Keresés

Részletes keresés

trencsi85 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21567

Hát sajnos én csak juli23-tól augusztus 6-ig kapok szabdságot. Ez is a legnagyobb bajom, ezért is olyan nehéz eldöntenem hová menjünk.

Ismerősök Sutomore-t ajánlották,de most hogy utána néztem talán az az egyik legzsúfoltabb strand. 

Most Ulcinj-Velika Plazat nézegetem, de az-az igazság nem vet fel minket a pénz és nem tudom ott milyenek az árak.

Szállást nem foglalnánk előre azt mondják az út mellett mindig van valaki akinek van kiadó apartmanja és ha ott vadászol olcsóbb helyeket is találhatsz.

 

Előzmény: Amaribp (21564)
Amaribp Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21566

Nincs nyugis hely, az egész tengerpart egy zsufi-buli nyáron. Nem kell azt gondolni, mert nem sok magyar megy oda, más sem, sőt nagyon sokan mások.

Előzmény: trencsi85 (21555)
fityók Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21565

  De, igen! Az én két gyerekem "ott nőtt" fel. Most a lányom viszi 8 hónapos kislányát és meg se fordult a fejében a Balaton / igaz,ide naponta járhat/ .Úgy érzi ott kell kezdeni a nyaralást,mert Ö is ott kezdte szintén 8 hónaposan.Ezt hívják valahogy csúnya  szóval szocializálódásnak! Vigyázni kell hová viszi az ember a gyerekét,mert még megszereti Montenegrót  és akkor eldőlt a nyaralások sorsa . :-))

Előzmény: trencsi85 (21562)
Amaribp Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21564

Értem, és mikor gondoltátok  a lemenetelt, mert az ideális, vagy május-június eleje, vagy szeptember vége-október. Közbenső időben tömegnyomor.

Előzmény: trencsi85 (21561)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21563

Első az egészség!

Bronchitis: irány Parajd!

Távolság durván megegyező.

Előzmény: trencsi85 (21561)
trencsi85 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21562

Viszon sokkal okosabb még nem lettem. SEnki nem volt még kisgyerekkel Montenegróban?

trencsi85 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21561

Köszönöm szépen a kimeritő választ! Bár nem értek mindennel egyet, de elfogadom mások állspontját is. Annyit még azért hozzátennék, hogy mind két gyerkőcnek kezdődő bronhitisze van. És akármennyire is jó az istenitet Balaton, a tengeri klimát sajnos nem tudja nyújtani.

Előzmény: stevie-w (21559)
mthatvan Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21560

Már előre látom, a bősz anyukák felhördülését :)

Előzmény: stevie-w (21559)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21559

Két kisgyerekkel (1,5 és 3,5 évesek) Montenegró melyik részét ajánlanátok? Jobban szeretjük a természetet mint a kávézókkal, szórakozóhelyekkel zsúfolt helyeket.

 

 

Kedves Trencsi, a múltkor egy kérdezőnek már "beszóltam," amikor megtudtam, hogy kicsi gyerekkel szeretne Montenegróba menni. Ugyanakkor nem volt kedvem különösebben kifejteni.

 

Most sincs, de mivel rövid időn belül másodszor kerül szóba a téma, pár mondatot azért csak írnék.

 

A pici gyerekek (olyan 7-8 év alatt) persze élvezik, hogy apuval-anyuval lehetnek, de egyáltalán nem élvezik az utazást.

 

A pici gyerekek persze élvezik a tengert, de egyáltalán nem tudnak különbséget tenni a Budapest központjából 40 perc autózással elérhető Velencei-tó, és a 12-16 óra autózással elérhető montenegrói tengerpart között. Az élményeik még konkrétak, egy hét elteltével csak egy-egy rigóra, vagy fagyira vagy -- mint az én fiam -- biszbasz-árusra fog emlékezni, két hét múlva pedig arra sem.

 

A szülők is szeretnek a pici gyerekekkel utazni, de ezek a pici gyerekek sokat alszanak, napközben is, gyorsan kifáradnak, a szülőket motiváló programok túlnyomó része számukra nem érdekes, sőt, egyenesen borzasztó. (Mondjuk a budvai sikátorok talán tetszenek, egy fagyival még meg is lehet őket vesztegetni, de ott meg borzasztó a tömeg.)

 

Egy kisgyerekes nyaralás tipikus napi rutinja, hogy az ember és gyermekei reggel kitotyognak a tengerpartra, pancsolnak-homokoznak, aztán délután szunya a szálláson, később még egy strand -- és kész, vége a napnak, a virgoncabb gyerekek is 8-9 óra körül alszanak. Ilyenkor a szülők kényszerűen otthon maradnak, ülnek a teraszon, nézik a naplementét.

