Keresés

Részletes keresés

kucó Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2453
Mesélj!:) huszre@citromail.hu

Előzmény: Sunny26 (2452)
Sunny26 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2452
jUJ! Dias Zeussal voltunk Krétán 2001 ben. Háát..
kucó Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2451

Sziasztok!

Hosszas tanakodás után Rodosz (Faliraki) mellett döntöttünk mi is!Pedig pár napja még úgy volt, h Korfura megyünk!A Dias Zeus travelnél előlegeztük le a White Palace apartmanházat szept. 4-től!Ha valaki esetleg "lakott" már itt, vannak tapasztalatai, írjon!:)

 
mano2002 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 2450
Szia ! Május végén már jó idö van,de estefelé már hűvösre is fordulhat az idö.És a tenger sem az igazi,bár ki lehet birni.DE ! Van több elönye,pl.: hogy olcsóbb és még gyönyörü zöld a sziget nincs még ki égve semmi.Áprilisban állitólag ellepi a szigetet a pipacs.Hát azt is meg nézném az tuti.
Előzmény: kriszmak (2449)
kriszmak Creative Commons License 2006.03.19 0 0 2449
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy május végén, vagy június elején milyen idő van Rodoszon? Olyanok válaszát várom, akik akkor jártak ott, mert a katalógusokban és internetes oldalakon leírt hőmérsékleteket már néztem.
Előre is köszi: Krisz
lklara Creative Commons License 2006.03.18 0 0 2448

szia, nézd meg a 2360, 2361,2364 és a 2430-as hozzászólásom, ott vannak fent cimek. mi is itt foglaltunk appartmant, a pytheas-travelnél szeptemberre.

a rep. jegyet ajánlatos már most befoglalni, 25 eurótól/2 fő/nap vannak szálláshelyek.

 

üdv klara

Előzmény: Tegzi (2447)
Tegzi Creative Commons License 2006.03.18 0 0 2447

Sziasztok.

 

Szeretnék Rodosz-ra menni, egészen pontosan Feliraki-t néztem ki, mint célállomást. Fapados légitársasággal mennék (Wizzair), mert így egy főre 30-40.000 HUF-ból kijön a jegy+illeték, ami sokkal olcsóbb, mint az utazási irodáknál (40-50.000+illeték). Szállást szeretnék keresni 2 főre (apartman vagy studio). Nézegettem már a www.rodosz.hu, és www.rodos.com honlapokat, de hátha tud innen valaki további lehetőségeket. Esetleg valaki ajánlhat konkrét helyet is, ahol már volt. Egyszóval az utazási irodákat szeretném (és ki is fogom) hagyni a játékból.

 

Előre is köszi: Tegzi

Előzmény: Dires (2440)
Sunny26 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2446

Szia!

 

Sima jogsi elég, ha nincs baj. Állítólag nemzetközit akkor kérnek, ha véletlen baj ér. Lehet 2-en menni, bukó viszont kell. Ennek ellenére alig volt valakin. Rajtunk volt, biztos ami biztos. Volt olyan görög család, hogy anya, apa, gyerek rajta volt. Gyerek egy ládába, úgy mentek a Lidlbe. Vicces volt! Ha ketten mentek, szerintem robogót béreljetek. Falirakiba mentek, ott van egy jó kölcsönző, 65 euró volt 6 napra.

Előzmény: szaby79 (2445)
szaby79 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2445

Sziasztok!

 

Még azt szerettem volna megkérdezni Tőletek,hogy ha járművet bérlek az milyen kötelezettségekkel jár?Milyen iratok kellenek hozzá?A régi könyves jogositványt elfogadják a kölcsönzősök?Megtankolva kell visszavinnem?

Ha bérlek egy robogót,mehetünk 2 személlyel?Bukósisak egyebek?

Vagy érdemesebb inkább egy kisebb autót kibérelni? (ketten megyünk)

 

Köszi

szaby79 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2444

Szia Micimackó!

 

Igen mi is First Minute árral fizettük be.Nem akartam sokat vacakolni vele,mert már nem sok hely van.(ez igy van más Rodoszi szállókkal is)

Én is nagyon kiváncsi vagyok magára az utazási irodára is de főleg az Orion Aparthotelre!

Mi 06.20-án megyünk.ti mikor mentek?

Gondolom az a szálló is Falirakiban van.Elég sok infom van a helyről,de ha neked is lenne néhány megosztani valód,akkor nagyon szivesen megnézem!

Ha gondolod msn-ben is lehet: szabolcs79@hotmail.com

vagy mailben.

