Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2006.10.01 0 0 3190
Sziasztok, erről mi a vélemény?




Croma-'92 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3189

Tisztelt fényező mesterek!!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy profi fényezés esetén fémig csiszolnak e vagy csak a fillerig? Illetve ha fémig csiszolnak megoldható e alumínium-cink spray-el utólagos katódvédelem?

Sajnos most nyáron vettem észre, hogy bizony nagyon elbarmolták a fényezést (az, h fényezve lett az autóm, azt tudtam, körbekarcolták díszléc felett, és ezt javították ki, persze a karcolás is látszik enyhén :S ...) szóval alvázvédőztem és a hátsó sárvédő ívet szig.szalaggal védtem.. és mikor lehúztam a szalagot, jött vele a lakk és a fény is. És ami a legszörnyűbb, hogy se alapozó, se filler, sem semmi nem volt a lakk és a szín alatt. :( szóval fémig csiszolták, legalábbis ott, és "elfelejtették rendesen megcsinálni. :( És sajna ott a gyári cinkezés is megsérült...

 

Lényeg a lényeg, meg lehet csinálni rendesen?

Vagy érdemes lenne mostmár tényleg fémig menni, és kezdeni az alapoktól?

Egy ilyen beavatkozásért körülbelül mennyit kérnek? (Lakatos munka nincs az autón.)

BXgábor Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3188
Bognár Sándor
9030 Győr, Száva u 10
70/949-2887

szépen dolgozik, nem elszállt árakkal
Előzmény: ijedos (3183)
scott23 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3187
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy valaki tudja-e milyen árban lehet legolcsóbban hőkamrát vásárolni használtan?Előre is köszi.
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.09.28 0 0 3186

Mivel még két egyforma tömítést nem igazán láttam ezért val'szeg kézzel készítik a tömítések nagy részét. Ami pisztolyt ajánlottam azokhoz mellékelnek különféle struktúrát biztosító fejegységet is amit a pisztoly végére kell felhelyezni.

Ezek a tömítők mindíg rugalmasak ,de ami a fő szempont, hogy felülfényezhetőek ,nem repedeznek ,és alaktartóak maradnak/nem zsugorodnak/!

A jó minőségű levegős tömítőpisztolyok ára valahol 40.000 Ft-tól kezdődik és határ a csillagos ég! 

A rücsi pisztoly alatt te mit értesz? Mi a rücsi pisztolyt általában alvázvédő vagy kőfelverődésgátló festékek felhordására használjuk. De tömítőanyagot nem lehet vele felhordani!

Előzmény: miki_sys (3184)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.09.28 0 0 3185
Ez a tömitőpisztoly erre is jó amiről fényezök gyöngye írt.
Előzmény: miki_sys (3184)
miki_sys Creative Commons License 2006.09.28 0 0 3184
Nekem sima hagyományos (2500-3000ft) rücsi pisztolyom van. Azzal a pisztollyal is el lehet érni ezekkel az anyagokkal a gyári hatást v. érdemes pl würth-ös pisztolyt venni ( kb 6000ft.
No de ezek a szórható tömítők. Főleg a olyan tömítés elkészitése érdekelne mint pl a hátsó csomagtértetőknél belülröl a lemez visszahajtásánál készítenek. Tudom hogy gittel viszonylag könnyű lenne leutánozni de az repedhet. A masszát meg nem igazán lehet száradás után alakítani pl csiszolni mert rugalmas. Tehát főleg ezekre a megoldásokra vártam volna jobban választ. Vannak azok a tömítőmasszák amik flakkonban vannak (mint a fugaszil) de ezekkel sem lehet elérni a gyári hatást. Esetleg látott már valaki ilyet hogy a gyárakban ezt hogy csinálják? Vagy robotok csinálják ezeket a (diszitö) tömítéseket?
Előzmény: fényezők gyöngye (3175)
ijedos Creative Commons License 2006.09.27 0 0 3183

Sziasztok!

 

Győrben ill. környékén keresek lakatolásban, fényezésben jártas korrekt, ügyes szakembert(eket), (F Astra jobb első sárvédőbe beletolattak)

 

előre is köszönöm

_calibra_ Creative Commons License 2006.09.27 0 0 3182
Sziasztok!

Érd környékén szükségem lenne lakatolásra, fényezésre. Megbízható, korrekt árakkal dolgozó műhelyt keresek.

Az "áldozat" egy 2004-es Toyota Yaris. Eleje rendesen összetört.

Bővebben itt:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9008022&go=59445852

Köszi!
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.09.27 0 0 3181

Így igaz ! Én is így próbáltam meg leírni csak neked sikerült közérthetőbbé tenni a mondandómat!

Előzmény: Sanyi-ka (3179)
RÉMES Creative Commons License 2006.09.26 0 0 3180

 

Sziasztok.

 

 

Azt szeretném kérdezni, hogy mit lehet tenni azzal a rozsdával, ami a kocsi hosszmerevítőjében van.  Ha a furaton bedugom az ujjam, érzem, hogy vastagon van benne, de ki nem tudom szedni belőle, mert ugye zártszelvény. (Biztos van benne sár/por is)

Valami rozsdaátalákítóra gondoltam, csak nem akarom, hogy a belenyomott anyag több kárt csináljon, mint a rozsda.

Mondjuk, hogy nem szárad meg rendesen,

Gondolom utánna meg mehetne az üregvédő.

 

A kocsi most megy küszöbcserére, kicsit konzerválni akarom az alját is, ez is beletartozik. (szerintem)

 

A merevítő falvastagsága még bőven jó, megérné kezelni.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

T.T.

Sanyi-ka Creative Commons License 2006.09.26 0 0 3179
A szélvédőagasztó semmi másra nem jó a hiedelmekkel elentétben csak szélvédő beragasztására,semmi máshoz nem ragad biztonsággal és tartósan mint a ragasztó alapozójához(primer) és a Sikaflex a szélvédőn lévő kerámiához!
Előzmény: fényezők gyöngye (3177)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.09.26 0 0 3178
Bocsi lemaradt: Léteznek olyan lehetőségek is ,hogyha egy bizonyos mennyiséget vásárolsz egy év alatt -vagy meghatározott időn belül- akkor "ajándékba" adják a tömítőpisztolyt. /Ez csak a levegős ,szórható tömítőre vnatkozik/ Érdeklődj a kereskedőknél.
Előzmény: miki_sys (3176)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.09.26 0 0 3177

Üdv!

Legjobb márkák: Teroson,Sikaflex, Carsystem, Retel.Ezen márkákat lehet ajánlani biztonsággal, mert ezek a piacon lévő termékek között a legjobbak! Létezik még az Opelnek  gyári tömítője /a nevét nem tudom/ de ahhoz csak kéz és pult alatt lehet hozzájutni.

Ezeknél a termékeknél az a jó ,hogy többféle színben gyártják és könnyű velük utánozni a gyári tömítést és színárnyalatot./Fehér,szürke,sárga és fekete/

Elsősorban a festékkereskedőknél lehet megvásárolni a tömítőket és ők is elmagyarázzák a felhasználási technológiáját.

Vigyázz, mert a szélvédőragasztók nem alkalmasak tömítésre bármit is mondanak mások!!!!!

Sok szerencsét!!

Előzmény: miki_sys (3176)
miki_sys Creative Commons License 2006.09.26 0 0 3176
Szia! Mondanál kinyomó pisztoly és tömítőanyag márkát esetleg beszerzési helyet. Előre is köszi.
Előzmény: fényezők gyöngye (3175)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.09.25 0 0 3175

Üdv!

Ha tényleg gyárit szeretnél akkor az ehhez rendszeresített tömítőpisztolyt és szórható,vagy kinyomós tömítő ragasztót kell alkalmazni.Megjegyzem nem olcsó,de a hatás a gyárival megegyező.

Kis résekbe érdemes a kinyomóst használni, a nagyobb varratoknál és réseknél a szórható tömítőt kell alkalmazni.

 

Előzmény: miki_sys (3174)
miki_sys Creative Commons License 2006.09.25 0 0 3174
Sziasztok Nagyon pang a fórum!!
Most csinálok egy seat cordobát. A gyári illesztéseknél gyárilag rugalmas anyaggal van szépen eldolgozva. Tualjadonképpen egy 3-4 mm vastag csik van az illesztéseknél. A kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne ezt leutánnozni? Van -e valakinek jó módszere ezekre a gyári tömítőknek a leutánzására? Minden módszert szivesen meghalgatok. Előre is köszi!
drberki Creative Commons License 2006.09.14 0 0 3173

Hello!

 

A napokban csúnyán végig karcolták a kocsim baloldalát. Elejétől a végéig, max 50 cm kihagyással. Valszeg kulccsal. A miértet ne kérdezzétek. Habár én is kíváncsi lennék rá.

A sérülés mély, legalább is a körmöm meg akad benne. Illetve a szép fekete fényezésen eléggé elüt a fehér karcolás. Lenne tippetek arra, hogy tudnám ezt lehetőleg minél olcsóbban kijavíttatni. Illetve hol??

 

Köszi, drb

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 3172
a 3m-nek vannak ilyen pöpec ragasztoi ami hajlik gyürödés nélkül,kiragasztod,és kis levegővel meg fujod(gondolom bázissal az ősszes szint)utána ovatosan le...és jöhet a lakk
Előzmény: miki_sys (3171)
miki_sys Creative Commons License 2006.09.13 0 0 3171
SZiasztok!
Festői kérdésem lenne de nem a szokásos. Kétszínűre szeretnék lefesteni 1 kocsit. Pl lefestem a kocsit fehérre majd a nem kívánt festeni részeket lemaszkolni és utánna zöldre. A két szin találkozása mentén viszont szeretnék még 1 vékony csíkot, hogy szebb esztétikusabb legyen. ( Ilyeneket rengeteget lehet látni szép dekoratív kocsiknál. ) Ezt a csíkot hogyan milyen módszerrel érdemes csinálni? Van valakinek tapasztalata? Maszkolni lehetne de kellene pl 5mm-es ragasztószalag hajlékony amivel lehetne maszkolni. ilyet viszont nem tudok (legalábbis debrecenben). Gondoltam hogy venni kéne egy paintbrush pisztolyt nem 1 ökör ára 10-15e pénz de még sosem dolgoztam ilyennel és anyagot sem igazán találok rólla. Gondolom egyszerűbb alakzatokat effekteket célszerűbb lenne azzal csinálni, vagy nem?
Köszi a válaszokat előre is.
Melák1 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 3170

Sziasztok.

Szeretném a Hondimat újra fényeztetni ha készlesz.A festéket én meg tudom szerezni,de még nincs fényezőm,tudna valaki ajánlani olyat aki tényleg szépen aládolgozik a fényezésnek és nem fog 1-év

múlva púposodni meg repedezni a fény?!

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 3169
debeer bázis-debeer lakk,ebbe az árfekvésbe.a ppg-dupont az már drágább
Előzmény: ha-szz (3168)
ha-szz Creative Commons License 2006.09.13 0 0 3168

 

 

             A MUNKÁDHOZ MELY FESTÉKEKET ILLETVE LAKKOKAT HASZNÁLOD?

Előzmény: Törölt nick (3167)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.12 0 0 3167
nálam(pesten) alap árba 150000kiszokott jönni 1 külső fény
Előzmény: ha-szz (3163)
ha-szz Creative Commons License 2006.09.12 0 0 3166

 

 

 

       ESETLEG VALAKI 1 GYÖNGYÖS KÖRNYÉKI ÁRAT, A 3163-RA4

ha-szz Creative Commons License 2006.09.12 0 0 3165

 

 

              köszi sanyi-ka!

Előzmény: Sanyi-ka (3164)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.09.12 0 0 3164
Bp-en kb 200ezertől a csillagos ég.
Előzmény: ha-szz (3163)
ha-szz Creative Commons License 2006.09.12 0 0 3163

   

 

      SZIASZTOK !

 

      A PROBLÉMÁM AZ VOLNA,HOGY KERESZTAPÁMNAK VOLNA

 

      EGY 10 ÉVES MERCEDESE, AMELY FÉNYEZÉSRE SZORULNA

 

      A KOCSI ÁLLAPOTA KIFOGÁSTALAN,KB 5-10% ROZSDÁSODÁS.

 

      A NAGY PROBÉMA AZ VOLNA,HOGY ELÉGGÉ KARCOS,TÖBB

 

      MÉLYEBB KARCAL VEGYÍTVE. AZT SZERETNÉM KÉRDEZNI,

 

      1 ILYEN KOCSI FÉNYEZÉSE MENNYIBE KERÜLHET,

 

     VIDÉKI SZINTEN. JA ÉS IGEN,AKOCSIN SZÍNREFÚJT LÖKÖS

 

     VAN,A KOCSI SZINE   EZÜST METÁL........

 

                                                                        ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

    

Paco155 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 3162
Denaturált szesz vattán. Ha attól nem jön le akkor az növényi festékanyag ami beleette magát a lakkba, egyszerűbb ha elviszed autókozmetikába mint továbbra is magad próbálkozni.
Előzmény: Zolesz78 (3161)
Zolesz78 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 3161

Sziasztok!

 

Egy fa alatt álltam és utána kicsi barna foltok, pöttyök lettek a kocsin! Ezek mosás után is látszanak. Van valakinek ötlete, hogy mit lehetne ezekkel csinálni?

 

Előre is köszönöm!

 

Zoli

pocso1 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 3160

Szia!

 

Nem biztos, hogy a horpadást gittelni kell.

Próbáld meg itt.

 

Üdv, pocso

Előzmény: Törölt nick (3149)
Mathyas Creative Commons License 2006.09.04 0 0 3159

Köszi!

 

doca Creative Commons License 2006.09.03 0 0 3158
Győrött vagy Gyulán?
Előzmény: Androv (3154)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 3157
hát azzal csak csinnyán bánj...mer ugrik a dukko!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (3156)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 3155
ha ragasztott, akkor ovatosan pl.hajszáritoval ,meg egy műanyag lappal hiba nélkül lejön..
Előzmény: Mathyas (3153)
Androv Creative Commons License 2006.08.31 0 0 3154

SZiasztok!

 

Ou Bringámat szeretném lefényeztetni, de nem igazán vagyok jártas a fényezők között...

 

Tudnátok ajánlani 1 "megbízható,korrekt,kifizethető" fényező embert?:::

 

Előre is kössz

 

 

 

 

 

 

 

 

Mathyas Creative Commons License 2006.08.31 0 0 3153

Sziasztok!

 

Kíváncsiságból kérdeznék egy dolgot, hátha valaki tud tanácsot adni.

 

A kocsimon az ajtóknál és a lökhárítóknál leszeretném cserélni a díszléceket gyári krómszegélyű díszlécekre.

 

Kérdezném, hogy festés nélkül kivitelezhető-e a dolog?

 

Gondolom a díszléceket a márkakereskedésből meglehet rendelni. (nemtom mennyi lehet?)

 

Na, a lényeg, hogy szeretném tudni, hogy ilyet lehet -e csinálni?

 

Passatról lenne szó.

 

Erre gondoltam:

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 3152

Sziasztok!

 

Fiat Doblóhoz keresek motorháztetőt.

Ajánlatokat a jukrin@vipmail.hu címre várom.

 

köszi

J

*Steve Creative Commons License 2006.08.22 0 0 3150
Diósdon a Sashegyi úton van 2 is   egyiket se próbáltam még
Előzmény: Törölt nick (3149)
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.22 0 0 3148

 

Hello,

 

szórógitt előtt használhatsz durvább papírt is, mondjuk vizes P600 vagy P800.

Ha csiszológéppel dolgozol akkor P120.

 

Én a polírpasztát is a Debeer termékeket forgalmazó üzletben vásároltam, nekem nagyon bevált. Kétfokozatú paszta. Az egyik sárvédőlemezt kézzel políroztam fel, úgy 20 perc alatt, pedig mindenki azt mondta hogy kézzel lehetetlen.

 

Pisztolyhasználat: kb 20cm távolságot tarts a felülettől, először a széleket fújd le, a vízszintes elemeket felülről lefelé, és a sávok amiket fújsz félig fedjék egymást hogy nelegyen csíkos a végeredmény.

 

A szórásképet állítsd be fújás előtt!

 

A tetejét a közepétől kifelé fújd, először az egyik utánna a másik oldalt. Ha 1k bázist fújsz akkor néhány sáv után  váltsál a másik oldalra, hogy összeáljon a festék, mert ez elég hamar szárad.

 

A pisztolyt mindig merőlegesen tartsd a felületre. A kézmozdulatokra meg majd ráérzel.

 

Esetleg néhány próbafújást csinálhatsz valamilyen olcsó festékkel, hogy ne a drága autófestékkel kísérletezz.

 

Egy garázsban elkerülhetetlen hogy nelegyen szemetes a bevonat ezért kell polírozni, nameg ha megfolyt, vagy narancsos lett.

 

4 liternél kevesebbet ne vegyél, akármilyen kicsi az az autó. Nemárt ha marad egy pár deci a végén, ha majd esetleg valamit javítani kell, vagy veszel rá valamilyen kiegészítőt és színre kell fújni. Egyébként 4literből lelehet fújni egy nagyobb autót is, csak ahhoz olyan felületelőkészítés, szaktudás, gyakorlat kell.

 

Én a rétegek közt 10-15 percet vártam, ez a bázisnál doszt elég, viszont a lakk tovább szárad, és ha hamar ráfújsz egy következő réteget akkor ki "tűhegyesedik" pici lyukak lesznek rajta.

 

Előzmény: Willanyasz (3147)
Willanyasz Creative Commons License 2006.08.21 0 0 3147
Köszi a válaszokat!
Lenne még pár:
Szórógitt előtt hanyas papírral csiszoljak?
Polírpasztát tudsz ajánlani?
Pisztolyhasználatról tudsz egy keveset mondani?Kézmozdulatok-farcok??
Garázsban fogom fújni vagy haverom ő már motort fújt és nem is lett olyan rosz.
kicsi autóról van szó remélem nem kell annyi festék!a festékrétegek között menyi időt kell várni,és a lakkoknál?
a válaszokat előlre is köszönőm!!!
Előzmény: Csabesz_ (3146)
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.21 0 0 3146

Hello,

 

pisztoly: pénztárca függő, nagyon sok márka van a piacon, a festékhez és lakkhoz egy, a szórókitthez ildomos másik pisztolyt használni nagyobb átmérőjű szórófejjel, ja és felsőtartályos legyen. 

 

anyagok: ez szintén pénztárca függő, itt is van választék

 

Zsírtalanításhoz én szilikonlemosót használok, azután mézeskendő.

 

A lakkozás nem színfüggő! A festék tipusától függ hogy kell-e vagy sem. A szakboltban ahol megveszed a festéket stb-it, úgyis megmondják.

 

A festék mennyisége függ a festeni kívánt felületek nagyságától, a festék fedőképességétől, a fényező szaktudásától. Alapból két réteget minimum felkell vinni festékből és a lakkból is. A kérdések arra engednek következtetnem hogy nincs nagy tapasztalatod, ezért szerintem ha az egész autót fényezed kezdetnek vegyél 6liter bekevert, (hígított) festéket, és ha kell ugyanennyi lakkot. Ha szép munkát szeretnél végezni, akkor úgyis vissza kellesz csiszolni néhányszor pár dolgot ezért-azért......

 

Nemtudom hogy holfogod fújni, de gyanítom hogy nem fényezőfülkében. Ezért ne felejtsd ki az anyagvásárláskor a polírozópasztákat se.

 

Hali

Előzmény: Willanyasz (3144)
Willanyasz Creative Commons License 2006.08.20 0 0 3145
képek:
Willanyasz Creative Commons License 2006.08.20 0 0 3144
Siasztok!
Küzdök a saját autómmal,most éppen a kasznisnál van a gép a rozsdafoltok kijavítása miadt,morcosítás.a fényezésben kellene sok sok tanács.milyen pisztolyal kell fúlyni a festéket, lakot,alapozószórógittet.milyen anyagot vegyek hozzá?
-lehet hígítóval zsírtalanítani?/nitrohígító/
-a szilikont mivel távolítom el?
-sima fehérre akarom a verdát ,kell lakkozni?
-enyi festék kell?
Ahogy elkezdtem olvasni a topikot annál nagyobb bennem az úgymond tudatlanság ,hogy hogy kell csinálni!
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.18 0 0 3143

 

Hi!

 

Dobok fel képet hogy színesebb legyen a fórum!

 

Ma délután megcsináltam a motorháztetőt, eredetileg kétszínűt akartam de nem csicsázom túl, szebb lesz így egységesen.

 

Nem tudom miért, de a fekete festék hígabb volt mint a kék, a homlokrésznél állandóan megfojt, pedig alig volt rétegvastagsága, mert mikor próbáltam kicsiszolni akkor szinte rögtön előtűnt a filler a festék alól. Igazából ezt úntam meg, de egyébként se bánom, szebb így. A kék festékkel rögtön sikerült lefújnom, ez még sehol sem fojt meg nekem egyébként, lehet hogy azért mert több színből áll, és így sűrűbb valamivel.

 

Íme:

 

motorháztető

 

Ciao!

Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.18 0 0 3142

Hali!

 

Vizesen P2000-el megcsiszolod, de utánnal felkell polírozni, mivel matt lesz a lakkréteg a csiszolás után.

Előzmény: Raidenvip (3138)
Raidenvip Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3141
Hát nekem épphogy megmarta a lakkot úgyhogy nem vészes annyira de engem zavar.
switch Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3140
Hehh, nekem alapozóig felmarta a madárszar a fényezést. Persze garanciáról hallani sem akarnak, sőt: "igen, ez előfordul"-t mondtak faarcal...!grrr Sajnos le kell fényztetni mind a motorháztetőt, mind a tetőt:-(
Előzmény: Raidenvip (3138)
kacagógerle Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3139
Szerintem hagyd úgy ahogy van,el fog múlni idővel.
Előzmény: Raidenvip (3138)
Raidenvip Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3138
Hy all


Volna egy kérdésem, a madár leszarta a kocsimat s megmarta a lakkozást, szerintetek 2000-es csiszolóval vizessen eltávolítható ez az ocsmányság?

István
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3137
hát a lakk kevés,mert átlátszo..1kis szint ködőlj a fehérre...aztán már lakkozhatod is
Előzmény: Csabesz_ (3136)
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3136

Bakker, ettől féltem.

De akkor csak a lakkot kell újarafújni, ugye?

Igaz ami igaz, mindig zavarna ha benne hagynám, csak már megint többször fújok egy elemet.

Előzmény: Törölt nick (3135)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3135
hát meglehet probálni ,de tuti nem lesz,mert a pötty mindig magasabb lesz ,es az ugyanugy zavarni fog...egyszerübb átfujni,gyorsabb is, meg jobb is..ha már rákattantál,de ha elég vastagon fujtad, lehet hogy ki is lehet csiszolni...csak ki ne kopjon ,mert akkor tényleg fujni kell,azaz kétszer dolgozol!!
Előzmény: Csabesz_ (3134)
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3134

 

Hali!

 

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.

 

Mit lehet kezdeni abban az esetben, ha a kocsiszekrény tetejének festésekor szemét került a lakk-ba, ami miután megcsiszoltam polírozás előtt, fehéren virít a kék tetőn. Esetleg keverjek össze festéket lakkal és pöttyözem be, utánna pedig polír?

3db 1-1,5 átmérőjű pötyökrő van szó.

 

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.17 0 0 3133
1. kézzel nem lehet polirozni ilyet..a kezed nem forog 2000-ret percenként(és még igyis nagy melo) 2.a paszta választás se jo....én 3fajta ,és különbözö szemcséjüt használok, mire pöpec lesz
Előzmény: Törölt nick (3132)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3132

Kézzel próbáltam polírozni, hogy milyen lesz. Sajnos nem segített. Egy francia Lecnot gyártmányú polírral próbálkoztam, a fél kilós doboz 3900 volt.

 

A festékköd ellen úgy védekeztem, hogy egy nagy ventillátor nyomta kifele a ködöt a sátorból egy lyukon keresztül. Teljes papírruhában és aktívszenes maszkban fújtam, szemüvegben, kesztyűben....

Előzmény: Csabesz_ (3128)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3131
Lehetséges hogy igazad van, a festékem tényleg baromi gyorsan kötött pedig előírtak szerint kevertem.
Előzmény: Törölt nick (3127)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3130
Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (3126)
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.16 0 1 3129

 

Az általad használt festékhez nem volt szerencsém még, (az egyémmel együtt 2 autót fényeztem, fényezek).

 

Az előzőt akryl-al fújtam, de az is baró tükör lett, azt nem is políroztam.

 

A haverom Polo-jára fújtam még szemöldököt, a festék amit hozott már elkezdett bekeményedni, a végeredmény így nem lett tökély, de polírral kihoztam. Pedig azt kézzel políroztam.

Előzmény: Törölt nick (3125)
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3128

 

Az üzletben mit mondtak, kell lakkozni vagy nem?

 

Géppel políroztad, vagy kézzel?

 

Milyen polírpasztát használtál, Tesco gazdaságossal nem bizti hogy tükör lesz.

 

Az se baró szerintem hogy teljesen zárt az a sátor, mivel a festékköd nem tud távozni, + megfulladsz odabent.

 

Én kétfokozatú pasztát használok, az első az idézőjelben nagyobb karcokat tünteti el, a második pedig finish-el.

Előzmény: Törölt nick (3125)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3127
én ugy is szoktam a 2k szint fujni,hogy 3.réteget felturbozom 50% lakkal..százszor "husosabb"meg szebb a a dukkó!az anyagok passzolnak és nincs semmi baj belőle (csak annyi hogy szebb)és igy sokkal jobb polirozni mert a lakk nem keményedik ki olyan hamar ,mint az ackril festék,szerintem neked tulkemény lett a festék,ezért nem lett tuti a fény...én fujás után már 3-4 ora mulva csiszolom,és egyböl polir...azonnal tükőr igy.
Előzmény: Törölt nick (3125)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3126
debeer lakkot kispestem .a vas gareben 4 -be lehet kapni...ms lakk szett kb 3000..de van hs ,az 10000 rugo felett van..és (szerintem jobb mint a ppg)de szeritem a polirnál valamit nem jol cselekettél,gyakorlatilag bármilyen fujást tükörre-és karcmentesre lehet csinálni,ja a lakk keverési aránya 100:50:10
Előzmény: Törölt nick (3125)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3125

2k-s műgyanta alapú festékkel fújtam a kocsit, de matt lett. Próbáltam 2500-as vizes csiszolással + polirpasztával javítani de semmit nem javult. Ezért gondoltam a lakkozásra. A fényezésre egy teljesen zárt fóliasátrat építettem, a kocsi alatt is fólia van. Szerencsére elég jó időt kaptam el fúlyáshoz mert csak kb 25 fok volt a sátorban, ennek ellenére matt lett.