 

Egy ilyen nyaralás szuper tud lenni, kisgyermekes apukaként szerencsére nekem is van benne részem. Összehozza a családot, közös élmények születnek -- de nincs benne olyan motívum, ami a Balatonon ne jönne össze, amiért érdemes lenne ennyit utazni, amiért érdemes lenne a balatoni árak másfélszeresét, dupláját kifizetni, amiért megéri az az érzés, hogy egy csomó, a felnőttek számára feledhetetlen élményt jelentő látnivaló és élmény van karnyújtásnyira, mégis ki kell hagynunk. No és persze megéri vállalni a plusz kockázatokat -- még ha ez utóbbiak csekélyek is.

 

Montenegróval konkrétan a legnagyobb probléma a nehézkes megközelíthetőség. Amire egy nyitott, kalandkereső felnőtt akár izgalommal is tud gondolni, az egy hosszú-hosszú órákra a gyerekülésbe szíjazott kisfiú vagy kislány számára a földi pokol.

 

További gond a gyerekbarát infrastruktúra szegényessége (játszótér, babysitter, animáció, gyerekprogramok, vagy olyan egyszerű dolgok, mint pl. éttermekben gyereksarok, gyerekmenü), illetve az egészségügyi ellátás problémái, a magyarhoz képest is alulfejlett ellátás, a nyelveket nem beszélő dokik, a patikák magyartól eltérő választéka, a biztosítóval folytatott kommunikáció minden beavatkozás előtt, közben és után....

 

A nyaralás fontos, a gyerekkel közös nyaralás szuper -- de kérem, kisgyerekkel ne tessék a Balkánt tesztelni, kisgyerekkel tessék a jól ismert, otthonos, közeli helyekre menni, aztán a gyereket pár napra leadni a nagyszülőkhöz, és kettesben indulni egy jó kis "testvérkecsinálós," romantikus tengerparti nyaralásra.

 

:-)

 

Előzmény: trencsi85 (21555)
H_G Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21558

De azért tenger legyen? A Durmitorban vagy a Szkadari-tónál garantáltan nem túl sok a szórakozóhely.

 

A tengerparton viszont igencsak keresni kell a nem túlcivilizált természet élményét (HR-ban könnyebb), tkp. csak Ada Bojana ajánlható.

 

Előzmény: trencsi85 (21555)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21557
Előzmény: gabor985 (21552)
Muity Mijo Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21556

Mentalitásbéli a kölönbség.

Előzmény: vinous (21553)
trencsi85 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21555

Két kisgyerekkel (1,5 és 3,5 évesek) Montenegró melyik részét ajánlanátok? Jobban szeretjük a természetet mint a kávézókkal, szórakozóhelyekkel zsúfolt helyeket. 

tothb71 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21554

Nemzetközi zöldkártyát kell kérni a biztosítónál,ahol a kgfb lett megkötve.Ennyi az egész ,nem kell ezt a kérdést bonyolítani!  Szerencsés esetben ,rögtön kiállítják. Legrosszabb esetben pár nap alatt megküldik.

vinous Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21553

Miért, mi a külömbség ?

 

Előzmény: szervezkedő (21528)
gabor985 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 21552

De mond a biztositonál h hova mész! mert kérték tölünk is a határnál és azt mondták h náluk nem érvényes, vagyis vmi ilyesmit gagyogot, mert se angolul se németül nem tudott! de azért nagy nehezen beengedett

Egyébként gyönyörü ország, a tenger meleg

Előzmény: Törölt nick (21549)
mthatvan Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21551

Köszönöm a részletes leírást.

Előzmény: stevie-w (21546)
hajini Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21550
nekünk 3 nap alatt megküldték postán!
2 A4es lap zöld: )

elsősegély doboz, izzokeszlet???? erre mennyire buknak?

sti hány fokos a tenger?
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21548

Ez meg mi?? Az autónkra van kötelező biztosítás, casco, assistance, a környezetvédelmi "zöld kártya", de erről a másik "zöld kártyáról még nem hallottam ...

 

 

 

Mert nem jártál az EU-n kívül autóval :-)

 

Ez egy ingyenes igazolás, amit a kötelező biztosítód állít ki. ha felhívod az ügyfélszolgálatot, pár nap alatt postán kiküldik, vagy ha bemész az irodájukba, helyben kiállítják.

