Keresés

Részletes keresés

Tofi Creative Commons License 2005.12.30 0 0 369

Na újra itt, Mogyi meg újra a helyén a ketrecben!

Őméltósága tegnap ugyanis nagy kegyesen előjött a fal mögül, ahová berágta magát téli álmot aludni, és ment inni. Szerencsére a golyós itató hangját már meghallottuk, így sikerült visszakönyörögni őt a ketrecbe, ahol egy kis játék után folytatja az álmodozást, úgy tűnik :))

A videóval még nem tudtam foglalkozni sajnos, pedig tényleg igyekszem, csak hát hajt a lustaság :)))

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.23 0 0 368
:)) Nektek is:)))) Töki mókus asszem nálunk lelkes lesz, mert a ketrece mellé állítjuk majd fel a fenyőfát... aztán meg karácsony után meg fogja kapni a fát:)
Előzmény: Tofi (367)
Tofi Creative Commons License 2005.12.23 0 0 367

Konvertálni most nem sikerült, majd az ünnepek után, remélem!

 

Addig is minden mókusnak és mókustartónak boldog, békés karácsonyt kívánok, sok-sok lisztkukaccal (az előbbiekbek) és beiglivel (az utóbbiaknak)!

Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 366
Na akkor majd megpróbálom átkonvertálni, sorry, erre nem gondoltam...
Előzmény: Törölt nick (365)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 365
nem tudom megnyitni a file-t:( az itteni gépemen csak egy Windows Mediaplayer van és az nem támogatja ezt a formátumot:(
Előzmény: Tofi (363)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 364

Hát nálunk a mókusoknak még nincs honlapja... vagyis van egy oldala, de az régen volt utoljára frissítve...

 

http://klub.csincsilla.hu/content.php?content.13

 

Innen lehet elérni az adatlapjukat:)

 

Ja igen... bárki jelentkezhet egyébként klubtagnak:)))))))) Kötelezettség nincs:))))))

Előzmény: Tofi (363)
Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 363

Gondoltam, hogy nem tartjátok meg őket, különben már tuti lenne nevük ;))

A Mogyiról és KicsiMókomról (alias Ildi, a párom) az alábbi linken található egy kis videó, amit nemrégi sikerült rögzíteni :))

http://server.megacp.com/~ehrethu1/PC180006.MOV

Készül Mogyi honlapja is, de hát kicsit be vagyok havazva mostanság munkával...

Előzmény: Törölt nick (361)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 362
Ja, egyébként első ránézésre mind a kettő kislánynak tűnik... de nem vagyunk nagy szakértők ezért megesküdni nem mernénk rá...
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 361

Jajjj bocsi... szóval a két picit el fogjuk adni... nemsokára fel is pakolom a hirdetést a honlapomra... csak még várni akartam addig amíg ki nem derült, milyen színűek... (mondjuk jó húzós áron adom majd, dehát ilyankor úgysem lehet sehol kölyköket kapni:) Ha vannak is fiatalok, azok még a nyári alomból származnak... a mókusszelidítésnél meg ugyebár az idő pénz érvényesül:) (valszeg 19.000 és huszon néhányezer lesznek...)

Előzmény: Tofi (360)
Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 360

Ez nem akadály! Nálunk egy légtér a konyha, a háló, a nappali és a dolgozószoba, szóval van tere rendesen :))

Egyébként mi kb. 3-4 hét után mertük kiengedni. Először hálóval kellett befogni, de mostanság rendes volt: félóránként bement a ketrecébe, körbenézett (ekkor be lehetett csukni), majd ment tovább. De mostanság eléggé elbújik, bár igaz, hogy csak 1-2 óra játék után...

 

Nem válaszoltál még egyébként, hogy kicsikkel mik a terveitek? Vagy még nincsenek? ;)

Előzmény: Törölt nick (359)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 359

Hát én is ezt szeretném... de nálunk még ajtó sincs a nappalin (kivertük az egyik falat) és csak akkor mernénk kiengedni őket, ha megoldottuk ezt a dolgot... de ami késik, nem múlik:)

 

ja igen... Ti mennyivel a megvásárlása után engedtétek ki a lakásba?

