Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9717

(Bocs, bélrákot akartam írni. Gyomorrákba asszem mástól halnak. Guszta és felemelő téma ez, kérem. :) )

Előzmény: Törölt nick (9716)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9716

Én ehhez már csak anyit szólnék hozzá, hogy ez nagyon egyén kérdése is. Ott van a legélőbb példa, dr. Bálint György, azaz Bálint gazda, most 94 éves és remek formában van, ha a nemrégi közúti balesetéből visszamaradó problémákat nem számítjuk. Az egész életét végigpermetezte, még régi szerekkel is, de mindig a lehető legszakszerűbben; azt ette, amit megtermelt, amiről maga tudta, hogy betartotta a várakozási időket, a dózisokat, és hogy alkalmazta a szerrotációt.

Más emberek meg gyomorrákba halnak bele, egyszerű, tiszta búza miatt. Rettentő szubjektív, hogy kinek mi az egészségtelen. Én személy szerint nem akarom úgy leélni az életemet, hogy a levegőtől is rettegek; több mint elég, hogy a családban mást sem hallok, mint hogy ez egészségtelen, az egészségtelen, amaz is, meg emez is, meg jóformán minden, amit nem ettek nár háromezer évvel ezelőtt is.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9715

Tényleg eléggé eltértem,bocs mindenkitől.

Aki eddig már értette az tovább fogja keresni kutatni

a dolgokat,és ne egy súlyos betegség döbbentse rá hogy van más megoldás

is mert az már elég keserves.

És ha csak 1 embertársamnak is segítettem az már sokat számít,
és megérte.

 

Előzmény: m-s-m (9714)
m-s-m Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9714

Ne menjünk bele. :) A honlapot szakmai szempontból apró darabokra lehetne szedni; ha ennek ellenére, vagy e mellett ti jól érzitek magatokat, hát hajrá, (de azért okosan :).

__

 

(Azzal semmi gond nincs, hogy kiváló szívsebész.)

Előzmény: Törölt nick (9713)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9713

 A rövidtávú már bizonyított nálunk és sokaknál ,csak egészségesebb lehetsz.

De hosszútávon hmm ,esetleg még jobban éreszheted magad??  IGEN:)

De ne feledjük a vega étrendet sem itton is lehet gyakorolni,párosan szép a világ.

És aki nem látta: nem kell 70-évesen gyógyszereket szedni.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bBhNwzDV25I

 

 

 

 

 

 

Előzmény: m-s-m (9711)
alfi13 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9712

A Prof egyébként valóban egy kitűnő szívsebész. De számomra egy kicsit furcsa ember nem igazán értek eggyet a nézeteivel. Én jobban bízok az orvostudományban.

Előzmény: m-s-m (9707)
m-s-m Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9711

Hinnye. :) Hát, ti tudjátok, annyi haszna mindenesetre lesz, hogy elsőkézből szereztek hosszútávú tapasztalatokat.

Előzmény: Törölt nick (9708)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9710

Talán igen, nem írják róla. Viszont másutt sincs levéltetű, persze 1-2 néha előfordul, de nem szaporodtak el (eddig).  2-3 évig szomorították az életem, és mindent megtettem, hogy ne legyenek. A paradicsom közt van többféle bazsalikom, körömvirág, több féle menta. Az olvasmányaim szerint ezek is riasztják a rovarokat. Nem tudom a hatásokat külön, külön értékelni. A terület kicsi az alapos kontrolhoz.

 

Budapesten a sashegyi természetvédelmi terület közzelében lakom. A mikroklímán is, és talán a rovar populáción is érződik.

Előzmény: Törölt nick (9709)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9709

Levéltetvekkel kezd valamit?