Meg ha valaki másnak is van kedve Falirakiról,vagy az Orionról vagy csak Rodoszról mesélni,beszélgetni szivesen vesszem:-) (délután otthon vagyok mindennap:-))

 

Szia

Előzmény: Micimackó07 (2443)
Micimackó07 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 2443

 

Szia Szaby 79!

 

Láttam, hogy a Personal Toursszal mész Rodoszra. Mi is azt néztük ki csak a Manousos Hotelt, de senki nem ír, hogy járt-e ott már valaki. Nem igazán ismerem ezt az utazási irodát,hogy mennyire megbízható? Gondolom first minute árra fizettél be.

 

Köszönöm

szaby79 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2442

Mégegy kérdés!

Az utazási irodában azt mondták hogy szerintük jó a régi (könyvecske) személyi igazolvány is Rodoszba való utazáshoz.Útlevelem abszolut nincsen.Na most utazási okmány számának a régi személyi számát adtam le.Van bennem némi kétely,hogy jó e régi szem.ig....:-(

Ha valaki jártas ez ügyben azt is szivesen várom!

Köszi!

szaby79 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2441

Sziasztok!

 

Na sok vacillálás után befizettem a Personaltourshoz Falirakiba az Orion Aparthotelbe egy hétre.

Az az igazság hogy nagyon jól néz ki,illetve sok jót mondanak róla,de nincs semmi személyes tapasztalat illetve vélemény,amit hallottam volna.

Ha valaki járt ott vagy ismeri a szállót nagyon szivesen venném ha megosztaná velem tapasztalatait véleményét,tanácsát.

Előre is köszönöm!

 

Dires Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2440

 

Hölgyek és Urak!

 

Ha már ilyen nagy számban látogatunk el idén erre a szép szigetre, akkor javaslom, hogy a készített fényképekből csináljunk egy virtuális galériát, amit mindenki megnézhet. A kep.tar.hu -n már készül az oldal. Természetesen lehet jelszóval védett is és akkor csak azok láthatják, akik itt fórumozni szoktak. Addig is ha van valakinek olyan képe, amit érdemesnek tart arra, hogy az oldalon megjelenjen, küldje el a dires_bmw kukkacz yahoo pont com címre!

 

Néhány kép már található a galériában :)

 

Rodosz 2006.

 

Üdv

Dires

lklara Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2439
köszi, ott foglaltunk szállást, remélem jó lesz
Előzmény: Szaszu4 (2433)
Renui Creative Commons License 2006.03.16 0 0 2438

Szia Mindenki!

 

Megszületett a döntés! :-))) Ezt Nektek is köszönhetem, sok hasznos infóval láttatok  el. Végül Kalithea mellett döntöttünk (Hotel Princess Flora). Ha ilyen jó véleménnyel vagytok róla, akkor bizti nagyon jó lesz. Már nagyon várom! Úgy gondoltuk, hogy nem kockáztatjuk meg a nyugati szeles oldalt, mert sok helyen olvastuk, hogy szörfösöknek ajánlják, úgy hogy bizti nagy a szél és a hullámok is, az meg pancsizásra nem igazán alkalmas. Szóval örülök, hogy megszületett végre a döntés! :-)))

 

 

Ja, mindenképpen ajánlom, hogy nézzétek meg a Neckermann katalógust is, mert csak minimálisan drágábbak az árai, a többi utazási irodánál és megbízhatóak! Meglepődtem én is, hogy néhány ajánlatuk még olcsóbb is a többi utazási irodánál, pedig féltem még megnézni is a katalógust! Szóval hajrá! :-)

szkati Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2437
Ez Simi és szerintem nagy szám, nagyon megéri átmenni. Útközben van egy kolostor egy másik kis szigeten( abból is mutatok). Simi a fűszerek szigete. Már a kikötőben kb. 50 k.féle árus árulja a zacskókat. Fentről a sziget és a kilátás csodálatos. Ugyan oda fel kell jutni( 2 út van a gyalogláshoz, de ki lehet birni még délben is)
Előzmény: Vercsi01 (2417)
olaj1 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2436

Szia!

 

Küldtem e-mailt!

Előzmény: Renui (2421)
kretaboy Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2435

Sziasztok!

 

A Gulet katalógusát még nem láttam sajna, és a neten sincs még rajta, de hétvégén beszerzem az utazás kiállításon márcsak azért is, mert benne van a kedvencem az Elite hotel. Próbáltam már önállóan is, de a szállodák honlapján még alig láttam árakat. Az Elitnek írtam, és visszaírtak, hogy szeptemberben egy nap 25 Euró/fő reggelivel transzfer nélkül. Ha hozzáadjuk a repjegyet meg a transzfert már ott vagyunk hogy több mint 85.000 Ft/fő/1 hét. Ennyiért last minute is találunk szerintem. Viszont Falirakin 25 Euró/ 2 fő / nap, ez azért baráti ár. Szóval nem könnyű a választás...

