Keresés

Részletes keresés

BJszakért Creative Commons License 2014.09.12 0 0 10855

Yaris49

mozgáskorlátozott gépkocsi adókedvezménnyel vagy parkolási igazolvánnyal vagy gépkocsi-, szerzési-, átalakítási támogatással vagy lakás akadálymentes átalakításával kapcsolatosan 2012. 03. 30-tól felhasználható igazolások a JOGOSULTSÁGHOZ (máig sem változott):

1. rendelkezik fogyatékossági támogatással (141/2000. Korm.r. és 1998.XXVI.tv.)

2. rendelkezik magasabb összegű családi pótlékkal 5/2003. Eszcsm r. és 1998.évi LXXXIV.tv.)

3. 102/2012 Korm.r alapján közlekedő képességében súlyosan akadályozott személy RSZSZ, és NRSZH szakhatósági véleménye alapján (218/2003.Korm.r. és 1991. évi LXXXII.tv. együtt értelmezésével)

 

A közlekedőképesség vizsgálatát az orvos-szakértői szervnél első fokon eljáró szerv kezdeményezi, a Hivatal (pl. parkolási igazolvány, lakásakadály mentesítési-okmányiroda)

 

Bővebben szakmai honlapomon itt III.6) 7) pontban az ott olvasható jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=475

 

Természetesen email is (honlapomon megtalálja) is tájékoztatok az esetekben személyesen rehab gazd szakértőként, mit tehet, vagy nem tehet, alternatívák, elutasító határozat esetén a tények ismeretében tájékoztatok, ha van jogalapja, fellebbezést, keresetet is írok. Szép napot

 

yaris49 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 10854

Tisztelt szakértő asszony...

 

Szeretném megkérdezni, hogy a tavalyi mozgáskorlátozottak súlyadó kedvezmény jogszabálya változott- e pl nem feltétlen csonkolt láb, csak mozgásszervbetegségre...PL RA-as beteg..

 

Előre is köszönöm válaszát...

Előzmény: BJszakért (10853)
BJszakért Creative Commons License 2014.09.11 0 0 10853

Itt a statisztika Onyf, ellátásban részesülők, mmk személyek létszámának alakulása 1999-2014 között:

http://www.onyf.hu/hu/dokumentumok/statisztikak.html?id=38

 

Meskete

Ha állapotában tartós rosszabbodás következik be, akkor köteles ez jelenteni Hatóságnak. Ha ezt megteszi, akkor megszüntetik ellátását, és természetesen kérnie kell az állapot rosszabbodást igazolva mmk ellátások igénylését, ha bizonyítja, hogy valóban rosszabb lett egészségi állapota az ezt megelőzőöz képest (felülvizsgálat), akkor súlyosabb kategóriát állapíthatnak meg a bizottság véleménye szerint.

 

Egyébként ezt a bejelntési kötelezettséget elő is írja Mmtv (2011. évi CXCI.tv. 10§(2) bek)Együttműködési kötelezettsége van kirendeltséggel, de ez az Ön érdeke is.

Természetesen az információk alapján mindenki maga dönt sorsáról.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 10852

Sziasztok
Tanácsot kérni jöttem jelenleg c1 kategóriás vagyok vagyis járok szoros együttműködésre a munkaügyi központtal.Most jelenleg úgy állok hazajöttem kórházból pulmonológia ,asztma miatt kaptam otthonra oxigénpalackot.A kérdésem az lenne érdemes-e beadni állapotrosszabbodásra hiszen napi 15 órát kell oxigénen tölteni ha kiközvetítenek munkára az elég  érdekes lenne??Szerintetek?Köszi a választ

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 10851

Ettől a számtól jóval kevesebb lehet,pontosan az általad leírt körülmények miatt is,

de jó ürügy a Társadalom  betegek ellen hangolására is.

Egyébként az NRSZH-honlapján a statisztika 2012-ig elérhető,frissítve nincs.

tahisi Creative Commons License 2014.09.11 0 0 10850
kedves hagyma boy nekünk kell menni orvosi vizsgálatra rajta van a határozaton üdv,
Előzmény: hagyma boly (10835)
andras46 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 10849
A 412 ezerre való csökkenés oka valóban az lehet egy kevés szézalékuk elérte az öregségi nyugdijat,de véleményem szerint nagyobb részüket vagy kipenderítették a rendszerből,vagy a drasztikus megalázó megszorítások miatt elhalálozott!
Előzmény: Törölt nick (10848)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 10848

Hol vagyunk 412-ezren?

Anno még több mint 850-ezer főről beszéltek,

aztán apadt a létszám/korhatárt bet.öregségibe történet,stb.../

Majd 380-ezer fő,de ez is leapadt,korhatár előtt hol vagyunk egyáltalán

412-ezren a rendszerben?