Előzmény: Tofi (358)
Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 358
Nálunk még valóban kicsike a ketrec, de valószínűleg a két ünnep között összebarkácsolok valami szép nagyot, vagy csak lezárom az egész lakás összes lyukát, mert borzasztóan aranyos, amikor ránk mászik olvasás közben, vagy amikor fel-le rohangál a lakásba :))
Előzmény: Törölt nick (357)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 357
Hát... izé.... akkor már inkább ki sem engedjük a Tökit:) (Na jó... majd megcsináljuk mókusbiztossá a hálószobát és akkor mehet a Töki is:) (OK, nálunk hatalmas ketrecben laknak, így nem olyan gáz a helyzet... ráadásul szeretik is:)
Előzmény: Tofi (356)
Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 356

Tündér aranyosak a picik :)) Tényleg, mi a tervetek veül? Megtartjátok őket?

Batman sem semmi, szépen elrakta magát a függönybe, ügyes :))

Mogyi most éppen a saját útját járja, tegnap nem is láttuk... Ez a baj azzal, hogy kiengedjük: mindig talál valami lyukat. Múlt héten megszüntettem a pad alatti búvóhelyét, de tegnapelőtt a szó szoros értelmébe visszarágta magát oda: a fal és a lambéria között volt egy kis (2 cm) rés, azt tágította ki úgy, hogy lefaragta a lambéria szélét... Azóta nem láttuk, de reménykedünk. Sokszor egyébként csak a jelenlétének a jeleit látjuk (megrágott mikulás-csoki, felborított képeslapok, magvak a különböző sarkokban...), aztán egyszer csak előkerül (általában szomjas, azt nem tud magával vinni szerencsére).

Előzmény: Törölt nick (352)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.20 0 0 355
ÁÁÁÁÁ:))) Egy igazi BAT-Chipmunk:)))))
Előzmény: Pépépe (354)
Pépépe Creative Commons License 2005.12.19 0 0 354
Na meg is van az a kép, amikor kint akart aludni Batman.



Pépépe Creative Commons License 2005.12.19 0 0 353
Konvektortól nem kell félni, nem fogják megsütni magukat. Nálam is konvektor van, nyáron a nagyon szeretnek azon futkosni, de akkor sem bujnak bele. Egyik télen Batman a függönyről ráugrott a (majdnem forró) konvektorra, kb 1 másodpercre megmerevedett, aztán lemenekült róla. Kicsit meleg lehetett, mert egy kis ideig utána nyalogatta a lábait. Azóta, ha meleg a konvektor, nem mászik rá. Ha ki van kapcsolva, akkor viszont igen.
Az elbújás már nagyobb probléma, nálunk is Angyi nagy bujkáló, van hogy csak este aludni megy haza, addig bujkál valahol. Eleinte Batman is próbált kint aludni (függöny teteje) , de nem engedtük neki, igy hamar rászokott, hogyha kint van az nem egyenlő a kintalvással.














Nagyon édesek a kis kukacok :-) Örülök, hogy sikerült megmenteni őket!!
Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.19 0 0 352

Nya... újabb képek a kismókikról:) (All rights reserved:)))) (Státusz: December 18. A babyk 12 naposak)

 

Kukacok:)))

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.19 0 0 351
Tök jó, hogy így ki tudjátok engedni Mogyit... mi nem merjük kiengedni őket, mert olyan sok helyre el tudnának bújni... (na meg ott a hülye konvektor amibe ha belebújnak, megégnek...) de már filózunk a megoldáson...
Előzmény: Tofi (350)
Tofi Creative Commons License 2005.12.19 0 0 350

Majdnem ;))

Egész délelőtt hordta szanaszét a lakásba a kaját a ketrecéből, de egy óvatlan pillanatban, amikor utánpótlásért ment mi bezártuk, de azért ő teletömte magát és várt, hogy megint eldughassa valahova az elemózsiát :)

Kb. 2 óra múlva aztán ráeszmélt, hogy ez nem fog menni és megette, ha már egyszer magához vette a cuccost :))

Előzmény: Törölt nick (349)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.19 0 0 349
Szegény... fája  foga? ;oDDDD
Előzmény: Tofi (348)
Tofi Creative Commons License 2005.12.19 0 0 348