 

Ezt a holland Debeer lakkot hol vetted? 1liter lakk +1 liter edző kell hozzá?

 

 

Előzmény: Csabesz_ (3122)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 -1 0 3124

Engem a lakkozás érdekelne. Most fújtam le a kocsimat és nem olyan tükrös, mint amit szerettem volna, igaz nincs rajta még lakk.

 

Az első kérdésem az, hogy utólag (pár héttel később) is fel lehet-e fúlyni a lakkot?

Milyen felület előkészítés kell pontosan a lakkozáshoz, milyen lakkot érdemes venni ?(tipus és beszerzési forrás, persze az ára is érdekel)

Mekkor nyomás kell a lakkozáshoz, van-e valami különleges követelménye a lakkozásnak pld hőkamra?

Előzmény: Csabesz_ (3118)
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3123

 

Persze az előkészítést ildomos a kamrán kívül végezni.

Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3122

 

Mivel fújtad az autót, 1k-s akryllal? Ha azzal, annak fénylenie kellene, azt nem kell lakkozni utólag, persze fellehet tuningolni vele éppen.

 

Szerintem valamin megkell tapadnia a lakk-nak is, és egy teljesen kikeményedett festéken, pláne ha szépen terült nemsok kapaszkodási lehetősége van.

 

Én a bázisfesték után a felületek közti száradási idő után Kb 10-15 perc, vittem fel a lakkot. Ennyi idő elteltével szeintem egy minimális mértékben érdesítsd meg a felületet, nehogy leugorjon a lakkréteg némi idő elteltével. Vizesen P1000-től valamilyen csisz papírral. Ez csak egy ötlet, talán így zsokés lesz.

 

Ha a fényezési folyamatot nem szakítod meg akkor persze semmilyen felületelőkészítést nem igényel a lakkozás, közvetlenül mehet a bázisra.

Én olyan 5ropogó környékén vettem 1 lityit nagyjából. A minősége szerencsére bazi jó, mert alig kellett valamit polírozni a P2000 vizes csuszma után, és fénylik, tükröződik rendesen. A márkát már leírtam.

Nyomás ugyanannyi kell mint a bázishoz, de vigyázz, mert a lakk 2k-s és nehezebben szárad ki mint az 1k-s bázis, szóval könyebben megfolyik, több szemét kerülhet bele.

 

Az egész fényezésnek különleges követelményei vannak, fényezőkamrában kellene az egészet csinálni.

Előzmény: Törölt nick (3121)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3121

Engem a lakkozás érdekelne. Most fújtam le a kocsimat és nem olyan tükrös, mint amit szerettem volna, igaz nincs rajta még lakk.

 

Az első kérdésem az, hogy utólag (pár héttel később) is fel lehet-e fúlyni a lakkot?

Milyen felület előkészítés kell pontosan a lakkozáshoz, milyen lakkot érdemes venni ?(tipus és beszerzési forrás, persze az ára is érdekel)

Mekkor nyomás kell a lakkozáshoz, van-e valami különleges követelménye a lakkozásnak pld hőkamra?

Előzmény: Csabesz_ (3118)
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3120

 

Hali!

 

Először műanyag alapozóval fújd le, utánna pedig filler-el fújd át. A filler-t két-három rétegben felhordhatod a felületre. A pisztolyon az anyagáramlást állítsd a maxi környékére, és 1,5 legyen legalább a pisztoly kilépő furatának az átmérője, de előnyösebb ha nagyobb.

 

 

Előzmény: miki_sys (3119)
miki_sys Creative Commons License 2006.08.16 0 0 3119
Sziasztok! Régifajta lökhárító (nem sima felűletű pl: mint a skoda 120-as) hogyan érdemes szinre fújni. Sima felületet szeretnék. Esetleg sűrű szórógittel többször töltsem fel a műanyag mintázatát? Nem fog kirepedezni, vagy valami ilyesmi? Milyen szórót ajánlotok ilyen esetben? Vagy valami más ötlet?
Előre is köszi!

Más téma: A ház bejárati ajtaját szeretném lecserélni. Melyik ajtó jobb manapság a fa vagy műanyag?

Előre is köszi a válaszokat!
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.15 0 0 3118

 

Hali!

 

1k bázis festék és utánna 2k lakkal fújtam.  Létezik 2k-a akryl festék? A holland Debeer termékeit használtam, használom. Ez olyan volt mint egy reklámszöveg bakker.

Nagyon jó minőségű anyagokat kínálnak messze a legkedvezőbb áron a piacon.

Szerintem 4liter festék és ugyanannyi lakk elég egy közepes autóra.

Én most fújom ki a hetedik lityit :-), egy párszor vissza kellett csiszolnom pár dolgot, ez van. Most járok úgy hetven ropogó környékén. Ebbe benne vann a festék, lakk, csisz gép, polír gép, pisztoly, filler, gitt, mézes kendő, csisz papírok, polír paszták meg ilyesmi. A gépek persze occsó példányok, de lesz..om mert, visszaviszem és kicserélik ha bedöglik, a csisz gépet most fogom visszavinni másodszor.

A pisztolyra 18 ropit adtam ki, eddig megvagyok vele elégedve. Olasz gyártmány, és ez már HVLP típus. Próbáltam olcsóbbal is, de az elég gáz.

Géppel is, meg kézzel is csuszmáltam.

Nagyoláshoz vizesen P600-tól, festés előtt P1000-el.

 

Géppel nagyolás P80-tól felfelé.

 

Polírhoz P2000, utánna meg polírpasztával csuszma.

 

Megcsináltam egy ajtót is:

 

 

ajtóajtó2

 

Az egész folyamatot most nem írnám le, mert annyi időm most nincs.

Ha van konkrét kérdésed arra viszont szívesen válaszolok.

 

Csőváz!

Előzmény: lada002 (3117)
lada002 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 3117

Szia Csabesz!

 

Egész jól néz ki így a képen de biztos a valóságban is jó!

Milyen festékkel fújtad 2K acryl? Milyen gyártmány? Mennyi kellett rá? Mennyibe került? Filler is van alatta? Géppel csiszoltad? Milyen papírral? Írj részleteket!

 

 

Előzmény: Csabesz_ (3116)
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.13 0 0 3116
23356711  Talán mostmár láthatóak lesznek.
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.13 0 0 3115

1

 

Már megint béna voltam :-)

Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.13 0 0 3114

Képek.

 

Bakker az előbb nem töltöttem fel őket. Mindegy.

 

Hát szóval ilyen most, még nem políroztam fel, de a végén megejtem mert mivel otthon fújom, elég szemetes a drága.

 

Nem tökéletes, de szerintem tűrhető lett ami kész van eddig. A motorháztető nincs lelekkozva a képen, azt újra kell fújnom sajna.

 

Előtte metálszürke volt, sok karcal, meg az előző gazdája meghúzta a baloldalát a béna, így muszáj volt vele kezdeni valamit. Ja, eltüntettem előlről a jelet, hátulról pedig a zárat és az ablaktörlőt. A csomiajtót hagyom a végére, azzal lesz a legtöbb meló.

Nagyon sok munkám van benne, megfizetem a tanulópént is, de még így is félár alatt fogom kihozni úgy, hogy vettem pisztolyt, csiszoló és polírozógépet is.

Már volt javítva mielőtt hozzámkerült volna, és az az igazság hogy elég gyatrán. Az előző gazdája egy doktornő volt, szóval nemhinném hogy ő fújta volna. Namost attól mindenképpen szebb lesz, pedig azt mester fújta. Nem azt akarom ezzel mondani hogy a fényezők nem értenek a szakmájukhoz, csak némelyik nagyon hanyagul dolgozik, tisztelet a kivételnek.

 

Üdv

Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.13 0 0 3113
Képek
Csabesz_ Creative Commons License 2006.08.13 0 0 3112

Hali, mindenki!

 

Gondoltam egy nagyot és elkezdtem átfényezni a szekeremet.

 

Teljesen amatőr vagyok és otthon végzem a garázsban a folyamatot.

 

Csináltam pár képet, feldobom őket.

 

Bazi sokat szívok vele, nem egyszerű.

 

doca Creative Commons License 2006.08.11 0 0 3111
Marhaság. van ilyen. Egyébként sem nagy dolog lehajtani, És ha ragaszkodik a mélynyomásokhoz, akkor azt is bele lehet nyomni.
Előzmény: G-lader (3108)
G-lader Creative Commons License 2006.08.11 0 0 3110

Sziasztok,

 

homokszóráshoz elég 250l/perc levegőszállítás?

Sajnos csak 220v-os kompresszort tudnák üzemeltetni, abból meg ezt találtam elfogadható áron.

Szerintetek megvegyem, vagy?

miki_sys Creative Commons License 2006.08.10 0 0 3109
Sziasztok! Most fogom átfesteni a kocsimat. 2 színű lesz fehér és zöld (lemon vagy alma zöld ha összejön). A kocsi belsejét szintén át akarom alakítani és keresnék a zöld szinemhez hasonló színű kárpitanyagot. Ha esetleg tud valaki ilyen boltot ahol van több színmita és leírná a cimet az nagyon jó lenne. Hajdú megyei előnyben. Előre is köszönöm. Miki
G-lader Creative Commons License 2006.08.09 0 0 3108
Sziasztok, olyan gondom lenne hogy egy ismerősnek kéne Golf 1-hez belső küszöbelem (azaz ami a kasznin az utastérben van), de sehol nem kapni ilyen javítóelemet. Nincs valakinek elfekvőben, vagy nem tud olyan boltot ahol lenne ilyen raktáron?
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3107

Köszönöm a tanácsot :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (3106)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3106
a polir kihozza,,vizesen csiszold, min 2000 papirral!!!!géppel az egy más techt,neked nem ajánlom..először kis felületen probáld meg,hogy hogy megy , nehogy kárt csinálj(látatlanba köbö ezt tom ajánlani)
Előzmény: Törölt nick (3105)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3105

Köszi a tanácsot megpróbálom.

 

A narancsosságot vizes vagy száraz csiszolással próbáljam meg eltüntetni?

 

Ma reggel vettem észre, hogy a kocsi tetején egy helyen kicsit mattos lett azaz nem tükröződik úgy. Ezt el lehet tüntetni polírozással vagy fújjak rá egy újabb réteget?

Előzmény: Törölt nick (3103)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3104
ja én fényezés után pár orával már szoktam csinálni...mert utána már kemény a  festés ..
Előzmény: Törölt nick (3102)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 3103
2000-2500-ös csiszpapirral kicsiszolod a (narancsot ,szemetet) ovatosan,utána géppel (max 3000 fordulat) polir addig,amig nem lesz tükör..én farecla pasztát használok,de jo a 3m,meg a chromat paszta is.csak ovatosan mert ha még nem csináltad hamar kikophat
Előzmény: Törölt nick (3102)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3102

Valószínüleg kellene. Mit javasolsz?

Mikor lehet a festés után polírozni, mivel, hogyan? Mire kell figyelni? Szívesen veszek tanácsot :)

Előzmény: Törölt nick (3101)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3101
polirozni is fogod??
Előzmény: Törölt nick (3100)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3100

Természetesen kapott szórokittet. Kétszer fújtam át és természetesen kétszer is csiszoltam :)

 

A szórópisztolyt szétszedtem, este, egész éllyel áztattam oldószerben, majd alaposan kipucoltam kihelyezett fadarabkával belül is. Most nagyon jól fúj, nem köpköd és nem is szemcsés a felület. Igaz picit asszimetrikus a szórásképe amin nem tudok válltoztatni, mert valószínüleg a tűhegye nem tökéletesen van középen. Szerencsére nem vészes a hiba, de pár órát elkínlódtam vele, hátha be tudom állítani.

 

Ma első rétegben átfújtam pirosra, most szárad. Elég jó lett, szerencsére sehol sem folyt meg a festék és szép egyenletesen takar.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3099)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.06 0 0 3099
nem nagyon  ismerem már az akzo termékeket....legalább tiz éve nem használtam...ppg  ,du-pont, s.heckers.használok....hát jo csiszolást!! a fűller meg kötelező!!!!anélkül nem lessz szép felületed
Előzmény: Törölt nick (3096)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3098

Jelzem: a füller másnevén szórókitt. Ez a közbenső alapozó, szigetelő de nem a klasszikus értelembe vett korróziógátló alapozó amit közvetlenül a fémfelületre hordanak fel a korróziós folyamatok ellen.

A töltőalapozóról már nem is kívánok szólni a funkcióját tekintve.

Előzmény: Törölt nick (3091)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3097

A keverési arányokat figyelembe véve nem lehet valami magas viszkozitású a festék.Elég ritka a 100/100-as keverési és higítási arány!Általában 100/50/10-15%.

Ha a fedőfestéket is 1.5-ös düznivel fújod akkor ne csodálkozz rajta ha "narancsos" lesz a végeredmény.fedőfestéket / 2K Akril/ általában max:1.4-es düznivel érdemes fújni !

Sok szerencsét!

Előzmény: Törölt nick (3093)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3096

Az alapozó és a festék Akzo Nobel gyártmányú az alapozó tipusszámát már nem tudom megmondani mert ráfolyt a dobozon a festék és nem látszik.

 

A műanyag elemek festéséhez ezeket a festékeket vettem.

szürke festék fényes : AERODUR Finish C21/100 UVR Grey 054569-BAC707

szürke festék matt : AERODEX Finish Mat Grey 068838

szürke selyemfényű : AERODEX Finish Semiglass Gray 069526UK1150

Ezeknek az edzője : Hardener S66/22R

A higitója : Thinner C25/90S

 

A fém részek festéséhez : Akzo Nobel Aerodur Finish C 21/100 UVR Red 044123 RAL 3020

Előzmény: Törölt nick (3095)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3095
mi az alapozo neve?és a festéké?
Előzmény: Törölt nick (3093)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3094
Nem használok nitrót csak a szerszámok elmosásához. A festékhez a gyári saját higgitóját vettem.
Előzmény: Törölt nick (3090)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3093
1 rész festék 1 rész higitó, 1 rész edző az előírása a festékemnek. 1.5-ös dűzni van a pisztolyba.
Előzmény: Törölt nick (3089)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3092
Azért alapvető dolgohoz értek egy kicsit :) Senki sem úgy jött a világra hogy egyből mindent tudott. Pedig milyen könnyű lenne az élet ha nem így lenne :)
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (3088)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3091

Miért van szükség a tömlő nitróhigítóval való  átmosására?? Nem lehetséges,hogy a nitró hatására a tömlő anyaga kezd felbomlani és ez okozza a szennyződést és köpködést?

 

A szórópisztoly használati utásításában van benne hogy festés elött át kell mosni a tömlőt. Nem én találtam ki. A nitrót rendesen kifuvatom fúlyópisztollya, a tömlőm meg vegyszerálló.

 

Szűrni szoktad a füllert felhordás előtt?

Nem tudom mit jelent a füller, én csak alapozót és színező festéket használok. Igen drága festékeket vettem, és nagyon jó minöségüek, ettől függetlenül átszűrőm öket mielött a pisztolyba kerül.

 

A pisztolyom max 4 bar-os, és ~15 m tömlőt használok. A tömlőn elvileg 1.8 bar nyomás esik ekkora távoságon, így valószínűleg jó érték ha a kompresszornál 5 bar a nyomás.

 

Előzmény: fényezők gyöngye (3087)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3090
ja ha esetleg nitrot használtál....felejtsd el!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (3086)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3089
a higitással lessz bajod,szeritem...vagy düzniméret???
Előzmény: Törölt nick (3086)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3088

Nagyon furikat írsz néha, nem nagyon kéne fényezned, ha alapvető dolgokhoz sem értesz.

Attól tartok többe fog neked kerülni mint amennyi egy olcsóbb helyen lenne, és ennek ellenére sem leszel elégedett a munkáddal.

A fényezés rakja fel a pontot az i-re.

Előzmény: Törölt nick (3086)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3087

Miért van szükség a tömlő nitróhigítóval való  átmosására?? Nem lehetséges,hogy a nitró hatására a tömlő anyaga kezd felbomlani és ez okozza a szennyződést és köpködést?

Szűrni szoktad a füllert felhordás előtt?

Ha minden feltétel optimális akkor sem kell 3-3.5 bar szórási nyomásnál több. HVLP pisztolyok esetében 2-2.5 bar max.!

Előzmény: Törölt nick (3086)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3086

Kipróbáltam, hohy 5 bar-ról visszavettem 4-re a nyomást a pisztolyon, így szépen elkezdett köpködni. A nagyon alaposan elkevert és higitott festéknél is köpköd, olyan 1-2mm átmérőjű köpések jelennek meg ritkán a felületen. A slaggom kb 15m hosszú, és ki van tisztítva, azaz át van mosva minden festés elött nitróhiggítóval.

Megnézem a pisztoly leírását és csak annyi van benne, hogy max 4 bar.

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.05 0 0 3085
hát igen...a fényezés az komplikált dolog..husz éve csinálom..ma kezdek egy76-os musztángot....de azért nem viszem tulzásba ::::::
Előzmény: henger fej (3084)
henger fej Creative Commons License 2006.08.04 0 0 3084
Tuti, hogy fújtál már Te is "szőröset", mint én is, mer honnan tudnád másképp.:))
Előzmény: Törölt nick (3083)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.04 0 0 3083
  probálj normál,v lassu ackryl higitot használni...jobban terül az anyag....ja és a pisztoly sugara is legyen tökéletes...attol is lehet "szőrös"
Előzmény: Törölt nick (3082)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.04 0 0 3082

Egy érdekes táblázatot találtam talán ti is hasznát tudjátok venni.

 

http://www.carrefinishes.com/NR/rdonlyres/C3D546A9-4C33-4C72-BFF1-D4CB035F5FC9/0/Nyomasesesalevegorendszerben.pdf

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3081

Köszönöm a javaslatokat, holnap megpróbálok kisebb nyomással fújni.

 

Egy másik kérdésem is lenne. Érdemes-e a szín fújás után megcsiszolni a felületet mondjuk 4000-es papírral, majd valamilyen lakkal átfúlyni. Milyen lakkot ajánlatok, vagy erre nincs is szükség?

 

A szín festék is 2K-s és 2 rétegben tervezem felvinni.

henger fej Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3080
"Az alapozáshoz 2k-s festéket használtam és rücskös lett"

Ezek nagyon gyorsan száradnak.

A képeket kuksolva, mintha..., "össze-vissza" csapkodnál azzal a puskával....

Talán, ha jól néztem, láttam....., úgy gondolom, hogy az _átmenetekkel_ lenne, van a baj.

Ott "szőrös" ahol nem tudtad _rendesen, egyenletesen, _átmenet, megszakadás, megszakítás_ nélkül megfújni....

De én már rég fújtam, hátha vki tutibbat mond.


Előzmény: Törölt nick (3073)
Trebitsch Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3079

Sok lesz az, tényleg. A lecsapatón a szabályzó, az gondolom egy reduktor, ami kis szerencsével állítható.

Csinálj próbafújásokat, 1.5-2-3 bar között variálva. Szerintem itt lehet a bibi. Ahány pisztoly, fúvóka, festék, higítás, annyiféle nyomás a legjobb, azt figyeltem meg.

De 3 fölötti nyomást csak az egészen sűrű, nagy fúvókát igénylő dolgok kértek. Például a rücsi. :)

 

Előzmény: Törölt nick (3078)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3078

A kompresszor 7 bar nyomást termel, de a pisztoly 5 bar nyomást kap mert a lecsapatón is van egy szabályzó. A sátorban ma kb 25 fok volt, mert felül fehér a sátor így nem melegszik túl.

 

Én is arra gyanakszom, hogy sok a nyomás, de eddig azt hallottam, hogy ez jó érték.

Előzmény: doca (3077)
doca Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3077
Ne azt mondta hogy a kompresszor megfelelő és 5-7 bar között dolgozik?
Én arra nem is gondoltam hogy ennyivel is fúj!! Naja. az sok lenne.
Előzmény: Trebitsch (3076)
Trebitsch Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3076

Én a nyomást sokallom... 2-3 bar szokott lenni nálam a fényezőpisztolynál. Ötöt a rücsihez használok.

Vagy én csinálom rosszul?

Előzmény: doca (3075)
doca Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3075
Nincs abban nagyon meleg? Az elszívó hiánya biztos benne van. Csinálj valamin próbafújást.
Előzmény: Törölt nick (3073)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3074

Itt van pár kép az alapozásról.

 

A rózsaszín cimkék a hibás helyeket jelölik, hogy később ne kelljen keresgélnem.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (3073)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.03 0 0 3073

Sziasztok

 

Sűrgős segítséget kérek!

 

Új vagyok a topikon ezért elnézést kérek ha olyat kérdek amire már volt válasz.

 

Most restaurálok egy bx-et, a karosszéria felújítás már megvan, az alapozást csinálom. Építettem a festéshez egy nagy fóliasátrat, alulra is fóliát raktam, hogy pormentes helyen tudjam csinálni. Sajna elszívó berendezést már nem tudtam csinálni.

A fújáshoz egy nagyteljesítményű kompresszorom van, 7 bar nyomásra beállítva, a lecsapató pedig 5 bar-ra van beállítva. Folyamatosan tudok vele festeni, nincs levegőhiány gond.

 

Az alapozás elött átcsiszolva géppel az egész felület 250-es papírral, majd kézzel 400-assal. Utána letöröltem higgítós tiszta ronggyal a port többször, hogy ne maradjon egy porszem sem.

 

Az alapozáshoz 2k-s festéket használtam és rücskös lett. A megszáradt felületen olyan mintha smirglis lenne a felület. Nem veszélyes de engem ez most nagyon zavar.  Tudom, hogy csiszolni kell, meg szóróglettelni ez nem gond, inkább az zavar, hogy nem tudom mitöl lett szemcsés a felület. Félek, hogy amikor a színt fogom felfújni akkor az is ilyen lesz.

 

Mit csináljak, ha a színrefúlyás után is szemcsés lesz a felület?

Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.08.02 0 0 3072
mókusvakítás mókusoknak ;-)
Előzmény: Vulkan16V (3070)
Vulkan16V Creative Commons License 2006.08.02 0 0 3071
Persze, ha a karc olyan mély, hogy kilátszik a lemez, azon nem tud segíteni. De ha csak egy árok van a festékrétegben, azt ki tudja tölteni.
Vulkan16V Creative Commons License 2006.08.02 0 0 3070
Ti tudjátok, én nem vagyok szakember, de... Vettem a TV-ben reklámozott WS Platinumból egy adagot. Sok minden van benne és 12 ezer volt. De a lényeg, hogy nem bántam meg. Lányom a piros kocsijával kiálló faág mellett el, karcolás a kocsi oldalán, sírva fel. Én le, WS lakkprotektorral leken, letörli, lány lehív, "Megmutatnád, hol az a karcolás?", megkönnyebbült mosoly. Más. rücskös felület, lakkprotector rá, felesleg letöröl, egyenletes tükrös felület. Nem náluk dolgozom, %-ot sem kapok, ha vesztek, de amit hirdetnek az igaz. Kisebb karcokat, pöttyöket remekül eltüntet. És nem ragad semmi a kocsira, lemosni tiszta vízzel, sampon nélkül, szivaccsal szoktam. Ja, a készlet két flakonjával már 5-ször kentem le a teljes kocsit. Bocs, ha hosszú voltam. 
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.08.02 0 0 3069

A rozsda foltokat látni kell...

A karcoknál, amíg nem fémig vagy alatta rétegig, addig elég pasztaázni.

Ami fémig van azt festeni.

Előzmény: coolabi (3068)
coolabi Creative Commons License 2006.08.02 0 0 3068
Sziasztok!

Segítséget kérnék az alábbi dologban:
Van egy 4ésfél éves Suzukim, amit szinte kizárólag városban használok. Hál' istennek Bp-en több paraszt van, mint az ország többi részén összesen (tisztelet a kivételnek, mert az is akad bőven), ezért az autóm fényezése már kezd aggasztó állapotba kerülni. Rengeteg ajtórányitás, apróbb horzsolások, meg ilyesmik díszítik az ezüstszürke kasztnit. Ezek mellett van néhány gombostűfejnyi rozsdafolt is, aminek ilyen fiatal autón nem lenne szabad ott lennie, de ott van. Mit javasolnátok, hogyan tüntessem el ezeket a szépséghibákat? Gondolkodtam már szakemberen,de szerintem ez a pepecsmunka egy kisebb vagyonba kerülne, ezért ha van házilag kivitelezhető megoldás, azt preferálnám.
köszi a segítséget előre is!
-d.
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.07.31 0 0 3067
Nehézkesen,öregesen:(:)))
Előzmény: doca (3066)
doca Creative Commons License 2006.07.30 0 0 3066
Hogy 'smint?
Előzmény: Sanyi-ka (3065)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.07.30 0 0 3065
Naq azt a műsort inkább hagyjuk!!!!!:)
Előzmény: kacagógerle (3064)
kacagógerle Creative Commons License 2006.07.30 0 0 3064
Aki okosodni akar fényezésből,nézze most a Discovery-t!Egy E-30-at festenek.
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.29 0 0 3063
ma is melo van
kacagógerle Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3062
Műszakin volt előttem két cigány egy piros 1200-el.Ki volt rohadva+lyukadva az első sárvédő sarka.Mondja a vizsgabiztos,hogy csináljanak neki valamit,mert minden jó csak ez az egy baj van.Ezek elmentek egy autósboltba,vettek egy "H"matricát,meg egy flakon neoluxot.Ráragasztották lefújták.:-))))
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (3057)
Paco155 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3061
Jaaaa, értem már..... Asszem 60%-ban minimum meg kell egyeznie az alapszínnel, de kétszínű kocsira mindenképp be kell íratni a két színt ha 25-30 % nál több a második. De ez nem biztos. Okmányirodát hívd fel ott simán megmondják.
Előzmény: Elfix (3060)
Elfix Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3060

a forgalmiban közép-piros szerepel...

 

amit és szeretnék az citromsárga, és közép-piros(tehát az alap színem)

Paco155 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3059
Az a színtől függ,meg attólmi van a forgamiba írva. :) pl gyárilag az enyém szine Bleu spezio metallic. A forgalmiba az van írva hogy "tompakék" :) Hát persze... :) Ha ránézelakkorolyan sötétkék, hogy mindenki feketének nézi, napfényben mondjuk szép kékes szine van. Namármost ebbe a "tompakék" be szerintem én akármilyen színt fújathatok a világoskéktől a feketéig. :)
Előzmény: Elfix (3058)
Elfix Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3058

sziasztok

 

Hány %ban térhet el a forgalmiban szereplő színtől a fényzés ha nem akarom átíratattni a forgalmimat?

Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3057

matrica :D :D

mint az ótvar parasztoknak vidéken amikor a kukac mászik ki az egyik lyukon a másikon meg be????