Előzmény: Rhéman (9706)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9708

Nem ioncserélő és nem is szénszűrős hanem desztiláló (lepárló pálinkafőző:)

Itt megnézheted:http://www.zoldhaz.info/desztill%C3%A1l%C3%B3-k%C3%A9sz%C3%BCl%C3%A9k

 

De van  több tipus is:http://www.desztillaltviz.hu/

 

A többit csak mailba.

 

Előzmény: m-s-m (9707)
m-s-m Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9707

Ioncserélő és/vagy szenes szűrő lesz az a desztilláló, nem?

(Másrészt, ha valamit azzal támogatnak meg, hogy prof Dr dr szívsebész, ott nem árt gyanakodni kicsit, hogy magában nem feltétlen állna meg az érv.)

Előzmény: Törölt nick (9702)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9706

Csak hipotézis, talán a sokféle méreg illata is elijeszt. Én jövőre is használni fogom. Olcsóbb, mint permetezni. :))

Előzmény: Törölt nick (9704)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9705

A felületaktív hatóanyag, és a PH lehetséges, hogy mint kontakt méreg működik.

 

Új vagyok, bár vagy másfél éve viszonylag szorgalmasan olvasom a topicot. Miért raknának ki? Na mindegy, ez 1 költői kérdés volt.

Előzmény: Törölt nick (9703)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9704

Érdekes ez a Nicandra. Az a furcsa, hogy nálam a molytetű csak és kizárólag a káposztaféléken telepszik meg, a paradicsomot abszolút békén hagyja. Eddig legalábbis... :D De a káposztán minden évben ott van. Lehet, ki kellene próbálni, hogy a káposzta közé vetek egy-két ilyet, bár természetesen elég szkeptikus vagyok, ám szeretek kísérletezni. A gond csak az volna, hogy mivel ez is burgonyaféle, úgy sokkal nehezebben odlanám meg a vetésforgót... Vajon milyen vírusok és egyéb betegségek támadhatják meg, azaz milyen kórokozók terjesztőjelehet maga is? Vajon a levéltetvekkel és takácsatkákkal mit kezd? Ha csak ott van a növény, akkor hogyan tartja távol a rovarokat? Hiszen elvileg csak azt öli meg, ami táplálkozik belőle.

Előzmény: Rhéman (9699)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9703

Rovarölőnek használják a mosogatószert. Nem értem a dolog logikáját. Mitől lenne hatékonyabb, kevésbé veszélyes a nagyrészt zsíroldónak szánt mosogatószer a kártevők élettani sajátosságaira épülő, specifikus, színezék és illatanyagmentes rovarölőnél.

A hamulúgot tényleg ne emlegesd. Ha azzal mosogatnánk, lehet hogy nem lenne ennyi emésztőrendszeri daganat - mondom, nem is kicsit túlzásba esve, mert ez jóval összetettebb gond az egészségmegőrzés szempontjából.

Én odébbálltam. Nem szeretném megérni, hogy kiraknak.:)

Előzmény: Rhéman (9699)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9702

Csak még annyit és nem vita indítás miatt,a desztílált víz

iváshoz hogy állnak?Ugy hogy erősen tiltsák,beteg leszel sőtt meghosz tőlle:))na

ennek ellenére több nint 2 éve vettünk egy desztíláló készüléket

az igy kapott deszt vízet iszuk,és főzünk vele

és semmi bajunk,sött ellenkezőleg sok bajunk elmúlt:)

 

 

A Climberly pari kép lemaradt:

 

Előzmény: becko8 (9701)
becko8 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9701

Ilyen alapon valóban csak a barlang marad....sokmindenről sokmindent mondanak, valósat és valótlant is... de manapság még a valós információk is olyan tömegben vannak jelen, hogy nem árt rendszerezni őket, és nem csak egy egy részletet kiragadni az egészből...

Na, paradicsom...

Idén úgy jártam, hogy néhány különlegesebb fajtáim nőnek nőnek, már olyan magasak mint én, de alig van rajtuk termés... lehet túl sűrűn ültettem őket... vagy nem tudom...

