Keresés

Részletes keresés

pasass Creative Commons License 2012.01.24 0 0 13972

 

Tisztelt Kollegák !

Kalocsa.

Erdei F ut. kutfúrás

30-35447106

Árajánlatot várnak.

 

Pasass

30 858 0 658

Nagykanizsa.

 

Előzmény: Kútdoki (13970)
Kútdoki Creative Commons License 2012.01.23 0 0 13971

Üdv !

Ez egy elég ügyes kis gépnek tünik...

Kútdoki Creative Commons License 2012.01.23 0 0 13970

Helló Mágus !

 

Hát ilyet még nem !!

:))

Előzmény: mágus67 (13968)
Kútdoki Creative Commons License 2012.01.23 0 0 13969

Helló Esőmadár !

 

Nemtudom milyen tapasztalataid vannak a kínai vídiás fúrófejekkel , de nekem maximálisan helytállnak.

Kiváló a fúrási sebbességük , jól összeaprítják az anyagot , és piszkosúl sokat kibírnak !

Egy párat már leamortizáltunk , de azoknak megvolt az oka. Mivel köztudottan ezek a 3 élű lépcsős fúrófejek relatív kis szilárdságú kőzetek átfúrására alkalmasak.

Ha komolyabb a helyzet akkor elő kell venni egy görgősfúrót , vagy más a talajréteghez alkalmas szerszámot , és azzal továbbfúrni.

A "maszek" fúrócsövekről csak annyit , hogy én sokáig csak azokat használtam , trapézmenetekkel és egyetlen egyszer sem szakadt el a menetnél , sem a hegesztésnél.

Olyan viszont volt , hogy a hosszvarratnál szétnyílt mint a tubarózsa , és néztünk ám , hogy miért nincs nyomás alatt a fúrófej !

De általában , max 100 m - ig megteszi , ha agyag vagy homok a kérdéses talajréteg.

Üdv , Jószerencsét.

Előzmény: Törölt nick (13966)
mágus67 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 13968

P1010002.JPG
remélem sikerül bemásolni 

mit szóltok hozzá láttatok már ilyet

keruksz Creative Commons License 2012.01.23 0 0 13967

      Sziasztok.

Ti milyen szivattyúval dolgoztok? Nyomás, liter mekkora átmérővel furtok és milyen mélységig?

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.22 0 0 13966

Tisztelt kútfúró urak !            

Szerintem a minőség sokkal fontosabb. mint a bekerülési ár, vagy árak. Ezek az utángyártott fúrócsövek, stb, nyomában sem léphetnek az eredeti orosznak.

Kis gépeknél még persze, hogy elmegy, jók, de az autós masinák többsége egyszerűen letépi a lehegesztett menetkapcsolókat.

 

Ez ugyanúgy érvényes a  Salgótarján -ban megvásárólható kinai vidiás fúrófejekre is.

Mert a minőség az nagyon változó sajnos. Néha kibir egy fúrófej ezer métert is, de sokszor csak ötvenet, mert úgy ki hegyeződik mint a ceruza, annyira lágyvasból van.

Tehát mint már sokszor és már sokak is emlegették, olcsó húsnak hig a leve.   Üdv.

Előzmény: gödörásó (13965)
gödörásó Creative Commons License 2012.01.22 0 0 13965

Már elkeltek ,amit tudók ajánlani Kolompár Győrgy géplakatós mester Orosháza  Csorvási út 46  Tel: 06/20/947-4365   Fél Magyarország kútfúrója odajár de az is lehet hogy az egész  Jó szerencsét :Gyebrovszki Károly  /Gödörásó/

Előzmény: Kútdoki (13964)
Kútdoki Creative Commons License 2012.01.22 0 0 13964

Helló Gödörásó !!

Érdeklődnék , hogy esetleg megvannak - e még azok a bizonyos 60,3 - as ruszki csöveid ?

Most nyílt rá lehetőségem , hogy komolyabban érdeklődjek...

Ha véletlenül már elkeltek , akkor mástól is várok ajánlatot.  - esetleg...

Köszi , és üdv mindenkinek !!

Előzmény: gödörásó (13952)
szaki10 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 13963

Szia!

 

Nekem van pár képem innen-onnan lementve, ha küldesz email címet szívesen átküldöm, hátha tudsz róluk ötletet venni.

 

 

Hegyszentmárton, Siklós, Drávaszabolcs és Drávaszerdahelyen milyen milyen talajra lehet számítani? Valaki dolgozik arra?

 

Üdv:

 

Szaki

Előzmény: buxusb (13961)
Bene diam Creative Commons License 2012.01.21 0 0 13962

Üdv Gamate!

 

Köszi a gyors választ.

Hosszvarratos, 3,2-es falu, új cső.CO-val varrva corgon védőgázzal.

Végig teljes a keresztmetszet, Kúpos zsinórmetü kapcsolópárokkal.