Te felraknál az autódra ilyen cigány megoldást? Ne vicceljünk már ;-)

Előzmény: lojanus (3056)
lojanus Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3056
hello mindenki! hallott már valaki olyan matricáról, amit sérülésekre lehet rakni? spray vagy stift helyett alkalmazzák... úgy tudom, a TOYOTA tulajdonosok kapnak ilyet...tudja valaki, hogy mi is ez?
G-lader Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3055

@Óz_a_nagy_parázsló

 

Köszi hogy utánnakérdeztél.

G-lader Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3054

@Steve

 

Ha gányolni akarnék akkor nem kérdeznék itt, hanem hasraütésre megcsinálnám ahogy gyorsabb. A helyzet az hogy az autómat restaurálni szeretném, csinálom, és tapasztalatból tudom hogy a kasznisoknak nincs arra idejük hogy a rejtett hibákat keressék (kis rozsdafoltok a rücsi, alvázvédő alatt), viszont én ezeket is meg akarom szöntetni, és úgy vinni a kasznishoz hogy itt + itt hibás, itt + itt rihad ezeket kellene kijavítani. A fényezőknél + az a helyzet hogy akit én ismerek, és szépen, jó áron dolgozik, ő azt mondta hogy jobb ha én foglalkozok a felületi rozsdafoltokkal, és ha gondolom ki is gittelhetenm a kocsit, neki annál jobb, minnél készebb állapotban megy a kocsi hozzá.

 

Kívülről fújni nem akarom, mert nincs kamrám, és a garázsom meg szűk kis poros garázs, így nem is lenne szép.

Fújásban van gyakorlatom, mert a másik kocsim belsejét, alvázát én fújtam (elég szép lett) , csak ott nem kellett gittelnem, így a lenti kérdés nem merült fel.

 

 

Szóval nem a gányolás a cél, hanem a jó, tartós, munka ami 10ev múlva sem kezd el leperegni, hojagosodni.

Előzmény: *Steve (3051)
doca Creative Commons License 2006.07.26 0 0 3053
Ilyen gyengén álltok arra szakikból?
Előzmény: FanTom23 (3045)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3052

Tesóm üzeni, aki karoszériás: Gittelhetsz fémtiszta felületre is, de előtte le is alapozhatod 2ks alapozóval.

Ezután gittelés és csiszolás következik felváltva egyre finomabb csiszolópapírokkal.

Amikor elérted a megfelelő simaságot, következik a szórógittelés és annak csiszolása, vízzel.

 

 

Sok sikert!

Ha szabolcs, vagy hajdu megyében lax, akkor kaphatsz kézzelfoghatóbb segítséget is.

Előzmény: G-lader (3050)
*Steve Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3051
Hali !

Szerinted laikusnak miért nem magyaráznak ? Azért mert ez is egy szakma .elképzelni sok mindent lehet kivitelezni már más téma . Félre ne érsd közöm nincs a kocsi fényezéshez max annyi,hogy anno a Zastimat lefújtuk a haverral azóta nem csodálom ,hogy nem magyarázznak bizonyos dolgokat ezt se lehet leírás alapján ugyanúgy mint a villanyszerelést se.

Gányolni meg mindenhol lehet
Előzmény: G-lader (3050)
G-lader Creative Commons License 2006.07.24 0 0 3050

Sziasztok, elolvastam az első 1500 hozzászólást, de bizonyos dolgokban nem lettem okosabb, csak sok-sok acsarkodás ment a topicban...

 

Na szóval az lenne a problémám hogy hogyan járok el helyesen a gittelésnél, mehet telibe fémre, és utánna alapozzak, vagy menjen a 2k-s alapozó, és rá a gitt, vagy 2K-s alapozó aztán egy kis szótógitt, és rá a gitt?

Tudom ez hülye kérdés, de azért kérdezem mert nézegettem 2k-s alapozókat és volt olyan aminél azt írták hogy nem lehet közvetlenül rágittelni, meg ha ggittelek akkor a gittelés szélén csiszolásnál sokszor ismét fémig sikerül csiszolni az anyagot, szóval mi is a helyes eljárás?

Előzmény: A Srác (3037)
Kdani2 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 3049

Sziasztok!

 

Nem tud valaki olyan lakatost aki jártas lancia kasznikban? Nekem csak a bal hátsó sárvédőt kéne kicserélni(csavaros), max 1órás meló...???

 

üdv.

G-lader Creative Commons License 2006.07.21 0 0 3048

Ilyen elemet szeretnék kívágni és behegesztetni (szakemmberrel)

 

Ilyen elemet szeretnék kívágni és behegesztetni (szakemmberrel)

G-lader Creative Commons License 2006.07.21 0 0 3047

Sziasztok,

 

újabb kérdésem lenne. Mivel a golf1-em első gerékjárati ívei mát lettek párszor élete folyamáh hegesztve (és nem mindíg szakember álltal) ezért gondolkozom azon hogy jobb lenne az ehészet lecserélni az ajtóhelfogatási oszloptól kezdve (azt még nem). Szóval találtam is ilyet a bontóban elég jó állapotban, és talán nem horror áron, de hol érdemes ezt megvágni?

 

Ezt azért nem a kasznisra bízom mert a kasznis jól és olcsón dolgozik->>teli van munkával->>nem fog nekem ezek után rohangászni

Sanyi-ka Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3046
Majd emailen küldi az ötezrest is.:)))
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (3039)
FanTom23 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3045

Sziasztok!

Veszprémben vagy környékén tud valaki ügyes fényezőt aki megcsinálna 2 hátsó sárvédőivet szépen és jók az árai (nem metál)

Paco155 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3044
Gondolom azért írta mert sokan lusták visszaolvasni és a három-négyszer kitárgyalt kérdéseket újra és újra felteszik. És újra, és újra, és újra, és......
Előzmény: hosszúlábúapu (3042)
keepitretro Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3043
hosszúlábú: köszönöm :-))))
Előzmény: hosszúlábúapu (3042)
hosszúlábúapu Creative Commons License 2006.07.20 0 0 3042
Ez egy igazán elmés válasz volt!!
Gratulálok!
Előzmény: keepitretro (3041)
keepitretro Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3041
hosszúlábú: vegyél tükröt autó helyett :-DDDDD
Előzmény: hosszúlábúapu (3040)
hosszúlábúapu Creative Commons License 2006.07.19 0 0 3040
Hello!

Mi az oka, hogy az új autók gyári fényezése narancsos/rücskös?
Nekem a sima felület sokkal jobban tetszik.
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.07.19 -1 0 3039
Én 5000 ért elmagyarázom, emailben. :D
Empyrean Creative Commons License 2006.07.18 0 0 3038
ez engem is érdekelne...
Előzmény: A Srác (3037)
A Srác Creative Commons License 2006.07.13 0 0 3037
Helló Mindenkinek! Egy újabb amatőr áll azaz ül előttetek és segítséget szeretne kérni! Mindenki aki ért valamicskét a fényezéshes és hajlandó segíteni azt megkérném arra hogy legyen olyan szíves leíni a fényezés lépéseit. Hogyan kell pl. egy egyszerű fém felületet előkészíteni és lefesteni milyen csiszolópapír kell hozzá,vagy már festett felületet hogyan kell előkészíteni és lefesteni milyen csiszolópapír kell?Festett és lelakkozott felületet hogyan kell előkészíteni és lefesteni? Mind ezt festékszóróval szeretném megcsinálni. Aki hajlandó válaszolni azt megkérném hogy az E-mail címemre tegye mert ritkán tudok nethez jutni! E-MAIL: pppppppppppppppp@freemail.hu Köszönet:A Srác
Kdani2 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 3036

Sziasztok!

 

Nem tudtok valakit aki jó áron precízen fényez? Nekem egy bal hátsó sárvédőt és egy hátsó lökhárítót kéne lefényezni metál színre!? Ha lehet Budapest környékén. Egy telefonszám kéne!

 

Előre is köszi!

 

Üdv.: Dani

HA-SLN Creative Commons License 2006.07.08 0 0 3035

Sziasztok!

Eladó egy teljesen új Airbrush festékszórópisztoly!
-Anyaga fém, krómozott savló!
-Nincs műanyag, és réz alkatrésze!

-Felső tartályos
-Dűznije 0.2mm
-Levegőigény: 0.5bar-1bar
-Dobozban, pipetta, és düznikulcs van hozzá.
-Éra 15.000.-

 



Elérhetőség:
Email: ha-sln@freemail.hu
Tel.: 06-30-263-15-01

kacagógerle Creative Commons License 2006.07.06 0 0 3034
Pont most láttam a városban,hogy festik a csíkokat az utakon.Éppen egy parkolót festettek,ahol bent álltak ilyen-olyan autók,többek között egy zsíros 5-ös bömi.A kocsi mellett festett éppen 10 centire a festő,és a szél pont a kocsira hordta a festéket.Nemtom a gazdája mit fog szólni ha meglátja.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (3033)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.07.06 0 0 3033

Eh, ilyen nekem is volt. Fasszopó, tető javítók festették pirosra a házetőn a palát. Naná, hogy úgynézett ki az autó mint egy túrórudireklám autó, csak aprób pöttyökkel. 

Csak az jött le rendesen ami a végefele cseppent rá és lemostam sterimóval, a többi csak szép lassan kopott le.

Mondjuk én nem is erőltettem, egy ezeréves kocsiról volt szó.

Előzmény: kéjnsz (3029)
kacagógerle Creative Commons License 2006.07.05 0 0 3032
Helyesbítek!
Gondolom már nem tudod milyen alapozó az ami ráfröccsent igaz?
Először inkább egy lightosabb lakkbenzinnel kezd el,hátha leviszi.Legvégső esetben kínáld meg nitróval,de ovatosan.Le lehet úgy szedni,hogy ne legyen baja az alatta levő fényezésnek,csak nagy odafigyeléssel(enyhén nitrós rongy).
Előzmény: kéjnsz (3031)
kéjnsz Creative Commons License 2006.07.05 0 0 3031

:))))

szinte mindenre jó....

ezt tegyem az olajhűtőmbe is ?...:)

viccet félre: nem kapja le az alatt lévő fényezést?

 

(köszi a válaszokat!)

 

Előzmény: kacagógerle (3030)
kacagógerle Creative Commons License 2006.07.05 0 0 3030
A nitrohígító csodákra képes.:-)
Előzmény: kéjnsz (3029)
kéjnsz Creative Commons License 2006.07.05 0 0 3029

Hi All,

 

a köv. problémámhoz kérnék segítséget: normál gyári fényezésre rácsöpögött téglaszínű alapozó? szerencsére nem vészes (8-10db gyufafejnyi pötty), de már elég régen történt, jól odaszáradt...

hogyan tudnám leszedni?

előre is thx!

MazdaGazda Creative Commons License 2006.07.05 0 0 3028

Köszi, de a veterános topikban ajánlottak már egy műhelyt, és még tegnap oda is vittem a kocsit. Remélem, szépen sikerül a munka.

Mindenesetre nagyon köszönöm az ajánlást, nem kizárt, hogy előbb-utóbb őket is megkeresem (pl. a Moszkvicsommal...)

Előzmény: Vulkan16V (3027)
Vulkan16V Creative Commons License 2006.07.05 0 0 3027

Próbáld meg őket. Én meg voltam elégedve.

Váci A&Á Kft. Vác, Végh Dezső utca 7. Tel: (27) 313-108, 06-20-9357-771. Mindent javítanak és karosszéria munkát is végeznek.

Előzmény: MazdaGazda (3025)
G-lader Creative Commons License 2006.07.04 0 0 3026
Ezek után lehet vennem kellene egy nagy kompresszort, ami bírja a homokfúvást, bár rokonszenveztem még egy Pelox nevű rozsdamaróval (itthon persze nem kapható csak németországban). Homokfúváshoz milyen kompresszort tudnátok ajánlani, mennyi a min. levegőszállítás ami kell hozzá? (200-250L/perc, vagy több???)
Előzmény: doca (3024)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.07.04 0 0 3025

Sziasztok!

 

Nagy szükségem lenne Bp-en vagy környékén egy megbízható és korrekt fényezőre. A problémám, hogy vettem egy Golf I-est hobbi célra, amelynek az első sárvédőit és hátsó kerékíveit a volt tulajdonos sk. lakatolta és fényezte. Igen ronda lett a fényezés, érdes, "narancsos" a felület, és a szín sem igazán lett eltalálva. Nem könnyű, mert Inari Silber azaz zöldesszürke-metál a színe, és nyilván 28 év alatt fakult már a többi helyen (full eredeti egyébként a fényezése a kocsinak).

 

Én szeretném most megcsináltatni úgy, hogy a két oldalát szeretném lefényeztetni (tehát az ajtókat is), hogy oldalról mindenképpen egységes legyen a fénye.

 

Kihez fordulhatnék?

 

Köszönöm előre is,

 

MG.

doca Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3024
Homokfújás!
A csiszolásköszörűlésdrótkorongozásnégertárcsázás csak véknyítja az anyagot. A mélyedésekben pedign tovább vigyorog a rozsda.
Vagy valóban lakatolás. Sorry.
Előzmény: G-lader (3011)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3023

Ez a VULKANSCWARCZ PEARL nevű festék és 93-tól 2000-ig gyártott szériákra fújták .

Hogy hol lehet jó és olcsó festéket venni???

Ravasz kérdés! Attól függ milyen minőséget szeretnél.Oldószeres,vizes rendszerűt?

Általában 900-tól 3000 Ft/dl áron lehet ilyen festékhez hozzájutni!Keresd minden jobb autófestékkereskedőnél/Standox,Lechler,PPG,ICI,Spies-Hecker/stb,stb....

Előzmény: fej001 (3022)
fej001 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3022
Lemaradt :-)
Színkód
fej001 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3021
Szerintetek hol lehet jó minőségű ilyen színkódú festéket viszonylag olcsón venni?
Köszi a válaszokat.
fej001 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3020
Ott volt! Én a motorháztető alatt kerestem. Köszi!
Előzmény: kacagógerle (3019)
kacagógerle Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3019
Talán csomagtartóban a pótkerék mellett fehér cimkén.
Előzmény: fej001 (3018)
fej001 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 3018
Sziasztok!

Tudnátok segíteni nekem abban, hogy egy 1995-ös audi A8-ban hol lehet megtalálni a színkódját?

A válaszokat előre is köszi!
Croma-'92 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 3017

Üdvözlet!

 

Olyasvalakitől szeretnék kérdezni, aki ismeri vagy használta már a Body 910-es alvázvédőt. Tavaj a 950-es rücskösítőt használtam és miután pöpecűl felvittem a sárvédőkre, akkor olvastam a neten, hogy ez nem képez vízzáró réteget... Jónak jó, de azért...

És ekkor láttam a 910-es kaucsuk alapú alvázvédőt. Namost jó lenne tudni, hogy ez is olyasmi mint a 950-es, vagy kicsit "komolyabb" ??? Van e záróhatás???

 

Lenne itt még valami: a küszöbbe hol vezetik még be a vizet? (esővizet..) Mivel  alapos mosás után kifujtam viasszal, és az alján lévő lyukakat lezártam. Ez nyáron volt, és ősszel csak próbaképp kivettem az egyik dugót, és kb. fél liternyi víz kifolyt a küszöbből (de legalább tiszta volt..) :) Végül is ez elszomorít mert az lett volna a célom, hogy lezárjam végleg a küszöböt kívülről, hogy víz ne jusson be. Viszont fogalmam sincs, h hol folyhat a víz a küszöbbe. :( (Fiat Croma)

 

Ha valakinek van ötlete, azt szívesen hallom.

 

Köszönöm!

G-lader Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3016
Köszi, a nagy foltok azok persze hogy lakatolva vannak, lesznek, én az 1Forintos méretű felületi rozsdafoltokról érdeklődök...
Előzmény: kacagógerle (3013)
Kiory Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3015
Köszönöm.
winDirVariable="C:/WINDOWS"
Előzmény: Paco155 (3014)
Paco155 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3014
Közvetlenül a mosás után még nedvesen töröld át szarvasbőrrel,vagy egyenértékű textillel amíg meg nem szárad más megoldás nincs a foltosodás ellen, legfeljebb ha desztillált vízzelmosod :)
Utána érdemes keményviasszal védeni. Ez a kis karcaidat is "kisimítja" eltünteti. Persze nem végleg :) És a utána is avédőréteg fog kopni,nem a lakk....

A gépi mosó a kefe szálai között maradó szennyeződéssel karcolja a fényezést,és mivel mindig vagy hosszanti vagy keresztirányban forog, sokkal jobban látszik, így nem javasolt ha védeni a karod a lakkot.

A fentiek általánosak, amúgy a kérdés az "Autóápolás" topikba tartozik, javaslom olvasd át az utolsó pár hónapot. :)
Előzmény: Kiory (3012)
kacagógerle Creative Commons License 2006.06.30 0 0 3013
Lakatolás.:-))
Előzmény: G-lader (3011)
Kiory Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3012

Sziasztok. Teljesen amatőr vagyok a fényezés témában. Szeretnék feltenni egy kérdést:

 

Sokan azt mondják, a fekete autót nem szabad gépi mosóba vinni, mert a kefék összekarcolják a fényezést. Az én kocsim ún. fekete mágia gyöngyház fényezésű, sosem járt gépi mosóban, de viszonylag sok gondom van azzal, hogy miután kézzel én magam lemosom, sok helyen foltosan szárad, minden ott maradt vízcsepp helye meglátszik, ezért fél napig törölgetem minden mosás után...

 

A mosóban elvileg szárítanak is, vagyis nagy teljesítményű fúvókákkal lefújják a maradék vizet a kocsiról, ezért nem szárad foltosan. Mit javasoltok, vigyem-e gépi mosóba a kocsit? Vagy hogyan mossam én magam úgy, hogy ne legyen foltos száradás után?

 

Nem sokat tudok sajnos a gyöngyház fényezésről, ezért nem tudom, pontosan milyen módon károsodik a fényezés gépi mosóban és hogy milyen tisztítási mód lenne a legjobb.

 

A kocsi fényezését nagyon kényesnek találom, még csak egy éves, de minden fűszál, ha hozzáér, nyomot hagy rajta, kvázi megkarcolja. Ezek ellen a nagyon halovány, csak közelről látszódó karcolások ellen lehet-e valamit tenni?

 

Kérlek, ha tudtok, okosítsatok ki!:)  Köszönöm!


winDirVariable="C:/WINDOWS"
G-lader Creative Commons License 2006.06.26 0 0 3011

Siasztok, lenne +1 kérdésem:

 

rozsdás felülettel mit csináltok?

mert ugye ha ez ember kicsiszoljaés megdrórkorongozza akkor is maraddnak benne kisebb rozsdaszemcsék. Ezzel mit csináltok? Rozsdaátalakító vagy rozsdamaró?

G-lader Creative Commons License 2006.06.26 0 0 3010

Még egy kérdés, hogyan járok el Wash Primer esetén korrektül, ha alapozás elött, vagy után gittelek?

Tudom ez hülye kérdés, de volt olyan 2k-s alapozó amire azt mondták hogy nem szabad rá gittelni, de olyat is láttam hogy rágizzeltek, úgyhogy most elbizonytalanodtam...

Előzmény: G-lader (3009)
G-lader Creative Commons License 2006.06.26 0 0 3009
melyik cég termékét ajánlanátok elérhető áron, de megfelelő minőségben?
Előzmény: Dokibá (3007)
banyes Creative Commons License 2006.06.25 0 0 3008

Sziasztok!

Nekem csak egy - két kérdésem lenne a fényezéssel kapcsolatban. Nem autó, de a fém az fém. Nem rendelkezem semmilyen festési, fényezési tapasztalattal, ezért kérem a segítségeteket. A kérdésem, kérdeseim a következők lennének:

1, Mit kell figyelembe venni, amikor festeni akarok egy felüleletet?

2, Hogyan kezdjek hozzá?

3, Hogyan érhetem el azt, hogy a lefestett felület tartós legyen?

4, Mikor le szeretném lakkozni a felületet, milyen dolgokat kell figyelembe vennem ahhoz, hogy a festék ne maródjón le a lakktól?

5, Hogyan polirozzam, ha kell egyáltalán?

6, Milyen eszközökre van szükségem?

 

Igen ez egy kicsit sok kérdés és ez az egész szakmát lefedni lényegében. Megmondom az öszintét, hogy van egy - két számítógépem és ezek sima matt fehérek. Ez nem tetszik nekem és ezt akarom lecserélni, de nem akarom másra bízni, mert nem azt hoznmá ki belőle amit én szeretnék. Szóval, ha valaki tud segíteni az kérem írjon, akár mailben is, vagy ha tud anyagot amit le lehet szedni a neről azt is megköszönném! Köszi a segítséget!

     Bana

Dokibá Creative Commons License 2006.06.24 0 0 3007
Fémet savas alapozóval alapozunk, wash-primernek hívják. Van belőle 2k-s is.
Előzmény: G-lader (3006)
G-lader Creative Commons License 2006.06.23 0 0 3006

Sziasztok,

 

tanács kellene.

 

Szeretnék egy régi autót felujjítani, és ezért fémig lett csiszolva a kaszni.

Szerintetek erre a felületre milyen alapozót érdemes használni?

Egy másik fórumon ajánlották a rapid cinkkromátos alapozót, amivel meg is próbálkoztam, de a 2k-s gittől az alapozó lágy lett (nem hójagosodott fel).

Ezek után gondolkozom azon hogy nem lenne-e jobb egy 2K-s alapozót használni.

Mit tanácsoltok?

 

Továbbá az érdekelne még hogy alvázat, kerékjáratokat mivel érdemes alapozni, festeni? Epoxy alapú cucc?

kacagógerle Creative Commons License 2006.06.22 0 0 3005
Konkrét munka.:-))))
trabi
kacagógerle Creative Commons License 2006.06.22 0 0 3004
A fényező természetesen felszámolná az egész elemet,hiszen az a biznisz neki.
Én a helyedben letakarítanám,és ahol a kőfelverődés van egyszerűen odapöttyinteném a festéket,nem kell azt kenegetni.
Nem lesz tökéletes,de ha már egyszer nem akarsz fizetni az egész elemért akkor ez is megteszi.
Ha meg nem akar száradni,akkor vegyél ki annyit amennyi elég erre a javításra és keverj hozzá kevés nitrót.
Előzmény: Atiboy86 (3001)
g_area51 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3003

ha mar olyan rossz allapotban van a m.tetö ne sajnald a nitrot.de azert esszel.

amugy a pöttyözes csak ideiglenes megoldas az összeset amugy sem tudod.csak annyit er majd hogy kesöbb fog rozsdazni.

a fiadat meg nem band mert a te`!!!!!!!!!!! autod,vehetsz ujjat is a sarkon de sracot nem:))))))

Előzmény: Atiboy86 (3001)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3002

Szép egy apa, egy szutykos 206os on egy vacak folt miatt így beszél a gyerekről....

Milesz majd ,ha 20 évesen benarkózva fejtetőre teszi, apuci új mercijét, lelövöd?

Ne legyél már olyan szigoru, gondolom nem rosszat akart...

Előzmény: Atiboy86 (3001)
Atiboy86 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3001
Hát az jó kérdés,hogy milyen festék. Ezzel fújták a hátsó sárvédöt. Szerencsémre Olyan bénán fújták, hogy 2 kézi mosás után egy helyen lepattant a festék, és elkezdett rozsdásodni. Nem kellett töb, vittem vissza a szervízbe, lecsiszolták, lefestették újra azt a részt. Na Szóval, Nitros Ronggyal ? :S Én ettől már most parázok, meg ahogy az ember megnézi ezt a kis szemét foltot, a fiam volt olyan barom,hogy szétkente a friss festéekt.....Nagyon látszik,hogy körülötte szépen csillog, ott meg az egész matt :S.A festék nem tud egyszerűen megszáradni, túl vastag a festék. Most néztem bele ragadt egy kutyaszőrszáll :S Agyamat eldobom, kiscit se vagyok ideges. De most meg ha elviszem egy fényezőhőz,akkor az meg felszámolja az egész elemet nem?
Előzmény: kacagógerle (3000)
kacagógerle Creative Commons License 2006.06.21 0 0 3000
Nitrós rongygyal lejön ha nem száradt még meg.Csak óvatosan dörzsölni,nehogy megoldja a lakkot is.
Milyen festék az?Én most javítottam ki a kőfelverődéseket,de a Lecher kötő nélkül simán megszáradt egy óra alatt,igaz nem lesz olyan kemény mintha kötött volna.
Előzmény: Atiboy86 (2999)
Atiboy86 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 2999
Üdv Mindenkinek !


Hát nekem a problémám a következő lenne: Van egy királykék (Uc25) színű Peugeot 206-osom. Nem régen jött meg a fényezőtől,mert a hátulja megsérült, a fényező volt olyan kedves,és adott vagy 2 dl javító festéket a kőfelverődéskre mert, volt rajta rendesen sajnos :(. Balszerencsémre a fiam elkezdte javítani a hibákat, tudtomon kivül. 1-2 db-ot. nagyon szépen megcsinált, De a motorháztetőn ennek ellenkezője tapasztalható.Elmondása szerint,rossz volt az ecset, és túl nagy mennyiség festék került a sérülésre... Így megnézve, sokkal csúnyább lett. Egy nagy folt lett az egészből,és a kőfelverödés körül vastag festék réteg keletkezett. Gondolom mivel vastag a festék, nem tud megszáradni teljesen, már 1 hete törént,és még mindig olyan a festék,mitha nem száradt volna meg. Ha hozzá ér az ember ott marad az új lenyomata... A kérdésem az,hogy nem lehetne ezt a javítófestéket, ( ami ugye nem az,mivel azzal lett lefújva)azt a vastag réteget valahogy eltávolítani. Vagy ilyenkor megint az egész elem fényezését felszámolják? Képet sajnos nem tudok berakni. Mert egyszerűen nem bírom lefotózni :( A válaszokat előre is köszönöm !

Bye All !
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2998

Igen.  De csak akkor érdemes újrafényezni ha láthatóan nagyon sok kráter konentrálódik egy helyen vagy ha nagyon szem előtt van Pé: motorházfedél ,sárvédő teteje stb...stb...

Előzmény: Himizoli1 (2997)
Himizoli1 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2997

 

Viz okozta kráteresedést csak ismételt teljes fényeséssel lehet kijavítani (bázis és lakk)?

Előzmény: fényezők gyöngye (2993)
Audi80 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2996

Nem túl nagy itt a tolongás:-(

 

Van javítófestékem,  mivel pucoljam le a felületet mielőtt rákenem?

 

Tudom ez nem a legjobb megoldás, de kivenni az üveget emiatt nem szeretném.