BJszakért Creative Commons License 2014.09.10 0 0 10847
sz16 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 10846

http://fn.hir24.hu/penzugy/2014/09/10/eltunt-nyugdijasok-ezt-tette-az-uj-szabalyozas/#sl

"A nyugdíjhoz képest a rokkantsági (és rehabilitációs) ellátás összege átlagban alig több mint 66 ezer forint, és bár az ellátottak száma hónapról hónapra kicsivel csökken (mert feltehetőleg elérik az öregségi nyugdíjkorhatárt), még mindig 412 ezren kapnak havonta ilyen keveset."

marijancsi Creative Commons License 2014.09.09 0 0 10845

Kedves camberra55!

Köszönöm.

Ha lesz eredmény tudasd már azt is légyszíves .

Előzmény: camberra55 (10844)
camberra55 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 10844

voltam 5.-én,nem tudom azt írni,hogy nem volt megfelelő a vizsgálat,talán megszokásból Én voltam feszült,de ha meg is vettek érte,azt tudom írni,hogy nagyobb a fegyelem,emberközpontúbb,mint az mszp idejében,bár nem tudom a végeredményt,annyit mondott az orvos,hogy elvileg,ha nem változik a törvény nem kell többet menni.Persze,ha leviszik a % .-ot fellebezek

 

rokkant42 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 10843

Na ez nem semmi! Ügyes!

 

marijancsi Creative Commons License 2014.09.08 0 0 10842

Kedves camberra55 !!

Mit tudsz nekünk mesélni?

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.04 0 0 10841

Tisztelt B.J szakértő!

 

Neten talált linket másoltam be,és bizonyos részét nem igazán értettük.

De fórumozó társunk tájékoztatott,hogy a cikkben található leírás,

azokra vonatkozik,akik a Komplex minősítésük szempontjából ,

megváltozott munkaképességünek minősített az NRSZH,de

a korábban meghatározott feltételeknek /RSZSZ/biztosításban eltöltött idő,

vizsgálatakor nem feleltek meg a Törvényi feltételeknek.

Ezen változtattak.

Ránk nem vonatkozik ,mert jelenleg is rokk.ellátást kapunk,soros felülvizsgálati kötelezettséggel.

Csak a bemásolt link alapján gondoltuk ,hogy nem kell már menni bizottság elé.

Köszönöm hogy megtisztelt,és felajánlotta a segítségét.

BJszakért Creative Commons License 2014.09.04 0 0 10840

Kopi12 és Mindenki

elmondása alapján nem lenne, pontos, hiteles, személyre szóló a válaszadásom, csakis a TÉNYEK ismeretében (határozat). Kérem, iszteljen meg (ha gondolja) és email címemre elküldeni pdf határozatát, hogy annak ismeretében és a jogszabályok szerint korrektül értelmezzem Önnek határozatát, leírhassam, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem tehet,...jogszerű-e a határozat, ha nem, akkor miért, ha van időm és jogalapja, akkor Ön helyett fellebbezést, keresetet is írok önzetlenül.

Szakmai honlapomon megtalálható email címem is: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

Szép napot

Ruth22 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10839

Kedves Gépészék,

várjuk a - remélhetőleg pozitív - tapasztalatot.

Előzmény: gepesz (10832)
marijancsi Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10838

Ez azt jelenti, hogy aki már volt felülvizsgálaton és nem volt meg  5 év alatt

a szükséges biztosítási ideje és emiatt nem kap semmit,

pedig egészségi állapota szerint megilletné,

azoknak kell bizonyítani, hogy mennyi munkaviszonyuk volt 10 ill. 15 év alatt

és ha megvannak a napjaik, akkor újabb vizsgálat nélkül megkapják az ellátást.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10837
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10836

Nem tudom,mert a fiamnak 2015.jan írtak a szakvéleményre,D besorolású.

Valaki csak tudja közölünk,hogy mi a tényállás?

hagyma boly Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10835

Kérdésem :Tavaly a szakértői bizottság megállapította , hogy 75%öek és D kategóriát 3 évre megváltozott munkaképességüként, rokkantsági ellátásban részesülök, akkor nekem sem kell majd két év múlva ujabb ovisi vizsgálaton részt vennem ? Akkor, hogyan tovább?

 

Előzmény: Törölt nick (10834)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10834

Most találtam a neten,bemásolom,az alján van olyan rész,hogy fontos,ha valaki tudja magyarázza már el.