Előzmény: Törölt nick (9696)
janijani Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9700

Hát igen, az öntözés sokat jelent.

Nekem is nőttek pár éve félkilós paradicsomok amikor a sorába vetettem a retket, azt meg locsoltam mindennap. Ugyanaz a fajta locsolás nélkül csak 10-15 dekásakat terem.

Előzmény: kétkezi GAZ-da (9698)
Rhéman Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9699

Molytetű elleni védekezés érdekében idén ültettem Nicandrát.  Ha valaki nem ismerné, ismertetés itt:

http://kertlap.hu/rovaruzo-nikandra/. A magot pedig itt szereztem be:

http://noveny.plejad.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=314&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=38

Hibáztam, mert 2-2 paradicsom közzé ültettem. Valamelyik helyére kellett volna, mert a máknál kisebb magja ellenére 80-90 cm magas, és terebélyes növénnyé fejlődött.

Tavaly nem volt Nicandrám, és molytetű sem. Idén van Nicandrám, és továbbra sincs molytetű. Tehát nem látom a hatását. Van-e valakinek tapasztalata? Ki akarja-e valaki próbálni? Az első néhány jelentkezőnek fogok magot.

 

Érdekelne, hogy mire használják permetezésnél a mosogatószert?  Kétségtelen, hogy tömény állapotban van némi veszélye, de a klórtartalmú szerek, vagy a háztartási sósav, szalmiák sokkal vszélyesebb. Az anyáink által használt lúgkövet, és nagyanyáink fahamúját nem is említem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (9690)
kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9698

Öntözöm 2 naponta. A talajban némi kevés műtrágya, előtte sütőtök volt.

Semmi extra, kötözés, kaccsolás, szeretet...

Őshonos hazai fajta.

-g-

Előzmény: janijani (9697)
janijani Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9697

Szép a paradicsomod, azonkivül hogy jó fajta mi a titka?

Mivel trágyázod? és öntözöd?

 

Előzmény: kétkezi GAZ-da (9695)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9696

Először is azt hogy a "só mérgezett"nem én találtam ki tehát nem is

én állítom hanem a linkelt Mérnők úr, és ezt megerősitette   Prof. Papp Lajos

szívsebész de nem tudom ezen mi nem érthető?? Ja (gondolom) vele is vitatkoznál szívesen.

És igen is  ide  való ez a videó: "Kálium szennyezés azzal kezdődőtt,hogy a termőföldjeinket

Kálium alapú műtrágyakal trágyászták". http://www.youtube.com/watch?v=mcKvATZd2e0

 

Persze struccpolitikát te is folytathatsz.

 

Részemről a téma lezárva.

 

 

Előzmény: Rhéman (9694)
kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9695

Rhéman Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9694

Nekiláttam, hogy kigyűjtsek néhány adatot, annak érdekében, hogy megerősíteni, vagy megcáfolni tudjam állításodat a „mérgezett” sóval kapcsolatosan.

Közben a fizikus kolléga szövegét is hallgattam. Kedvem lenne minden mondatával vitatkozni, de nem teszem, mert a téma jelentősen túlmutat a paradicsommal való barátság keretein.

Hajdani kutatói múltamra  emlékezve azonban egy dologra felhívnám a figyelmedet.

„Szerinted ha egységnyi idő alatt 10x annyit eszel mindkettőből melyiktől fogsz hamarabb mérgezést kapni?” Ez a kérdés azt az állítást sugalmazza, hogy amiből több a napi igény azzal kapcsolatosan nagyobb a tűrés. Ezt persze bizonyítani kellene. A tolerálható többlet fogyasztás függ, egyebek közt a felszívódás, és kiürülés mennyiségi viszonyaitól.

Találtam adatot arra, hogy káliumból az átlagos napi szükséglete ötszörösének fogyasztása még nem okoz túladagolást.