 

 

Előzmény: Audi80 (2988)
GodRat Creative Commons License 2006.06.03 0 0 2995

 

Köszönöm szépen a választ!!!

 

 

Előzmény: fényezők gyöngye (2993)
doca Creative Commons License 2006.06.03 0 0 2994
Matchboxra igen!
Előzmény: GodRat (2992)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.06.02 0 0 2993

NEEEEM!

Mindenképp 2k- s lakkot ajánlanék mert csak úgy tudod a megfelelő védőhatást elérni. A fékpornak és a külső szennyeződéseknek ellenálló lakkot célszerű használni .Keresd a nívósabb autófestéket forgalmazó boltokban!

Előzmény: GodRat (2992)
GodRat Creative Commons License 2006.06.02 0 0 2992
Sziasztok,

 

Felpolíroztam a felnimet és azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy milyen lakkot fújhatnék rá ami megvédi a környezeti hatásoktól és nem sárgul be???

A lakk ugye megvédi a sár vagy más szennyeződés okozta karcoktól??

 

Nekem a képen látható lakkom van, ez jó?

 

 

 

vw1966 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 2991
okmányiroda és kell mindegyikből új,mindkét szín bekerül
Előzmény: Z101 (2990)
Z101 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 2990

Szervusztok!

 

Az autómat most fogják 2 színre fújni. Nemtudjátok véletlenül utána hol kell és mennyibe kerül az átírás? Kell e új forgalmi és törzskönyv, mindkét színt beírják e? 

 

Audi80 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 2989
Kb 0,5 cm az egész sérülés, csak nagyon felnagyította a fotómasina.
Előzmény: Audi80 (2988)
Audi80 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 2988

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek.

 

Az alany egy 1988-as gömbölyű audi 80.

 

A kocsinak a bal eleje kb 10 éve puffos volt.

 

Egész türhetően javították meg, mert nem rohad a mai napig se, viszont egy helyen igen, az A oszlopnál. Itt megpattanhatot  a festék. Namost ez 10 éve ilyen kb, nekem felületi rozsdának tűnik, a képeken vészesebbnek néz ki mint élőben.

 

A kérdés az lenne, hogy mit lehet ezzel kezdeni?

 

 

 

A oszlop

 

Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.31 0 0 2987
Nem fog kinyilni,nwem tudsz akkorát ütni a vason:))) De mindenféleképpen áramtalanitsd az autót/ezt akkor is ha nem légzsákos/ és nem lesz gond. Tipustól függően van,hogy összeszerelés után a légzsáklámpa világit de az nullázható. Ha LZS-ot nem bontod meg akkor áramtalanitástól ez nem fordulhat elő.
Előzmény: miki_sys (2986)
miki_sys Creative Commons License 2006.05.31 0 0 2986
Szaisztok!

Még nem szereltem légzsákos gépkocsit és a jövőben tervezek venni ilyet (töröttet). Szerelésnél mire kell figyelni? Hogyan kell ártalmatlanítani a légzsákot hogy karosszéria munka közben még véletlenül se nyíljon ki? Áramtalanítani elég (sarut levenni) vagy van erre kimondottan spec szerelés, vagy kapcsoló (légzsák patron)? Legyetek szívesek aki már szerelt ilyen gépkocsit informáljon lehetőleg minden apró dologról , hogy mire kell odafigyelni.
Esetleg légzsák csere szerelést ha valaki leírná azt is szívesen venném.
Előre is köszönöm.

Miki
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.31 0 0 2985
???
Előzmény: Lancer89 (2984)
Lancer89 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 2984
doca Creative Commons License 2006.05.30 0 0 2983
vajon az alvázvédőt is meg próbálhatjuk vele higítani?
De melyiket?
A terítő ember már esetemben tudja hogy nem bitumenes hanem kaucsuk.
lehet hogy barom vagyok de bitument nem fújok autóra sehol. Pótkocsival és mezőgazdasági gépekkel pedig már régen nem foglalkozom
Előzmény: keepitretro (2974)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.30 0 0 2982
Csak abban az esetben ha bázis,vagy metál festékkel dolgozol! Az akrilokat nem kell felüllakkozni.
Előzmény: Himizoli1 (2981)
Himizoli1 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2981

Köszönöm a választ.

 

Az alvázat kaucsuk alapu alvázvédővel oldottam meg amire lehet festeni.

Szeretném az autó szinére fujni az alját is.

Itt elég csak a szint felfujni vagy utána még lakkoznom is kell?

Előzmény: fényezők gyöngye (2980)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2980
Max 15% -ig mert az ennél hígabb anyag elveszti a töltő és szigetelő képességét és a továbbiakban egy sor problémát idézhet elő!/Pl: beszívódás,kontúrvonalak kialakulása a kittelt felület szélén,stb.stb.../
Előzmény: Himizoli1 (2976)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2979
Csak ha kaucsuk alapú alvázvédőről beszélünk.Egyébiránt a bitumeneseket aromás higítóval vagy  lakkbenzinnel célszerű higítani.
Előzmény: keepitretro (2974)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2978

tegnap volt 1 93as keveresü festek a kezemben es jo volt

ha kiszarad akkor annyi-lejarat

Előzmény: Himizoli1 (2976)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2977

2-300bol tuti megall

 

csak ha a festö nem ert hozza, akkor !!!!!!!!!!ha esetleg serült elemet kell festeni,,majd 1cer ;;es nem azzal festeted akivel a teljes atfestest;;; kicsi az eselye hogy eltalalja az auto 2ik szinet

penteken jartunk igy

Előzmény: the_d (2975)
Himizoli1 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2976

Milyen keverési arányig lehet elmenni a higitóval?

 

Az autóhoz kaptam javitó festéket(kb 1kg) de legalább már 5 éves.

Tegnap probafujást csináltam egy lemezen és jónak néz ki. Van esetleg valami lejárati idő a festékeken?

Köszönöm a válaszokat

 

Előzmény: fényezők gyöngye (2973)
the_d Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2975

Hali!

 

Milyen árban lenne egy közepesen nagy kocsi (Honda Civic Coupé '93) teljes más színűre fényezése?

keepitretro Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2974
fényezők gyöngye: vajon az alvázvédőt is meg próbálhatjuk vele higítani?
Előzmény: fényezők gyöngye (2973)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2973
Valószínű hogy HS/Magas szárazanyagtartalmú/ szórókittet használsz és ezek még higított állapotban is sűrűnek néznek ki. Próbáld meg észter higítóval higítani az "zsírosabb" mint a nitró és nem párolog olyan gyorsan, ezáltal jobb az anyag terülése is.
Előzmény: Himizoli1 (2970)
keepitretro Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2972
himi: mi (én) az alvázvédőt 25-30%-ban szoktuk higítani!
Előzmény: Himizoli1 (2970)
doca Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2971
Talán kicsi a fúvókád (lehet az 1.7 azt jelenti, ami elégnek kell legyen. Az alsótartály eleve hátrány. -Az jó ha sűrű egyébként hogy lenne elég vastag?!
Előzmény: Himizoli1 (2970)
Himizoli1 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2970

Sziasztok!

 

Szórógitt felvitelével volna kérdésem. Két komponensűt használok (4:1). Amikor bekeverem  elég sűrű lesz amit még higitok kb 15 % nitróval de igy is nagyon sűrű.

és alig jön ki a alsótartalyos szórópisztolyból amit (1.7 és 4 bar) használok.

Higitsan tovább vagy van valami trükk?

 

Köszönöm

Z

doca Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2969
Vágd le azt amit nem akarsz cserélni. Én pl a javítóíveket is kissebbre veszem általában. Vagy barkácsoljatok. Azért nem véletlen a gyári nagyság!
Előzmény: jamie77 (2967)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2968

Sztem autóbontóban vésd le egy halálra ítéltről....

 

Apropó, a Touring E36ot nem csak 96 után gyártották? 95 től pedig speciális védelmet kaptak a bimmerek, tehát nem nagyon kéne rohadnia....

Vagy tévedek?

Előzmény: jamie77 (2967)
jamie77 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2967
Sziasztok!

Lakatos problémával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Adva van egy e36 BMW kombi, aminek mindkét oldalán a küszöb elrohadt, cserélni kellene. Úgy tűnik, hogy külön küszöb BMW-éknél nem létezik, csak egy olyan elem, ahol a "B" oszloppal együtt kapható, ami röpke nettó 60 e Ft egy oldalra. :(((( (Ez egy alkatrészlistából derült ki) Furcsa, mert az elrohadt részek külön lemezek, amelyeket már le is szedettem. Azt gondolom, hogy a küszöb miatt felesleges lenne egy "B" oszlopot is érintő beavatkozás, főleg az összef miatt. Tudátok-e ajánlani valami megoldást? Készítessem el a hiányzó lemezdarabot? (Ehhez viszont pontos méretek kellenek) Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen problémás kérdésben?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Üdv.,

Jamie
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.27 0 0 2966
Írtam e-mailt még hétfőn nem kaptad meg?Sajnos nem találtunk hozzá csészét.
Előzmény: doca (2965)
doca Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2965
Nekem se akarta eladni! Nem is jelzett vissza hogy van e valami. Ezután a Nóniusznál megnéztem és 11ezerért vadi új kapható.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2964)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.25 0 0 2964

Meg van még? Mennyiért adod? Érdekelne.

Előzmény: kacagógerle (2937)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 2963

jo reggelt az uraknak

mi ujsag??

Schmidi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2962

Fényezők gyöngye: küldenél schmidi(kukac)schmidi.hu címre valamilyen elérhetőséget, ahol privátban megkereshetlek?

Előre is köszönöm!
Üdv.
Schmidi
Előzmény: fényezők gyöngye (2957)
HB1 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 2961

Sziasztok Urak!

 

Segítséget szeretnék kérni az alábbival kapcsolatban:

 

Nemrég fényezett és "karcmentes" motortértetőmet tegnap pont a közepén sikeresen megkarcoltam.

 

Tudtok ajánlani fényező, polírozó mestert a 14. 15. 13. 4. kerületben?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv

 

HB1

lojanus Creative Commons License 2006.05.23 0 0 2960
Újpesti autófestéküzlet festékkeverő, színállító munkatársat keres. Fényezési tapasztalat, színlátási képesség szükséges. http://autofestek.uw.hu
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.22 0 0 2959
Az öcsém egy nagyon híres és angy műhelyben dolgozik és ott se igazán elterjedt. Mióta ott van (4év) azóta 1x látott ilyet.
Előzmény: fényezők gyöngye (2957)
100 Quattro 1,9PDTDI Creative Commons License 2006.05.22 0 0 2958
Sziasztok! Nem akarnám átolvasni az egész topicot, mert ahhoz lusta vagyok, de van egy fontos kérdésem: Ha felpolíroztatom az alufelnijeimet, azt milyen lakkal szokták lelakkozni? De nehogy azt mondjátok, hogy Akr..... please! Állítólag van már "öngyógyulós" lakk is, de sajna nincs több infóm róla. Úgy hogy ha valaki tud valami jó, és biztos tippet, vagy hogy kit keressek meg ez ügyben, azt szívesen fogadom. Köszi!
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.22 0 0 2957

Azért macerás így más után javítani ,mert nem ismeretes,hogy milyen vastagon van fújva a kasztni- esetleg kikophat polírozásnál,vagy csiszolásnál- ezért célszerű lenne oda visszavinni ahol fényezték mert ott tisztában vannak hogy miképpen javították a kocsit.

Szerintem csak kifogás .hogy ezt a technológiát nem ismerik.

Előzmény: Max-i (2956)
Max-i Creative Commons License 2006.05.21 0 0 2956
Koszi a valaszokat !

Esetleg valaki aki mar latott hasonlot nem tudna bevallalni ?
En ugyanis villanyszerelo vagyok, ugyhogy nagyon tavol all tolem ez a resz...

Maxi
Előzmény: fényezők gyöngye (2955)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.21 0 0 2955
Egy kis kiegészítés: célszerű előtte polírpapírral megcsiszolni a krátert és környékét a megfelelő tapadás érdekében mert előfordulhat/tapasztalat/ hogy nem marad benne a lakk a kráterben a polírozás után!
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2954)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.21 0 0 2954
Próbáld ki a festéket bele cseppenteni a kráterbe, hagyni megszáradni, elcsiszolni, aztán polír... Ha nem jön össze, még lehet fényezni.
Előzmény: Max-i (2951)
henger fej Creative Commons License 2006.05.20 0 0 2953
Kimaradt az "ugrásgátló".

Újra kéne fújni!
Először ködölve, és ha nem ugrik össze, akkor telibe.

Bár...., hátha van vkinek jobb ötlete....
Előzmény: Max-i (2951)
henger fej Creative Commons License 2006.05.20 0 0 2952
4T-nél már nem merültem bele a dolgokba, de 2T-t nem tom mennyit csináltam 89 előtt havonta....

Szval belül kiürít, az összes üveg stb. ki festés előtt, hogy ne legyen "csipás"!!! Sárvédők mind le, majd vissza.
A kaszni javításért olyan 50-Hft-ot kértem anno.
Előzmény: Shortstop (2950)
Max-i Creative Commons License 2006.05.20 0 0 2951
Sziasztok !

A nemeg fenyezett automon (Golf 2) van nehany pontszeru beszivodas a festeken, aminek a kozepe feher (sotetkek a kocsi).
Visszaolvasva itt kiderul szamomra, hogy vagy szilikon vagy kosz kerult a fujaskor oda.
A kerdesem az, hogy ezeket el lehet tuntetni valahogy ?
Mintha olvastam volna valahol -talan pont itt-, hogy belecseppentenek egy kis festeket es ki lehet polirozni szintbe....
Mukodik ez a dolog ? Dunakeszi kornyeken ki tudna nekem megcsinalni esetleg kozuletek ?
Kaptam (kertem) javito festeket, ugyhogy a szin megvan.
A fenyezo aki fujta nem ismeri ezt a musort. Ujra fujatna a tetejet a kocsinak.
Ezt elso korben nem szeretnem azert a nehany pottyert.

Koszi ha valaki mond ra ertelmeset :)))

Udv

Maxi
Shortstop Creative Commons License 2006.05.20 0 0 2950
Sziasztok!

Ez az első postom itt a topikban. Örülök hogy megtaláltam mert lenne egy számomra fontos kérdésem. Van egy 4T trabim aminek a bal küszöbét már szinte ketté lehet rúgni.
Na most akkor én cseréltetném a küszöböt bal- ill. jobboldalt mind alsót, mind felsőt. Plusz a fenéklemeznél is kellene heggeszteni. Mondtak nekem már 35 000-et aztán 25-30 000-et ill. 15 000-et. (utóbbi haverom faterja)
Kérdésem az lenne hogy ennek mennyi a "reális" ára szóval a 15-ös az nagyon tré lehet, vagy a 35-öshöz tljesen felesleges vinni??

Előre is köszi!
Skacifánt Creative Commons License 2006.05.18 0 0 2949
Kösz a dicshimnuszt, bár én általában elvből nem kínálok használt kabint. Aki az itt lévők közül végigcsinálta azt a kálváriát az tudja miről beszélek, viszont ha valaki mégis rászánja magát, szívesen segítek műszaki és egyéb infókkal.
Arra mindenképpen fel kell készülni, hogy a költségek felére ilyenkor szinte senki sem gondol, és becsapósak az általában meghirdetett árak. De nem leszek vészmadár, hiszen tudom, hogy valahol el kell indulni. én
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2942)
doca Creative Commons License 2006.05.18 0 0 2948
Minden rendben. Világos. Mail szintén.
Előzmény: kacagógerle (2944)
james01 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 2947
Persze.
Előzmény: Sanyi-ka (2946)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.18 0 0 2946
a XX.kerben jó?
Előzmény: james01 (2945)
james01 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 2945

Sziasztok,

 

tudtok homokfujo helyeket BP-n, ahol szepen (es nem tul dragan) dolgoznak? Szemelyauto felnit szeretnek fujatni? Utana valami cinkromatos alapozot keresek, ha tudtok valami jo cuccot szoljatok, legyszi.

 

Udv. Mindenkinek: James01

kacagógerle Creative Commons License 2006.05.18 0 0 2944
Válasz ment.A winyó a méret szemléltetése miatt lett odarakva.:-)
Előzmény: doca (2943)
doca Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2943
Kacagógerle!! -a vinyó nem érdekel, küldtem mailt.
Előzmény: kacagógerle (2937)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2942

miki_sys

Ha kamra kell én őket ajánlom,keresheted bátran: www.fikesz.hu Van egy emberük aki Skacifánt néven ide is jár, na ő egy full korrekt szakember.

Üdv: Óz_

 

Többiek: Látom páran néhány dolgot félre éretettek, de most se időm se energiám, a dologgal foglakozni. At hiszem én is kétértelmü voltam és így mindenki mindenkit félre értett ;-)

By

 

 

Előzmény: miki_sys (2935)
henger fej Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2941
"tökeletes melo
itt van."

Ez olyan mint a tökéletes "égés".
Ebbe aztán semmikép sem mennék bele.:-)
Előzmény: g_area51 (2908)
henger fej Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2940
Közkincsé tehetnéd, a ritkaságok az igaziak. :-))
Előzmény: Sanyi-ka (2906)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2939
Bocsi rossz a cím: Helyesen: www.lite-points.hu
Előzmény: miki_sys (2935)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2938

Próbálkozz itt: www.lite-point.hu

Lehet hogy találsz a használt berendezések címszó alatt használt kamrákat!

Előzmény: miki_sys (2935)
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2937
Pl. nekem van eladó egy ipari.Igaz régi,de nagy a kapacitása és kitünően működik.

leválasztó
Előzmény: bakter36 (2911)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2936

stori eleje

tulaj viszi a bmw hez cserere a 6ost,mert beszamolja a 6kabrioba.

ezekutan annyi minuszt kapott hogy inkabb lefestette nallunk aki 1 belga diplomata,mellesleg.

igaz a bmw resen volt es mindent nagyitoval nezett meg,elötte is utanna is.

namarmost mivel resen volt a bmw azert nem talaltak csak 1 silikon foltot es 1 porszemet.ezert visszaküldtek.

szepen fel is volt minden ragasztva.

utanna megint nagyito alatta 6os es akkor mar jo volt

azt  tudom hogy a belga utolag tulajt felhivta es meg elnezest is kert.,de talan azert mert nem kerte ki elötte a tanacsunkat

 

ja es ha nem emlitettem volna  a bmw -wien a kereskedö

http://www.bmw-austria.com/haendler/bmwwien/

Előzmény: Szepi9xx (2934)
miki_sys Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2935
Sziasztok! Használtan kb mennyiért lehet venni fényezőkamrát? Esetleg tud valaki olyan weblapot vagy címet ahol foglalkoznak ilyen használt dolgokkal? Előre is köszi.
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2934
Arra a hozzálásra gondoltam amikor a teljesitmény az elsődleges szempont ami a minőség rovására megy!De ha jól emlékszem ezt nem címeztem senkinek,csak ilyen is van!Senki nem bánt senkit,kicsz túl reagáltad ezt a dolgot!De "olvass vissza" 10-20 hozzászólást és megtudod hogy nem én vagyok az aki a fényezésen akar spórolni és elveszi a kenyeret a mester emberek családjának szája elől!És ha valakit rávisz a kényszer hogy otthon saját magának fújja le az autóját és ezáltal több pénz maradjon a saját családjának,akkor hadd csinálja,szive joga!Viszont azt feltételezem a legkevésbé hogy csak azért csinálja hogy nehogymáááá "az a paraszt is haza tudjon vinni egykis pénzt a családjának..." A BMW-s sztorid pedig szivbemarkoló csak azt nem értem miért nekem címezted!Nekem nem szokott félre állni az orrom ha a fizetésre kerül a sor,sőt ha tényleg elégedett vagyok a munkával simán lejattolok egy 5-10 ezrest csak mert nekem megér annyit hogy legközelebb is így csinálják!Arra pedig hogy a fényezés megfelelt egy szakszerviznek inkább nem is reagálok semmit,a hangsúly a SZAKszervizen van!A tulajdonos véleménye annál inkább érdekelne!
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2922)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2933
nem is keveset:((((  sokáig kell keresni  ma már az igazi szakembert.:(((
Előzmény: g_area51 (2931)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2932
nem is keveset:((((  sokáig kell keresni  ma már az igazi szakembert.:(((
Előzmény: g_area51 (2931)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2931

azert a karoszeriasokrol is lehetne dicsöhimnuszokat enekelni:))))

de hat uriember nem vaddiszno

Előzmény: Sanyi-ka (2930)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2930
Én csak a port fújom le max:DDD
Előzmény: g_area51 (2927)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2929

Nem dobálunk,nem fikázunk hanem eszmét cserélünk:))

Ha képre vagy kiváncsi már raktam a topikba ,keresd meg!NJem vagyok autófényező csak kritizálni vagy elfogadni szoktam a fényezést,karosszérialakatos mester a címem és már leraktam jópárszor a névjegyemet a szakmában A-Z-ig(de mint jó papnak nekem is van mit tanulnom még):)))

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2921)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2928

de milyen igazad van.

de meg akkor is ha elöre tudja mi lessz az ara

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2922)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2927

nem kell hogy anyag szar legyen.

fess le 1 "draga" autot vizeslakkal,es vizes bazissal azt megtudod.

de ha meg nem fujtal volna,akkor ugy alj neki hogy le is moshatod az egesszet,es kezdheted elölröl.

amugy a polirozas mas miatt is van nem csak ezert,

dolgoztunk mar sok anyaggal,de 1elöre a sikkens jott be a legjobban

 

"Pár éve még azt se tudták a fényezők mi az a polirozás,meg mi az a színmelléfújás..)"

hat csak a sajat nevedbe beszelj,nem kell altalanositani

 

 

Előzmény: Sanyi-ka (2916)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2926

 

"festékperem a léc  mellett "

ezen nem volt

Előzmény: Törölt nick (2917)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2925
ha 1 hivatalos bmw kereskedesnak jo volt akkor neked is jo lenne
Előzmény: Szepi9xx (2914)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2924
Egyenlőre a mi projektünk, anyagi okok és nyelv- /állam vizsga miatt elnapolva. :(
Előzmény: Skacifánt (2919)
easycash Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2923
Helyileg Pesten, de ha jó áron rendesen megcsinálják, akkor leviszem akár Győrbe, vagy Nyíregyházára is.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2920)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2922

Milyen hozzáállásra gondolsz?

Ált. a vevőnek törik be a feje amikor kimondják, hogy mennyi az annyi.

 

Olvass vissza 100 hozzászólást, hogy hányan akarnak pont a kasznison spórolni, hogy lespriccelik inkább othon az udvaron a porban, csak nehogymá az a paraszt is haza tudjon vinni egykis pénzt a családjának...

 

 

Most csináltak nálunk egy bmwt. A gazdája és haverja elkezdték, aztán nem tudták befejezni, nálunk kötött ki. kb 1hónapot vacakoltak vele, mert az öcsém csak hébehóba segített. Hegesztgettek, gitteltek csiszoltak.

A tesóm gittelte nekik, szórózta, leragasztgatta és fényezte. Aztán polírozta.

A végén baráti áron kért 35t, azt a srácnak félre állt az orra...

Ennyit a hozzáállásról...

Előzmény: Szepi9xx (2914)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2921

Az dobja az első követ area_51 kolegára, akit egyáltalán oda engednek ilyen bmwhez...

Látom a fikázás megy 1000 el, de nyugodtan lehet mellé tenni a képeket, hogy ki csinált különbet!

Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2920
Helyileg hol vagy? Győrtől, Nyíregyházáig mindenhonnan képviselik itt magukat.
Előzmény: easycash (2915)
Skacifánt Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2919
Én járom az országot és nagyon sok kamrát látok.
A fényezők zöme lusta takarítani és vagy Ő vagy a főnöke sajnálja a rendszeres szűrőcserére a pénzt.
Ilyen helyen lehet polírozni.
Sokszor látom, hogy fellocsolja a kabint, hogy ne száljon a por, csak elfelejti, hogy ott meleg és szellő van: a víz felszárad, a por száll. Tehát uraim takarítani kell!!!!!!!!
Ha koszos a szűrő, a levegő kavarog, mert nem tud elmenni és keveri a port. Tehát uraim szűrőt kell cserélni!!!!!
Előzmény: Sanyi-ka (2916)
Levike Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2918
Ne itelj elsore. Az en baloldali ajtomon is van egy kb. 10cm -s resz a diszlec folso peremenel, ahol befolyt a festek. Talan emlekeztek egy teherautos beletolatott az ajtomba. Cserelni kellett, szereztem egy bontottat persze mas szinu volt.
Mikor meglattam a fenyezes eredmenyet persze nem tetszett de elegem volt a hercehurcabol kellett is a kocsi meg nem is latszik annyira.
Amugy a bukolampas celicanak allitolag ragasztott a diszlece. (hozzateszem lehetseges mert az ajto belso felen nem talaltam en sem semmi arulkodo nyomot..merthogy onnan meg leszaggatta a foliat, en magam szabtam hozza masikat.)


Előzmény: Törölt nick (2917)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2917

Diszléc sosem törik el,ha tudja az ember,hogyan kell leszedni.A patentok igen,de ilyen új autón az sem biztos.Venni kell egy marék patentot.Persze mindíg a hirtelen megoldás a nyerő,holott 20perc plussz munka amit egy 6éves is megcsinál kis kézügyességgel és teljesen más a végeredmény.

Ha én nézek egy autót,és meglátom,hogy ilyen gányolás van,ott a festékperem a léc  mellett(mert képtelenség tizedmm-re csak a lécet leragasztani) már mosolyogva fordulok is el.Aki ilyet gányoltat,az mást is "megoldat" ahogy tud,aztán jön a kapocs helyett a pillanatragasztó,a cellux,a szigszallag,az olcsó olaj és társai.

 

 

Előzmény: g_area51 (2912)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2916

miert is poliroz az ember??

 

Mert vacak az anyag,mert nem tud szépen fújni,mert kapkodás az egész:((

Pár éve még azt se tudták a fényezők mi az a polirozás,meg mi az a színmelléfújás..)

Előzmény: g_area51 (2913)
easycash Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2915

URAK! 

 

Segítséget kérnék!

 

ford scorpióhoz keresnék fényezőt kasznizás után, egy teljes külső fényezéshez, sporttársi, baráti áron!

Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2914
Az első 3 pont úgy ahogy rendben!De a 4. a legnagyobb gond!Ilyen hozzáálással nehéz jó munkát végezni!De valahol megértem,mert pénzből él az ember!De az biztos hogy ahol így állnak hozzá az automhoz oda biztos nem vinném!
Előzmény: g_area51 (2912)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2913

miert is poliroz az ember??