 

 

Előzmény: Törölt nick (21547)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21546

egy ilyen mennyibe kerül?

 

 

Egy kollégámmal néhány órára ugrottunk csak le Podgoricából Petrovacra, és különösebb válogatás nélkül kiültünk az első tengerparti teraszra, ami tetszett.

 

Ketten az ebédért borravalóval 50 eurót fizettünk, én ezt a polipot választottam, ő valami csirkés-salátás tálat, ittam egy pohár bort a "jobbikból" (ő vezetett), rengeteg ásványvizet, a végén pedig a kávé és desszert kombinációjaként frappét rendeltünk.

 

Ez volt a hely:

 

 

Néhány nap helyismerettel és esetleg távolabb a vízparttól nyilván olcsóbban is ki lehet jönni, de a tengerpart alapvetően nem olcsó.

 

 

Előzmény: mthatvan (21545)
mthatvan Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21545

Stivie-w: egy ilyen mennyibe kerül? (mostmár közeledik nekünk is az indulás és 3 gyerek mellett pontosabb kalkulációt akarok végezni, ha véletlen egy csúcsidőszakos (júli-aug.) étlap is megvillana itt az is jó lenne :-)

Előzmény: stevie-w (21543)
mthatvan Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21544
Előzmény: treekkeer (21461)
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21543

vagy élek egy hétig sültkrumplin ;-)

 

 

Ez is liszt nélkül kézül :-)

 

Előzmény: hajini (21542)
hajini Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21542
;-)
14én megyünk, de köszi, aranyos vagy
általában fel van tűntetve a termékeken a nemzetközi jel! max kipakoltatja ha gáz!
vagy élek egy hétig sültkrumplin ;-)
pljeskavica Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21541

Nem tudom, hogy ilyesmi van-e a nagyobb helyi üzletekben, vagy ha van is, akkor felismerhetőek-e, de annyi biztos, hogy én még olyat nem láttam, hogy egy eu-s rendszámú dugig pakolt turista kocsiját a montenegróiak átvizsgálták volna. (Egy emberről tudok, akit a határon néha megállítottak, de ő 2 kisebb ház berendezését hordta le... és így is vámmentesen megúszta, mert olyan szépen kacsintott a vámos csajokra. :)
Igazolvány megnéz (esetleg számítógépbe visz) és beléptél az országba. Egyébként pedig a személyes szükséglet bevitele megengedett, és talán a "gluténszenzitív"-et meg tudja érteni a montenegrói és (a szerb) vámos is, ha adott esetben mégis felnyitnák a csomagtartót. És ha még fel is nyitnák a csomagtartót, épp nem pár csomag tésztába és pár kiflibe fognak belekötni, szerintem nem is regisztrálná a vámos agya, hogy ott a tésztád, mert más keres.

Előzmény: hajini (21537)
vargas3 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21540

Szia!

 

Szerintem egy nagy voliban vagy egy nagyobb marketben találsz. Azon sem lepődnék meg ha pl. cerbona vagy más magyar gyártótól származó terméket találnál.  Mikor mentek? Esetleg valaki szétnézhetne előttetek! Mi juli 21. Ha utánunk indultok megpróbálok szétnézni!

Előzmény: hajini (21537)
mól Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21539

A Budva melletti Camp Tipi Hostel nevű kempinget ismeritek? Minden infó érdekel! Ki tud segíteni??? Lastva Grbaljska a település neve.

Lepetane Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21538

www.kotor-apartman.info

Előzmény: treekkeer (21461)
hajini Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21537
jóreggelt!

nem tudom, hogy ehhez a témarészhez mennyire tudtok hozzászólni, de ha tud vki esetleg segíteni azt megköszönném.
ugyanis én LISZTÉRZÉKENY VAGYOK!
mennyire vannnak ott olyen termékek??
vagy ezeket be tudom vinni? gondolok itt kenyérre, tésztára meg ilyenek...
Rodoszon nem volt problémám vele, hisz sok boltban többféle és olcsóbb volt, mint itthon..
ott szerintetek??? vagy pakoljak és talán átengedik a határon?
köszi előre is.
stevie-w Creative Commons License 2012.07.01 0 0 21536

Sarajevo előtt az autópálya már 35 km, az ára pedig 4,20 KM.

 

 

Eddig volt kb 20 km és 2 KM. Ha ezután is minden 10 kilométerért újabb 1 márkát elkérnek, akkor a végére annyira drága lesz az út, hogy senki nem akarja majd használni.

Előzmény: potika (21525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!