A KCl sósabb ízű, mint a NaCl. Nem vethetjük el, hogy a tolerálhatóan nagyobb KCl tartalom megvéd a NaCl túladagolástól.

Személy szerint nekem magas, ha nem kezelem, a vérnyomásom. A vérnyomás csökkentő gyógyszerek, esetenként Kálium hiány okoznak. Ezért néha KCl tablettát veszek be. Nem nevezném méregnek. Az csúsztatás. Méreg a Káliumcianid. Gyilkolni pl. levegőnek a véráramba juttatásával is lehet, mégse mondja senki, hogy a levegő méreg.

 

Beeteenek szvsz, igaza van. Ne itt beszéljünk róla. Ha, és aki úgy gondolja, hogy van mondanivalónk ebben a kérdésben egymásnak az használhatja a rheman.balint kukac gmail.com címemet. (persze kicsit máshogy írva.)

 

Iota hozzászólására kicsit később reagálnék, most elszólít a kötelesség.

Előzmény: Törölt nick (9691)
lordhimself Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9693

igen az. én savanyúnak fogom eltenni.

Előzmény: ChiliChili (9689)
ambróziandi Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9692

Tavaly 8-10 cm-esre is megnőtt RÓMA nevű paradicsomom, az idén kisebbek lesznek rajta. Állandóan locsolom, hogy megmaradjanak, mert nagyon jó eltenni pürének, lének, lecsónak is. Az idén először ültettem a körte alakú, kis sárga koktélparadicsomot. JÓ ízű, és fel lehet futtatni. Persze nekem a tűző napon vannak, és elég vacak, kezeletlen földben. Erre felé kavicsos a talaj, lejjebb agyagos. Elég rossz vízáteresztő.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9691

Az arány nem mindegy 30/1 az optimális arány,és ha nem a kálium a 30
akkor szerinted melyiknél lehet jobban eltérni többet enni belőle.
A Ringer infúzió összetétele: 0,9% NACl,  0,03% KCI  stb.
Szerinted ha egységnyi idő alatt 10x annyit eszel mindkettőből melyiktől
fogsz hamarabb mérgezést kapni?
Ja és a NACl,az a sejtek közt van 90% a KCl pedig a sejteken belül
tehát a kiürülés is az NACI-nél sokkal nagyobb.

Beetee: Az általad leírt struccpolitikával sem tudok egyetérteni.

 

Na de hogy ne csak erről essen szó

Érik a vad koktélpari.

 

 

 

 

Előzmény: becko8 (9687)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9690

Én - remélem nem vagyok egyedül - örülnék, ha folytatnátok. Ha nem itt, akkor a növényvédelem topikban. Mi tartozhat inkább oda, mint a biológiai védekezés, köztes növények, vetésforgó, alternatív megoldások. A háztartás legveszélyesebb vegyszerének tartott mosogatószerrel történő permetezést nem tartom alternatívának - jut eszembe.

Komoly párhuzam van az orvoslás és a növényvédelem között. Az "ágyúval verébre lőni", aminek következtében pl. az egész gyerekkor betegségekkel teli - szem és fültanúja voltam. A bajmegállapítás fontossága. Az antibiotikumokkal való visszaélés.

Tudnék mesélni.:(

A minél inkább növényi táplálkozás haszna mellett eltörpül a körültekintően, megfontoltan végzett vegyszeres növényvédelem veszélye - mondják az okosok.

Ha ehhez bárki segítséget nyújt, én köszönettel fogadom. 

ChiliChili Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9689

A pici chili, az Biquinho? Tavaj nekünk is volt, szépnek szép, de azt enni... Fél fogra sem elég. :)

Nagyon bokros volt, rengeteg terméssel. Rajta hagytam, télen a hóban nagyon szép szinfolt volt a kis bogyóival.

Előzmény: lordhimself (9688)
lordhimself Creative Commons License 2013.08.03 0 0 9688

balcony junglist

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!