 

steril kamra??en meg nem lattam olyat

Előzmény: Sanyi-ka (2910)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2912

sok igazsag van abban amit irtok

de 1 nem az enyem a bolt

2 ha a diszleceket leveszik ,valoszinü hogy ujjat kellet volna venni,tulaj nem fizette

3 jutott festek oda is ahova kellett

4 minden idöre megy.idö =penz ,azt meg tudjuk nincs

Előzmény: Szepi9xx (2909)
bakter36 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2911
Jó mínőségő vízleválasztós nyomásszabályzot, hol és mennyiért lehet beszerezni?
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2910

Én sem,de tényleg nem,de úgy látom polirozva is van,számomra ez nem100%:(

3 fényezővel találkoztam eddigi nem rövid pályafutásom alatt akik nem költenek poliranyagra. Igaz náluk steril a kamra és semmi másra nem használják csak fényezésre szigorúan papirruhában.Az autó alaposan legözborotvázott leragasztott állapotban kerül betolásra a kamrába és nem átjáróház mint azt sokhelyen látom. Az ajtó csak addig van nyitva míg az autó ki vagy bekerül.Szemétmentes szép sima fényezéseket produkálnak,ritkán kell polirozni:)) Ezeken a helyeken igaz nem is 15 -20 ezer forint egy elem fényezése.

Előzmény: Szepi9xx (2909)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2909
Tényleg nem kötözködésképpen!De ahol az üveget és a körülötte lévő díszlécet leragasztják ahelyett hogy kivennék,az szerintem nem tökéletes meló,föleg nem egy ilyen BMW-nél!Persze ettől a fényezés még lehet hogy tökéletes,az már egy más kérdés hogy jutott belőle oda is ahova nem kellet volna,és ahova meg kellet volna onnan meg lemaradt!:)
Előzmény: g_area51 (2908)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2908

tökeletes melo

itt van.

Előzmény: henger fej (2903)
doca Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2907
......Nagyban függ a felhasznált fényezési anyagok mínőségétől,lehet az akár 500 is de akkor hiba nem lehet se anyagban se munkában:))....
-
Lehet bármennyi is. A kép után---- nem kell különösebben óvni, szerelni. Kopasz kaszni. Ha számítom a hátlemezt akkor 50ezer egy elem. Ezért már valóban lehet elvárás. A belső fújás bizony nagyon megnöveli a költséget... Egy hét alatt talán meg is van. Anyagra biztos elmegy 200. A nagyon jóból, amit külföldről kell hozatni...
Több okoskodás nem jut eszembe, de megkérdezem a fényezőket vajon mit lehet még kitalálni.
Vélkeményem: Az 500 sok. nincs arányban a környezettel. Ha azért ilyen sok mert nem jó az alap, akkor főleg nem szabad eddig elmenni.
Előzmény: Sanyi-ka (2899)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2906

"Láttál már hibátlan munkát?"

Láttam:)))) igaz ritkán:(((

Előzmény: henger fej (2903)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2905
Sanyi-ka!Nekünk egy rugóra jár az agyunk:)Teljesen eggyet értek veled!
Előzmény: Sanyi-ka (2902)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.15 0 0 2904
Nem mindennapi használatra lessz az auto,szigoruan jó időben megyek csak vele,van mellette másik autom is!Igazad van,nem a mai szintet hozza!Szerencsére!Nincs benne abs,asr,de nem ezektől lessz egy auto jó!Nincs szükség semmi elektronikai hokusz-pokuszra hogy az autot uton tartsd!Ezalatt rendes futómű van!A mai autokbol kiveszett az egyéniség,egyediség,egy platformra épűl az összes,egy padlólemez,egy futómű ,egy motor stb,csak a körités más,csupán jellegtelen használati tárgyak!Az autógyártás is teljesen másra épül mint régen!A mai autogyártás lényege már nem az auto,hanem a körülöttelévö szolgáltatás(pl:kötelező szervizek).Nem az a fontos hogy minnél tovább müködjön,hanem elöre megtervezetten menjen tönkre,hogy továbbra is eltartsa a gyárat!Régen ennek pont az ellenkezője volt igaz!A gyárak a jó hírnévért versengtek,persze akkor még volt értelme,mert önálloak voltak(nagyrészt)!Probáltak a másiknál jobb,tartósabb autót épiteni,hogy ezzel megnyerjék a vásárlokat,és eladhassák a sajátjukat!Mára ez teljesen kiveszett!Van néhány nagy konszern,aki felügyel számtalan márkát,és saját maga pozicionálja az autóikat!De hogy visszatérjek az első kérdésedre hogy mit érek ezzel az autóval!Lessz egy hibátlan autom amit már rég nem is gyártanak,van egyénisége,van stílusa,már újj korában ugy tervezték hogy aki vezeti annak örömet okozzon!És tudom hogy minden kör után vigyorogva szálok ki belőle és alig várom hogy megint mehessek vele eggyet!És minnél többször nézek rá,annál biztosabb leszek benne,hogy igen megérte a ráforditott pénzt,időt,energiát!És nem utolsósorban egy gyerekkori álmom válik valóra ezzel az autóval!
Előzmény: g_area51 (2900)
henger fej Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2903
"...lehet az akár 500 is de akkor hiba nem lehet se anyagban se munkában:))"

:-))

Láttál már hibátlan munkát?

Vmikor javítottam egy akármilyen autónak az egyik elejét.
Amikor átadásra került a sor, a tulaj hozza a sublert, méregeti az illesztési hézagokat, nézi a fényezés minőségét mindenféle szögből, majd megállapítja, hogy semmi sem jó.

Egyet értettem vele, amin erősen csodálkozott.

Eztán mondtam neki, hogy mi a másik elejét csináltuk. :-)
Előzmény: Sanyi-ka (2899)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2902

Lehet,hogy öreg és csotrogány de legalább van külömböző formaviláguk, van egyéniségük és még tovább megyek:személyiségük..:))) A mai autók mind a tömeggyártás műanyag és elektronikai hulladéka!!!!!!!!!! Az autógyártás kb egyidőben befejezödött a krómlökhárítók gyártásával.:(((

 Sokkal szivesebben restaurálok egy öreg csotrogány karosszériát mint lecseréljek egy agyonhorganyzott szaron egy felfújt buborék sárvédőt vagy egy műanyag homlokfalat:)))) Arról nem is beszélve,hogy a régi(krómlökhárítos) autókon nem kell restartolni a computert ha a szomszéd lova erösebbet szellent és már ettől esetleg megzavarodik.:))))))

Előzmény: g_area51 (2900)
HA-SLN Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2901

Sziasztok!

 

Szeretnék eladni egy teljesen új! bontatlan álapotban lévő profi retus airbrush pisztolyt!

 

Dűznije 0.25mm, és állítható a levegő/festék keverékarány a fújás közben, illetve előre is beállítható. ezen túl lehet állítani a porlasztás minőségét is!

 

Fémből van, és krómozott az egész felület kívül/belül, így minden festékhez használható!

 

Fényezőknek kiváló problémás helyek precíziós festéséhez, és kiváló a mikrojavításokhoz is. Írtó vékonyan lehet vele festeni, és minimálisan 2 miliméternél keskenyebb területen terít!

 

Ára: 19.000.-

 

Email:ha-sln@freemail.hu

Tel.:06-30-263-15-01

 

 

g_area51 Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2900

nem a penzre gondoltam.

nem is kell 2006os vagy 2007es evjaratu autoval jarni,de

 

most mit ersz azzal hogy van 1 gyönyöru 72es 80 as vagy akar 85ös evjaratu autod??mar nem a mai szintet hozza.abs-asr-klina ilyenekre gondolok.

en is akartam magamnak e21es bmw restauralni,de vagy a penz vagy az idö hianyzik.gyönyöru lesz az nem vitas de akkor is csak 1 öreg  csaotrogany marad-nekem ez a velemenyem.

es akkor ha szep idö van kiveszi az ember 7 vegen 1 kis körre??es a tesco parkoloban a paraszt a nagy luxusautoval vagy a kis parasz oda all ,olyan közel, hogy ajtot kivagva,na ebbe nem is gondolok bele.mas nem vigyaz ra!! 

.ha legalabb lenne csere-valto rendszam(1 rendszam-akar 5 vagy 10 auto,es a legnagyobb utan fizetsz adot,es kötelezöt)de meg az is

Előzmény: Szepi9xx (2897)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2899
Nagyban függ a felhasznált fényezési anyagok mínőségétől,lehet az akár 500 is de akkor hiba nem lehet se anyagban se munkában:))
Előzmény: doca (2889)
Max-i Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2898
No ezt a velemenyt NAGYON osztom !!

ui: en is eppen osszefele rakom teljes felujitas utan a Golf 2-esemet.

Maxi
Előzmény: Szepi9xx (2897)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2897
Az autora áldozott munkára és pénzre gondolsz?Ha anyagilag gondolod akkor valószinüleg nem,nem éri meg!De azt nem értem hogy miért rögtön az anyagiakra kell asszociálni?Nem mindig a pénz körül forog a világ!Egy autót csak anyagi megfontolásbol érdemes szerinted rendesen,korrektül,nem összegányolva megcsinálni?Szerintem NEM!!!Mindig is ilyen autot akartam,volt is már néhány,de állapotukat tekintve,hát.........Ezt az autot magamnak csinálom,nem akarom eladni,nem ezen akarok meggazdagodni,és tudni fogom hogy nem esik szét holnapután,és a szépen csillogó fényezés alatt nem akar kirohadni a lemez!Bár tudom hogy ez a szemlélet egyenesen ellentmond sok "szaki" elveinek,mert sokaknak egyszerübb egy vödör gittet felkenni,mint rendesen megcsinálni vmit!
Előzmény: g_area51 (2896)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2896
megeri ezt neked???miert ragaszkodsz hozza???
Előzmény: Szepi9xx (2895)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2895
A 3cm természetesen a vastagságra értendő!
Előzmény: Szepi9xx (2894)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2894
Itt a kép az elejéről!Frankón látszik az előző mesteremberek elsőosztályu munkája 3cm egybefüggő takony az orrlemezen fel poppszegecselve hogy le ne essen!Hát ilyet nem szeretnék,de remélem ezzel nincs semmi gond!Azért nyugtass meg hogy ez a megoldás nem mindennapi!Vagy csak az én elvárásaim tul nagyok?Egyébként azóta már az eleje is kivan cserélve!
g_area51 Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2893
hat ha mar van  fenyezöd kivancsi vagyok a vegeredmenyre
Előzmény: Szepi9xx (2892)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2892
Nyilván a "csak" fújás alatt a komplett szakszerü fényezést értem,gitt,szórógitt,fény stb de ezt ti jobban tudjátok!Ha eddig nem derült volna ki nem arra törekszem hogy a "szomszéd" a garázsba óccsóért ifa kompresszorral lefújja!A fémtisztát meg csak azért irtam mert igazán tökéleteset csak arra lehet csinálni,főleg ha az elözö fényezés minősége hagy kivánnivalót maga után!Egyébként már vittem volna fényezőhöz amikor kaptam hozzá sokkal jobb állapotu hátsó sárvédőket mint amiket egyszer már felrakattam,és csak ezért simán szét lett vágva az autó mégegyszer csak hogy minnél jobb legyen a végeredmény!Azthiszem ez sok mindent elárul!A távolság nekem pedig a legkevésbé sem akadály ha arról lenne szó,de már megvan a fényezőm kössz!Van terepjáro,trailer a kaszni alá meg csináltam egy kerekeken mozgathtató keretet!Karosszériáshoz is 50km-re hordtam többször is!Az itt látható kép óta sokat változott az auto,nem igazán van rajta azokbol az elemekből már.
Előzmény: g_area51 (2890)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2891

"A fényező sokáig nem ilyen szakma volt,mezítlábas gyerekek végeztek,és 25-30 éves korukra 2házuk,4kocsijuk,nyaralójuk volt..ennek a világnak vége,letünt "

de nagyon vege:))))))))))))))))))))sajna

 

a masik

Nemsokára szinte ennyi fényezés sem lesz,az eddig istenített "nyugaton" ha egy autót megtörnek,vagy komolyabban meghúznak,inkább eladja a tulaj 90%ban,inkább vesz másikat.

 

na ez nem igaz.!!!!!

pl mondeo eurotax alapjan er vetelben!!!!!!!9000eurot

a kar 6500€

a maradekot kifizeti a kereskedö,ö megcsinalja 1500ert MAX!!!!!!!!!!!!! es eladja majd 10ert 11e€helyett

na mennyit keresett-igaz most ceges auto eseteröl beszelek

 

vagy maskepp nezve-2500 az auto ertek ugye 9000-6500=2500€

autot eladod töröttrn 5000ert es te kerestel vele 2500€ 2!!!!!!!!!! nem vicc ket nap alatt

 

 

a masik

mar nyugaton sem cserelik az autokat 1 törött lökös miatt.1 mert lizing vagy hitel es mind cascos es azt fizeti a biztosito,es a masik hogy az eurotax miatt akkorat buk a vevö hogy inkabb megcsinaltatja-kap hozza meg 1 takaritast kivül -belül azt örül

Előzmény: Törölt nick (2888)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.14 0 0 2890

"Vagy nem?"

hat nem,

 de esküszöm ha tenyleg fentiszta es csak fujni kell beszelek a szomszedommal es ha csak!!!!!!!!!!!!!!!!fujni kell lefujom neked ,de sem szep sem lessz sem tartos 1 komponensüvel,es

 

ugyanugy fog csilogni mind 1 lakkreteges

 

de gondolom neked nem ez kell

 

az valoban jo hogy nem kell szerelni de hordokon hogy jon le az auto dunaujvarosba

 

ha tenyleg összedobod szegeny porschet akkor inkabba penzt kölsd antikorakra.jobban megeri.

 

fotozd mar le legy szivesa motorhaztetöt több szögbol ,allasbol is,

amit feltettel az keves

Előzmény: Szepi9xx (2887)
doca Creative Commons License 2006.05.13 0 0 2889
arra az autöra sok a fél milla. gondolom olyan 300 körűl. egy vélémény!
Előzmény: Szepi9xx (2884)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.13 0 0 2888

Az átlag fényező arra van ráálva,hogy ki sem szedi az elemet,odaviszik a sérülést,kicsit kittel,kicsit ködöl,20rugó+anyag per elem.Egy ilyenből megvan 10-20 egy nap,aztán persze mind sír,hogy nincs meló,mert a márkaszervíz c. gányoldák elszippantják már ezeket az elemcserés ügyfeleket is.

Autó felújítás,valódi komplett javítás:más világ.

Persze ott dolgozni is kellene,látástól vakulásig..ahogy sok szakmában kell is,gombokért,és mindíg te vagy a hülye,ha jó amit csinálsz ha nem.

A fényező sokáig nem ilyen szakma volt,mezítlábas gyerekek végeztek,és 25-30 éves korukra 2házuk,4kocsijuk,nyaralójuk volt..ennek a világnak vége,letünt.

Nemsokára szinte ennyi fényezés sem lesz,az eddig istenített "nyugaton" ha egy autót megtörnek,vagy komolyabban meghúznak,inkább eladja a tulaj 90%ban,inkább vesz másikat.Nemsokára a kishibás autók tőlünk is pl ukrajnába távoznak,borsos áron,ahogy a régi,itt már szinte csak bontani jó vasakat is örömmel megveszik odaát.

 

 

Előzmény: Szepi9xx (2887)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.13 0 0 2887
Ha arról lenne szó simán költenék a fényezésre simán fél milliót,de szerencsére nem kell mert olcsóbban is megcsinálják!De miért is kéne félmillót költeni?Gyakorlatilag a fényezőnek könnyebb dolga van mintha odavisznek egy autót lábon hogy fújja le,mert itt szerelnie semmit nem kell,csak egy kicsit több odafigyelést várok el tőle!Egyébként az autó hobbi szinten készül épp most lessz egy éve,és még messze az első kör,az igaz hogy a munka java részét szakemberekre bizom,de ez így van rendjén sztem!Nem értem mi az irdatlan meló ezen?Kapsz egy fémtiszta kibelezett kasznit és a lehető legjobban fényezd le,ennyi!Ennél jobbat kivánni sem lehet egy fényezőnek!Vagy nem?
Előzmény: g_area51 (2885)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.13 0 0 2886

Érdekes,akinek van fényező ismerőse,ruppókért újítja fel a kocsijait sorban.

Már így,hogy ő lemezre bontja,arra semmi garancia,kilakatolja vagy lakatoltatja ahogy tudja,aztán szépen lealapozzák,belökik a műhely sarkába,és aki amikor ráér csiszolgat rajta.Következő réteg,ugyanez.Zsírtanítani és fújni csak 1 szer kell,a legnagyobb darab a csontváz,amire sok anyag megy,meg el is folgalalja a kamrát(már aki ott csinálja,szerintem máshogy nem érdemes).Azzal meg kivárják a "holtidőt",mikor nem nagyon van más nagy meló.Érdekes,max 1-2 hónap alatt vissza szokott jönni a gyárival összetévesztehtő minőségben festett kasztni.

 

Az 500e viszont kb reális,még haveri alapon is.Mielőtt az ember ebbe fog,ezt meg kell gondolni.

 

Lehet olcsóbban is,nem kamrában,olcsó anyag,udavar sarka,kis kompresszor,haver fúj én drukkolok..sok fokozat van a kettő közt,de az eredményen nagyon látszik hogyan készült.(hát még a tartóssága..ajvé)

Utóbbi helyett ajánlanám az ecsetet,hengert és a tecsos zománcfestéket,a végső minőség hasonló.Ez saját tapasztalat sajnos.

 

Előzmény: g_area51 (2885)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.13 0 0 2885

amit te akarsz az szep dolog.

1 nem fogsz mondjuk fel misit csak a festesre költeni,vagy többet.

ez olyannak jo aki hobbi szinten csinalna maganak evek alatt.

 

2 amit te kersz az mer restauracio es az az ar 2-3x osa is lehet

 

senki nem fogja neked ezt elvalalni mert irdatlan!!!!!!!!!!melo

Előzmény: Szepi9xx (2884)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.13 0 0 2884
Természetesen nem fillérre pontos árkalkulációt kértem,csak egy megközelitő értéket hogy mégis mi a reális ára egy ilyen munkának!Mivel itt már többen érdeklődtek ilyen ügyben úgy hogy még fényképet sem tettek fel(utoljára ha jol emlékszem golf1 cabrio),mégis kaptak konkrét választ!Ezért bátorkodtam én is megkérdezni egy fényképpel segitve a jobb rálátás érdekében!
Előzmény: doca (2883)
doca Creative Commons License 2006.05.12 0 0 2883
Valami oka biztos van hogy válasz nélkül hagynak. Képről nehéz felmérni a problémát. Egy fényező más szemmel látja az autót. Igazából nem is autót lát- inkább felületet. Abból pedig sok féle van. Sok volt a kérdés: ha én veszem, ha ő adja. Nem lehet így felmérni. Vegyél két doboz kittet két kiló szórót stb. És ha nem elég azt hiszed mindent adtál, ha marad akkor betudod a fizetségbe? Csiszoló anyag, hígító, zsirtalanító, óvó anyagok stb.http://imgfrm.index.hu/imgfrm/9/8/0/9/THM_0001509809.jpg
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/9/8/0/9/THM_0001509809.jpg
Előzmény: Szepi9xx (2833)
Adamot Creative Commons License 2006.05.12 0 0 2882
Az elözö szólásom félre ment bbocsi.
Adamot Creative Commons License 2006.05.12 0 0 2881

GTI 16 V

 

ha megvan az a toronymerevítő amit irtál akkor vevőlennék rá.

 

  Hali : Adamot

Adamot Creative Commons License 2006.05.12 0 0 2880

hali

 

Tud valakiesetleg olyan oldalt a neten ahol lehet szinkódokat nézni???

 

  Köszi : adamot

Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.12 0 0 2879
Sziasztok!A 2833-as hsz-ra válaszolna nekem vki hozzáértő?Mert konkrét választ a lényegre,vagyis az árra senki nem válaszolt!kössz!
doca Creative Commons License 2006.05.10 0 0 2878
A kompresszor teljesítményét nem lehet ennyire kicentizni. Vagy elég vagy nem . Kell hogy tud mennyit tud teljesíteni, van adattábla. Esetleg furat-löket, hengerszám fordulat stb. kiszámitható. Amennyiben olyan határeset hogy csak épp egy tipusú pisztolyt fed le, akkor a légsűrítőd biztos hogy kevés. Ne merüljünk bele. Ifa kompresszorral nem lehet fényezni és kész. Bár ez a 150 liter megtévesztő lehet. Mint a 6 köbméteres oxigén palack.
Előzmény: bakter36 (2877)
bakter36 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 2877

doca: és a HVLP pisztoly fog müködni egy átlagos kompresszorral? mert ugye igaz, hogy alacsony nyomással dolgozik (pl 4helyet 2,6Bar) de ugye 3-4szer több levegőmennyiséget kell szolgáltatni a pisztolynak (kb. 150liter/perc) mig egy átlagos phneumatikus eszköz ennél kevesebbel is beéri.......

Amugy én is ilyet szeretnék beszerezni....de lehet kevés lesz a kompresszorom hozzá...

doca Creative Commons License 2006.05.09 0 0 2876
Vannak itt nagy spillerek, ők tudják jobban. A bázis kifújása nem feltétlenül a düzni mérethez kötött. Szépen ködölő pisztolynak lehet akár 1.5 is , míg a rossznakn akár kisebb, mégsem lesz jobb. Biztos kell gyakorlat nem kevés a megfelelő hangoláshoz amiben sok minden van még a fúvókán kívül. Szóval kifújni én is kitudom akár a metált is. De nem teszem, mert erre vannak emberek....
Magamnak esetleg hobbyzok. Tudom ezt teszi mindenki.... a sajátjával.
Előzmény: kacagógerle (2874)
doca Creative Commons License 2006.05.09 0 0 2875
Nem mondhatok tippet. Annyira nem értek hozzá. Én magamnak HVLP 1.3 düzni, felsőtartályt vennék és veszek. A SATA nagyon jó biztos, de nekem nem az a fő szerszámom, így annyit nem áldozok pisztolyra. Ja és ha nem kazánt akarsz festeni akkor a z alsótartályt felejtsd el. Szerintem. :-)
Előzmény: bakter36 (2872)
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.09 0 0 2874
Metálhoz mekkora düznit szoktak használni?
Előzmény: doca (2871)
bakter36 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2873
bakter36 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2872

doca! Köszi az infot! Néztem ezeket is....nem rossz ajánlat! Csak akkora a kinálat, hogy nem igen tudom mit is érdemes venni....nincs tapasztalatom egyikről sem....

1 pisztolyhoz 1 düzni jár igaz? mennyi ezekhez utolagosan más méretű?

A H.V.L.P. rendszerű pisztolyokat hagyományos kompresszorról tudom használni igaz? csak a porlasztási elvében más...illetve korszerűbb (jobb hatásfok,kissebb nyomás)

Kaptam még pár ajánlatot:

Asturo BBS/HVLP - ára 24800.-Ft + áfa. Minden fúvókamérettel.

A bolti feléért:

Valami Sata felső tartályos kopintott piszoly 30ért, (de ezt holnap nézem meg közelebbről)

Schneider Optimal 2001 HVLP felső tartályos 1.3as vagy 1.5 düznivel - 25ért

Schneider HVLP alsó tartályos 18ért

Devilbiss pisztolyok kicsi és egy nagy kombinációba böröndbe ez is HVLP rendszerűek+düzni 80ért

Sata kicsit börönd (2 db pisztoly 1,3 düznivel) szintén 80ért

Egylőre ennyi a választékom....

Na most ár és használhatóság függvényében mit választanál?

 

doca Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2871
bakter36! Iilyesmi árak vannak, és feljebb. Neked talán a 6111 éppen mindenben stimmel. Gondolom mivel így tetted fel a kérdést - a 80 ezressel sem jutnál többre. Piaci bóvlit mégse vegyél.

JA-HVLP-1080G PROFESSIONAL H.V.L.P. szórópisztoly, korrózióálló düzni készlet, 600 ml-es felsőtartály; düzni méretek: 1,0; 1,4; 2,0; 2,3 mm
43.300,- Ft + ÁFA

JONNESWAY pneumatikus felsőtartályos szórópisztolyok:

JA-6111 pneumatikus PROFESSIONAL szórópisztoly, korrózióálló düzni készlet, 600 ml-es felsőtartály; düzni méretek: 1,2; 1,4; 1,7; 2,0; 2,3 mm
23.500,- Ft + ÁFA

JA-6112 pneumatikus MINI szórópisztoly, korrózióálló düzni készlet, 025 ml-es felsőtartály; düzni méretek: 0,8 mm
27.300,- Ft + ÁFA

JONNESWAY HVLP rendszerpisztoly:
AS-0001

H.V.L.P. szórópisztoly, korrózióálló düzni készlet 34.900,- Ft + ÁFA


JONNESWAY HVLP alsó- és különtartályos szórópisztolyok:


AS-0001A
H.V.L.P. szórópisztoly, korrózióálló düzni készlet, 1 lliteres alsótartály
40.000,- Ft + ÁFA
Előzmény: bakter36 (2860)
henger fej Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2870
Az biztos!!
A "da-da"zós tanulóm úgy kiköszörűlte a motorháztetőn és a köténylemezen a kavicsfelverődéseket, hogy inkább kicseréltem. :-))

De... jó fuvaros lett. .-)))
Előzmény: Sanyi-ka (2869)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2869
De csinálhat,behullámosodik a lemez. Még köszőrűléstől is!
Előzmény: Szepi9xx (2865)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2868
Sztem, meglobbosodhat a lemez.
Előzmény: Szepi9xx (2865)
HA-SLN Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2867

ELADÓ egy ÚJ!! Airbrush dekor/retus festékszórópisztoly!

 

Dűznije 0.3mm, így rendkívül vékony sávban teríti, és porlasztja tökéletesen a festéket.

Belső porlasztású, fújás közben is szabályozható a festék/levegő keverékaránya.

 

Mikrojavításokhoz, egyéb kocsira pingáláshoz kiválóan alkalmas!

 

Ára: 15.000.-

 

email: ha-sln@freemail.hu

tel.: 06-30-263-15-01

 

 

fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2866
Nem értem a kérdést!
Előzmény: g_area51 (2864)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2865
Kössz a választ,akkor egyeztetetek a mesterekkel és átdumáljuk a dolgot!A hőlégfúvótól megtud lágyulni a lemez???Azért az nem csinál akkora hőt nem?
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2855)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2864

hy

hol nyaraltal???

Előzmény: fényezők gyöngye (2863)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2863

Ezért van jelentős szerepe a fényezőkamrában való fújásnak és szárításnak.

Igy nehéz megmondani a hiba valódi okát de valószínűsíthető hogy a térhálósító/edző/ lehet a hibás mivel az edzők eléggé érzékenyek a levegő páratartalmára és ez befolyásolhatja a végső száradás idejét is.