A varratoknál nincs hőkezelve.

 

További szép napot kívánok.

 

Előzmény: gamate (13959)
buxusb Creative Commons License 2012.01.21 0 0 13961

Sziasztok! Iszapoló készítéséről hol tudnék képeket megnézni? Itt nem találtam, csak leírást, de jó lenne látni is fokról-fokra. Saját kutamat mélyíteném, homokos-kavicsos az altalaj. Köszönöm.

termálbuvár Creative Commons License 2012.01.21 0 0 13960

Köszönöm :)

a lenti videó viszont bizonyíték hogy vala közöm van a fúráshoz is bár azt nem bizonygatás kép tettem fel

Előzmény: gamate (13958)
gamate Creative Commons License 2012.01.21 0 0 13959

Üdv Bene diam!

 

125-os csőhöz min. 200-as furat, de inkább 220-as jár, ha rendesen be akarod szűrőkavicsolni.

 

A második kérdésre nem tudok választ adni a következő okok miatt:

 

Az 5/4-es csőnek milyen az anyagminősége?

- hosszvarratos, melegenhengerelt, hidegen húzott?

- mekkora a falvastagsága?

- mennyire van kifáradva az anyag?

- milyen menet van rajta?

- mennyire van elvékonyítva bárhol is az anyag?

- ha hegesztve van, akkor mivel volt hegesztve, volt-e utókezelve?

 

A legpontosabb az volna, ha meg lehetne húzni a csövet, közben mérni, hogy mennyit nyúlik, mikor szakad el.

 

Szóval nem szívesen mondanék mélységet hogy meddig lehet használni, hiszen a gyári fúrószárak sem bírják az örökkévalóságig a melót.

Előbb utóbb azok is eltörnek, és a mentés keserves időtöltés.

 

 

gamate

Előzmény: Bene diam (13956)
gamate Creative Commons License 2012.01.21 0 0 13958

Üdv Termálbúvár!

 

Le a kalappal, Te nem is fúrós vagy, hanem autórestaurátor.... :-)))

 

Tömlőt egyébként itt is keresgélhetsz:

http://www.taurus-emerge.hu/pages/products-oil-marine/underbalanced-drilling/underbalanced-drilling_hu.html

 

Üdv:

gamate

www.kutfuro.com

Előzmény: termálbuvár (13947)
termálbuvár Creative Commons License 2012.01.21 0 0 13957

Jószerencsét !Ebben a mai rohanó világban ahol mindenki csak hajszolja a pénzt átlép másokon hogy neki több legyen álljunk meg egy pillanatra!És gondoljunk azon sorstársakra kútfúrókra akik már nem lehetnek köztünk.Valahol nekik is köszönhetjük hogy itt tartunk mind technikában mind tudásban mert ezt a szakmát nem lehet csak könyvekből megtanulni.

A tapasztalatot mind a nagy öregek taták át amit mi hasznosítunk.Remélem ezzel a videóval méltó emléket sikerült álltani a szakma névtelen haltjai előtt.

Bene diam Creative Commons License 2012.01.21 0 0 13956

Üdv Gamate!

125-ös béléscsőhöz milyen átmérőjű furatot kell készíteni, és az 5/4-es csövekkel meddig ajánlatos lefúrni max.?

Köszi,

Előzmény: gamate (13891)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13955

hozá = kívánok hozzá

Előzmény: Törölt nick (13954)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13954

Üdv

Gratulálok a masinához, tényleg nagyon szépen kicsinosítottad. Sok sok megrendelőt hozá !

Jószerencsét

Előzmény: termálbuvár (13953)
termálbuvár Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13953

Köszönöm :)

ahogy akkor igértem vigyázok a kicsire :)

Előzmény: gödörásó (13952)
gödörásó Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13952

Jó szerencsét :És ezt tényleg szivből és teljes jó indulattal kívánnom, szó szerint Én is Jó gazdája voltam a gépnek  de te messze menőleg  túl tettél rajtam fogad elismerésem .Gödörásó

Előzmény: termálbuvár (13947)
szaki10 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13951

Szép Napot!

 

Hegyszentmárton, Drávaszerdahely és Drávaszabolcson kialakítandó figyelőkutakra kellene ajánlatot adnom. Mire számíthatok arra felé?

 

Esetleg, ha megégek (mert kézzel fúrok), lakik arra olyan "kolléga", aki szárazon, 160mm körüli átmérővel 8m mélységig, nem drágán és viszonylag gyorsan ki tud húzni a csávából?

 

Köszönöm!

 

Szaki

ja nyugi Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13950

Tisztelt Hyppodrom!

 

Ez a vas, ráadásul, még garanciális is. A kopottság nem jellemző. Száraz helyen van.

A kútat harminc éve használom, tiszta víze van, bár erőssen vizköves.

Tartalék szívattyúm is van.