Szépek, aranyosak, kiváncsi vagyok a fejlődésükre :)) Köszi a képeket, cserébe én is mellékelek egyet Mogyiról (alias MiniMók), ez tegnap készült, végre van rendes gépem :))

    Kicsit teletömte magát az édes :))

Előzmény: Törölt nick (346)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 347
az egyik kifejezetten feketés... a másik meg treljesen fakó... ez szerintem csak egyet jelenthet:) Lesz egy tibeti móki is:))))
Előzmény: Törölt nick (346)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 346

dec. 9-i kép...

(rácson keresztül, tükörből fotózva)

 

 

Ez meg tegnapi...

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.13 0 0 345
ÓÓÓÓÓ... henyélnek ők anélkül is... vettünk nekik görény függőágyat... az a kedvencük... egyszerűen imádnak benne fetrengeni:) Szerintem azt fogjuk kifeszíteni alájuk...
Előzmény: Tofi (344)
Tofi Creative Commons License 2005.12.13 0 0 344

Hát, 2 is több mint a semmi... Ha véletlenül sikerülne lencsevégre kapni őket, akkor... ;)

A védőháló meg jó ötlet, én tuti ott henyélnék egész nap ;))

Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.13 0 0 343
Úgy tűnik, 2 mókus van összesen életben... most jön majd a második kör... mert ha a mókik elkezdenek kibújni, akkor lepotyognak... (hja... kellett a Mókinak pont a legmagasabb pontra szülni....) Szóval valszeg gyártunk majd valami védőhálószerű cuccot alájuk....
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.12 0 0 342

Hát kb. 3 napja Gergő látott 2 mocorgó kismókust... Szóval 2 talán még él. Tegnap nyifogást is hallottunk, tehát 1 még biztos, hogy él. A többiről semmi hír. Móki kapott egy csomó papírzsepit, most az alatt rejtegeti a piciket.. már amennyi van.

 

Megpiszkálni még mindig nem merjük őket, bár már levettük a takarót a ketrecről. Móki úgy tűnik, lenyugodott, mert már napok óta nem hurcolássza a piciket, nyugiban lejön kajálni és pörög a ketrecben. Szóval valszeg amelyik túlélte az első 2 napot, az már életben is marad. Ha jól sejtem, talán a 2. hét környékén fogjuk megpiszkálni a fészket. Fura szagok nem terjengenek, így ha meg is halt néhány pici, valszeg eltüntette őket a Móki... de reméljük a legjobbakat!

 

Tökinek viszont pénteken vettünk egy nagyobb ketrecet (kb. 60*40*80 cm), ami ugyan baromi szűk, de talán 2 hétig meghúzhatja magát benne... kapott új házat és hintát is (görényhinta - a kedvencük!) utána meg szurkolunk, hogy vissza lehessen engedni a családjához. Szegény teljesen be van zsongva, állandóan vissza akar menni a megszokott helyére.

 

Móki egyébként egyáltalán nem agresszív és ez szerintem bíztató jel.

 

Mogyi nagyon szép mókus:)))))))

 

(Ja, Töki szerintem a XVI. kerület környékén biztos, hogy szívesen vállalna izé... szóval spermadonorságot:))))))))

Előzmény: Tofi (341)
Tofi Creative Commons License 2005.12.12 0 0 341

Szép jó reggelt minden Topiklakónak!

 

Mi a helyzet a picikkel 4csin? Láttad a piciket, tudod már hogy hány maradt meg? Töki hogy viseli a helyzetet?

Nálunk változatlan a helyzet, Mogyi kint van és mindig elbújik, bár szombaton produkálta magát (vendégek voltak), ugrált, szaladt, kóstolgatta a lábujjakat, épp csak énekelni nem énekelt ;)

Itt is van egy kép róla (remélem sikerül feltölteni).

Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.09 0 0 340
Műxik... tegnap már nem láttam Mókit futkorászni... azt viszont még mindig nem tudjuk, hogy hányan maradtak életben... (egy biztosan, mert egyet hallottam nyiforogni...)
Előzmény: Tofi (338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!