Ha mindez kamrában történik és- bizonyíthatóan nem alapanyagproblémára vezethető vissza- akkor ez a jelenség nem fordulhat elő!

Másik dolog: Célszerű rendszerbe használni az anyagokat a későbbi problémák és reklamációk elkerülése végett.Ugyanis ha a forgalmazóhoz visszamész reklamálni és netalán bevizsgálják a munkadarabot  rájönnek,hogy nem azonos rendszerű terméket használtál, a garancia ugrott!!:((((

 

Előzmény: miki_sys (2861)
calathea Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2862

Sziasztok!

 

Bp-n keresek autó fényezőt.

A hátsó lökösen lett kb egy 10 centis meghúzás 1 centi vastagon.

 

Kb. mennyibe kerülhet? Metálfény

 

Köszi!

miki_sys Creative Commons License 2006.05.08 0 0 2861

Sziasztok! A télen festettem egy kocsit Dupont festék (fekete metál) Mobihel lakk. Minden ok míg a nap rá nem sütött. Amikor a nap rásüt felmelegszik és a lakk megpuhul. (a köröm belemegy). festéskor hozzá lett adagolva a megfelelő térhálósító. Kb 20-22 fok volt fújáskor, később csökkent a hőmérséklet. Ha valaki találkozott már ilyen problémával legyen szives írja le, hogy mi eredményezheti ezt a problémát. Azóta nem volt ilyen problémám. Talán a hőmérséklet nagyon leesett?

Az okozhatja ezt a problémát? Vagy a lakkal nem stimmelt valami?? Előre is köszönöm a válszokat.

bakter36 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2860

Sziasztok! Vásárlás előtt állok.....Milyen szórópisztolyt érdemes venni? 30körül szánok rá max!

doca Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2859
Közelben lakó, modellező, hobbizó emberek!

Első kis kabinomat odaadom érdeklődőnek néhány csereüveggel együtt. Kisebb darabokhoz alkalmas- nyíilván méreténél fogva. Nincs mindenütt homokszem!! Hobbizni éppen elég. Esetleg érdekelne engem egy legalább 2000ccm motorblokk, csakis a blokk a forgattyús részével. semmi vezérmű és hengerfej. Olajteknő igen.
A kis kabinra visszatérve. Gyomaendrőd. Közelről jöhet érte bárki, viheti.- amilyen távot még megér-.. A következő vasárnap estéig(14.-e) tartom. Azután elvitetem a többi kacattal. Csak mail-ben érkezett érdeklődést veszek figyelembe.
g_area51 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2858

ha  rendesen van megfujva-ködölve- akkor sikerül a polir is

1/2 lakk fel higitoval menni fog az hidd el

Előzmény: niváskarcsi (2832)
tommy003 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2857
Köszönöm Szépen! Ilyesmi segítségre gondoltam... :)
Előzmény: henger fej (2856)
henger fej Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2856
"Elég csak a másik szint megcsiszolni, zsírmentesíteni, vagy mit kell még tenni?
Mert a nem színrefújtnál tudom hogy sokmindent kell..."

Nagyjából úgy van, ahogyan írod, de kell bele a "rugalmasító", mivel műanyagról van szó!
Bár ahol keverteted a festéket, majd úgy is mondják.:-)
Előzmény: tommy003 (2854)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2855

Azt mondja a tesóm, az olyan nagy felületeket kár bolygatni amit belső odlalról is tudsz ellenőrizni, hogy ép és sértetlen(pl.:motorháztető és tető), javítsd ki rajta a hibákat és cső, nem kellene gondnak lenni.

 

Ha mindenképp elakarod a festéket távolítani rólla kromofág vagy durva csiszolópapírral le rólla.

Előzmény: Szepi9xx (2845)
tommy003 Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2854
Köszi a segítséget!
Először is nem kell rögtön általánosítani. Ha elsz..om, nem szaladok szakemberhez...
Kb 1 hónapja javítottam a motorháztetőt, eléggé rohadt az eleje. Megcsiszoltam legitteltem alapoztam, majd a javított részt színre fújtam. Kb 4000 Ft sem volt...
A fényező meg azt mondta dobjam el a motorháztetőt, mert már 1x volt javítva, és túlságosan rohadt, vegyek másikat (kb15e) majd azt lefényezi kb 15ért. Azaz 30e lett volna, ehelyett megusztam 4ből.
Tudom hogy nem minőség, lehet 1-2 éven belül újra csinálhatom, mert előjön ismét a rozsda. De nem fogok csúf autóval mászkálni... 30e-t meg nem költök rá...

A lökösnél az érdekelt csak, hogy a gyárilag színrefújtnál mi a teendő, mert eddig csak fémmel dolgoztam... Elég csak a másik szint megcsiszolni, zsírmentesíteni, vagy mit kell még tenni?
Mert a nem színrefújtnál tudom hogy sokmindent kell...

De hát ha ezt nem lehet megkérdezni, akkor már itt se vok....

üdv: Tommy

Géptető előtte utána....



Előzmény: Sanyi-ka (2850)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2853
:))))) Az hagyán de a példából(De van ám! Pl lágyító) még kihagytam a szakértelmet is.))))
Előzmény: henger fej (2852)
henger fej Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2852
Ezt lehgytad:
Punk-Tum!!!
A @va életbe!!!!!!

Ezt most jól megmondtuk, megkapták ám rendesen:)))
Előzmény: Sanyi-ka (2850)
doca Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2851
Ebbe az utcába Te vittél be! Nekem ilyenhez nem fülik a fogam, a galvánozás meggyőzőbb.Mint ezek is. Csavarok is vannak.
Előzmény: Szepi9xx (2844)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.07 0 0 2850

De van ám! Pl lágyító. Nekem tökmindegy de teler a tö..m azzal,hogy mindenki maga javítja az autóját,elszarja és ezek után elmegy egy javítóhoz,hogy hozza rendbe,majd megsértődve távozik mikor el van hajtva a műhelyből.Ez a kis ország tele van autóhoz "értő" emberekkel akik számtalamszor még nekünk szakembereknek is megmagyarázzák,hogy kell autót javítani.:(((((( Mindenki maradjon a kaptafájánál és minden rendben lesz.

Ha megvásárolod a jómínőségű és kellő mennyéségű,szükséges anyagot mindjárt rájössz,hogy nem is érdemes nekiállnod egy lökhárító fényezésének!!!:))

Előzmény: tommy003 (2849)
tommy003 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2849
Hát azért nem biztos... Egy lökhárító fényezése kb 10-15e pénz. Ha meg nem kell hozzás semmi egyéb, akkor a víz + csiszolópapír + festék kb 2-3e pénz...
De ugye ez érdekel, hogy csak ennyi kell, vagy egy lökhárítónál van valami spec dolog is?
Előzmény: Sanyi-ka (2842)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2848

pont erre gondoltam, de majd holnap az öcskös megmondja, hogy ő hogyan csinálná.

Előzmény: henger fej (2847)
henger fej Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2847
Kromofág, mechanikus tisztítás _hő nélkül_, vagy vmi hasonlót.:-)
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2846)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2846

Lehet az igazi szakértők lehúrrognak majd, de nem jobb lenne valamilyen vegyszerrel eltávolítani a festéket? Az nem károsítja a fémet szerkezetileg. Mert a homokfúvó és a hőlégfúvó az igen.

 

Holnap rákérdezek a tesómnál,ő mit mond.

Előzmény: Szepi9xx (2845)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2845
Hello!Nem telibe lessz homokszórva,de gondolom az érdekel miért távolittatom el a régi festéket!Mivel az autónak szinte minden eleme más festékkel van fújva,és szinte már sehol nem gyári,a legjobb eredmény szerintem(és mások szerint is) csak így érhető el,mivel így biztos nem fog az esetleg rajta maradt régi gitt,festék stb ledobni magárol az újj réteget!Persze ha mindenhol jo állapotu gyári fényezés lenne akkor eszembe se jutna fémtisztára pucolni!De ha nem így van javitsatok ki!
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2843)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2844
Erre gondolok én is hogyha külön lefújják a csavarokat,akkor azok felcsavarozásnál biztos lepattognak!De én meg úgy gondolom hogy egy gondosan frissen fényezet autót nem rögtön kisecsetes javitással kéne kezdeni,még ha csak egy csavarfejről van is szó!Erre nincs semmilyen megoldás?
Előzmény: doca (2841)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2843
Szia, miért kell telibe homokfúvózni? Ahol nem korrodált és ép a festék ott miért bolygatod?
Előzmény: Szepi9xx (2833)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2842
A házi javítás legegyszerűbb és legolcsóbb módja ha elviszed szakemberhez!:)
Előzmény: tommy003 (2839)
doca Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2841
Valamilyen sorba állítást lehet rögtönözni a csavarok ill. anyák festéséhez..- a baj szereléskor lesz. Lepattogzik. Ilyenkor kis ecset....
A hőlégfújóval vigyázz! Azzal is megpuffaszthatod a lemezt rendesen, aztán nem lesz aki visszasteklizi.
Előzmény: Szepi9xx (2838)
Twingos Creative Commons License 2006.05.06 0 0 2840

Hello !

 

Valami "széparcú" unalmában kulcsal végighúzta a motorháztetőt és a jobb hátsó ajtót ,elég mélyen .Voltam pár fényezőnél és mondtak ezt is - azt is.Valakinél a 2 karc eltüntetése 28000 Huf/db és volt olyan is aki megcsinálja 20000 ért a kettőt.Az eltérés árban elég nagy.Természetesen a gép metál szürke.Állítolag ezt nehezebb javítani.Tanácstalan vagyok.Mindkét ficskó elég szimpi volt,vannak refereniiáik is ,de ha belb...ák akkor ,mi van.Valakinek hasonló tapasztalat ,vagy valami jó hely ?(Budapest)

tommy003 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 2839
Sziasztok! Ma vettem egy Astra F gyárilag színrefújt zöld lökhárítót. Az autóm viszont fehér. Az lenne a kérdésem, mivel házilag szeretném megcsinálni, hogy mit kell csinálnom vele? Elég csak megcsiszolni, kicsit durvával, majd vizessel, és mehet rá a festék? vagy mi lenne a menete? köszi
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.05 0 0 2838
Ami nekem örök rejtély!Ha külön fujják az elemeket,tehát nem az autón ,akkor a csavarokat hogy fujják le ami tartja őket?Vagy ilyenkor azok nem kapnak festéket?
Előzmény: doca (2836)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.05 0 0 2837
Csak az élek lesznek homokszórva,az egybefüggő sima felületek pedig hőlégfúvó+spakli duó!
doca Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2836
Néhányszor le és fel az ajtókat, gépháztetőt, csomtértetőt stb. Esetleg sárvédőket le-fel. Ha már ilyen alapossággal kéri a rendelő. És ez így van jól. Az ilyen meló sikeresebb, de lehet drágább mint a -"ragasszuk le és 'hagy menjen".
Homokszórás...... a nagy felületeket csiszolja le a fényező. Egyeztess vele!
Előzmény: Szepi9xx (2833)
Hamilkar Barkas Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2835

Gyerekek, a kérdésemből talán süt a hozzá nem értés: van olyan, hogy a lakk kopása, sérülése esetén kizárólag lakk fújása történik? szóval festék marad a régi, és ez a régi festék-lakk felület valamilyen polírozás, csiszolás után kerül lakkal fújásra.

?

 

HB

Sanyi-ka Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2834
Ha telibe homokszóratod akkor már semennyiért,mehet a kukába ha nem vigyázol!!!
Előzmény: Szepi9xx (2833)
Szepi9xx Creative Commons License 2006.05.04 0 0 2833
Sziasztok!Egy egyszerü kérdéssel zaklatnálak titeket!Ezt az autot mennyiért lehetne lefényeztetni,szigoruan No1 minőségben?Kivűl belűl kellene.Úgy hogy a festéket és a hozzávalókat én veszem,tehát csak a munkadíj érdekelne!Vagy a másik verzio ha mindent ő szerezz be én csak elviszem hozzá,egyébként narancs gyöngyházmetálra szeretném!És még egy fontos info,az autó fémtisztán fog a fényezőhöz kerülni,homokszórás után!És még a képen látható állapotnál is jobban szét lessz szerelve,tahát szerelnie egyáltalán nem kell!Kössz!
niváskarcsi Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2832
Persze,nem festékkel gondoltam,a telibe fújást.Hanem lakkal,ha részfényezésnél,nem sikerül az elpolírozás.Akkor már csak a telibe lakkozás segít.Hibázunk,tehát vagyunk.
Előzmény: g_area51 (2828)
GTD Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2831
Köszi a választ!!

"gyari festest nem.ha festve volt akkor a gyari szint ala menj"

ez most mi is akar lenni pontosan??
Csiszoljam le a gyári festék alá?? Vagy a gyárit hagyjam rajta és csak addig csiszoljam hogy tapadjon a köv. réteg???

A tisztán látás kedvéért egy 83-as G1-ről lenne szó, nem mai darab itt ott rozsdásodik:)
1. szélvédő alja
2. hátsó ajtó (ez lehet cserés lesz)
3. csatorna a tetőn 2 kis helyen
amúgy tavaly lett kilakatolva mindenhol máshol (ívek, küszöb, első sárvédők)

Kéne rajta húzni egy centit a bal oldalon mert ennyi van a két oldal közt(belémrongyoltak, szerencsére még a lakatolás előtt:)) ) ez mennyire macerás??

Valami spéci amcsi kivitel lehetett annó mert a teteje úgy néz ki mintha sajtreszelővel végighúzgálták volna hogy jobban ragadjon a műbőr tető(ez csak tipp) és az első oszlopon látszik is hogy színbeli eltérés is van.

Ha minden igaz akkor a gyári fény van rajta, vagy telibe lett fújva kívül belül, mert én nem találtam nyomát más szineknek:)) Ja és piros, ez a szín maradna is többé kevésbé, megbolondítva egy fekete csíkkal alul és egy fehér tetővel.

Valami jófajta vörös színe nincs a standox-nak, mert a gyári MarsRot annyira nem jön be.

Ja és még valami, mennyi festékre lesz szükségem kb?? Mert ugye az egész témát magam szeretném elkövetni:))) Ha elkészül biztos lövök fel képet, ha jó ha rossz, lesz mit kielemezni:))

Bocs a hosszért:)

GTD
Előzmény: g_area51 (2829)
Adamot Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2830

g_area51

 

Hát már néztem a :Mik san ,PoHu TLX,Birner, Bárdi, Láng Auto,Iharos és Tsa, Esma.

Na ezeken a helyeken nem volt.

  :((((((((((((((((((((((((((((((((((

 

Ha van valami szólok.

 

  Hali :Adamot 

Előzmény: g_area51 (2827)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2829

gyari festest nem.ha festve volt akkor a gyari szint ala menj.

180 as .füller,majd 320 as csisz,azt 800 es ra bazist azt lakkot

ha meg gittelni is kell akkor gittt ,simitas 80-180 azt a töbi siman a füllertöl

 

sikkenst ismerem azt tudok mondani ha erdekel,de mar csak hetfön leszek

Előzmény: GTD (2823)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2828

azert nem kell az egesszet festeni ahogy te mondod.legalabb is a hatso sarvedot nem.

piros-piros közt bazis.piros-sarga-lakk,es a sarga lila között ködölni,majd polirozni.csiszolasgitteles nelkul,es füller nelkül+ festes ,szaradas,polir kb 3ora

azaz 3x nem tom mii a festö otthoni tarifaja,10-15ezer?-akkor 30-45ezerFT

Előzmény: niváskarcsi (2825)
g_area51 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2827

kerekiv unixot probald.

 

ha valamit kiagyaltal szolj-akar mailben

Előzmény: Adamot (2824)
niváskarcsi Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2826
Szia Gerle.Nem ölnek lakatost,nekik is dolgozom.Olvasgatom a topicot,csak hagyok másokat is érvényesülni.
Előzmény: kacagógerle (2821)
niváskarcsi Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2825
Mostanában elég sok,nagy Audit javítottam.Nem tudnám,megmondani mekkora erőtől sérülmeg,maradandóan.Itt elég vékony,kb 0,7mm vastag a lemez.Viszont jó merev a formálya miatt,ezért kis erőhatásra is maradandó sérülést szenved.Vagy úgyhagyod,vagy fényezteted.Ha az autó színe engedi,akkor foltban is fújható,ha nem akkor ,a hátsó sárvédővel együtt kell lakkozni az egészet.Ami a szét összeszereléssel együtt elég nagy munka,ezért drága is.Ha érdekel,leírom a szakszerű munkafolyamatot.Valószínűleg az újmódi.varázsjavítások nem alkalmazhatóak,mert az idom belulről is teljesen zárt.
Előzmény: Raffaello21 (2820)
Adamot Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2824

Sziasztok

 

Szeretnék infót kérni tőletek .

Hol a sunnyogos lápos köszvényes nyavajában lehet szerintettek VW Golf I Cabriohoz Hátsó javító iveket(jobb, bal ) kapni.

A Sima Golf I 3 és 5 ajtósé nem jó sajna:(((

 

 

g_area51

 

Gondolkodtam az ötleteden jó az ötlet :))

Nem tudom mikor lessz belőle valami mert mint irtam nem nagyon kapok jav.ívet.

De az ötlet jó nagyon jó, és még talán kivitelezhető is.

 

 

  Köszi : Adamot

 

GTD Creative Commons License 2006.05.03 0 0 2823

Sziasztok!

 

Lehet kicsit naív leszek, de le tudná valaki írni egy fényezés lépéseit csak úgy nagy vonalakban. A legfontosabb kérdésem az lenne hogy mennyire kell eltávolítani a régi festék réteget, fémig vagy csak fel kell csiszolni.

 

Ahol kicsit rosdásodik ott természetesen fémig:)) Meg ahol lakatolni kell az is tiszta...

 

Szóval egy ilyen csináld magad típusú dologra lennék kíváncsi:))) Esetleg jól használhtó anyagokat is mondhatnátok.

 

Csiszolás, előkészítés, gittelés, füller, festés stb, stb.....

 

Előre is köszi

GTD

jamie77 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 2822

Szia Pizo!

 

Köszi a választ, de az a helyzet, hogy a UNIX-nál csak a négyajtóshoz van és az nem jó a kombihoz. Sőt azóta azt hallottam, hogy kombihoz nem is létezik javítóív. :( Tehát az egész sárvédő cserés ami horror lesz.

 

De köszi a választ!

 

Üdv., Jamie

 

Előzmény: pizo (2818)
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.02 0 0 2821
Szavasz Karcsi!

Előkerültél?Azt hittük már a soltvadkerti maffiózók eltettek láb alól.:-)))
Előzmény: niváskarcsi (2819)
Raffaello21 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 2820

Köszi a válaszod elég kimeritő volt, a jelent esetben kérdezném, pl audinál az ablaktartó keret fedőlemeze:

 

audi

 

ennél a márkánál durván mennyit bir el minimális változás nélkül? (Rugalmas alakváltozással) és mit lehet tenni egy ilyen helyen esetleges minimális fénytörésekkel? fényezés? vagy esetleg milyen megoldások vannak?

Köszi előre is.

 

Előzmény: niváskarcsi (2819)
niváskarcsi Creative Commons License 2006.05.01 0 0 2819
Az autók lemezvastagsága és a lemez szakító szilárdsága nagyon változó.Van gyártó aki síma szénacélt használ,ötvözők nélkül,pl Lada.Evvel szemben a Toyota anyagában ötvözött nagyszilárdságú,nagy szakító szilárdságú lemezeket használ.Mamár főleg ezen annyagok használata jellemző.Az anyagvastagság a borító lemezeken általában 0,8mm.A lemezek vastagsága függ az autó nagyságától is,de a külső borítólemezek,általában,nem mennek,1mm fölé.A külső borításon,egyre inkább terjed a műanyagok használata.Sőtt néhány elvetemült gyártó alumíniumot is szívesen alkalmaz,pedig az alu konyhaedényhez,vagy repülőhöz való.Az alumínium elemek javítása költséges.Az elemek rugalmassága,benyomhatósága,nemcsak az anyagvastagságtól,és az anyagminőségtől függ,hanem az elem nagyságától,formájától,alátámasztásától,így előre nem nagyon, mondható meg,mekkora nyomóerő kell az elem deformálásához.Mamár használnak,változó lemezvastagságú elemeket is,néha borításként is,de főleg a karosszéria főtartókon találhatunk vastagabb és vékonyabb részeket.Előfordul,Pl a 307cc-n,a főtartó 0,8mm vastagságból indul,a belső tövénél a nagyobb tartás érdekében,kb1.7mm vastagságot ér el.Főtartókon ennél vastagabb anyagok is előfordulnak,van ahol dupla lemezeket használnak,vagy erősítő betéteket tesznek be.Van elem ami kétkilogrammos nyomásra is behorpad.
Előzmény: Raffaello21 (2815)
pizo Creative Commons License 2006.05.01 0 0 2818

Unixnál van 4171 Ft/db áron.

 

Zoli

Előzmény: jamie77 (2817)
jamie77 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 2817
Sziasztok!

Javítóívet keresnék e36 kombi BMW két hátsó sárvédőjéhez. Létezik egyáltalán, illetve hol találhatnék ilyet?

Előre is köszönöm!

Jamie
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.01 0 0 2816

Szerintem az autó mindenütt egyforma lemez,ahol masszívabb darab kell,ott dupla,vagy megfelelően van hajlítva.Ezért is nem lehet megmondani,hol mekkora erő kell egy maradandó horpadáshoz.Tiszességes autót nem tudsz benyomni,vagy ha sikerül néhány tized mm-nél jobban,ott maradandó nyoma lesz.Kérdés mikor vasal annyi élt a lemezbe,hogy már csak melegen lehet visszaalakítani(meg is nyúlik a lemez),ilyenkor már a kozmetikai csodamódszerek is hatástalanok.

 

Előzmény: Raffaello21 (2815)
Raffaello21 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 2815

Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy a mostani autóknak a lemezvastagsága az kb hogy alakul? motorháztető, ajtó, szélvédőoszlop,.. stb) (Arányokban is, hol vastagabb)  Ezek az lemezek kb milyen erő kell ahhoz (cm2), hogy a lemezen fénytörés legyen? magyarul milyen a rugalmasságuk ezeknek a lemezeknek? nyilván a lemez vastagságból meg lehet mondani.

golyika Creative Commons License 2006.04.30 0 0 2814
Srácok elkelne egy kis segitség !
Van egy Lada tipusu gép kocsim . Most festettem ujra és 3. festésre is csikos maradt a festés . A kompresszorom hét és fél nyolc bárt tud teljesiteni . Nem tudom mi a teendö , hogyan kell fújni a festéket a pisztolyon vagy a higitót kell többet tenni a festékbe, hogy szélesebb ivben teritse a festéket kb . 5 cm , de lehet , hogy kisebb felületen terit a pisztoly . Vagy esetleg távolabbrol kell fulyni az autot . Ha valaki tud ebben tanácsot adni , annak kérem segitségét !
Köszönettel : golyika
doca Creative Commons License 2006.04.29 0 0 2813
Semmi ártalmas. csomagolási keményítő -ha így tetszik. És első használat után mindíg tartsd nedvesen. Fóliában.
Előzmény: GyuriFeri (2810)
GyuriFeri Creative Commons License 2006.04.29 0 0 2812

Köszi a hozzászólást, esetleg valaki másnak ötlete? Vagy tudomása a dologról?

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2811)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.29 0 0 2811

Én nem tudom, hogy mitől habosodott, de sztem valami állag megörző anyag lehet.

Biztos vagyok benne, hogy nem ártott a fényezésednek.

Lehet, hogy a gyártás melléktermékét kell kimosni belőle.

Előzmény: GyuriFeri (2810)
GyuriFeri Creative Commons License 2006.04.29 0 0 2810
Nemrég vásároltam egy vileda autótörlő kendőt. Mivel hamar használni szerettem volna,

Nem olvastam el hogy használat előtt mossuk ki. Így azt tapasztaltam, hogy habosodik a törlőkendő.

Később aztán kimostam, és letöröltem az adott felületet. A kérdésem az, hogy tartalmaz e valamilyen olyan tisztító és védő anyagot, amely esetlegesen a festék vagy fényezés károsodását eredményezi?

Vagy ahogy le van írva, pusztán hatékonyság növelés miatt kell kimosni. Esetleg meg tudná valaki mondani, milyen anyagot tartalmaz, amitől habosodott?

Feri

g_area51 Creative Commons License 2006.04.28 0 0 2809

"igy nem lessz teli gyöngyház hanem csak helyenként "

na most a festo hogy fesse neked.lökös gyöngyös marmint többel ,a tetö(mootor) siman ajto megint extraval -ilyen 1sima 1 forditott-ra gondolsz-?

akkor mar jobb ha 1 arnyalatbol a fesö resz extras also meg csak normal.elvalasztva kis diszkrecioval.

hetfön este leszek addig gondolkodj meg rajta ,es nezegesd a kepeket ,hatha  valamit meg kitalalsz..az sem nagy gaz hogy a belsö resze gyari marad kint meg uj szin.ugyes festö megfesti.

tetö le  csolagtarto le a többit meg festheti is ,csak többet kell majd kitakarnia,es ragasztani,de megoldhato

Előzmény: Adamot (2808)
Adamot Creative Commons License 2006.04.28 0 0 2808

g area

 

a mostani színe az autonak fahélybarnának van titulálva mivel belül nem akarom fujatni igy a szín árnyalatilag kicsit lehetne sötétebb(az uj tető is hasonló színű)de gondoltam én is arra amit mondtál.Nem tudom még hogy lessz.

ha lehet kapni csak gyöngyházat akkor azt raknék bele de nem annyit amenyit kell.

Gondoltam hogy igy nem lessz teli gyöngyház hanem csak helyenként lessz meg a hatás.

Hülye vagyok???

Előzmény: g_area51 (2807)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 2807

hy all

 

en messze vagyok,de tudok valakit aki rendesen melozik erti is amit csinal es nem fog megkopasztani.ez a jo

a rossz hogy ö veszpremben van

 

festes-az 1 szinü talan mar unalmas,hacsak nem valami  dekoros,ugyibar golf 1 cab az mar kult

1 szinü szinü mindenkinek van

nezz a virtualis tuning oldalat.totalkartol oda jutsz,nem tom a cimet pontosan.

vagy nezz golfos nemet oldalt(ha nem tudnal nemetül a BILD cimszo alatt kerersd.

 

vagy milyen szin-vagy szincsoport??

Előzmény: Adamot (2806)
Adamot Creative Commons License 2006.04.27 0 0 2806
g_area51

 

 

 Pesten vagyok mi is pontosan a kérdés??

