanás, 32 km autózás, viszont nem könyörgöm titkárnéninek, mivel nincs olyanom :) Kollégák által főzött káve rettenetes, szóval csak szökőévenként élek vele....
Előzmény: Hayloft Ezekiel (1016)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1020

jólesne :)

Előzmény: Törölt nick (1017)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1019

de amikor beérek már csak vánszorgok :)

no mindegy, a kv jó, a kv az ember barátja

Előzmény: Thor (1018)
Thor Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1018
Sztem aki fel tud kelni, el tud rohanni otthonról, és be tud vezetni bárhova KV és rosszullét nélkül, annak nincs is szüksége rá, max. pszichésen :)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (1016)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1017

Hayloftdrága!

Szeretnél egy kávét "odaát" a szaktopikban? ;-)))

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1016)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1016

és tempósan!

 

Nekem az a bajom, hogy reggel felkelek, akkor késésben vagyok és el is kések, tehát már otthon nem van idő kávézni. Na kocsiba be, melóba be, ott meg zombiszemekkel titkárnéninek könyörgés, hogy főzze má!

 

Na amellé egy cigi (az gyorsíccsa a koffeint a rendszerben) és akkor elkezdem a felébredést.

 

Ebből az a rész a rossz, hogy vezetni kell komóció hatása alatt...

Előzmény: Törölt nick (1015)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1015
Miután reggel úgyis alig látok ki a fejemből, így aztán -egy másik reggeli cselekményre utalva- sz*rok rá, hogy milyen krémje van, legyen finom az a kávé és ébresszen fel. Dupla presszó, üresen.
alexandrosz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1014

A különböző kávék mixelése néhanapján véletlenül is megtörténik, amikor kis figyelmetlenség folytán még nem ürült ki a gép tárolója, de másik fajta babkávét öntök bele :)

Saját pörkölés nyűgös, bár tudom, hogy vásárolhatnék kávépörkölőt és babkávét is, azonban különféle okok miatt idáig nem jutottam el. Viszont, nagy ritkán, ünnepnapok előtt a kedvenc helyemen pörköltetek magamnak néhány dekányit a jobbikból. Ez valóban nem hasonlítható a boltokban kapható kávékhoz...

Nem is olyan régen talán abból a hatalmas szemű mexikói(semiramis)-ból vettem egy kisebb mennyiséget. A kávé maga kellemes volt, a gép darálója viszont nem kultiválta különösebben ezt a méretet.

Előzmény: Káposzta (1013)
Káposzta Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1013

A grand crema meg hasonlo feliratu cuccokkal jobb ovatosan banni, gyakran csak az esztetikara koncentralnak. Gyönyurü vastag cirmos aranyszinü csesze oldalara tapado kremje lesz a kavenak, de a szep kulso nem mindig takar kivalo zamatot. A Lavazzat nem ismerem, egy Cellinivel jartam igy.

 

Probaltad mar a sajat pörkölést vagy a különbözö kavek mixeleset?

Előzmény: alexandrosz (1010)
alexandrosz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1012

Azt hiszem a bécsi Saturn-ban láttam, ha jól tévedek. Nomeg, Münchenben is.

Nem tudom, beszerezhető-é nálunk is, de elvileg mér'ne? :) Én 60 júró körüli árcédulára emlékszem.

Előzmény: Thor (1009)
Thor Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1011
Óneeeem, ez vendégfogadáshoz való :) a jobb oldalán levő tartályhoz a nargilé csatlakoztatható közösségi élet élése végett?
Előzmény: Káposzta (1005)
alexandrosz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1010

Qualita Rossa volt az első lavazza, amit megkóstoltam, Olaszból hazafelé jövet, egy benzinkút shopjában vettem, sok-sok évvel ezelőtt. Biztosan nem volt nagy durranás, de akkoriban nekem nagy dolog volt :) Van viszont egy barna zacsis, talán "gran crema", vagy hasonló nevű cucc, ami igen jó, csak nem túl olcsó.

Legnagyobb probléma, hogy nálunk még mindig nem túl nagy pl. a szemes Lavazza választék, ill. általában a "megfizethető" szemes kávék hiányoznak a boltok polcairól...Külföldön járva mindig igyekszem valamilyen érdekességet vételezni.

Előzmény: Káposzta (1008)
Thor Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1009
Ez naonn pöpec! Teccik :) Hol lehet ilyet kapni és hogyér?
Előzmény: alexandrosz (1004)
Káposzta Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1008

En reggel inkabb tejeskavet iszom, azaz eszpresszot  tejjel felöntve. Ha jo a kave es a tej, hideg tejjel és mikroban melegitve is megmarad a kremje. Csak arra kell vigyazni ne legyen tul forro, akkor elromlik valamiert az ize.

 

Szerintem az alap Lavazza (Qualità Rossa) nem egy nagy durranas. Nekem ez az egyik kedvencem:

 

 

Előzmény: alexandrosz (1006)
alexandrosz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1007

Kávékról még valami:

Karácsony előtt Münchenben jártam és kíváncsiságból vettem egy "saeco daily", vagy hasonló nevű kávét (500g). Az ünepek alatt ezt főztem. Igazi, olaszos pörkölés, őserő, a zamata már kevésbé fogott meg, de 4 júrót tulajdonképpen megért.