 

Kedvezően változtak a rehabilitációs és rokkantsági ellátás megállapításának feltételei- Dr. Hargitai János kormánymegbízott sajtóközleménye2014.03.11. | Közélet

Dr. Hargitai János kormánymegbízott sajtóközleménye a rehabilitációs és rokkantsági ellátás megállapításának feltételeiről

 Kedvezően változtak a rehabilitációs és rokkantsági ellátás megállapításának feltételei

 Idén január 1-től változtak a rehabilitációs és rokkantsági ellátás megállapításának feltételei, – mégpedig az érintett állampolgárok szempontjából – kedvezően. Továbbra is a megváltozott munkaképességű személy egészségi állapotának mértékét a kormányhivatalok illetékes szakigazgatási szervei, területünkön a Baranya Megyei Kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve állapítja meg. Nem módosult a rokkantsági és rehabilitációs ellátás egyik alapvető feltétele, hogy a szakértői bizottság a komplex minősítés elvégzése után a kérelmet benyújtó egészségi állapotát 60 %-os, vagy annál alacsonyabb mértékűnek minősítse.

 

A kedvező változás a biztosítási idő beszámíthatóságában következett be. Eddig a megváltozott munkaképességű állampolgárnak a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül legalább 1095 nap, vagyis 3 év biztosítási időt kellett igazolnia. Január 1-től viszont a kérelem benyújtását megelőző 10 évben 2555 nap, vagyis 7 év, vagy 15 éven belül 3650 nap, így 10 év biztosítási időt kell bizonyítania. Igazolnia kell továbbá azt is, hogy keresőtevékenységet nem végez és rendszeres pénzellátásban nem részesül.

Gyakran előfordul ugyanis, hogy a kérelmező hosszú, esetenként több évtizedes munkaviszonnyal rendelkezik, azonban a kérelem benyújtását megelőző öt éven belül már nincs legalább 1095 nap előzetes biztosítási ideje. A probléma legnagyobb arányban a 45-60 év közötti személyeket érinti, ugyanakkor esetükben feltételezhető, hogy életük korábbi időszakában rendelkeznek a szükséges biztosítási idővel. Így az új jogszabály segítheti őket, hogy ne maradjanak rendszeres ellátás nélkül.

Fontos: akinek a szakértői bizottság megállapította, hogy megváltozott munkaképességűnek minősül és érvényes komplex minősítéssel rendelkezik, annak újabb orvosi vizsgálaton nem kell részt vennie, csak az újabb igénybejelentésével egyidejűleg, az elmúlt tíz évben a 7 éves, vagy tizenöt évben a 10 éves biztosítási jogviszonyát kell igazolnia.

Az új igénybejelentéshez adatlapot az Baranya Megyei Kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szervének ügyfélszolgálatán lehet kérni, valamint az nrszh.hu honlapról lehet letölteni.

 

P é c s, 2014. március 11.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10833

Sajnálom,megértelek.

gepesz Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10832

Egy kis érdekesség. A nejem rehabilitációs járadékon van. Kérdezett ezt is, azt is. Honnan tudnám?  Mondtam neki, majd megmondják a munkaügyi központban. Azon a tájékozottsági szinten vannak, mint én.

Akkor fordultam az itteni szakértőhöz.

Meg is kaptuk tőle a pontos tájékoztatást, amit itt is köszönök. Annak tartalma szerint fogunk cselekedni.A kisördög nem hagyott békén, telefonon felhívtam a kormányhivatal rehabilitációs szakig szervét. :-))

Hat telefonszám és nem tudtam meg semmit.

Az utolsó azt mondta, hogy adjam be írásban a kérdéseim.

A legjobbnak azt találtam, hogy a TAJ szám és a végzés száma alapján is csak azt tudta mondani az ügyintéző, hogy a nejem nincs a nyilvántartásukban.

Ezen már csak nevettem.

Tértivevényesben megküldtem a két egyszerű kérdést, kérve őket, hogy ne tartsák be a 30 napos ügyintézési határidőt.

A választ majd ismertetem. (Tanulságként)

hagyma boly Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10831

kopi12

 

Sajnos 50 évesen E kategóriás vagyok .Nem kivánom senkinek a betegségem.

Előzmény: Törölt nick (10830)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10830

Örülj neki,mert sokaknak D-kat 1-év,

felülvizsgálata csak állapot r.esetén szükséges,elvétve,de van.

Nem vitatkozni akarok,csak esetleg segíteni,ha lehet.

hagyma boly Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10829

nem link, így hozza a gépem.BOCSI!

Előzmény: mrkovács (10827)
mithogyan Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10828

Az nem egy link, szerintem csak így hozta a "rendszer".

Előzmény: mrkovács (10827)
mrkovács Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10827

 " tavaly.  Ki " a beillesztett elérési út hibás ( vagy rosszul van beírva v már nem létezik).

Előzmény: hagyma boly (10826)
hagyma boly Creative Commons License 2014.09.03 0 0 10826

Én is  3 évet kaptam 50 évesen tavaly.  Ki kap véglegeset ? Mostanában nem hallottam ilyet.Tudok olyat aki  most volt  felülvizsgálaton C2 kat. kapott és 3évre, most 58 éves nő.

Előzmény: Törölt nick (10825)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!