 

Igen Golf I Cabrio

Egyszínűt szeretnék de nem teljes gyöngyházat mert olyan már van.Legyen csak helyenként gyöngyház asszem.

Az a baj hogy nem tudom istenigazábol elképzelni de próbálom.

Miért a kérdés?? Te fényezel valahol??

Hol ??

 

 

  Hali : Adamot

Előzmény: g_area51 (2805)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2805

golf 1 cab??

hol vagy??

1 szinü vagy tarka-legyen 2 szin vagy dekor??

 

Előzmény: Adamot (2802)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2804

mondom

keresd meg fenyezök gyöngyet

Előzmény: 405GRX (2803)
405GRX Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2803

Köszönöm szépen a tippeket!

Sajna nekem Pest környékén kellene valami szaki.

Adamot Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2802

Hali

 

Kérdeznék tőletek egy nagyon naivat.

Szeretném kicsit egyedire fényeztettni az autóm.

Most jönnek a naiv kérdések:   - Lehet e kapni gyöngyház hatás eléréséhez 

                                                    gyöngyházat valahol?

                                                  - Ha igen csak jól össze kell keverni az adott színű

                                                    festékkel?

 

 Vagy csak akkor lessz gyöngyházas festékem ha kikevertetem???

 

  Köszönöm szépen a válaszokat.

 

                                                    : Adamot

g_area51 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 2801
az nem erdekel.inkabb az  a gond hogy azt a havi 8-10 millat!(zseb)!!!!!!!!!!!!!!!! nem en költöm el:(((((((((((((((((((
Előzmény: kormányzó (2798)
doca Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2800
Én szurkolok nektek. Látom, az akarat rendíthetetlen.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2792)
doca Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2799
Az ilyen beruházások mindíg csak pillanatnyilag tűnnek soknak. És alig vagyunk ehhez hozzászokva.
Előzmény: henger fej (2791)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2798
A szaros pénzt ki mossa tisztára ?? ~ : ))))))
Előzmény: g_area51 (2795)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2797
FEJÉR megy - e ??
Előzmény: 405GRX (2793)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2796
fenyezök gyöngyet kerdezd
Előzmény: 405GRX (2793)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2795

elvileg nem

 csak hat 4 emberböl 2en vagyunk es itt a nyakukon a hovege igy most belehuznak hogy az oreg tulajnak meg több penze legyen,en meg leszarom; nem kapok  több zset ,ha ora helyett 20 perc alatt megcsinalom a melot

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2792)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2794
Szabolcsban :D
Előzmény: 405GRX (2793)
405GRX Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2793

Sziasztok megint,

 

Senki nem tud megbizható szakit akihez érdemes lenne menni?

 

Köszi!

Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2792

Kezdjük összeszedni a kamrához a cuccokat.

7 végén sikerült venni két használt gyári turbinát, szinte fillérekért. Most találtam olajégőfejet, és éppen a hőcserélőn agyalok.

Nálatok van sok munka?

Előzmény: g_area51 (2790)
henger fej Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2791
A neve igazából nem is érdekes.
Bár ha stirlich lett volna:))
:)))
Inkább a tapasztalatok érdekelnének....

Állítólag 4ezer Euróba kerül.

Előzmény: doca (2789)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2790

en meg grafikus,ha minden igaz,

 

amugy mi ujsag emberek??

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2777)
doca Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2789
stirling---: A tavasz 14 pillanata!!
Bár mint ha stirlich lett volna...:-)
Szal én már pár éve spekulálok rajta, és mindíg a pillanatnyi beruházás költsége miatt vetem el. Pedig érzem hogy valami ilyesmi a megoldás.
Előzmény: henger fej (2788)
henger fej Creative Commons License 2006.04.23 0 0 2788
Még nekem meglehetősen friss az infó, de csámcsogok rajta....
Előzmény: henger fej (2787)
henger fej Creative Commons License 2006.04.23 0 0 2787
Előzmény: doca (2786)
doca Creative Commons License 2006.04.20 0 0 2786
akrobat delet.

Villany vagy közvetett fútés. Azaz mindegyik az. A gázt szerintem felejteni kell.-mint fűtést. Esetleg egy jó pékség .....
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2770)
HA-SLN Creative Commons License 2006.04.20 0 0 2785

Sziasztok!

 

Mivel lakatosmunka, és fényezés a téma, remélem nem lesz túl off a hozzászólásom!

 

Szeretnék eladni egy Airbrush festékszórópisztolyt!

 

Teljesen új, dűznije 0.3 miliméter.

Mikrojavításokhoz tökéletes!!

 

 

ha-sln@freemail.hu

tel:06-30-263-15-01

 

Laci

Adamot Creative Commons License 2006.04.18 0 0 2784

Hali

 

Én is csatlakoznék 405 GRX kollegához.

Én is szívesen fogadnék ajánlatokat egy Golf I Cabrio lenne az alany teljes külső fényezées kéne az autót most fogják lakatolni igy sajna nem tudok képeket mutatni de, javítva lessz a kötény lemez,hátsó doblemezek motorház tető,küszöb stb.

Mindem lehetséges ajánlatott köszönök.

Ha nem gond az : adamot kukac totalcar ra küldjétek őket.

 

  KÖszi: Adamot

kormányzó Creative Commons License 2006.04.18 0 0 2783
Óz a nagy parázsló .
A festés , harmadik fajtája a " ráégetés " , ezt a szakszavat ( saxoo ) , semmilyen tankönyv nem említi , mert újkeletü , tehát a festés hőmérséklete , 100C° -fölött kell alkalmazni a festék , minden fajta bázisu ráég a fémfelületre !!!
SENKI, SEMMILYEN FORMÁBAN , ESZE ÁGÁBAN NE LEGYEN KIPRÓBÁLNI !!!!!
405GRX Creative Commons License 2006.04.16 0 0 2782

Kedves Topiklakó szakik,

Szeretnék ajánlatot kérni az autómra: 205-ös kabrió, lakatolni kellene rajta egykét apróságot, a két ajtón, a motorháztetőn vannak kisebb rohadások, lehet hogy le kellene kezelni a küszöböt is (látható rohadás nincs rajta, de hát ugye 20 éves a lelkem...), egy horpadás van a B1 sárvédőn, és cserélni kellene a bal lámpatartó lemezt. Utána telibefújni meggypirosra.

Az előkészítéseket én megcsinálnám (lámpák, lökösök, diszlécek, és a tető levétele), úgy vinném a kocsit. Május környékén kellene megejteni a dolgot.

Ha valakit érdekel, és szeretne ajánlatot adni, a grx405 hernyó frimélponthúra várom. Vagy ha tudtok megbízható, jó minőségben dolgozó, nem totálisan elszállt árakkal operáló jómunkásembert Bp és vonzáskörzetében, azt is megköszönöm.

Köszi

Üdv

GRX

kormányzó Creative Commons License 2006.04.15 0 0 2781
Lefordítanám !
Légyszíves , érthetően tedd fel a kérdésedet .
Előzmény: Empyrean (2779)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.04.15 0 0 2780
???
Előzmény: Empyrean (2779)
Empyrean Creative Commons License 2006.04.15 0 0 2779

Sziasztok!

 

Lakatosok segítsetek! :-)

Oldalküszöb lemezből. Mennyiből lehetne egy ilyen kihozni?

 

Köszi!

Skacifánt Creative Commons License 2006.04.13 0 0 2778
Egyszerűenúgy van megszerkesztve az óra, hogy a feltüntetett értéknél nagyobb gázmennyiség nem megy át rajta, azért, hogy ha többet akarsz használni, akkor fizess újra hozzájárulást és vedd meg a másik órát.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2770)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.12 0 0 2777

Én meg remélhetőleg technika tanár leszek, és mint technikai rendszer leköt a tervezése... :D

 

Előzmény: g_area51 (2776)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 2776

nem auton motoron dolgozgatom amig hideg van.;((

azert nyomon követem mi törtenik

 

a kamra dologhoz csak annyit tudok hozzaszolni ,holgy tudom hol kell ki be ,le föl kapcsolni,ilyenek,de igazan nem nagyon erdekelt

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2774)
tommy003 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2775
Azért köszi!! :)
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2756)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2774

Hát azt látod én miben mesterkedek a szakdogám melett, és veled?

Milyen kocsin dolgozol mostanában?

Előzmény: g_area51 (2773)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2773
na mi ujsag emberek???
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2772

Beszéltem egy szakemberrel gázégőfej elvetve. :(

Olajégő vagy infra...

 

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2771)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2771

Az elektormos hálózattól nem félek. Bent van a 3fázis, és régebben a házalatt élelmiszer gyártó gépek működtek. Azokban volt 10kW os villanymotor is, és bírta.

 

Nem megyünk át ide:

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9139138&la=53267781

Csak, hogy ne offoljuk szét a többiektől.

Ezt én csináltam régebben.

 

Előzmény: Skacifánt (2768)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2770

A gázóra a szűk keresztmetszet vagy, az utcai nyomáscsökkentő, esetleg az egész együtt a csőhálózattal?

 

 

 

 

 

"A füstgázkéményes rajz elvben jó, de nem számolsz avval, hogy a két légmennyiség nagyon eltér egymástól, és egy 5-6m-es kémény huzata 15-20 Pascal, ami így is csak éppen megüti a szükséges mércét. Ha lehőtöd a levegőt, nem lesz elég huzat és hibajelet dob az égő."

 

Ezt nem értem, főleg a végét. Megpróbálom értelmezni: tehát ha túl nagy a légmozgás a külső csőben, mert hát az óránként 18000m3 az elég sok, akkor túlhűti a belső csövet és a gázégő lekapcsol? Miért?

 

"5-6m es kémény huzata 15-20 Pascal" Na most itt a belső a füstgázkémény igaz? Abban nem akkora a nyomás, mint amekkorát a gázégőfej csinál?

 

 

 

Fűtsük közvetlen a füstgázzal a kabint? Vagy milyen hőcsere az ideállis?

Előzmény: Skacifánt (2768)
Skacifánt Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2769
Példaként, most néztem meg a gázórámat: Qmax=6m3/h. Azaz, ha igaz lenne a gázszámlán lévő fűtőérték, akkor óránként 60kW-ig tudnék róla készüléket üzemeltetni.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2767)
Skacifánt Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2768
Ne keverd a nyomást a térfogatárammal. A szükséges gáznyomás biztosított ugyan, de az órán áthaladó gáz mennyisége durva hasonlattal élve olyan mintha a tűzoltó a tűzcsap helyett a kerti csapra szeretné rácsatlakoztatni a fecskendőt és oltani. A kerti csapban ugyan 6 bár van, de a vízmennyiség egy kicsit sovány.
Ha megnézed a gázóra előlapját, rajta van, hogy 10m3/h (a lakosságin). Adott, hogy egy köbméter gázból hány kilovatt állítható elő. Ha nem kutyult, hanem rendes gázt ad a szolgáltató, akkor durván számolva 1m3=10kW, azaz 10m3=100kW energia. Evvel télen nem lehet fényezni, csak gyertyaláng lesz a kazánban.
Egyébként a 20-25m3/h-ás gázóra közműdíját tipikusan nem számolják a költségekbe. Azért kell még nagyobb óra, mert a ház fűtéséhez szükséges gázigénynek is bele kell férnie.
A másik, hogy kiszámolják, hogy a kabinhoz hány amper kell, és a kompresszorra nem számolnak. Utána megy a játék, hogy az olcsó kiskompresszor teleszenved egy nagy tartályt, aztán imádkoznak, hogy elég legyen a levegő és nehogy beinduljon a kompresszor, mert akkor leveri a biztosítékot, fröccsen egyet a pisztoly és lehet előről kezdeni a fényezést.
A füstgázkéményes rajz elvben jó, de nem számolsz avval, hogy a két légmennyiség nagyon eltér egymástól, és egy 5-6m-es kémény huzata 15-20 Pascal, ami így is csak éppen megüti a szükséges mércét. Ha lehőtöd a levegőt, nem lesz elég huzat és hibajelet dob az égő.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2767)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2767

ehez nem elég a lakosságióra?

 

 

Én számolvattam a 4,5-10 kPA az kb 0,05BAR

és az órán 0,5 BAR van...

Vagy nem jól számoltam?

Örülök, hogy egy szakérteőve tudok a témáról beszélgezni...

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2766)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2766

 

véleményed?

Előzmény: Skacifánt (2763)
Skacifánt Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2765
Akkor ahhoz gáz kell, viszont ne felejtsd el, hogy a lakossági gázóra, csak 10m3/h-ás, a kabinhoz viszont 18-20m3 kell, ipari óra. Mivel ez is közműhozzájárulással jár, lehet hogy a havi 1-2 autóhoz érdemesebb egy használt olajégőt beszerezni és később gázégőre váltani.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2764)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2764

A villamos hálózat bírná az infrás cuccokat, csak az anyagiak...

Ez a legfőbb ok, hogy maradnék a házi megoldásoknál, a másik az, hogy havi 1-2 kocsi lenne fényezve. Öcsémnek van munkahelye, ahol dolgozik, de mint minden szakembernek neki is egy saját műhely az állma, mi meg segítünk neki ahogy tudunk....

Egynelőre ez illegálisban működne otthon, ami ha beindulna természetesen engedélyeztetnénk...

 

 

Előzmény: Skacifánt (2763)
Skacifánt Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2763
Az elszívónál nem gond a szikramentes járókerék, ez nem számít beszerzéskor extrának, arra kell figyelni, hogy külső motoros legyen, tehát a motor ne érintkezzen a levegővel és akkor nem kell RB-s kivitelű. A szikramentességet gyakorlatilag biztosítja a horganyzás, vagy a fedőmázolás. Ha nincs elszívás, sokkal érzékenyebb a kabin az alsó szűrő eltömődésére, hamarabb visszakeveri a port és mehet a polírozás.
A visszakevert levegő szűrősére egy sima előszűrő megfelelő, annyi, hogy mivel ez nem lesz szem előtt, nem szabad a cseréjéről megfeledkezni, mintahogyan azt oly sokan teszik. A 236kW még sok is. Ezt általában azért tüntetik fel így mert az az adott típusú égőből maximum kihozható érték. Gyakorlatilag egy átlag kamrához 160-180kW elég.
Ha a füstgáz nagyon lehűtöd, kicsi lesz a huzat és álandóan le fog tiltani a gázégőd, ezért evvel óvatosan bánj.
A hőhasznosítást a fényezéskor kiáramló levegő útjába épített hőcserlével lehet inkább megfogni. Alacsonyabb a hőmérséklete mint a füstgáznak, de nagy mennyiségű légtömeg, míg a füstgáznak gázégőnél 250-300 fokos hőmérséklete van, de csekély mennyiségű, ezért nagyon gyorsan túl tudod hűteni.

Ha a villamos hálózat engedi, akkor a jóval gazdaságosabb infrás fűtést javaslom.
Az anyagiak melett a nagy előnye, hogy a festék nem kívülről bőrősödve szárad, hanem teljes keresztmetszetben.
Ha az ügyfélnbek sürgősen kell az autó, és a kapuban elkap mindjárt néhány kavicsot, akkor megy az anyázás, míg egy sokkal jobban, teljes vastagságban kikeményedett felületnél ez sokkal ritkábban fordul elő.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2761)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2762

Máshol nem igazán olvastam az aknák méretezéséről...

Néhány helyen kicsit össze van nálam omlva a honlap, a sárga részek rátakarnak utánuk következőre. Internet Exploere 6.0

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2761)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2761

Az EnergiaStop címüfejezetre gondolsz??

Alsó visszaforgatású kabin ismertetője az jó ötleteket ad.

Ha nem lenne feltétlenül szükséges az elszívó résszel nem is vacakolnék, mert az újabb probloblémákat vet fel szikrabiztonságból, mivel festékgőzös levegővel kell dolgoznia. Tehát a befúvott levegő szállítaná el az alsó alagúton a szabadba fényezéskor a levegőt.

Szárító üzemben viszont az alsó levegőt valamilyen szűrőn keresztül vissza kell vezetni a befúfó gépezethez...

 

 

Fűtésre elég egy 230 kWos gázégőfej?? Én úgy gondoltam, hogy nem közvetlenül a füstgázzal fűtenék, hanem a füstgázt egy dupla falu csőbe vezetném és vele szembe a külső csőben áramoltatnám a bejövő friss levegőt...hőcsere...

 

Megvalósítható? Vagy van már rá jobb konstrukció? 

Előzmény: Skacifánt (2759)
Skacifánt Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2760
Bocs, a link: www.fikesz.hu
Előzmény: Skacifánt (2759)
Skacifánt Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2759
Az aknából egy alagútnak mindenképpen mennie kell a kidobó légcsatornához, vagy ha van akkor az elszívó ventillátorhoz. Ez Magyarországon kötelező, de korábban nem volt divat. A vizes festékek kényesek a légáramlásra ezért én mindenképpen javasolnám. Az alagút egy másik ága, vagy az előbbi elágazva mehet a befúvó alá, hogy szárításkor a levegőt vissza lehessen forgatni. Itt úgy célszerű szabályzózsalukkal megoldani, hogy a visszaforgatáshoz menjen szárításkor a levegő 90%-a, míg 10% távozik a szabadba és 10% érkezik a befúvó frisslevegős csonkján.
Azt gondolom tudod, hogy fényezéskor 100%-nak ki kell mennie a szabadba.
A 90-es években telepített fényezőkabinok nagy része sajnos alá van méretezve légcsatornával és aknával, és ahelyett hogy kijavítanák a hibájukat, köpködik a kamratípus gyártóját, holott az nem tehet róla, hogy itthon balfék módon méretezték hozzá ezeket. Csak azért emeltem ki külön ezt.

A fenti linknél olvasd el a gazdaságosságról szoló oldalt és meglátod, hogy az aknakialakítások módjainak különbsége mit hoz a rezsiszámlában.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2757)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2758
Ács vagyok !!
Előzmény: tommy003 (2754)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2757

Mindenek előtt szeretném megköszönni a segítséged.

Azt én is olvastam a neten, hogy a legjobb a 80x80 as négyzet keresztmetszetü légcsatorna, örülök, hogy felhívtad rá  figyelmünket, ezért erre külön oda fogunk figyelni.

Az aknából elég egy elvezető alagút vissza a befúvógépezetbe?

 

Üdv: Óz_

 

 

Előzmény: Skacifánt (2755)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2756

Én azért nem szóltam hozzá, mert szerintem ezt látni kell...

 

Előzmény: tommy003 (2754)
Skacifánt Creative Commons License 2006.04.11 0 0 2755
Mivel a fényezés egyértelműen átvált a vizes rendszerekre, hagyd az aktívszenes szűrőt.
Amit egyébként aházi kabinoknál rendszeresen eltolnak az a légcsatorna. Ez tönkretett nagyon sok külföldről olcsón behozott fülkét is.
Példaként az egyik glazuritos festékforgalmazó panaszkodott kollégáimnak, hogy ködöl nagyon a kamrája. Megnézték és csúnyaképet vágtak. 18000m3/h-ás légszállítású ventillátorokra 25cm átmnérőjű cső volt szerelve. Ezen kb. 2-3000m3 levegő fér át. A szükséges keresztmetszet kb 80x80cm. Sokan ezen spórolnak és visszafogja, használhatatlanná teszi a tekjes fülkét.
Az akna méretével se spóróljatok. Legyen legalább 60-80cm mély és a kivezető alagút mérete 0,6-0,8m2. Egy nyolcvan centi mély aknánál mondjuk 0,6x1,2m-es.
A kamrában a levegő sebessége 0,2-0,3m/s legyen.
Ha kisebb, köd van, ha nagyobb, sok festéket ragad magával és kárba megy.

Üdv.
FIKESZ
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2746)
tommy003 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2754
Valaki tudna nekem is segíteni légyszi?
Előzmény: tommy003 (2744)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2753
Ha magad csinálod , rajta , legfeljebb tanulsz belőle , ha új autód lenne biztosan szaki csinálná , ezért jó a régi verda .
Milyen kocsid van ??
Előzmény: kovácspisti (2751)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2752

Lényeg lényege, nincs itt probléma...

 

Popszegecset elfurjuk, aztán ha kész vagyunk. Új szegecs, szegecshúzó és ismét a helyén van.

Jó szórakozást, kérdezz bátran. Max ha nemtudjuk, vagy nem merjük megmondani akkor nem válaszolunk.

Előzmény: kovácspisti (2751)
kovácspisti Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2751
Nem durvulnak a dologk.

Agysebésznek én sem ugatok, mit hogy csináljon.

De ha csak enyhe lázam van, nem is kell agyműtét.

Majd ha megcsukom az autót kettébe, akkor nem én próbálom megcsinálni. Vagy ha szép mélyen van kirohadva, akkor sem. De ha felületi rozsdás, akkor miért ne én csinálnám meg. Ha pedig van valami olyan technika (popszegecs), amit még nem láttam, miért ne kérdezném meg.

Nem durvul itt semmi.
Előzmény: g_area51 (2750)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2750

hat durvulnak itt a dolgok-kerem szepen.

 

de agysebesznek en sem ugatok bele hohy ugy vagjon ne igy.mert nem ertek hozzzzzzzzzzzzzza.

bizony-tisztelet a kivetelnek. 

kovácspisti Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2749
"Hozzáértők" alatt nem itt, a topicban lévő hozzáértőkre gondolok, mert ők szeretik annyira a szakmájukat, hogy topicban írjanak róla.

Viszont ők a kivétel, aki erősíti a szabályt.
Előzmény: kovácspisti (2748)
kovácspisti Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2748
Szia,

gondolom szórakoztató az írásom, megértem :D.

DE!

Azért nem bízom "hozzáértőre" mert a hozzáértők - tisztelet a kivételnek, amit én még nem találtam meg - iszonyú drágák és valójában hülyék, mint a seggem, ráadásul elspórolnak minden ötszáz forintot, ami még nem akadályozza meg az ügyfél autóját abban, hogy kijusson a fényező udvaráról.

Ha már az udvarról kijutott, már széteshet.

Ha alatta nagyon szét volna rohadva a küszöb, akkor tényleg elvinném "hozzáértőhöz". Azonban mivel ennyi eszem azért volt, mielőtt hozzákezdtem, hát BENÉZTEM ALÁ. És nem rohad, csak felületén picit rozsdás.

Amúgy a popszegecs is azért van a kocsiban, mert valamelyik "hozzáértő" spórolt kétezer forintot, amikor nem megvette a spoiler és a küszöb közé való 4-5 műanyag fület, hanem inkább befúrt két ilyen szart a karosszériába. Mindezt úgy, hogy mikor becsukta az ajtót, mivel nem pontosan fúrt, feszült a spoiler. Nem nagyon, csak kicsit. Telibe is szarta, úgyis csak fél évvel később repedt el....... nekem....


Hát ezért nem viszem senkihez. Ha meg rossz lesz, még mindig elvihetem. Egyedül arra kell vigyázni, hogy nagyobb kárt ne tegyek benne, mint amekkora van.

A méregdrága anyagok annyira nem drágák (össze se lehet hasonlítani avval, amit a "szakértők" elkérnek). Meg tanulok valami újat, látok valamit, elszórakozom vele, ki a kertet túrja, ki lakást szépít, ki pedig az autót faragja.

Az autó se ér túl sokat, a fényezése így is matt, azt is "szakértő" csinálta....

Megkérek még mindenkit, hogy vegye észre, hogy én MEGKÉRDEZTEM, mi az a cucc, hogy kell nekiállni, mielőtt elrontok valamit.

Mindenkinek köszi a segítséget.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2739)
Paco155 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2747
Robbanásveszélyes térben csak olyan elektromos szerelvényt szabad használni ami gyárilag szikramentesített. Hiába van körbeszilozva az armatúra, ha a kamrában túlnyomás van. Az nem csak alul fogja kitolni az oldószerrel kevert levegőt hanem az illesztéseknél is, hacsak nem minden légmentesen zár (effektíve az egész kabin mentén) Így a kabin körül lesz egy enyhe oldószeres burok - kivéve ha MINDEN lyuk, illesztés csőcsatlakozás,stb légmentesen van lezárva. (pont így működnem a gyári robbanásbiztos szerelvények. Körbe vannak öntve műgyantával :) )
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2746)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2746

http://www.fikesz.hu/index_elemei/szuro.htm

 

Innen gondoltam összeválogatni a szűrőket.

Előszürőre gondoltam a beszívórészhez, aztán a plafonra 3 csíkban lenne levegőbefúvás oda gondoltam plafonszűrőt.

 

Az elszívóba úgy gondoltam aktívszens szűrő kellene a szomszédok miatt :D

Látok itt aktív szenet, ennek a használata úgy működik, hogy valamilyen uton-módon közte átvezetem a levegőt és leköti az oldószerek illatát?

Esetleg az aktív szén elé zsebes szűrőket,hogy a festékpor ne mocskolja el.

 

Szikra biztos neont úgy gondoltam, hogy felülről lehetne cserélni és a fényezőrészbe csak az átlátszó (almatrúra ) rész lógna az is körbe sziloplasztozva.

Elektronika(kapcsolók, vezetékek) teljsen kívül lennének hagyva...

 

Vélemény?

 

 

Technika szakos tanár leszek, szóval ötleteim elképzeléseim vannak :-)))))

Előzmény: fényezők gyöngye (2745)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2745

Igaza van a Kollegának,mert ha több a bejövő levegő mint a távozó ezáltal a fülkében túlnyomás keletkezik és ez a túlnyomás szállítja el a szennyezett levegőt és akkor nincs szükség elszívóventillátorra. Viszont ehhez kellene az áramlás sebességét megtudni,hogy megfelelően üzemeljen a szerkezet.

A bejövő levegőt is célszerű előszürni a levegőben lévő szennyeződések miatt.

A tető/plafon/szűrők lehetőleg a Sperifilt által gyártottak legyenek, mert ezek garantálják a pormentességet és amellett még tűzállóak is.

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2743)
tommy003 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2744
Szeretnék venni egy ilyen lökhárítót.



Leírás szerint az alja fényezhető és alapozott.
Ezzel kell valamit csinálni, vagy már csak a szín kell rá.
Tehát van még vele valami teendő, vagy megveszem, és mehet rá a festék?

Tudom, házilag nem lesz olyan minőségű a fényezés, de nem akarok kb 2x15-öt fizetni a fényezésért (első hátsó lökös).
Karosszériát már javítottam, nagyobb felületen is, de ugye az fém...
A műanyagról nem sokat tudok.


Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2743
Ebben biztos vagy?
Előzmény: keepitretro (2725)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2742

Köszi az infokat.

Mivel a megfelelő számításoknak a képleteit nélkülöznöm kell, ezért neten található gyári kabinok leírásait nézegetem, és ez alapján szeretném.

Ezekből vettem a 18 000m3/óra át, és az 5,5kw ot, természetesen a kabinok belmélretén se változtatnék, ezért helyel-közel jónak kellene lennie.