Előzmény: alexandrosz (1006)
alexandrosz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1006

Én azt mondom, hogy egy csésze kiváló reggeli kávéban a jó gép és kiváló alapanyag mellett benne van egy jó adag humán erőforrás is :)

Biztosan volt róla már szó, Ti milyen kávéval indítjátok a napot?

Nálam a nagyon rövid és viszonylag erős fekete a nyerő.

Standard a szemes segafredo. Tudom, hogy ennél van jobb, de már olcsóbb, mint az omnia :) A Semiramis, bár némelyik valóban kiváló, túl drága ilyen célra, nagyon várom viszont a lavazza árának -sega-hoz hasonló- drasztikus csökkenését...

Káposzta Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1005

Ez is jol mutat ejjeliszekrenyen, bar az egöt nehez lenne idokapcsoloval begyujtani.

 

 

alexandrosz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1004

Valahol láttam már az alábbi pici gépet, igazán kedvesen néz ki :) Elfér az ágy mellett.

 

 

A reggeli kávékészítés tényleg komoly munka, nekem mindenféleképpen legalább 1 gombnyomást kell megejtenem a készüléken, időkapcsoló és egyéb praktikák sem segítenek :)

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1003
Az a baj, hogy az időkapcsolóval vezérelt gáztűzhelyt még nem találták ki, legalábbis nem látom, hogy megvalósították volna. Merthogy arra rátenném a kotyogót és az főzne egy jót. Villanyrezsón mégse már. Bár... Van egy pici kis villanymókusom, lehet, hogy azt be fogom kötni időkapcsolós konnyektorizébe. Na, szépen alakul a szókincsem így szerda reggel :)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.19 0 0 1002
Ha már nem vagy elektrobuzi :), akkor a szarvasi manuálkotyogót ajánljuk jó szívvel. Ócsó és jó kávét főz. Csókollak, jöhet a fiúbugyi :).
Előzmény: Thor (1001)
Thor Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1001

Tuttam, hogy bennetek nem fogok csalódni! :) Az időkapcsolóktól padlóig ejtettem az állam, a presszógéppel vezérelt bölcső pedig hihetetlen társadalompolitikai ívet húz és fúziót gerjeszt az idilli régmúlt és a fémesen csillogó atomkor között.

Mostmárcsak mutassatok nekem valahol egy kellően kisméretű kávéfőzőt is, ami nem tocsog, tőlem lehet akár szörcs-szörcs, akár pfffuhúúúúú, típusú, de az se baj, ha ügyesen el tudja törni a koffeinfiolát és tartalmát a kávéban finoman eloszlatni.

Hogy a nőnemű pályázókat is motiváljuk, a zaccos tanga mellé tűzzünk ki mondjuk egy KVtejszínes boxeralsót is. Na?

Káposzta Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1000

Szarintem barmelyik Saturnban vagy hasonloban kapsz idokapcsolot, nem is kerulnek sokba. Ha ott nem, a Conradban biztos.  Ajanlom egy eszpresszogep beszerzeset, igy vekker sem kell, a kave kinyomasanak hangjara tuti felebredsz, foleg ha az ejjeliszekreny is berezonal. Es sokkkal jobb kv-t csinal mint egy bugybugybugy-harák-harák rendszeru szerkezet. 

Előzmény: Thor (998)
Kabaré Frank Creative Commons License 2005.01.18 0 0 999

Tessék.

 

Időkapcsoló Thor kávéfőzőjéhez

 

Ezt bedugod az éjjeliszekrényed mellettti konnektorba, ebbe meg az egyszemélyes villanyos kávéfőzőt.

És esküszöm, hogy nem motivált a zaccos tanga.

:-)

Előzmény: Thor (998)
Thor Creative Commons License 2005.01.18 0 0 998

Ezis nagyon komollllly :))

 

Nekem meg egy időkapcsolós icike-picike kéne. Olyan, amit elhelyezhetek az éjjeliszekrényen, és negyed hétkor aszongya, hogy bugybugybugy-harák-harák!

Ez most nem vicc, mer unom már, hogy versenyt kell futnom reggel KVcsinálásban a rosszulléttel, rosszabb passzban meg az ájulással. Az időkapcsolót valszeg meg lehet buherálni házilag is, a nagyon kis méreten (1személyes erős KV) lenne a hangsúly, meg a nem-tocsogósságon.

A legjobb 5letek és források sugallói között kávéízesítésű tangabugyit sorsolunk ki :)

Előzmény: Káposzta (993)
Káposzta Creative Commons License 2005.01.18 0 0 997
A Gresham kavezojaban kifogastalan a kiszolgalas es a kv is finom, csak a tortak kicsit alulfejlettek. Erdemes kiprobalni.
Előzmény: kókusztigris (996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!