Előzmény: Szaszu4 (2432)
Szaszu4 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2434

Akárhogy is,de tény,hogy Rodosz egy tök szeles sziget.Kb 13-14 óra körül elkezd fújni a szél és egyre erősödik.De jó,mert hűti a levegőt.A nyugati part plusszban még szelesebb,és ezért a tenger is jobban hullámzik.

Nem véletlen vannak a keleti oldalon a felkapottabb nyaralóhelyek.

Előzmény: Renui (2413)
Szaszu4 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2433
Sztem Faliraki jó lenne Nektek,ott homokos a strand.
Előzmény: lklara (2425)
Szaszu4 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 2432

Mi is azt keresgéltünk tavaly.Mármint 10-11 napos utat.Nekem úgy tűnik,hogy idén mintha több jánlat lenne erre.Sztem évről-évre több lesz.

Láttad a Gulet katalógust?Csak 2000 Ft-tal több idén az Elite.Csak 1 hetes...

 

Most olyan lázban égek én is,mert kiderült,hogy mégis megyünk nyaralni.Igaz,június végén.Ezért mindenképp valami déli sziget jöhet számításba.Talán Kréta,Kos,v.Szantorini.Mi is megyünk pénteken a kiállításra.

 

Valaki kérdezte a vízumot Törökbe.Kb. 10 ezer ft.két főre,és ott helyben meg lehet váltani mikor átér a hajó.Olyan 20 euro idén/fő.

Előzmény: kretaboy (2429)
lklara Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2431
Előzmény: kretaboy (2429)
lklara Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2430

szia,

 

egyénileg nem próbáltad? rep. jegy wizz airnél van, és a www.rodosz.com  lapon vannak szállások is. majd megkeresem, hol vannak a szállodák kitéve. a hotel afrika 1 hétre 2 főnek ha jól emlékszem 240 euro körül van. megkeresem a cimet és megirom

Előzmény: kretaboy (2429)
kretaboy Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2429
Köszi szépen, ezeket már végignéztük, de ha egy mód van rá mi 10-11 napos utat keresünk. Eddig Kartagó és Aeolusz és a Diasznál láttunk ilyet, de még megvárjuk a többi prosit hétvégén. Aztán lehet hogy csak 1 hét lesz belőle...
Előzmény: lklara (2428)
lklara Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2428

szia,

 

bella toursnak van 2* hotel ambasador

apollon travel 2* hotel afrika

 

fent van a honlapjukon

Előzmény: kretaboy (2427)
kretaboy Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2427

Szia Renui!

 

Én már voltam a Kárthágóval kétszer is nyaralni. Egyszer Egyiptomban, másodjára meg tavaly velük voltunk Krétán. Én meg voltam elégedve velük. Igaz, hallottam már ellen véleményeket is, de szerintem megbízhatóak. Azért is jó az idei katalógusuk, mert indítanak 10-11 napos utakat. csak egy nagy baj van, hogy a fővárosban nincs ajánlatuk, pedig mi oda készülünk.

Már nagyon várom a hétvégét, hogy az utazás kiállításon becserkésszek némi infót és prospektusokat. Idén célirányosan megyünk, Rodosz város, 2*-os hotel reggelivel, szeptemberben...

Előzmény: Renui (2419)
Koslatókutya Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2426

 

Sziasztok!

 

 

A Princess Flora jó hely mi ott voltunk tavaly sőt talán idén is oda megyünk. Közel van minden. Faliraki Rodosz város ott már kellemes aprókavicsos a tanegerpart a Sun Wing strandja kiváló oda menjetek ha szálóó közelében strandoltok mert ami mellette van közvetlen az Agia Marina beach az elég lepra a Sun Winghez képest. Hidd el a Flora jó választás.

Előzmény: Renui (2421)
lklara Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2425

szia

nálunk igen fontos szempont, hogy a part ne legyen 100 m-nél messzebb, mert két igen kicsi gyerekkel megyünk, és nem mindegy, hogy mennyit kell velük menni (etetés, alvás stb.), és homokos legyen a part szintén a gyerekek miatt. más igényünk nem nagyon van, tiszta legyen. de rodoszra  appartmanba megyünk, mert kényelmesebb a gyerekekkel, mint a szálloda.

Előzmény: Sunny26 (2423)
Sunny26 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2424
Kalithea-t én is jobban ajánlom. Mivel a másik oldal, mint eredetileg Triantát gondoltad, nem olyan szeles.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!