Előzmény: fényezők gyöngye (2727)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2741

Üdv, köszi a segítséget!

Bár nekem gyanus, hogy egy busz hűtőventije elég levegőt tudna szállítani. Legalábbis a gyári motorjával.

Itt több tényezőt kell vizsgálni, motorfordulatszám, nyomaték. Ha ez megfelelő és bírja akkor jöhet a lapát: átmérő, lapátok száma, lapátok szöge. Ilyet készíteni nem tudunk, valamilyen gyárit kellesz szerezni. Régebben volt egy konfigunk, piritott maghűtésre használtuk, de eladtuk, valami hasonlót kell szerezni...

 

Bár most szöget ütöttél a fejemben, utánna nézek mit tud egy  ilyen venti, aztán nem nagykaland kiszámolni, hogy mit fog tudni egy 5,5kw os motor tengelyén...

Előzmény: kormányzó (2723)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2740
Nagyon fontos még, ha átakarod fúrni a popszegecset, félcentinél nem nagyon lesz vastagabb. Amikor a végéhez érsz, át fog a fúró hírtelen szaladni, ha tulságosan nyomod, amiben annyi rizikó van, hogy eltörheted a fúróhegyet(mert vékony, de emiatt ne aggódj, mert én is rengeteget törtem már bele), a másik rizikó, amikor átszalad, beleszalad a mögötte lévő dologba. pl.megsértheti a festést 
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2739)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.10 0 0 2739

Uh, bocsásd meg, de nagyon jól szórakoztam a beírásaidon :D

Lényeg lényege, ha nem ismered fel a popszegecset és nem tudod, hogyan lehet eltávolítani, nem biztos, hogy neki kellene fognod lakatos munkáknak.

Megmondom miért:

Félő, hogy kártteszel a kocsiban a szerszámokban, de ami a legroszabb magadban.

Tényleg nem bántásként, szivesen elmagyarázzuk, hogy hogyan kezdj hozzá, de azért néhány dolgon gondolkozz el:

-Hogyan rakod vissza?

-Mit csinálsz, alatta lyukasra van rohadva a küszöb?

-Ha van kaszni munka, hogyan oldod meg?

-Ha kész a kaszni munka, üregvédelem, külső alapozás, és a festés előkészítése?

-Meg van-e hozzá a szerszámkészleted?

 

Amit itt akarsz csinálni az két szakma, amit a szakértői évekig tanultak és gyakoroltak, speciállis szerszámaik, műhelyeik vannak, velük szemben borzasztó hátránnyal indulsz. Ami a legroszabb, félő, hogy a végén a drága anyagokat rákented/fújtad és mégse lesz olyan mint amit vártál, vagy pedig félév múlva ledobja magáról a kaszni...

 

Ennek ellenére minden tiszteletem a lelkes amatőröké, kérdezz bátran, hogy tudd miről van szó, és mérlegelj, hogy képes vagy-e rá!

 

 

ui: Milyen autó? Évjárat?

 

popszegecs: A szegecselés egy olyan kötésfajta, amely csak a kötőelem roncsolásával oldható. Magyarul szétfurod a kötőelemet amikor szét akarod szedni. Amikor majd összeakarod rakni, és popszegeccsel akarod, szükséged lesz, megfelelő méretű szegecsre és szegecshúzóra, mert amit szétfurtál már nem jó. ;-)

Milyen a megfelelő méretű? Még pont belemegy a lyukba, de semmiképp se lötyögjön benne tulságosan.

 

Egyáltalán nem ördöngősség...

 

Valaki azt mondta, hogy lassu fordulaton furd szét, én spec gyors fordulaton fúrnám, és ne túl nagy erővel nyomd a fúrót, mert az aluminumban szeret megragadni. Ha megragad elkezdi pörgetni és ahogy írták megolvaszthatja a műanyagot. Ha véletelül már pörög, én újrakzdeném a fúrát, és izomból áttolnám a popszegecsen ;-) az t majd meg cáfolják, a többiek, ha ők nem így csinálnák :P

 

Sok sikert! 

Előzmény: kovácspisti (2729)
*Steve Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2738
jujj azért van lyuk a közepin mert azon keresztül húzzák ki a szegecs "belét"
mikor felfogatják spoilert ne misztifikáld túl fúrd ki a fenébe de ha ennyire körülményes fúrasd ki valakivel csak ne csodálkozz ha vigan mosolyog mikor pénzt kér érte:)) tényleg nem egy nagy történet sőt
Előzmény: kovácspisti (2737)
kovácspisti Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2737
LEhet, hogy azért van a szegecs fejében a pont, hogy könnyű legyen elindulni a fúrással?
Előzmény: kormányzó (2735)
henger fej Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2736
Azért arra is figyelj, hogy a poszegecs ne kezdjen el "pörögni",
a műanyag, az olvad, sőt "folyik" is!
Előzmény: kovácspisti (2733)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2735
Talán az lenne a legjobb megoldás , ha megsaccolnád mekkora lehet a szegecs belső átmérője , ez a tányérból indul ( befele ). HA ezt a belső átmérőt eltalálod , minimális , semmilyen kárt nem teszel !!
Előzmény: kormányzó (2734)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2734
Kisebb fúrotót kell használnod , mint a tányér átmérője !!
Ha álítható a fúrógép teljesítménye , szerintem vedd le a max FELÉRE akkor nem ér meglepetés , hogy mindenen átböknéd !!
Finoman szakaszosan nyomd , ne hübelebalázs módján , ráérzel mennifog !!
Előzmény: kovácspisti (2733)
kovácspisti Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2733
Szia,

nem haragszom, persze! Szakértelmemet nehéz megkérdőjelezni - ami nincs azt nem lehet. De könyvből egész jól haladok mindig, egész addig, amíg bele nem futok valami olyan megoldásba, amit nem a gyár alkalmazott.......

Szerintem is az lesz, hogy megkérek valaki hozzáértőt, de azért nagyjából leírnád, hogy megy? Vagy szétfúrom fúróval és annyi?
Előzmény: kormányzó (2732)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2732
Fúrógéppel fúróval , de ne törd el !!
NE haragudj , de a szakmai hozzáértésedet megkérdőjelezném , miért nem ismersz fel , egy popszegecsnek a fejét ??
HA RÁM HALLGATSZ , KÉRJÉL VALAKITÖL SEGÍTSÉGET , AKI A KÖZELEDBEN VAN , MINDEGGY , HOGY KITÖL , DE NE ÁLLJ NEKI !!!!
Előzmény: kovácspisti (2729)
keepitretro Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2731
fényezők_gyöngye: így igaz! de túl misztifikálni sem szabad a fényező kamrát. a megfelelő légáramlás (amit te is írtál) legyen meg lehetőleg egyenletesen az egész kamrában. a nagyjábóli méretezés után ezt legjobb műszerrel ellenőrizni. mi is ígytettünk a fényezőnknél és rögtön kiderült hogy a csodafényező kb 4 éve szárító üzemmódban fúj :-( A meggyőzés és a klappantyú átállítása óta kb huszada a "szemét" a fújásban. Ha még arról is sikerülne meggyőzni hogy nem jó hogy a poros alig takarított előkészítő műhely ne nyíljon a kamrába még jobb lenne a végeredmény :-)
Előzmény: fényezők gyöngye (2727)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2730
HA profi motort vesz , ahhoz lehet , hogy adnak műszaki leírást és az elvileg tartalmazza a teljesítményt .

Kedves fényezők gyönygye !!
HA TE , leírod , hogy a te motorod milyen teljesítményü a mekkora ( cm ) , hány darab lapáttal , mit tud ?? A kollegád sok pénzt spórol és lessz egy barátod , engem legfeljebb megutálsz és mindenki jól jár , csak én nem .
kovácspisti Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2729
Sosem csináltam még ilyen lefúrást. Kicsit részleteznéd, hogy megy?

Köszi!
Előzmény: keepitretro (2728)
keepitretro Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2728
kovácspisti: ez szvsz popszegecs. fúrd le!
Előzmény: kovácspisti (2726)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2727

Figyelmeztetném kedves sorstársamat,hogy csak úgy mindenféle légtechnikai méretezés és számítás nélkül elszívó és befúvó gépészetet telepíteni nem lehet! Figyelembe kell venni az építendő létesítmény belső területét, légköbméterét  és csak ezek ismeretében célszerű a megfelelő gépészetet kiválasztani.Ugyanis ha túl intenzív a légcsere akkor a festék felhordását és  száradását nagyban befolyásolja, ha túl kevés akkor megnő a porbefoglalás/szemetesség/ és visszaporzás veszélye. A fülkében a légáramlás akkor megfelelő ha 0.1-0.3 m/sec a keringő levegő sebessége.

Azt tanácsolnám ,hogy érdeklődd meg a műhely adottságához melyikfajta gépészet felelne meg leginkább ,mert ezzel a későbbiekben nagyon sok problémát tudsz elkerülni,még ha az installációs költségek relatíve magasak is!Sok szerencsét! 

kovácspisti Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2726
Teszek fel pár fotót erről a csudaszerzetről. Habár a fotókon néha nem látszik, de ez itt egy műanyag felületbe van csavarva, ez rögzíti a műanyagspoilert a karosszériához. A kör átmérője fél-egy centi kábé. Hogy tudom kiszedni?

Kicsit rosszak a fotók, de sikerült mindent lefotóznom élesen, kivéve a lényeget.




Előzmény: kovácspisti (2724)
keepitretro Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2725
parázsló: elszívni nem kell! lesz egy kis túlnyomás az alsó szűrő állapotától függően de ez nem probléma!
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2722)
kovácspisti Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2724
Előre leszögezném, hogy semmi közöm az szdszhez.

Ezen túl több kérdésem is lenne.

1. Van az autóm oldalán küszöbspoiler, le szeretném szedni, hogy alatta a küszöb állapotát felmérjem, lekezeljem. Csavarokat ki is szedtem, minden király, éppcsak tartja egy furcsa szerzet elöl és egy másik hátul a spoilert. Ez a furcsa szerzet kábé fél cenit átmérőjű kör alakú fej, olyan, mint egy hagyományos csavar lenne, éppcsak kör alakú fejjel, így nincs mivel megfogni. Túloldalon nem elérhető, tehát biztos, hogy ott sincs anya. Kifeszíteni nem mertem, mindenesetre úgy áll benne, mint a cövek. A fej közepén van egy luk, abba próbáltam beletenni mindenfajta csavarhúzófejet, de pontosan egyik sem illett bele, annyira viszont egyik se szorult, hogy csavarni tudjam. Valószínű valami aranykezű szerelő utólagos furkálással rögzítette a spoilert.

A dolog NEM gyári, mert a vezetőoldalon van, az anyós oldalon nincs ilyen. Mi ez? Hogy szedjem ki?

2. Láttam 80w-os 260milliliter/perc KINZO márkájú festékszórópisztolyt (220v-ba dugós, nem kell kompresszor). Képes lesz ez szerintetek felvinni normálisan festéket az autóra? Porlasztja majd eléggé?

Mindenkinek nagyon köszönöm, ha tud valamit.
kormányzó Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2723
Az Ikarus buszokon ba***tt nagy a hűtöventillátor , talán 50*50 - es a teljesítményét abszolút nem tom , 24v abbó lehet szerezni bontottat is a motort átszereled !!
BONTANAK RÉGI BUSZOKAT , ez nem nagy probléma !!
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2722)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.09 0 0 2722

Üdv!

Köszi a tippet, természetesen könnyűszerkezetben gondolkodunk. Már a garázst is ilyen szendvicspanelből készítettük, sőtt van valami forrásunk ahol majd féláron másodosztályuakat lehet kapni, szóval nekünk is ez tünik a legkézenfekvőbb megoldásnak.

 

Most ami feladta a magaslécet, az a szellőzés. Nézegettem gyári kabinok leírásait és 18 000 m3/óra légcseres szükséges festéskor, ami teljesen frisslevegő. Ehez 5,5-7,54kw os motort használnak. Ez nagyon nagy teljesítmény, és ehez megfelelő ventillátor kell. Ráadásul nem elég benyomatni a levegőt, hanem közel ekkora teljesítménnyel el is kell szívni. Szóval hirtelen itt akadtam el....

Ami még érdekes, hogy szárító üzemmódban 9000m3/óra is elég és csak 20% friss levegővel. És mivel a változtatható fordulatszámu motorok borzasztó drágák, a levegő útjával kell valamit variállni...  de nem adom fel! :D

 

Tényleg köszi mindnekinek aki hozzászól a problémámhoz.

 

 

 

Előzmény: kormányzó (2720)
HA-SLN Creative Commons License 2006.04.08 0 0 2721

Sziasztok!

 

Eladó Airbrush dekor festékszórópisztoly!

 

Dűzni méret: 0.25mm, Double action:(szavályozható festékmennyiség), belső porlasztású, felső tartálya 7 mililiteres.

 

Ára: 15.000.-

 

ha-sln@freemail.hu

06-30-263-15-01

 

 

kormányzó Creative Commons License 2006.04.08 0 0 2720
" a fater lakatos .... "
Bocs , hogy beleugatok , de könnyűszerkezetesben nem gondolkodtok , semmivel sem bonyolultabb , mint vasbó , nem láttam még fábol ilyent , csak mint 5 let , gyanánt .
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2713)
kacagógerle Creative Commons License 2006.04.08 0 0 2719
Na körbejártam pár fényezőt,és senki sem vállalja csak a tenyérnyi hely befújását,mert a metált nem bírják összepolírozni.(meg ugye úgy nem is éri meg nagyon)

Mennyibe fújtok most metált elemenként?Pl. a Ventó hátsó eleme elég nagy felület.Már csak azért,hogy drága vagy sem amit mondtak rá.(17.000/elem)
Előzmény: fényezők gyöngye (2718)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2718

Nem így működik a kamránk!A beszívott levegőt egy 180.000ccal-ás gázégő 22C'-ra felmelegíti és ezt az előmelegített levegőt vezetjük be a kamrába. A felmelegített levegő átáramlik a fülkén és az elszívókürtőn keresztül távozik a szennyezett levegővel együtt.

Sajnos drágább a vizbázisú festék kb 15%-kal.Ez a költségtöbblet akkor mérsékelhető ha saját keverőrendszert telepítesz és megfelelő kedvezményt tudsz érvényesíttetni a felhasználásod által.

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2717)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2717

off:

És fényezésifázisban, a kiszívott levegőből, ti hőcserélővel kinyeritek a hőt? és ezt vissza forgatjátok a bemenő levegőhöz? ha igen akkor ezt milyen hőcserélővel?

Nálatok milyen fűtés van, gáz, vagy gázolajégős. Hány Kw-os?

 

 

 

on:

drágábbak lesznek a vízbázisu festékek?

Előzmény: fényezők gyöngye (2715)
Olaj-mcmxcii Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2716
Sziasztok!
Full extrás késztetést érzek hogy fényező legyek mert nagyon érdekel a szakma. Csak a lehetőségket nem vágom nagyon( elhelyezkedés, álláslehetőség, kereset). Általánosságban tudnátok nekem pár tanácsot, infot adni/írni! Köszi
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2715

Fényezési fázisban egy fülkénél teljes azaz100%-os légcsere biztosított ami azt jelenti,hogy a külső térből beszívott friss levegőt a fülkén keresztül átvezetik és teljes egészében az elszívókürtő keresztül távozik. Szárítási üzemmódban 10% friss levegő kerül beszívásra a többit a fülkében keringtetik és így történik a szárítás. Amúgy ezt egy pneumatikus csappantyú végzi.

A vizes festékekről: Igaz a 20007-es átállás és az is igaz,hogy több idő kell a száradáshoz. Amivel a száradási időt csökkenteni  lehet: 1,a fülke hőmérsékletét megemelni

2, Kézi szárító/dry jet/ használata.

Nem drámaian jelentős az időveszteség az oldószeres rendszer száradásához képest.

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2714)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2714

off:

Én úgy olvastam,( most megnem mondom hol), hogy egy modern műhely légcseréjének 20%a frisslevegő, a többi az körbe cirkulál, és tisztítják zsebes és szénszűrőkkel.

 

 

on:

Az igaz, hogy 2007től kötelező lesz átállni a vízbázisufestékekre, aminek az a hátránya, hogy mégnagyobbhő szükséges a száradáshoz?

Előzmény: fényezők gyöngye (2712)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.07 0 0 2713

off:

Értelek.

Csak azon vagyok, hogy házilag építsünk fényezőfülkét, és most tervezgetem a gépészetet hozzá.

Gázégőfejet már találtam több félét elég jó árban...

Nem adom fel, fater lakatos ő nagyon sokmindent eltud készíteni :D

Lelkesedés és segítség az van... Pénz az már kevésbé...

Előzmény: fényezők gyöngye (2712)
fényezők gyöngye Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2712
Az aktívszenes szűrő nem szedi ki mivel a fülkében nem keletkezhet robbanásvszélyes elegy. Azt hivatott a fülke légcseréje biztosítani, hogy a fülkében a robbanási elegy koncentráció  20% alatt maradjon.Az aktívszenes szűrő csak és kizárólag a fülkéből kijövő oldószer és higító illatokat nyeletii el.
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (2711)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2711

Fényezőfülke aktívszenes szűrője kiszedi a levegőből az illékony robbanás veszélyes részét? Vagy csak a mérgezőrészt?

 

Előzmény: g_area51 (2710)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2710

valoszinü hagyomanyos festek.

de ha a kezedre cseppen es vizzel lemoshato akkor vizes.

,vagy ha higitora hasonlito szaga van akkor az elenkezöje.

 

azert sok szerencseta  szintrehozashoz.motorhaztetön ott jobban fog menni,mert nagyobb cseppet tudsz alkotni.de  eleknel ,mind mondottam sok szerencset.

du pont amugy jo

Előzmény: Hamilkar Barkas (2709)
Hamilkar Barkas Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2709

A két kis palack festék (ennyi volt a minimum kikeverés) plusz a lakk 1950 volt.

De azt el is felejtettem kérezni, hogy ez most vizes bázisú festék vagy sem, márkáját illetően du pont.

Van olyan hiba, ami mély, ott jónéhány réteget fel kell majd vinnem, hogy egy szintbe hozzam.

Előzmény: g_area51 (2708)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2708

ha meg rozsdas akkor csiszold azert meg kis 800as,nem baj ha megnyulik a hiba,ugyis beecseteled.de csak ilyeneket csiszolj meg ami nincs anyira szem eelött.

 

amugy menyit kertek erte,ha szabad kerdeznem??

Előzmény: Hamilkar Barkas (2707)
Hamilkar Barkas Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2707

Végülis egy újpesti cégnél (Procolor) lettek meg a festékek. Kis körömlakkfestékes kiszerelésben adtak, meg lakkot is.

Ilyen jellegű hibákat próbálok majd eltüntetni:

 

 

Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2706

felexel is körbelehet vágni :D

 

Előzmény: kormányzó (2703)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2705

 de van hogy a belsö szinre ertik a masodikat

amugy az

medium fern a gyari szine

 

foto amit csinaltam az nagy is es rossz is.

Előzmény: Hamilkar Barkas (2701)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2704

csak körömmel ne kapargasd,ott marad a nyoma aztan viheted teljes polirra,az meg nem keves penz es idö.ha meg nagyon durvan csinalod meg csiszolni is kell majd.

nitroval is megprobalhatod vagy forro vizzel(csapi)

Előzmény: kormányzó (2703)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2703
Egy régi ismerősöm erre azt mondaná ,
- Pofon egyszerű , kell venni egy új autót !!

Azért köszi .
Előzmény: őrült elmebeteg (2700)
Sanyi-ka Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2702
Autófelszerelésibe lehet kapni kátrányoldót,próbáld azzal!
Előzmény: kormányzó (2699)
Hamilkar Barkas Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2701

ez a címkécske:

színkód

tudomásom szerint ebből PJP a színkód a negyedik sorban. a QJP a másodlagos színkód, amit pontosan nem tudok mi. meg azt hallottam még, hogy a PJP kódon belül vannak árnyalatok, de azt pontosan színkártya segítségével lehet kiválasztani.

Előzmény: g_area51 (2698)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2700
spaklival tuti lejön 
Előzmény: kormányzó (2699)
kormányzó Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2699
Sziasztok .
Segítséget kérnék , jelenség a következő , tetőn , ill . motorháztetőn , fekete apró pontok, elg picik , de engem zavar , aszfalt lehet vagy mi a szösz , még nem próbáltam semmivel , hogy tudnám leszedni ??
Előre is köszi .
g_area51 Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2698

erre fenyezök gyöngye tudna neked valamit mondani.en nem vagyok perten e teren jartas,csaka servind et ismerem azt hizsem eza 4ker,ök a  standoxot forgalmazzak..fenyezök gyöngye

 

amugy hanyas-milyen??a kod

Előzmény: Hamilkar Barkas (2697)
Hamilkar Barkas Creative Commons License 2006.04.04 0 0 2697
Megvan már a színkód, már csak a megfelelő kereskedőt kell megtalálni. pesten van valami ajánlott cég, vagy az első üzlet amit találok?
g_area51 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2696

akkor amire meg tippelni tudok az hogy a füller viszacsisznal törtent valami.fülleren nem latod a kratert

 

csiszold viszzsa de eleg a 320!!+800

deegresered nincs,azok jok

 

akkor csak ott füllerezd ahol lathato a festek is.ha keves

 

 

multkori slk amit festettünk reggelre total szilikonra hasonlito kraterek voltak,pedig du 4kor 95%volt a festek.igaz vizeslakkal lett lefestve.azt rajöttunk hogy nem eleg ott hagyni hanem rendesen szaritani kell.csisz azt polir

Előzmény: sujgojo (2693)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2695

szinkartya a kezemben de nem segit tul soka zöld??nem tod milyen??light green,dark,turquise,navajo turq..beryl greenemerald,island teal????

motorhattetöt felnyitod röktön az összekötön amire a hütö is szerelve van,vagymotorterben a anyosoldalon,.vagy 3betü vagy 2betü+szam

 

amugy tudnia kell,

 

keveresi aranyt majd a keveröpult gepe tudja.d e van benne zöld,feher .fekete,transparent,,,, is,

Előzmény: Hamilkar Barkas (2694)
Hamilkar Barkas Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2694
Chrysler stratus. Gondolom kereskedő tudja, hol a színkód és azt hogyan értelmezze? ezek a színkódok általánosan utalnak egy keverési arányra, vagy márkánként kell tudni értelmezni a jeleket?
Előzmény: g_area51 (2692)
sujgojo Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2693

lemostam motormosoval, aztan csizoltam kapartam, kefeltem. hogy maradhat rajta zsir?? raadasul az alapozo es fuller retegeknel nem volt semmi gond, se krater. lehet hogy atdiffundal tobb retegen is a zsir vagy szilikon?

es szerinted ujra fullerezni kellene? azt hittem fel literbol meguszom, es most jarok 4 decinel. de van mar rajta fel liter fuller is. mi van ha csak megcsiszolom 240-600-800 vizesen, szarra szilikon rimuverezem (az viszi a sima zsirt is nem?) aztan huzok ra meg egy reteget?

 

Előzmény: g_area51 (2691)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2692

kerdezhetem milyen auto.

 

ki tudnak keverni akar 0.1Litert is de minnel kisebba menyiseg annal pontatlanabb.

de 0.1 liter böven eleg as meg maskor is jo lehet.de vegyszeres basist  vegyel (ne vizest)

Előzmény: Hamilkar Barkas (2690)
g_area51 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2691

ha jol ertem .van 1 auto moci nelkül es a helye ugye ez a motorter?mielött nekialtal lemostad esetleg a motormoso cuccal?meg csiszolas elött??mert ha a zsir ott van az leginkabb szetkened csiszolasnal.meg ha nem is latod

 

a porszem nem okoz kratert.

zsirtalanitas(lehet a cuccus nem jo)csiszold vissza akar 240 ig vagy 180al ,ismet tisztitas ,1 füller vagy 2 hagyd szaradni azt ra a festeket.megiscsak 1 motorter,ne sürü fullerrel.ha pedig megint szintig lemennel akkkor a korozziora is gondolj.lehetöleg festhetöt.

 

kinek a cuccaval csinaltad??vagy keverted`???

Előzmény: sujgojo (2689)
Hamilkar Barkas Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2690
Köszönöm g_area51, ezek szerint van még remény olcsóbb javításra. a szín egyébként középzöld gyöngyház. és ez úgy megy, hogy színkód alapján valamelyik festék kereskedő ki tud keverni akár egy kis mennyiséget is?
Előzmény: g_area51 (2688)
sujgojo Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2689

sziasztok,

kellene egy kis tanacs. roviden leirom mitcsinaltam hatha kiderul mi a bibi. elkezdtem ujrafesteni egy motorteret, ahogy kell femtisztara levettem, zsirtalanitas, szili rimover, portalanitas, alapozo, arra ket harom reteg 2k fuller akkor meg jol nezett ki. nem lihegtem tul csak a nagyobb feluleteken csiszoltam be 600assal (szarazon) aztan fujtam ra egy reteg szint vekonyan. mar akkor feltunt hogy egyes helyeken ojan mely kraterek (kb 1mm) nottek, hogy kilatszott a szurke fuller. aztan megfujtam megegyszer mar jo vastagon szep is lett volna de a kraterek meg tobben lettek. mar nem ut at az alapozoig, de elkepeszto latvany. nem mindenhol van es nem egyenletesen, de a legszarabb helyeken 1 cmkent van egy 3 mm atmerot is elero krater. gondoltam ez igy nem maradhat elkezdtem visszacsiszolni es tenyleg nagyon melyek, es hatarozottan van mindegyikben valami kozepen a melyben, gondolom porszem.

 

a kerdes hogy mi okozhatja ezt es hogy mire kellene figyelnem  a javitasnal. Por, vagy zsir vagy szilikon? hasznaltam szilikon removert. de talan egyszeruen porrol van szo. hogy nez ki egy igazi portalanitas? en csak leporszivoztam es atoroltem higitos ronggyal. bovizzel kellene locsolni csiszolas utan?

garazsban csinalom, tisztaban vagyok a modszer korlataival, de azert talan ennel tobbet lehet elerni

g_area51 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 2688

hogy milyen  a festek az nem meghatarozo,csak az eredeti szin legyen,ne hasonlo(bar  az is elmegy ha nincs nagyon szem elötta javitando felület.neha mi is a vw fekete uni-nem metal- szinet  hasznaljuk a mb uni  helyett ha sürgös es ha az mb szin nincs keznel.pedig 1-2 eves E osztalyrol beszelek tulnyomoreszben,de megy ez ezüstel is vagy barmivel

.magyarul mind1.ajto el nem olyaan veszes.de ha fujni kell akkor fujni kell,nincs mese

Előzmény: Hamilkar Barkas (2686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!