Csak olyankor nézem a kutas fórumot, ha problémám van, igy restségem miatt, nem értesültem arról, hogy dolgozni indulsz a mesés keletre.:-)

Üdv:

Józsi

Előzmény: Törölt nick (13949)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13949

Kedves  József !        Nagyon sajnálom, hogy nem segithetek.

Valóban, ahogy irod,  a  "kisnyugdijas kifejezésed"  ragadta meg figyelmemet, főleg ezért is ajánlottam fel segitő készségemet.

Az a bizonyos kontakhiba az általában a nagyon kopott villanymotorokra jellemző, ezt főleg azért jegyeztem meg, mert mint korábban irtad, egy villáskulcsos koccintásra, ütésre megjavúlt a házivizellátód.

De az is előfordúlhat, hogy a nyomáskapcsolód szigetelése, avagy annak kábeltömitése nem zár hermetikusan, ezáltal az a páratartalom miatt már kezd elkorrodáni, rozsdásodni.

Megérné egyszer átvizsgálni azt is, a későbbi hibák kiküszöbölése miatt.

Arábiába egyébbként dolgozni megyek, amelyről egy korábbi hozzászólásomban már irtam is.     Köszönöm jókivánságaidat, amelyeket viszont kivánok !!!     Üdv.

Előzmény: ja nyugi (13946)
buxusb Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13948

Sziasztok! Iszapoló készítéséről hol tudnék képeket megnézni? Itt nem találtam, csak leírást, de jó lenne látni is fokról-fokra. Saját kutamat mélyíteném, homokos-kavicsos az altalaj. Köszönöm.

termálbuvár Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13947

Szép napot kollégák!

Ha valakinek van ötlete hol tudok elfogadható áron új rotary tömlőt venni kérem jelezze.

És ahogy ígértem gödörásó a képek az r 200 as roll ez lett belőle.  :)

remélem tetszik.

ja nyugi Creative Commons License 2012.01.20 0 0 13946

Tisztelt Hyppodrom!

Köszönöm, kedves ajánlatodat, nem fogadom el.
Indoklás:
1./ Akinek lehetősége van, hogy Internetre írogasson annak köze nincs a mélyszegénységhez, vagyis a kisnyugdíjas kifejezés megtévesztő, relatív fogalom, ezért elnézést kérek, nem állt szándékomban senkit megtéveszteni.
2./ Köszönöm az észrevételedet, hogy szerinted kontakthibás. Kifejtenéd bővebben, hogy a külső nyomáskapcsoló, melyik része lehet kontakthibás?
Hu, ez az expedíció Szaud Arábiába, nagyon regényesnek tűnik. Munka, hívatás, vagy kedvtelés?
Írhatnál róla egy pár sort, nagyon kíváncsivá tettél.

 
Isten óvja lépteidet!


Üdv:

Józsi
 

Előzmény: Törölt nick (13945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 13945

Bár hazánkban ez nem szokás, de én nagyon szivesen segitek vásárolni tartalékba egy új házivizellátót, mert ez a régi előbb  -  utóbb biztosan  "kifúj".  Már kontakthibás minimum. 

Teljesen önzetlenül, saját költségemre veszek egy másikat, totál térités mentesen, ha kell, csak úgy grátisz. Örülök, ha segithetek.

Ajánlatom kb. 4 napig érvényes, mert megyek vissza expedicióba Szaud Arábiába. Üdv. !!

 

Előzmény: ja nyugi (13944)
ja nyugi Creative Commons License 2012.01.18 0 0 13944

Hát én áldom is, a jó Istent, hogy vígyáz reánk.

Kár lett volna, ezért a kinai termékért.

Egyhamar nem lett volna ismét majdnem

20. 000.-Ft kisnyugdíjamból, ilyen célra. :-))

Üdv:

Józsi

Előzmény: Törölt nick (13937)
gamate Creative Commons License 2012.01.17 0 0 13943

Üdv Mindenkinek!

 

Off:

A kínaiak nagyon ügyesen csinálják, hogy mindig kiszolgálják a megrendelőt.

Pl. ha üvegpoharat akarsz gyártatni, akkor megkérdezik, hogy mennyi pénzt szánsz egy darabra.

Ha azt mondod, hogy 10 Euro cent, akkor már csinálják is a nem teljesen tiszta üvegből a sorjás, torzító poharakat.

Ha azt mondod, hogy 2 Euro, akkor legyártják a tökéletes poharat.

 

Szóval nem hagyják, hogy a kispénzű megrendelő ne tudjon vásárolni, de ha kell meg tudják csinálni minőségiben is.

Ahogy a kedves megrendelő kívánja.

Kis pénz - kis foci!

On

 

Persze a kútfúrásban nem lehet ezt a módszert alkalmazni, mert ha az ember nem rakja bele a tudását, munkáját, anyagát, akkor sosem lesz belőle rendes kút!

 

 

Üdv!

 

gamate

www.kutfuro.com

Előzmény: Törölt nick (13942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!